Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-09, 20:33   #151
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez ziarko3 Pokaż wiadomość
umyłam włosy tym szamponem i kompletnie nie widzę różnicy a rozjaśnianie na toner jakoś działa? bo w tym momencie mam zielone końcówki i to jest makabra...
Po jednym razie nie ma różnicy. Dobrze też na początku potrzymać ten szampon na włosach dłużej, tylko uwaga, to trochę wysusza.
Możesz też spóbować wodnego roztworu gencjany, łapie o wiele mocniej, tylko MOCNO rozcieńcz, bo wyjdą fioletowe. Plus jest taki, że gencjana jest mega tania i schodzi lepiej niż toner (chociaż nie licz, że zniknie błyskawicznie).

Tak, jak zrobisz kąpiel rozjaśniającą powinno usunąć toner chociaż częściowo, niestety nie ma stuprocentowej gwarancji, że zejdzie.

Jeśli masz zielone, to znaczy że pod spodem masz żółty blond po rozjaśnianiu. Tak czy owak fiolet nie zaszkodzi (imho).

Możesz sobie też kupić "biały"(lekko fioletowy, neutralizuje żółć) albo szary toner.


Jeśli włosy nie są w tragicznej kondycji to może warto by było zrobić kąpiel rozjaśniającą i od razu mieć przygotowane pod ręką coś tonującego fioletowawego, gdyby się okazało, że kolor zostanie zielonkawy albo żółty.


Wiesz, ja mam pół włosów rozjaśnione właśnie a la ombre i robię zwykle gencjaną na jasny fiolet, zmywa się przez srebrzysty do koloru wyjściowego (niestety niżej żółtawego bardzo jasnego blondu mi się nie rozjaśniają, więc tonowanie to mus - ciepły żółty we włosach w ogóle mi nie pasuje). Czasem używam też pianek Venita błękitnej i punktowo różowej. Te pianki, szczególnie błękitna łapią mega mocno, ta niebieska zostawia ślady nawet na pół roku, potem robiłam kilka kąpieli rozjaśniających i w końcu zeszła, więc nie wiem jak długo by trzymała bez tego. Tyle, że mam na tyle jasne włosy, że z niebieskiego schodzi mi na turkusowy, potem na jasnoturkusowy i dopiero na koniec idzie w zielonkawe tony, ale jak już nasycenie koloru jest bardzo słabe, więc zielenią imho nie bije po oczach. I ja właśnie jak mam dość tych resztek niebieskiego to walę gencjaną, albo wychodzi bardziej w fiolet albo ładniejszy niebieski. Tyle, że mi nie przeszkadza, że mam kolory na włosach, a nie szary.

Więc jeśli nie boisz się koloru, możesz próbować na ten swój obecny dać fiolet lub fiolet i szary. Jeśli zależy ci na pozbyciu się zieleni przede wszystkim, spróbuj kąpieli rozjaśniającej.

W zasadzie zieleń jest neutralizowana przez czerwony, ale imho na tym etapie trochę ryzykowne, bo łatwo przesadzić i skończysz z cieplejszym kolorem, nie wiadomo też w jakim tempie się będą zmywać, co jeśli zieleń ucieknie i zostaniesz z resztkami czerwieni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 20:12   #152
Shirley_87
Przyczajenie
 
Avatar Shirley_87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 3
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Ja mam inny sposób na jasno szare włosy ze srebrnym połyskiem. Używam farby Koleston 12/11 z wodą 12%. Mieszam 60 ml farby z 90 ml wody na moje krótkie włosy. Nakładam grubą warstwę tej mieszanki. Zamiast trzymać 55-60 minut to trzymam 80 minut po czym robię malaks i jeszcze trzymam 10 minut. U mnie to działa.
Shirley_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 13:33   #153
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Shirley_87 Pokaż wiadomość
Ja mam inny sposób na jasno szare włosy ze srebrnym połyskiem. Używam farby Koleston 12/11 z wodą 12%. Mieszam 60 ml farby z 90 ml wody na moje krótkie włosy. Nakładam grubą warstwę tej mieszanki. Zamiast trzymać 55-60 minut to trzymam 80 minut po czym robię malaks i jeszcze trzymam 10 minut. U mnie to działa.
Tak, ogólnie farby o szarawym czy perłowym kolorze dają taki efekt. Z tańszych i łatwiej dostępnych to Joanny np. wielu osobom dają takie rezultaty.

