Brązer Hoola vs Bahama Mama - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-30, 23:22   #31
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Malyna, teraz dotarło do mnie, że bajzel jest Twój !
Podczytuję Cię czasami i bardzo lubię
Jestę fanę

Laguna ma drobinki ale nienachalne, do konturowania się nadaje
I właśnie Laguna wcale nie jest taka jasna...powiedziałabym, że jest zbliżona głębokością koloru do, też nie najjaśniejszego, Delice de poudre z burżuja...

To po lewo to laguna... Jak widać chłodniejszy, ale ciemnawy
dziękuję, zaskoczyłaś mnie

dla mnie na zdjęciu Laguna jest ciepła, ale nie wpada w pomarańcz, więc dobrze, ciemniej wyszła niż na tym swatchu, który pokazałam, ale nadal jest jasna
Delice ostatnio nie wzięłam, bo na swatchach właśnie wydawał mi się ciepły, ale dziewczyny piszą, że jest dość chłodny

a u nas stacjonarnie NARS jest w ogóle dostępny?

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

dziękuję za linki, swatche znalazłam, trochę poczytałam
chodziło mi bardziej o opinie kogoś, kto ma te oba pudry przed sobą i może coś więcej powiedzieć

ostatnio się szarpnęłam na Hoolę (rozważałam długi czas ten zakup i zawsze mi było szkoda) i zastanawiam się, czy warto brać ten drugi bronzer, dla mnie to spory wydatek jednak, chciałabym pomacać najpierw, a tu nie ma jak

dziwne, że żadna drogeria (nawet Douglas czy Sephora) nie mają w ofercie The Balm, przecież to tak popularna marka :x
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 23:35   #32
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
dziękuję, zaskoczyłaś mnie

dla mnie na zdjęciu Laguna jest ciepła, ale nie wpada w pomarańcz, więc dobrze, ciemniej wyszła niż na tym swatchu, który pokazałam, ale nadal jest jasna
Delice ostatnio nie wzięłam, bo na swatchach właśnie wydawał mi się ciepły, ale dziewczyny piszą, że jest dość chłodny

a u nas stacjonarnie NARS jest w ogóle dostępny?
A, no widzisz, dla mnie Laguna była za ciemna więc Bahama to już w ogóle Z tymi kolorami, to jest bardzo subiektywne wszystko... Miałam i Lagunę i czekoladkę z Burżuja. Laguna jest na pewno chłodniejsza od DDP. Nie polubiłam się z żadnym, oba poszły w świat Moim zdaniem Burżuj wpada odrobinę w pomarańcz Ale nadal, trzeba mieć na uwadze, że jestem skrajnie blada, więc większość bronzerów po prostu u mnie nie rybi, wolę róże...
Ale co jeszcze ciekawsze, ciemny (ciemniejszy niż hoola ) i ciepły W7 kochałam To chyba jest tak, że trzeba kupić i spróbować bo u każdego to wygląda inaczej :<
A Narsa nie ma w Polszy stacjonarnie... ja mojego w mniejszym opakowaniu (3 gramy to chyba były?) dorwałam za dość dobrą cenę na bezcłówce i tam generalnie polecam go kupować. W internetach wychodzi jakoś drożej :/
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 23:39   #33
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
dziękuję za linki, swatche znalazłam, trochę poczytałam
chodziło mi bardziej o opinie kogoś, kto ma te oba pudry przed sobą i może coś więcej powiedzieć

ostatnio się szarpnęłam na Hoolę (rozważałam długi czas ten zakup i zawsze mi było szkoda) i zastanawiam się, czy warto brać ten drugi bronzer, dla mnie to spory wydatek jednak, chciałabym pomacać najpierw, a tu nie ma jak

dziwne, że żadna drogeria (nawet Douglas czy Sephora) nie mają w ofercie The Balm, przecież to tak popularna marka :x
Autorka tego bloga: http://9thprincessblog.blogspot.com/...fit-hoola.html

twierdzi że Hoola jest cieplejsza od Bahama Mama i ciemniejsza. Ale to już widać na zdjęciach Ja mam tylko Hoolę, Bahamy nie kupiłam ze względu na kiepską dostępność (do Mario miałam kawał drogi, a teraz - jak wiadomo - sieć pozamykała swoje sklepy). Może kiedyś się na nią skuszę, jak już zrealizuję inne chciejstwa

