kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-21, 21:01   #91
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Wydaje mi się, że część z Was nie ma "żółtych" oczu tylko piwne. Piwne to są właśnie takie pomieszane a nie jak kiedyś mi wmawiano, że brązowe

Cytat:
Są 3 prawdziwe kolory, które determinują zewnętrzny wygląd: brązowy, żółty i szary. Od tego, jak dużo ma się każdego z tych barwników, zależy wygląd koloru oczu. Na przykład, jasno-piwne oczy mają dużo żółtego i trochę brązowego.

(...)
Czasami są trudności w zdefiniowaniu "piwnego" koloru oczu, ponieważ często wydaje się być synonimem dla brązowego, a innymi razy – dla zielonego. Został on określony jako jasny brązowy lub żółtawy brązowy, albo jako jaśniejszy odcień brązu. W Północnej Afryce określenie "piwne" jest często używane do opisania oczu, które zmieniły kolor, w zakresie od jasnobrązowego przez zielony, nawet do niebieskiego, w zależności, jaki kolor ubrania nosi dana osoba lub jaki kolor jest dominujący w jej bezpośrednim otoczeniu.

Bursztynowe oczy są jednolitego koloru i mają silne zielonkawe/złote i rdzawe/miedziane zabarwienie. Może za to być odpowiedzialne wytrącanie się żółtego pigmentu, zwanego lipochromem, w tęczówce (który jest również obecny w zielonych i fioletowych oczach) Bursztynowy kolor oczu jest bardziej popularny u zwierząt niż u człowieka. W języku angielskim oczy te zwane są również cat eyes (kocie oczy) lub, w przypadku jasnobrązowych oczu, whiskey


http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolor_oczu


A odnośnie "żółtych" to mój były chłopak miał takie, ale ja je nazywałam złotymi
__________________
Nasz ślub 22.09.2007
Nelka urodziła się 06.07.2008
Inia urodziła się 29.02.2012

Edytowane przez Nelkomama
Czas edycji: 2010-05-21 o 21:08
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 10:14   #92
pripris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

No tak, a w końcu kolor oczu to tylko pigment lub kilka pigmentów i ich ułożenie w warswach tęczówki. Wraz z mieszaniem się ludzi od podstawowego brązu, niebieskiegi i zielonego zaczęły się tworzyć dodatkowe kolory jak piwne (mieszane) i bardzo jasne bązowe-żółte. Chyba idealnie jest połączenie wszystkich odcieni (widziałam takie zdjęcia w necie) bo w zależności od makijażu, stroju i oświetlenia możesz mieć oczy jakie chcesz. Swoją drogą czy klasyfikacja kolorów oczu nie jest błędna? Przecież żółte to ewidentnie jasne oczy, a pisza że to pokrewne brązowych. Do jasnych zaliczane są tylko szare, niebieskie i zielone.
pripris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 09:35   #93
arystobulos2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Angry Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Ja nie wiem jaki mam kolor oczu!
w nocy wydają sie takie dziwne jakby czarne, takie dziwne

na zdięciu trochę po przyciemniały, tak na prawdę to są jaśniejsze i wyglądają jek leśne poszycie czy coś ...( to wada mojego telefonu xd)
help !!

Edytowane przez arystobulos2010
Czas edycji: 2010-11-20 o 15:10
arystobulos2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 10:36   #94
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Cytat:
Napisane przez pripris Pokaż wiadomość
No tak, a w końcu kolor oczu to tylko pigment lub kilka pigmentów i ich ułożenie w warswach tęczówki. Wraz z mieszaniem się ludzi od podstawowego brązu, niebieskiegi i zielonego zaczęły się tworzyć dodatkowe kolory jak piwne (mieszane) i bardzo jasne bązowe-żółte. Chyba idealnie jest połączenie wszystkich odcieni (widziałam takie zdjęcia w necie) bo w zależności od makijażu, stroju i oświetlenia możesz mieć oczy jakie chcesz. Swoją drogą czy klasyfikacja kolorów oczu nie jest błędna? Przecież żółte to ewidentnie jasne oczy, a pisza że to pokrewne brązowych. Do jasnych zaliczane są tylko szare, niebieskie i zielone.
Dla mnie wogóle przyjęta kolorystyka oczu czy to w dowodzie czy gdzie indziej jest jakaś śmieszna(niebieskie ,zielone,piwne,nieokreślo ne).Przecież są jeszcze szare,brązowe(dla mnie piwne -od czego sama nazwa wskazuje -zawsze będą koloru piwa i nie są jednoznaczne z brązowymi-nie wiem kto tak wymyślił),2-kolorowe,czerwone (u albinosów),czarne,granato we,fiołkowe (te ostatnie bardzo rzadkie,ale jednak są).
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 22:26   #95
basia_be
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

To jak wy mówicie na swoje oczy że są żółte, to ciekawe jakie ja mam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (9,0 KB, 136 załadowań)
basia_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 14:34   #96
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Jak miło, że jest więcej żółtookich

ja przez jakiś czas utrzymywałam, że są zielone, ale nie są.
Jest to bardziej żółto-brązowy kolor, jak mam blond balejaż to praktycznie dopasowują się do włosów.

