Piersi sobie powiększamy i o życiu rozmawiamy -kontynuacja :-) cz.32 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-11-19, 08:00   #4801
squirrelqa
Zakorzenienie

Dot.: Piersi sobie powiększamy i o życiu rozmawiamy -kontynuacja :-) cz.32

Super Kasia I ten stres wcześniej był zupełnie niepotrzebny ale nikt tego nie wyłączy, wiadomo.
Super, że dobrze się czujesz. A wielkość piersi pewnie jeszcze sporo się zmieni
Nadal jesteś w klinice, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

squirrelqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 08:32   #4802
Kasia4004
Raczkowanie

Tak, czekam na lekarza i pewnie wypis
Kasia4004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 09:56   #4803
Kasia4004
Raczkowanie

Jestem w domu, druga noc dpoko, bez przeciwbolowtch, uciążliwe jedynie spanie na plecach 🙂
Stary 2021-11-20, 10:16   #4804
squirrelqa
Zakorzenienie

Super Kasia oby to się utrzymało. Kurczę, te plecy wydają się najgorsze, martwię się o to, bo nawet teraz gdy tylko chwilę tak pospie, to mam ból przez cały kolejny dzień...

Stary 2021-11-20, 16:07   #4805
fehn
Zadomowienie

Kasia jak lecisz w drugim dniu bez leków to jesteś mocarz. Co do spania na plecach ja się przyzwyczaiłam. Trochę kombinuję, czasem gdzies lekko na bok. Ale serio delikatny kąt. Na początku bylam tak unieruchomiona ze nie byłam w stanie trochę się ruszyć i te noce były najgorsze. Odkryłam wtedy nasz fotel rozkładany pilotem i cała noc jeździłam nim trochę w górę trochę w dół.

fehn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 20:57   #4806
Kasia4004
Raczkowanie

Fehn, możesz też podłożyć mała poduszkę pod ramię i przeciwległe biodro, wtedy to odciąża kręgosłup trochę a i tak się leży na plecach. Mi jedyne co dokucza to właśnie bol kręgosłupa, ale nie jest to mocny bol, i jak zmieniam pozycje to przechodzi

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Fehn, możesz też podłożyć mała poduszkę pod ramię i przeciwległe biodro, wtedy to odciąża kręgosłup trochę a i tak się leży na plecach. Mi jedyne co dokucza to właśnie bol kręgosłupa, ale nie jest to mocny bol, i jak zmieniam pozycje to przechodzi
Stary 2021-11-21, 23:28   #4807
Sif
Rozeznanie

Kasia, wspaniale, że już po i że tak dobrze to znosisz, wow! Chyba jesteśmy w podobnym wieku i obie mamy dzieci, więc dla mnie jesteś takim trochę punktem odniesienia jak ewentualnie ja mogę to przechodzić

Ale Wam dobrze dziewczyny, fehn i Kasia4004, że macie już swoje wymarzone cycki. Kurczę jak ja teraz wszystkim zazdroszczę Ja poczekam pewnie co najmniej 2 lata, ech. Liczę na to, że w przyszłym tygodniu uda mi się ustalić mniej więcej termin operacji, bo jeśli wszystko będzie ok to piersią planuję karmić rok (poprzednie dzieci karmiłam łącznie kilka lat, jest raczej mała różnica wieku między nimi), potem pewnie parę miesięcy na unormowanie się sytuacji cyckowej i będę mogła zrobić operację.
A wiecie że cycki już mi się zaczęły zmieniać na plus, mimo że to wczesna ciąża? Ale dobra, to nie wątek o ciąży

No to teraz następna squirrelqa, super

Ja będę tu zaglądać tak czy siak, żeby być w miarę na bieżąco z tymi tematami, implantami itd.
Sif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 04:53   #4808
Kasia4004
Raczkowanie