W Polsce brakuje niestety niektórych marek; ja bym się np. nie obraziła, gdyby stacjonarnie można było kupić kosmetyki NARS czy te osławione pudry Hourglass i jeszcze kilka innych rzeczy.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
A Narsa nie ma w Polszy stacjonarnie... ja mojego w mniejszym opakowaniu (3 gramy to chyba były?) dorwałam za dość dobrą cenę na bezcłówce i tam generalnie polecam go kupować. W internetach wychodzi jakoś drożej :/
Można jeszcze próbować na Truskawie, ale tam niestety nie zawsze dostępne jest to, co akurat chce się kupić i trzeba uważnie sprawdzać, czy otrzymane produkty są świeże.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 23:51   #34
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Autorka tego bloga: http://9thprincessblog.blogspot.com/...fit-hoola.html

twierdzi że Hoola jest cieplejsza od Bahama Mama i ciemniejsza. Ale to już widać na zdjęciach Ja mam tylko Hoolę, Bahamy nie kupiłam ze względu na kiepską dostępność (do Mario miałam kawał drogi, a teraz - jak wiadomo - sieć pozamykała swoje sklepy). Może kiedyś się na nią skuszę, jak już zrealizuję inne chciejstwa

W Polsce brakuje niestety niektórych marek; ja bym się np. nie obraziła, gdyby stacjonarnie można było kupić kosmetyki NARS czy te osławione pudry Hourglass i jeszcze kilka innych rzeczy.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------


Można jeszcze próbować na Truskawie, ale tam niestety nie zawsze dostępne jest to, co akurat chce się kupić i trzeba uważnie sprawdzać, czy otrzymane produkty są świeże.
A na Truskawie sprzedają podróby Była akcja, bo MAC był cały od nich podrobiony... Nie polecam tam kupować..
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 23:52   #35
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Autorka tego bloga: http://9thprincessblog.blogspot.com/...fit-hoola.html

twierdzi że Hoola jest cieplejsza od Bahama Mama i ciemniejsza. Ale to już widać na zdjęciach Ja mam tylko Hoolę, Bahamy nie kupiłam ze względu na kiepską dostępność (do Mario miałam kawał drogi, a teraz - jak wiadomo - sieć pozamykała swoje sklepy). Może kiedyś się na nią skuszę, jak już zrealizuję inne chciejstwa

W Polsce brakuje niestety niektórych marek; ja bym się np. nie obraziła, gdyby stacjonarnie można było kupić kosmetyki NARS czy te osławione pudry Hourglass i jeszcze kilka innych rzeczy.

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------


Można jeszcze próbować na Truskawie, ale tam niestety nie zawsze dostępne jest to, co akurat chce się kupić i trzeba uważnie sprawdzać, czy otrzymane produkty są świeże.
O to, to.... jak już mówiłam, opinie o kolorach są zawsze bardzo subiektywne Bo produkt może na słoczu wyglądać skrajnie inaczej niż na buzi. Ja w Bahamie wyglądałam jak solara, w Narsie jak pomarańczowa solara a w burżuju jak pomarańcza Teraz uzywam TBS i póki co nie szukam innego a jak kiedyś będę, to kupię jakiś który uda mi się wcześniej przetestować (jeśli się pokuszę na coś droższego) albo po prostu kupię coś tańszego bo do bronzerów powoli tracę cierpliwość. Już mi się nawet nie chce próbować nowych rzeczy...

Co do truskawki to ja się zraziłam...ostatnio chciałam zamówić paletę smashboxa bo była w zadziwiająco dobrej cenie. Dobrze, że wcześniej o niej poczytałam, bo okazało się, że to kolekcja limitowana z jesieni 2009 (albo '10, nie pamiętam)
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 00:16   #36
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
To chyba jest tak, że trzeba kupić i spróbować bo u każdego to wygląda inaczej :<
A Narsa nie ma w Polszy stacjonarnie... ja mojego w mniejszym opakowaniu (3 gramy to chyba były?) dorwałam za dość dobrą cenę na bezcłówce i tam generalnie polecam go kupować. W internetach wychodzi jakoś drożej :/
trzeba kupić wszystko
jeszcze może NYXa Taupe spróbuję
boję sie zamawiać online za takie pieniądze

