Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-07, 19:37   #1
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Exclamation

Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.


Podejrzewam ze nie tylko ja mam taki problem z moimi "dżingsami" .Problem w postaci przetartych w korku nogawek Wszystkie spodenki uwielbiam...ale...po jakims czasie nie nadaja sie do noszenia...Najgorsze jest to ze ostatnio zrobiła mi sie dziura w moich ulubionych najulubieńszych...
Pomyślałam że mogałabym zrobić....coś w stylu łatki...ale takiej która nie ujawniała ze to właśnie łatka na dziurę.
Naszyć coś takiego w ten sposob jak narysowałam(troche nie udolnie...ale to paint...) czyli zeby "ogon tej naszywki nachodził na dziure w kroku....a reszta łatki wystawała np. na pośladek...
Co o tym mysliscie...jak to bedzie wyglądało??
I co naszyc.....w jakim ksztalcie...myslalam o cekinkach...byłoby modnie...ale kompletnie nie mam koncepcji..
Prosze dziewuszki.....pomóżcie mi!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnie.jpg (6,0 KB, 465 załadowań)
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 21:03   #2
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Question Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

podbijam...bo jestem mocno zatroskana o swoje spodenki...przetarte na szwach w kroku...jak to skorygować?
ewentualnie podszyć...??
pozdro
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 21:39   #3
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

Tez mam ten problem, ale chyba jedynym wyjsciem sa laty ktorych ja nie znosze . Tak wiec spodnie laduja w koszu
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 22:50   #4
smoniczka
Raczkowanie
 
Avatar smoniczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gorzów
Wiadomości: 73
GG do smoniczka
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

Ja troche wszyłam spodnie w kroku. Ale moje są z "lajkrą" więc się rozciągają i po wszyciu są troche bardziej opięte. Z takimi zwykłymi może być większy prblem.
smoniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 23:09   #5
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Mi też kiedyś się przetarły i zrobiłam tak - odprułam jedną z tylnych kieszeni (po której został fajny, ciemniejszy ślad) i zrobiłam z niej takie normalne (widoczne) łatki w kroku (na zapas - na obydwu nogawkach).
Wyglądało to całkiem ciekawie (teraz w końcu też robi się celowo dziury w spodniach i nikogo to nie razi).

Sorry za badziewny rysunek.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 07:48   #6
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Też się ostatnio zastanawiałam, jak uratować spodnie przed wyrzuceniem... Pomyślałam sobie, że można by wszyć kawałek (czy dwa kawałki) materiału od wnętrza nogawki tak, aby załatać przetarcie, a nie wyłazić z tym na wierzch...
Tylko nie wiem, jak to będzie wyglądało...
Macie jakieś doświadczenia ?
(bo taki fajny milutki sztruks w nogawce to fajna sprawa, no nie?)

Pozdrawiam
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 09:36   #7
mala_ania
Przyczajenie
 
Avatar mala_ania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Cytat:
Napisane przez Sulami
Też się ostatnio zastanawiałam, jak uratować spodnie przed wyrzuceniem... Pomyślałam sobie, że można by wszyć kawałek (czy dwa kawałki) materiału od wnętrza nogawki tak, aby załatać przetarcie, a nie wyłazić z tym na wierzch...
Tylko nie wiem, jak to będzie wyglądało...
Macie jakieś doświadczenia ?
(bo taki fajny milutki sztruks w nogawce to fajna sprawa, no nie?)
Mój mąż chyba od zawsze ma tak ratowane spodnie.
I mówiąc szczerze, prawie w ogóle tego nie widać. A spodnie służą jeszcze drugie tyle.
__________________
Jutro, jutro, zawsze jutro...
I tak się trwoni całe życie ...
mala_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 09:49   #8
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

a ja pomyslalam teraz -bo tez mam takie jedne spodnie, ze mozna byy bylo zrobic na tym przetarciu ogonek weza i pociagnac go tak jakby sie owijał wokol nogi w dol to tak dla tych ktorzy by chcieli ozdobnie to zrobic
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 10:09   #9
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk
Mi też kiedyś się przetarły i zrobiłam tak - odprułam jedną z tylnych kieszeni (po której został fajny, ciemniejszy ślad) i zrobiłam z niej takie normalne (widoczne) łatki w kroku (na zapas - na obydwu nogawkach).
Wyglądało to całkiem ciekawie (teraz w końcu też robi się celowo dziury w spodniach i nikogo to nie razi).

