Kiedy dziecko ma autyzm... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-28, 15:16   #1
Anielina
Przyczajenie
 
Avatar Anielina
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25

Kiedy dziecko ma autyzm...


Niedawno dowiedziałam się o tym ,że synek mojej kuzynki ma autyzm. Już wcześniej podejrzewali u niego ,że coś jest nie tak. Od kiedy skończył 4 latka, stawal się coraz mniej towarzyski, nie lubial bawic się z innymi dzieccmi, poza tym miał taka dziwna manie układania zabawek w takie dziwne szeregi. Tzn. układał wszystkie zabawki jedne za drugimi...w koncu zaniepokojona kuzynka poszla z nim do specjalisty i okazalo się , ze ma autyzm. Kuzynka sama jeszcze ma malo informacji o tym , bo dowiedziała się nie dawno. Ja ciagle szukam i pytam .Czy ktos dokladnie wie na czym ta choroba polega, skad się bierze, jak ja można leczyc? Kuzynka jest teraz w ciezkiej sytuacji , i nie chciałabym jej zawracac Glowy ciągłymi pytaniama chciałabym jej jakos pomoc...
__________________
usmiech przede wszystkim!
Anielina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:45   #2
kati7401
Raczkowanie
 
Avatar kati7401
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 146
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Autyzm to zaburzenia rozwojowe mózgu. Są różne rodzaje autyzmu od bardzo ciężkich przypadków kiedy chory prawie nie ma kontaktu z otoczeniem , oraz lżejsze przypadki. Z moją córką do przedszkola chodził chłopczyk z autyzmem ale u niego była to ciężka odmiana .Kontakt z grupą był bardzo słaby ,chłopczyk nie raz w zimie poprostu tak jak stał biegł na dwór a panie oczywiście za nim. Gdyzbliżała się pora wyjścia z przedszkola a rodzice się spóżniali zaczynał poprostu strasznie krzyczeć i nie dało się go uspokoić dopóki ktoś po niego nie przyszedł.ostatnio spotkałam go w kościele z mamą.przez chwilę siedział grzecznie po czym zaczynał głośno krzyczeć i się śmiać. Z tego co wiem to w tej chwili autyzmu nie da się wyleczyć ale chyba można wspomagać się jakimiś lekami.Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę i poszukaj informacji u specjalistów w internecie. Ciężko jest wychować zdrowe dziecko a co dopiero chore ,kuzynka będzie potrzebowała dużo siły i wytrwałości i Twoja pomoc napewno jej się przyda.
Z tego co napisałaś to nie jest chyba bardzo ciężki rodzaj zaburzeń skoro zauważyli to dopiero w wieku 4 lat. Zazwyczaj autyz ujawnia się chyba u młodszych dzieci . pozdrawiam
kati7401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:03   #3
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Joanna317 :"nie bedzia miala latwo" co to ma znaczyc i co ty jestes jakims lekarzem ze takie diagnozy ludziom piszesz? Naczytales się człowieku z wikipedii i myslisz ze specjalista jestes? Chyba od wprowadzania ludzi w stan nerwowy. jedyne co się mogę zgodzic z wypowiedzia wczesniej, żeby zalozycielka watku poszla ze swoimi pytaniami do PRAWDZIWEGO specjalisty.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:28   #4
maryola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 34
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Ja wiem , co autorka wypowiedzi miaała na mysli tak piszac. Ze kuzynka nie będzie miala latwo. Autyzm to jest powazna sprawa. Szczególnie wyhcowywanie takiego dziecka. może i wiecie co po niektórzy na czym on polega ale nie wiecie z czym musza zmagac się rodzice.
http://smyk.com/index.php?option=com...24873&Itemid=0
Poczytajcie soie To sprawa matki , która samotnie wychowuje chore na autyzm dziecko. Jest już tym wszystkim wypalona, i zastanawia się czy oby na pewno sobie poradzi bo naprawde nie jest jej łatwo
__________________
baba z wozu to i koniom lżej :P
maryola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:56   #5
pellagrinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

