Depilacja laserowa -moje doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-21, 13:35   #1
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308

Depilacja laserowa -moje doświadczenia


[13.07.2009 - uwaga: od dłuższego czasu nie bywam na wizażu, nie biorę udziału w dyskusji. W tym temacie wielokrotnie wypowiadałam się na temat efektów depilacji z perspektywy czasu, odpowiadałam też na pytania na temat znieczulenia i przygotowania do zabiegu. Bardzo proszę o włożenie odrobiny wysiłku w przeczytanie całego tematu, nie będę odpowiadała na prywatne wiadomości z pytaniami, na które odpowiada ten wątek]


Wiem, jak ciężko znaleźć jakieś opinie odnośnie laserowej depilacji, jakiekolwiek opisy własnych doświadczeń osób, które się takim zabiegom poddały, wiem też jak bardzo są one przydatne dla osób, które chciałyby sobie pomóc a boją się zaryzykować.

Ponieważ mam doświadczenia z dwoma rodzajami laserów, postanowiłam o nich co nieco opowiedzieć, może komuś się to przyda, może ktoś takich opinii szuka -tak jak ja szukałam parę miesięcy temu.

Mam problem z nadmiernym owłosieniem, a moja "strefa bikini" to była już totalna czarna rozpacz. Po prostu czego nie zacznę golić/depilować, to natychmiast potwornie się rozrasta, w dodatku ogolone włosy odrastają mi czasem nawet po kilku godzinach, a wydepilowane przy bikini góra po tygodniu.

Miałam makabryczne kompleksy, na plażę wychodziłam tylko w szortach a i to niechętnie, życie intymne było pod presją, bo tu coś odrasta, tu wrasta i ogólnie dół i wstręt do siebie.

Po 3 klasie LO mama zafundowała mi mój pierwszy zabieg laserowy. Zrobiłam tylko jeden -i była to całkowita porażka, żadnych efektów, było nawet gorzej, bo wcześniej trzeba się golić, więc skutek był taki, że zachwaściło mnie jeszcze bardziej.

Wróciłam do żmudnej depilacji pęsetą, kompleksów i wstydu.
Próbowałam balsamów, inhibitorów i innych cudów, efekty były marne.
W końcu wróciłam do koncepcji laseru, przekopałam mnóstwo forów i grup dyskusyjnych, zorientowałam się w rodzajach laserów i mimo obaw -postanowiłam znowu spróbować.

Wyczytałam, że ten laser, na który poszłam 3 lata temu to laser aleksandrytowy, mało skuteczny, obecnie wehikuł wśród tego rodzaju sprzętu. Oczywiście nie jestem specjalistką, ale w moim przypadku ta opinia miała swoje odbicie.

Wyczytałam też, że najlepszym obecnie laserem jest laser diodowy LightSheer, więc obdzwoniłam gabinety, znalazłam dysponujący tym właśnie laserem i stwierdziłam, że zaryzykuję.

Efektów nie da się w żaden sposób porównać do tego, co osiągnęłam przy moim pierwszym laserwym doświadczeniu. A było tak:

Na początku strasznie się podłamałam, bo po jednej stronie miałam mocniej poparzoną skórę (efekt gęstości zalesienia i tego, że kłaczki były ciut za długie do zabiegu), po zabiegu dość mocno mnie piekło, pojawiły się brzydkie ślady i bałam się, że zostaną mi po tym blizny. Poza tym przez pierwsze dni nie widziałam żadnych efektów.

Tymczasem po jakichś 4 dniach włosy zaczęły mi wyłazić, po 7 dniach skóra była już pięknie wygojona (z wyjątkiem miejsc, gdzie głupiutka Vivien rozdrapała strupki), po 2 tygodniach wylazło mi wszystko, co miało wyleźć -co najmniej 80% włosów.

Drugi zabieg miałam po 4-5 tygodniach (na początku kwietnia). Tym razem po depilacji nie miałam żadnych nieprzyjemnych uczuć i żadnych śladów -włosków było dużo mniej no i tym razem poszłam z krótszą szczeciną
Ale i tym razem na początku się podłamałam, bo myślałam, że nic nie wyłazi. Okazało się, że najwyraźniej przy krótszych włoskach skóra potrzebuje więcej czasu, żeby je wypchnąć, bo o nic nie zaczepiają i nie mają tej mechanicznej pomocy. Poza tym dość szybko po depilacji się ogoliłam, więc stale podcinałam to, co już wystawało nad powierzchnię skóry, a to, co zostało dalej wypchnięte brałam za odrastające, żywe włoski.

Przestałam więc golić i teraz stwierdzam, że wylazła mniej więcej połowa tego, co zostało po pierwszym zabiegu.

