Mikrokawalerki. - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-13, 17:59   #4711
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Spoko, po prostu jakby to miało być jakieś 60k "kaucji", to jakoś tak bardziej widzę ten TBS jako dobrą opcję dla posiadający kilkadziesiąt tysięcy, ale nie mających zdolności kredytowej. Ale 100k to już spora suma, a jeszcze jak ktoś musiałby brać kredyt na dołożenie do tej kaucji to słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:01   #4712
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 845
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Spoko, po prostu jakby to miało być jakieś 60k "kaucji", to jakoś tak bardziej widzę ten TBS jako dobrą opcję dla posiadający kilkadziesiąt tysięcy, ale nie mających zdolności kredytowej. Ale 100k to już spora suma, a jeszcze jak ktoś musiałby brać kredyt na dołożenie do tej kaucji to słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mi sie wydaje ze beda brac jakis kredyt i rozloza na raty. Nie dadza od razu 100 tys tylko pewnie 2-3 raty. Zgodzil sie. To znaczy ze nie pojdzie tak kazdemu na reke, ale w ramach wyjatku moze tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:05   #4713
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Spoko, po prostu jakby to miało być jakieś 60k "kaucji", to jakoś tak bardziej widzę ten TBS jako dobrą opcję dla posiadający kilkadziesiąt tysięcy, ale nie mających zdolności kredytowej. Ale 100k to już spora suma, a jeszcze jak ktoś musiałby brać kredyt na dołożenie do tej kaucji to słabo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale czemu słabo? Co Wy się tak tych kredytów boicie?
Przecież to jest 3 pokojowe mieszkanie, wiec nie jakieś malutkie, wiec można tam pomieszkać trochę. Może się w końcu zlitują i ta ustawę wprowadzą, ze będzie można wykupić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:12   #4714
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ale czemu słabo? Co Wy się tak tych kredytów boicie?
Przecież to jest 3 pokojowe mieszkanie, wiec nie jakieś malutkie, wiec można tam pomieszkać trochę. Może się w końcu zlitują i ta ustawę wprowadzą, ze będzie można wykupić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, 3 pokoje w nowym bloku, to już całkiem komfortowe warunki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:20   #4715
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 845
Dot.: Mikrokawalerki.

Nie uwierzycie, bo to moze zabrzmi dla Was nieprawdopodobnie, ale tak jest. Ktos zapytal na Facebooku o TBS. Napisalam do jednej babki bo bylo widac ze ma wieksza wiedze o tym. No i z mojego miasta. Pomyslalam moze cos sie dowiem o tym. Co lepsze slyszala o tym konkretnym TBSie i mowi ze sama chciala sie skusic i napisala mi tak : "Znajoma rok temu też prawie wpłaciła zaliczkę i też zaraz mieli już stawiać fundamenty. Od tego momentu dalej nic się za specjalnie tam nie dzieje. Innym znajomą też się tym interesowała i rozmawiałam nawet z prawnikiem i powiedział jej, że umowa jest tak skonstruowana że nie masz na odzyskanie tej zaliczki 5 tys.".

Pisze ze slyszala ale od wielu osob wiec jej dalo to do myslenia. Ja napisalam tez ze oferta wyglada fajnie ale oszustow nie brakuje i zawsze trzeba byc ostroznym. Nie wiem ja bym uwazala na ich miejscu... Z rok temu tez przeciez interesowali sie tym i jak pisalam tez mysleli, ze to oszustwo, bo nic nie jest budowane. Teraz nadal nie jest i niby od czerwca. Nie jest to firma krzak ale mimo wszystko.

Napisala tez tak i popieram ja : "Oczywiście być może koniec końców powstanie ta inwestycja i ludzie dostaną te mieszkania, ale jak dla mnie za dużo jest tu podejrzanych rzeczy i zwyczajnie boje się ryzykować."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2021-04-13 o 18:22
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:23   #4716
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Nie uwierzycie, bo to moze zabrzmi dla Was nieprawdopodobnie, ale tak jest. Ktos zapytal na Facebooku o TBS. Napisalam do jednej babki bo bylo widac ze ma wieksza wiedze o tym. No i z mojego miasta. Co lepsze slyszala o tym konkretnym TBSie i mowi ze sama chciala sie skusic i napisala mi tak : "Znajoma rok temu też prawie wpłaciła zaliczkę i też zaraz mieli już stawiać fundamenty. Od tego momentu dalej nic się za specjalnie tam nie dzieje. Innym znajomą też się tym interesowała i rozmawiałam nawet z prawnikiem i powiedział jej, że umowa jest tak skonstruowana że nie masz na odzyskanie tej zaliczki 5 tys.".

