Siwe włosy, odsiwiacze- wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 13:39   #121
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: co na siwe włosy

Chciała tylko przestrzec przed odsiwiaczami, strasznie uszkadzjaą włosy.
Stają się wtedy matowe (okropnie matowe - takie niezdrowe), przerzedzają się.
Mój tata używał i niestety nie wyszło mu to na dobre.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:39   #122
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: ~~~~ !!!!!!!!! Siwieje !!!!!!!! ~~~~

ja rowniez mam mnostwo siwych wlosow i to na czublu glowy !! to jest przezrazajace, farbuje wosy zeby je ukryc,ale to dziala tylko na jakies 3 tygodnie i znowu wszystko na wierzchu,przeciez nie moge ich co miesiac farbowac
nie chce ich wyrywac,nie wiem w czym mialoby mi to pomoc, pytalam sie fryzjerki jak ten problem rozwiazac i ona stwierdzila ze musze czubek glowy tylko farbowac...... ja sie chyba na blad (taki sloneczny) przefarbuje....
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:50   #123
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: ~~~~ !!!!!!!!! Siwieje !!!!!!!! ~~~~

widze ze znalazlam coś dla mnie heheheh.
ja zaczelam siwieć w wieku 17 lat,teraz mam o 11 więcej no i prawie białaą glowę
tez kiedyś wyrywałam,ale stwierdziłam że to nie ma sensu.
pozostało farbowanie.
krępujące są tylko odrosty,i czasem komentarze w stylu 'taka młoda a juz jaka siwa''/wygladam duzo młodziej niż na moj wiek/
u mnie nikt z rodzicow wczesnie nie siwial,ale ja myslę że to wina stresu.
jestem zdiagnozowanym nerwicowcem ,wiec....
trzeba chyba się z tym pogodzić.
pozdrawiam wszystkie białogłowy
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 19:44   #124
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ~~~~ !!!!!!!!! Siwieje !!!!!!!! ~~~~

Mój kolega, lat 17 ma już sporo siwych włosów na głowie (jego naturalny kolor to czarny) nie wiem dlaczego tak sie dzieje?
to chyba genetycznie uwarunkowane jest.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:15   #125
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: ~~~~ !!!!!!!!! Siwieje !!!!!!!! ~~~~

Kup sobie tabletki połaczenie cynk + miedź. Takie polaczenie znajdziesz w tabletkach Zincuprin. Polaczenie tych dwoch skladnikow chroni przed przedwczesnym siwieniem wlosow
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 11:44   #126
Mrs_Schwarz
Przyczajenie
 
Avatar Mrs_Schwarz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Ja mam ciemne włosy i pełno "samopowstających" pasemek. W moim przypadku na 99% jest to zasługa gumy do włosów i lakieru. Niestety nie mogę sie bez nich obejść... Początkowo z tym walczyłam, a teraz muszę przyznać, że przy większej ilości wygląda to całkiem nieźle
No i siwe włosy zaczęły się wyłaniać
__________________
Mach was du willst
sei wie du bist
Lebe deine Träume
denn Träume sind keine Schäume!
Mrs_Schwarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:12   #127
**LINKA**
Raczkowanie
 
Avatar **LINKA**
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 471
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Mi również ostatnio (jakieś dwa dni temu, a latek mam 17) mama wynalazła siwego włosa. Był jeden, ale i tak to był dla mnie szok, bo w końcu to za młodo jeszcze na starzenie się Mama go szybko wyrwała i po sprawie hehe
**LINKA** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 12:41   #128
goldenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 59
GG do goldenka Send a message via Skype™ to goldenka
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