Sorry za badziewny rysunek.
Tak tylko że raczej nikt nie robi sobie specjlanie dziur w kroku Przynajmniej ja nie widziałam
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 10:12   #10
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

Cytat:
Napisane przez eldrin83
a ja pomyslalam teraz -bo tez mam takie jedne spodnie, ze mozna byy bylo zrobic na tym przetarciu ogonek weza i pociagnac go tak jakby sie owijał wokol nogi w dol to tak dla tych ktorzy by chcieli ozdobnie to zrobic

Właśnie o cos takiego mi chodziło...zeby zrobic to tak żeby nie było widac ze cos jest zatuszowane
A ten oplatajacy noge "wąż" to całkiem fajny pomysł
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 10:52   #11
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S
Tak tylko że raczej nikt nie robi sobie specjlanie dziur w kroku Przynajmniej ja nie widziałam
Dziur może nie, ale łaty tak.
Nie raz widziałam ponaszywane łaty w kroku na fabrycznie nowych spodniach i to często w kontrastowym kolorze.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 16:26   #12
wrona666
Raczkowanie
 
Avatar wrona666
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

hehe dziur w kroku nie widzialam chociaz mignal mi kiedys facet w rozdartych dzinsach yy jakby to okreslic
tak pod posladkiem w strone kroku :P
a pomysl z wezem calkiem fajny..
__________________
Wciąż jesteśmy tacy sami. Beznadziejni...

Zakładam płaszcz... Udaję, że jestem silna..
wrona666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 16:56   #13
eldrin83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 442
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

albo ogonek moze sie zaczynac-bedzie fajniej, miedzy posladkami isc w krok i wychodzic na udo owijajac je:P taki maly tworczo-zboczony pomysl:P
eldrin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 19:46   #14
Sulami
Raczkowanie
 
Avatar Sulami
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 147
GG do Sulami
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Cytat:
Napisane przez mala_ania
Mój mąż chyba od zawsze ma tak ratowane spodnie.
I mówiąc szczerze, prawie w ogóle tego nie widać. A spodnie służą jeszcze drugie tyle.
A widzicie... czyli dobrze sobie to wykombinowłam
Niewykluczone, że się za nie wezmę wkrótce

Dzięki za informację
Pozdrawiam, Sulami
__________________
If happy little bluebirds fly above the rainbow- why can't I?
Sulami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 12:27   #15
martoolka
Przyczajenie
 
Avatar martoolka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 2
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Jest kilka pomysłów na ,,zatuszowanie,, przetarcia w zależności od intensywności przetarcia:
1. Kupić w pasmenterii łatki termoprzylepne ( cena ok. 3 zł za dwie łaty w kszatłcie owalnym), które przykleja się raczej od wewnątrz spodni działając temperaturą, czyli gorącym żelazkiem. Dokładna instrukcja jest na opakowaniu. Łatki są w kilku kolorach, więc mozna coś dla siebie wybrać. Polecam dłużej niż jest w instrukcji działać na łatkę gorącym żelazkiem i odczekać, żeby dobrze wystygło to miejsce, bo tam jest klej, który musi jakby zostać wchłonięty w materiał, a jak założymy spodnie na gorąco, to łatka odpadnie. Jesli nawet to nastapi i łatka odpadnie, to nic straconego ( mi się to stało bo załozyłam na gorąco) Najważniejsze, żeby jej nie zgubić wtedy przykładamy ją do spodni w miejscu przetarcia i znowu prasujemy to miejsce, klej zmięknie i znowu się przyklei, tylko tym razem, będzie mniej trwałe i mozna łatkę delikatnie obszyć dookoła.Tę opcję polecam jeśli jest delikatne przetarcie w postaci białych pojedyńczych nitek, albo przy delikatnej dziurce.
2. Można rozpruć szew przy tej dziurce, ktora powstała w wyniku przetarcia i wszyc w dwóch wtedy juz nogawkach trochę materiału, tak, jak pisałyście wcześniej.
3. Ewentualnie zrobić samej łaty. Ja robiłam kiedys do moich ukochanych jeansów łaty. Zależało mi na tym, żeby kolor łat był identyczny z miejscem, gdzie mam je doszyć.Więc wycięłam z wnętrza kieszeni przednich tych jeansów ( i tak mi do kieszeni nikt nie zagląda kawałek materiału, nadałam mu kształt łatki, obszyłam go delikatnie, żeby nitki z tej łaty nie sterczły no i naszyłam w miejscu przetarcia. To jest pomysł dla tych, którzy nie chcą się pozbyć tylnej kieszeni
No to do dzieła!Powodzenia!
__________________
mantra
martoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:43   #16
Lonia1987
Przyczajenie
 
Avatar Lonia1987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 29
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

Cytat:
Napisane przez eldrin83 Pokaż wiadomość
a ja pomyslalam teraz -bo tez mam takie jedne spodnie, ze mozna byy bylo zrobic na tym przetarciu ogonek weza i pociagnac go tak jakby sie owijał wokol nogi w dol to tak dla tych ktorzy by chcieli ozdobnie to zrobic
Z tym ogonkiem węża to na serio fajny pomysł jeśli ktoś lubi miec przyozdobione spodenki (bo zmienią one swój wygląd i będą bardziej zauważane na ulicy;p) ja tylko zamiast węża zrobiłabym koci ogonek a z przodu na przeciwległej nogawce, gdzieś na udzie głowe kotka żeby wyglądało jakby kociak przytulał się do mojej nogi tak ja bym to zrobiła ale ja lubię czasem porzucać się w oczy pozdrawiam
__________________
http://lonia.blox.pl/html MOJA BIŻUTERIA
Lonia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:35   #17
Elfka86
Zakorzenienie
 
