DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-08, 10:47   #1
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22

DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc


witam
moje problemy zaczely sie po porodzie .w pasie mam 88cm!!! nie mieszcze sie w zadne spodnie .chcialam dowiedziec jak najskuteczniej pozbyc sie brzucha .słyszałam ze jezeli robi sie brzuszki nie nalezy dociagac całkowicie skłonów tylko pod kątem 45. a moze wy macie jakies doswiadczenia w walce ze zmniejszeniem obwodu w pasie....u mnie silownia nie wchodzi w gre bo amm do najblizszej 20 km((
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 11:37   #2
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Brzuszki proste i skosne (chodzi o to aby dolny odcinek kregoslupa nie odrywal sie od podloza), hula hoop, a do tego moze jakies odchudzajace herbatki? np czerwona herbata pu erh, podobno swietny spalacz tluszczu
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 12:22   #3
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

I jeszcze odpowiednia dieta, dieta i jeszcze raz dieta.
Powodzenia
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 12:40   #4
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

a ja wiem jak i dziala 100% tylko trzeba byc wytrwalym 2 tyg. ale nie wiem jak sie to ma po ciązy i przy karmienu. Nie jedz wogóle żadnych węglowodanów. efekt gwarantowany. Dieta "south beach"
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 13:06   #5
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

ok zero weglowodanów i brzuszki skosne - za 2 tyg powiem czy podziałało choc troche))
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 13:07   #6
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Jednym z najlepszych efektów zmniejszania brzuszka po ciąży jest masaż, przystepuje sie do niego około 2 miesiąca po porodzie. Są specjalistyczne formy takiego masażu. Nie wiem gdzie Pani mieszka? Masaż jest ważny po pierwsze w odtoksycznieniu organizmu, np. poprzez stosowanie drenażu limfatycznego oraz modelowaniu. Specjalne masaże tkanki łacznej powodują uelastycznienie skóry brzucha.

Ważne jest także stwierdzenie czy ma Pani duży brzuszek, czy naciągnięta (i nadmiar) skóry, bo to trochę inne sprawy. Jesli jest problem z tkanką tłuszczową i osłabionymi mięśniami to ćwiczenia pomogą jesli jest problem ze skórą to polecam masaż.

Acha nie wiem w którym jest Pani miesiącu po porodzie, jesli w pierwszych, to nie radze przechodzić od razu do "brzuszków", najpierw trzeba wzmocnieć cały organizm oraz kręgosłup a potem; "brzuszki".
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 13:17   #7
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

chodzi o to ze brzuch mam jakby lekko wydety i chyba mam sporo tłuszczu jak usiade mam duzo duzych wałków....mieszkam w łodzi wiec moze pare zabiegów drenażu czy to troszke pomoze....jak Pan mysli?
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-08, 13:19   #8
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

aha i jestem 14 mc po porodzie
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 13:32   #9
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Faktycznie warto rozpocząć od kilku masazy na wstępie Drenazu limfatycznego. Potem warto przejść do opracowania powłok brzusznych wraz z grzbietem. Masaż powinien być dokładny, ale nie siłowy. Zero oklepywań, roztrząsań i takich tam dyrdymałów. Często po ciąży sa kłopoty z obstrukcję, perystaltyka jelit, masaż w niektórych przypadkach może jes usprawnić.
Ufam, iz wszystko z narzadami jamy brzusznej ok.? Pytanie merytoryczne bo czasem masaż powłok jest przeciwwskazany.

Powodzenia. A póki co spacery, spacery, spacery, spacery....spacery, spacery, spacery ... no bo przecież Piotrkowska długa - Nie?
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 09:05   #10
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Witam,
Ja od dziś stosuję dietę Sout Beach - u znajomych dała rewelacyjne efekty (właśnie u dziewczyn z brzuszkiem po ciąży).Możesz spóróbować - moim zdaniem nie jest bardzo restrykcyjna.Oto szczegóły:
Produkty żywnościowe w diecie Plaż Południowych (South Beach)zostały podzielone na dwie grupy: wskazane i niedozwolone. Za nadwagę odpowiadają tzw. złe węglowodany znajdujące się głównie w białej mące i cukrze.
Mają one wysoki indeks glikemiczny (IG), co oznacza, że szybko podnoszą poziom cukru we krwi. To pobudza organizm do gwałtownej produkcji insuliny, która musi się z nim uporać. Gdy insulina spełni swoje zadanie, poziom cukru spada, a my znów czujemy głód i sięgamy po następną porcję jedzenia.
Podstawą diety South Beach są produkty o niskim indeksie glikemicznym, czyli tzw. dobre węglowodany (należy do nich większość warzyw, niektóre owoce, jajka, sery). Nie podnoszą one gwałtownie poziomu cukru we krwi, a zatem nie wywołują trudnych do opanowania napadów głodu i nie skłaniają do objadania się. W odróżnieniu od wielu innych dieta South Beach dopuszcza spożywanie tłuszczów, ale tylko tych zawartych w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, orzechach, chudym mięsie czy rybach. Trzeba natomiast zrezygnować z masła, smalcu, tłustych mięs i wędlin. Dieta składa się z trzech etapów - spadek wagi zobaczysz już po 2 tygodniach jej stosowania, czyli po pierwszym etapie.