Pisze ze slyszala ale od wielu osob wiec jej dalo to do myslenia. Ja napisalam tez ze oferta wyglada fajnie ale oszustow nie brakuje i zawsze trzeba byc ostroznym. Nie wiem ja bym uwazala na ich miejscu... Z rok temu tez przeciez interesowali sie tym i jak pisalam tez mysleli, ze to oszustwo, bo nic nie jest budowane. Teraz nadal nie jest i niby od czerwca. Nie jest to firma krzak ale mimo wszystko.

Napisala tez tak i popieram ja : "Oczywiście być może koniec końców powstanie ta inwestycja i ludzie dostaną te mieszkania, ale jak dla mnie za dużo jest tu podejrzanych rzeczy i zwyczajnie boje się ryzykować."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No brzmi to bardzo podejrzanie.
Już nawet jak napisałaś o tym typie co to obiecuje coś "w drodze wyjątku" albo rzeczy których nie ma w umowie czy na stronie, to zapaliła mi się trochę czerwona lampka.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:24   #4717
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mikrokawalerki.

Trudno mi się wypowiadać o TBS, ale jeśli ktoś ma np. 50 tysięcy oszczędności, to bardzo się dziwię, że idzie na taką opcję. Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 18:25   #4718
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Trudno mi się wypowiadać o TBS, ale jeśli ktoś ma np. 50 tysięcy oszczędności, to bardzo się dziwię, że idzie na taką opcję. Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny.
Też się dziwię, ale z drugiej strony 50tys to starczy na jakie mieszkanie? 30-40m? I to bez remontu.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:31   #4719
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 845
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No brzmi to bardzo podejrzanie.
Już nawet jak napisałaś o tym typie co to obiecuje coś "w drodze wyjątku" albo rzeczy których nie ma w umowie czy na stronie, to zapaliła mi się trochę czerwona lampka.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Moze i ona zle slyszala lub moze to powstanie jednak tak czerwona lampka i nawet jak brzmi atrakcyjnie to skoro na razie nic tam nie powstaje to na razie bym nie wplacila. Musze jej powiedziec. Powiem by byla ostrozna bo sa takie glosy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:36   #4720
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Trudno mi się wypowiadać o TBS, ale jeśli ktoś ma np. 50 tysięcy oszczędności, to bardzo się dziwię, że idzie na taką opcję. Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny.
A jeżeli to 50k to nie są oszczędności, tylko kasa np. od rodziców, a para nie ma zdolności?
Jednak płacić sam czynsz a ratę + czynsz to jest duża różnica. Dobra opcja dla osób, co słabo zarabiają, ale mimo tego jakoś te 50k uciułali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:39   #4721
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Trudno mi się wypowiadać o TBS, ale jeśli ktoś ma np. 50 tysięcy oszczędności, to bardzo się dziwię, że idzie na taką opcję. Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny.
Akurat 50 tys na wkład nawet w Pruszkowie, starczy jedynie na wkład do tytułowej mikrokawalerki w starym bloku. 100 tys już całkiem spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 18:44   #4722
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
A jeżeli to 50k to nie są oszczędności, tylko kasa np. od rodziców, a para nie ma zdolności?
Jednak płacić sam czynsz a ratę + czynsz to jest duża różnica. Dobra opcja dla osób, co słabo zarabiają, ale mimo tego jakoś te 50k uciułali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko ten czynsz w TBS jest wyższy niż w mieszkaniu własnościowym... Choć wciąż niższy niż czynsz plus rata.

Mnie taka opcja nie interesowała, bo i trzeba kasę wyłożyć, i te opłaty wysokie, ale są też ludzie, którym to pasowało.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:53   #4723
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Też się dziwię, ale z drugiej strony 50tys to starczy na jakie mieszkanie? 30-40m? I to bez remontu.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Nie wiem, jakie są konkretnie warunki w bankach, ale wiem, że z 50 tysiącami mój znajomy wziął kredyt na pół bliźniaka i wkład nie wynosił nawet 20%; ale mają osobny fundusz na remont, bo to mieszkanie w stanie developerskim.

