Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-18, 09:25   #2851
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Wiedzminka to może będziemy mialy cc w tym samym dniu ja noszę już 3 kilogramowego berbecia a Ty nosisz 2 po 2 kilo. Podziwiam wszystkie kobiety w ciąży bliźniaczej . Ja już odczuwam mojego synusia dosyć boleśnie, dziś w nocy kołysałam biodrami i chodziłam po pokoju bo tak się wypinał. A jak ma jeszcze przytyć koło kilograma to ja nie wiem jak będę spać

Martynka a jak pierwsze dni z maluchem ? Bardzo daje popalić czy raczej należy do tych grzeczniejszych ?

Ja ogólnie to siedze w domu ,sprzatam po trochu tak bardziej generalnie. Mój tż ma sezon w pracy więc za bardzo nie ma dla mnie czasu po za weekendami a też chce się odgrzebać ,żeby po porodzie chociaż być tydzień ze mną. Mi zostało 4 tygodnie do terminu i straaaaasznie szybko mi mijają te dni.
Zazdroszcze. Mi tdoche ponad 5 tyh i zdycham z nudow
Nie mam za bardzo sily sprzatac bo ciagle Mi slabo
Tz w pracy od 6;30 do 18;30-19 i idzie swira dostac

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 09:35   #2852
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Wiedzminka to może będziemy mialy cc w tym samym dniu ja noszę już 3 kilogramowego berbecia a Ty nosisz 2 po 2 kilo. Podziwiam wszystkie kobiety w ciąży bliźniaczej . Ja już odczuwam mojego synusia dosyć boleśnie, dziś w nocy kołysałam biodrami i chodziłam po pokoju bo tak się wypinał. A jak ma jeszcze przytyć koło kilograma to ja nie wiem jak będę spać
Martynka a jak pierwsze dni z maluchem ? Bardzo daje popalić czy raczej należy do tych grzeczniejszych ?
Ja ogólnie to siedze w domu ,sprzatam po trochu tak bardziej generalnie. Mój tż ma sezon w pracy więc za bardzo nie ma dla mnie czasu po za weekendami a też chce się odgrzebać ,żeby po porodzie chociaż być tydzień ze mną. Mi zostało 4 tygodnie do terminu i straaaaasznie szybko mi mijają te dni.
Wczesniej byl az za grzeczny, bo bez przerwy spal, co jest normalne u dzieci z hipoglikemia, nietrzymaniem temperatury i zoltaczka. Niestety przypalental nam sie caly zestaw problemow. W sumie dopiero od 2 dni jest bardzo kontaktowy a skonczy dzis przed polnoca 13 dni. Jednak dalej nastawiam budzik, bo ogolnie wybudza sie na karmienia, ale jeszcze mu sie zdarzy przysnac.

Zastanawiam sie, czy nie udac sie do prawnika, jak juz dojde do siebie po tym wszystkim. Nie jestem typem czlowoela, ktory by sie procesowal o ☠☠☠☠☠☠☠y, ale ja nie moge psychicznie sie pozbierac. Ciagle siedzi mi w glowie mysl, ze gdyby nie odeszly mi wody, to mogloby sie skonczyc tragicznie. Maly na dlugosc byl normalny, ale nie przybieral, jego brzuszek stanal w miejscu a lekarze to olali, nie zwrocili nawet na to uwagi.
Po 20 tygodniu byl na siatce centylowej grubo powyzej 50 centyla, pozniej zaczal powoli spadac a na koncu gwaltownie co zbieglo sie w czasie z moim wysokim cisnieniem, urodzil sie ponizej 5 centyla. Wiele dzieci w zyciu widzialam, ale nie takiego, jak moj maly. On praktycznie nie mial tkanki tluszczowej. Jak pierwszy raz zmienialam mu pieluche, to bylam w ciezkim szoku. Jego pupa, to byla doslownie sama skora na kosciach. Straszny widok. Nie wiem czy kiedykolwiek wymaze to z pamieci.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 09:51   #2853
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wczesniej byl az za grzeczny, bo bez przerwy spal, co jest normalne u dzieci z hipoglikemia, nietrzymaniem temperatury i zoltaczka. Niestety przypalental nam sie caly zestaw problemow. W sumie dopiero od 2 dni jest bardzo kontaktowy a skonczy dzis przed polnoca 13 dni. Jednak dalej nastawiam budzik, bo ogolnie wybudza sie na karmienia, ale jeszcze mu sie zdarzy przysnac.



