urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-18, 21:03   #1
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614

urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie


drogie wizażnki
czy używacie w kuchni urządzeń ułatwiających gotowanie? jakie macie odczucia? polecacie? mam na myśli parowary, wolnowary, szybkowary, ActiFry itp

zastanawiam się nad kupnem wolnowaru. ale nigdy nie używałam tego typu urządzeń, wiec nie wiem czy może lepiej sprawdziłby się parowar, czy coś całkiem innego. gotuję przede wszystkim obiady, które zabieram do pracy, ale w dni wolne i weekendy lubię sobie poeksperymentować z potrawami i ciastami.

czekam na wasze opinie na temat urządzeń ułatwiających gotowanie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 08:47   #2
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
drogie wizażnki
czy używacie w kuchni urządzeń ułatwiających gotowanie? jakie macie odczucia? polecacie? mam na myśli parowary, wolnowary, szybkowary, ActiFry itp

zastanawiam się nad kupnem wolnowaru. ale nigdy nie używałam tego typu urządzeń, wiec nie wiem czy może lepiej sprawdziłby się parowar, czy coś całkiem innego. gotuję przede wszystkim obiady, które zabieram do pracy, ale w dni wolne i weekendy lubię sobie poeksperymentować z potrawami i ciastami.

czekam na wasze opinie na temat urządzeń ułatwiających gotowanie
Parowar to jest bardzo fajna rzecz, ale trzeba się liczyć z tym, ze potrawy gotowane w parowarze mają (moim zdaniem) znacznie inny smak od tych gotowanych tradycyjnie. Chwalę sobie go przede wszystkim dlatego, że to oszczędność czasu - wrzucasz wszystko a potem dzwoni, gdy już jest gotowe, nie musisz się zastanawiać nad czasem gotowania i możesz robić milion rzeczy w międzyczasie bez konieczności mieszania czy zaglądania co chwilę do gara. Czasem jak mam miejsce to wrzucam nawet jajka żeby się w międzyczasie ugotowały. Druga strona medalu to to, że nie chce mi się go później myć (mój parowar ma trzy poziomy i milion jakiś tacek, osłonek, nie wiem czego). Wiadomo, że garnek i patelnię też trzeba umyć, ale to ustrojstwo mnie denerwuje trochę bardziej
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 12:36   #3
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

z myciem nie będzie problem, o ile można myć w zmywarce
często go używasz? raczej kilka razy w tygodniu czy miesiącu?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 17:57   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

szybkowar - jedna z najlepszych moich inwestycji
póki co robię w nim wołowinę, bigos, fasolkę po bretońsku i zupę cebulową
duża oszczędność czasu
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 18:06   #5
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
z myciem nie będzie problem, o ile można myć w zmywarce
często go używasz? raczej kilka razy w tygodniu czy miesiącu?
Raczej w miesiącu. Nawet rzadziej, ale to dlatego że TŻ nie przepada za tak przygotowanymi potrawami. Sama dla siebie korzystałabym częściej.

A, no i nie każdy parowar można myć w zmywarce. Co mnie nie robi różnicy, bo jej nie mam

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2017-02-19 o 18:07
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 18:57   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Wolnowar!
Mój absolutny hit.

Ale od razu zaznaczam, że przydatny IMO będzie głównie dla zdeklarowanych mięsożerów.
Do warzyw się IMO nie nadaje, szkoda warzyw.

Wbrew nazwie, jest to urządzenie dające wolność i skracające bardzo czas konieczny do bycia w kuchni/domu podczas gotowania + czyni dużo bardziej dostępnymi potrawy mięsne wymagające długiego gotowania/pieczenia, oraz zupy gotowane na solidnym kawale mięsa, np goleni wołowej itp. (a wiadomo- się gotuje/piecze to trzeba przy tym być raczej- no ja piekarnika ani garnka na kuchence samych w domu nie zostawię)

Przy wolnowarze nie trzeba być.
Przyprawiam/wstępnie obrabiam potrawę wieczorem, wstawiam misę do lodówki, rano wstawiam misę do części grzewczej wolnowaru, włączam, wychodzę do pracy, wracam i mam gorąca , gotową główna część do obiadu.