tak tak, ja tez słyszałam o takich historiach , gdzie rodzice nie dawali rady z opieka chorego dziecka. najbardziej wzruszające historie były o dzieciach z porazeniem mozgowym , ich rodzicow cala ta opieka po prostu przerastala. Dzieci najczęściej trafialy do ośrodków? takich rodzicow co oddaja dzieci do osrodka bo im się nie chce nimi opiekowac , to ja bym do wiezienia wsadzala, szkoda ze sa tacy ludzie bez serca i bez uczuc i potrafia się wlasnych dzieci pozbyc, bo im się nie chce opiekowac nimi...
pellagrinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:00   #6
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez MamaJulii Pokaż wiadomość
Joanna317 :"nie bedzia miala latwo" co to ma znaczyc i co ty jestes jakims lekarzem ze takie diagnozy ludziom piszesz? Naczytales się człowieku z wikipedii i myslisz ze specjalista jestes? Chyba od wprowadzania ludzi w stan nerwowy. jedyne co się mogę zgodzic z wypowiedzia wczesniej, żeby zalozycielka watku poszla ze swoimi pytaniami do PRAWDZIWEGO specjalisty.
nie rozumiem, czemu atakujesz Joannę... skoro matka dziecka uslyszala diagnozę to chyba jest o co się martwić, prawda? KAŻDA choroba dziecka powoduje, ze rodzicom NIE JEST i NIE BĘDZIE łatwo!!!
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 22:04   #7
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

tak,ale to zabrzmiało jak jakaś ostateczność. przecież musimy stawiać czoła problemom, nawet jeśli dotyczą naszych dzieci - i nie zakładac z góry najgorszego czarnego scenariusza.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 22:54   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez MamaJulii Pokaż wiadomość
tak,ale to zabrzmiało jak jakaś ostateczność. przecież musimy stawiać czoła problemom, nawet jeśli dotyczą naszych dzieci - i nie zakładac z góry najgorszego czarnego scenariusza.
zgadza się...ale to nie zmienia faktu, ze takie rodzicielstwo jest inne - szczególne, że pojawia się w nim troska - nie o to, czy dziecko nie wpadnie pod samochód, czy jakie studia wybierze...ale jak sobie da radę bez nas... jak potoczą się jego losy, kiedy zostanie samo... kiedy będzie wśród obcych... ja to rozumiem..to wielkie wyzwanie...

Pellagrinio - co do tych, ktorzy oddaja dzieci bardzo chore...nie oceniam ich, jako potwory... rozumiem, ze są ludzie, którzy zwyczajnie nie radzą sobie z tak trudną sytuacją i mają świaodmość, że nigdy sobie nie poradzą... i nie sadzę, żeby nie mieli z tego powodu wyrzutów...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:31   #9
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość

Pellagrinio - co do tych, ktorzy oddaja dzieci bardzo chore...nie oceniam ich, jako potwory... rozumiem, ze są ludzie, którzy zwyczajnie nie radzą sobie z tak trudną sytuacją i mają świaodmość, że nigdy sobie nie poradzą... i nie sadzę, żeby nie mieli z tego powodu wyrzutów...

dokładnie myslę, ze to sraszne patrzeć na krzywdę włąsnego dziecka i nie móc mu pomóc tak jak by się chciało nie wiem jak ja bym się zachowała w takiej sytuacji dlatego nie oceniam tych ludzi...

mój synek musiał być rehabilitowany i było mi bardzo cięzko Miałam świadomośc tego, ze dziecko nie rozwija się prawidłowo. Często płakałam i nawet jak mi ktoś mówił "musisz być dzielna dla maluszka" to tym bardziej mnie to złościło. Miałam żal do wszystkich i do wszystkiego dlaczego moje dziecko nie może być "normalne". Było bardzo cięzko. Tylkoże nam się udało po częsci wyjśc na prostą... dlatego nie wyobrażam sobie rodziców, którzy tej nadziei nie mają...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 18:02   #10
Awenturyn
Rozeznanie
 