jak kosmetyk jest mocno napigmentowany, to używam do niego "rzadkiego" pędzla duo-fibre i daje się wtedy leciutko zaaplikować
ja zwykle nakładam mało
Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Autorka tego bloga: http://9thprincessblog.blogspot.com/...fit-hoola.html

twierdzi że Hoola jest cieplejsza od Bahama Mama i ciemniejsza.
to teraz już nic nie wiem
Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
po prostu kupię coś tańszego bo do bronzerów powoli tracę cierpliwość. Już mi się nawet nie chce próbować nowych rzeczy...
ponoć bronzer (jeśli chodzi o konturowanie) najlepiej wygląda jeśli imituje naturalny cień jaki pada na naszą twarz (taki jak rzucają kości policzkowe) i trzeba szukać czegoś podobnego

ja z niższej półki używam Rimmela KWC! i jestem całkiem zadowolona (pokruszył mi się niestety, opakowanie jest do niczego, więc przesypałam do słoiczka), ale widzę, że ma skrajne opinie
kiedyś miałam ten: KWC! i był ok też (ale chyba już nie jest dostępny)

mam też Oriflame KWC!, bo kolor mi się spodobał, ale tylko kilka razy na razie go spróbowałam użyć, więc więcej niż nie powiem, ale na KWC ma same 5 i 4
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 00:28   #37
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Jeśli chodzi o Nyx Taupe, to jest to dość zimny odcień i u mnie, mimo, że mam chłodny kolor skóry, wrażenie było takie, jakbym była brudna . Podarowałam go kuzynce z cieplejszą i ciemniejszą karnacją i ona go sobie bardzo chwaliła.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2014-05-01 o 00:37 Powód: Chyba jednak pisownia razem :D
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 00:32   #38
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
trzeba kupić wszystko
jeszcze może NYXa Taupe spróbuję
boję sie zamawiać online za takie pieniądze

jak kosmetyk jest mocno napigmentowany, to używam do niego "rzadkiego" pędzla duo-fibre i daje się wtedy leciutko zaaplikować
ja zwykle nakładam mało


to teraz już nic nie wiem

ponoć bronzer (jeśli chodzi o konturowanie) najlepiej wygląda jeśli imituje naturalny cień jaki pada na naszą twarz (taki jak rzucają kości policzkowe) i trzeba szukać czegoś podobnego

ja z niższej półki używam Rimmela KWC! i jestem całkiem zadowolona (pokruszył mi się niestety, opakowanie jest do niczego, więc przesypałam do słoiczka), ale widzę, że ma skrajne opinie
kiedyś miałam ten: KWC! i był ok też (ale chyba już nie jest dostępny)

mam też Oriflame KWC!, bo kolor mi się spodobał, ale tylko kilka razy na razie go spróbowałam użyć, więc więcej niż nie powiem, ale na KWC ma same 5 i 4
Jakbym miała kasę, to kupiłabym wszystkie te, które są polecane na raz i wybrała ten który mi najbardziej odpowiada

Na bronzera nie umiem nakładać skunksem, bo mam stosunkowo małą twarz więc zamiast pod kościa policzkową mam bronzer na połowie twarzy Na małego skunksa z MACa szkoda mi kasy

Jak wykończę tego TBS to albo wrócę do W7 albo kupię po prostu puder matujący do ciemniejszej karnacji.... może to zadziała, bo mój naturalny cień jest dość ciepławy i jasny Dobra porada
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 00:43   #39
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Nyx Taupe, to jest to dość zimny odcień i u mnie, mimo, że mam chłodny kolor skóry, wrażenie było takie, jak bym była brudna . Podarowałam go kuzynce z cieplejszą i ciemniejszą karnacją i ona go sobie bardzo chwaliła.
kurczę, bladziochy mają przerąbane :x
Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Na bronzera nie umiem nakładać skunksem, bo mam stosunkowo małą twarz więc zamiast pod kościa policzkową mam bronzer na połowie twarzy Na małego skunksa z MACa szkoda mi kasy
mnie chodzi o coś takiego