a ja mam 16 lat i siwe wlosy, tez bosko, co? ;P tzn. kilka ich jest, ale u mnie to na pewno wina genów, moj brat po 20-stce siwy jak staruszek, mama jak byla w liceum tez siwa juz. trudno. i tak farbuje.
goldenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 12:52   #129
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk
Odgrzebuję, gdyż też zauwazyłam ten "problem" u siebie.
Mam 24 lata, włosy są ciemne, zdrowe, dobrze sie odzywaiam, nie stresuję się itp itd, a mimo wszystko pojawiają się te wstretne siwe włosiska!
U mnie nie jest to sprawa genów, gdyż u obojga moich rodziców pierwsze siwe włosy pojawiły sie dopiero po 40 roku życia.
Szkoda mi farbowac włosy, gdyż chciałam w koncu zapuścić swoje nturalne. Póki co, wyrywam siwe włosy, no ale nie moge tak w nieskonczoność.
A może są jakieś preparaty (witaminowe itp) które moga spowodowac wolniejszą utratę pigmentu?
Jednak może być to sprawa genów - to, że Twoi rodzice późno osiwieli, to nie znaczy, że było tak zawsze w Twojej rodzinie... Fakt, że jest małe prawdopodobieństwo na wystąpienie tego genu u Ciebie, ale jeżeli ktokolwiek z pra pra pra... dziadków czy babć miał coś takiego- to możliwe, że ta cecha właśnie ujawniła się u Ciebie
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:19   #130
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

witam ja zaczelam siwiec ok 17 roku zycia, mecze sie z tym problemem ok 3 lat i niestety musze przyznac ze jedyna metoda jest farbowanie (ktore nie dlugo mnie czeka bo na moich czarnych wlosach jest to bardzo widoczne ) pozdrawiam
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 21:09   #131
Adam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Siwe włosy u mężczyzny

Jestem mężczyzną i obserwuję zwiekszanie się ilości siwych wlosów na mojej głowie. Proszę o radę, czy jest jakieś postepowanie (nie mówie o farbowaniu wlośów), które może doprowadzić do przywrócenia siwym wlosom naturalnego, lub przyblizonego koloru włosów
Adam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-28, 07:24   #132
vikx
Raczkowanie
 
Avatar vikx
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 32
GG do vikx
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

ja biore pensetkę i wyrywam mojej połowie!A teraz jest ich wiecej i z pensetą nie da rady tez trzeba bedzie zastosowac jakieś środki, ale jakie?jeszcze nie wiem
vikx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 08:54   #133
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

A mi sie podobaja szpakowaci panowie

Chyba oprocz farbowania mozna niewiele zrobic, a przeciez farbowanie to nic zlego - wielu mezczyzn sie na to decyduje.
__________________
In Barcelove

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 09:39   #134
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

Siwym wlosom niestety w sposob naturalny nie da sie przywrocic naturalnego koloru...Te wlosy poprostu traca barwnik,przez co staja sie wlasnie siwe,proces nieodwracalny.Jedynie farbowanie mogloby przywrocic im dawny wyglad-trzeba oczywiscie dobrac odpowiedni kolor farby,do wlosow ktore nie sa jeszcze siwe.Mi osobiscie nie przeszkadzaja "szpakowaci"panowie,gorsz ym problemem jest chyba lysienie-przynajmniej jak dla mnie.Jezeli bardzo Ci to przeszkadza sprobuj wlosy pofarbowac,ale znam lepszy sposob-polubic siebie z takimi siwymi wlosami!!!Pozdrawiam.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 14:14   #135
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

Są preparaty odsiwiające, gdzie włosy wracają ponownie do naturalnego koloru. Widziałam coś takiego w TV shopie. Może spróbuj poszukać w internecie. Domyślam się, że masz ciemne włosy, bo takie tracą barwnik szybciej. Ja osobiście nie gustuję w farbowanych facetach, a szpakowate włosy wyglądają ładniej!
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 14:18   #136
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 263
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

Wrzuć sobie w internecie hasło odsiwiacz. Takich preparatów jest sporo. Schwarzkopf ma taki produkt.
izanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 16:23   #137
TOMKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
Smile Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