Avatar Awenturyn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 100 m od morza:)))
Wiadomości: 980
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez pellagrinia Pokaż wiadomość
tak tak, ja tez słyszałam o takich historiach , gdzie rodzice nie dawali rady z opieka chorego dziecka. najbardziej wzruszające historie były o dzieciach z porazeniem mozgowym , ich rodzicow cala ta opieka po prostu przerastala. Dzieci najczęściej trafialy do ośrodków? takich rodzicow co oddaja dzieci do osrodka bo im się nie chce nimi opiekowac , to ja bym do wiezienia wsadzala, szkoda ze sa tacy ludzie bez serca i bez uczuc i potrafia się wlasnych dzieci pozbyc, bo im się nie chce opiekowac nimi...

Widze,że chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz Oddanie dziecka to dla rodzica ogromna tragedia a nie jak piszesz pozbycie się.Uwierz mi na słowo,że napewno nie dałabyś rady zajmować się bardzo chorym 24h dzieckiem.Większość rodziców sobie radzi ale są również tacy ,których to poprostu "przerasta" I nie należy ich potępiać za to,że oddali dziecko.Czasem właśnie ośrodek jest najlepszym wyjściem.Bo co to za opieka jak rodzic jest "wypalony fizycznie i psychicznie" ??? Znam osobiście rodzine,która podjęła taka decyzje.Mama tego dziecka po 20 latach opieki nad nim była wrakiem.Jest przez to na rencie.Każdej nocy płacze,że nie ma jej syna w domu.Ale wie dobrze,że gdyby nie podjeli takiej decyzji ona trafiłay na wózek inwalidzki.Więc nie pisz że tacy ludzie są bez serca..........


A wracając do wątku

Anielina polecam forum na stronie
http://www.dzieci.org.pl/ tam dowiecie sie bardzo dużo o autyzmie
Awenturyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 12:14   #11
MamaJulii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez pellagrinia Pokaż wiadomość
tak tak, ja tez słyszałam o takich historiach , gdzie rodzice nie dawali rady z opieka chorego dziecka. najbardziej wzruszające historie były o dzieciach z porazeniem mozgowym , ich rodzicow cala ta opieka po prostu przerastala. Dzieci najczęściej trafialy do ośrodków? takich rodzicow co oddaja dzieci do osrodka bo im się nie chce nimi opiekowac , to ja bym do wiezienia wsadzala, szkoda ze sa tacy ludzie bez serca i bez uczuc i potrafia się wlasnych dzieci pozbyc, bo im się nie chce opiekowac nimi...
o czym ty piszesz ?! kobieto! jakie wiezienie?! jestesmy ludzimi, a tobie brakuje chyba kompletnie wyobrazni ! ja nie mialam nigdy styczności z chorym dzieckiem które wymagaloby 24h opieki.I to fachowej opieki. nie ma się czemu dziwic ,ze rodzice bywaja zmeczeni, albo watpia w to co robia, watpia ze mogą w jakikolwiek sposób pomoc swoim dzieciom. to uwazasz ze lepiej by było gdyby taki rodzic trzymal dziecko, tylko dlatego ,ze balby się wiezienia? i przy tym zaniedbywalaby swoje dziecko. dla mnie to bzdura.
MamaJulii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 12:57   #12
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Autyzm w przystępny sposób opisany jest w książce "Wokół autyzmu." Hanny Olechnowicz
informacje można znaleźć też na stronie http://akson.org/x.pro/ModArticles/ShowCategories/65/


Podobne zaburzenie to także Zespół Aspergera
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 13:12   #13
pellagrinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Ok., niech sobie będą zmeczeni ale czy to nie wynika z ich miłości do tych dzieci? Wiec czemu co poniektórzy Pisza tu o poswieceniu..
pellagrinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 13:32   #14
karwanka27
Raczkowanie
 
