Matury i rekrutacja na studia, a pandemia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-31, 03:44   #1
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388

Matury i rekrutacja na studia, a pandemia


Hej

Pewnie większość z Was słyszała już o zamieszaniu wokół tegorocznych egzaminów. Nasuwa się masa pytań, a oficjalnych odpowiedzi póki co brak. Dyrektor CKE wspomniał jedynie, że "jeśli jednak (przerwa) przedłuży się do okresu poświątecznego, trzeba będzie te terminy przesunąć.", ale taka odpowiedź chyba nikomu nic nie daje...

Widziałam w internecie sugestie, aby odwołać egzaminy i rekrutować na studia na podstawie ocen (z klasy maturalnej, albo średniej z całego liceum). Uważacie, że takie coś by przeszło...? Wg mnie byłoby to skrajnie niesprawiedliwe - bo różny poziom wymagań w szkołach, bo różne podejścia nauczycieli etc... Poza tym niektórzy uczniowie świadomie nie przykładają się do ocen, aby poświęcić więcej czasu na rozwiązywanie arkuszy, wiedząc, że to ich wyniki będą decydujące.

Nie zapominajmy też o osobach, które już studiują, ale podchodzą ponownie do egzaminu, aby podwyższyć wynik i zacząć drugi kierunek. Przecież oni nie mają już wpływu na to, jakie mieli oceny kilka lat temu, a również należy im się prawo do sprawiedliwego uczestnictwa w rekrutacji.

Dodatkowo dochodzi coś tak prozaicznego jak STRES. Matury same w sobie są ciężkim przeżyciem. Wiosna powinna być czasem na spokojne powtórki, a nie zamartwianie się, czy egz w ogóle się odbędzie i kiedy. Ma to szansę wpłynąć na wyniki, negatywnie.

A może ktoś z Was zasłyszał w swoich szkołach jakieś plotki o możliwych rozwiązaniach?
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 23:41   #2
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Matury i rekrutacja na studia, a pandemia

Od znajomej nauczycielki słyszałam, że krążą pogłoski o przesunięciu matur na bliżej nieokreślony termin, bo póki co nic nie wskazuje na uspokojenie się sytuacji.
Wg mnie rekrutacja na studia z ocen byłaby niedopuszczalna.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 18:16   #3
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Dot.: Matury i rekrutacja na studia, a pandemia

No to dziś się wyjaśniło po konferencji
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-09 18:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.