Jak miałam krótkie włosy tez tak robiłam, gorzej jak masz długi i podniszczone rozjaśnianiem, wtedy już dobrze jest poszukać łagodnego tonowania, właśnie odżywką albo płukanką.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 10:14   #154
etitka
Raczkowanie
 
Avatar etitka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 44
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Jak dla mnie najlepiej zawsze się sprawdzały fioletowe płukanki Żółty odcień znikał raz dwa Co prawda moje wlosy są bardzo podatne na farbowanie
etitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 10:18   #155
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez etitka Pokaż wiadomość
Jak dla mnie najlepiej zawsze się sprawdzały fioletowe płukanki Żółty odcień znikał raz dwa Co prawda moje wlosy są bardzo podatne na farbowanie
U mnie się sprawdza tylko na bardzo mocno rozjaśnionych, bo dopiero wtedy w ogóle łapią płukanki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 13:13   #156
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Shirley_87 Pokaż wiadomość
Ja mam inny sposób na jasno szare włosy ze srebrnym połyskiem. Używam farby Koleston 12/11 z wodą 12%. Mieszam 60 ml farby z 90 ml wody na moje krótkie włosy. Nakładam grubą warstwę tej mieszanki. Zamiast trzymać 55-60 minut to trzymam 80 minut po czym robię malaks i jeszcze trzymam 10 minut. U mnie to działa.
80 minut z oxy 12%... Musisz mieć mocne włosy, bo z moich niewiele by po tym zostało.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 09:14   #157
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
80 minut z oxy 12%... Musisz mieć mocne włosy, bo z moich niewiele by po tym zostało.
Ja też tak robiłam, jak miałam krótkie - trzymałam ponad godzinę.

Ale naprawdę każdy ma inne włosy, na pewno nie radzę zaczynać od takich stężeń i czasu, szczególnie na długie włosy albo jeśli zapuszczamy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-30, 19:07   #158
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja też tak robiłam, jak miałam krótkie - trzymałam ponad godzinę.

Ale naprawdę każdy ma inne włosy, na pewno nie radzę zaczynać od takich stężeń i czasu, szczególnie na długie włosy albo jeśli zapuszczamy.
Ano dokładnie. Wiem że każde włosy reagują inaczej, ale wiem jak zareagowałyby moje... Wołaniem o peruke :-D

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 21:08   #159
Shirley_87
Przyczajenie
 
Avatar Shirley_87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 3
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Słuszna uwaga. Ten sposób nie nadaje się dla osób o długich włosach albo tych co je zapuszczają.
Co do mocy moich włosów. Kiedyś były bardzo mocne teraz już takie nie są ale jak się uparło na te srebro... same wiecie
Shirley_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 17:24   #160
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Znów ja ze swoim monologiem :P
W końcu udało mi się uzyskać coś na kształt szarości. Szkoda, że nie jest jaśniej, bardziej srebrnie, ale nie chce katować dalej swoich włosów rozjaśniaczami, a farby rozjaśniające praktycznie nic mi nie dają. Miesiąc temu skończyłam z jasnym blondem tonowanym Alfaparf 11.21.
Parę dni temu rozjaśniałam odrosty alfaparfem 11.11, ładnie rozjaśnił naturalne włosy, za to blond prawie w ogóle się nie ruszył (testowałam na pasemku, zrobiło się tylko szaro-bure).
Postanowiłam ostatni raz spróbować z joanną gołębi popiel, gdzieniegdzie jeszcze dorzucałam różową piankę Venity, żeby nie zrobiło się za buro w niektórych miejscach, stąd takie fioletowe refleksy na grzywce (fajne te pianki :P).
Wyszło ciemno. Zobaczymy, jak będzie się wypłukiwało. Po piękny, jasny siwy będę musiała chyba po prostu wybrać się do fryzjera :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lul.jpg (316,6 KB, 298 załadowań)

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2016-01-11 o 17:25
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 00:58   #161
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: srebrny/szary toner

Te pianki nie są fajne... :-D. Mnie różowy schodził plamami a siostrze różowy i niebieski trzymał prawie rok. Przy czym ten drugi zszedł do zieleni...