Zastanawiam sie, czy nie udac sie do prawnika, jak juz dojde do siebie po tym wszystkim. Nie jestem typem czlowoela, ktory by sie procesowal o y, ale ja nie moge psychicznie sie pozbierac. Ciagle siedzi mi w glowie mysl, ze gdyby nie odeszly mi wody, to mogloby sie skonczyc tragicznie. Maly na dlugosc byl normalny, ale nie przybieral, jego brzuszek stanal w miejscu a lekarze to olali, nie zwrocili nawet na to uwagi.

Po 20 tygodniu byl na siatce centylowej grubo powyzej 50 centyla, pozniej zaczal powoli spadac a na koncu gwaltownie co zbieglo sie w czasie z moim wysokim cisnieniem, urodzil sie ponizej 5 centyla. Wiele dzieci w zyciu widzialam, ale nie takiego, jak moj maly. On praktycznie nie mial tkanki tluszczowej. Jak pierwszy raz zmienialam mu pieluche, to bylam w ciezkim szoku. Jego pupa, to byla doslownie sama skora na kosciach. Straszny widok. Nie wiem czy kiedykolwiek wymaze to z pamieci.
Skup sie na tym ze teraz wszystko idzie w dobrym kierunku. Maly je wiec przybierze na wadze.
A jak sie ogarniecie zorientuj sie czy masz o co walczyc.
Usg nie zawsze jest dokladne i to nie tak ze lekarze olali, moze nic nie wskazywalo tego ze maly taki chudy.
Rpzumuem ze jako matka czujesz sie z tym zle ale to nie musialo byc umyslne zaniedbanue xx

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 10:22   #2854
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Skup sie na tym ze teraz wszystko idzie w dobrym kierunku. Maly je wiec przybierze na wadze.
A jak sie ogarniecie zorientuj sie czy masz o co walczyc.
Usg nie zawsze jest dokladne i to nie tak ze lekarze olali, moze nic nie wskazywalo tego ze maly taki chudy.
Rpzumuem ze jako matka czujesz sie z tym zle ale to nie musialo byc umyslne zaniedbanue xx

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mysle, ze nikt nie zrobil tego specjalnie, ale to bylo niedopatrzenie. Dziecku w ciagu 2 tyg brzuch... zmalal. Bralam pod uwage blad pomiaru, ale lekarz nawet uwagi na to nie zwrocil. Minimalnie urosla glowa i kosc udowa wiec brzuszek olal, bo na siatce centylowej wyszlo, ze przybral. Powinien wg mnie zmierzyc to jeszcze raz w takiej sytuacji, tym bardziej, ze dziecko zaczelo spadac z centyla. Z moim cisnieniem tez zawalili po calosci, bo sa dwie wytyczne, jedna to cisnienie od 140/90 wzwyz a druga- wzrost od cisnienia bazowego. Jako, ze jestem niskocisnieniowcem, powinni bardziej brac pod uwage to drugie a ja dopuszczalne normy sporo przekroczylam. Moj organizm ewidentnie nie radzil sobie z takim cisnieniem, a tyle osob mialo to gdzies. Kolejna sytuacja z lozyskiem- lekarka nie wiedziala czy jest nisko czy nie, gdzie inni nie mieli problemu zeby to stwierdzic i skorygowac w dokumentacji medycznej. Ta ciaza, pod wzgledem prowadzenia, to byla jakas porazka. Mi nie chodzi o zadne odszkodowania, tylko, zeby ktos zwrocil uwage na problem, zanim komus stanie sie krzywda. Gdyby to bylo moje pierwsze dziecko, to na 99% zostaloby jedynakiem po takich przejsciach.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 10:23   #2855
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

ja od rana mialam kilka skurczy, pewnie straszaki ale mobilizuja mnie chyba do spakowania torby do szpitala