A wasi rodzice też mają taki kolor oczu?
U mnie mama niebieskie, tata brązowe, ja kolor j/w a brat ma szare
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 00:03   #97
kamajla262552
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Ja sama nie wiem jakie mam oczy, tak naprawde one nie są ni zielone, ani żółte, ani brązowe tylko takie pomarańczowe z zielonkawa obwódką. Chociaż na zdjęciach wygladaja mniej wiecej jak wasze, tylko troszke bardziej zielone ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg do wizaz.jpg (68,1 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1716.jpg (85,5 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1717.jpg (90,4 KB, 71 załadowań)
kamajla262552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 09:24   #98
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Myślę,że liczy się ogólny efekt,jeśli się ma różnokolorowe oczy.
Np.ja mam żółte,potem szaro-niebieskie,a obwódka granatowa-ale takie ogólne wrażenie to szaro-niebieskie.
Moja mama ma takie same oczy tyle,że ma już więcej żółtego pigmentu wokół źrenicy,miesza się to z niebieskim i daje wrażenie zielonych(choć tak naprawdę zielonego tam nie ma).
A Ty masz oczy identyczne jak moja siostra:duże,okrągłe i taka sama kolorystyka i u niej przeważa efekt żółtego, i ja na nią mówię żółtooka.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:04   #99
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Przypadkowo natrafiłam na ten wątek, szukając podpowiedzi, jaki stosować makijaż dla zielono-brązowo-żółtych oczu / bursztynowych. Zdjątko co prawda nieco stare, ale od kilku db lat kolor mi się nie zmienił (do 7.roku życia miałam niebieskie - szok przeżyłam, jak oglądałam stare zdjęcia potem brązowawe, następnie brąz zaczął ustępować nieco zieleni i żółci).

Lubię się w złocie i czarnym (czarnego mało, a dominuje złoto, aby nie zamazać oczu), odcieniu aka mokka, beżu - ale tylko do mocno wytuszowanych rzęs. Nie lubię fioletów i różu, sądzę też, że nie pasuje mi szary. nie ak dawno odkryłam zielenie, sądzę, że są nawet-nawet... oczywiście, nie groszek czy wściekła żaba, ale stonowane, zgaszone jakby brązem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gallery-2023015-500x500.jpg (33,3 KB, 136 załadowań)

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-03-05 o 20:07
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:11   #100
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Dla mnie wogóle przyjęta kolorystyka oczu czy to w dowodzie czy gdzie indziej jest jakaś śmieszna(niebieskie ,zielone,piwne,nieokreślo ne).Przecież są jeszcze szare,brązowe(dla mnie piwne -od czego sama nazwa wskazuje -zawsze będą koloru piwa i nie są jednoznaczne z brązowymi-nie wiem kto tak wymyślił),2-kolorowe,czerwone (u albinosów),czarne,granato we,fiołkowe (te ostatnie bardzo rzadkie,ale jednak są).

zgadzam się z piwnym.... piwo ma jasnobrązowy odcień, poprzetykany złotem, więc jak widzę ciemnobrązowooką dziewczynę mówiącą, że oczęta ma piwne...

ja przy wyborze koloru do paszportu i dowodu miałam mały, acz twardy orzech do zgryzienia.... i akurat w tamtym świetle moje oczy były zielonkawe (w innym są żółtawe, złotawe...), więc wpisałam zielone Przecież nie wpisałabym wielokolorowe....

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kamajla262552 Pokaż wiadomość
Ja sama nie wiem jakie mam oczy, tak naprawde one nie są ni zielone, ani żółte, ani brązowe tylko takie pomarańczowe z zielonkawa obwódką. Chociaż na zdjęciach wygladaja mniej wiecej jak wasze, tylko troszke bardziej zielone ;P


śliczne....
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 14:44   #101
Mirell
Zakorzenienie
 
Avatar Mirell
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 945
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Witam żółtki
Zawsze też słyszałam a to że żółte mają ludzie wredni (w sumie mogę zgodzić się ) albo że są sraczkowate itp
W rodzinie to mama ma szmaragdowe a tata hmm... szare jasne z maleńkimi śladami żółtego... ogólnie wszyscy mają szarawe i nikt nie ma tak żółtych ciemnych jak ja
Inną cechą jest to, że zmieniają odcień, są dni, kiedy mam je tak wściekle żółte (jak cholera) że aż koleżanki się pytają co mi jest . W inne znowu ciemnieją (teraz chyba właśnie mam takie dni).
To chyba zależy od hormonów, bo im bardziej mam żółte tym mocniej jestem na coś wkurzona
W dowodzie mam wpisane... zielone

Zrobiłam zdjęcia ale ciężko mi uchwycić moim gratem prawdziwy odcień w tak pochmurny dzień, ciężko dobrze złapać ten żółty poblask...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (17,8 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy2.jpg (21,9 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15140.jpg (19,4 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC15151.jpg (14,6 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez Mirell
Czas edycji: 2011-03-31 o 14:48
Mirell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 18:03   #102
Alohaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Red face Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Witam!
Nie jestem pewna czy mogę się przyłączyć do tego grona, ale mam nadzieję, że to się zaraz okaże

Na początek chciałabym Wam powiedzieć, że wszystkie powyższe ‘kocie’ oczy są naprawdę przepiękne!
Większość czasu myślałam, że mam po prostu piwne oczy, ale ciągle mi to nie dawało spokoju, jako że piwny to chyba kolor bardziej ‘zlany’, jednolity, wymieszany. Pogubiłam się Kolory w moich oczach są natomiast oddzielone. Na około nie podlega chyba raczej dyskusji, że jest to kolor zielony, natomiast cały problem sprawia ten drugi. Nie jest on ani brązowy, piwny, nawet nie żółty jak powyższe. Ja bym powiedziała pomarańcz W rezultacie - kompletnie nie mam pojęcia co mówić, kiedy ludzie pytają Tym bardziej, że w sztucznym świetle wyglądają strasznie nijako, bezpłciowo..
Z reguły maluję je beżowymi/brązowymi cieniami, czasami trochę je ‘cieniuję’, jednak powoli zaczyna mi się to już nudzić Muszę też uważać z nadmiarem mascary, bo wydaje mi się, że czarny kolor je zdecydowanie przygasza. Borykam się też z problemem pt.:’Jaki kolor włosów ja podkreśli, ale nie przygasi’

Zdjęcia celowo wstawiam bez makijażu. Starałam się zrobić takie w jaśniejszym świetle i takie w ciemniejszym

Czy ktoś mi pomoże ocenić co to za kolor? Czy może to ja po prostu wyolbrzymiam
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko1.jpg (85,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko2.jpg (65,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko3.jpg (94,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko4.jpg (80,1 KB, 51 załadowań)
Alohaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 22:55   #103
JesusChrist
Przyczajenie
 
Avatar JesusChrist
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Moje wygladaja tak
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 86741808.jpg (7,0 KB, 86 załadowań)
JesusChrist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 08:04   #104
Monitka902
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1
GG do Monitka902
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Odświeżę trochę temat, ponieważ również od dawna zastanawiałam się jaki mam polor oczu. Wacham się między piwnymi, a bursztynowymi, tylko, że moje tęczówki mają czarną obwódkę. Sami z resztą zobaczcie, i mi pomóżcie zidentyfikować ten kolor ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cc31bef01b.jpg (26,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0004.jpg (48,8 KB, 36 załadowań)
Monitka902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 20:31   #105
dulcita
Raczkowanie
 
Avatar dulcita
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Manresa ESP:)
Wiadomości: 177
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Kociookie to ja zarzuce cos od siebie co by temat nie umarł Ja, moj brat i mamuśka mamy takie same oczy kiedyś kolezanka skojarzyła sobie moje oczyska z taka seria 'Saga o ludziach lodu' gdzie w kazdym pokoleniu rodzil sie tzw naznaczony, ktory mial wlasnie zolte oczy. Kojarzycie? Po tym komentarzu az przeczytalam wszystkie tomy ;DD a to moje oka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 01.jpg (23,4 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04.jpg (23,3 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 05.jpg (8,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.jpg (18,9 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (9,1 KB, 45 załadowań)
__________________
Byle do czerwca
dulcita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 18:54   #106
Mikaela_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 43
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

No, widzę że temat chyba trochę umarł, więc odświeżam
Zawsze myślałam że mam zwykłe mieszane brązowe, ale jakiś czas temu na imprezie ktoś się zdziwił że mam żółte oczy, ale po jeszcze dwóch takich uwagach zaczęłam się zastanawiać. Nie są jednolite, więc bursztynowymi bym ich nie nazwała. Nie wiem jak je określić. Zmieniają kolor w zależności od oświetlenia, raz wydają się bardzo ciemne, przy silnym świetle widać zielone okrąg w tęczówce. Dodaje fotę pod światło i w dziennym oświetleniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (27,5 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg okoo.jpg (53,7 KB, 38 załadowań)
__________________
...
Mikaela_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 11:26   #107
obita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

Witam Dołącze do Was bo też mam taki "dziwny" kolor...taki..nijaki
Proszę o rozszyfrowanie
zdjęcia sprzed 5 lat ale oczy te same



Edytowane przez obita
Czas edycji: 2012-12-31 o 11:27
obita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 10:20   #108
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

witam, ja również mam żółte oczka. W zależności od nieznanych mi czynników zmieniają kolor na zielonkawy :P Świetnie na takich oczach wygląda czerń, fiolet, granat. Poniżej wstawiam moją propozycję makijażu
737928_469248413116508_637010144_o.jpg
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:44   #109
Fencze
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 529
Dot.: kto z was ma żółte oczy (bursztynowe, miodowe, "kocie")? jak je malować?

jej, takie oczy są strasznie nieładne...
__________________
"Czekaj z realizacją marzeń, czas i tak upłynie"
Fencze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.