Ja mogę już oficjalnie stwierdzić, za małe, po pierwszym szoku że je mam teraz bralabym że 100 wiecej, chociaż pocieszam się, że może dzięki temu że są niewielkie tak łagodnie to przechodzę, ani razu nie brałam żadnego procha, po 4 dniach mogłabym wszystko prawie robić, ogranicza mnie tylko strach , że coś popsuje. Z ostatecznymi ocenami poczekam do piątku jak zdejmę ten stanik na zdjęciu szwów, no ale rewelacji rozmiarowych to u mnie nie będzie, ich były kształtne i rowne
Stary 2021-11-22, 06:42   #4809
squirrelqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasia4004 Pokaż wiadomość
Ja mogę już oficjalnie stwierdzić, za małe, po pierwszym szoku że je mam teraz bralabym że 100 wiecej, chociaż pocieszam się, że może dzięki temu że są niewielkie tak łagodnie to przechodzę, ani razu nie brałam żadnego procha, po 4 dniach mogłabym wszystko prawie robić, ogranicza mnie tylko strach , że coś popsuje. Z ostatecznymi ocenami poczekam do piątku jak zdejmę ten stanik na zdjęciu szwów, no ale rewelacji rozmiarowych to u mnie nie będzie, ich były kształtne i rowne
A mogłaś wziąć więcej ml czy lekarz tyle widział u Ciebie maksymalnie?
Kurczę, widzę, że ten niedosyt rozmiaru pojawia się dość często. Ale jeszcze nie przesadzaj, zobaczysz je na żywo w piątek, później jeszcze trochę będą się zmieniać, może masz jeszcze opuchliznę, która je trochę ukrywa?

Stary 2021-11-22, 09:35   #4810
Kasia4004
Raczkowanie

A może ja przesadzam, na początku chciałam małe zgrabne naturalne, potem średnie, teraz to już tak się skupiam pewnie tylko na cyrkach, ze chciałabym jakiś spektakularny rozmiar, to chyba taki schemat , doktor włożyłby mi i profil hp, ale wcześniejszą doktór nie chciała się zgodzić , twierdziła że się rozlezie, więc przystałam na te, ważne dla mnie jest by wszystko się ładnie goiło, więc nie będę już wymyślać, i poczekam na końcowy efekt . Co do opuchlizna to ja jej w sumie wcale nie mam
Stary 2021-11-22, 09:42   #4811
squirrelqa
Zakorzenienie

Myślę, że będą super zgrabne i optymalne do Twojej sylwetki! Ale rzeczywiście czuć ten mocny nacisk na "jak już robić, to duże", ale nie ma co dawać się zwariować. Najważniejsze, jak Ty się widzisz i czujesz z nimi. Daj sobie czas, już nic nie zmienisz na tę chwilę. Jak po zagojeniu nie będą wystarczające, to wtedy ewentualnie reoperacja.

Stary 2021-11-22, 18:50   #4812
fehn
Zadomowienie

Ja niby jestem zadowolona z rozmiaru, ale też zależy jak na to spojrzeć. Większy mógłby mi przeszkadzać w sporcie, ale byłby bardziej spektakularny. Ogólnie zamysłem było by miał kształt i nie wisiał jak mój poprzedni i to się udało.

Stary 2021-11-25, 12:56   #4813
asiulkaa
Zakorzenienie

Ja mam wrażenie, że czasem popada się w obsesję z rozmiarem, jak z ustami i potem babki robią sobie glonojada zamiast fajnego naturalnego efektu.
Stary 2021-11-25, 15:18   #4814
fehn
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że czasem popada się w obsesję z rozmiarem, jak z ustami i potem babki robią sobie glonojada zamiast fajnego naturalnego efektu.
Dokładnie tak jest

Stary 2021-11-26, 13:23   #4815
Kasia4004
Raczkowanie

Dziś byłam na zdjęciu szwów i odpakowalam swoje cuda i nie zrobiłabym nawet ml więcej tym bardziej że wychodziłam z zera a chciałam okragly implant. Chyba że jeszcze zmaleją No.mniejszych nie chciałabym na pewno. Po tygodniu już wyglądają fajnie tyle że są jeszcze dość wysoko i twarde . Są za to kształtne zgrabne nieprzesadzone pasujące do mojej szczuplej sylwetki i na pewno nie będą mi przeszkadzały. Są już takie moje jakbym je miała zawsze i nie walą po oczach że są zrobione i sztuczne. Na tym mi.zalezalo tylko uległam tej presji z forum że jak robić to już fest wielki cyc. Jestem zadowolona bo nawet w pooperacyjnym staniku który wiadomo spłaszcza wyglądają super a co dopiero w jakimś fajnym staniku. Z drugiej strony rozumiem ten głód rozmiaru gdy się powiedzmy kilkadziesiąt lat marzyło o piersiach
Stary 2021-11-26, 13:33   #4816
squirrelqa
Zakorzenienie

Super, że już je tak zaakceptowalas Lekarz zadowolony ze swojej pracy?

