Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy! - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-16, 10:20   #2281
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cześć dziewczyny, mogę dołączyć? Jestem właśnie w trakcie przedświątecznych porządków i ręce mi opadają, ile ja tego mam. Mieszkamy w obecnym mieszkaniu zaledwie siedem lat, przez ten czas dorobiliśmy się dziecka, kilku tysięcy książek, które leżą już dosłownie w każdym kącie, do tego dochodzą zabawki małego, moje kosmetyki i moja wielka słabość - zbiór przepisów, gazetek i książek kulinarnych. Nie mamy miejsca na nowe regały, kosmetyki przestały mieścić się w łazienkowej komodzie a ja przy okazji każdych porządków podejmuję mocne postanowienie pozbycia się chociaż części rzeczy. Ale zawsze, ilekroć mam coś odłożyć do oddania czy wyrzucenia ręka mi zadrży. Jestem chomikiem i zaczyna mi być z tym źle Książki kupuję już rzadko, tylko te, które absolutnie muszę mieć, dużo wypożyczam z biblioteki, ale co zrobić z nagromadzonymi zbiorami? W nowym roku chciałabym mocno ograniczyć zakupy kosmetyczne, zużyć przynajmniej część moich zapasów, sprzedać część książek lub oddać do biblioteki i przerzedzić moją kolekcję kulinariów. Na szczęście nie mam problemu z ciuchami, przynajmniej w szafie się mieszczę (no, nie do końca, bo dwie półki zajmują książki)
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 17:20   #2282
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez pyska95 Pokaż wiadomość
Ja odpowiadam co do tematu torebki. Obecnie mam jedna mala czarna do przewieszenia przez ramie, jedna czarna w reke lub przez ramie bo ma dlugi pasek i jedna longchamp rozowa w reke ktora kupilam za 5 zl w sh (tamte tez sa z sh). Wlasnie chcialabym zmienic te wieksze na jedna longchamp granatowa na ramie jest z materialu ktory sie szybko nie zniszczy ale kosztuje cos 400 zl wiec na razie sobie pozwolic nie moge. Podoba mi sie tez taka z hm czarna prosta ale mam obawy co do materialu taka skorzana (nie wiem ile moze wytrzymac).
Po za tym nie wiem jaka mogla by byc jeszcze fajna.
Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Ja mam teraz nowiutkiego shoppera ciemnobrązowego z grubej, fajnej skóry i planuję go pastować, pielęgnować i nosić długo. Do tego mam jedną skórzaną kopertówkę do ręki, małą metalową torebkę do ręki (jeszcze z mojego ślubu, zabieram ją do opery albo na inne eleganckie wyjścia), jedną małą brzydką na pasku (ta jest tylko na wyjazdy). Plus torba na fitness
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi Liczyłam, że podrzucicie jakieś konkretne marki
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 17:50   #2283
ineska86
Rozeznanie
 
Avatar ineska86
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 642
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Czytam cały Wasz wątek - dziś dołączam!

Zatem:
ograniczam niepotrzebne
wstrzymuję się od impulsywnego kupowania
wyrzucam oddaję sprzedaję
redukuję - do rzeczy dobrej jakości
próbuję zakończyć kilka kosmetyków i szlaban na Rossmana.

Super że jest tyyyle osób myślących podobnie do mnie i że możemy się tu wspierać i wymieniać pomysłami
__________________
minimalistka
ineska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:41   #2284
Bonjour_tristesse
Raczkowanie
 
Avatar Bonjour_tristesse
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 444
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez pyska95 Pokaż wiadomość
Ja odpowiadam co do tematu torebki. Obecnie mam jedna mala czarna do przewieszenia przez ramie, jedna czarna w reke lub przez ramie bo ma dlugi pasek i jedna longchamp rozowa w reke ktora kupilam za 5 zl w sh (tamte tez sa z sh). Wlasnie chcialabym zmienic te wieksze na jedna longchamp granatowa na ramie jest z materialu ktory sie szybko nie zniszczy ale kosztuje cos 400 zl wiec na razie sobie pozwolic nie moge. Podoba mi sie tez taka z hm czarna prosta ale mam obawy co do materialu taka skorzana (nie wiem ile moze wytrzymac).
Po za tym nie wiem jaka mogla by byc jeszcze fajna.