Ja raczej będę celować w mieszkanie z rynku wtórnego, oczywiście w dobrym stanie, jak będę kupować nieruchomość. Też mam koleżankę, które taka kupiła, i jest bardzo zadowolona, tylko musiała trochę poszukać.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:57   #4724
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

To jest jedna z opcji i tyle. Zależy kto jaką ma sytuację. Niektórzy nie mają zdolności, a mają parędziesiąt tys na wkład. Innym po prostu nie zależy na akcie własności. Może byłoby ich stać na kupno małego mieszkanka, ale wolą faktycznie żyć w 3 pokojowym TBS bo mają dziecko. No różnie to jest i popieram istnienie takiego rodzaju wynajmu. Dobrze jak jest wybór, a nie tylko kredyt lub wynajem 2 pokojowego meiszkania za ponad 2k od osoby prywatnej. Do tego brak możliwości remontu, często wzięcia zwierzaka. Czasem taki TBS może być lepsza opcja na poprawę warunków zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 18:57   #4725
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie są konkretnie warunki w bankach, ale wiem, że z 50 tysiącami mój znajomy wziął kredyt na pół bliźniaka i wkład nie wynosił nawet 20%; ale mają osobny fundusz na remont, bo to mieszkanie w stanie developerskim.



Ja raczej będę celować w mieszkanie z rynku wtórnego, oczywiście w dobrym stanie, jak będę kupować nieruchomość. Też mam koleżankę, które taka kupiła, i jest bardzo zadowolona, tylko musiała trochę poszukać.
W moim mieście pół bliźniaka to pewnie ok 700 tys.
50 tys zakładając 20% wkładu daje nieruchomość za 250tys, za tyle u mnie chodzą mieszkania 35m z rynku wtórnego.
Na jakieś sensowne mieszkanie dla pary na dłużej trzeba mieć ok 100tys wkładu, no nie ma bata.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:01   #4726
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W moim mieście pół bliźniaka to pewnie ok 700 tys.
50 tys zakładając 20% wkładu daje nieruchomość za 250tys, za tyle u mnie chodzą mieszkania 35m z rynku wtórnego.
Na jakieś sensowne mieszkanie dla pary na dłużej trzeba mieć ok 100tys wkładu, no nie ma bata.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Sama się zdziwiłam, że dostali taki kredyt z takim wkładem własnym przy takiej cenie nieruchomości (nie pamiętam ile, ale mniej niż napisałaś; chyba 500 tysięcy), ale cóż, dostali. Także nie do końca banki chyba zawsze wymagają 20% albo dostali wyjątkowo mało korzystne warunki samego kredytu.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:04   #4727
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W moim mieście pół bliźniaka to pewnie ok 700 tys.
50 tys zakładając 20% wkładu daje nieruchomość za 250tys, za tyle u mnie chodzą mieszkania 35m z rynku wtórnego.
Na jakieś sensowne mieszkanie dla pary na dłużej trzeba mieć ok 100tys wkładu, no nie ma bata.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Dokładnie. A ja np nie rozumiem idei ciasne, ale własne. Czyli męczmy się we dwoje czy troje w ciasnej kawalerce, bo tylko na takie własne nas stać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:13   #4728
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Sama się zdziwiłam, że dostali taki kredyt z takim wkładem własnym przy takiej cenie nieruchomości (nie pamiętam ile, ale mniej niż napisałaś; chyba 500 tysięcy), ale cóż, dostali. Także nie do końca banki chyba zawsze wymagają 20% albo dostali wyjątkowo mało korzystne warunki samego kredytu.
No to też trzeba brać po uwagę, że zazwyczaj jest coś za coś.
Ja bym też nie chciała się wyprztykać z całych oszczędności co do grosza byleby dostać jak najwyższy kredyt. Nawet z rynku wtórnego trzeba liczyć coś na ewentualny remont czy choćby meble, rzadko mieszkanie jest faktycznie tip top.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:15   #4729
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Jak będziecie kupować czy kupowałyście w mniejszych miastach to na pewno macie łatwiej cenowo. Ja nie ruszam się póki co z Warszawy więc muszę się liczyć z cenami, które coraz bardziej zwalają tutaj z nóg. A rozważam jeszcze posiadanie potomstwa więc tym bardziej odpada opcja wszelkich kawalerek.
Monia też te okolice więc nie ma lekko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 19:25   #4730
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Jak będziecie kupować czy kupowałyście w mniejszych miastach to na pewno macie łatwiej cenowo. Ja nie ruszam się póki co z Warszawy więc muszę się liczyć z cenami, które coraz bardziej zwalają tutaj z nóg. A rozważam jeszcze posiadanie potomstwa więc tym bardziej odpada opcja wszelkich kawalerek.
Monia też te okolice więc nie ma lekko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pisze o Łodzi, tutaj średnia cena z metra to 6,5-7tys. Im mniejsze mieszkanie to większa, wiadomo. I cały czas te ceny rosną.
U Moni jest na pewno drożej.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:27   #4731
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja pisze o Łodzi, tutaj średnia cena z metra to 6,5-7tys. Im mniejsze mieszkanie to większa, wiadomo. I cały czas te ceny rosną.
U Moni jest na pewno drożej.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Chciałabym żeby u mnie były takie ceny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:30   #4732
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Jak będziecie kupować czy kupowałyście w mniejszych miastach to na pewno macie łatwiej cenowo. Ja nie ruszam się póki co z Warszawy więc muszę się liczyć z cenami, które coraz bardziej zwalają tutaj z nóg. A rozważam jeszcze posiadanie potomstwa więc tym bardziej odpada opcja wszelkich kawalerek.
Monia też te okolice więc nie ma lekko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dasz rade dlugo myslalam, ze nigdy nie bedzie nas stac na mieszkanie a potem poszlo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:32   #4733
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Chciałabym żeby u mnie były takie ceny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja bym chciała żeby były takie jak 10 lat temu aż się boję jakie będą za rok. Szkoda, że pensje tak szybko nie rosną.
Nie wiem skąd młodzi ludzie mają mieć tyle kasy, może tak dobrze wszyscy zarabiacie w tej Warszawie, ale załamać się można.