dziewczyny jakies rady na pryszcze na plecach? moje plecy wygladaja na chwile obecna okropnie. sudokrem troche pomaga ale mam pelno przebarwien i nowe krosty wychodza :/
Chyba musze zakupic jakis dobr peeling albo spytac poloznej czy ma jakas rade
Nie sadze ze zatrzymam wychodzenie nowych krost bo to hormony szaleja ale chcialabym zeby plamy zeszly :-(
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-07-18 o 10:42
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 11:16   #2856
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Martynka pamiętam jak opisywałaś ,że Mały zaczął spadać z siatek i przeczucia ,że chyba jednak jest coś nie tak. Ja bym na Twoim miejscu poszła do prawnika i zebrała jak najwięcej dokumentacji dotyczącej zdrowia synka. Tylko najpierw musisz dojść do siebie psychicznie a wiem ,że to nie łatwe mając w pamięci to wszystko i myśląc co by było gdyby plus do tego hormony w połogu- istna mieszanka wybuchowa . Teraz skup się na sobie i na Malutkim i nie myśl o złym
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 11:24   #2857
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

W ktorym tygodniu zaczely was bolec plecy o ile bolaly?

Poki co nie bola i zastanawiam sie czy juz tak zostanie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 11:36   #2858
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Martynka, napewno w uk tez sa takie kancelarie zajmujace sie tylko odszkodowaniami, ze swojej strony polecam. Daje sie im dokumenty i upowaznia i sami walcza o wszystko, ty tylko czekasz na ostateczna decyzje, a biora tylko jakis procent od kwoty odszkodowania. Nawet jak Ci nie zalezy na odszkodowaniu, to jakis efekt na przyszlosc dla kogoś moze to przyniesie.
Kurcze, przestraszylam sie teraz troche, bo moj teraz tez ma brzuszek troche w tyle, w poniedzialek ide to skontrolowac... w najgorszym przypadku wywołają poród, ale już teraz martwię się jak za długo go nie czuję i nie śpie przez to po nocach.

Travis, mnie kręgosłup boli gdzies od 34 tygodnia, ale nie caly czas, sa lepsze i gorsze dni. Na krostki zawsze pomagał mi Tribiotic, maśc z antybiotykami, ale no nie wiem czy w ciąży można stosować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 11:46   #2859
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Martynka pamiętam jak opisywałaś ,że Mały zaczął spadać z siatek i przeczucia ,że chyba jednak jest coś nie tak. Ja bym na Twoim miejscu poszła do prawnika i zebrała jak najwięcej dokumentacji dotyczącej zdrowia synka. Tylko najpierw musisz dojść do siebie psychicznie a wiem ,że to nie łatwe mając w pamięci to wszystko i myśląc co by było gdyby plus do tego hormony w połogu- istna mieszanka wybuchowa . Teraz skup się na sobie i na Malutkim i nie myśl o złym
Przezorny zawsze ubezpieczony, wiec porobilam zdjecia dokumentacji Mam tez kilka zdjec mojego cisnieniomierza gdzie wartosci sa ponad dopuszczalna norme. Dziwnym trafem moj "nieskalibrowany cisnieniomierz, ktory pewnie pokazuje zle wartosci", od wczoraj znow pokazuje te niskie. Moje cisnienie prawie wrocilo do normy sprzed ciazy.
Oczywiscie, ze teraz skupie sie na malym, ale ciagle mam z tylu glowy, ze mogla wydarzyc sie tragedia.
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
W ktorym tygodniu zaczely was bolec plecy o ile bolaly?

Poki co nie bola i zastanawiam sie czy juz tak zostanie

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mnie w ogole nie bolaly.

Na pryszcze tylko sudocrem uzywalam czasem z lepszym a czasem gorszym skutkiem. Najwazniejsze, to nie drapac. Nie wiem czy peeling tego nie podrazni. Lepiej zapytaj poloznej o rade.