Używam na ogół po 2-3 razy w tygodniu, czyli robię z tego od 4 do 6 obiadów tygodniowo dla 4 osobowej rodziny.
+ dodatkowo czasami włączam żeby zrobić np. mięso i wywar na galarety, czy rosoły do zamrożenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 19:03   #7
alicja985
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 43
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Coś z czego nigdy nie mogłabym zrezygnować w kuchni to blender. Ciężko uwierzyć, że tak wielu ludzi nadal nim nie dysponuje. Koszt jednorazowy nie jest wysoki, a posłuży na lata. Świetny do kremów, pesto, shake'ów. Podstawowy zakup.
alicja985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 08:43   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez alicja985 Pokaż wiadomość
Coś z czego nigdy nie mogłabym zrezygnować w kuchni to blender. Ciężko uwierzyć, że tak wielu ludzi nadal nim nie dysponuje. Koszt jednorazowy nie jest wysoki, a posłuży na lata. Świetny do kremów, pesto, shake'ów. Podstawowy zakup.
Dlaczego nadal ? Nie znam nikogo kto by robił krem, shaki czy pesto. Zupy krem robię wśród znajomych tylko ja, dzięki przepisowi znalezionemu gdzieś na wizażu (zupa krem z cukinii z kokosem).

Poza tym to nie sprzęt do gotowania.

Mnie ułatwiają gotowanie porządne stalowe garnki z grubym dnem. Nie do zajechania.
No i oczywiście zmywarka. Bez niej bym się w ogóle nie bawiła w gotowanie. Nie znoszę zmywać !

Nie czuję potrzeby zakupu sprzętu do gotowania jajek czy ryżu, specjalnego blendera do koktajli czy mikrofali, które znajdują się w dużym procencie norweskich gospodarstw domowych. Natomiast oni często robota kuchennego nie posiadają.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 12:30   #9
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez alicja985 Pokaż wiadomość
Coś z czego nigdy nie mogłabym zrezygnować w kuchni to blender. Ciężko uwierzyć, że tak wielu ludzi nadal nim nie dysponuje. Koszt jednorazowy nie jest wysoki, a posłuży na lata. Świetny do kremów, pesto, shake'ów. Podstawowy zakup.
Ale jak Ty chcesz blenderem przygotowac posilek .

Aktifry mam juz od prawie roku i uzywam raz w tygodniu ale warunek jest jeden takie urządzenie musi stać na blacie widoczne bo inaczej sie o nim zapomina. Mam szybkowar i parowar i od poprzedniej przeprowadzki stoją spakowane w garażu . Czyli juz ponad rok... w kuchni mało miejsca na tyle urządzeń.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 12:33   #10
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Aha mam tez urządzenie do raclette na dwie osoby dostałam jak prezent z banku. Swietne na piątków objad we dwoje. Bardzo lubie .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2578.JPG (65,2 KB, 62 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2017-02-21 o 12:35
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 12:52   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dlaczego nadal ? Nie znam nikogo kto by robił krem, shaki czy pesto.

U mnie blender chodzi bardzo często.

Najczęściej idą szejki, ja i mąz w weekendy po treningu, dzieci z owoców nawet codziennie rano do śniadania sobie robią.
Latem truskawki z jogurtem to litrami blendujemy dzień w dzień.
Robię też w nim pesto, hummus, blenduję duszone/pieczone warzywa na sosy warzywne,
pomidory z bazylią i czosnkiem na sos do pizzy czy grzanek,
lub część warzyw z zupy do zagęszczenia jej + czasami całe zupy na krem.
Oraz blenduję w nim zamiast mieszać w misce, różnego rodzaju ciasta na naleśniki: i klasyczne i jakieś cudaczne.

