Ekspres do kawy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-14, 21:24   #91
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Ekspres do kawy

Mam pytanie do osób które mają express Philips LatteGo, czy jeśli zapala się czerwona lampka informującą że trzeba wymienić filtr wody aquaclean, to wymieniacie od razu czy można jeszcze zrobić kilka kaw bez konieczności późniejszego odkamieniania expressu? Mam takiego pecha że zawsze lampka zapala się rano przed wyjściem do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-15, 14:55   #92
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób które mają express Philips LatteGo, czy jeśli zapala się czerwona lampka informującą że trzeba wymienić filtr wody aquaclean, to wymieniacie od razu czy można jeszcze zrobić kilka kaw bez konieczności późniejszego odkamieniania expressu? Mam takiego pecha że zawsze lampka zapala się rano przed wyjściem do pracy
Ja wymieniam zwykle od razu, bo gdy zmniejszają się procenty, to jestem przygotowana Ale odkamienianie nie włączy się przecież
tak od razu, możesz spokojnie zrobić sobie kawę przed pracą.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 14:30   #93
sosna20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 8
Dot.: Ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez anuska9111 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad kupnem używanego ekspresu, bo obecnie nie stać mnie na nowy. Tylko trochę się obawiam czy zaraz się nie zepsuje.
No to może zamiast używanego ekspresu nowa kawiarka ciśnieniowa? ja mam właśnie kawiarkę i na moje potrzeby idealna. Zalezy jeszcze, ile osób pije kawę w domu. W moim tylko ja, więc ekspres zajmowałby tylko miejsce...
sosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 09:25   #94
ania06q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1
Dot.: Ekspres do kawy

WItam mam philipslattego i pytanko, czy jeśli myję pojemnik na wodę to mogę wyciągnąć filtr aquaclean i później ponownie włożyć ten sam "stary" bez konieczności wymiany na nowy i aktywacji? i tak samo po odkamienianiu płynem, zeby odkamienić trzeba wyłożyć filtr, więc czy po zakończonym procesie odkamieniania (raz na 3/4mce) czy mogę włożyć ten sam filtr bez konieczności aktywowania?

ogólnie chodzi mi o to czy mogę wyciągać ten filtr, a jeśli tak to czy po włożeniu muszę go od nowa aktywować...(oczywiście jeśli nadal się nie świeci lampka że należy go wymienić)
ania06q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 19:20   #95
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Ekspres do kawy

Mam pytanie doi osób które posiadają Philips Lattego, czy opróżniając tackę z fusów macie oid ekspresem wodę? U mnie tej wody jest naprawdę sporo, niszczy mi to drewniany blat.
ania06q
Jak myje pojemnik na wodę to niestety nie wyciągam filtra bo w sumie nie wiem czy można czy nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 11:14   #96
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Mam pytanie doi osób które posiadają Philips Lattego, czy opróżniając tackę z fusów macie oid ekspresem wodę? U mnie tej wody jest naprawdę sporo, niszczy mi to drewniany blat.
ania06q
Jak myje pojemnik na wodę to niestety nie wyciągam filtra bo w sumie nie wiem czy można czy nie
Nie mam problemu z wodą na blacie, może u Ciebie to wynik tego, że się przelewa, bo za rzadko wylewasz tę skraplającą się wodę, albo wyjmujesz pojemnik na fusy zaraz, jak sie zapali kontrolka. Trzeba poczekać kilka minut, bo jeszcze skrapla się woda. Filtr przy myciu normalnie wyjmuję.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 18:02   #97
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Ekspres do kawy

Wylewam wode z tacki od razu jak zapali sie kontrolka i od razu po wyciągnięciu jest sporo wody pod expresem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-26, 19:34   #98
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
Wylewam wode z tacki od razu jak zapali sie kontrolka i od razu po wyciągnięciu jest sporo wody pod expresem
A kontrolujesz ten czerwony pływak z przodu, jak się zaczyna wychylać, to wtedy najlepiej od razu wylewać wodę z tacki, bo jak pływak się całkiem wychyli, to może się przelać. Zrobiłam Ci zdjęcie tego pływaka, akurat myłam całość
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plywak.jpg (119,8 KB, 23 załadowań)
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:24   #99
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Ekspres do kawy

Ja wylewam jak plywak jest juz całkowicie wysunięty, nie lubię tego robić dlatego czekam do końca az kontrolka sie zapali przypilnuje tego teraz bardziej i zobacze czy to coś da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 14:56   #100
Malkia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 6
Dot.: Ekspres do kawy

Mam ekspres od DeLonghi ETAM 29.660.SB Autentica Cappuccino i przez ponad dwa lata użytkowania nie miałam z nim jeszcze ani jednego problemu. Nie wiem czy dobrze trafiła, czy to po prostu porządny ekspres. Kupiłam go w al.to, bo był w najkorzystniejszej cenie. Teraz mają jakąs promocję na ekspresy z gratisami: xxx Kawa i kubek termiczny zawsze się przydadzą.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-06-07 o 19:39 Powód: Link.
Malkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-13, 15:56   #101
PinkyPie23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 4
Dot.: Ekspres do kawy

Ja używam Breville Barista Max z wbudowanym młynkiem. Kawa jak dla mnie musi być świeżo zmielona. Po pierwsze taka mi znacznie bardziej smakuje, a po drugie ten zapach...Uwielbiam o poranku. W zależności od tego jak bardzo potrzebuję kofeiny mogę sobie przygotować kawę z pojedynczego lub podwójnego espresso. Z rana zdecydowanie podwójne, po południu do książki pojedyncze
PinkyPie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 19:52   #102
Milik
Raczkowanie
 
Avatar Milik
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 300
Dot.: Ekspres do kawy

Ja mam ekspres z Delonghi z automatycznym spienianiem mleka. Długo zastanawiałam się co wybrać, ale moi rodzice mają ekspres z tej marki już ponad 6 lat i sobie go chwalą. W końcu mogę każdy dzień witać moim ukochanym Latte

Edytowane przez Milik
Czas edycji: 2021-10-26 o 20:01
Milik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 20:52:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.