Stary 2021-11-26, 20:48   #4817
TakaJa06
Przyczajenie

Hej dziewczyny, ja jestem po konsultacji u drugiego chirurga. Znowu mam mętlik w głowie
Doktor bardzo rzeczowy, ale trochę mnie przeraził tym, że powiedział, że prędzej czy później zrobi się ten przykurcz i to jest raczej nieuniknione, pytanie tylko jak szybko
Pierwszy raz miałam "przymiarkę sizerów" wyglądało to nieźle. Chociaż ja oczywiście jak to zawsze nie potrafię sama siebie ocenić, czy wyglądam dobrze czy nie, ale mąż zerknął i powiedział, że dobrze Mam pod biustem 74, w biuście 83, szer piersi 11 i 11,5 cm tyle pamiętam z jego zapisków, szkoda, że nie zrobiłam foto pomiarów Dr zaproponował mi Motiva ergonomix demi 300 (do 320) lub Mentor xtra m+ 295 (do 325) żeby był w miarę naturalny efekt , a nie balony. Jestem raczej drobna - 161 cm wys i 54 kg
a co najlepsze termin operacji mogłabym mieć pod koniec stycznia. W szoku jestem, ale happy
TakaJa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 21:15   #4818
squirrelqa
Zakorzenienie

Co do tej torebki, to pytanie raczej nie jak szybko, a jaki poziom. 1 i 2 są jeszcze ok, 3 wyczuwalny, a dopiero przy ostatnim - czwartym - otrzymuje się implant na wymianę w ramach tej dożywotniej gwarancji, którą kilku producentów oferuje. Ale koszty samej operacji już po stronie pacjenta.
Przynajmniej tak zrozumiałam ze swoich konsultacji.

Stary 2021-11-27, 15:49   #4819
Kasia4004
Raczkowanie

Czegoś nie rozumiem. Skoro masz szerokość piersi 11 to jakim cudem lekarz zaproponował ci implanty o szer 11.6 oraz 11.9 przecież aby to wyglądało i implant się nie odznaczał musi być zapas najlepiej 1 cm

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Ja mam 325 mplus mentor przy szer piersi 13 cm.
Stary 2021-11-28, 14:08   #4820
Sif
Rozeznanie

Hej Wam,

Kasia4004, bardzo się cieszę że rozmiar Ci jednak odpowiada, super! Jak się czujesz w kwestii sprawności? Możesz już podnosić ręce albo podnosić lżejsze rzeczy? W jakiej pozycji sypiasz? Odczuwasz ból czy raczej dyskomfort i kiedy najbardziej go czujesz?

squirrelqa, mam już termin, możesz mi wpisać wrzesień 2023 Na razie tylko to jest wiadome oraz lekarz, bo rodzaj i wielkość implantu zapewne się zmieni

fehn, jakie sporty uprawiasz? Ja też jestem dość aktywna, ale z tego co mi lekarz mówił to w tych aktywnościach które mnie interesują to cycki "nie przeszkadzają" I jak samopoczucie? Piersi w dotyku i wyglądzie już się zmieniają? Jak z Twoją sprawnością?

Edytowane przez Sif
Czas edycji: 2021-11-28 o 14:09 Powód: literówka
Stary 2021-11-29, 18:17   #4821
fehn
Zadomowienie

Sif, trochę biegam, basen, siłownia, joga. Na razie mam rozciągać mięsień, czyli podnosić rękę do poziomu, aż poczuję że zaczyna pracować mięsień. To już sprawia mi ból, więc serio nie śpieszy mi się do sportów. Parę dni temu chciałam podbiec 2 kroki do autobusu i też się mocno zdziwiłam, nie było to przyjemne. Piersi stają się miększe, już nie sprawiają sztucznie przymocowanego pancerza. Zmieniają się. Teraz cała para idzie w pielęgnację blizn, bo mam ich dużo i są miejscami bardzo twarde. Muszę masować i wcierać. Co do zwykłej codzinnej sprawności to jest ok. Nie robię niczego co wymaga podnoszenia rąk powyżej linii ramion, nie podnoszę cięższych rzeczy. Nauczyłam się wykonywać pewne czynności inaczej, wykorzystać inne części ciała zamiast rąk Po miesiącu już nic nie boli (nie biegać), nadal dużo odpoczywam, za 2 tygodnie mam kontrolę i mam nadzieję że lekarz już mi pozwoli na jakąś delikatną aktywność, póki co sama czuję że jeszcze mam na to czas.