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Martynka, napewno w uk tez sa takie kancelarie zajmujace sie tylko odszkodowaniami, ze swojej strony polecam. Daje sie im dokumenty i upowaznia i sami walcza o wszystko, ty tylko czekasz na ostateczna decyzje, a biora tylko jakis procent od kwoty odszkodowania. Nawet jak Ci nie zalezy na odszkodowaniu, to jakis efekt na przyszlosc dla kogoś moze to przyniesie.
Kurcze, przestraszylam sie teraz troche, bo moj teraz tez ma brzuszek troche w tyle, w poniedzialek ide to skontrolowac... w najgorszym przypadku wywołają poród, ale już teraz martwię się jak za długo go nie czuję i nie śpie przez to po nocach.

Travis, mnie kręgosłup boli gdzies od 34 tygodnia, ale nie caly czas, sa lepsze i gorsze dni. Na krostki zawsze pomagał mi Tribiotic, maśc z antybiotykami, ale no nie wiem czy w ciąży można stosować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie o takiej kancelarii myslalam. Nic bym nie stracila gdybym nie wygrala.
Ile Twoj maly jest w tyle z brzuszkiem?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 12:28   #2860
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

2 tygodnie do tyłu względem głowy i kości udowej. Jakiś czas temu już tak miał, ale nadrobił tydzień, a teraz znowu w tyle... najgorsze jest to, że ja to mocno psychicznie przezywam. I chociaż właśnie siedzę i czuję delikatne ruchy, to gdzieś w głowie mi siedzi, że powinien bardziej się ruszać i coś napewno jest nie tak. Dlatego chciałabym już urodzić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 15:01   #2861
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
W ktorym tygodniu zaczely was bolec plecy o ile bolaly?

Poki co nie bola i zastanawiam sie czy juz tak zostanie
Mnie tez nie bola, tylko biodra.


Martynka, ja bym sprobowala z prawnikiem.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 17:32   #2862
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Bylam odebrac moje free packs

Jedno zdjecie to probki a drugie to ilosc opakowan

Masakra tyle papieru i plastiku!!

No i odebralam zamowienie z mothercare Screenshot_20190718-162619.jpgScreenshot_20190718-162624.jpg

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 17:36   #2863
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Bylam odebrac moje free packs

Jedno zdjecie to probki a drugie to ilosc opakowan

Masakra tyle papieru i plastiku!!

No i odebralam zamowienie z mothercare Załącznik 7683680Załącznik 7683681
Tez przeraza mnie ilosc plastiku, ktory sie generuje przy tych dzieciowych rzeczach. Normalnie staram sie bardzo ograniczac. Staralam sie wybierac sensownie rzeczy, smoczki z naturalnej gumy, drewniane gryzaki. Ale oczywiscie jak zamawialam duzo rzeczy, to przychodzily w mega tonach plastiku
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 17:49   #2864
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
2 tygodnie do tyłu względem głowy i kości udowej. Jakiś czas temu już tak miał, ale nadrobił tydzień, a teraz znowu w tyle... najgorsze jest to, że ja to mocno psychicznie przezywam. I chociaż właśnie siedzę i czuję delikatne ruchy, to gdzieś w głowie mi siedzi, że powinien bardziej się ruszać i coś napewno jest nie tak. Dlatego chciałabym już urodzić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie bylo 3 tyg roznicy pomiedzy glowka a brzuszkiem. Ogolnie glowka i kosc udowa byly dalej niz data porodu a brzuszek byl w tyle.
Dzieci na tym etapie mniej sie ruszaja, bo maja coraz mniej miejsca, to akurat normalne, ale czasem intuicja nie klamie niestety.
Mnie zapewniali, ze wszystko jest w porzadku, ze takie cisnienie to nic zlego, nie zagraza mi ani dziecku i tylko trzeba monitorowac raz w tygodniu. Ja nawet meza uspokajalam i mu powtarzalam, ze lekarz tak powiedzial, ze polozna powiedziala, ze nie daja mi lekow, bo za bardzo mogloby mi spasc cisnienie. Ja chyba sama chcialam wierzyc, ze to prawda ale z tylu glowy caly czas mialam to, ze cos jest nie tak. Samo to mnie martwilo, ze ogolnie ludzie nie odczuwaja takiego nadcisnienia a ja nie bylam w stanie normalnie funkcjonowac, rozsadzalo mi glowe, mialam problemy z chodzeniem, bo czulam sie jak bym miala stracic przytomnosc. To nie jest normalne, moj organizm sobie z takim cisnieniem nie radzil, bo byl przyzwyczajony do duzo nizszego. Gdyby ktos mnie posluchal, to moze inaczej by sie skonczylo. Tyle dobrego, ze nic mi sie nie stalo.
Dlatego jesli ktos ma watpliwosci i ma mozliwosc zasiegniecia opinii innego lekarza, to radze z tej opcji skorzystac.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Bylam odebrac moje free packs

Jedno zdjecie to probki a drugie to ilosc opakowan

Masakra tyle papieru i plastiku!!

