makijaż francuski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-30, 09:37   #1
agnes2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3

makijaż francuski


Witam serdecznie,mam takie pytanie,jak wygląda makijaż francuski i jaka jest technika jego wykonania?
agnes2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 10:49   #2
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaż francuski

Makijaż francuski to jasna, świetlista twarz z minimalną ilością różu, mocno podkreślone klasyczną czerwienią usta oraz oczy umalowane tylko jasnym neutralnym cieniem (beż, kość słoniowa) z wytuszowanymi na czarno rzęsami. Ewentualnie czarny eyeliner.

Żeby to wszystko ładnie wyglądało, cera musi być bez skazy - a gdy takiej nie mamy, trzeba ją sobie starannie namalować Czyli konieczny jest dobry podkład, najlepiej rozświetlający. Twarz musi być jasna, żadnej opalenizny czy pudrów brązujących. Roż b. delikatny, dopasowany do karnacji, nie ma modelować twarzy, tylko subtelnie podkreślać naturalny rumieniec.
Czerwień na ustach wymaga bardzo starannego rysunku konturówka i pomadką, żeby się nam nic nie rozlewało na skórę wokół warg. Klasyczny czysty kolor czerwony wygląda dobrze przy każdej karnacji.
Oczy muszą pozostać jasne, żeby całość była świeża i elegancka.
Można wprowadzać różne modyfikacje, np. zupełnie "gołe" oczy, albo przypruszone białym, mocno błyszczącym cieniem (bez eyelinera), usta "poplamione" malinową szminką, mocno zarumienione policzki, ogólnie makijaż mniej "dopracowany" itp...
Szkoda, że nie mam żadnych zdjęć, ale może dziewczyny coś wkleją

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 12:20   #3
agnes2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 3
Re: makijaż francuski

dzięki,właśnie o tym myślałam chciałam się przekonać czy mam dobre informacje na ten temat.Pozdrawiam
agnes2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.