Jak uzyskać taki efekt? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-04, 13:33   #1
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25

Jak uzyskać taki efekt? :)


Witam wszystkich Otóż mam taki mały problem. Dodałam zdjęcie dziewczyny, która ma ciałko jakie bym chciała mieć. Tzn. umięśnione, wysportowane, szczupły brzuch, duża pupka. Lub coś w stylu Jen Selter (myślę, że każdy ją zna). Do tej pory miałam doczynienia tylko z ćwiczeniami typu chodakowska, Mel B itp. Jestem szczupła, waże 50 kg przy wzrośnie 170 cm, może mam minimalnie zbędnego tłuszczu na brzuchu, ale jest go naprawdę mało I nasuwa się tu pytanie, czy jest tu ktoś kto się zna i mógłby mi napisać jak mogę uzyskać taki efekt? Nigdy w życiu nie byłam na siłowni i nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. Lub jeśli nikt nie wie to czy może pomogłoby spotkanie z trenerem personalnym? Czy wtedy mogłabym jedynie wykupić jedno spotkanie z nim a nie np. miesiąc spotkań? Jak widzicie jestem naprawdę zielona w tych sprawach Oczywiście wiem, że trzeba włożyc bardzo dużo pracy, żeby mieć takie ciało + dieta, ale jestem na to przygotowana Z góry dziękuje za każdą pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10689663_815531785159103_7798575991519568652_n.jpg (66,1 KB, 373 załadowań)
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 20:53   #2
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Żeby osiągnąć taki efekt,trzeba iść do chirurga po cycki a tak serio to na zdjęciu widać brzuch jedynie, no i te cycki. Potrzebujesz treningu siłowego, możesz z personalnym umówić się indywidualnie, zresztą możesz popytać w klubach fitness w Twoim mieście, które dają taką możliwość, jak to u nich wygląda. Ale jak teraz ważysz 50kg przy 170cm to podejrzewam, że żeby osiągnąć coś takiego musiałabyś trochę przymasować.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:05   #3
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Wiem, o jaki efekt Ci chodzi. Mamy ten sam wzrost i wagę, więc mam też wyobrażenie, jak możesz wyglądać. I wiesz co Ci powiem? Dla takieo efektu trzeba przytyć, i to sporo. Oczywiście mówię o tyciu w mięśnie, nie tłuszcz- będziesz wyglądać dalej szczupło, ale waga pójdzie w górę. Dziewczyny o naszym wzroście które mają opisywaną przez Ciebie sylwetkę ważą po 60-67 kg (niemal same mięśnie ) Trening siłowy, dodatni bilans kaloryczny, czyste jedzenie i cheat meal np raz w tygodniu, wytrwałość i pozytywne myślenie - ce jest do osiągnięcia.
__________________
WŁOSY
Długość 65 cm
Objętość 8,5 cm
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:07   #4
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

No o te piersi akurat mi najmniej chodzi, chociaż by się przydały takie :P Zdjęcie jest takie dla przykładu, po prostu chodzi właśnie o to, żeby brzuch był szczupły, chciałabym mieć większą pupę, bo teraz mam 2 smutne flaczki i ogólnie chciałabym być umięśniona. I właśnie o to chodzi jak tu zacząć.. Szukałam trenera personalnego w moim mieście (bydgoszcz) ale nie mogę znaleźć za bardzo. A jeśli jestem szczupła to chodzi o to, że powinnam robić trening na masę, czy że powinnam robić normalny trening i jeść więcej kcal? Wybacz głupie pytania, ale nie miałam styczności z tymi tematami nigdy :P

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Jeśli powinnam przytyć to np. jeśli wyliczyłam, że powinnam jeść ok . 2000 kcal dziennie, to powinnam jeść załóżmy 2300-2500? I do tego trening siłowy?
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:31   #5
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Nawet więcej, byle czysto. Najlepiej nie licz kalorii, ewentualnie tylko orientacyjnie. Najważniejsze, by dieta była zdrowa i obfita w białko, zdrowe tłuszcze i dobre węglowodany. Ćwiczenia przeplataj - zależy, jak ćwiczysz teraz, ale jeśli robisz takie domowe ćwiczenia z youtube, to na początek spróbuj dołożyć do nich obciążenie. Pamiętaj o tzw rest days - mięśniom trzeba dać odpocząć, bo nie rosną podczas ćwiczeń, tylko podczas regeneracji. Nie ćwicz codziennie, a np. 4-5 razy w tygodniu.
__________________
WŁOSY
Długość 65 cm
Objętość 8,5 cm
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 21:43   #6
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Dziękuję za pomoc ogólnie to ćwiczyłam cały czas w domu, ale teraz wybieram się na siłownie, bo wolałabym jednak ćwiczyć z profesjonalnym sprzętem. Boję się jedynie tego, że będę jeść dużo więcej i przytyję, a nie uda mi się tego zamienić w mięśnie
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 05:12   #7
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Ale nie chodzi o to, że masz po prostu więcej jeść ważne też CO. Poczytaj wątki na fitnessowym, najlepiej w poddziale pakernia, albo na kfd.