No i odebralam zamowienie z mothercare Załącznik 7683680Załącznik 7683681

Sent from my E5823 using Tapatalk
Oj tak. Sam plastik i tona ulotek.
Ale w szpitalu bounty pack byl nawet fajny. 8 pampersow, paczka chusteczek huggies (normalna, nie probka), sudocrem, probka wit d, saszetka na pieluchy z pampersa. W kazdym badz razie lepiej to wygladalo niz 8 lat temu jak corke rodzilam.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 18:36   #2865
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
U mnie bylo 3 tyg roznicy pomiedzy glowka a brzuszkiem. Ogolnie glowka i kosc udowa byly dalej niz data porodu a brzuszek byl w tyle.

Dzieci na tym etapie mniej sie ruszaja, bo maja coraz mniej miejsca, to akurat normalne, ale czasem intuicja nie klamie niestety.

Mnie zapewniali, ze wszystko jest w porzadku, ze takie cisnienie to nic zlego, nie zagraza mi ani dziecku i tylko trzeba monitorowac raz w tygodniu. Ja nawet meza uspokajalam i mu powtarzalam, ze lekarz tak powiedzial, ze polozna powiedziala, ze nie daja mi lekow, bo za bardzo mogloby mi spasc cisnienie. Ja chyba sama chcialam wierzyc, ze to prawda ale z tylu glowy caly czas mialam to, ze cos jest nie tak. Samo to mnie martwilo, ze ogolnie ludzie nie odczuwaja takiego nadcisnienia a ja nie bylam w stanie normalnie funkcjonowac, rozsadzalo mi glowe, mialam problemy z chodzeniem, bo czulam sie jak bym miala stracic przytomnosc. To nie jest normalne, moj organizm sobie z takim cisnieniem nie radzil, bo byl przyzwyczajony do duzo nizszego. Gdyby ktos mnie posluchal, to moze inaczej by sie skonczylo. Tyle dobrego, ze nic mi sie nie stalo.

Dlatego jesli ktos ma watpliwosci i ma mozliwosc zasiegniecia opinii innego lekarza, to radze z tej opcji skorzystac.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------



Oj tak. Sam plastik i tona ulotek.

Ale w szpitalu bounty pack byl nawet fajny. 8 pampersow, paczka chusteczek huggies (normalna, nie probka), sudocrem, probka wit d, saszetka na pieluchy z pampersa. W kazdym badz razie lepiej to wygladalo niz 8 lat temu jak corke rodzilam.
Odebralam bounty pack z tesco bodajze, nastepny niby od midwife powinnam dostac w 32 tyg ale wtedy akurat nie mialam spotkania z midwife a z gp gp oczywiscie tego nie ma wiec spytam na 34 tyg spotkaniu

Sent from my E5823 using Tapatalk
Najgorszy jest amazon! Zamawiasz mala rzecz, ok karton wielki ale to papier wiec wybaczalne, ale w srodku 2m foli bombelkowej
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-07-18 o 18:46
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 21:18   #2866
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
W ktorym tygodniu zaczely was bolec plecy o ile bolaly?

