Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-15, 14:24   #121
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dawno mnie tu nie było Aparat noszę 1,5 roku i mam już wyznaczoną datę zdejmowania na styczeń Tak się do niego przyzwyczaiłam, że nawet się cieszę z tych 3 kolejnych miesięcy z nim
Po zdjęciu będę dopieszczać wszelkie nierówności zębów kompozytem i pewnie zdecyduję się na wybielanie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 15:36   #122
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja też noszę aparat 1,5 roku a nawet nie jestem w połowie leczenia Także gratuluję szybkiego wyleczenia wady
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 15:49   #123
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ja też noszę aparat 1,5 roku a nawet nie jestem w połowie leczenia Także gratuluję szybkiego wyleczenia wady
Czy ja wiem czy szybko Raczej normalnie z tego co wiem tak do 2 lat się nosi Mam aparat Damon Q.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 18:54   #124
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy szybko Raczej normalnie z tego co wiem tak do 2 lat się nosi Mam aparat Damon Q.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
No tak, w zasadzie zależy od wady jaką się ma. Ja mam sporą, czeka mnie też operacja, więc czekam i czekam.. Kiedy się wreszcie skończy, ja swojego aparatu nie lubię i już nie mogę się doczekać chwili zdjęcia.. Może za 2 lata się uda
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 19:19   #125
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Hej. Ja mam aparat od ok tygodnia. Póki co kompletuje zestaw do czyszczenia . Stosuje to co stosowałam do tej pory : szczotka elektryczna - dokupilam zwykła szczoteczhe ( soft), nić dentystyczna, płyn do płukania i ... właśnie. W Rossmannie kupiłam małe szczoteczki takie hmm jakby wyciorki . Czy wg was lepiej jest kupić szczoteczke jednopęczkowa do czyszczenia wokół zamków ....czy są one jednorazowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 19:35   #126
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
No tak, w zasadzie zależy od wady jaką się ma. Ja mam sporą, czeka mnie też operacja, więc czekam i czekam.. Kiedy się wreszcie skończy, ja swojego aparatu nie lubię i już nie mogę się doczekać chwili zdjęcia.. Może za 2 lata się uda
No tak, ja nie miałam dużej wady. To obyś się szybko doczekała zdejmowania
Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Hej. Ja mam aparat od ok tygodnia. Póki co kompletuje zestaw do czyszczenia . Stosuje to co stosowałam do tej pory : szczotka elektryczna - dokupilam zwykła szczoteczhe ( soft), nić dentystyczna, płyn do płukania i ... właśnie. W Rossmannie kupiłam małe szczoteczki takie hmm jakby wyciorki . Czy wg was lepiej jest kupić szczoteczke jednopęczkowa do czyszczenia wokół zamków ....czy są one jednorazowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem tak.. na początku noszenia aparatu człowiek się przejmuje, co chwilę czyści zęby, kupuje jakieś sprzęty. Później już się to bardziej olewa Używam szczoteczki curaprox do aparatów i to by było na tyle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 19:49   #127
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny, a to możliwe żeby ligatura była celowo założona na 3 "haczyki" a nie 4? Właśnie zobaczyłam, że jedna ligatura na górnej czwórce trzyma się na trzech haczykach. Nie wiem, czy spadła - ale żeby tak szybko? Od razu po wyjściu od orto? A nawet jak spadła z jednego - trzeba to poprawić?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-15, 22:11   #128
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Ok, ale mam okropne zęby (a zwłaszcza te szpary na tym zdjęciu z szarymi gumkami) więc proszę się nie śmiać
Ty chyba szpar nie widziałaś! Faktycznie w szarych chyba lepiej
Ja wciąż mam dziury po usunięciu czwórek, orto już mówiła na przedostatniej wizycie że już niedługo się ich pozbędę ale poprawy nie widzę

