Nie rozumiem fenomenu..., cz.2. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-07, 20:27   #61
doktorkaprawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 111
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu kosmetyków The Ordinary. Przetestowałam sporo ich produktów i one na mnie nie działają. Żadnych efektów po ich kwasach itd. No, nic z tej marki na mnie nie działa. Jakbym się wodą z kranu ciapała po twarzy. Zostawiłam sobie jedynie ich krwawy peeling, taki delikatny zdzieracz. Nie rozumiem tych ochów i achów nad tą marką. Jedno, wielkie g...
Kupiłam ich wiele i na mnie działa każdy. Nawet tym, które na początku niby nie robiły nic czy nawet krzywdę dawałam później szanse i każdy coś dobrego zrobił. Ale ja też jestem typowym klientem, który tego typu kosmetyki poznał dzięki tej marce i nie próbowałam podobnych z innych firm.

Co jest dla ciebie w takim razie mocnym zdzieraczem?
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Dziwne mają serum. Albo konsystencja kranówki albo oleju kuchennego. I wszystkie, które testowałam były beznadziejne.
Dziwne... Te na wodzie albo emulsję mają takie akurat moim zdaniem na gęstość, a te w skwalanie czy olejki rzeczywiście rzadkie (przynajmniej te, których spróbowałam), ale mnie się to podoba, bo można je użyć pod serum.
[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88983151]Ja już nie pamiętam, co próbowałam, ale zawiodłam się bardzo. Później poczytałam opinie w necie i więcej nic tej marki nie kupiłam i nie kupię [/QUOTE]
W sensie opinie były negatywne?
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Dzięki Nie słyszałam o tym. Słyszałam tylko to, że Estee przejęło TO i ludzie się rzucali na produktu, bo bali się, że część wycofają, skład się zmieni albo będą drogie.

Została mi pół butelki czerwonego peelingu i więcej tego nie kupię. Dla mnie zbyt delikatny i nie lubię kosmetyków, które robią pobojowisko z umywalki przy zmywaniu.
Ale że jak?
doktorkaprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 20:44   #62
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez doktorkaprawa Pokaż wiadomość
Kupiłam ich wiele i na mnie działa każdy. Nawet tym, które na początku niby nie robiły nic czy nawet krzywdę dawałam później szanse i każdy coś dobrego zrobił. Ale ja też jestem typowym klientem, który tego typu kosmetyki poznał dzięki tej marce i nie próbowałam podobnych z innych firm.

Co jest dla ciebie w takim razie mocnym zdzieraczem?

Dziwne... Te na wodzie albo emulsję mają takie akurat moim zdaniem na gęstość, a te w skwalanie czy olejki rzeczywiście rzadkie (przynajmniej te, których spróbowałam), ale mnie się to podoba, bo można je użyć pod serum.

W sensie opinie były negatywne?

Ale że jak?
Tak, opinie były negatywne.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 20:58   #63
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu kosmetyków The Ordinary. Przetestowałam sporo ich produktów i one na mnie nie działają. Żadnych efektów po ich kwasach itd. No, nic z tej marki na mnie nie działa. Jakbym się wodą z kranu ciapała po twarzy. Zostawiłam sobie jedynie ich krwawy peeling, taki delikatny zdzieracz. Nie rozumiem tych ochów i achów nad tą marką. Jedno, wielkie g...
Ja jestem duza fanka. Nie polubilam tylko alpha arbutrin. Serum z niacynamidem kocham i zycia bez niego sobie nie wyobrazam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 21:03   #64
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez doktorkaprawa Pokaż wiadomość
Kupiłam ich wiele i na mnie działa każdy. Nawet tym, które na początku niby nie robiły nic czy nawet krzywdę dawałam później szanse i każdy coś dobrego zrobił. Ale ja też jestem typowym klientem, który tego typu kosmetyki poznał dzięki tej marce i nie próbowałam podobnych z innych firm.

Co jest dla ciebie w takim razie mocnym zdzieraczem?

Dziwne... Te na wodzie albo emulsję mają takie akurat moim zdaniem na gęstość, a te w skwalanie czy olejki rzeczywiście rzadkie (przynajmniej te, których spróbowałam), ale mnie się to podoba, bo można je użyć pod serum.

W sensie opinie były negatywne?

Ale że jak?
Nie wiem czemu cię to dziwi, że dla mojej skóry się te kosmetyki nie sprawdzają. Uważam, że są beznadziejne. Nie nadają się dla mnie. A miałam po kilka butelek większości z ich serum i kwasów.

