Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 06:30   #3391
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja z efektow jestem zadowolona. Zmarszczki mimiczne wokol ust zmniejszyly sie znacznie a te kolo oczu wlasciwie niewidoczne a latek mam oj.. sporo. Jak ostatnio kupowalam retin to nie mialam recepty i opowiadalam pani w aptece po co mi to i jak powiedzialam ile mam lat to nie uwierzyla. Dodatkowo chyba to jest naprawde widoczne bo juz pare kolezanek w pracy zarazilam Nie mialam wysypu syfkow anii efektu staruszki. Jedynie chyba nie moge stosowac retinu na dekold i szyje bo tu dostaje uczulenia.. Szkoda. Bo mimo uczulenia jak sie ono zgoi to dekold wyglada ladnie. Daje tez retinol na dlonie. Oprocz retinolu storuje tez olejek z Q10 i olejek z wit C olejowa. Czasem robie jakies serum z mazidel. Najgorsze jest stosowanie filtrow. Swiece sie albo widac skorki jak dam puder. Bo luszcze sie po retinolu. Ale tylko wokol ust i na brodzie.

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2011-02-23 o 06:31 Powód: literowka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 07:25   #3392
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja niestety mam wysusz i to bardzo duży. Jak położę 2 razy po kolei to muszę robić przerwę, bo inaczej wręcz burak i pieczenie. Może mam bardziej suchą i cienką skórę.
Mi również shea pomaga. Fajnie natłuszcza pod oczami. Kupiłam też olej naturalny nagietkowy i po kilku użyciach buzia fajnie wygładzona i delikatna. Polecam.
Uzywałam różnych olejków ale ten mi wyjątkowo służy.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-02-23 o 07:27
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 10:00   #3393
asiiiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam!
Mam pytanie również odnośnie retinów.
Stosuje je razem z Triacneal i skinorenem, wszystko pod kontrolą lekarza.
Mój problem tkwi w tym ze nie uświadomił mnie o filtrach.
Poszłam sama do apteki i dowiedziałam się ze zwykle tzn te na lato filtry przy obecnej pogodzie mogą mi zaszkodzić. Bo zawierają dużo wody (?!)
Więc moje pytanie brzmi: Czy znacie jakiś skuteczny wysoki fotostabilny filtr do cery tłustej , średnio zaczerwienionej (ostatnio zauważyłam pare naczynek )- być może spowodowanie nie posiadaniem filtru)). skóry ? Taki aby mnie nie zapychał.
Z góry dziękuje
asiiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 10:59   #3394
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny prosze o rade.
2 dni temu nałozyłam na brode krem depilujący .troche mi z jednej strony przypaliło chyba za dlugo trzymałam.zrobiła sie taka skorupa która juz teraz nie piecze ale co z tym zrobic?mam triacneal który stosuje o m-ca i nie łuszcze sie po nim nie podraznia mnie.myslicie ze dobry pomysł dac na to traicneal izeby sie ta warstwa złuszczyła>czy lepiej natłuszczac duzo.plis pomocy ale sobie narobiłam
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 16:28   #3395
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez asiiiaa Pokaż wiadomość
Witam!
Poszłam sama do apteki i dowiedziałam się ze zwykle tzn te na lato filtry przy obecnej pogodzie mogą mi zaszkodzić. Bo zawierają dużo wody (?!)
Pierwszy raz słyszę coś takiego filtry to zwykłe kremy, tyle że z ochroną UV... poza tym wszystkie kosmetyki są na bazie wody. Wystarczy zerknąć na składy - zawsze na pierwszym miejscu jest "aqua". Ja stosuje normalne apteczne filtry przez cały rok i nie widze w tym nic dziwnego.
Cytat:
Napisane przez asiiiaa Pokaż wiadomość
Więc moje pytanie brzmi: Czy znacie jakiś skuteczny wysoki fotostabilny filtr do cery tłustej , średnio zaczerwienionej (ostatnio zauważyłam pare naczynek )- być może spowodowanie nie posiadaniem filtru)). skóry ? Taki aby mnie nie zapychał.
U mnie świetnie sprawdza się Emulsja Avene SPF 50+. Jest to filtr do skóry tłustej, ładnie matuje, mnie nie zapycha, a mam bardzo problemową cerę. Ma jednak spory minus - cenę. Zobacz sobie na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30537
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 15:34   #3396
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

.