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a to możliwe żeby ligatura była celowo założona na 3 "haczyki" a nie 4? Właśnie zobaczyłam, że jedna ligatura na górnej czwórce trzyma się na trzech haczykach. Nie wiem, czy spadła - ale żeby tak szybko? Od razu po wyjściu od orto? A nawet jak spadła z jednego - trzeba to poprawić?
Ligatury mają Ci trzymać łuk w zamkach, dopóki ona się całkiem nie "zerwie" to ja bym to olała.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 23:28   #129
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Moje szpary po dystrakcji jak schodzą się zeby to całkiem wstyd Wam tu wrzucić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 00:03   #130
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Hej. Ja mam aparat od ok tygodnia. Póki co kompletuje zestaw do czyszczenia . Stosuje to co stosowałam do tej pory : szczotka elektryczna - dokupilam zwykła szczoteczhe ( soft), nić dentystyczna, płyn do płukania i ... właśnie. W Rossmannie kupiłam małe szczoteczki takie hmm jakby wyciorki . Czy wg was lepiej jest kupić szczoteczke jednopęczkowa do czyszczenia wokół zamków ....czy są one jednorazowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie wyciorki to podstawa, jedzenie włazi mi ciągle między różne części aparatu , więc to jedyne, co pozwala mi utrzymać higienę na przyzwoitym poziomie. Poza tym używam również szczoteczki jednopęczkowej raz dziennie no i oczywiście zwykłej miękkiej Curaprox. Do tego płyn do płukania ust raz dziennie, czasem dwa według potrzeby
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 07:02   #131
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Moje szpary po dystrakcji jak schodzą się zeby to całkiem wstyd Wam tu wrzucić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje się schodziły około 8 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 12:09   #132
Zgaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Wrzucam moje dotychczasowe efekty. Ogólnie u mnie tylozgryz, ale niekwalifikujacy się do operacji. Z żuchwa wszystko w porządku, nie jest za krótka itp. Dodatkowo u mnie ogromne stloczenie. Wyrwane dwie czwórki górne Załącznik 7639790Załącznik 7639792Załącznik 7639793

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
Hej, a jak stwierdzić czy żuchwa jest za krótka, itp? Moja wada jest o połowę mniejsza od Twojej, aczkolwiek pewna pani ortodonta, po samym zajrzeniu do mojej buzi stwierdziła, że wada kwalifikuje się tylko do operacji. Dodam, że stwierdziła to na pierwszej konsultacji bez analizy zdjęć rtg..
Zgaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 12:50   #133
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Zgaga123 Pokaż wiadomość
Hej, a jak stwierdzić czy żuchwa jest za krótka, itp? Moja wada jest o połowę mniejsza od Twojej, aczkolwiek pewna pani ortodonta, po samym zajrzeniu do mojej buzi stwierdziła, że wada kwalifikuje się tylko do operacji. Dodam, że stwierdziła to na pierwszej konsultacji bez analizy zdjęć rtg..
Ja robiłam zdjęcia RTG cefalo i panoramę. Miałam też pomiary zewnętrzne, oglądał podniebienie, fotografował wadę, łączenie się góry z dołem itp. Na kolejnej wizycie u chirurga miałam przedstawione dokładne pomiary i diagnozę mojej wady.

Skonsultuj się jeszcze z innym ortodonta albo szukaj kliniki gdzie przyjmuje ortodonta plus chirurg szczekowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 16:24   #134
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