Czerwony peeling jest mocno barwiący, jak go zmywam, muszę potem myć umywalkę, barwi mi dłonie na czerwono, muszę je potem długo myć itd. I słabo zdziera. Zielona maska peelingująca z Revolution Beauty lepiej sobie radzi z moją skórą od tego krwawego peelingu.

A kwasy w skwalanie z TO w ogóle się nie wchłaniają. Konsystencja oleju kuchennego na twarzy. Fujka.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja jestem duza fanka. Nie polubilam tylko alpha arbutrin. Serum z niacynamidem kocham i zycia bez niego sobie nie wyobrazam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Na mnie nie robiło nic. Takie byle co. Najwyraźniej mam wymagającą skórę.

Po Argireline Solution 10% ludzie pisali o spektakularnych efektach, spłyceniu niektórych zmarszczek. Miałam tego 3 butelki i nie było żadnych efektów.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-11-07 o 21:04
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 21:33   #65
doktorkaprawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 111
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu cię to dziwi, że dla mojej skóry się te kosmetyki nie sprawdzają. Uważam, że są beznadziejne. Nie nadają się dla mnie. A miałam po kilka butelek większości z ich serum i kwasów.
W którym miejscu mnie dziwi? Zdziwiło, że konsystencja została opisana jako wodnista, dla mnie sera są normalnej gęstości.
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Czerwony peeling jest mocno barwiący, jak go zmywam, muszę potem myć umywalkę, barwi mi dłonie na czerwono, muszę je potem długo myć itd.
Ok, nie zauważyłam takiego problemu. Czasami go zmywam rękawiczką do twarzy.
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
A kwasy w skwalanie z TO w ogóle się nie wchłaniają. Konsystencja oleju kuchennego na twarzy. Fujka.
Które kwasy są w skwalanie? No chyba że wszystkie są, tylko nie jest to napisane. Ja myślałam, że to błyszczenie skóry to właśnie efekt kwasu, a może to skwalan.
doktorkaprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 09:45   #66
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88978612]Nie rozumiem fenomenu tych osób świątecznych w formie skrzata z wielką czapą naciągniętą na oczy. Wczoraj mignęła mi nawet pościel w taki wzór. Na początku to było nawet ciekawe, bo coś innego, ale to już jest wałkowane któryś sezon i zrobiło się tak obrzydliwie popularne, że już patrzeć na to nie mogę.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Niektóre są ładne, ale jak dla mnie jest ich już za dużo i w zbyt tandetnym wydaniu



Cytat:
Napisane przez rumiankaa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu butów Emu ani trampek na koturnie.

Emu może i ciepłe, ale dla mnie koszmarki Jeszcze oryginale ok, ale dużo lasek popyla w podróbach z tymi pozaginanymi piętami Co do trampek to dla mnie wszystkie sportowe buty na koturnie to pomyłka.


Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu kosmetyków The Ordinary. Przetestowałam sporo ich produktów i one na mnie nie działają. Żadnych efektów po ich kwasach itd. No, nic z tej marki na mnie nie działa. Jakbym się wodą z kranu ciapała po twarzy. Zostawiłam sobie jedynie ich krwawy peeling, taki delikatny zdzieracz. Nie rozumiem tych ochów i achów nad tą marką. Jedno, wielkie g...

Ja miałam tylko krwawy peeling i był ok, ale o reszcie też słyszałam dużo negatywnych opinii.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 09:47   #67
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Niektóre są ładne, ale jak dla mnie jest ich już za dużo i w zbyt tandetnym wydaniu






Emu może i ciepłe, ale dla mnie koszmarki Jeszcze oryginale ok, ale dużo lasek popyla w podróbach z tymi pozaginanymi piętami Co do trampek to dla mnie wszystkie sportowe buty na koturnie to pomyłka.





Ja miałam tylko krwawy peeling i był ok, ale o reszcie też słyszałam dużo negatywnych opinii.
Serio dalej widzicie laski co chodza w "emu" z pozaginanymi pietami? Ja widze tylko oryginalne albo wcale bo chyba moda na nie minęła.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-08, 10:04   #68
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Emu może i ciepłe, ale dla mnie koszmarki Jeszcze oryginale ok, ale dużo lasek popyla w podróbach z tymi pozaginanymi piętami Co do trampek to dla mnie wszystkie sportowe buty na koturnie to pomyłka.
Dla mnie emu niestety nie są wystarczająco ciepłe, a że są do tego nieszczególnie urodziwe, to noszę je tylko po domu.
Zresztą z tego co słyszałam w Australi, z której tego typu buty oryginalnie pochodzą, są właśnie używane jako buty domowe i ich to dziwi, że zdobyły popularność jako obuwie wyjściowe.