Poki co nie bola i zastanawiam sie czy juz tak zostanie

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mnie bolą jakoś od 28, chodzę do fizjoterapeuty
Na ból bioder pomogła poduszka rogal do spania w ciąży
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 21:52   #2867
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Odebralam bounty pack z tesco bodajze, nastepny niby od midwife powinnam dostac w 32 tyg ale wtedy akurat nie mialam spotkania z midwife a z gp gp oczywiscie tego nie ma wiec spytam na 34 tyg spotkaniu

Sent from my E5823 using Tapatalk
Najgorszy jest amazon! Zamawiasz mala rzecz, ok karton wielki ale to papier wiec wybaczalne, ale w srodku 2m foli bombelkowej
Ja pierwszy dostalam w szpitalu, drugi odebralam w Boots i w sumie trafilam na najgorsza opcje, bo dopiero pozniej zauwazylam, ze na stronie Bounty jest rozpiska co gdzie daja i Boots ma lipe. Moglam odebrac w Tesco albo Asda a 3 paczke dostalam po porodzie. Przychodzi babka, bierze dane i daje paczke. Dopiero dzis weszlam na aplikacje Bounty od czasu porodu a tam mi sie wyswietlilo imie synka i ile ma dni, bo od razu aktualizuja w systemie.
W tej paczce co daja w szpitalu, jest aplikacja do child benefit.

Ja jeszcze malego nie zarejestrowalam nawet, bo dopiero zaczelam spac po trochu i wracam do zywych. Musimy jechac w przyszlym tygodniu i to zalatwic.
Dzisiaj maly skonczyl 13 dni i powinna przyjsc health visitor. Oczywiscie nie przyszla, nikt sie ze mna nie skontaktowal i musialam do nich dzwonic. Dwa razy do mnie oddzwaniali zanim sprawa sie wyjasnila. Babka miala dzis wolne i nikt nie raczyl mnie poinformowac, ze bedzie jutro a polozne kazaly dzwonic jesli by nie przyszla max do 13 dnia.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 22:06   #2868
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja pierwszy dostalam w szpitalu, drugi odebralam w Boots i w sumie trafilam na najgorsza opcje, bo dopiero pozniej zauwazylam, ze na stronie Bounty jest rozpiska co gdzie daja i Boots ma lipe. Moglam odebrac w Tesco albo Asda a 3 paczke dostalam po porodzie. Przychodzi babka, bierze dane i daje paczke. Dopiero dzis weszlam na aplikacje Bounty od czasu porodu a tam mi sie wyswietlilo imie synka i ile ma dni, bo od razu aktualizuja w systemie.

W tej paczce co daja w szpitalu, jest aplikacja do child benefit.



Ja jeszcze malego nie zarejestrowalam nawet, bo dopiero zaczelam spac po trochu i wracam do zywych. Musimy jechac w przyszlym tygodniu i to zalatwic.

Dzisiaj maly skonczyl 13 dni i powinna przyjsc health visitor. Oczywiscie nie przyszla, nikt sie ze mna nie skontaktowal i musialam do nich dzwonic. Dwa razy do mnie oddzwaniali zanim sprawa sie wyjasnila. Babka miala dzis wolne i nikt nie raczyl mnie poinformowac, ze bedzie jutro a polozne kazaly dzwonic jesli by nie przyszla max do 13 dnia.
Ta ich organizacja
Ja rodze w szpitalu ktory nie jest bezposrednio polaczony z moim gp. Gp chcial wyslac mnie do najblizszego 2km a ze jest kiepski powoedzialam ze chce ten 8 km spoko zarejestrowalam sie i tam mam spotkania ale nie ma lacznosci miedzy gp a szpitalem i nie przekazuja sobie wynikow krwi np nie widza tego w systemie

W szpitalu mowili ze polozna bedzie z community czyli mojego gp a domyslam sie ze sobie nie przekaza

Co Ta polozna robi w sumie?

Nam sie child benefit nie nalezy ale czytalam ze i tak lepiej zaaplikowac, dostac. A potem zwrocic na zadanie bo w tym przypadku mi lata do enerytury sie licza, prawda to?

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-07-18 o 22:07
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 22:42   #2869
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ta ich organizacja
Ja rodze w szpitalu ktory nie jest bezposrednio polaczony z moim gp. Gp chcial wyslac mnie do najblizszego 2km a ze jest kiepski powoedzialam ze chce ten 8 km spoko zarejestrowalam sie i tam mam spotkania ale nie ma lacznosci miedzy gp a szpitalem i nie przekazuja sobie wynikow krwi np nie widza tego w systemie

W szpitalu mowili ze polozna bedzie z community czyli mojego gp a domyslam sie ze sobie nie przekaza

Co Ta polozna robi w sumie?