Avatar Elfka86
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 187
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

jak moje dżinsy przetarły się w kroku to je skróciłam do długości rybaczek a z tego dołu co został ucięty zrobiłam łatę taką że sie kolorem od spodni nie różnila i nadal są do noszenia
__________________
M
M
Elfka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 14:17   #18
tigr@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 80
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien pomysł.

Ciekawe pomysłyy! Bardzo ciekawe! i ten kotek i wąż a ja bym zrobiła tak dla ironii nieco inaczej.
Skożystałabym z tych łatek termicznych wspomnianych przez jedna z koleżanek ale totylko dla trwalcszego efektu i dodałabym łatkę
skoro spodnie są dźinsowe, to łatkę dałabym zupełnie kontrastującą powiedzny jakis kolorowy sztruks (beżowy, czy niebieski) łatkę zrobiłabym w formie krótkich spodenek, z przerwą na bokach; żeby nie stracić tylnich kieszonek odprułabym je i przyszyła na łatce.
Z przednimi jeszcze niestety nie wymyśliłam co zrobić. Może łatkę zmniejszyć tak żeby kończyła sie pod kieszonkami.
Myśle że zyskały by wtedy inny wyraz a i pozadnie by sie dziurę zamaskowało. Albo zupełnie tak jak krótkie spodenki, tzn bez tej przerwy na bokach. aczkolwiek przyznam że ten kotek i wąż to rewelacyjne pomysły. Sama mam troche takich spodni i będe musiała pogłówkować co z tym fantem zrobić Dzieki wam.
tigr@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 13:43   #19
Akmishia
Przyczajenie
 
Avatar Akmishia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: wRock ;P
Wiadomości: 7
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

O kurczę, widzę że nie tylko ja mam takie problemy ze spodniami... W tym roku załatwiłam w ten sposób już 3 pary... (najkrócej wytrzymały spodnie z Diverse, nie polecam!)

Ja myślałam o jakiejś próbie zacerowania tego przetarcia... na przykład na maszynie do szycia, ale pomysł z łatkami jest bombowy! Jak będę miała chwilę czasu polecę do najbliższej pasmanterii

A ostatnio myślałam nad zakupem nowych, jakie marki najdłużej wytrzymują? Jakie marki polecacie?
Akmishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 08:33   #20
ewa0007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Co do podklejania łatek od spodu to kupiłam w pasmanterii klej do materiału i taką taśmę do wprasowywania.
ewa0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 15:49   #21
Kasiandru
Raczkowanie
 
Avatar Kasiandru
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: B-stok
Wiadomości: 46
GG do Kasiandru
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Ja też mam ten problem że przecierają mi się spodnie między nogami a w zasadzie to od tego że ocieram udo o udo przychodzeniu. Z jedną parą ukochanych spodni musiałam sie własnie niedawno pożegnać...
Kasiandru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 14:22   #22
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

No to jak już porobiłam spodnie to się podzielę jak. od spodu wprasowałam łaty z bardzo podobnego dżinsu, żeby przez przetarcia nie prześwitywała skóra. Użyłam takiej taśmy-siateczki do zaprasowywania firan. Od prawej strony, białą, widoczną osnowę(?) zamalowałam markerem w kolorze spodni
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:02   #23
cherleaderka
Raczkowanie
 
Avatar cherleaderka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 33
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Sposób z łatką od wewnątrz jest dobry, sama go stosowałam w spodniach męża,
Sposób z kieszenią też wypróbowałam ale może materiał pod kieszenią różnić odcieniem .
Ale teraz spodnie są niedrogie i może coś fajniejszego znajdziesz. Nie wiem czy warto się bawić w naprawy.
Ale trzymam kciuki.
Wrzuć zdjęcie po naprawie. Pozdrawiam
cherleaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 10:02   #24
Koliberi
Przyczajenie
 
Avatar Koliberi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6
GG do Koliberi
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Mój sposób? Schudnąć Pomogło
Koliberi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 12:04   #25
kikuska
Zadomowienie
 
Avatar kikuska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 399
Dot.: Przetarte w kroku spodnie !! Prosze poradzcie mi co moge zrobic??Mam pewnien po

Ja stosuję łaty termo, przyklejam od wewnątrz żelazkiem i mam problem z głowy
__________________
Mój wątek rozliczeniowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=809155
kikuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 13:04:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.