Edytowane przez babcia_miecia
Czas edycji: 2011-04-03 o 11:12
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 07:43   #3397
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę coś takiego filtry to zwykłe kremy, tyle że z ochroną UV... poza tym wszystkie kosmetyki są na bazie wody. Wystarczy zerknąć na składy - zawsze na pierwszym miejscu jest "aqua". Ja stosuje normalne apteczne filtry przez cały rok i nie widze w tym nic dziwnego.

U mnie świetnie sprawdza się Emulsja Avene SPF 50+. Jest to filtr do skóry tłustej, ładnie matuje, mnie nie zapycha, a mam bardzo problemową cerę. Ma jednak spory minus - cenę. Zobacz sobie na KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30537

Mi też najbardziej pasuje ta emulsja. Jest dość wydajna i na długo starcza, ale z chęcią bym jakiś zamiennik postosowała dla odmiany. Może polecicie coś ciekawego na lato?
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 10:59   #3398
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

witajcie

ja już Locacid odstawiłam
Teraz tylko kwas migdałowy raz w tygodniu 35% i chyba już skończę z końcem wiosny retinoidy i kwasy i powrót jesienią.
Z filtrów używam 25 z Chantarelle - latem przestawię się na SPF50.

Nawilżam się różnie - emulsją przeciwzmarszczkową z Avy, to olejem z oliwek, jojobą.
Wewnętrznie zawsze biorę tran.

Moja skóra jest już w o wiele lepszym stanie. Pozbyłam się plamek, kilku kaszaczków i wyrównałam powierzchnię skóry.

Próbowałyście stosować retinoidy na piersi - próbowałam i polecam.
Piersi dosłownie podskoczyły do góry. Nabrały jędrności. Po ciąży podniosło mnie to na duchu.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 11:22   #3399
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
witajcie

ja już Locacid odstawiłam
Teraz tylko kwas migdałowy raz w tygodniu 35% i chyba już skończę z końcem wiosny retinoidy i kwasy i powrót jesienią.
Z filtrów używam 25 z Chantarelle - latem przestawię się na SPF50.

Nawilżam się różnie - emulsją przeciwzmarszczkową z Avy, to olejem z oliwek, jojobą.
Wewnętrznie zawsze biorę tran.

Moja skóra jest już w o wiele lepszym stanie. Pozbyłam się plamek, kilku kaszaczków i wyrównałam powierzchnię skóry.

Próbowałyście stosować retinoidy na piersi - próbowałam i polecam.
Piersi dosłownie podskoczyły do góry. Nabrały jędrności. Po ciąży podniosło mnie to na duchu.
Dzięki za sugestię. Na biust można klaść przecież wiosną i latem, a zostało mi sporo locacidu i dirosealu. Ja też już chyba będę kończyć i jestem w miarę zadowolona.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 12:01   #3400
Marzenag1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A w jakiej postaci stosujesz ten kwas w tak dużym stężeniu? Peeling?
Marzenag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:22   #3401
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ojejku ja to bym się chyba bała tak piersi smarować locacidem chociaz porobily mi sie na dekolcie i kawałku biustu (wewnetrznie, jakbym miala duzy dekolt to widac) jakies takie rozszerzone i troche zanieczyszczone pory takie zaskórnikowate, nigdy tak nie mialam... wiec jesli o tym troche wiecej poczytam to moze na ten fragment skory zaczne stosowac ?

wybacz ze tak pytam ale w necie nie ma zbyt duzo na ten temat - o stosowaniu na twarz tematów jest multum, są wspominki też np. o plecach, ale o biuscie niezbyt.