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 07:30   #162
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

No widzę, że fiolet schodziłby do zieleni (to jedno turkusowe pasmo, widać chyba na zdj), dlatego dowaliłam w sumie tylko różowy. Zobaczymy, jak będzie schodzić :P
Zastanawiam się, czy jak wyjdzie mi na włosach po tym brzydki burak, to mogę zrobić dekoloryzacje, żeby się tego pozbyć i już stonować sobie włosy w stronę normalnego blondu/rudości bez eksperymentów? Nie chcę już kłaść rozjaśniacza, a tylko to przychodzi mi do głowy.

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2016-01-12 o 07:48
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 08:52   #163
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Znów ja ze swoim monologiem :P
W końcu udało mi się uzyskać coś na kształt szarości. Szkoda, że nie jest jaśniej, bardziej srebrnie, ale nie chce katować dalej swoich włosów rozjaśniaczami, a farby rozjaśniające praktycznie nic mi nie dają. Miesiąc temu skończyłam z jasnym blondem tonowanym Alfaparf 11.21.
Parę dni temu rozjaśniałam odrosty alfaparfem 11.11, ładnie rozjaśnił naturalne włosy, za to blond prawie w ogóle się nie ruszył (testowałam na pasemku, zrobiło się tylko szaro-bure).
Postanowiłam ostatni raz spróbować z joanną gołębi popiel, gdzieniegdzie jeszcze dorzucałam różową piankę Venity, żeby nie zrobiło się za buro w niektórych miejscach, stąd takie fioletowe refleksy na grzywce (fajne te pianki :P).
Wyszło ciemno. Zobaczymy, jak będzie się wypłukiwało. Po piękny, jasny siwy będę musiała chyba po prostu wybrać się do fryzjera :P
Wygląda super. A brwi masz takie naturalnie, czy czymś podmalowane?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 09:14   #164
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wygląda super. A brwi masz takie naturalnie, czy czymś podmalowane?
Podmalowane, naturalnych praktycznie nie widać
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 10:22   #165
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

dziewczyny,
poleccie mi cos.
Mam w tej chwili zimny platynowy blond, lekko wpadajacy w szarosc. Chodze do fryzjera, ktory najpierw rozjasnia odrost, a potem tonuje.
Niestety bardzo szybko zolkna mi wlosy, a srebrne szampony odbarwiaja zolc bardzo nieregularnie, np. pasma z grzywki w ogole sie nie odbarwiaja, gdzie na tylnej partii glowy wlosy sa siwe.

Poleccie mi cos, najlepiej nieprodukowane w Polsce, bo nie mam do polskich produktow dostepu

Edytowane przez 201610310857
Czas edycji: 2016-01-19 o 10:29
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 18:16   #166
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
dziewczyny,
poleccie mi cos.
Mam w tej chwili zimny platynowy blond, lekko wpadajacy w szarosc. Chodze do fryzjera, ktory najpierw rozjasnia odrost, a potem tonuje.
Niestety bardzo szybko zolkna mi wlosy, a srebrne szampony odbarwiaja zolc bardzo nieregularnie, np. pasma z grzywki w ogole sie nie odbarwiaja, gdzie na tylnej partii glowy wlosy sa siwe.

Poleccie mi cos, najlepiej nieprodukowane w Polsce, bo nie mam do polskich produktow dostepu
Niestety nie ma produktu, który by działał precyzyjnie, znam Twój ból Jedyne co możesz zrobić to nakładać na bardziej żółte partie mocniej stężony produkt, a na tył mniej.
Jest trochę zabawy, ale to wykonalne. Najprościej zrobić tak z maseczką.
Np. bierzesz fioletowy toner(lub płukankę) i dodajesz odrobinę do maseczki/odżywki. Im więcej żółci na danej partii, tym oczywiście dajesz więcej fioletu.
Możesz też tak zrobić z fioletowym szamponem dając na tylne partie porcje rozcieńczone zwykłym szamponem. Oczywiście najlepiej robić to przed lustrem i bardziej precyzyjnie.