Widuje je raczej coraz rzadziej i ponoć młode pokolenie wchodzące w dorosłość uważa je za część obciachowych rzeczy typowych dla poprzedniego młodego pokolenia (m.in. obok minionków, kocich matek, dekoracyjnych napisów w stylu "love" i hipsterstwa).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 10:08   #69
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie emu niestety nie są wystarczająco ciepłe, a że są do tego nieszczególnie urodziwe, to noszę je tylko po domu.
Zresztą z tego co słyszałam w Australi, z której tego typu buty oryginalnie pochodzą, są właśnie używane jako buty domowe i ich to dziwi, że zdobyły popularność jako obuwie wyjściowe.

Widuje je raczej coraz rzadziej i ponoć młode pokolenie wchodzące w dorosłość uważa je za część obciachowych rzeczy typowych dla poprzedniego młodego pokolenia (m.in. obok minionków, kocich matek, dekoracyjnych napisów w stylu "love" i hipsterstwa).
Czesciej widze je sprzedawane jako kapcie niz jako buty do noszenia na zewnatrz.
I nie dziwne, bo w domu czesto jest zima zimniej niz na zewnatrz
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 16:16   #70
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Czesciej widze je sprzedawane jako kapcie niz jako buty do noszenia na zewnatrz.

I nie dziwne, bo w domu czesto jest zima zimniej niz na zewnatrz
To by wiele tłumaczyło

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 17:54   #71
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Nie rozumiem fenomentu kotow brytyjskich.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-08, 17:57   #72
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomentu kotow brytyjskich.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Podobno nie uczula.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 18:06   #73
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88985731]Podobno nie uczula.[/QUOTE]Sfinksy czy main coony tez podobno nie uczulaja, ale nie widze na nie jakiegos szalu jak na brytyjskie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 18:14   #74
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88985731]Podobno nie uczula.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Sfinksy czy main coony tez podobno nie uczulaja, ale nie widze na nie jakiegos szalu jak na brytyjskie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ani jedno ani drugie nie jest prawdą, uczula ślina kota, więc nie na bata żeby kot był całkiem nieuczulający. Może łysy ciut mniej, bo mniej wylizanej sierści lata w powietrzu.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 21:23   #75
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ani jedno ani drugie nie jest prawdą, uczula ślina kota, więc nie na bata żeby kot był całkiem nieuczulający. Może łysy ciut mniej, bo mniej wylizanej sierści lata w powietrzu.
Nie slina, a białko w kociej ślinie, moczu, naskórku. Chyba te w ślinie jest najbardziej kasliwe

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-08, 21:43   #76
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Nie rozumiem fenomenu welurowych sukienek. Od kilku sezonów są w sklepach w okresie świąteczno noworocznym. Dla mnie ten materiał jest tak okropny, nieprzyjemny w dotyku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 06:49   #77
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu welurowych sukienek. Od kilku sezonów są w sklepach w okresie świąteczno noworocznym. Dla mnie ten materiał jest tak okropny, nieprzyjemny w dotyku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja lubię mam w ogóle dwa dresy welurowe i uwielbiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 07:25   #78
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A ja lubię mam w ogóle dwa dresy welurowe i uwielbiam

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No domyślam się, że wiele osób lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:09   #79
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Serio dalej widzicie laski co chodza w "emu" z pozaginanymi pietami? Ja widze tylko oryginalne albo wcale bo chyba moda na nie minęła.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja niestety nadal widzę.



Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie emu niestety nie są wystarczająco ciepłe, a że są do tego nieszczególnie urodziwe, to noszę je tylko po domu.
Zresztą z tego co słyszałam w Australi, z której tego typu buty oryginalnie pochodzą, są właśnie używane jako buty domowe i ich to dziwi, że zdobyły popularność jako obuwie wyjściowe.

Widuje je raczej coraz rzadziej i ponoć młode pokolenie wchodzące w dorosłość uważa je za część obciachowych rzeczy typowych dla poprzedniego młodego pokolenia (m.in. obok minionków, kocich matek, dekoracyjnych napisów w stylu "love" i hipsterstwa).