Jesli dobrze rozumiem, brodawki sutkowe omijasz przy smarowaniu ? bo jakos sobie nie wyobrazam zeby mi z sutków skóra schodziła, chyba bym nie wytrzymała TAM takiego pieczenia

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2011-03-08 o 13:31
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 14:21   #3402
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Marzenag1 - to są ampułki 5ml jakby żelowo alejowe - do wprowadzania także ultradżwiękami - 35% ale pH jes aż 4.0 - także raz w tygodniu jako peeling sprawdza się. Nie będę tego stosować ciągle - tylko 4-6 aplikacji (tak jak jest zalecane) - zobaczę jak będzie.

basiago nie boję się stosować na piersi (nie nakładam nigdy na sutki - jeszcze po karmieniu mi to zostało) - kładę też na ramiona i plecy - wspomagająco - robię to raz w tygodniu i nic mi się nie łuszczy i nie piecze. Skóra na ciele jest inna niż na twarzy. A żal mi zostaiwć Locacid, bo do jesieni jednak straci na mocy.

Edytowane przez Kamilanet
Czas edycji: 2011-03-08 o 14:25
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:29   #3403
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Marzenag1 - to są ampułki 5ml jakby żelowo alejowe - do wprowadzania także ultradżwiękami - 35% ale pH jes aż 4.0 - także raz w tygodniu jako peeling sprawdza się. Nie będę tego stosować ciągle - tylko 4-6 aplikacji (tak jak jest zalecane) - zobaczę jak będzie.

basiago nie boję się stosować na piersi (nie nakładam nigdy na sutki - jeszcze po karmieniu mi to zostało) - kładę też na ramiona i plecy - wspomagająco - robię to raz w tygodniu i nic mi się nie łuszczy i nie piecze. Skóra na ciele jest inna niż na twarzy. A żal mi zostaiwć Locacid, bo do jesieni jednak straci na mocy.
dziękuję za odpowiedź spróbuję
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 13:39   #3404
misziaaa18
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 051
Maść z retinoidami a dieta!!

No wiec stosuję już prawie 2 tyg maśc z retinoidami Isotrexin i chciałabym się dowiedzieć czego nie wolno jeść??? Kiedyś czytałąm ze podobno marchewka odpada ale np pomidory wolno jeść??? proszę o konkretne przykłady i porady
misziaaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 22:38   #3405
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Maść z retinoidami a dieta!!

Gdzie ty takie rzeczy wyczytałaś? Z niczego nie musisz rezygnować. Retinoidy stosowane zewnętrznie w małym stopniu przenikają do organizmu.
Prawdopodobnie rady dotyczące diety były skierowane do osób stosujących retinoidy doustne, które powodują hiperwitaminozę wit. A i obciążają wątrobę. Ale to już inny kaliber i zwykle ostatnia deska ratunku przy uporczywym trądziku. Wówczas faktycznie nie należy przesadzać z dostarczaniem witaminy A z innych źródeł.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 13:19   #3406
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Maść z retinoidami a dieta!!

Cytat:
Napisane przez misziaaa18 Pokaż wiadomość
No wiec stosuję już prawie 2 tyg maśc z retinoidami Isotrexin i chciałabym się dowiedzieć czego nie wolno jeść??? Kiedyś czytałąm ze podobno marchewka odpada ale np pomidory wolno jeść??? proszę o konkretne przykłady i porady
Może mówisz o retinoidach doustnych stosowanie kremów nie ma nic do diety.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 17:42   #3407
misziaaa18
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 051
Dot.: Maść z retinoidami a dieta!!

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Może mówisz o retinoidach doustnych stosowanie kremów nie ma nic do diety.
nie, mówie o maści, ale skoro mozna jesć wszystko to ok, mam nadzieję ze nic się nie stanie
misziaaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 18:47   #3408
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ja tez pierwsze słyszę o diecie przy stosowaniu retinoidów zewnętrznie - a czytałam o tym wszystkim dość sporo. także na Twoim miejscu nic bym nie zmieniała
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 19:27   #3409
Miauczący Behemot
Przyczajenie
 
Avatar Miauczący Behemot
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoid + AHA, ktory najlepszy?