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:34   #4734
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Dasz rade dlugo myslalam, ze nigdy nie bedzie nas stac na mieszkanie a potem poszlo
Dzięki. Ratę to bym mogła płacić nawet już, ale jeszcze trochę brakuje do wkładu 20% Niestety z nieba mi nie spadnie, ale damy radę. We dwoje jednak łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:47   #4735
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki. Ratę to bym mogła płacić nawet już, ale jeszcze trochę brakuje do wkładu 20% Niestety z nieba mi nie spadnie, ale damy radę. We dwoje jednak łatwiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Latwiej zdecydowanie ale gdybym nie kupila tamtego mieszkania to teraz juz moglabym kupic sama mysle 50 m, wiec spoko. Na wykonczenie bym pewnie musiala dozbierac albo robic mocno oszczednosciowo, no chyba ze wtorny.
Powoli, powoli do celu powodzenia
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 19:58   #4736
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Mikrokawalerki.

Czas na kupno mieszkania teraz w Warszawie i okolicach jest bardzo kiepski, ceny są absurdalne. Dlatego właśnie jestem w trakcie sprzedaży 2 mieszkań, jedno w Warszawie, jedno w Pruszkowie. Kawalerki w wawie dochodzą do 500 tys. Nie najnowsze i nie jakieś szalone metraże, ze 35 m, nie jakieś apartamenty.
Ale za to czas na wynajem jest świetny, bo ceny poleciały na łeb zwłaszcza w Warszawie. W Pruszkowie teraz byl droższy wynajem niż w wawie. Kawalerkami za 2000 mało kto jest zainteresowany, myślę że za 1500 sporo już jest, a i taniej na pewno się znajdą. Za mniej niż 2000 to już są większe mieszkania na wynajem, a widziałam na grupach fb, że najemcy się ogłaszali, że chętnie wynajmą mieszkanie za sam czynsz i media, jeśli komuś stoi puste, a mieszkań pustych jest na pęczki.
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 21:14   #4737
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakie są konkretnie warunki w bankach, ale wiem, że z 50 tysiącami mój znajomy wziął kredyt na pół bliźniaka i wkład nie wynosił nawet 20%; ale mają osobny fundusz na remont, bo to mieszkanie w stanie developerskim.