U mnie ortodonta także na pierwszej wizycie praktycznie od razu stwierdził, że wada prawdopodobnie kwalifikuje się pod zabieg chirurgiczny, ale kazał oczywiście poczekać na wyniki badań.
Ostatecznie w planie leczenia miałam do wyboru opcję z operacją bądź bez - wybrałam zabieg..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 16:55   #135
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
U mnie ortodonta także na pierwszej wizycie praktycznie od razu stwierdził, że wada prawdopodobnie kwalifikuje się pod zabieg chirurgiczny, ale kazał oczywiście poczekać na wyniki badań.
Ostatecznie w planie leczenia miałam do wyboru opcję z operacją bądź bez - wybrałam zabieg..
Też wybrałam operacje Jak widzę zdjęcia jak ludziom wada wraca po zdjęciu aparatu to aż mi smutno... Wydali masę kasy a tu zabawa od nowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 17:22   #136
Zgaga123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 8
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
U mnie ortodonta także na pierwszej wizycie praktycznie od razu stwierdził, że wada prawdopodobnie kwalifikuje się pod zabieg chirurgiczny, ale kazał oczywiście poczekać na wyniki badań.
Ostatecznie w planie leczenia miałam do wyboru opcję z operacją bądź bez - wybrałam zabieg..
Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Też wybrałam operacje Jak widzę zdjęcia jak ludziom wada wraca po zdjęciu aparatu to aż mi smutno... Wydali masę kasy a tu zabawa od nowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogłybyście napisać coś więcej o Waszych wadach i ogólnie o samym zabiegu?
Zgaga123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 17:32   #137
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ogólnie zabieg dopiero przede mną, także tutaj nie jestem na tyle kompetentna, aby móc się wypowiedzieć.
Co do wady szkieletowej - mam retrogenię, niedorozwój żuchwy, zgryz głęboki 100 %, plus ubytki zębowe (brakuje mi dolnej i górnej szóstki, do tego obu dolnych siódemek), przez co mam także wyraźną asymetrię łuków.
Obecnie jestem przygotowywana pod jednoszczękową operację wysunięcia żuchwy do przodu o mniej więcej 5 mm. Być może będę miała również wykonaną redukcyjną genioplastykę, ponieważ mam wyraźną bródkę - po skorygowaniu wady pójdzie ona jeszcze bardziej do przodu.
Po zakończeniu leczenia mam w planie wstawić dwa implanty z koroną. Całe życie będę musiała nosić szynę retencyjną na noc.
Wybrałam opcję leczenia operacyjnego, ponieważ w przeciwnym razie:
1. Moja wada ma tendencję do nawrotu i istniałoby spore ryzyko cofnięcia się jej.
2. Nawet po wyleczeniu pozostałaby mi szpara między szczękami, zęby nie układałyby się idealnie.
3. Nadal miałabym tzw. "ptasi" profil i jedna warga połykałaby drugą.

Edytowane przez Anonimka1988
Czas edycji: 2018-10-16 o 21:10
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 18:02   #138
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja właśnie byłam u dentysty i usunęłam dwójkę . Taki jest plan leczenia ortodontycznego. Stomatolog nie mogła się nadziwić ,że musi dwójkę wyrwać...no ale taki plan. Z tego całego stresu aż mi płakać się chce ,że zęba stracilam. Po cholerę ja za te leczenie się wzięłam...niedługo w depresję popadne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 18:18   #139
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie byłam u dentysty i usunęłam dwójkę . Taki jest plan leczenia ortodontycznego. Stomatolog nie mogła się nadziwić ,że musi dwójkę wyrwać...no ale taki plan. Z tego całego stresu aż mi płakać się chce ,że zęba stracilam. Po cholerę ja za te leczenie się wzięłam...niedługo w depresję popadne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Konsultowałaś może plan leczenia u innego orto, czasem można uniknąć ekstrakcji?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-16, 18:31   #140
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Tak ..ja byłam u kilku ortodontów i u chirurga . Za każdym razem słyszałam ,że jednego na dole będę musiała usunąć . Teraz mam wyrzuty sumienia, że się zdecydowałam . No ale aparat nałożony teraz będzie zakładamy na dół. No tak miało być widocznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 18:48   #141
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja z kolei mam odwrotna wadę progenie Plus za wąska szczękę. Dlatego jestem już po jednym zabiegu dystrakcji. Ostatnio tutaj więcej o niej pisałam Mnie czeka operacja dwuszczekowa do tego segmentacja. Za bardzo nie wiem co chcesz wiedzieć Operacja jest na NFZ, w niektórych miastach są dopłaty. Czas oczekiwania na operację to od 3 miesięcy do nawet 2, 3 lat. Wszystko zależy również od miasta. U mnie akurat czeka się od 3 do 6 m. Po operacji jest się łącznie z tydzień w szpitalu, ma się gumki na zębach (podobne do wyciągów). Dieta płynna przez 6 tygodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 19:47   #142
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ogólnie zabieg dopiero przede mną, także tutaj nie jestem na tyle kompetentna, aby móc się wypowiedzieć.
Co do wady szkieletowej - mam retrogenię, niedorozwój żuchwy, zgryz głęboki 100 %, plus ubytki zębowe (brakuje mi dolnej i górnej szóstki, do tego obu dolnych siódemek), przez co mam także wyraźną asymetrię łuków.
Obecnie jestem przygotowywana pod jednoszczękową operację wysunięcia żuchwy do przodu o mniej więcej 0,5 mm. Być może będę miała również wykonaną redukcyjną genioplastykę, ponieważ mam wyraźną bródkę - po skorygowaniu wady pójdzie ona jeszcze bardziej do przodu.
Po zakończeniu leczenia mam w planie wstawić dwa implanty z koroną. Całe życie będę musiała nosić szynę retencyjną na noc.
Wybrałam opcję leczenia operacyjnego, ponieważ w przeciwnym razie:
1. Moja wada ma tendencję do nawrotu i istniałoby spore ryzyko cofnięcia się jej.
2. Nawet po wyleczeniu pozostałaby mi szpara między szczękami, zęby nie układałyby się idealnie.
3. Nadal miałabym tzw. "ptasi" profil i jedna warga połykałaby drugą.
Pół milimetra czy to pomyłka i chodziło o 5 mm?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 20:56   #143
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie byłam u dentysty i usunęłam dwójkę . Taki jest plan leczenia ortodontycznego. Stomatolog nie mogła się nadziwić ,że musi dwójkę wyrwać...no ale taki plan. Z tego całego stresu aż mi płakać się chce ,że zęba stracilam. Po cholerę ja za te leczenie się wzięłam...niedługo w depresję popadne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się ja też codziennie mam ochotę tym wszystkim rzucić o ścianę a jak pomyślę, ile jeszcze, to mi słabo i nie mam ochoty nawet z łóżka rano wstać też dopiero zaczynam...