Trzeci zabieg mam w środę, podobno u większości pacjentek 3 zabiegi wystarczą, ale przy moim owłosieniu nastawiam się raczej na czwarty. Słyszałam też, że włosy potrafią po jakimś czasie odrosnąć i potrzebne są czasem zabiegi "przypominające" -na to też jestem przygotowana.

Ale mimo wszystko, mimo że nie są to zabiegi ani całkiem bezbolesne, ani tanie -nie żałuję. To fantastyczna sprawa wreszcie widzieć gładką skórę, zamiast wstrętnego czarnego gąszczu, wreszcie nie musieć się wstydzić, nie kombinować co zrobić, żeby nikt nie zobaczył jak się przebieram, czy nie zwrócił uwagi na kropki wystające spod szortów kostiumu.

A kiedy to wszystko skończę, pójdę do solarium, lekko się opalę, a w wakacje pierwszy raz założę bikini, o!

No i jeśli w przyszłym roku dostanę stypendium, to strzelę sobie pachy -przynajmniej jeden zabieg.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett

Edytowane przez Vivien
Czas edycji: 2009-07-13 o 21:11
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:24   #2
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Hm... troszke podniosłaś mnie na duchu tym postem Mam jednak pare pytań:
1. Ile kosztował jeden zabieg?
2.Wystarczyły 3 zabiegi?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 14:47   #3
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

1. Najlepiej zorientować się trochę w gabinetach, ceny mogą być w nich różne.
Tam gdzie robię bikini kosztuje 250-350 zł, ja płaciłam 350 bo miałam naprawdę straszną ilość tego paskudztwa, prawdę mówiąc bałam się, że będę musiała zapłacić jeszcze więcej.
Poza tym gabinety robią różnego rodzaju promocje, niektóre mają np stałe zniżki dla studentów, niektóre robią promocje sezonowe.

2. Efekty zabiegów zależą od wielu czynników, głównie od karnacji i koloru włosów. Im jaśniejsza karnacja i ciemniejszy włos tym lepiej.
Tak jak wspomniałam -te 3 zabiegi podobno wystarczą, ale w przypadku mocnego owłosienia potrzeba ich czasem więcej. Babka która mi to robi powiedziała, że największa ilość zabiegów z jaką ona się spotyka to 5.

Tylko jeszcze jedno trzeba wyjaśnić, taka ilość zabiegów to wyplenienie zarostu praktycznie co do włoska. Ja po dwóch zabiegach mam naprawdę marne resztki, właściwie nastawiam się na czwarty zabieg głównie dlatego, że nie miałam dokładnie wydepilowanych obrzeży tego obszaru.

Jeśli kogoś stać na taki zabieg, choćby kosztem pewnych oszczędności, to warto przynajmniej spróbować -efekty można ocenić już po pierwszym zabiegu i w razie czego wycofać się z dalszych.


P.S. Przykładowy cennik (przekleiłam z gabinetu, w którym ja się depiluję)

uda 500,00-600,00 zł
łydki 400,00-500,00 zł
przedramiona 350,00 zł
ramiona 250,00-300,00 zł
brzuch 250,00 zł
pachy 250,00-300,00 zł
baki 200,00 zł
broda 150,00-350,00 zł
górna warga 150,00-200,00 zł
bikni 250,00-350,00 zł
posladki 300,00 zł
plecy 800,00 zł
wokół brodawek 100 zł
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 01:48   #4
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Talking Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

No wprost cudownie!

Cudownie, ze taki post tu zamiescilas. Ja rowniez mam taki problem, identyczny jak opisalas...

Wszystko niby ladnie pieknie, ale mam pytanie:

CZY DEPILACJA LASEROWA USUWA NA ZAWSZE OWLOSIENIE?

Szczerze powiem, ze zglupialam, bo czytalam, ze ona usuwa wloski tylko na kilka miesiecy, a ktos mi osatnio powiedzial, ze to juz na zawsze niweluje owlosienie. wiec jak to w koncu jest???

pozdrawiam!
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 07:27   #5
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Czarnulka: problem polega na tym, że ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat.

Najczęściej spotykane opinie to "moja koleżanka zrobiła i mówiła...", albo "słyszałam, że..." , mało kto opowiada o własnych doświadczeniach.

Teoretycznie jest to depilacja permanentna, więc na zawsze.

Ale.
Słyszałam wersję, że to kompletnie nic nie daje, ale myślę, że to odnosiło się do starszych laserów -mi ten aleksandrytowy też nic nie dał.
Słyszałam, że po kilku miesiącach włosy mogą odrosnąć.
Słyszałam też, że u niektórych osób powiedzmy raz w roku trzeba zrobić zabieg "przypominający".