Cytat:
Napisane przez munks Pokaż wiadomość
Hello

Ja chciałam zasięgnąć waszej porady, gdyż już kilka miesięcy studiuję i czytam i czytam i czytam.... etc. odnośnie retinoidów i mam straszny mętlik w głowie... a mianowicie co forum to co innego polecają, inne opinie, inne wychwalane produkty... i bądź tu człowieku mądry ....

Mam 27 lat, cerę cienką, naczynkową (pod okiem i wokól skrzydełek nosa popękane naczynka), z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i ust, posiadam także skłonności do "zapychania". Mam rozszerzone pory na nosie, w jego okolicach i czole. Czasem pojawiają mi się takie dziwne gule, które są wypełnione wodą i ciężko się ich pozbyć, tzn. kilka dni się "ślimaczą" zanim zaschną i odejdą w zapomnienie

W przeszłości używałam już diroseal'u, Ystheal'u, Brevoxyl'u, na które moja cera specjalnie nie reagowała...

Chciałabym pogrubić moją skórę i zacząć przeciwdziałać zmarszczkom jednocześnie pielęgnując naczynka...

Posiadam następujące preparaty, których używam:
- krem do cery naczynkowej auriderm xo Gel codziennie rano na zmianę z Rilastil Intensive
- na to filtr Avene spf 50
- na noc, codziennie Ultra Smoothing Lotion AHA 10% Neostraty... (nie mogę używać BHA, gdyż jestem uczulona na salicylany)

chciałabym włączyć do tego jakiś retinol, który stosowałabym naprzemiennie nocą z neostratą, tylko że kompletnie nie mam pojęcia jaki wybrać i tu prosiłabym was o pomoc ... mam kilka opcji, a mianowicie:
- Zorac, najniższe stężenie
- Retin a, najniższe stężenie
- Avene, Diacneal
- Neostrata, Renewal
- BU Zestaw - Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%


A może znacie jeszcze jakiś inny retin. który byłby bardziej odpowiedni dla mnie? lub powinnam jeszcze coś włączyć do pielęgnacji?

Ja już się pogubiłam... i nie jestem w stanie obiektywnie spojrzeć na mój sposób pielęgnacji dlatego bardzo proszę o poradę
Hej Chciałam dopytać czy zdecydowałas sie na którys z produktów i czy faktycznie nic sie nie działo.Oczywiscie mam swiadomosc ze kazdy reaguje inaczej, niemniej jestem zainteresowana )pozdrawiam serdecznie (tez uczulona ((( stad moja ciekawosc)
Miauczący Behemot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-15, 13:07   #3410
dianka3000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

rzadko kiedy widzę,żeby ktoś napisał o firmie Clarena. tam też są kremy z kwasami. Azeinowy,migdałowy i PHA równy BHA. Mają fajna stronkę internetową. Polecam. http://www.clarena.pl/kosmetyki/linie/17
dianka3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 18:45   #3411
nigwunre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cześć dziewczyny jestem na tym wątku pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość i pomoc ! Mam cerę tłustą z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi no i ze skłonnością do trądziku i zaskórników . Przez ostatnie 2 lata chodziłam do dermatologów ale niestety poprawy żadnej nie zauważam. No i stwierdziłam że muszę wziąść sprawy w swoje ręce i wkońcu zakonczyć tą masakrę. Dużo czytałam na forum o pielęgnacji twarzy i postanowiłam całkowicie zmienić kosmetyki, zamiast drogich drogeryjnych kremów które nic nie dają postanowiłam iść w stronę produktów naturalnych, retinoidów, kwasów i filtrów oczywiście tylko troche sie w tym wszystkim pogubiłam i tak naprawde nie wiem co do części z nich czy moge je łaczyć i w jakiej kolejności je stosować więc mam do was mega prośbę czy mogłybyście mi podpowiedziec jak sensownie zacząć tą walkę wypisze kosmetyki które mam :
- isotrexin, davercin (od dermatologa)
-triacneal Avene
-cicalfate Avene
-clarena sebum control cream
-AURIGA FLAVO-C FORTE Serum do twarzy 15%
-filtr Avene spf 50
-Olejek myjący - pomarańczowy biochemia urody
-Hydrolat oczarowy biochemia urody
-Serum migdałowe biochemia urody
-dermogal A+E twist off
;/ wszystko niby ok tylko sama nie wiem juz jak to połaczyc żeby było dobrze wiec kochane błagam o pomoc !!!!!!!!!!!
nigwunre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 22:23   #3412
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej dziewczyny,
Mam prośbę o ocenę mojej pielęgnacji. Dopadła mnie dziś wątpliwość, czy kuracja którą przechodzę, przemyślana dosyć na szybko przez moją dermatolog będzie w pełni bezpieczna. Do rzeczy:

Od 3 lat aktywnie walczę z przebarwieniami na twarzy. Problemu z przetłuszczaniem się skóry już nie mam od jakiegoś czasu, ale cera jest wrażliwa, skłonna do zapychania i zaskórników (sklepowe kremy odpadają, fluidów unikam jak mogę). Problem blizenek nie jest wielki, bo pod symbolicznym makijażem prawie nic nie widać, no ale JA wiem, że ślady po mlodzieńczej batalii z trądzikiem (u kosmetyczek) jednak jakieś są.

Zaczęłam od stosowania migdała ok. 3 lata temu, osiągając ok. 40% w gabinecie kosmetycznym i sama w domu, robiłam też wtedy mikstury z salicylem, oraz przez ok 2 lata z przerwami używałam Atrederm. Efekty nie były powalające, eksperymentów było mi mało, co jakiś czas włączałam coś jeszcze, zwykle Effaklar K, serum z wit. C. Nie potrafiłam nigdy, tak jak niektóre wizażanki, stosować retinoid, kwasy, filtry na dzień, bo dla mnie to wydawało się po prostu za dużo.

W tym roku postanowiłam rozprawić się z przebarwieniami bardziej radykalnie, a przede wszystkim zafundować sobie peelingi u dermatologa, mocniejsze niż to co przeszłam dotąd. Przy okazji chciałam zapytać dermę co sądzi o włączeniu retinoidów w moim przypadku, bo jeśli bym mogła coś więcej użyć to czemu nie , w końcu skończyłam już 30 lat i jest najwyższy czas.

Obecnie złuszczam się w gabinecie dermy peelingiem migdałowym - 3 tyg temu 50%, kilka dni temu 70%, pójdę jeszcze ze dwa razy na 70% bo widzę że to jest naprawdę COŚ co moja buzia lubi. Derma poleca chodzić do niej co 2 tygodnie i zrobić "do szcześciu zabiegów"...Płacę jak za zboże, ale nie narzekam, bo efekty widzę.Już po pierwszym zabiegu dermę żeby mi też poleciła jakiś retinoid, i ochoczo przepisała na receptę Epiduo. Że niby doskonale się uzupełni z migdałem i pomoże mi się złuszczać. Problem tylko w tym, że moja skóra w tydzień po peelingu 70% jest bardzo wrażliwa, trochę piecze (choć nawilżam, a jakże..) i zastanawiam się, czy to Epiduo mam naprawdę zacząć stosować już teraz - czy odczekać, aż kuracja kwasowa przejdzie epogeum, i dopiero wtedy włączyć retinoid?

Nie chcę przedobrzyć, i skórze ktora teraz osiąga ładny, zdrowy kolorek i pomalutku się złuszcza, widzę ją bez zaskórników etc.. Kusi mnie, ale nie chcę dowalić retinoidu który ją podrażni za bardzo. Nie wiem, czy moja derma na pewno dobrze ten retinoid mi dobrała, czy to nie będzie za silne? Wątpliwości budzi też fakt, że listopad jest całkiem słoneczny, nawet przy filtrach czuję sięw tej chwili mocno podrażniona, i boję się rozwoju kolejnych przebarwień..Skóra nie schodzi ze mnie płatami (niestety!), łuszczę się bardzo delikatnie, ale świeży naskórek jest zaróżowiony i nie chcę go dobijać retinoidem..
Ale może powinnam jednak zaryzykować, żeby teraz, jesienią, się pozbyć tych przebarwień radykalnie, i korzystać że migdał tak dobrze na mnie działa?
Jak uważacie?