Właśnie mój mąż prawie cały siwy testuje preparat SILVER STOP przywracajacy naturalny kolor włosów ,zobaczymy co z tego będzie.
Kolega z pracy stosował i nie ma siwych włosów, wygląda dobrze i jest zadowolony.Poczytaj na temat tego preparatu ,być może zechcesz go wypróbować.Pozdrawiam i powodzenia!!
TOMKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 18:05   #138
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

Nie podobają mi się mężczyźni, którzy siwieją i próbują to wszelkimi sposbami ukryć...efekt jest taki,że widać to jeszcze bardziej Siwe włosy to naturalna kolej rzeczy i meżczyznom pasuje Pomyś ,że zafarbujesz włosy wyjdzie nienaturalny kolor, farba będzie się zmywać, będą odrosty I po co ci to? Pozdrawiam
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 18:40   #139
frik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
Dot.: Siwe włosy u mężczyzny

siwy włos to martwy włos i nic już nic nie da sie zrobić wyrwij albo zafarbó zreszta zapytaj jakiejkolwiek profesjonalnej fryzjerki
__________________
frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 10:33   #140
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

a mi się zdaje że to przez stres inerwy, moja siostra właśnie przez to
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:48   #141
magdzialenk@
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 327
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Ja ma 16 lat i też mam siwe włosy tzn chyba już nie, bo je wycięłam, miałam je z tyłu głowy gdzieś tam głęboko schowane (mało ich było chyba 15) mama powiedziała mi że to przez geny...
magdzialenk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 13:02   #142
TOMKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Dla wszystkich z siwymi włosami, mogę polecić wypróbowany przez mojego męża odsiwiacz SILVER STOP dostępny w aptekach,sklepach zielarskich i na allegro.Nie wiem jak to działa ,bo to nie farba, ale faktycznie powraca naturalny kolor włosów.Mój mąż jest zadowolony bo znów jest brunetem, a był prawie cały biały.Polecam i pozdrawiam
TOMKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 14:15   #143
amberlinka
Raczkowanie
 
Avatar amberlinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 377
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

O Jezu !!!!! Ale mnie przeraziłyście!!!!!!!!! Ja mam 16 lat i nie chcę siwieć
Dla mnie to by była traagedia.. na szczęście nie mam tego problemu i nie chcę mieć!!!!!!!
amberlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 15:57   #144
mika020
Przyczajenie
 
Avatar mika020
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 27
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

To chyba nic strasznego. Ja w tamty roku po maturze dorobiłam się pierwszego siwego włoska, ale potem był tylko jeszcze jeden podczas pierwszej sesji i już się nie pojawiły, ja narazie. Myślę, że o wiele gorszym problemem jest łysienie. Mam koleżankę, która ma bardzo duże przerzedzenia na głowie, a już nie wspomnę o kolegach prawie zupełnie łysych i to nie z powodu maszynki. Siwe włosy zawsze można ufarbować, a z doklejeniem tych, co wypadły, może być problem.
mika020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:21   #145
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

No witam Siwych coraz więcej, no ale cóż...

Co do przyczyny to już wiem. I dotyczy to wszystkich siwych włosów. U wszystkich organizmów. A naukowcy odkryli to u myszy. Po prostu pewien GEN łatwo ulega uszkodzeniu w naszym DNA w ciągu życia osobniczego i wtedy barwnik nie jest produkowany tam gdzie powinien i nie trafia tam gdzie powinien (czyli do włosa). Tak więc jest to proces stopniowy i NIEODWRACALNY. Gen sam się nie naprawi jeśli umyć łowę czymśtam lub połknąć cośtam... Żaden super hiper preparat tego nie cofnie! Nie bądźcie naiwne.