Myślę, że to zależy od konkretnego przypadku. Bo wiem, że np jeśli podłożem nadmiernego owłosienia są nie naturalne skłonności ale zaburzenia hormonalne (hirsutyzm, policystyczne jajniki) to sama depilacja nie wystarczy, konieczne jest odpowiednie leczenie, bo inaczej wszystkie problemy wracają.

Ja myślę pozytywnie, skłonność do włochatości mam wrodzoną a nie chorobową, więc liczę, że efekt się utrzyma, jeśli okazałoby się, że potrzebny jest raz w roku taki jeden zabieg, to przeboleję to, bo nawet w takim układzie opłaca się to zrobić.

Wprawdzie koszt nie jest mały, ale cóż -widok gładkiej skóry, brak kompleksów i ciągłego dumania, czy nikt nic nie zauważy, brak całej zabawy z tym związanej, w tym najprzyjemniejszej części w postaci wydłubywania sobie szpilką wrośniętych kłaków -bezcenne

Na pewno będę zdawać relację jak to się u mnie przedstawia.
Trzeci zabieg w środę, więc czwarty pewnie jakoś pod koniec maja.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 11:55   #6
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Hej dziewczyny!
widze ze jest duzo nieporozumien na ten temat, wiec chcialabym sprostowac tu pare watkow na temat laserow i wlosow. Pisalam juz o tym w jakims innym liscie.Ale widze ze jest wciaz duzo niejasnosci. Pracuje w klinice medycznej w Londynie i zabiegow laserowych na wlosy mam juz po uszy, bo wykonuje ich dziennie mniej wiecej 20, naprawde nie przesadzam, tu zapotrzebowanie na to jest ogromne. Robie zabiegi na murzynkach, azjatkach, europejkach i wszystkich innych..
Mysle ze widzialam juz wszystkie rodzaje wlosow i odcienie skory
Nie wiem skad rodza sie w polsce takie stwierdzenia, ze wystarcza tylko 3-4 zabiegi itp..i nie wiem dlaczego boicie sie podraznianej skory/ dlaczego wogole mieliscie takie doswiadczenie po laserze
Dochodze do wniosku ze osoby wykonujace to nie znaja sie po prostu na rzeczy!! mysle ze powiedziano ci ze bedziesz potrzebowac tylko 3-4 zabiegi tylko po to, zeby cie naciagnac na zabieg, bo na przyklad tu w Londynie nie mozna klamac. Tu mowimy : z regoly dobra redukcje otrzymuje sie po 6 zabiegach, a potem jesli bedziesz tego potrzebowac, mozesz zawsze robic tzw maintanance, czyli podtrzymanie, co pare miesiecy. Gdybym tu kogos poparzyla laserem, podaliby mnie do sadu!!!
nie ma w ogole o tym mowy. oczywiscie sa przypadki efektow ubocznych, ale to sa sprawy 0.5% na rok, glownie u osob ktore sie wczoraj opalaly, a dzis przychodza na zabieg i nie powiedza prawdy ze wystawialy skore na slonce. Istnieje bowiem mozliwosc zrobienia efektywnego zabiegu bez oparzania skory. My tu w Londynie uczylismy sie tego pare lat i wkoncu doszlismy do perfekcyjnych "settingow" czyli parametrow lasera na kazdy rodzaj skory i wlosa. Takze domyslam sie ze w Polsce sie tego dopiero ucza...
Jesli chodzi o typ lasera, to diodowy jest rzeczywiscie najlepszy, ale jesli masz jasne, cienkie wloski, diodowy nic nie zdziala. alex jest tu the best.
Dziewczyny i wszyscy ktorzy maja jakies pytania w zwiazku z zabiegiem, lasarami i wlosow! Please piszcie do mnie nawet prywatnie jesli chcecie. (kamisol@wp.pl) Sprobuje wam pomoc! bo naprawde, nie ze sie chwale ale na temat laserow moglabym napisac ksiazke...:czytaj Pozdrawiam
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 14:25   #7
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

kamisol: wybacz, ale nie wiem z jakiej racji oskarżasz kogoś o kłamstwo, ja nie czuję się okłamana, deklaracja o 3-4 zabiegach została złożona po pierwszym zabiegu, kiedy można było ocenić jak laser na mnie zadziałał. Wcześniej zapowiadano mi, że zazwyczaj klientki poprzestają na 5 zabiegach, o czym również pisałam.

Efekty mam takie, że mogłabym nawet poprzestać na drugim zabiegu i byłabym zadowolona, jak mówiłam na czwarty nastawiam się tylko dlatego, że chcę poszerzyć depilowany obszar.