Widzę, że mamy podobny gust torebkowy
Ja również docelowo chciałabym jedną małą, skórzaną, przewieszaną torebkę i na co dzień longchamp, najlepiej również czarny. Bardzo wygodna, lekka torba. Postanowiłam, że kupię ją jak mój obecny shopper zakończy życie
__________________
“the problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence”


Mój blog minimalistyczno - modowy
Bonjour_tristesse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 19:59   #2285
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Dziewczyny, a co robicie z zachciankami? Ja mam taką jedną od ponad roku i ciągle mi nie przeszło ale też nie mogę się zecydowac zeby kupic...
I drugie pytanie: co kupic jako prezent dla osoby, która ma wszystko, jest po prostu zbieraczem... Myślę o drobej rzeczy do 50 zł. I najlepiej takiej, która dodatkowo nie zagraciłaby mieszkania. Albo jakis prezent niematerialny jak wejściówka, bilet, ale tu nie mam pomysłu...
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:07   #2286
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co robicie z zachciankami? Ja mam taką jedną od ponad roku i ciągle mi nie przeszło ale też nie mogę się zecydowac zeby kupic...
I drugie pytanie: co kupic jako prezent dla osoby, która ma wszystko, jest po prostu zbieraczem... Myślę o drobej rzeczy do 50 zł. I najlepiej takiej, która dodatkowo nie zagraciłaby mieszkania. Albo jakis prezent niematerialny jak wejściówka, bilet, ale tu nie mam pomysłu...
zależy jaka zachcianka - jak trwa już rok to może warto?

kiedyś dostałam na gwiazdkę taki bilet do multikina na cokolwiek chcę
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:19   #2287
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Voucher na masaż w salonie
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 20:31   #2288
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co robicie z zachciankami? Ja mam taką jedną od ponad roku i ciągle mi nie przeszło ale też nie mogę się zecydowac zeby kupic...
I drugie pytanie: co kupic jako prezent dla osoby, która ma wszystko, jest po prostu zbieraczem... Myślę o drobej rzeczy do 50 zł. I najlepiej takiej, która dodatkowo nie zagraciłaby mieszkania. Albo jakis prezent niematerialny jak wejściówka, bilet, ale tu nie mam pomysłu...
Jak zachcianka trwa minimum poł roku to kupuję
Karta podarunkowa, voucher, zestaw dobrych herbat jeśli lubi?
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:33   #2289
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Właśnie ta osoba nie chodzi raczej do kina ani do kosmetyczki. Teraz mi przyszedł pomysł, że może do Opery bym jej jakiś bilet kupiła bo wiem, że raczej to trafi w jej gust. Pytanie tylko czy taki niematerialny prezent sprawi tyle samo radości co materialny.
A tą moją zachcianką jest szminka Russian Red z Maca. Argumenty za:
- podoba mi się kolor
- nie mam ani jednej szminki
- jest klasyczna, elegancka
- podobno dobra jakośc
- zawsze chcialam miec coś z Maca
- nie podobają mi się tańsze odpowiedniki
- dobrze wygląda przy moim typie urody

Argumenty przeciw:
- nie wiem czy polubię się w czerwonej pomadce, czy będę się czuła komfortowo
- nie wiem czy pasuje do okularów, zwłaszcza brązowych oprawek
- raczej rzuca się w oczy

I dalej nie mogę zdecydowac
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:36   #2290
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Właśnie ta osoba nie chodzi raczej do kina ani do kosmetyczki. Teraz mi przyszedł pomysł, że może do Opery bym jej jakiś bilet kupiła bo wiem, że raczej to trafi w jej gust. Pytanie tylko czy taki niematerialny prezent sprawi tyle samo radości co materialny.
A tą moją zachcianką jest szminka Russian Red z Maca. Argumenty za:
- podoba mi się kolor
- nie mam ani jednej szminki
- jest klasyczna, elegancka
- podobno dobra jakośc
- zawsze chcialam miec coś z Maca
- nie podobają mi się tańsze odpowiedniki
- dobrze wygląda przy moim typie urody

Argumenty przeciw:
- nie wiem czy polubię się w czerwonej pomadce, czy będę się czuła komfortowo
- nie wiem czy pasuje do okularów, zwłaszcza brązowych oprawek
- raczej rzuca się w oczy

I dalej nie mogę zdecydowac
idź do MACA umaluj się i sprawdź - pytanie czy chcesz się rzucać w oczy, bo jest dość wyrazista, na pewno nie każdemu pasuje - rozwiąże to Twój problem 1 i 3

okularami bym się nie przejmowała

ja zawsze chciałam mieć coś Chanel - w końcu mam bronzer i lubię się nim malować - mam w sumie 2, drugi dużo ciemniejszy - w zależności od stopnia opalenizny własnej wybieram między nimi
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 20:43   #2291
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Charlotta11 idź ją przetestuj koniecznie w sklepie i ponoś trochę, wtedy się przekonasz
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 21:35   #2292
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
Charlotta11 idź ją przetestuj koniecznie w sklepie i ponoś trochę, wtedy się przekonasz
dokładnie
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 21:40   #2293
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Nie mam Maca w pobliżu.