Dziewczyny, powiedzcie mi, jak to jest: kleicie wosk na obcierającą część, a później po prostu któregoś dnia już nie i nic się nie dzieje? Ciągle druty u góry mnie obcierają, zaczęłam jeść twarde rzeczy i wosk często spada, dzisiaj próbowałam po prostu ich nie zakleić i za pół godziny miałam już na języku prawie rany trzy tygodnie to pewnie za krótko, żeby się przyzwyczaić i będę kleić dalej, ale nie czaję kompletnie tego procesu "przyzwyczajania się".
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:15   #144
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Pół milimetra czy to pomyłka i chodziło o 5 mm?
Tak, poprawiłam już

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Trzymaj się ja też codziennie mam ochotę tym wszystkim rzucić o ścianę a jak pomyślę, ile jeszcze, to mi słabo i nie mam ochoty nawet z łóżka rano wstać też dopiero zaczynam...



Dziewczyny, powiedzcie mi, jak to jest: kleicie wosk na obcierającą część, a później po prostu któregoś dnia już nie i nic się nie dzieje? Ciągle druty u góry mnie obcierają, zaczęłam jeść twarde rzeczy i wosk często spada, dzisiaj próbowałam po prostu ich nie zakleić i za pół godziny miałam już na języku prawie rany trzy tygodnie to pewnie za krótko, żeby się przyzwyczaić i będę kleić dalej, ale nie czaję kompletnie tego procesu "przyzwyczajania się".
Ja mam większy problem z nałożeniem wosku niż z przyzwyczajeniem się do ran od aparatu więc nie nakładam nic. Z czasem po prostu śluzówka przyzwyczaja się do nowego ułożenia i rana znika, ale moje zęby w kółko się przemieszczają , także co trzy tygodnie mam nowe obtarcia... Jakoś się przyzwyczajam , stosuję płyn do płukania z wyciągiem łagodzącym/przeciwzapalnym plus suplementacja witaminki B i trzeba wytrzymać
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:19   #145
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Tak, poprawiłam już

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------



Ja mam większy problem z nałożeniem wosku niż z przyzwyczajeniem się do ran od aparatu więc nie nakładam nic. Z czasem po prostu śluzówka przyzwyczaja się do nowego ułożenia i rana znika, ale moje zęby w kółko się przemieszczają , także co trzy tygodnie mam nowe obtarcia... Jakoś się przyzwyczajam , stosuję płyn do płukania z wyciągiem łagodzącym/przeciwzapalnym plus suplementacja witaminki B i trzeba wytrzymać
W jakim mieście planujesz operacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:24   #146
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Trzymaj się ja też codziennie mam ochotę tym wszystkim rzucić o ścianę a jak pomyślę, ile jeszcze, to mi słabo i nie mam ochoty nawet z łóżka rano wstać też dopiero zaczynam...