Avatar karwanka27
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 50
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Dla mnie to tez chodzi o to czy ktos się nadaje czy nie jedni może i się poświęcają bo musza inni może tak bardzo kochaja swoje dzieci inni sa slabi i nawet jeśli kochaja to nie daja rady bo taka już ich natura. A swoja droga dla mnie to tez jest niezle poswiecenie bo z tego co wiem to tacy ludzie musz podporządkować cale zycie chorobie dziecka ale to jest opinia osoby która nigdy nie była w takiej sytuacji.
__________________
..psy szczekają..
karwanka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 14:52   #15
Awenturyn
Rozeznanie
 
Avatar Awenturyn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 100 m od morza:)))
Wiadomości: 980
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

chyba znowu coś napisze

Tak dla sprostowania - jestem mama niepełnosprawnego dziecka,którego trzeba mieć "na oku" 24 h na dobe.Wymaga leczenia,rehabilitacji itp Jest niepełnosprawny umysłowo,ma autyzm i wiele jeszcze innych "dodatków"

Nie uważam abym sie "poświęciła" dla dziecka.Jest jaki jest i nikt tego nie zmieni.Kocham go całym sercem Czy jest trudno - oj tak zdecydowanie.Szczególnie, że leczenie i rehabilitacja niestety to kolosalne wydatki.Ale jakos sobie radze.
Co do podporządkowania sie chorobie dziecka - to prawda , choroba wiele zmienia.Inaczej wygląda codzienność,problemy są "większe".Ale kto dziś nie ma problemów???

Ale pomimo opieki nad synem znajduje czas dla siebie.Mam swoje hobby.To nie jest tak że non stop jest on i nic poza tym - jego choroba akurat mi na to pozwala.Ale są dzieci co wymagają wiekszej uwagi.
Awenturyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 21:38   #16
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

nie jestem matką ale pracowałam kiedyś z dziećmi autystycznymi. prowadziłam znimi zajęcia 'WF' pisze w cudzysłowiu bo wyglądało to zupełnie inaczej niż normalny wf w szkole. Dzieci z tego typu zaburzaniami żyją poprostu we własnym świecie. niewiele bodzców do nich dociera a jeśli już to zazwyczaj te negatywne np głaskanie sprawia im ból. potrafią być bardzo agresywne nie ze złośliwości tylko z powodu innego postrzegania świata. z zajęć wychodziłam podrapana, czasem pogryziona czy pobita. ale z drugiej strony osoby chody na autyzm czesto są bardzo uzdolnione muzycznie na przykład tylko niestety nie potrafią tego wykorzystać w życiu.
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 23:33   #17
kiwi79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Anielina ja sama mam syna z autyzmem w stopniu lekkim (mam teraz 5,5 lat) i chetnie podziele sie doswiadczeniem. Dzis zalozylam nowy watek na forum BabyBoom pt. "Autyzm"
Adres to: http://www.babyboom.pl/forum/zdrowe-.../autyzm-21150/

Zeby udzielec sie tam na forum trzeba sie tylko wczesniej zarejestrowac. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematyka a w szczegolnosci wszystkie mamy dzieci autystycznych do wspolnej wymiany rad i doswiadczen.Mam nadzieje i ze dla twojej kuzynki Anielina ten watek takze okaze sie pomocny. Pozdrawiam
kiwi79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 23:14   #18
marikusia
Zadomowienie
 
Avatar marikusia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 287
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
nie jestem matką ale pracowałam kiedyś z dziećmi autystycznymi. prowadziłam znimi zajęcia 'WF' pisze w cudzysłowiu bo wyglądało to zupełnie inaczej niż normalny wf w szkole. Dzieci z tego typu zaburzaniami żyją poprostu we własnym świecie. niewiele bodzców do nich dociera a jeśli już to zazwyczaj te negatywne np głaskanie sprawia im ból. potrafią być bardzo agresywne nie ze złośliwości tylko z powodu innego postrzegania świata. z zajęć wychodziłam podrapana, czasem pogryziona czy pobita. ale z drugiej strony osoby chody na autyzm czesto są bardzo uzdolnione muzycznie na przykład tylko niestety nie potrafią tego wykorzystać w życiu.
Przeraża mnie takie spojrzenie na autyzm...