Z góry dzieki za odpowiedzi

Edytowane przez magmail
Czas edycji: 2011-11-01 o 18:51 Powód: poprawki redakcyjne
magmail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 23:20   #3413
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Kosmetyki z Kwasami - gdzie je kupić ?

Witam, chciałem zapytać , gdzie moge kupić róznego typu kosmetyki z kwasami ? w jakich sklepach najczęściej je znajde ? Rossman,Apteka czy jakaś drogeria ? bo naprawde chodze po tych rossmanach i jakoś nie moge znaleść

jeśli macie też sprawdzone sklepy internetowe z w/w kosmetykami to prosze o linki,albo na pw , chętnie poczytam ;-)

Pozatym jaki krem z kwasami polecacie dla cery tłustej,by uspokoić wydzielanie sebum, oraz zmniejszyć pory i wygładzić bardziej twarz ? jeśli macie jakieś swoje typy to bardzo bym prosił o pomoc.


Pozdrawiam ;-)
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 07:18   #3414
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kosmetyki z Kwasami - gdzie je kupić ?

Bardzo dużo informacji znajdziesz na forum Biochemia - podwieszone Biochemiczne Kompendium zawiera większość potrzebnych Ci informacji - z tą jedną zmianą,że Diacneal zastąpiono Triacnealem
Do kupienia w aptece
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-11-09 o 07:22
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 09:55   #3415
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kosmetyki z Kwasami - gdzie je kupić ?

Na początek polecam dermatologa i aptekę
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 11:18   #3416
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kosmetyki z Kwasami - gdzie je kupić ?

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość
Witam, chciałem zapytać , gdzie moge kupić róznego typu kosmetyki z kwasami ? w jakich sklepach najczęściej je znajde ? Rossman,Apteka czy jakaś drogeria ? bo naprawde chodze po tych rossmanach i jakoś nie moge znaleść

jeśli macie też sprawdzone sklepy internetowe z w/w kosmetykami to prosze o linki,albo na pw , chętnie poczytam ;-)

Pozatym jaki krem z kwasami polecacie dla cery tłustej,by uspokoić wydzielanie sebum, oraz zmniejszyć pory i wygładzić bardziej twarz ? jeśli macie jakieś swoje typy to bardzo bym prosił o pomoc.


Pozdrawiam ;-)
linki: biochemiaurody.com
mazidla.com
zrobsobiekrem.pl
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 15:32   #3417
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Kosmetyki z Kwasami - gdzie je kupić ?

Cytat:
Napisane przez Lukasz90Lukasz Pokaż wiadomość
Witam, chciałem zapytać , gdzie moge kupić róznego typu kosmetyki z kwasami ? w jakich sklepach najczęściej je znajde ? Rossman,Apteka czy jakaś drogeria ? bo naprawde chodze po tych rossmanach i jakoś nie moge znaleść

jeśli macie też sprawdzone sklepy internetowe z w/w kosmetykami to prosze o linki,albo na pw , chętnie poczytam ;-)

Pozatym jaki krem z kwasami polecacie dla cery tłustej,by uspokoić wydzielanie sebum, oraz zmniejszyć pory i wygładzić bardziej twarz ? jeśli macie jakieś swoje typy to bardzo bym prosił o pomoc.


Pozdrawiam ;-)
warto dodac ze kwasy to nie takie tam sobie toniki, kremiki i inne przyjemne produkty, tylko naprawdę silna kuracja i radzę się zapoznać z wszystkimi niezbednymi informacjami dotyczacymi tego (filtrowanie, sposob uzywania, nawilzanie przy złuszczaniu, pielegnacja itd) jeżeli nie chcesz sobie zrobic wiecej krzywdy niz to jest tego warte

jakby co, ja używam toniku z kwasami AHA/BHA 10% - to naprawdę mocny kaliber, z biochemiaurody.com

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-15 o 08:41
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 18:07   #3418
Lukasz90Lukasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki z Kwasami - gdzie je kupić ?