Tak więc pozostaje albo się z tym pogodzić, albo farbować i walczyć, albo poczekać aż naukowcy (np. ja w przyszłości :P ), a konkretniej genetycy będą potrafili szperać i naprawiać DNA. Ale nie wiem czy chciałabym wtedy żyć.. Co by sie działo.. :P

Pozdrawiam.
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:26   #146
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

tez mam siwe w młodym wieku.. to niestety sprawa dziedziczna..
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 16:25   #147
benia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Hej ja od 18 roku zycia a teraz mam 21 latek mam siwe włoski. z początku było ich mniej ale ze mam kruczoczarne wloski naturalne to bylo to strasznie widac więc zaczełąm farbowac regularnie na ciemny brąz, siwych toszke przybylo i to mnie wkurza . nie moge chodzic w spietych włosach tylko w rozpuszczonych a w upały to katorga;( teraz czeka mnie farbowanie przed 12 sierpnia bo ide na wesele a juz ich mnostwo jest. i dodam jeszce ze to dziedziczne moj brat mimo 25 lat ma juz pelno siwych na skroniach...papa
benia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 11:02   #148
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

chyba tez zdecyduje sie na stosowanie tego preparatu SILVER STOP, w koncu nie niszczy wlosow tak jak farby,a przy moim tempie rośniecia wlosow powinnam je farbowac po 3 tygodniach... W tym tygodniu chce kupic ten preparat i przetestuje go. ciekawe na ile starcza taka jedna buteleczka
__________________
Aparatka:
góra i dół-system DAMON od 23.12.2009

SLEEP WITH ME, SLEEP WITH MY PIT BULL !!!
Moje dziewczynki:
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37k6nlp0b0isba.png
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:56   #149
spilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 191
Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

ooo widze, ze tworzy sie taka mała grupa wsparcia. Wiec i ja sie przyłącze!
Pierwszego siwego wlosa wyrwalam po 3 roku studiów po letniej sesji....była ona traumatycznym przezyciem, teraz przed wrzesniową poprawką po 4 roku znalazłam jednego siewego i pół posiwialego - wyrwalam! ostatnio moje włoski poblały od słoca wiec myslalam ze te siwe to nie siwe - a jednak siwe!! całe szczesci zostal mi tylko rok studiów wiec moze nie osiwieje do konca! ja wiem ze w moim przypadku to ewidentnie wina stresu, bo przez pozostała cześc roku mam ładny naturalny brązik

a co do genów to moja mama była kruczoczarna brunetka i juz po liceum siwiała - aż osiwiała, mój brat który urode i czarne włoski odziedziczył po mamie miał siwe wlosy juz w ósmej klasie! jest szpakowaty cooooraz bardziej a facetom to tylko dadaje uroku

natomiast mój tato ma brazowe włoski, zacząl siwiec chyba ok 40stki, wiec ja mam nadzieje, ze jeszcze długo bede oszczedzac na farbach ))) tylko sie nie stresowac - tylko spokój nas uratuje
spilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 17:30   #150
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Wink Dot.: 19 lat, SIWE włosy! Co to ma być?! ;(

Cytat:
Napisane przez nafie Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie martwcie sie to spotyka chyba wiele z nas ja mam 21 lat... czarne wlosy.. i od dwoch lat pojawiaja sie na nich siwe.. jest ich duzo.. nawet bardzo najpierw je wyrywalam.. bez sensu.. i tak nie dalo sie pokonac.. wiem ze je widac.. ale farbowac wlosow nie chce bo PONOC mam ladne kruczoczarne wloski... hm.. jak pojawi sie ich na tyle duzo ze bede wygladac jak starucha to moze sie pofarbuje ja akurat mam to po mamie.. ona gdy miala 17 lat kolega ze szkolnej lawki siedzacy za nia wyrywal wlos po wlosku..geny geny
nie martw sie nic, naprawde nie jestes sama !

cytuje sama siebie... dlaczego?? bo juz nie jest tak wesolo... w tej chwili na moijej glowie jest pelno siwych wloskow... wyrywanie nic nie dalo :P bronilam sie przed farbowaniem...

a tymczasem 5 min temu wrocilam z piotra i pawla... kupilam Garnier Color Naturals... no i jutro pofarbuje wlosy... spokoj nie pomogl mysle ze te siwe wlosy tylko przysparzaly mi wiecej stresu... zobaczymy jak bede sie czula po pierwszej farbce
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-28 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.