Pisałam wyraźnie, że to oparzenie wynikało z mojego niewłaściwego przygotowania do zabiegu, przy kolejnym nie popełniłam już takiego błędu i nie było najmniejszego nawet śladu.

Rozumiem, że u Was w Londynie macie perfekcyjne settingi, maintanance (nawiasem mówiąc "maintenance", no ale ja się nie znam, ja jestem tylko z Polski) i jesteście the best, ale please, nie obrażaj ludzi, których nie znasz wydając opinię na temat efektów ich pracy, których nie widziałaś.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 22:45   #8
Kohezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 35
Smile Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Witam!

Dziękuję za te informacje. Niesiesz mi nadzieję, bo juz nie mogę dać sobie rady z wrastającymi włosami na łydkach. Aż mam blizny. Tylko cena mnie trochę martwi... Ale już tyle pieniędzy na to wydałam, że może nadzeszła pora, żeby wydać duzo, ale skutecznie.

Pozdrawiam,
Anka.
Kohezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 18:32   #9
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

KAMISOL, liczę na to, ze wypowiesz sie na ten temat: mianowicie Vivien pisze, że powtarzała zabieg po 4-5 tygodniach natomiast ja miałam się zgłosic na drugi po 2-3 misiącach, a też miałam robione Light Sheerem, skąd ta róznica??
Nie wiem czy też nie stąd moje rozczarowanie, bo po pierwszym zabiegu na początku byłam wniebowzięta (robiłam wewn. strone ud + bikini, bo całe uda sie nie kwalifikowały jako za jasne), ale po miesiącu zaczęło gęstnieć, a jak szłam na drugi zabieg czyli po jakis 10 tygodniach to się zastanawiałam nad sensem, bo nie widziałąm różnicy. Oczywiście po zabiegu znowu sie pięknie wygładziło, ale teraz jet ponad dwa miechy od tego drugiego, szykuje sie do końca maja na trzeci, ale mam wątpliwości, bo zarosłam znowu okropnie i nie wiem czy moge powiedzieć żeby o chociaż 50% tez zarost się zmniejszył.
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 19:21   #10
Mrowkasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 375
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Vivien mam pytanko czy te kwoty 250-350 zł to koszt jednego zabiegu czy koszt całkowity wszyskich ??
Mrowkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 19:46   #11
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Ariya: ja sama się zdziwiłam, jak przeczytałam, że masz robione poszczególne zabiegi w takich odstępach czasu, bo zanim sama zabrałam się do depilacji to przekopałam sieć i na wszystkich stronach na jakie się natknęłam są informacje o odstępach w granicach 4-8 tygodni, przy czym częściej jest mowa o 4-6.

Tak samo ktoś pisał, że nie może golić epilowanego miejsca, a mi nikt nic podobnego nie mówił, wręcz przeciwnie, miałam golić jak najwięcej, żeby cebulki tych włosów, których laser nie zabił wzmocniły się na tyle, by być podatne na jego działanie przy następnym zabiegu.

Mrowkasz: niestety, te ceny to koszt pojedynczego zabiegu
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 20:18   #12
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Jak zarobie w te wakacje to sie wybiore napewno na depilacje łydek, bo w tym miejscu mam małe problemy z wyrastajacymi włoskami , w tym miejscu musze sie golic co 4 dni i czesto sie przy tym zatne :-/ (choc naprawde robie to delikatnie ) Mam nadzieje ze taki zabieg choc troche mi pomoze
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 20:51   #13
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

ja nie rozumiem jednej rzeczy, juz byly watki o epilacji laserem wiec po co zakladac kolejny?wiem o tym bo sama sie w nich wypowiadam, bo sama jest w trakcie kuracji. wyszukiwarka sie klania
w tych watka ktore sa mozna wyczytac to wszystko co jest wyzej napisane.

