Jak malowac małe oczy? - zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-09, 10:01   #31
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Taki makijaż ale dla małych oczek:))

Witaj
Makijaż jest bardzo fajny i jego piękno tkwi między innymi w tym że całe oczka są obrysowane czarną linia.
Tobie faktycznie tego nie polecam - ze względu na małe oczy.
Jeżeli chcesz je powiększyć nałóz na ruchoma powieke aż do lini brwi jasny cień, a nastepnie czernią lub ciemnym brązem podkreśl fragment tuz przy nasadzie rzęs - nie musisz robic lini na całej długosci powieki (możesz np w 2/3 długości). Po wewnetrznej stronie dolnej powieki możesz narysować białą kreskę co powiększy nieco oczka. Na dolnej powiece możesz takze zaeksperymentować z ciemna linią (jednak nie ryzuj jej na całej długosci i raczej wykonuj to cieniem niz kredka (żeby ta linia była taka nieco roztarta).
Nastepnie ciemnym cieniem podkreśl zewnętrzne kąciki oczu i zaznacz kształt powieki jak na zdjęciu załaczonym poniżej. pozdrawiam
Sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg guerlain.jpg (22,3 KB, 333 załadowań)
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 17:44   #32
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Małe oczy,,,,,,

Mam małe oczy i chciałabym sie dowiedzieć jak powinnam je malować, aby optycznie wydawaly sie większe ??Czasami i jak np. podkreślić dolną powiekę, żeby nie zmniejszać oka.
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 18:21   #33
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Małe oczy,,,,,,

z tego co wiem nie powinno sie uzywac czarnej kredki podkreslajac wewnatrzna czesc oka nie powinno sie tez laczyc kresek malujac gorna i dolna czesc oka,najlepiej uzywac jasniejszej kredki np jasny braz lub grafit i delikatnie rozetrzec ta kreske,slyszalam ze dobrze jest pomalowac wewnetrzna dolna czesc oka jasnoniebieska lub biala kredka)optycznie powieksza oko) no i oczywiscie dobrze jest uzywac jasnych cieni( rozsmarowac jasny cien bod brwiami)no ale moze bardziej doswiadczone kolezanki sie wypowiedza
kola napisał(a):
> Mam małe oczy i chciałabym sie dowiedzieć jak powinnam je malować, aby optycznie wydawaly sie większe ??Czasami i jak np. podkreślić dolną powiekę, żeby nie zmniejszać oka.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 19:16   #34
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Małe oczy,,,,,,

A patrzyłaś do kursu makijażu? Aga opisuje tam między innymi sposób malowania małych oczu. Ten fragment znajduje się tu:
http://www.wizaz.pl/kurs_oko.php

__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 20:30   #35
kornela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: Małe oczy,,,,,,

DZieki dziewczyny za bardzo cenne wskazówki , jeszcze raz dziekuje
kornela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-19, 19:40   #36
iwana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21
OCZKA

Mam stosunkowo małe oczy i chciałabym je w jakis sposób powiekszyc za pomoca makijażu. Jakie triki wykonac? Przy okazji chciałabym tez dowiedziec sie jakie kolory pasują do brązowych oczu (nie mocno brązowe) i ciemnych blond włosków. Do tej pory uzywałam tylko cieni w brązowych tonacjach ale może jakis kontrast były dobry Pozdrawiam
iwana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 08:19   #37
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Re: OCZKA

Nie musisz używać kredki, ale jeśli bardzo chcesz, to pamiętaj ow arunku: kreska musi być cieniutka i namalowana 3 milimetry od lini rzęs, unoś ją w gorę. I zakaz malowani kraki na dolnej powiece !!! Kolor dowolny. Jeśli chodzi o cienie, to kolory róże, lawendy, lekkie fiolety. Kolory mogą być perłowe, lecz nie przydymione, bo tak "przytłaczasz" oko. Sposób, w jaki najlepiej nakładać kosmetyk, jest kokazany na zdjęciu. Unieś cień ku brwiom! Możesz użyć brokatu, lub świetlistych kosmetyków, bo błysk optycznie powiększa. Jeśli masz ochotę na coś bardziej szalonego, to zainspiruj sie niebiesko-białym makijażem byłej znanej aktorki, Twiggy. Nie mogę znaleźć tego zdjęcia w internecie, a nie mam skanera ... No cóż, trudno... Powodzenia. Makijaż oczu nie jest taką trudną rzeczą! Acha, najlepiej używaj tuszów wydłużająco-podkręcaących i mocno tuszuj zewnętrzne kąciki oka. Takie rzęsy "otwierają" oko. Spróbuj, i opowiedz mi o efektach.
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-20, 23:09   #38
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: OCZKA