Dziewczyny, powiedzcie mi, jak to jest: kleicie wosk na obcierającą część, a później po prostu któregoś dnia już nie i nic się nie dzieje? Ciągle druty u góry mnie obcierają, zaczęłam jeść twarde rzeczy i wosk często spada, dzisiaj próbowałam po prostu ich nie zakleić i za pół godziny miałam już na języku prawie rany trzy tygodnie to pewnie za krótko, żeby się przyzwyczaić i będę kleić dalej, ale nie czaję kompletnie tego procesu "przyzwyczajania się".
Tak poważnie to zastanowiłabym się czy gdzieś indziej nie leży problem bo to nie jest normalne. Nie pisze tego złośliwie, ale serio pomyśl.

Co robiłaś przez te pół godziny, że Ci się rany porobiły? Jadłaś, mówiłaś?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:40   #147
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny a powiedźcie mi czy często macie "awarię" zamka, aparatu na przestrzeni całego leczenia?

Mój lekarz twierdzi, że u niego się nie zdarzają, ale wiadomo...
a myślę bardzo bardzo intensywnie o wyjeździe na kilka lat do pracy za granicę.. boje się dlatego, że oprócz planowanych wizyt będzie wiecznie coś się działo i wyjazd będzie bez sensu..

Ja mam dopiero górę od miesiąca więc nie wiem jak często coś może się dziać?
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:50   #148
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Przez szare ligaturki zęby nie wyglądają na szare?
Noszę aparat od marca i zawsze wybieram różne odcienie różu , raz miałam miętowe ale były za ciemne i to był bardziej zielony niż miętowy i nie podobało mi się.

Chciałabym kiedyś wziąć czarne ale się boję
Ja mialam kiedys jasno zielone taki granat ciemny tez byl i moje zeby wygladaly jakby byly brudne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Ok, ale mam okropne zęby (a zwłaszcza te szpary na tym zdjęciu z szarymi gumkami) więc proszę się nie śmiać
Szarego nigdy nie mialam jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:52   #149
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Tak poważnie to zastanowiłabym się czy gdzieś indziej nie leży problem bo to nie jest normalne. Nie pisze tego złośliwie, ale serio pomyśl.

Co robiłaś przez te pół godziny, że Ci się rany porobiły? Jadłaś, mówiłaś?
Wiesz, jeśli cierpiałabyś tak jak ja, to chyba byś zrozumiała. Po prostu budzę się i wiem, że czeka mnie kolejny dzień bólu. Przed założeniem aparatu było wszystko w porządku. Myślałam, że za jakiś miesiąc będzie ok, ale ten miesiąc minie w przyszły poniedziałek i delikatnie mówiąc, szału nie ma Zwyczajnie się załamałam tym aparatem.



Absolutnie nie jadłam, trochę mówiłam, ale przede wszystkim po prostu przełykałam ślinę. Te druty są za ósemkami, mam wąskie podniebienie i podczas przełykania język opiera się w tamtym miejscu. Może jak wszystko się będzie rozszerzać, to zyskam trochę miejsca i będzie lepiej, ale nie wiem, kiedy to właściwie może być - za trzy, cztery miesiące?
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:54   #150
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedźcie mi czy często macie "awarię" zamka, aparatu na przestrzeni całego leczenia?

Mój lekarz twierdzi, że u niego się nie zdarzają, ale wiadomo...
a myślę bardzo bardzo intensywnie o wyjeździe na kilka lat do pracy za granicę.. boje się dlatego, że oprócz planowanych wizyt będzie wiecznie coś się działo i wyjazd będzie bez sensu..

Ja mam dopiero górę od miesiąca więc nie wiem jak często coś może się dziać?
Mialam moze z 2 razy(ponad 2 lata noszenia)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.