To by wiele wyjaśniało


Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Sfinksy czy main coony tez podobno nie uczulaja, ale nie widze na nie jakiegos szalu jak na brytyjskie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Sfinksy są dla mnie bardzo mało urodziwe, a main coony to nie wiem, wg mnie są ładniejsze No, ale na brytyjskie jest chyba moda


Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu welurowych sukienek. Od kilku sezonów są w sklepach w okresie świąteczno noworocznym. Dla mnie ten materiał jest tak okropny, nieprzyjemny w dotyku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi się podobają, ale właśnie jedynie na święta/sylwestra, więc jak dla mnie mało praktycznie. Nie lubię kupować czegoś na raz
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 11:20   #80
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu welurowych sukienek. Od kilku sezonów są w sklepach w okresie świąteczno noworocznym. Dla mnie ten materiał jest tak okropny, nieprzyjemny w dotyku..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja je bardzo lubię, żałuję, że nie potrafię tego ograć w wersji na co dzień.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 08:14   #81
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Nie rozumiem fenomenu powiedzenia - nie czytam złych książek. Skąd wiadomo, że książka jest zła, skoro się ją nie czytało?
(Rozumiem, że czytało się opinie, recenzje, ale nadal wydaje mi się to dziwne, bo rzetelniej chyba sprawdzić samemu, skoro się im wystawia opinię)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2021-11-17 o 08:20
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 08:18   #82
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu nie czytania złych książek. Skąd wiadomo, że książka jest zła, skoro się ją nie czytało? (Rozumiem, że czytało się opinie, recenzje, ale nadal wydaje mi się to dziwne, bo rzetelniej chyba sprawdzić samemu)
Można też chodzić na każdy film do kina, ale po co
Kto ma na to czas, ochotę i pieniądze
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 08:23   #83
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Można też chodzić na każdy film do kina, ale po co
Kto ma na to czas, ochotę i pieniądze
Edytowałam, bo chodzi mi o to, że nie rozumiem fenomenu powiedzenia "nie czytam złych książek".
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 08:25   #84
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu powiedzenia - nie czytam złych książek. Skąd wiadomo, że książka jest zła, skoro się ją nie czytało?
(Rozumiem, że czytało się opinie, recenzje, ale nadal wydaje mi się to dziwne, bo rzetelniej chyba sprawdzić samemu, skoro się im wystawia opinię)



Jeśli wystawia się opinię, to tak, należy najpierw coś przeczytać.


Ale nie sięganie po daną klasę książek jest chyba dość zrozumiałe.
Tak samo jak ktoś nie siada do oglądania danej klasy filmów.


No i nawet w nowościach najgorętszych, raczej mało co wchodzi na rynek bez żadnej opinii w ogóle, wiec spokojnie da się rozeznać co jest jakiej jakości, zanim się po to sięgnie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:04   #85
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem fenomenu powiedzenia - nie czytam złych książek. Skąd wiadomo, że książka jest zła, skoro się ją nie czytało?
(Rozumiem, że czytało się opinie, recenzje, ale nadal wydaje mi się to dziwne, bo rzetelniej chyba sprawdzić samemu, skoro się im wystawia opinię)
W sztuce są pewne zasady i standardy. Da się obiektywnie stwierdzić, że coś jest napisane grafomańsko już po fragmentach książki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:09   #86
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88998772]W sztuce są pewne zasady i standardy. Da się obiektywnie stwierdzić, że coś jest napisane grafomańsko już po fragmentach książki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Albo po samej tematyce, jak np Harlequiny. Wiedząc o czym to jest i w jaki sposób napisane, w życiu nie chciałabym tego czytać. (Przeczytałam kilka w podstawówce i już wtedy śmieszył mnie język, jakim były napisane, więc teraz pewnie umarłabym ze śmiechu).
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:15   #87
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Albo po samej tematyce, jak np Harlequiny. Wiedząc o czym to jest i w jaki sposób napisane, w życiu nie chciałabym tego czytać. (Przeczytałam kilka w podstawówce i już wtedy śmieszył mnie język, jakim były napisane, więc teraz pewnie umarłabym ze śmiechu).
A harlequiny to jeszcze istnieją? Czy zostały zastąpione przez te grejopodobne szmiry?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:21   #88
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A harlequiny to jeszcze istnieją? Czy zostały zastąpione przez te grejopodobne szmiry?



Teraz to funkcjonuje bardziej rozmydlone w formie, pod szyldem: powieść obyczajowa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:23   #89
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A harlequiny to jeszcze istnieją? Czy zostały zastąpione przez te grejopodobne szmiry?
Wpisałam przed chwilą w google - istnieją i są nawet w formie ebooków Cały czas istnieje też wydawnictwo Harlequinn.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-17, 10:27   #90
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 503
Dot.: Nie rozumiem fenomenu..., cz.2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A harlequiny to jeszcze istnieją? Czy zostały zastąpione przez te grejopodobne szmiry?

Istnieją i mają się dobrze tylko chyba już nie mają charakterystycznych dla lat 90 wściekle różowych okładek.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 14:59:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.