Nam sie child benefit nie nalezy ale czytalam ze i tak lepiej zaaplikowac, dostac. A potem zwrocic na zadanie bo w tym przypadku mi lata do enerytury sie licza, prawda to?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Polozna maca brzuch zeby sprawdzic czy macica sie dobrze obkurcza. Doradza jak ma sie problem z piersiami przy nawale mlecznym, wazy dziecko, sprawdza czy nie ma zoltaczki, jak goi sie kikut pepowinowy itd. Nawet to pomocne, bo jak masz z czyms problem i potrzebujesz tylko porady, to nie musisz biegac do przychodni.
Pozniej przychodzi hv ale juz rzadziej i sprawdza dziecko tylko a nie matke.
Dodatkowo do 6 tyg po porodzie podlega sie pod emergency obstetric unit w szpitalu jesli ma sie powiklania po ciazy i mozna z nimi sie kontaktowac, ale dzieckiem sie nie zajmuja wiec w sprawie dziecka tylko gp badz pogotowie.

Z CHB jest tak, ze do 12r.z dziecka jesli nie masz pracy badz zarabiasz za malo zeby placic skladki, to panstwo oplaca skladke wiec nie ma sie luk w skladce emerytalnej.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 23:46   #2870
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzisiaj skończyłam z praniem i prasowaniem.
I wlasnie skończyłam pakować torby do szpitala.


Zostało tylko odebrać wózek i już wszystko będzie gotowe.
Pozostanie mi tylko leżeć i pachnieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 23:52   #2871
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj skończyłam z praniem i prasowaniem.
I wlasnie skończyłam pakować torby do szpitala.


Zostało tylko odebrać wózek i już wszystko będzie gotowe.
Pozostanie mi tylko leżeć i pachnieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wpadaj do londynu poprasowac

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 00:02   #2872
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
wpadaj do londynu poprasowac

Sent from my E5823 using Tapatalk


Nie pomogę, ja w weekend miałam wizytacje rodzinki od mojej strony - pomyli mi okna, posprzątali i zdecydowaną większość rzeczy mi poprasowali dla mnie do prasowania zostało tylko jedno załadowanie pralki i jeszcze zakupy mi zrobili i naprawili mopa parowego, a ja jako marne podziękowanie tyle co zrobiłam im obiad i gofry


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 00:06   #2873
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Nie pomogę, ja w weekend miałam wizytacje rodzinki od mojej strony - pomyli mi okna, posprzątali i zdecydowaną większość rzeczy mi poprasowali dla mnie do prasowania zostało tylko jedno załadowanie pralki i jeszcze zakupy mi zrobili i naprawili mopa parowego, a ja jako marne podziękowanie tyle co zrobiłam im obiad i gofry


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lol.podeslij ich do mnie, ja za prasowanie to moge zywic ich tydzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 06:59   #2874
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dzień dobry a ja wczoraj na wieczór dostałam skurczy pierwsze 3 były regularne, kolejne już się rozjechaly po nospie wyciszyly, ale to już chyba znak żeby ogarnąć torbę do szpitala i dokupić brakujące rzeczy. Wizyte mam dopiero 30.07 mam nadzieję że nic się nie wydarzy...
Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 07:56   #2875
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Nie pomogę, ja w weekend miałam wizytacje rodzinki od mojej strony - pomyli mi okna, posprzątali i zdecydowaną większość rzeczy mi poprasowali dla mnie do prasowania zostało tylko jedno załadowanie pralki i jeszcze zakupy mi zrobili i naprawili mopa parowego, a ja jako marne podziękowanie tyle co zrobiłam im obiad i gofry


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Lol.podeslij ich do mnie, ja za prasowanie to moge zywic ich tydzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mi całe pranie i prasowanie ogarnia mama <3 Nawet wpadła pomóc z generalnymi porządkami, także chyba ją ozłocę, albo nazwę syna jej imieniem Jest niezastąpiona.