W ramach informacji- dzieci nie są agresywne, bo tak mają... dzieci są agresywne z jakiegoś powodu i można sprawić, by tego powodu już nie było... i nie jest to "domena" dzieci autystycznych, tylko wszystkich dzieci (te dzieci mają zaburzone niektóre sfery, dlatego można to łatwiej spowodować)
Gdyby ktoś zainteresowany tematem czytał ten wątek, proszę go brać naprawdę z przymrużeniem oka... Istnieje jeszcze dużo "mitów" dotyczących autyzmu, które niestety szkodzą dzieciom a nie pomagają... Miejmy nadzieję, że kiedyś się to zmieni i może nie uda się autyzmu wyleczyć (w co jednak cały czas wierzę, bo wierzyć trzeba), ale chociaż sprawić, że będą to osoby wysokofunkcjonujące, dające sobie w życiu radę...
__________________
KARTECZKI RÓŻNE DO POOGLĄDANIA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=217766

PLUSZOWE MISIE DO POPRZYTULANIA:
i inne cudaki gratis

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=176508

Wpadnie ktoś?


marikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 17:47   #19
Boombilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
pisze prace mgr nt autyzmu, pomocy!

Witam serdecznie!

Jestem studentką 5 roku Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Piszę pracę mgr na temat "Wpływ dogoterapii na rozwój dziecka z autyzmem".

Chciałabym przeprowadzić wywiady (najlepiej mailowo) z rodzicami dzieci, które są dotknięte autyzmem a ponadto korzystaja/korzystały z dogoterapii.

Mam gotowy kwaestionariusz, wystarczyłoby odpowiedziec na kilka pytan....

Bardzo byłabym wdzieczna za pomoc... do konca maja musze zlozyc prace

mój mail: sz.p.agata@wp.pl - b. prosze o kontakt
Boombilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 10:15   #20
Angel720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: g.śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez Anielina Pokaż wiadomość
Niedawno dowiedziałam się o tym ,że synek mojej kuzynki ma autyzm. Już wcześniej podejrzewali u niego ,że coś jest nie tak. Od kiedy skończył 4 latka, stawal się coraz mniej towarzyski, nie lubial bawic się z innymi dzieccmi, poza tym miał taka dziwna manie układania zabawek w takie dziwne szeregi. Tzn. układał wszystkie zabawki jedne za drugimi...w koncu zaniepokojona kuzynka poszla z nim do specjalisty i okazalo się , ze ma autyzm. Kuzynka sama jeszcze ma malo informacji o tym , bo dowiedziała się nie dawno. Ja ciagle szukam i pytam .Czy ktos dokladnie wie na czym ta choroba polega, skad się bierze, jak ja można leczyc? Kuzynka jest teraz w ciezkiej sytuacji , i nie chciałabym jej zawracac Glowy ciągłymi pytaniama chciałabym jej jakos pomoc...


Jestem mamą 3 letniej Darii która ma spektrum Autyzmu.
Córka urodziła się niedotleniona 37tc ciązy bliźniaczej.
Leczy sie różnie przez ćwiczenia, rehabilitację.
Wszystko dokładnie dobiera lekarz neurolog lub psycholog.
My mamy opinie psychologa, neurologa, psychaiatry.
Oni właśnie powiedzieli nam co trzeba ćwiczyć i gdzie.