Możesz też spróbować takiej metody: bierzesz gencjanę (apteka), płukankę czy jakiś inny toner w płynie do buteleczki z psikaczem (np. po odżywce Gliss Kur) i dolewasz wody. Psikasz najbardziej żółte partie bez ryzyka "przefioletowienia". Niestety proporcje musisz wypracować sobie sama metodą prób i błędów

Nie wiem czy masz u siebie dostępnego Schwarzkopfa dla profesjonalistów. Mają serię BlondMe. Jak sobie wrzucisz w G. to wyskoczy więcej info. Mają coś co nazywa się baza tonująca (Blonde Toning). To taka delikatna farba, którą miesza się ze słabym oxy do neutralizowania niechcianych tonów. Daje dłuższy efekt niż szampon czy płukanka. Wygląda tak KLIK

Niestety, doświadczenia nie mam, ale znajdziesz opinie w necie.
Wella ma też coś takiego. Nazywa się Color Charm i zwykle białe blondynki polecają odcień White Lady KLIK

Oczywiście z takimi tonerami też trzeba się pobawić pędzlem, żebyś nie miała dysproporcji
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 17:50   #167
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Mnie fryzjerka zrobiła colorance z goldwell i wyszły takie srebrnawe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160122_173910.jpg (80,3 KB, 199 załadowań)
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 18:13   #168
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

mnie dzisiaj typ w aptece NIE SPRZEDAL gencjany...musze znalezc inna apteke, gdzie dorwe ten specyfik, a u mnie nie wszedzie jest;/
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 17:53   #169
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Hej, dziewczyny! Zwracam się do Was z prośbą i nadzieją na pomoc! Nie mam znajomych fryzjerek a zależy mi na rzetelnej opinii.
Mam włosy na poziomie 9.0, moze troche jaśniejsze, traktowane ostatnio rozjaśniaczem i farbą w kolorze 10.10. Rozjaśnianie oczywiście skończyło się pomarańczo-żółcią, jednak farba trochę to zniwelowała.
Jutro planuję kupić rozjaśniacz i Joannę "Srebrny pył", do tego kupiłam już toner z La Riche Directions "Silver". Tu moje pytanie - na ile czasu mam nałożyć rozjaśniacz i czy w ogóle skrócić ten czas, skoro nakładam potem farbę z wodą 9%(Joanna ma taką). Jak to rozplanować, żeby uzyskać ładny, CHŁODNY dość jasny blond?
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-28, 08:24   #170
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny! Zwracam się do Was z prośbą i nadzieją na pomoc! Nie mam znajomych fryzjerek a zależy mi na rzetelnej opinii.
Mam włosy na poziomie 9.0, moze troche jaśniejsze, traktowane ostatnio rozjaśniaczem i farbą w kolorze 10.10. Rozjaśnianie oczywiście skończyło się pomarańczo-żółcią, jednak farba trochę to zniwelowała.
Jutro planuję kupić rozjaśniacz i Joannę "Srebrny pył", do tego kupiłam już toner z La Riche Directions "Silver". Tu moje pytanie - na ile czasu mam nałożyć rozjaśniacz i czy w ogóle skrócić ten czas, skoro nakładam potem farbę z wodą 9%(Joanna ma taką). Jak to rozplanować, żeby uzyskać ładny, CHŁODNY dość jasny blond?
Za dużo, nie kupuj wszystkich tych rzeczy!

Imho włosy na poziomie 9.0 rokują dobrze - może spróbuj uzyć tonera na jednym pasemku?

Jesli się okaże, że toner nie łapie, możesz zrobić wtedy np. kąpiel rozjaśniającą ALBO ufarbować popielatym blondem. przy czym farba trwała w kolorze srebrzystym też się stopniowo wymywa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 10:05   #171
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: srebrny/szary toner

Udalo mi sie kupic gencjane... Bylo ciezko. Dzisiaj ide odebrac i jutro przetestuje. Ile kropli do maski na krotkie wlosy?
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-28, 15:45   #172
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: srebrny/szary toner

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Udalo mi sie kupic gencjane... Bylo ciezko. Dzisiaj ide odebrac i jutro przetestuje. Ile kropli do maski na krotkie wlosy?
Ma być bardzo blado fioletowa. Osobiście radziłabym zacząć od płukania wodą z dodatkiem gencjany, żeby zobaczyć na ile łapie. I tez taką lekko fioletową wodę zrobić, naprawdę słabiutką. Jeśli nie będzie efektu, stopniowo zwiększać ilość.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 11:57   #173
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

odcien gołebi popiel a potem jeszcze szampony fioletowe
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 12:06   #174
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: srebrny/szary toner

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ma być bardzo blado fioletowa. Osobiście radziłabym zacząć od płukania wodą z dodatkiem gencjany, żeby zobaczyć na ile łapie. I tez taką lekko fioletową wodę zrobić, naprawdę słabiutką. Jeśli nie będzie efektu, stopniowo zwiększać ilość.