a co do samego zabiegu to ilosc ich zalezy od rodzaju wlosa a w nastepnej kolejnosci dopiero od ilosci wlosow. ja robie zabiegi w wawie, ani razu nie mialam skory oparzonej ani nic mi sie nie dzialo i NIE POWINNO!!!w srode ide na 4 zabieg na pachy i w najblizszym czasie ide jeszcze na 3 bikini.wlosom trzeba dac czas bo nie wszytskie do razu rosna. ja np myslalam ze tez bede potzrebowala 3 zabiegow i niby po 3 juz mi doslonie kilka wloskow odraslo a tu nagle po prawie 2 miechac wysyp
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 23:43   #14
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Ariya! przepraszam za dluga przerwe, ale bylam na wakacjach i nie zagladalam na wizaz przez jakis czas..
Wyjasnijmy pierwsza kwestie- czas odstepu miedzy zabiegami:
z wlosami jest tak, ze nie rosna w tym samym czasie na powierzchni calego ciala. Np. na udach, czy bikini rosnie tylko ok 20-30% wlosow. reszta jest w tzw hibernacji, spia sobie, albo sa martwe, czekaja na wypadniecie. Te wlosy nie moga byc usuniete na stale przez laser, poniewaz leza daleko od nasady cebulki wlosa, gdzie jest pigment i zywe komorki, i gdzie wlasnie dzialamy laserem.te wlosy tylko sie podgrzeja, wypadna, i odrosna z powrotem. Dlatego tez nie widzialas za bardzo efektow po 1wszym razie, poniewaz pewnie maly procent wlosow byl w fazie wzrostu.
Zawsze 1szy zabieg jest raczej zabiegiem "przygotowawczym" powiedzialabym. Lepiej jest za drugim, bo wtedy mamy kontole nad wzrostem wlosow: po ok 6-8 tyg wlosy zaczynaja spowrotem wzrastac (powinno byc tak, ze w ciagu ok 2 tyg po zabiegu wiekszosc wlosow wypada, potem jestes prawie "lysa"-) i po 6-8 tyg na ciele, a 4-6 tyg na twarzy (bo tu wloski sa krotsze i zazwyczaj rosna szybciej) wlosy zaczynaja sie pojawiac( w mniejszej ilosci.) Dlatego tez po pierwszym zabiegu powinno sie oczekiwac nie wiecej niz 20% redukcji, co jest trudne do zauwazenia. po 2gim zabiegu jest juz 40% redukcji, i to juz jest widoczne.
Co moze sie rowniez stac to to, ze laser czasem moze "skoordynowac" wlosy do wzrostu w tym samym czasie, co widocznie stalo sie w twoim przypadku, gdy widzialas tak duzo wlosow po 2gim zabiegu, a moze nawet i wiecej! -co jest dobrym zjawiskiem, bo przy 3im zabiegu usunie sie wiecej wlosow ,ktore rosna!!
Dlatego tez tak wazne jest przestrzeganie czasu nastepnego zabiegu. Wlosy bowiem po ok 12 tyg od zabiegu (i ok 6 od wzrostu) przestaja rosnac, odrywaja sie od cebulki i sa zawieszone gdzies po srodku mieszka, martwe, tak sobie spia, a potem wypadaja..
Wiec jak to zrobic aby uzyskac zadowalajaca redukcje: 6 zabiegow z przerwami 6-8 tyg, po 6ciu zabiegach poczekac 12 tyg zeby zobaczyc jaki jest kompletny procent redukcji. zawsze bowiem zostanie pare jasnych, cienkich wlosow ktore beda trudniejsze do usuniecia. Powiedzmy to jasno:NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK PERMANENTNE USUNIECIE WLOSOW.
NIE MA!!! jest tylko PERMANENTNA REDUKCJA WLOSOW. Po tych 6ciu zabiegach, mozna kontynuowac zabieg dalej, bo te miniaturki cienkich, jasnych wlosow, wkoncu beda odzywiane przez naczynka krwionosne i pewnego dnia urosna ciemniejsze i grubsze. Te wlosy natomiast ktore zostaly usuniete NIGDY NIE ODROSNA, poniewaz nie ma juz tam cebulki wlosa, a skoro nie ma cebulki to nie ma wlosa! i nie bedzie.nie ma sily.
A skad ta roznica w informowaniu was o czasie nastepn zabiegu? Ariya-nie wiem. Nie chce sie wypowiadac na ten temat bo znowu zostane skrytykowana przez Vivien za potepianie polskiego narodu!
i jeszcze jedno co mnie rozsmieszylo: poradzono Vivien zeby golila wlosy aby wzmocnic cebulki do zabicia ich przez laser...CO ZA BULLSHIT!
Zyleta ktora jezdzisz po powierzchni skory nie wzmocni cebulki ktora lezy gdzies tam w skorze!! no niby jak? moze wysle jej smsa?
NIE MA udokumentowanego dowodu na to ,ze GOLENIE stymuluje wlosy.
Mowi sie ze rozjasnianie powoduje ze wlosy rosna dluzsze, ze golenie je "usztywnia" bla bla bla bla...takie nasze zludzenie, bo czuje sie szorstkie wlosy jak odrastaja...

