Cellulit -sposoby zwalczania. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-21, 18:58   #511
Greengurl95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 171
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

duzo wody, malo kawy, szcotkowanie na sucho, duzo kremowania, zimne prysznic
Greengurl95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 19:07   #512
Haniahella
Raczkowanie
 
Avatar Haniahella
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 198
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

zgadzam sie szczotkowanie na sucho robi robote plus peelingi kawowe i duzo wody
Haniahella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 16:06   #513
meagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Pomoże mi to w napisaniu pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za poświęcony czas
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRGyMf1r1ShxhTpAS 6fAZ1MEJFaLOL0wxS3hxSMyTo J8SuOA/viewform
meagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 11:36   #514
bronchipret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 76
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu

Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
Trening siłowy + peeling z kawy. Nogi przeszły tak dużą metamorfozę, że trudno jest mi przypomniec sobie jak wyglądały, gdy były "problemowe".

I coś ode mnie - może ktoś jeszcze tego nie czytał

Dlaczego akurat ruch jest tak waży w walce z cellulitem?

Bo spala zalegający w tkance podskórnej tłuszcz i poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu tkanka łączna odzyskuje elastyczność. Rewelacyjnym treningiem likwidującym cellulit jest:

- jazda na łyżworolkach
- jazda na rowerze
- szybki chód
- tenis
- pływanie i gimnastyka w basenie
- i każda inna forma ruchu
Ja się ruszam, ale tylko trochę, mam pracę fizyczno-umysłową, to przed nocą czy po nocy siły nie mam ani ochoty, a nie mogę się zmusić

Walcząc z cellulitem warto unikać gorących kąpieli. Idealna temperatura wody to 36 stopni. Dlaczego więc nie należy jej zwiększać? Ponieważ gorące kąpiele rozciągają tkankę łączną i tym samym obniżają sprężystość skóry.
A ja lubię ciepełko w kąpieli

Można za to wspomóc walkę sauną, która nie tylko poprawi ukrwienie tkanek, ale i przyspieszy przemianę materii. A przez rozszerzone pory organizm łatwiej wydali sól i inne substancje "zamulające".

Wszystkie wiemy, że wrogiem naszej skóry jest słońce. Ale słońce może uszkadzać również kalogen i elastynę w skórze, co ułatwia powstanie zmian cellulitowych.
Kiedyś się chętnie opalałam, teraz w ogóle

Kolejnym "wrogiem" jest zbyt szybkie odchudzanie się i powrót do "wczesniejszej" diety, bowiem komórki tłuszczowe wrócą na swoje miejsce błyskawicznie.
Akurat to mi n ie grozi

Wspomniania już dieta jest równie ważna jak ruch. Staraj się wybierać świeżą żywność, bowiem pożywienie przetwarzane przemysłowo zawiera duzę ilości tłuszczów, soli i sztucznych dodatków.
muszę trochę popracować

Pamiętaj o produktach bogatych w utleniacze: witamina C,A,E selen, cynk, zwalczają wolne rodniki i wzmacniają tkankę łączną. Gdzie ich szukać? Sięgaj po kiwi, paprykę, brokuły, owoce cytrusowe, pomidory, truskawki, gorszek - tu można wymieniać i wymieniać. Selen znajdziesz w tuńczyku, cebuli. A cynk w mięsie, rybach i jajach.

Włókna kolagenowe w skórze możesz wzmocnić również dzięki produktach bogatych w bioflawonidy. A są to: kasza gryczana, czerwone winogrona, wiśnie, borówki, jeżyny.

Co możesz robić jeszcze? Wystrzegaj się produktów z mąki pszenej. Gluten znajdujący się w chlebie, ciastach, makaronach zawiera gluteinę, która nasila odkładanie się toksyn i tłuszczów w komórkach.
lubię białe pieczywo i w ogóle pieczywo

Możesz sięgać śmiało po cebulę i czosnek. Są one bowiem swietnym źródłem związków siarki wzmacniających ukłąd immunologiczny. Jedzone regularnie oczyszczają krew i limfę.