źródło: http://make-up-charm.blogspot.com
mam ten właśnie (z hebe)
wg mnie on jest mały, mniejszy niż wszystkie pędzle jakie mam do bronzera, czy różu, kosztował na pewno poniżej dychy

kupiłam go w ramach eksperymentu, a teraz wszystko prawie nim nakładam
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 00:56   #40
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
kurczę, bladziochy mają przerąbane :x

mnie chodzi o coś takiego

źródło: http://make-up-charm.blogspot.com
mam ten właśnie (z hebe)
wg mnie on jest mały, mniejszy niż wszystkie pędzle jakie mam do bronzera, czy różu, kosztował na pewno poniżej dychy

kupiłam go w ramach eksperymentu, a teraz wszystko prawie nim nakładam
O słodki Czisusie! Jaki śliczny, idealny, mały skunksik! Podobnej wielkości skunks jest w MAC i myślałam o nim ale cena powala... Prawdę powiedziawszy, to nie miałam pojęcia, że Hebe ma takie pędzle... Już wiem jaki będzie mój najbliższy pędzlowy zakup! Choroba, takim to może nawet i tę Bahamę można by nakładać i nie wyglądać jak skwarka solarka !!! Dzięki Malyna!

Wizaż to jednak jest dobry wynalazek dla ludzkości ale słaby dla portfela... Ciągle przez niego kupuję nowe rzeczy
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 01:02   #41
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
O słodki Czisusie! Jaki śliczny, idealny, mały skunksik! Podobnej wielkości skunks jest w MAC i myślałam o nim ale cena powala... Prawdę powiedziawszy, to nie miałam pojęcia, że Hebe ma takie pędzle... Już wiem jaki będzie mój najbliższy pędzlowy zakup! Choroba, takim to może nawet i tę Bahamę można by nakładać i nie wyglądać jak skwarka solarka !!! Dzięki Malyna!

Wizaż to jednak jest dobry wynalazek dla ludzkości ale słaby dla portfela... Ciągle przez niego kupuję nowe rzeczy
nie wiem czy one jeszcze są w ofercie, bo u mnie nie ma Hebe, kupowałam go w zeszłe lato
ale jakby co, to to jest to:
http://www.senseandbody.com/girls_best_friend.html
koleżanka mi go poleciła, na początku sceptycznie do niego podeszłam, jest trochę tandetny (kryształek w rączce ) ale jest bardzo fajny w użyciu, w takiej cenie zwłaszcza
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 01:04
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 08:35   #42
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Malina ja mam bahame na zbyciu wiec jak jestes zainteresowana to krzycz.
Wczoraj kupilam brazer z Maca i jestem ukontentowana
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 10:37   #43
EsTeLL25
Zakorzenienie
 
Avatar EsTeLL25
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 9 340
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Ja mam brązer Bahama mama i jestem z niego bardzo zadowolona ma piękny odcień i nadaje efekt ładnie opalonej skóry to, że faktycznie jest dość ciemny wcale nie oznacza, że na twarzy też taki jest. Ja sama też nie jestem posiadaczką zbyt ciemnej karnacji wręcz często słyszę, że jeste bardzo blada i ten bronzer super poprawia wygląd bladej cery. Wystarczy przyłożyć delikatnie pędzel do produktu on się do niego dosłownie przyklejaI delikatnie stopniować efekt na buzi
__________________
Razem od 20.10.2010
Zaręczeni 06.12.2015


EsTeLL25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 15:26   #44
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Bronzer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
to jest temat na całkiem osobny wątek, ale nie mogę milczeć, gdy to widzę
to nie jest "sie", które miałoby znaczyć "się"
to jest sie, oznaczające ten - czyli np. w zwrocie "do siego roku!"
może słyszałaś kiedyś takie powiedzenie

więc ten przykład bardzo nietrafiony
wiem do czego służy sjp, wiem też, że zbiera wszystkie zwroty z innych słowników, nikt tam nie wymyśla słów, które nie istnieją

na stronie sjp.pwn.pl nie ma słowa brązer
Z racji zawodu nie mogę zgodzić się z żadnym słownikiem redagowanym przez hobbystów (a sjp.pl taki jest). Staropolskie słowo, o którym tu mowa, wyszło z użycia i obecnie funkcjonuje tylko w tym własnie powiedzeniu i odmienione wyłącznie w tym przypadku.