A to, jak będzie wyglądała Twoja pupa względem talii w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Jeśli masz figurę jabłka, będzie dużo ciężej. Jakie masz teraz proporcje?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 05:46   #8
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

No rozumiem ze zdrowym odżywianiem problemu nie będzię, bo jak ćwiczyłam to zawsze jadłam zdrowo, ostatnio jedynie sobie pozwalałam na dużo. Jadłospisy robię sobie sama, bo interesują mnie te tematy, więc mniej więcej wiem co i jak. Sylwetke mam nieciekawą, przynajmniej mi się nie podoba, bo mam chude ręcę i nogi (uda są takie galaretowate, zero mięśni), brzuch też w miarę szczupły, czasem jest płaski, a czasem troszkę odstaje, nie wiem od czego to zależy, biodra wydaję mi się dosyć szerokie, chociaż tragedii nie ma, a pupa w sumie zawsze była 'sflaczała', jak ćwiczyłam to wiadomo, że troszkę się podniosły pośladki, ale generalnie rzadko się skupiałam na tej partii ciała.
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:23   #9
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Jedz dobrze, ćwicz dużo i solidnie i ciało się zrobi
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:37   #10
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

A jeszcze jedno, jakie partie powinnam ćwiczyć jednego dnia? Np. brzuch i pośladki, biceps i coś tam jeszcze? Czego nie robić jednego dnia?
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:49   #11
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Jak zaczynasz to rób trening całego ciała, podział na partie zostaw sobie na później. Taki trening całego ciała nazywa się FBW i tu znajdziesz różne treningi tego typu http://www.sfd.pl/-t840097.html
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 11:58   #12
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

o, dzięki a tam jest napisane, że taki trening robić 3x w tyg. a pomiedzy treningami interwały. Robić je jeśli nie chcę schudnąć?
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 12:01   #13
jilllove
Rozeznanie
 
Avatar jilllove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 766
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Chyba nie bo to na spalanie jest przecież, ale ja nie jestem specjalistą więc wiesz ja bym robiła siłowy 4 x w tyg jak dasz radę.
jilllove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 12:08   #14
oli12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 25
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

no dobra, tak też zrobie
oli12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 08:06   #15
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

ta Pani chyba wysuszona troszkę - oczywiscie nie w biuscie
cos mi sie wydaje, że moze przygotowywac sie do zawodów i dlatego tak idealnie wyd=gląda
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 12:09   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

albo poczytaj dzienniki na sfd, dział ladies.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 14:31   #17
PlasticBeach
Raczkowanie
 
Avatar PlasticBeach
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 66
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Jedno spotkanie z trenerem nie wystarczy bo taki brzuch to jest kawał roboty czasu. Polecam zacząć szperać na sfd, z trenerem potrzebnych byłoby wiele spotkań. Podstawa to robienie masy (nie tłuszczowej) polączone z treningiem silowym.


Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
ta Pani chyba wysuszona troszkę - oczywiscie nie w biuscie
cos mi sie wydaje, że moze przygotowywac sie do zawodów i dlatego tak idealnie wyd=gląda
Patrzac na to jedno zdjecie to pani na zawody nie za bardzo zachwyca i niespecjalnie wysuszona figura kobietki ktora już od dawna cwiczy i tym zyje, super idealny wyglad to nie
PlasticBeach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 17:46   #18
fitnessiara
Raczkowanie
 
Avatar fitnessiara
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 46
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Cytat:
Napisane przez Malfoyy Pokaż wiadomość
Nawet więcej, byle czysto. Najlepiej nie licz kalorii, ewentualnie tylko orientacyjnie. Najważniejsze, by dieta była zdrowa i obfita w białko, zdrowe tłuszcze i dobre węglowodany. Ćwiczenia przeplataj - zależy, jak ćwiczysz teraz, ale jeśli robisz takie domowe ćwiczenia z youtube, to na początek spróbuj dołożyć do nich obciążenie. Pamiętaj o tzw rest days - mięśniom trzeba dać odpocząć, bo nie rosną podczas ćwiczeń, tylko podczas regeneracji. Nie ćwicz codziennie, a np. 4-5 razy w tygodniu.
Zgadzam się

Dokładnie tak jak dziewczyny Ci tu piszą. Jesteś chudziutka a mięsień potrzebuje ciała, także najpierw masa-potem rzeźba i musisz być konsekwentna, regularny trening , porządne odżywianie się ale nie fast-foodami. Ryż, drób, banany,ryby,jaja,owsianki ,twaróg.(chyba najczęstsze produkty o który słyszałam na siłce)Dobre węglowodany i oczywiście białko które jest budulcem mięśni.(mówi się że powinno się spożywać ok 2g na 1kg masy ciała) Ogólnie to powinnaś po prostu zwiększyc ilosc przyjmowanych kalorii, stopniowo coraz więcej, najlepiej jakbyś się skonsultowała ze specjalistą albo kimś kto ćwiczy siłowo. Jest taki kanał na yt 'warszawski koks' i oni tam oprocz cwiczen pokazują też i mówią co jeść. I oni ogólnie twierdzą że na masie jesz co chcesz, byle było jak najmniej tłuszczu i dużo węgli.