Rzuć papierosy Zwerają one tysiące substancji toksycznych, które niszcza kalogen. I unikaj środków przeciwbólowych, które mszczą się na Twojej urodzie.
na szczęście nie palę

To muszę się postarać, ja dodam, ze masuję swoje uda masażerem. Też obcisłe spodnie i inne ubrania nie są polecane.
bronchipret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 11:43   #515
bronchipret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 76
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Jaki koszt wszystkich zabiegów razem?
bronchipret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 11:30   #516
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Faktycznie endermologia może spowodować pękanie naczynek jeśli jest za mocno wykonywana. Dlatego zawsze trzeba zgłaszać jak przestaje być przyjemnie i zaczyna boleć żeby masażystka mogła dopasować moc. Po kilku zabiegach skóra się uelastycznia i wtedy się zwiększa moc. Działa to trochę podobnie jak ten masażer philipsa (też mam) ale lepiej, mniej zasysa, bardziej wibruje, są różne funkcje masujące.
U mnie jednak lepsze rezultaty dają ćwiczenia plus porządny krem na cellulit xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-09 o 09:06 Powód: link
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 09:51   #517
emilapko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Peeling z fusów kawy - petarda! Naprawdę działa!
Solidne nawilżenie skóry od zewnątrz - kuracja nawilżająca z ziaji - jak dla mnie hit.
Duuuużo wody do picia. min 2,5-3l
Bańki chińskie lub masaże antycellulitowe/wyszczuplające
I wbrew pozorom słodycze nie wpływają na cellulit tak jak ALKOHOL, to mi sprzedała ostatnio moja masażystka i rzeczywiście po przeanalizowaniu stwierdzam, że to prawda! także, rezygnujemy z alko
emilapko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-20, 13:00   #518
Czytajka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu

Ja bym jeszcze dodała kurację tlenem. Wylądowałam dzięki namowie koleżanki w komorze do tlenoterapii i w połączeniu z ćwiczeniami dało naprawdę niesamowity efekt... Fakt, musiałam dla lepszego efektu wykupić kilka wizyt ale nie żałuję bo nie tylko moje nogi ale ja też poczułam się po tym jakaś taka lżejsza, żywsza.
Czytajka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-21, 16:26   #519
Lady86
Przyczajenie
 
Avatar Lady86
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu

A jak wygląda taki zabieg? Gdzie się na to chodzi? Skąd jesteś i gdzie chodzisz?
Lady86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-22, 18:19   #520
karolina2202
Raczkowanie
 
Avatar karolina2202
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 75
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Ja zaczęłam ostatnio stosować bańki chińskie na nogi... No i naczynka mi popękały. Spotkał się ktoś z takim problemem? Powinnam przestać czy zwyczajnie 'zmniejszyć moc zasysania'?
Jak myślicie?

I mimo, ze stosuję te wszystkie rady mam wrażenie, że mój cellulit ani nie drgnął.
karolina2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-22, 23:22   #521
KarolinaDropsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu

Jestem z krk, chodzę od 3 tygodni do Krakowskiego centrum tlenoterapii. Zabieg trwa godzinę albo póltorej, zamykają CIę w takiej specjalnej komorze z przezroczystą szybką z maseczką tlenową lub takimi rureczkami z tlenem prosto do nosa. Oddychasz samym tlenem.
KarolinaDropsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-25, 16:27   #522
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Dlaczego nie można wykonywać masażu bańka chińska (uda) w trakcie okresu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 12:08   #523
Monika19e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Cellulit -sposoby zwalczania.

Dziewczyny, a czy któraś z was ma problem z cellulitem na ... przedramionach? Od jakiegoś czasu zauważyłam, że przy ściśnięciu skóra na przedramionach jest pełna 'grudek'. Cellulit mam od lat, przywykłam, że jest na typowych partiach (uda, pośladki), jednak nie spotkałam się z tym, aby cellulit występował poniżej ramion. Mam 28 lat, tym bardziej mnie to zaskakuje. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam!
Monika19e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 18:21   #524
izussia12
Iza
 
Avatar izussia12
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 11
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Dlaczego nie można wykonywać masażu bańka chińska (uda) w trakcie okresu?

Nie zaleca się wykonywania masażu bańską chińską w czasie okresu, a szczególnie w pierwszym i drugim dniu. Zawsze odradzam to moim klientkom, ponieważ w trakcie masażu cyrkulacja krwi i limfy jest o wiele szybka, co może skutkować bardziej obfitym krwawieniem.


xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-09 o 09:05 Powód: link
izussia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 08:24   #525
Iga2021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jak się pozbyć cellulitu?

Przede wszystkim warto unikać słodyczy, tłustych potraw. Dobrze robią też domowe peelingi.
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-02-25 o 16:16 Powód: link
Iga2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 08:24:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.