To co piszecie nie do końca jest prawdą.
Autyzm to nie choroba tylko spektrum zaburzeń o lekkim lub o ciężkim stopniu.
Nie ma dwóch identycznych przykładów dzieci z Autyzmem, każdy jest inny, nie ma wzorca książkowego.
To prawda ze z dzieckiem autystycznym jest dużo pracy bo jest codziennie rehabilitacja czy tez ćwiczenia z neurologopedą, neurologiem, pedagogiem, psychologiem, hydroterapia czy hipoterapia.
Na samym początku jest trudno, czasem ciężko ale w miarę jak się w tym wszystkim siedzi człowiek sobie umie czas i dzień tak zorganizować a Autyzmu u dziecka się nie zauważa.
Moja córka wygląda normalnie, jest wesoła. Na pierwszy rzut niczym się nie rożni od swojego brata bliźniaka czy tez od rówieśników.
Prawie każdy kto usłyszy ze mam córkę z Autyzmem spodziewa się dziecka z niedowładem kończyn śliniącego się z tikami, agresywnego czy tez nadpobudliwego. Tak nie jest.
Ktoś kto w tym nie siedzi lub nie ma styczności z autyzmem na co dzień nie rozumie Autystyka i ich rodzin.

Dla dzieci z autyzmem trzeba miec dużo cierpliwości i czasu.
Angel720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 15:59   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Ale nie każde dziecko jest takie, jak Twoja córa
Nierzadko przy autyzmie pojawia się uu (nie znaczy to, że autyzm jest "prowodyrem uu), ale szczerze mówiąc znam zdecydowanie więcej dzieci z autyzmem i uu, niż z samym autyzmem. Nie zawsze jest tak różowo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:09   #22
Angel720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: g.śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;17627454]Ale nie każde dziecko jest takie, jak Twoja córa
Nierzadko przy autyzmie pojawia się uu (nie znaczy to, że autyzm jest "prowodyrem uu), ale szczerze mówiąc znam zdecydowanie więcej dzieci z autyzmem i uu, niż z samym autyzmem. Nie zawsze jest tak różowo.[/QUOTE]

Dlatego pisałam ze każde dziecko z autyzmem jest inne i kazdy rodzic inaczej przeżywa chorobe swojego dziecka i zmaganie się z codziennoscią.
Nie mówię ze jest różowo.
Z tym trzeba nauczyć się żyć.
Angel720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:05   #23
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

jest inne, jest ( w sensie to dziecko) - w zeszłym roku pracowałam z autystykiem, z którym nie było żadnego kontaktu..a jego czynności poznawcze po wielkich bojach ograniczały się do naśladowania "papa" tudzież segregowania 2 rodzajów przedmiotów.. a w tym roku pracuję (między innymi z takimi) z autystykami, którzy komunikują się werbalnie, a dla osób które nie wiedzą, że cos im jest..są tylko trochę dziwni. ot.

strasznie to dziwne zaburzenie i bardzo niezrozumiałe w tym wszystkim. i że aż tak wielkie różnice mogą być.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 14:47   #24
nejreza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez et-ka Pokaż wiadomość
jest inne, jest ( w sensie to dziecko) - w zeszłym roku pracowałam z autystykiem, z którym nie było żadnego kontaktu..a jego czynności poznawcze po wielkich bojach ograniczały się do naśladowania "papa" tudzież segregowania 2 rodzajów przedmiotów.. a w tym roku pracuję (między innymi z takimi) z autystykami, którzy komunikują się werbalnie, a dla osób które nie wiedzą, że cos im jest..są tylko trochę dziwni. ot.

strasznie to dziwne zaburzenie i bardzo niezrozumiałe w tym wszystkim. i że aż tak wielkie różnice mogą być.
Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym. Nie chcę się silić na teorie psychologiczne, bo nie o to tu chodzi. Sam mam już dorosłych synów z autyzmem (26 i 21 lat).