Stary 2021-11-30, 12:06   #4822
Sif
Rozeznanie

Fehn, dzięki za odpowiedź. No to dobrze że czujesz i widzisz zmiany. Domyślam się że najwięcej energii kosztuje Cię teraz pielęgnacja blizn, ale to dobrze że zajęłaś się tym od razu jak to było możliwe, bo dzięki temu masz szansę dobrze je "ogarnąć"

Czyli po miesiącu nie odczuwasz bólu, natomiast jest ograniczenie sprawności w tym sensie że czujesz że to jeszcze nie moment na wyższe podnoszenie rąk, podnoszenie czegokolwiek, czy delikatna aktywność fizyczna. No tak, to jednak duża operacja i minął dopiero miesiąc.

A z wielkości i kształtu piersi jesteś póki co zadowolona?

Kiedy wróciłaś do pracy?

Czy jesteś w stanie zrobić wokół siebie wszystko czego potrzebujesz czy korzystasz z czyjejś pomocy?
Stary 2021-11-30, 19:50   #4823
asiulkaa
Zakorzenienie

Sif po miesiącu da się już sporo zrobić, ale trzeba zachowywać rozsądek, jeśli nosiłam zakupy, to nie przesadzałam z ich ciężarem no i nosiłam na wyprostowanych rękach, bo tak mięśnie piersi są mniej obciążone. Mięśnie rozciągają się nawet pół roku, więc pewnie nawet przez tyle czasu można czuć "ciągniecie" przy wykonywaniu różnych czynności. Ja po miesiącu wróciłam do pływania na basenie, ale starałam się odciążać ręce i pływałam jedynie w płetwach. Po dwóch miesiącach pojechałam nurkować i zgodnie z wytycznymi lekarza, przy zakładaniu butli prosiłam o pomoc.

fehn pewnie Cię przeszkolili, al na wszelki wypadek zapytam. Wiesz, że blizny w zasadzie należy głaskać a nie masować, najlepiej zawsze w tym samym kierunku, no i wzdłuż, a nie w poprzek?
Stary 2021-12-01, 15:18   #4824
Kasia4004
Raczkowanie

Ja po dwóch tygodniach w zasadzie mogłabym robić wszystko ale z racji zaleceń staram się nie nadwyręża i robię wszystko w miarę powoli gdy czuje jakis bol czy niedogodność to daje spokoj ale z racji dwojki dzieci nie da się leżeć i nic nie robić muszę je umyć cos ugotować. Robię w zasadzie wszystko tyle że nie odkurzam jeszcze nie prasuje chociaż kilka razy zapomniałam i podniosłam np ciezki plecak ale z racji tego że mam dość silne ręce nie odczuwam tego jakoś specjalnie na klasie. Mi lekarz przy wypisie powiedzial że mogę robić wszystko oprócz ciężkich prac typu wieszanie pranie. Od jutra muszę zacząć jezdzic samochodem całe szczęście automat. Moim zdaniem są to nie Ty ograniczenia co strach że zrobię sobie jakąś krzywdę. Z utęsknieniem czekam aż minie te magiczne 6 tygodni

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Wieszanie firanek miało byc
Stary 2021-12-01, 19:23   #4825
fehn
Zadomowienie

Asiula masować mam różnie, dociskanie, robić kółka na bliźnie, obok, zygzaki. Dziei mnie to ze każdy lekarz ma swoje zalecenia. Ja np dostalam fiszbinowy stanik pooperacyjny, a większość lekarzy zabrania nosić takich staników przez dłuższy czas.
Cytat:
Napisane przez Sif Pokaż wiadomość
Fehn, dzięki za odpowiedź. No to dobrze że czujesz i widzisz zmiany. Domyślam się że najwięcej energii kosztuje Cię teraz pielęgnacja blizn, ale to dobrze że zajęłaś się tym od razu jak to było możliwe, bo dzięki temu masz szansę dobrze je "ogarnąć"

Czyli po miesiącu nie odczuwasz bólu, natomiast jest ograniczenie sprawności w tym sensie że czujesz że to jeszcze nie moment na wyższe podnoszenie rąk, podnoszenie czegokolwiek, czy delikatna aktywność fizyczna. No tak, to jednak duża operacja i minął dopiero miesiąc.

A z wielkości i kształtu piersi jesteś póki co zadowolona?

Kiedy wróciłaś do pracy?