Ja raczej będę celować w mieszkanie z rynku wtórnego, oczywiście w dobrym stanie, jak będę kupować nieruchomość. Też mam koleżankę, które taka kupiła, i jest bardzo zadowolona, tylko musiała trochę poszukać.
Mógł dostać kredyt z 10% wkładu własnego i ubezpieczeniem niskiego wkładu. Przy takim kredycie rata jest wyższa dopóki nie spłaci się tyle żeby wyrównać minimalny wkład (czyli na tą chwilę 20%). Dla kogoś kto ma dużo większą zdolność kredytową niż potrzebuje to może być fajna opcja bo można kupić nieruchomość zanim uzbiera się większy wkład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 21:15   #4738
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Wiesz co Monia, ja bym się w sumie tym zainteresowała, bo wydaje mi się to być ciekawa opcja dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twój i twojego chłopaka budzet.
Będziecie mieli kasę od ojca, coś odłożycie i do tego jakiś kredyt ( przecież na kilkadziesiąt tysi to można nawet gotówkowy wziąć). Będziecie mieli perspektywiczne, 3 pokojowe mieszkanie za czynsz do ogarnięcia. Mieszkanie do wprowadzenia potrzebuje tylko mebli.
A kiedyś jak poprawi się wasza sytuacja finansowa to będziecie się rozglądać za czymś innym, pieniądze ze sprzedaży udziałów mogą być np wkładem własnym na kolejne mieszkanie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie tak, już kiedyś o tym pisałam. Fajna opcja na kilka ładnych lat, komfort, brak strachu, że ktoś Cię wywali. Ja bym w coś takiego szła mając na uwadze, ze dostanę kasę od ojca (40-50k) plus możliwość odkładania (odłożyli w krótkim czasie 10k wiec świetny wynik).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 21:21   #4739
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja pisze o Łodzi, tutaj średnia cena z metra to 6,5-7tys. Im mniejsze mieszkanie to większa, wiadomo. I cały czas te ceny rosną.
U Moni jest na pewno drożej.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
6-7k za metr to już taka norma. W Poznaniu też są takie stawki, ale jestem przerażona, że u mnie w okolicy (miasto 100tys mieszkańców, wielkopolska) są za tyle
Obecnie 6.5, za rok pójdzie co najmniej o tysiąc w górę. Kosmos.

Ale schodzą mieszkania jak ciepłe bułeczki, w jednym miejscu jeszcze oficjalnie nie podali do sprzedaży, a zszedł cały blok A czekałam na plany, bo podobała mi się lokalizacja. U innego dewelopera też spod stołu zeszło 20/70 mieszkań przed oficjalnym wypuszczeniem informacji, że sprzedają mieszkania w takiej lokalizacji. A żeby było śmieszniej, połowę kupił jeden człowiek za gotówkę. I bądź tu młodym, chcącym iść na swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-13, 21:25   #4740
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Mikrokawalerki.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
6-7k za metr to już taka norma. W Poznaniu też są takie stawki, ale jestem przerażona, że u mnie w okolicy (miasto 100tys mieszkańców, wielkopolska) są za tyle
Obecnie 6.5, za rok pójdzie co najmniej o tysiąc w górę. Kosmos.

Ale schodzą mieszkania jak ciepłe bułeczki, w jednym miejscu jeszcze oficjalnie nie podali do sprzedaży, a zszedł cały blok A czekałam na plany, bo podobała mi się lokalizacja. U innego dewelopera też spod stołu zeszło 20/70 mieszkań przed oficjalnym wypuszczeniem informacji, że sprzedają mieszkania w takiej lokalizacji. A żeby było śmieszniej, połowę kupił jeden człowiek za gotówkę. I bądź tu młodym, chcącym iść na swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też to obserwuję, i nawet nie nastawiam się na mieszkanie od dewelopera właśnie przez to, że co pojawia się jakaś fajna inwestycja to połowa mieszkań wykupiona i zostają albo za małe albo za duże

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-14 20:25:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.