Fiolet i zielen wygladaja super z brazowymi oczami. Co do powiekszania to polecam makijaż oparty na tej zasadzie jak A. Jolie na zdjeciu ponizej - ja taki robie i po paru probach wychodzi super
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 01:55   #39
iwana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21
Re: OCZKA

Dziękuję za Twoja odpowiedź. Wyobraź sobie, ze ja przez kilka dobrycha lat uzywałam tylko i wyłacznie brązowych cieni, bo wydawało mi sie, ze nic innego mi nie pasuje. Dopiero w ten weekend przy okazji rodzinnej uroczystości wypróbowałam róż i chyba było dobrez, inaczej ale dobrze Piszesz że kreska na dole oka zakazana, upss a ja zawsze ja robilam, bo mam jasna oprawe oczu
iwana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 01:58   #40
iwana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21
Re: OCZKA

Dziekuje za Twoja rade Jak juz wyzej napisałam dotychczas uzywałam tylko brązów w makijażu oka od kilku dni eksperymentuje z różem, chętnie wypróbuje też zieleń i fiolet Ten makijaż wyglada na banalny ale nie dla takiego laika jak ja Prosze napisz jak krok po kroku uzyskac taki efekt dobranoc papa
iwana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 22:48   #41
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: OCZKA

Makijaż Jolie nie jest banalny nawet dla wparawnej reki (oj ile ja patyczkow zuzylam na poprawki Mozna zastosowac pare metod:
1. w lini rzes robisz kropeczki eyelinerem i przy pomocy silikonowej pacynki o cienkim brzegu laczysz je jak sa jeszcze mokre - trzeba dokladnie rozetrzec zeby nie wyszly 'placki'
2. mozna sie pokusic o zrobienie kreski eyelinerem od razu (mnie sie jeszcze nie udalo )
3. kredka do oczu robisz kreske na wewnetrznej stronie powiek i rozcierasz ja przy pomocy pedzelka dokladnie w linii rzes. Trudne ale daje najlepsze efekty, chociaz niezbyt trwale (wymaga paru poprawek w ciagu dnia) ale jest taki efekt 'mglistego' oka.

co do 'pociagniecia' kacika oka to paradoksalnie ja ciagne kreske od dolnej krawedzi oka - tak jakbys robila przedluzenie dolnej zewnetrzne krawedzi - robienie jej wzdloz gornej powieki (ciagniesz kreske wzdloz linii rzes i przy zewnetrznym kaciku nie dociagasz jej do konca ale odbijasz w gore) skraca optycznie oko, szczegolnie jak masz male to wychodzi nieciekawy efekt.

Oprocz zieleni, fioletu i rozu mozesz poprobowac z czarnym i zlotem - szczegolnie zloto z rozem daje ladny efekt.
Cos wiecej ciezko mi doradzic bo nie wiem jaka masz karnacje - chlodna czy zimna. Jakby co to pisz, postaram sie pomoc na ile moge

PS: jesli masz male oczy to pamietaj o dokladnym roztarciu kreski, jesli bedzie maiala wyrazne kontury lub jesli bedzie sie gwaltownie konczyla lub zaczynala to zmniejszy oko
Nef
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-22, 08:34   #42
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: OCZKA

przy brązowych oczkach trzymaj sie niebieskich cieni,granat,kobalt,lazur i jasny błekit bardzo ładnie podkreślają brązowy kolor tęczówek.
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 17:48   #43
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Re: OCZKA

hej! ja tez mam brazowe oczka i powiem Ci, ze maluje sie takimi cieniami, zeby pasowaly do ubrania. Moze jest kilka kolorow, ktore nieciekawie wygladaja kiedy ktos ma brazowe oczka, ale wiekszosc calkiem fajnie. A jesli chodzi o powiekszenie oka....ktos napisal zeby absolutnie nie uzywac kredki na dole. No tak, ale to sie odnosi malowania wewnetrznej czesci oka. Ja zas maluje czarna kredka kreske tuz pod dolnymi rzesami i wydaje mi sie, ze to powieksza optycznie oko. Sprobuj
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 19:46   #44
Olunia55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 115
Re: OCZKa

jejku dziewczyny jaka firma ma taki kolorek ...chodzi mi o tą ostatnią fotkę.