Jeśli powyższy słownik akceptuje staropolskie słowa, musi akceptować też np. "poczywam" czy "pobruszę" (= obecnie błędne i nieuznawane formy), choć oba te czasowniki występują w pierwszym udokumentowanym zdaniu polskim! ( http://sjp.pl/pobruszy%E6, http://sjp.pl/bruszy%E6).
Skoro nie ma tych słów w tym słowniku, to nie może być i "sie". Dlatego redakcją słownika zajmują się językoznawcy, nie hobbyści, którzy wg własnego widzimisię jedne słowa dopuszczają, bo im tak pasuje, a innych nie.


Na stronie sjp.pwn.pl nie ma też słowa "bronzer", dlatego podałam jako źródło poradnię językową.
Dla mnie EOT, bo nie chcę bana.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:47   #45
KujawiankA
Zakorzenienie
 
Avatar KujawiankA
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 046
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Malyna, teraz dotarło do mnie, że bajzel jest Twój !
Podczytuję Cię czasami i bardzo lubię
Jestę fanę

Laguna ma drobinki ale nienachalne, do konturowania się nadaje
I właśnie Laguna wcale nie jest taka jasna...powiedziałabym, że jest zbliżona głębokością koloru do, też nie najjaśniejszego, Delice de poudre z burżuja...


pożyczone od aisforayla.blogspot.com/

To po lewo to laguna... Jak widać chłodniejszy, ale ciemnawy
Mam hoolę i bahama mamę i ten drugi jest dla mnie zdecydowanie za ciemny. I jakiś taki brudny. Leży i czeka.
Z tych zdjęć wnioskuję, że moim następnym zakupem powinna być laguna. Wydaje mi się, że będzie dla mnie idealne. Dzięki za zdjęcie.
__________________
“Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych." Christian D. Larson
KujawiankA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:13   #46
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Malina ja mam bahame na zbyciu wiec jak jestes zainteresowana to krzycz.
Wczoraj kupilam brazer z Maca i jestem ukontentowana
a czemu Ci nie pasuje?

teorema wracasz do zamkniętego tematu, a do dyskusji już nic nie wniosłaś i zamykasz mi usta pisząc EOT
napisz mi na pw jak chcesz chętnie podyskutuję o sjp
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2014-05-01 o 21:15
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 09:35   #47
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
a czemu Ci nie pasuje?

teorema wracasz do zamkniętego tematu, a do dyskusji już nic nie wniosłaś i zamykasz mi usta pisząc EOT
napisz mi na pw jak chcesz chętnie podyskutuję o sjp

ostro jej uzywalam w tamtym roku , no bylo cudownie, kilka meiseicy temu do niej wracam i czar prysl, teraz wydaje mi sie za ciemna (a niechce mi sie z rana dozowac ilosci,poprostu chce pacnac na pedzel i tyle, bawic sie w strzepywanie z pedzla et.) i wygladam jakbym byla brudna...niewiem o co sie stalo, ale nie wygladam w niej dobrze
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:45   #48
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
a czemu Ci nie pasuje?

teorema wracasz do zamkniętego tematu, a do dyskusji już nic nie wniosłaś i zamykasz mi usta pisząc EOT
napisz mi na pw jak chcesz chętnie podyskutuję o sjp
Odpisałam na PW Choć nie chodzi mi o dyskutowanie, to po prostu kwestia preferencji co do wiarygodności źródła (już nic nie mówię, przenoszę się na PW - moderatorowi dziękuję za cierpliwość).
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:48   #49
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Brązer Holla vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Bronzer* Przepraszam, ale musiałam Jest prawdopodobieństwo, że Bahama Mama może być dla Ciebie za ciemny.. http://twobeautycents.blogspot.com/2...a-bronzer.html Ale tak abstrahując od tych dwóch bronzerów bardzo polecam Ci The Body Shop z serii miodowej - Honey Bronze. Ma bardzo ładne, jasne odcienie, które nie są w ogole ciepłe. Pięknie wygląda na jasnej skórze Sama mam i polecam No i cena o wiele korzystniejsza!
Tak te bronzery z The Body shop są fantastyczne ! Cena korzystna a jakość bardzo wysoka. The body shop ma nieco bardziej miękkie te bronzery ws to hoola np.. Przyjemniej się nakłada .
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 14:52   #50
olcix
Raczkowanie
 