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2010-07-01 o 23:46 Powód: nieoplacona reklama
nejreza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 01:35   #25
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Najreza,możesz przybliżyć ,jak żyje się dorosłemu austystycznemu facetowi?
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 20:01   #26
nejreza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez AnitaSuska Pokaż wiadomość
Najreza,możesz przybliżyć ,jak żyje się dorosłemu austystycznemu facetowi?
Funkcjonowanie dorosłego faceta z autyzmem wynika z ciężkiej pracy poniesionej w przeszłości. Dużo pracy ,wymyślania własnych form terapii i adaptacji znanych metod.
Przyniosło to owoce w postaci poprawy funkcjonowania społecznego , poprawy obsługi własnej i to co powoduje , że mogą przebywać w "normalnym" środowisku.
nejreza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 13:50   #27
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez Anielina Pokaż wiadomość
Niedawno dowiedziałam się o tym ,że synek mojej kuzynki ma autyzm. Już wcześniej podejrzewali u niego ,że coś jest nie tak. Od kiedy skończył 4 latka, stawal się coraz mniej towarzyski, nie lubial bawic się z innymi dzieccmi, poza tym miał taka dziwna manie układania zabawek w takie dziwne szeregi. Tzn. układał wszystkie zabawki jedne za drugimi...w koncu zaniepokojona kuzynka poszla z nim do specjalisty i okazalo się , ze ma autyzm. Kuzynka sama jeszcze ma malo informacji o tym , bo dowiedziała się nie dawno. Ja ciagle szukam i pytam .Czy ktos dokladnie wie na czym ta choroba polega, skad się bierze, jak ja można leczyc? Kuzynka jest teraz w ciezkiej sytuacji , i nie chciałabym jej zawracac Glowy ciągłymi pytaniama chciałabym jej jakos pomoc...
Witaj
a może warto poszukać Fundacji/Stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem? Dadzą wsparcie i psychiczne i specjalistyczne dla rodziców i dla dzieci autystycznych. U nas jest taka Fundacja mają logopedę, terapeutów, organizują różne wyjazdy integracyjne dla dzieci i dorosłych z tym zaburzeniem. Poszukaj myśle, ze warto sie zorientować.
Ja jako wolontariuszka/wsparcie terapteutek pomagałam przy dorosłych autystach ( prace plastyczne) i idąc pierwszy raz na zajęcia szłam z pewnymi obawami, ale byłam zaskoczona mile(! ) jak pracują, z jaką dokładnością, owszem nie mówią, albo tylko powtarzają, ale całkiem dobrze sobie radzą.
Wywarło to na mnie ogromne wrażenie.
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."

Edytowane przez agusia1
Czas edycji: 2010-07-28 o 13:51
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 09:37   #28
Angel720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: g.śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Polecam ciekawy wykład lekarza dr. Ewy Urbanowcz jest Psychiatrą dzieci i młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Uczy Lekarzy pediatrów jak zdiagnozować autyzm i spektrum.
Opowiada co jest Mitem.
Warte do obejrzenia i posłuchania.
Temat: Autyzm-co musi wiedzieć pediatra i lekarz POZ ?
Wykład dość długi ( ok40 min.) ale wat poświęcenia.
Polecam.

http://www.mp.pl/wideo01/?id=461&PHP...B0337B9E4D9862

Edytowane przez Angel720
Czas edycji: 2010-07-29 o 09:43
Angel720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 22:03   #29
nejreza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez Angel720 Pokaż wiadomość
Polecam ciekawy wykład lekarza dr. Ewy Urbanowcz jest Psychiatrą dzieci i młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Uczy Lekarzy pediatrów jak zdiagnozować autyzm i spektrum.
Opowiada co jest Mitem.
Warte do obejrzenia i posłuchania.
Temat: Autyzm-co musi wiedzieć pediatra i lekarz POZ ?
Wykład dość długi ( ok40 min.) ale wat poświęcenia.
Polecam.

http://www.mp.pl/wideo01/?id=461&PHP...B0337B9E4D9862
mysle ze moge pomoc w tej sytuacji,jestem ojcem terapeuta <mam dwoch doroslych synow z autyzmem 26 i 21 lat>
na podanego maila wysle moj artykul opisujacy doswiadczenia w pracy z nimi.
nejreza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 08:33   #30
Angel720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: g.śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Cytat:
Napisane przez nejreza Pokaż wiadomość
mysle ze moge pomoc w tej sytuacji,jestem ojcem terapeuta <mam dwoch doroslych synow z autyzmem 26 i 21 lat>
na podanego maila wysle moj artykul opisujacy doswiadczenia w pracy z nimi.

Bardzo dziękuję
Angel720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-02 14:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.