No ale to faktycznie urządzenie pomocnicze a nie do gotowania typowo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 14:01   #12
zizixx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Ja też się właśnie zastanawiam nad zakupem wolnowaru. Jestem raczej "mięsna" i lubię wszelkiego rodzaju gulasze. To bardzo popularny sprzęt w Stanach. Naoglądałam się tyle filmików, jak robić z wolnowaru zupy i inne dania, że teraz tylko czekam na dobrą okazję. Wprawdzie był ostatnio w biedronce taki za 40 zł (!), ale malutki, a ja bym wolała coś większego.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu?
zizixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 14:37   #13
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

dziękuję wszystkim za odpowiedzi

macie może jeszcze jakieś zdanie na temat tzw multiwarów? czyli wszystko w jednym urządzeniu. kusi mnie wolnowar, jemy dużo mięsa, ale staramy się też jeść jak najwięcej warzyw. fajnie byłoby wrzucić wszystko razem i wyciągnąć pyszne jedzonko a tak to boję się, że z warzyw zrezygnujemy już totalnie. musimy ograniczyć smażone potrawy, a pieczenie w piekarniku już mnie nudzi powoli. dlatego szukam jakiegoś urozmaicenia
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 15:52   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dziękuję wszystkim za odpowiedzi

macie może jeszcze jakieś zdanie na temat tzw multiwarów? czyli wszystko w jednym urządzeniu.

kusi mnie wolnowar, jemy dużo mięsa, ale staramy się też jeść jak najwięcej warzyw. fajnie byłoby wrzucić wszystko razem i wyciągnąć pyszne jedzonko a tak to boję się, że z warzyw zrezygnujemy już totalnie. musimy ograniczyć smażone potrawy, a pieczenie w piekarniku już mnie nudzi powoli. dlatego szukam jakiegoś urozmaicenia

Nie, u mnie wolnowar nie ogranicza ilości warzyw.
Dla mnie mieso ma byc ugotowane/upieczone/uduszone bardzo mocno, a warzywa wręcz przeciwnie, póltwarde i jak najkrócej obrabiane cieplnie, a jeszcze lepiej surowe.
Więc robię je osobno jak zwykle, no i zasadniczo mieso jem z warzywami/surówkami, salatami. Nic się nie zmieniło.

Gulasze wychodzą cudowne, ale trzeba sie nauczyć inaczej komponować smaki.
warzywa w wolnowarze bardzo oddają smak i słodycz i nieduży kawałek np.marchwi w dużym gulaszu wołowym, powoduje że cały gulasz smakuje marchewką i to taką wsciekle agresywna marchewką. :/

Z wolnowaru wychodzą bardzo smaczne, "pseudopieczone" mięsa, np znów polubiłam pieczonego kurczaka którego ogólnie nikt już u mnie nie chciał nawet patrzeć.
Dusze kurczaka w wolnowarze, a potem tylko wkładam już ugotowanego do piekarnika zeby się na szybko przypiekł po wierzchu. Jest cudowny, mięciutki, rozpadający się i wilgotny.

zizixx, tak, wolnowar warto kupić duzy, tak zeby wszedł do niego kurczak czy kaczka, czy duży kawał innego miesa. Czyli ponad 4 litry.
Mam 4,7 litra i kurczak wchodzi tak na ścisk, w mniejszym to można zapomnieć.

te koło 2 litry to jakieś nieporozumienie w ogóle, tym bardziej że wolnowaru nie należy zapełniać ponad około 2/3 max 3/4 pojemnosci. Too jest bardzo malutko miejsca.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 22:45   #15
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Multicooker.
Oszczędzam mnóstwo pieniędzy na niespalonych rzeczach (zazwyczaj zostawiam coś na gazie - bo się gotuje przecież, jeszcze jest czas i idę coś robić - przy mc to odpada) i mogę np. zrobić ryz i warzywa na parze jednoczesnie
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 14:18   #16
Martyna_172
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 6
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

A co myślicie o wypiekaczach do chleba?
fajna sprawa?
Mam dosyć wyrabiania ciasta w ręku. Podobno maja możliwość wyrobienia ciasta. kiedyś były w biedronce ale jakoś sie nie skusiłam.
Martyna_172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 16:54   #17
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez Martyna_172 Pokaż wiadomość
A co myślicie o wypiekaczach do chleba?
fajna sprawa?
Mam dosyć wyrabiania ciasta w ręku. Podobno maja możliwość wyrobienia ciasta. kiedyś były w biedronce ale jakoś sie nie skusiłam.
Ja ma maszyne do pieczenia chleba. Ale ona nie wyrabia zbyt dokladnie- trzeba troche silikonowa łopatk pomoc. No i ja pieke chceb na zakwasie. Wiec musze dac maszynie duuuzo czasu na wyrosniecie. Dlatego czesto wyrabiam ciasto w robocie i potem w brytfance sobie rosnie nawet caly dzien i pieke w piekarniku.