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Dzień dobry a ja wczoraj na wieczór dostałam skurczy pierwsze 3 były regularne, kolejne już się rozjechaly po nospie wyciszyly, ale to już chyba znak żeby ogarnąć torbę do szpitala i dokupić brakujące rzeczy. Wizyte mam dopiero 30.07 mam nadzieję że nic się nie wydarzy...
Miłego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki, byś wytrwała do wizyty Ale to już jakiś znak zbliżającego się nieuniknionego
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:13   #2876
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Do mnie też dziś mama przyjeżdża, będzie myć okna bo ja juz nie dam rady
Marianna to tam porozmawiaj z synusiem ze miesiac musi jeszcze wytrzymac
Ja dziewczyny szczerze Wam się przyznam ,że nie wiem jak te skurcze wyglądają. Moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać. Czasami zaboli mnie brzuch jak na okres albo jakoś dziwnie ćmi w krzyżach ale czy to są przepowiadacze to nie mam pojęcia. Nawet nie miałam tego sławnego "stawiania się brzucha" albo miałam i nie wiem ,ze to to
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:19   #2877
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Do mnie też dziś mama przyjeżdża, będzie myć okna bo ja juz nie dam rady

Marianna to tam porozmawiaj z synusiem ze miesiac musi jeszcze wytrzymac

Ja dziewczyny szczerze Wam się przyznam ,że nie wiem jak te skurcze wyglądają. Moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać. Czasami zaboli mnie brzuch jak na okres albo jakoś dziwnie ćmi w krzyżach ale czy to są przepowiadacze to nie mam pojęcia. Nawet nie miałam tego sławnego "stawiania się brzucha" albo miałam i nie wiem ,ze to to
Ponoc skurcze jak orgazm, jak dostsniesz to bedziesz wiedziec ze to to

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 10:25   #2878
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Do mnie też dziś mama przyjeżdża, będzie myć okna bo ja juz nie dam rady
Marianna to tam porozmawiaj z synusiem ze miesiac musi jeszcze wytrzymac
Ja dziewczyny szczerze Wam się przyznam ,że nie wiem jak te skurcze wyglądają. Moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać. Czasami zaboli mnie brzuch jak na okres albo jakoś dziwnie ćmi w krzyżach ale czy to są przepowiadacze to nie mam pojęcia. Nawet nie miałam tego sławnego "stawiania się brzucha" albo miałam i nie wiem ,ze to to
To moja druga ciąża, ale w pierwszej nie miałam ani jednego skurczu, dopiero na porodówce jak mi oksytocynę podali. Ale jak wczoraj mnie złapało to nie miałam wątpliwości że to skurcz, tak jak by mi ktoś w obręcz wziął cały brzuch i ściskał, to nie był silny ból , ale dość nieprzyjemne.
Dziś na spokojnie, zrobiłam tylko lekkie porządki, teraz czytam książkę, przedglądam internet, popołudniu mam zamiar podjechać do sklepu dokupić brakujące rzeczy, ale to już z mężem. Na wieczór mamy zaplanowane robić przetwory z ogórków i malin, żeby się wyrobić ze wszystkim.
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 11:33   #2879
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Do mnie też dziś mama przyjeżdża, będzie myć okna bo ja juz nie dam rady
Marianna to tam porozmawiaj z synusiem ze miesiac musi jeszcze wytrzymac
Ja dziewczyny szczerze Wam się przyznam ,że nie wiem jak te skurcze wyglądają. Moja pierwsza ciąża i nie wiem czego sie spodziewać. Czasami zaboli mnie brzuch jak na okres albo jakoś dziwnie ćmi w krzyżach ale czy to są przepowiadacze to nie mam pojęcia. Nawet nie miałam tego sławnego "stawiania się brzucha" albo miałam i nie wiem ,ze to to
Ja miałam 2szt. skurczy w odstępie 4 dniowym.... więc jeszcze troche zejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 11:57   #2880
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja miałam 2szt. skurczy w odstępie 4 dniowym.... więc jeszcze troche zejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hehe zawsze jakis progress
Ja obczajam na youtube jakie cwiczenia na pilce robic aby urodzic w terminie bez wywolywania medecznego. Napewno sproboje!

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.