Czy jesteś w stanie zrobić wokół siebie wszystko czego potrzebujesz czy korzystasz z czyjejś pomocy?
Sif, wybieram się od przyszłego tygodnia na siłownię, na rowerek i może na bieżnię, ale tylko na szybki marsz, zobaczę jak to wyjdzie, najwyżej zostanę przy rowerku. Dziewczyna na innym forum pisała że zaczęła ćwiczyć i zrobił jej się krwiak, skończyło się ponowna operacją, serio wolę zaczekać niż ryzykować powtórkę z rozrywki. Widzę że brak ruchu mocno odbija się na mojej sylwetce, ale kg łatwo zbić, kolejnej operacji nie chcę przeżywać .
Pomocy potrzebuję w cięższych czynnościach. Nie daje rady odkręcić np słoika, czy nawet ostatnio linomagu w płynie. Zakupy robię raczej lekkie, nie dźwigam. Jestem w stanie wokół siebie zrobić wszystko. Umyję włosy i nawet to co mi sprawiało największą trudność, rozczesać je. Ciężko jest z takimi ruchami jak mycie podłogi, czy krojenie. Unikam. Nie odkurzam.
Z wyglądu jestem zadowolona. One niedawno zaczęły robić się takie ludzkie a nie jak u terminatora. Zaczynają mięknąć i można je już delikatnie przesunąć. Troche opadły. Prawa jest jeszcze większa i jest wyżej. Mam nadzieję że się to wyrówna. Cieszę się, bo mieszczę się w większość moich ubrań sprzed operacji. Kupiłam miekkie staniki i jak przymierzyłam to sobie pomyślałam, mogłaś to zrobić 10 lat wcześniej. Te operacje serio dają ulgę w kompleksach i niedowartościowaniu. Tylko 275ml a zmienia całe życie. Cała sylwetka się zmienia, zupełnie inne proporcje.

Stary 2021-12-01, 20:16   #4826
lavieenrose789
Rozeznanie

Dziewczyny zazdroszczę Wam. Mi się przyplątał ten dziadowski problem z krtanią, którego nie mogę wyleczyć. Napisałam w wątku o refluksie, bo to podobno refluks gardłowo-krtaniowy.

Jakbym mogła, to jak na skrzydłach bym poleciała na moją poprawkę.

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Co do rozmiaru, to moim zdaniem dopiero człowiek może to w pełni ocenić jak się wygoi, opuchlizna zejdzie, poza tym przejdzie się różne pory roku z nowymi piersiami i zobaczy się, jak one się zachowują w różnych strojach, stanikach itp.
lavieenrose789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 08:43   #4827
Kasia4004
Raczkowanie

Fehn kiedy nie zaczęły ci się zmieniać. Też mam jedną większą ale tak było od początku i pew ie tak zostanie ale nie jest to dla mnie jakiś problem . Są za to wysoko I mam.nadzieje ze się obniza I trochę klapną bo.wygladaja jak dwie piłeczki bardzo odstaja wysoko . Jak to jest u ciebie ?
Stary 2021-12-02, 15:39   #4828
Kornelia29
Przyczajenie

O rany !

Dziewczyny, zabieg planowo mam na maj a tu niespodzianka, zadzownili dzis i zabieg mam za tydzien ! ;-))))))
Czuje mega radosc ale i mega stres ;-)))))

Najgorsze jest to ze ja nadal do konca nie wiem jaki to bedzie rozmiar. Powiedziecie mi jak to jest tuz przed samym zabiegiem, pokazuje lekarz te implanty, daje przymierzyc ???

Ale sie ciesze ! ;-)
Kornelia29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-02, 16:46   #4829
squirrelqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kornelia29 Pokaż wiadomość
O rany !

Dziewczyny, zabieg planowo mam na maj a tu niespodzianka, zadzownili dzis i zabieg mam za tydzien ! ;-))))))
Czuje mega radosc ale i mega stres ;-)))))

Najgorsze jest to ze ja nadal do konca nie wiem jaki to bedzie rozmiar. Powiedziecie mi jak to jest tuz przed samym zabiegiem, pokazuje lekarz te implanty, daje przymierzyc ???

Ale sie ciesze ! ;-)
Ojej super! Ależ musisz być podekscytowana!
Jesteś w stanie tak szybko ogarnąć urlop i wszystko? Miałaś już zrobione badania?

Stary 2021-12-02, 16:49   #4830
Kornelia29
Przyczajenie

Jestem meeega podekscytowana!

Narazie umowilam sie na rtg i ekg na jutro, reszta badan chyba w poniedzialek.

Najbardziej to boje sie tego covidowego....
Kornelia29 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości