Motywacja do matury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-12, 00:29   #1
hekatespell
Przyczajenie
 
Avatar hekatespell
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 4
Wink

Motywacja do matury


Który przedmiot zdawany na maturze da większą furtkę możliwości?
Jestem na biol- chemie, na pewno oba przedmioty będę zdawała Tylko mam dylemat, chciałabym zdawać jeszcze jeden przedmiot. Do wyboru mam polski, matmę i ang (w zakresie rozszerzonym). No i szczerze mówiąc do polskiego mam największą smykałkę, miałam 6 na koniec ostatniej klasy. Teraz lecę na 5, czasami 4 a Panią mam bardzo wymagającą. Tylko tak się zastanawiam czy ten polski mi dużo da? Teraz angielski, ogólnie lubię ale nie jestem typem dziewczyny co wszystko ogarnia z tego przedmiotu. Raczej musiałabym się zapisać na kursy itp. ale jestem zdania ,że dla chcącego nic trudnego No i ostatnia opcja to matma, o dziwo. W podstawówce same 2/3, baba okropna- ciągle mi ubliżała rzucając w moją stronę szydercze komentarze, komentowała mój wygląd (pomimo ,że nigdy nie byłam ubrana wyzywająco, wszystko zasłonięte) itp. Wybaczcie trochę się rozpisałam, no ale aktualnie z matmy radze sobie nieźle, w sumie polubiłam takie grzebanie się w cyferkach. Zabrzmię jak staruszka, ale to prawda że mamy niewyobrażalne źródło wiedzy na wyciągnięcie ręki Wystarczy ,że trochę poszperam po YouTubie, porozwiązuje zadania z książki i temat ogarnięty.
No i teraz pojawia się pytanie z początku... Co mi da największe możliwości oraz do nauka jakiego przedmiotu zajmie najwięcej? Wiem ,że to dość ,,indywidualne" pytanie ,bo każdy przyswaja przedmiot inaczej ,ale chciałabym wiedzieć co ,,z reguły" zajmuje najwięcej Z góry przepraszam za jakieś błędy ,ale post pisałam na szybko i dość późno.
hekatespell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-17, 22:53   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Motywacja do matury

Rozejrzyj się po warunkach rekrutacji uczelni i kierunków, które Cię interesują. Angielski jest dość uniwersalnym przedmiotem w rekrutacjach, ale np. UAM, gdy zaczynałam studia, niemal na wszystko liczył polski (z lepszym przelicznikiem dla rozszerzenia), nawet na kierunkach ścisłych.

Sama "z marszu", praktycznie bez przygotowania, podeszłam do polskiego (75%, może bez rewelacji, ale mi się opłacało), a solidnie przygotowałam się z angielskiego. Oprócz tego zdawałam biologię i fizykę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-17 23:53:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.