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;30499034]warto dodac ze kwasy to nie takie tam sobie toniki, kremiki i inne przyjemne produkty, tylko naprawdę silna kuracja i radzę się zapoznać z wszystkimi niezbednymi informacjami dotyczacymi tego (filtrowanie, sposob uzywania, nawilzanie przy złuszczaniu, pielegnacja itd) jeżeli nie chcesz sobie zrobic wiecej krzywdy niz to jest tego warte

jakby co, ja używam toniku z kwasami AHA/BHA 10% - to naprawdę mocny kaliber, z biochemiaurody.com [/QUOTE]


ja to rozumiem, jednakże jestem facetem i jak to facet kompletnie się na tym nie znam,więc nie wiem co z czym łączyć czy wg moge łączyć i czy mi to nie zaszkodzi... Gdyby ktoś był tak miły i mi pomógł w doborze kosmetyków bym był wdzięczny po 100kroć ...

obecnie używam serii kosmetyków z SORAYA jest to Tonik,żel do mycia twarzy, Peeling i zielona maseczka wszystko z formułą "oil free" mam cere tłustą,bardzo się świeci i do tego niekiedy mam wypryski... z tego co się jeszcze dowiedziałem mam bardzo rozszerzone pory, chodze na zabiegi mikrodermobrazji - pomaga nie powiem, ale jeszcze to nie ten efekt,który chce osiągnać,czyli piękną ,gładką twarz ...

ze stronki biochemia urody ujrzałem taki tonik "Tonik z kwasami AHA/BHA 10% 110 g / Cena: 18.80 zł" cena malutka, więc moge kupić bez problemu,jednakże nie wiem czy to będzie dobrze grało z obecnymi kosmetykami ...

Pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedź. Jak coś moje gg 6729255
Lukasz90Lukasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:08   #3419
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
witajcie

ja już Locacid odstawiłam
Teraz tylko kwas migdałowy raz w tygodniu 35% i chyba już skończę z końcem wiosny retinoidy i kwasy i powrót jesienią.
Z filtrów używam 25 z Chantarelle - latem przestawię się na SPF50.

Nawilżam się różnie - emulsją przeciwzmarszczkową z Avy, to olejem z oliwek, jojobą.
Wewnętrznie zawsze biorę tran.

Moja skóra jest już w o wiele lepszym stanie. Pozbyłam się plamek, kilku kaszaczków i wyrównałam powierzchnię skóry.

Próbowałyście stosować retinoidy na piersi - próbowałam i polecam.
Piersi dosłownie podskoczyły do góry. Nabrały jędrności. Po ciąży podniosło mnie to na duchu.
witam, moje piersi po ciąży wyglądają koszmarnie. Mogłabyś mi powiedzieć po jakim retinie osiągnęłaś efekt uniesienia? czy to było na receptę? obecnie u używam Triancealu, ale tylko na twarz bo okropnie mnie podrażnia, walczę z małym trądzikiem.
Jak skończę pierwszą tubkę triancealu mogę przejść na coś mocniejszego?
Mam jeszcze takie pytanie, swego czasu wyczytałam, że osobom borykającym się z trądzikiem, skłonnym do zapychania nie zaleca się stosowania zoracu ani retinu a w kremie, gdyż on może pozapychać.Czy to prawda? Czy istnieje coś takiego w płynie?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 11:20   #3420
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Locacid - jest na receptę

A próbowałaś najprostszego codziennego masażu piersi z użyciem np. oliwy z oliwek? Trzeba się trochę namachać min, 2 min., ale efekty też są i bez retinoidów (tak na początek)
W każdym zabiegu na piersi masaż to podstawa! Zresztą na twarz także.

http://www.youtube.com/watch?v=f6jgDk4apog
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.