buziaczki
Olunia55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 13:17   #45
Silvia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 39
Re: OCZKa

Podtrzymuję wątek Oluni,która firma ma taki cień i jaki numerek????Pozdrawiam!!!! !!!!!!!!
Silvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 14:56   #46
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Re: OCZKa

Hej,
jeżeli chodzi o kolory cieni pasujące do brązowych oczy to najbardziej podobają mi się wrzosy, fiolety i zielenie.
Jeżeli zależy Ci na powiększeniu oczu, to proponuję zaakcentowanie i dokładne wycieniowanie zewnętrzynch kącików oczu ciemniejszym cieniem (w taki sam sposób jak przy malowaniu oczu z opadającym kącikiem- czyli podciąganie do góry). Wewnątrzne kąciki oczu oraz pod łukiem brwiowym pomaluj jasnym, rozświetlającym cieniem.
Jeżeli ciemną, miękką kredką zaznaczysz kontur oka (dosłownie 2-3 mm od lini powieki), ale tylko do 1/3 lini powieki,oczy także zrobią się większe. Możesz także użyć perłowej kredki i namalować nią kreskę wewnąrz - to także powiększy oczy. I oczywiście na koniec dobra maskara.
Tylko, że taki makijaż jest dość mocny. Przynajmniej ja w takim makijażu wyglądam tak jak lalka barbie. Zostawiam więc go na wieczór.
Mam duże oczy, ale oczywiście lubię ja powiększać, więc na co dzień używam tylko dobrej wydłużającej i podkręcającej maskary. Jeżeli rzęsy są starannie wytuszowane, efekt jest zadziwiający, oko jest bardziej otwarte i naprawdę duże.
Pozdrawiam i życzę miłych eksperymantów z makijażem
Maja
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 10:28   #47
km.kaem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 8
GG do km.kaem
Małe oczy jeszcze raz

Proszę o podpowiedź jaki jest najlepszy makijaż przy małych, szaro-piwnych oczach, dość dużych brwiach, bardzo okrągłej twarzy i długich, brązowych, prostych, przyklapniętych włosach?
Głównie chodzi mi o kolorystykę tzn. jaki kolor powiększy mi oczy, czy mogę malować kreski linerem. Ogólnie jak "wyszczuplić twarz". Może coś zrobić z włosami (oprócz zmiany koloru). Liczę na Wasze pomysły i pozdrawiam.
km.kaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:41   #48
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: Małe oczy jeszcze raz

Tu znalazlam kilka makijazy powiekszajacych oczy modelek. Moze akurat cos ci sie spodoba. Staralam sie wybierac brazowookie i z brazowymi wlosami)
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:43   #49
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: Małe oczy jeszcze raz

tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-13, 13:43   #50
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: Małe oczy jeszcze raz

tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:44   #51
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: Małe oczy jeszcze raz

tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:45   #52
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: Małe oczy jeszcze raz

tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:45   #53
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: Małe oczy jeszcze raz

tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 15:14   #54
julita18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 26
MAŁE,MIKRO OCZY:p

Wcześniej nie dostrzegałam tego,ale chyba mam małe oczy:P
napewno mam małe oczy:P
ja nie wiem czy mi sie pomniejszyly czy co;P

I to wcale nie jest ,że sie nie wyspałam poprostu Ten na górze obdarował mnie małymi oczami:P

Dziewczyny jak mogę optycznie je powiększyć???
tylko nie piszcie,że muszę przestać używać czarnej kredki bo ona tak ładnie wygląda:/
A pozatym zauważyłam,że nie ma znaczenia czy mam oczy pomalowane czarną kredką czy też nie mam wcale makijażu-oczy i tak są małe i tak
__________________
Everything what I do I do for men
julita18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 15:55   #55
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: MAŁE,MIKRO OCZY:p