Etap pierwszy- Trwa 2 tygodnie. Jest najtrudniejszy, bo organizm musi się przyzwyczaić do nowego (często znacznie różniącego się od obecnego)sposobu odżywiania. Zdarza się, że chęć na ulubione produkty jest trudna do pokonania. Na talerzu powinno się teraz znaleźć dużo białka, ale mało węglowodanów. Zjadasz trzy główne posiłki i dwie przekąski. Komponujesz je sama - nie liczysz kalorii ani nie ważysz produktów. 14 dni bez cukru i mąki normuje produkcję insuliny. Dzięki temu maleje ochota na słodycze. Po 2 tygodniach powinnaś ważyć kilka kilogramów mniej i mieć płaski brzuch.
Wskazane: chude mięsa i białe sery, ryby, jaja, orzechy, grzyby, serek tofu, warzywa o niskim indeksie glikemicznym (poniżej 60).
Warzywa DOZWOLONE do spożycia w 1 FAZIE: bakłażany, brokuły, cukinia, fasola szparagowa, soczewica czerwona gotowana, bób, soja gotowana, czerowna fasola gotowana – kidney, groszek zielony, grzyby (wszystkie), jarmuż, kalafior, kapusta, karczochy, kiełki lucerny, ogórki, rukiew wodna, rzepa, sałata, seler, szparagi, szpinak

Niedozwolone: pieczywo, ryż, ziemniaki, makaron, tłuste sery, masło, tłuste mleko, jogurt, ciasta i słodycze, alkohol, owoce i soki owocowe.
Warzywa NIEDOZWOLONE w 1 fazie: buraki, kukurydza, marchew, ziemniaki

Etap drugi - wzbogacasz menu, a waga nadal spada
Sama ustalasz, jak długo potrwa - najlepiej do uzyskania wymarzonej wagi.
Kilogramy będziesz teraz tracić nieco wolniej, powinnaś jednak swój codzienny jadłospis wzbogacić o nowe produkty.
Wskazane: razowe pieczywo, niełuskane kasze, brązowy ryż, niektóre owoce, gorzka czekolada.
Niedozwolone nadal są: ziemniaki, pszenny chleb, buraki, marchewka, kukurydza, lody, dżemy, z owoców: arbuz, banany, brzoskwinie, ananas.
Cały czas obserwuj swoją wagę. Jeśli dłuższy czas stoi w miejscu, zredukuj owoce do jednej sztuki dziennie, a chleb zastąp owsianką (1/2 filiżanki płatków owsianych gotuj w filiżance wody lub chudego mleka mniej więcej przez 4
minuty).
Etap trzeci - trzymasz wagę, ale uważasz na to, co jesz
Tak naprawdę ten etap nie jest żadną dietą. Znowu możesz jeść prawie wszystko. Ważysz już przecież tyle, ile chciałaś. Teraz najważniejsze, żebyś odżywiała się według zasad, których nauczyłaś się w pierwszym i drugim etapie. Dania główne mogą być bogatsze, nie trzeba również rezygnować z deseru - ważne jest tylko, abyś posiłki komponowała z produktów o IG poniżej 60.
Od czasu do czasu możesz nawet sięgać po złe węglowodany, ale powinnaś nauczyć się je neutralizować. Jeśli masz ochotę np. na bagietkę czy marchewkę, jedz ją z dodatkiem sera lub oliwy z oliwek - to spowolni przetwarzanie cukrów. Jeśli jednak zbyt często będziesz ulegała pokusie i zauważysz, że waga niebezpiecznie idzie w górę - wróć na tydzień do pierwszego etapu, a po odzyskaniu dawnej wagi łagodnie przejdź do trzeciego.
Dla regularnej pracy trzustki (wydzielającej insulinę) trzy posiłki dziennie wystarczają. Aby jednak nie ryzykować, że między posiłkami poczujesz nieznośne ssanie w żołądku, miej zawsze pod ręką coś na przekąskę, np. kilka orzeszków.

Życzę powodzenia!Dam znać za jakiś czas, czy rzeczywiście jest taka rewelacyjna
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 11:19   #11
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Witam.
Ja może dodam, że w czasie diety i ćwiczeń smaruj brzuszek kremami ujędrnijącymi, wyszczuplającymi, żeby skóra po tych zabiegach smętne nie zwisała.
W jednych z postów na forum, jedna z wiażanek pisała, że w czasie ćwiczeń dla wzmocnienia efektu można mieć wybrane partie ciała owinięte w folię spożywczą, więc przed przystąpieniem do robienia ćwiczeń owiń brzuszek właśnie w tą folię.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-16, 11:35   #12
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

A jak sadzicie, czy ta diete, tzn jej pierwszy etap mozna stosowac przez tydzien, pozniej przejsc do kolejnych...? bo nei wiem czy wytrzymam 2 tygodnie bez owocow i slodyczy...