Avatar olcix
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 498
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez EsTeLL25 Pokaż wiadomość
Ja mam brązer Bahama mama i jestem z niego bardzo zadowolona ma piękny odcień i nadaje efekt ładnie opalonej skóry to, że faktycznie jest dość ciemny wcale nie oznacza, że na twarzy też taki jest. Ja sama też nie jestem posiadaczką zbyt ciemnej karnacji wręcz często słyszę, że jeste bardzo blada i ten bronzer super poprawia wygląd bladej cery. Wystarczy przyłożyć delikatnie pędzel do produktu on się do niego dosłownie przyklejaI delikatnie stopniować efekt na buzi
Mam blady żółty odcień cery, w tej chwili w odcieniu Vitalumiere Aqua 010 Chanel, latem pasował mi Flower Perfection 54 Bourjois (niby ciemny, a i tak latem wyglądam bardzo blado ). Gdy się chociaż lekko opalę (czyli już niedługo ) Bahama sprawdza się rewelacyjnie, w tej chwili odstawiłam ją na wieczorne wyjścia gdy chcę mocniej wykonturować twarz. I zawsze, ale to ZAWSZE jedynie dotykam (nawet nie dociskając!) pędzel. Wolę dołożyć drugą warstwę, bo gdy się rozpędzę i machnę pędzlem po powierzchni to muszę go wycierać, inaczej wyjdą przeurocze ciemne placki Ale dzięki temu jest mega wydajna w przeciwieństwie do pudrów Sephory czy Inglota. Czekoladkę też miałam, ale była dość pomarańczowa i ciemna. Fajna, ale drugi raz jej nie kupiłam. Używam pędzli z Ecotools i z Sephory.
__________________

‎"[...] zamartwianie się tym, nad czym nie mamy kontroli, jest bezsensu, prawda?"
/King/


olcix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:37   #51
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Wychodząc poza wybór między Hoolą a Bahama Mamą, czy znacie jakieś pudry brązujące dla jasnej i żółtej (oliwkowej) cery? Nie chodzi mi o puder do konturowania w typie NYX taupe, ale raczej coś do używania na jako typowy brązer. Za sobą mam Sephorę, Catrice, Essence, Bourjois - wszystkie czerwone, ceglaste. Najlepszym kolorystycznie był do tej pory Nars Laguna, ale nie jest idealny, a przede wszystkim trudno dostępny w PL. Oglądałam Sunkissed Clinique oraz 02 Sheiseido, ale nie jestem przekonana. Wolałabym coś w korzystniejszej cenie, ale obawiam się, że to będzie nierealne. W Inglocie nic nie wpadło mi w oko, pudry miodowe The Body Shop są jasne, ale wypadają zbyt czerwono na mojej skórze. Przypuszczam, że wymieniane Hoola i Bahama Mama będą po prostu za ciemne.

Myślicie, że znajdę coś w MACu? Kiedyś oglądałam odcień Harmony i wydał trochę ziemny i czerwonawy.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:51   #52
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Lemko, ja mam brązer z MACa i jestem bardzo zadowolona. Bahamy się pozbyłam i nie żałuje.
Brązer który mam to odcień Matte Bronze

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4627

ja nakładam o wiele mniej, ale bardzo dobrze się w tym odcieniu czuje.
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 18:21   #53
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Ishi, dziękuję za zdjęcie. Czy on jest taki złocisty, czy to może efekt rozświetlacza (pewnie Soft and Gentle MACa)? Dobrze rozumiem, że w twoim odczuciu jest jaśniejszy niż Bahama?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 09:11   #54
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Ishi, dziękuję za zdjęcie. Czy on jest taki złocisty, czy to może efekt rozświetlacza (pewnie Soft and Gentle MACa)? Dobrze rozumiem, że w twoim odczuciu jest jaśniejszy niż Bahama?

On nie ma żadnych drobinek w sobie,totalny mat, jednak daje taki opalony efekt.
Jest jasniejszy niz Bahama, bardziej ciepły . Ja w bahamie po pewnym czasie zaczelam sie zle czuc, wygladalam jakbym byla brudna a nie lekko opalona.
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 21:12   #55
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Brązer Hoola vs Bahama Mama

Rozumiem, przy najbliższej okazji obejrzę go sobie.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-23 21:12:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.