Hej! Powiekszanie malych oczu bylo duzo razy wertowane na kazdym forum. Sprawdz chociazby forum http://www.atrakcyjna.com/forum/ A jesli chodzi o czarna kredke, to podobno pomniejsza, ale moja siostra powiedziala, ze (przynajmniej u jej kolezanki) czarny makijaz dobrze wyglada przy malych oczach. Pozdrawiam!
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 12:15   #56
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Oczęta - poradzcie.

Drogie wizażanki

Mam do was pytanko i prosze o waszą pomoc.
Otóż mam bardzo małe oczka a w dodatku wyraźnie opadające końciki oczu.
Poradzcie mi jak malować takie oczęta żeby wyglądały na duże i co zarazem zrobić z tymi opadającymi końcikami.
Czytałam juz na wizażu "kurs robienia oka" ale prosze was jeszcze o wasze porady i makijaże dla dalszej inspiracji. Zależy mi na dwóch wersjach makijażu:
- takiego dziennego, bardzo naturalnego
- makijażu bardziej intensywnego, wieczorowego.
Dodam że moje oczka mają kolor ciemny brąz a włosy kolor czarny.

__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 12:33   #57
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Oczęta - poradzcie.

jeśli są małe,unikaj wyraźnych,ostrych i ciemnych konturów-oko podkreślaj raczej miękko ciemnym cieniem niż kredką.Uikaj mocnych i głębokich oraz ciemnych cieni-to zmmniejszy oczy.Proponuję jakieś pastele,kolory przejrzyste ,rozwodnione-jasne,natomiast do podkreślania konturu-cienie ciemniejsze nałóż przy lini rzęs górnyh i dolnych oraz w zagłębieniu powieki (rozcierając do góry i na zewnątrz).
Tradycyjnie też polecam białą kredkę na wewn. powiece,podkręcone rzęsy i starannie wytuszowane do góry.
Opadający wewnętrzny kącik optycznie podniesiesz kreską z cienia (jak pisałam wcześniej-unikaj wyraźnych konturów)lub dokładnie roztartą konturówką ,wyciągając ją w kierunku skroni ku górze( załączam zdjęcia-patrz B1).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg makijazOKA.jpg (11,3 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg opadającekąciki.jpg (8,0 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w6.jpg (122,9 KB, 176 załadowań)
Rodzaj pliku: bmp 11.bmp (83,9 KB, 39 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 16:03   #58
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Re: Oczęta - poradzcie.

Aguś


Aga BJ napisał(a):
Proponuję jakieś pastele,kolory przejrzyste ,rozwodnione-jasne,natomiast do podkreślania konturu-cienie ciemniejsze

Aga dzięki za radę, napewno mi się przyda, a może mi zaproponujesz te kolorki na konkretnych przykładach? (tzn. z jakiej firmy jakie odcienie),jeśli znajdziesz jeszcze jakieś fajne fotki z makijażami dziennymi lub wieczorowymi dla brunetek o ciemnych brązowych małych oczach to załącz jej tutaj. Bede bardzo wdzięczna.
Buziaczki
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 16:12   #59
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Oczęta - poradzcie.

hmmm-a jakim jesteś typem kolorystycznym?Ciepłym czy chłodnym raczej?Bo ciemne oczy i włosy może mieć zarówno ciepła jesień jak i chłodna zima
Zaraz poszukam i coś wymyślę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-12, 10:58   #60
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Re: Oczęta - poradzcie.

Aga BJ napisał(a):
> hmmm-a jakim jesteś typem kolorystycznym?Ciepłym czy chłodnym raczej?Bo ciemne oczy i włosy może mieć zarówno ciepła jesień jak i chłodna zima

Własciwie to nie wiem sama tak do końca jakim jestem typem kolorystycznym, karnację mam raczej ciemną, cerę lekko beżową taką ziemistą, kilka piegów na nosku. Kolory jakie mi bardziej pasują to takie wyraziste niż przygaszone.

> Zaraz poszukam i coś wymyślę

__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.