A co do urzadzen pomocnych to ja uwielbiam szybkowary. Gotuje w nich od zawsze- stad oszczedzam i czas i energie.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 07:37   #18
Martyna_172
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 6
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Ja ma maszyne do pieczenia chleba. Ale ona nie wyrabia zbyt dokladnie- trzeba troche silikonowa łopatk pomoc. No i ja pieke chceb na zakwasie. Wiec musze dac maszynie duuuzo czasu na wyrosniecie. Dlatego czesto wyrabiam ciasto w robocie i potem w brytfance sobie rosnie nawet caly dzien i pieke w piekarniku.

A co do urzadzen pomocnych to ja uwielbiam szybkowary. Gotuje w nich od zawsze- stad oszczedzam i czas i energie.
A jaki masz wypiekacz? Kurcze może lepiej zainwestowac w robota kuchennego niż w wypiekacz i piec normalnie w piekarniku?
Martyna_172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 10:30   #19
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez Martyna_172 Pokaż wiadomość
A jaki masz wypiekacz? Kurcze może lepiej zainwestowac w robota kuchennego niż w wypiekacz i piec normalnie w piekarniku?
Robot kuchenny jest wieloczynnościowy plus piekarnik... to możesz piec wszystko np. Bagietki, bułki i dowolna formę chleba, ciasta itd.
W wypiekaczu do chleba jesteś zdana tylko na jeden kształt chleba. Inne ciasta już nie zrobisz. Pozatym w piekarniku upieczesz więcej chlebów na raz. Takie jest moje zdanie.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 12:29   #20
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Moj wypiekacz do chleba jest firmy First. I tez uwazam ze lepiej kupic dobry robot kuchenny. Ja mam Kenwood'a. Podoba mi sie w nik to ze mozna do neiego dokupic elementy takiej jak sie potrzebuje. Warto wybrac taki z mocnym silnikiem. A wracajac do wypiekacza do chleba- jego najwieksza zaleta jest foremka- nie trzeba jej smarowac a nic sie do niej nie klei i fajnie wypieka skorke z chleba.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 07:24   #21
Martyna_172
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 6
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Moj wypiekacz do chleba jest firmy First. I tez uwazam ze lepiej kupic dobry robot kuchenny. Ja mam Kenwood'a. Podoba mi sie w nik to ze mozna do neiego dokupic elementy takiej jak sie potrzebuje. Warto wybrac taki z mocnym silnikiem. A wracajac do wypiekacza do chleba- jego najwieksza zaleta jest foremka- nie trzeba jej smarowac a nic sie do niej nie klei i fajnie wypieka skorke z chleba.
Polecasz tego Kenwooda? Kurcze własnie wypiekacz do chleba to taki kombajn nie? ale myslałam nad wypiekaczem. Mam ochote troche popiec samej.
Martyna_172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 19:11   #22
brziw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 731
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Ja w kuchni również polecam blender, albo "końcówkę" do niego czyli rozdrabniacz, w którym robię smoothie, pesto, sosy do sałatek (jak tylko cos wymaga wymieszania i przecisnietego czosnku to od razu wyciagam rozdrabniacz), siekam cebule jak ma byc mało wyczuwalna w daniu

Nie wyobrażam sobie kucharzenia bez porządnego robota. I tutaj moje pytanie bo zstanawiam sie, który bedzie lepszy kenwood czy kitchen aid. Potrzebuję porzadnego robota z rozsadnym udzwigiem maki bo tez pieke chleby na zakwasie
brziw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 09:30   #23
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Ja mam kenwooda i wyeabiam w nim chleb. Ale mam go duzej mocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Nie pamietam teraz jaka to moc ale z tych robotow planetarnych do ktorych dokupujesz elementy potrzebne. Ja mam dodatkowo maszynke do mielenia blender kielichowy, przystawke do tarcia i sokowirowke. Najmniej uzywam sokowirowki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 09:28   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Raczej w miesiącu. Nawet rzadziej, ale to dlatego że TŻ nie przepada za tak przygotowanymi potrawami. Sama dla siebie korzystałabym częściej.

