Mój pies zachowuje się jak wariat! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-27, 12:52   #1
kserowkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1

Mój pies zachowuje się jak wariat!


Witam,
mam pewien problem dotyczący moich piesków.
Posiadam dwa Labradory, suczkę i pieska. Oboje są w wieku około 2,5 roku.
Suczka została wysterylizowana i jest spokojna, nie sprawia problemów, natomiast pies jest nie do wytrzymania. Cały czas jest pobudzony i zachowuje się jak wariat. W nocy co chwile chce wychodzić na dwór, drapie w drzwi, skacze, kręci się w kółko, gryzie dywany a ostatnio nawet zdarzyło się ze zrobił siku w domu. Wulkan energii, który niedługo rozniesie mi dom... Dodam, że za siatką na podwórku sąsiedzi mają suczkę, która nie była sterylizowana. Macie jakiś pomysł co robić, żeby pies się trochę uspokoił? Czy kastracja to ostateczne wyjście?
kserowkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 14:38   #2
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 109
Dot.: Mój pies zachowuje się jak wariat!

Jeśli nie masz profesjonalnej hodowli, to kastrowanie i sterylizacja są dobrymi praktykami każdego właściciela i przede wszystkim są ważne po to, aby nigdy nie doszło do niezauważonego, nieupilnowanego stworzenia nowych szczeniakow, wiadomo - psy mogą czasem uciec i klops, nowe życie w drodze. Sąsiad jest nieodpowiedzialny jeśli nie sterylizuje suczki ot tak.


Jednak na samo zachowanie psa nie powinna mieć wpływu kastracja, może psa przymulić, ale są inne powody dla jego adhd. Jeśli suka nie ma cieczki to pies nie powinien szaleć z jej powodu.

Pies jest młody, ma 2.5 r i jest labradorem - standardowy model wulkanu energii. Znam takich sporo i niestety uspokajały się dopiero po pracy z cierpliwym właścicielem. A te psy wcześniej nawet drzwi jadły. Typowe samce labradory

Nie wiem jakie dokładnie zachowania przejawia więc na początek mam dla Ciebie 4 rady i może trafię.
1. Naucz go podstawowych komend, na yt są poradniki w razie czego.
2.Nie dawaj mu nic do jedzenia ani do zabawy, dopóki nie siedzi spokojnie na komendę siad i nie merda ogonem. Dopóki nie przestanie widać po nim ekscytacji, nie spełniaj żadnej jego prośby. Ani jeść, ani wyjść.
3. Gdy robi coś niewłaściwego, spryskaj go wodą z dozownika, 80% psów się tego boi, może to na niego zadziała, a jak to nie zadziała to dmuchnij bąbelkami takimi przez kółeczko, też większość psów tego nie lubi. Przy tym mów "nie wolno".

Jeśli to nie będzie działało, to coś bardziej inwazyjnego - mierzyć psa karcącym spojrzeniem i powtarzać 'nie wolno' aż do skutku, zbliżać się do psa nawet jak warczy, co 'milimetr' co jakiś czas, ale nie za blisko i odejść dopiero jak przestanie np. gryźć i odejdzie pierwszy. Niech ma odwrócaną uwagę od gryzienia, ale bez fizycznej ingerencji. Za pierwszym razem ta próba sił może trwać nawet dwie godziny, za piątym 30 sekund. (To mit że patrzenie zawsze prowokuje do ataku, zależy od sytuacji, np. gdy jesteśmy na mieście i z naprzeciwka pies idzie spokojnie, ale nastroszony i czujnie na nas patrzy, wtedy go olewać).
4. Na spacerach ze smyczą nie idź naprzód, póki pies nie przestanie rwać do przodu, ma być tylko przy Twoim biodrze, smycz luźno, ale postój za każdym razem gdy wyprzedza biodro i czekaj aż przestanie być niecierpliwy.

To takie podstawowe utemperowywanie charakteru, aby zmniejszyć nadpobudliwość psa poprzez Twoje bycie alfą, ale często właściciele trafiają ze swoimi labradorami samcami do behaviorystów, jak tak pomyślę, to chyba labradorów spotykam tam najwięcej.

Edytowane przez 98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00
Czas edycji: 2019-01-30 o 14:40
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 15:54   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Mój pies zachowuje się jak wariat!

Co ma kastracja do zachowania psa? Powinnaś kastrować, ale to nie z tego powodu.
Jeden pies jest taki, drugi inny. Przecież każde zwierze ma swój odrębny charakter.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:16   #4
Palee
Raczkowanie
 
Avatar Palee
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 43
Dot.: Mój pies zachowuje się jak wariat!

A ile czasu dziennie wasz labrador spędza na spacerach i zabawie z wami? W jaki sposob to przebiega?
Palee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:32   #5
Neeila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 45
Dot.: Mój pies zachowuje się jak wariat!

No wlasnie, przeciez labrador to duzy i towarzyski pies, wiec jezeli ma niedobor ruchu i uwagi to nic dziwnego, ze szaleje.
Neeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 09:22   #6
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Mój pies zachowuje się jak wariat!

Po pierwsze kastracja a po dos wziąć psa codziennie na konkretny spacer gdzie się go wymęczy - ja swojemu rzucam patyki przez około 40 minut ale jak wróci do domu to tylko wypije wodę i śpi Dodam że mój psiurek ma juz ok. 9 lat a skacze i piega jak szaluny. Sama mam studia dzienne i pracuję ale staram się rano wyjść z nim na pół godziny by faktycznie znow sie zmachał jak wracam na 40 - 60 minut bieganie, skakanie, chodzenie i do domu ostatni spacer to takie 10-15 minut by zrobił swoje potrzeby poza tym jak jesteśmy już wszyscy w domu to on juz się zajmuje nami i jeszcze gryzakami. Może spróbuj jeszcze zabawek takich na inteligencję żeby psa czymś zająć na dłuższy moment
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-14 10:22:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.