Dodalam pol kropli do maski. Zolc znikla!! nawet w miejscach, skad nie chciala zejsc )
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 17:29   #175
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: srebrny/szary toner

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Dodalam pol kropli do maski. Zolc znikla!! nawet w miejscach, skad nie chciala zejsc )
Super!

Ja za pierwszym razem, jak używałam gencjany byłam niecierpliwa i wyszły mi fioletowe pasma
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 10:44   #176
SteffiBlick
Raczkowanie
 
Avatar SteffiBlick
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
U mnie się sprawdza tylko na bardzo mocno rozjaśnionych, bo dopiero wtedy w ogóle łapią płukanki.
U mnie tak samo, muszę mieć wręcz białe włosy żeby płukanka złapała na fiolet. Przy ciemniejszych różnica w kolorze jest niewielka.

Ja ostatnio położyłam gołębi popiel + niebieski mixton i tuż po farbowaniu miałam szare włosy. Niestety mam zdjęcie tylko po 2 myciach, kiedy to wszystko sprało się do zimnego blondu z przebłyskami jasnej szarości. Chyba Tż ma u siebie fotkę tuż po farbie to później Wam pokażę jak to wyglądało.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy 022016.jpg (248,3 KB, 143 załadowań)
__________________
Bloguję - Steffi Blick
SteffiBlick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 11:07   #177
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Coz, ja ostatnio przegielam i chodze z filetowa poswiata na glowie xD
w sumie to nawet ladnie by wygladalo, gdyby bylo rownomierne:P
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 17:06   #178
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: srebrny/szary toner

Spróbuj może płukanki z miodu, mi kiedyś fajnie ściągnęła.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 19:04   #179
ziarko3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 71
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez SteffiBlick Pokaż wiadomość
Ja ostatnio położyłam gołębi popiel + niebieski mixton i tuż po farbowaniu miałam szare włosy.
ładnie to wyszło! też tak chcę! na razie mam żółte końcówki, jaki miałaś wyjściowy kolor włosów? jaką farbę stosowałaś u siebie i czy jest szansa że mi też by tak wyszło? :P

ps: załączam mój aktualny stan włosów i proszę o poradę <3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ombre.jpg (144,3 KB, 69 załadowań)
ziarko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:42   #180
SteffiBlick
Raczkowanie
 
Avatar SteffiBlick
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Srebrne włosy, szare włosy- jak uzyskać?

Cytat:
Napisane przez ziarko3 Pokaż wiadomość
ładnie to wyszło! też tak chcę! na razie mam żółte końcówki, jaki miałaś wyjściowy kolor włosów? jaką farbę stosowałaś u siebie i czy jest szansa że mi też by tak wyszło? :P

ps: załączam mój aktualny stan włosów i proszę o poradę <3
Mój naturalny kolor to ciemny brąz, który dość ciężko się dogaduje z jasnymi kolorami. Ja musiałam przed farbowaniem dwukrotnie rozjaśnić włosy i potem nałożyłam gołębi popiel (możesz zerknąć tutaj jak to wyglądało po pierwszym razie). U mnie kolor dość szybko się wypłukał więc po ok. miesiącu znowu nałożyłam joannę.
Hmmm... czy Tobie wyjdzie to nigdy nie wiadomo, bo każdy ma inne włosy a ja fryzjerem nie jestem i eksperymenty przeprowadzam wyłącznie na swojej głowie (ze skutkiem różnym).
Ostrzegam, że zaraz po farbowaniu miałam szare włosy więc możesz przeżyć mały szok.
__________________
Bloguję - Steffi Blick
SteffiBlick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-05 08:51:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.