A, no i nie każdy parowar można myć w zmywarce. Co mnie nie robi różnicy, bo jej nie mam
Ja duzo czesciej, z tym, ze moj TZ uwielbia warzywa na parze. Najczesciej robie z nich salatke z sosem vinaigrette. Parowar myje w zmywarce, ale uzywam glownie jedno pietro.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dlaczego nadal ? Nie znam nikogo kto by robił krem, shaki czy pesto. Zupy krem robię wśród znajomych tylko ja, dzięki przepisowi znalezionemu gdzieś na wizażu (zupa krem z cukinii z kokosem).
Ja robie i zupy kremy, i milkshake'i (to nawet moj TZ tez robi, mimo ze on nie lubi gotowac i w kuchni korzysta glownie z lodowki), w lecie dodajemy nie do konca rozmrozone owoce to nawet wychodzi taka lodowa konsystencja a sklad to jogurt i owoce. Ostatnio tez swiezy szpinak blenduje ze smietana na sos do lazanii.

Mikrofale tez mamy i nom stop jest w uzytku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 17:23   #25
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wolnowar!
Mój absolutny hit.

Ale od razu zaznaczam, że przydatny IMO będzie głównie dla zdeklarowanych mięsożerów.
Do warzyw się IMO nie nadaje, szkoda warzyw.
z pierwszym akapitem zgadzam się w pełni, z drugim natomiast zupełnie się nie zgadzam

Warzywom wolnowar bardzo służy, zyskują na wolnym gotowaniu wielce. Ćwiczyłam to głównie na zupach, bezmięsnych, wychodzą znakomicie, znacznie bardziej esencjonalne, z nierozgotowanymi warzywami.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 13:05   #26
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

A możecie powiedzieć czym się kierować przy wyborze robota kuchennego?
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 16:38   #27
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Cytat:
Napisane przez Bogusia_86 Pokaż wiadomość
A możecie powiedzieć czym się kierować przy wyborze robota kuchennego?
Cena, dodatkowe przystawki, ilość wygniatanego ciasta i typ ciasta, kolor

Edytowane przez a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Czas edycji: 2017-04-06 o 16:39
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 08:27   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Nie lubię robotów z plastikową obudową, bo często podczas pracy tańczą na blacie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 12:34   #29
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

U mnie podstawą jest blender. Dlatego kupiłam z kenwooda, bo jest najlepszy na rynku. A robot kuchenny chciałabym mieć, ale muszę jeszcze na niego oszczędzić.
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 21:04   #30
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: urządzenia ułatwiające gotowanie - opinie

Moja podstawa jest blender. Robie nim zupy krem,sosy, koktajle owociwe w innej przystawce rozdrabniam warzywa np. Na salatke czu surowke, miele mieso i ryby, miele orzechy itd. Musze kupic prztstawke do tarcia ziemniakow itp.
Drugim urzadzebiem jest zwykly mikser zelmera do utarcia ciasta czy ubicia piany.
Nie rozumiem parowarow - mozna kupic zavpare groszy nakladki na garnek do gotowania na parze zamiast zagracac szawki ogromna maszyna.
Nie rozumiem tez modnych termomixow mulicookerow maszyn do chleba czy kenwoodow. Kiedys sama na niego zachorowalam ale szybko sie opamietalam. Zagniecenie ciasta kruchego,drozdzowego, na chleb zajmuje w rekach 5-10 min a do umycia jest tylko stolnica. W maszynie wszystko trwa i jest wiecej ekementow do mycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 11:09:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.