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Żeby osiągnąć taki efekt,trzeba iść do chirurga po cycki a tak serio to na zdjęciu widać brzuch jedynie, no i te cycki. Potrzebujesz treningu siłowego, możesz z personalnym umówić się indywidualnie, zresztą możesz popytać w klubach fitness w Twoim mieście, które dają taką możliwość, jak to u nich wygląda. Ale jak teraz ważysz 50kg przy 170cm to podejrzewam, że żeby osiągnąć coś takiego musiałabyś trochę przymasować.
__________________
Your body is a reflection of your lifestyle

Edytowane przez fitnessiara
Czas edycji: 2015-01-06 o 17:56
fitnessiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 21:06   #19
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

No właśnie, dużo zdrowego jedzonka, częste posiłki, mało cardio a dużo siłowego i przede wszystkim pozytywne podejście, zaakceptowanie siebie i tego, że identyczne jak ktoś tam to nigdy nie będziemy, możemy być najlepszymi wersjami siebie
__________________
WŁOSY
Długość 65 cm
Objętość 8,5 cm
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 08:57   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość

A to, jak będzie wyglądała Twoja pupa względem talii w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Jeśli masz figurę jabłka, będzie dużo ciężej. Jakie masz teraz proporcje?
Da się zaokrąglić pośladki u typów, które mają szeroką talie i wąskie biodra? Bo u mnie zmieniają się tylko... uda
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 10:54   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Da sie. Chyba, ze masz calkowite plaskodupie, bo spalilas miesnie posladkow :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 14:05   #22
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Da sie, ale taka osoba raczej efektu ze zdjecia nie uzyska.

--- Piszę z telefonu, możliwe błędy.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 14:08   #23
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Mnie chodzi choćby o minimalne powiększenie, mięśnie mam, ale taki typ budowy, więc podejrzewam ,że będzie ciężko
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 05:46   #24
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

No to masa i silownia

--- Piszę z telefonu, możliwe błędy.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 07:38   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

To rob przysiady ze sztanga
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 11:24   #26
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Łatwo mówić: najpierw mam dużo do spalenia (a boję się, że całkiem stracę pupę), dopiero potem można mówić o masie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 13:00   #27
milkimary
Przyczajenie
 
Avatar milkimary
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Łatwo mówić: najpierw mam dużo do spalenia (a boję się, że całkiem stracę pupę), dopiero potem można mówić o masie
Ale właśnie dobry trening i odpowiednia dieta pozwolą Ci spalić tłuszcz i jednocześnie zbudować mięśnie
milkimary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 13:06   #28
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Cytat:
Napisane przez milkimary Pokaż wiadomość
Ale właśnie dobry trening i odpowiednia dieta pozwolą Ci spalić tłuszcz i jednocześnie zbudować mięśnie
Tak robię, ale i tak boję się, że stracę dupkę (z natury mam małą, ale nie placek), a może to efekt wizualny przy szerokiej talii. Oczywiście rozumiem, że trening aero+siłowy+dieta. Jak coś ruszy, dam znać.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 12:51   #29
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

A jeśli są juz spalone mięśnie pośladków na skutek złej diety wychudzenia itd? To jakie ćwiczenia i jaka dieta jest odpowiednia? Mam również problem z odc lędźwiowego i za bardzo nie mogę obciążać kręgosłupa wiec nie wiem czy cw z handlem i po 2kg mają sens
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:05   #30
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Jak uzyskać taki efekt? :)

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
A jeśli są juz spalone mięśnie pośladków na skutek złej diety wychudzenia itd? To jakie ćwiczenia i jaka dieta jest odpowiednia? Mam również problem z odc lędźwiowego i za bardzo nie mogę obciążać kręgosłupa wiec nie wiem czy cw z handlem i po 2kg mają sens
Robienie masy tak jak opisywaliśmy wyżej i przed wszystkim- na skutek złej diety i wychudzenia? Pokonuję anoreksję, więc wiem o czym mówisz- regeneracja. Jeśli dopiero kończysz tą złą dietę i wychudzenie, to najpierw dobij do jakiejś normalniejszej wagi, daj się organizmowi zregenerować, a dopiero potem ćwiczenia.
__________________
WŁOSY
Długość 65 cm
Objętość 8,5 cm
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-28 23:35:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.