Wiec powtorzmy jeszcze raz : co mozna robic po zabiegu?- mozna golic, mozna przycinac wloski nozyczkami, ale NIE MOZNA: woskowac, wyrywac i traktowac ich innymi metodami, ktore usuna korzen mieszka wlosowego, bo wlasnie jego potrzebujemy aby usunac wlos na stale za pomoca lasera!!
Nie mozna sie opalac, nie mozna biegac, plywac (pocic sie glownie) w 2 dni po zabiegu, dobrze byloby kremowac okolice kremem z aloesem czy tea tree, ale o tym to chyba operatorzy laserow w Polsce wiedza i informuja.
(with all my respect)

Dobra koniec, bo zasypiam juz przy tym kompie. Rozwialam wasze obawy? Mam nadzieje, bo teraz ide spac.
Oby mi sie nie przysnili ludzie- wilkolaki
Czekam na recenzje. Ciao dziewczyny!
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 08:54   #15
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez smarcoola
ja nie rozumiem jednej rzeczy, juz byly watki o epilacji laserem wiec po co zakladac kolejny?wiem o tym bo sama sie w nich wypowiadam, bo sama jest w trakcie kuracji. wyszukiwarka sie klania
w tych watka ktore sa mozna wyczytac to wszystko co jest wyzej napisane.
Ano zasugerowałam się tą medycyną estetyczną i nie przeszukałam forum kosmetycznego -ten wątek w którym się wypowiadasz jest najpełniejszy i ma najwięcej informacji. Na estetycznej nie dogrzebałam się do takich konkretów i dlatego założyłam nowy wątek. "Moja mea culpa"
Może dałoby się scalić te tematy?

Cytat:
Napisane przez kamisol
Nie chce sie wypowiadac na ten temat bo znowu zostane skrytykowana przez Vivien za potepianie polskiego narodu!
Zostałaś skrytykowana za dokładnie co innego, niektórzy nie poznają ironii nawet jeśli ta wyskoczy z krzaków i kopnie ich w zadek

Poruszasz się na polskim "obszarze" internetowym, na polskim forum i wśród polaków, tymczasem praktycznie w każdym Twoim poście są angielskie wtręty. Rozumiem, że chorujesz na popularną wśród polaków za granicą chorobę, polegającą na zapominaniu co kilkanaście zdań języka polskiego.
Jest to niezgodne po raz z netykietą, po dwa ze ogólnymi zasadami kultury. A po trzy jest pretensjonalne i śmieszne. Rozumiem, że bywają zwroty nieprzetłumaczalne, ale używane przez Ciebie do takich nie należą, zresztą niektóre sama za chwilę tłumaczysz (" "settingow" czyli parametrow" "tzw maintanance, czyli podtrzymanie").

Krytykę jestem w stanie zrozumieć i absolutnie nie twierdzę, że w Polsce tego typu usługi mają taką samą jakość jak na zachodzie, bo niewątpliwie tak nie jest.
Natomiast sposób wyrażenia tej krytyki był pretensjonalny i niekulturalny, podobnie jak kolejna wypowiedź.

Cytat:
Napisane przez kamisol
CO ZA BULLSHIT! .
Jeśli napiszesz "gówno" po angielsku, to wciąż pozostaje ono "gównem". Kłania się netykieta i ogólny savoir-vivre

Cytat:
Napisane przez kamisol
Zyleta ktora jezdzisz po powierzchni skory nie wzmocni cebulki ktora lezy gdzies tam w skorze!! no niby jak? moze wysle jej smsa?
Zapewne żyleta jeżdżąca po skórze nic cebulce włosa nie zrobi, ale żyleta obcinająca włos, który z tej cebulki wyrasta już tak.

Cytat:
Napisane przez kamisol
NIE MA udokumentowanego dowodu na to ,ze GOLENIE stymuluje wlosy
To jest hasło promocyjne producentów maszynek do golenia i kremów tzw depilujących. Oznacza ni mniej ni więcej "nie ma udokumentowanych dowodów, że golenie ZAWSZE i U KAŻDEGO wzmacnia włosy".

Natomiast fakt, że obcięcie włosa stymuluje go do wzrostu (w sensie odrastania, nie wzmocnienia) jest jak najbardziej udowodniony (zresztą co tu udowadniać, każdy kto się goli wie, że włosy w różnych częściach ciała mają swoją długość, po osiągnięciu której ich wzrost się spowalnia (dzięki czemu nie musimy zaplatać włosów na rękach w warkocze ), a po ich obcięciu zaczynają odrastać.

To wynika ze zdolności regeneracyjnych organizmu. Jeśli uszkodzisz skórę, to się zagoi. Jeśli uszkodzisz włos, to odrośnie. I tak jak uszkodzenie skóry jest impulsem, który powoduje uruchomienie cyklu procesów, jakie umożliwiają gojenie, tak uszkodzenie włosa daje impuls do jego regeneracji, pobudza do pracy cebulki. A cebulka w fazie wzrostu włosa jest w pełni swoich "sił witalnych" -i o to chodzi.