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 13:17   #13
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Kurcze - dietetykiem nie jestem, ale dużo czytałam o tej diecie i wydaje mi się, że te 14 dni I fazy to mus A to chyba dlatego, że po tym okresie normalizuje się praca trzustki, metabolizm etc.
Dziewczyny, które ją stosowały mówią, że po tym okresie całkowicie odeszła im ochota na "rzucanie się" słodycze, a to dlatego, że mają stały poziom cukru we krwi. A zauważ, że np. mała ilość czekolady jest dozwolona w fazie II. Więc czy nie warto się przemęczyć te 14 dni??
Poza tym jest wiele sposobów na to, żeby nie jedząc słodyczy czy owoców oszukać organizm - choćby twarożkiem z cynamonem, czy skropionym aromatami spożywczymi (nie z cukrem!!! to zabronione!) albo orzechami, migdałami.
Pozdrawiam!
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 13:30   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

ja jeżdze na rowerze. Uwielbiam ten sport, jezdze sobie po ladnej okolicy i ... jeszcze modeluje sylwetke. Jak dla mnie idealnie. Staram się, jezdzic co najmniej pol godz dziennie (czasem pada lub nie mam czasu, to rezygnuje). Oprocz tego trzeba podobno pic duzo mineralnej (tania i dobra, wiec zaden ekstra wysilek) i zrezygnowac slodyczy (tak do konca mi sie nigdy to nie udalo, ale staram sie ograniczac, np jak mam wielka ochote na cos dobrego to raczej kupuje ulubiony jogurt niz batonik). Generalnie jestem zwolennikiem odchudzania sie zgodnie z soba, wtedy sa szanse, ze naprawde schudnie sie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-16, 16:02   #15
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Dziekuje Karolina, w takim razie od poniedzialku zaczynam

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-19, 07:42   #16
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

No problem Ja dziś mam 4 dzień I fazy - nie jest źle!
Pozdrawiam również!
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-19, 09:18   #17
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Bardzo mnie zainteresowała ta dyskusja ale mam kilka pytań i wątpliwości...przeczytała m uważnie jakie składniki sa dozwolone a jakie zabronione ale nie umiem sobie wyobrazic skomponowania jakis w miarę normalnych posiłków w których nie byłoby węglowodanów...no bo na przykład: mleko (nawet do kawy) odpada,inne przetwory mleczne typu jogurty czy maślanka czy kefir też nie, pieczywko jakiekolwiek odpada, jabłka pomarańczę grapefruity, soczki, marchew, ziemniaki,pomidorki,papry ka też,hm...ponoć w trakcie tej diety nie trzeba sie głodzić, ale zastanawiam się co praktycznie można jeśc i jak mają wyglądac posiłki...przyznam że staram się zdrowo odżywiać i dla mnie jedyna skuteczna dietą jest NŻT w połączeniu z umiarkowanym ruchem...z resztą ostatnio właśnie tą dietke uskuteczniam (na szcęście sie przemogłam)...trzymajcie za mnie kciuki bo za 12 dni będę starszą na ślubie :\\) acha i jeszcze jedno jakoś nie wierze żeby nawet po 2x 14 dniowej diecie (jakiejkolwiek)uzyskało sie figure marzeń...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-19, 09:32   #18
Tyszanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 30
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że żadna dieta trwająca kilkanaście dni, nie gwarantuje wymarzonej figury. Jednak w przypadku diety, którą stosuję, te 14 dni to wstęp do tego, aby trwale zmienić nawyki żywieniowe. W tej chwili potrafię skomponować smaczny obiad, w ten sposób aby pominąć w nim ziemniaki, makaron, ryż, czy mąkę, śmietanę do sosu. Przepisy są dostępne w książkach o diecie SB, a także na stronach internetowych, czy niekórych magazynach kobiecych. Generalnie zależy mi na tym, żeby zrzucić kilka kg przed urlopem, ale też nauczyć organizm, że nie potrzebuje kilku czekoladek dziennie
Zdaję sobie sprawę, że aby dobrze wyglądać, przy moich tendencjach do nabierania ciała, muszę wyrobić TRWAŁE nawyki żywieniowe. Niestety z wiekiem metabolizm będzie coraz mniej sprzyjał mojej figurze. Mam nadzieję, że dieta SB to dobry wstęp do tego, aby w przyszłości wiedzieć jak komponować smaczne, ale nie tuczące posiłki.
Pozdrawiam
Tyszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-24, 12:24   #19
rachelgreen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 9
Re: DUZY BRZUCH!!!--jak najszybciej go zmniejszyc

> Warzywa DOZWOLONE do spożycia w 1 FAZIE: bakłażany, brokuły, cukinia, fasola szparagowa, soczewica czerwona gotowana, bób, soja gotowana, czerowna fasola gotowana – kidney, groszek zielony, grzyby (wszystkie), jarmuż, kalafior, kapusta, karczochy, kiełki lucerny, ogórki, rukiew wodna, rzepa, sałata, seler, szparagi, szpinak

Chetnie bym sprobowala takiej diety, ale....Wiekszosc warzyw, ktore wymienilas, powoduje straszliwe wzdecia i idace za tym inne nieprzyjemne rzeczy Co zrobic w takiej sytuacji??
>
rachelgreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.