Odnośnie badań można sobie poczytać tutaj.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett

Edytowane przez Vivien
Czas edycji: 2006-05-13 o 09:06 Powód: dopisek do smarcooli :)
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 17:56   #16
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Moje pytanie związane jest z przeciwskazaniami przy depilacji laserowej. Szczegolnie interesuje mnie problem cery naczynkowej. Czy taka skóra (ze skłonnością do rozszerzania i pękania naczynek) może być poddana depilacji owłosienia laserem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:34   #17
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez kamisol
Nie mozna sie opalac, nie mozna biegac, plywac (pocic sie glownie) w 2 dni po zabiegu, dobrze byloby kremowac okolice kremem z aloesem czy tea tree
dlaczego nie mozna biegac i sie pocic? bo co, pory sie zapychaja?
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 22:47   #18
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

zalezy jaka okolice ciala sie depiluje, oczywiscie. jak np. plecy u faceta, czy cale nogi itp to lepiej sie nie pocic ,bo to podrazni skore, bedzie swedziec, szczypac itp, wiec lepiej tego unikac. silownia, basen, sauna, bieganie..
jesli na bikini- to uwazac zeby nie podraznic skory szorstka czy obcisla odzieza. I ostroznie z goraca woda podczas prysznica. To tak ,jak oparzenie sloneczne: skora jest b. delikatna, wrazliwa na dotyk, temperature itp, wiec lepiej przez pierwsze dni obchodzic sie z nia delikatnie. Przez 2-3 dni, a potem mozna robic co sie chce. oprocz opalania oczywiscie.
Jesli chodzi o naczynkowa skore, to nie ma jako takich przeciwskazan. trudno mi tez powiedziec, bo nie widze w jakim stanie jest owa skora. ale zazwyczaj nie ma z tym problemu. Zalezy, jak duza powierzchnie chcesz pokryc, na jakiej okolicy ciala, w jakim stanie sa naczynka itp.. Czasem moze sie stan pogorszyc. Mialam kiedys taka dziewczyne, z nogami pokrytymi siecia naczynek (i wlosow). po kilku zabiegach byla zadowolona z efektow, ale potem problemem staly sie naczynka. Nie umialysmy jednak stwierdzic, czy jest ich wiecej, czy po prostu nie byly tak widoczne..Mozliwe, ze pod wplywem ciepla (dzialamy tu temperatura 70-80`C) te kruche moga pekac, wtedy po prostu zaprzestaj zabiegow! pozdrawiam i mam nadzieje ze moj polski sie poprawil od ostaniego razu. Bye!!
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 13:52   #19
kati.kati
Przyczajenie
 
Avatar kati.kati
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 21
Wink Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Vivien, napisalas ze przed zabiegiem trzeba szczecinke ogolic dotyczy to kazdej czesci ciala jaka sie chce depilowac? I golic przed kazdym zabiegiem?
kati.kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 15:07   #20
Ariya
Raczkowanie
 
Avatar Ariya
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 93
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

KAMISOL Dziękuję za odpowiedź, pocieszyłaś mnie w sensie takim ze pojde na nastepny zabieg w nadziei ze jadnak wygram ta walke. Moje rozczarowanie zapewne wynika, jak sama pisalas, ze zbyt optymistycznych zapowiedzi gabinetow co do efektywnosci zabiegow, bo przy tak horrendalnych cenach obliczam sobie ze na 3 zabiegi moge sobie jeszcze pozwolic, potem jak juz zaczne to szkoda wyrzuconych pieniedzy i robie jeszcze ten 4, a pozniej juz na pewno ostatni 5 ;-)
Ariya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 15:34   #21
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez kati.kati
Vivien, napisalas ze przed zabiegiem trzeba szczecinke ogolic dotyczy to kazdej czesci ciala jaka sie chce depilowac? I golic przed kazdym zabiegiem?
Każdej i przed każdym.
W niektórych gabinetach każą przychodzić z włosiem i golą je sami przed zabiegiem.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 17:19   #22
Edzik16
Przyczajenie
 
Avatar Edzik16
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Mam pytanie gdzie mozna zrobic sobie taki zabieg? Czy taki zabieg moze byc dostępny u kosmetyczki?
Edzik16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 10:18   #23
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Edzik16
Mam pytanie gdzie mozna zrobic sobie taki zabieg? Czy taki zabieg moze byc dostępny u kosmetyczki?
nie, w gabinecie kosmetyki estetycznej. poszukaj w necie, tam powinna byc stronka z adresami takich gabinetow w calej polsce.
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 20:36   #24
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Kamisol napisała, że temperatura lasera (jesli dobrze zrozumiałam) to ok. 70-80 stopni. Nie jasne dla mnie jest sformułowanie o stosowaniu depilacji laserowej przy cerze naczynkowej, a bardzo mnie ten problem interesuje (czasem może się pogorszyć). Wnioskuję, że taka temperatura jest zdecydowanym przeciwskazaniem dla osób z naczynkami. Czy mam rację?
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 22:04   #25
kamisol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to kamisol
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

absolutnie. naczynka nie sa przeciwskazaniami. temp. z lasera sie rozchodzi troche wokol wlosa, ale do naczynek nie dojdzie az takie goraco.
kamisol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 11:49   #26
Amar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 80
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

A można isc na zabieg jak się ma bielactwo??
tzn. nie mam jakis wielkich plam, ale male rzadko rozsiane plamki ktore raczej wygladaja jak blizny (chociaz skora jest w porzadku)
czy sa jakies masci ochronne na plamki w czasie zabiegu itd?
nie wiem czemu ale boję się, że cos mogloby mi sie mutowac w tych bialych plamkach X)
Amar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 17:43   #27
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

najlepiej jest poszukac w googlach stronki z lista gabinetow kosmetyki estetycznej ktore sa sprawdzone.w tych gabinetach nic sie nie powinno zlego wam stac! laser dziala tylko na barwnik wlosa( no chyba ze jest sie opalonym to wtedy rowniez na skore co prowadzi do oparzenia) a nie na caly epilowany obszar. poza tym jak sie nie myle parametry lasera pani prowadzaca zabieg dobiera indywidualnie do kazdego pacjenta biorac pod uwage jego wlosy i ewentualne problemy ze skora.z reszta przed 1szym zabiegiem kazdy/a pacjent/ka musi miec wyzyte u dermatologa, on przeprowadza stosowny wywiad dotyczacy skory itp. jesli macie jakies watpliwosci w jakiej kolwiek sprawie nie bojcie sie pytac. ja jak bylam na wizycie u dermatologa to wzielam go pod obstrzal pytan ale dzieki temu jestem swiadomowa calego zabiegu i tego ze nic mi nie grozi
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 20:36   #28
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Vivien czy możesz podać namiary na salon, w którym mialaś wykonywaną depilacje? I mam jeszcze jedno pytanie, nie orientujesz się czy jest możliwa depilacja tzw brazylijska (całkowita, razem z tymi włoskami, co rosną miedzy pośladkami, że się tak wyrażę?)
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 21:00   #29
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Layla: ja robiłam w Slimline na Wolskiej. Light Sheer jest jeszcze w Ars Medice na Zana i tam jest zniżka 20% dla studentów.

Poza tym jest jeszcze Prima w Galerii Olimp ale tam jest jakiś inny laser (diodowy ale nie pamiętam nazwy) i gabinet dermatologiczny, w którym babka ma alexandrytowy.

Jeśli masz ciemne włosy, to polecam Light Sheer, wtedy Wolska i Zana, jeśli jasne, to podobno lepszy jest alex.

A depilację zrobią Ci w takim zakresie jak zechcesz, tylko ostrzegam, że jeśli chcesz do gołego to na wstępie pytaj o znieczulenie (maścią Emla), chyba że masz dobrą odporność na ból.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 21:32   #30
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Depilacja laserowa -moje doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Vivien
Layla: ja robiłam w Slimline na Wolskiej. Light Sheer jest jeszcze w Ars Medice na Zana i tam jest zniżka 20% dla studentów.

Poza tym jest jeszcze Prima w Galerii Olimp ale tam jest jakiś inny laser (diodowy ale nie pamiętam nazwy) i gabinet dermatologiczny, w którym babka ma alexandrytowy.

Jeśli masz ciemne włosy, to polecam Light Sheer, wtedy Wolska i Zana, jeśli jasne, to podobno lepszy jest alex.

A depilację zrobią Ci w takim zakresie jak zechcesz, tylko ostrzegam, że jeśli chcesz do gołego to na wstępie pytaj o znieczulenie (maścią Emla), chyba że masz dobrą odporność na ból.
Włoski mam niestety ciemne (dlatego myślę o depilacji laserowej ). Odporności na ból nie mam w ogóle , więc bez jakiegoś znieczulenia się nie obejdzie . Tylko bardzo zależy mi na tym, by była to depilacja całkowita i nie wiem, czy taka jest w ogóle możliwa i czy nie będzie droższa (bo w cennikach osobno są ujęte: depilacja bikini i pośladków, tylko za bardzo nie wiem, co mam rozumieć przez depilacja pośladków...) ? Miałaś robioną depilację ze znieczuleniem, czy bez?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-19 14:27:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.