Ale na razie postanowiłam, że jednak nie kupowac bo stwierdziłam, że najpierw muszę kupic podstawowe rzeczy jakimi są korektor, podkład i krem/serum do twarzy. Z tych, które mam nie jestem zadowolona ale postaram się wykończyc.

Widocznie przelanie moich wątpliwości na papier(=klawiaturę) pomogło w podjęciu decyzji.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 22:20   #2294
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Nie mam Maca w pobliżu.

Ale na razie postanowiłam, że jednak nie kupowac bo stwierdziłam, że najpierw muszę kupic podstawowe rzeczy jakimi są korektor, podkład i krem/serum do twarzy. Z tych, które mam nie jestem zadowolona ale postaram się wykończyc.

Widocznie przelanie moich wątpliwości na papier(=klawiaturę) pomogło w podjęciu decyzji.
Poczekaj aż będziesz gdzieś gdzie jest Mac i najwyżej wtedy popróbujesz ale może nawet do tego czasu przejdzie Ci ochota na tą szminkę
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:45   #2295
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Właśnie ta osoba nie chodzi raczej do kina ani do kosmetyczki. Teraz mi przyszedł pomysł, że może do Opery bym jej jakiś bilet kupiła bo wiem, że raczej to trafi w jej gust. Pytanie tylko czy taki niematerialny prezent sprawi tyle samo radości co materialny.
A tą moją zachcianką jest szminka Russian Red z Maca. Argumenty za:
- podoba mi się kolor
- nie mam ani jednej szminki
- jest klasyczna, elegancka
- podobno dobra jakośc
- zawsze chcialam miec coś z Maca
- nie podobają mi się tańsze odpowiedniki
- dobrze wygląda przy moim typie urody

Argumenty przeciw:
- nie wiem czy polubię się w czerwonej pomadce, czy będę się czuła komfortowo
- nie wiem czy pasuje do okularów, zwłaszcza brązowych oprawek
- raczej rzuca się w oczy

I dalej nie mogę zdecydowac
Russian Red to klasyk jak mała czarna. Jedną taką warto mieć nawet jeśli nie chodzi się w niej codziennie Poza tym to kolor pasujący do większości typów urody
Możesz też kupić tańszy odpowiednik żeby zobaczyć czy będzie Ci dobrze, np. http://fashionistainthedark.blogspot...d-rimmels.html
A potem jeśli się już przekonasz do czerwieni kupisz swoją wymarzoną RR
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 08:46   #2296
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Dziękuję za odpowiedzi. W ogóle to jest jeden z niewielu wątków na Wizażu gdzie nie ma wzajemnego nakręcania się na zakupy.

Spotkałam się z opinią, że albo okulary albo czerwona szminka bo te dwie rzeczy na raz to już za dużo. Wtedy mamy dwa silne elementy na twarzy. Przeglądałam nawet przykładowe zdjęcia i faktycznie, moim zdaniem, nie wygląda to najlepiej.

Z drugiej strony czerwona szminka potrafi nieraz zrobic cały look. Zwłaszcza proste ubrania zyskują przy niej charakteru. Albo na ważniejsze wyjścia, imprezy itp. Też świetna.
Dltego tak nie chce mi wyjśc z głowy.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 12:51   #2297
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

hej dziewczyny!
wracam, jestem wciaz w trakcie swiatecznych porzadkow i stwierdzam, ze to niesamowite jak sie przedmioty do czlowieka "przyklejaja"
Wciaz mam za duzo ciuchow w szafie, ale powoli daze do rozwiazania tego problemu, chyba coraz lepiej mi idzie. Wczoraj mialam mala chandre, wybralam sie do sklepu, gdzie poprzegladalam rzeczy, poprzymierzalam, nacieszylam oczy i wyszlam bez niczego jaka ulga

Czytam tez swietna ksiazke: Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków. Marty Sapały. Genialna, spedzilam z nia wczoraj 3 godziny
Kupilam ostatnio 3 ksiazki na czytnik, ale nie czuje sie z tym zle. Dawno nie robilam zakupow ksiazkowych, a kiedys czesto wycjodzilam z czyms z ksiegarnii. Za to odkad nie mieszkam w Polsce moge liczyc juz tylko na ebooki. I na szczescie coraz wiecej tytulow jest wydawanych tez elektornicznie. Czekalam tez na e-wydanie innej ksiazki i kupilam wreszcze: Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską-Świerczyńską -czeka na swoja kolejke do czytania, ale widze juz, ze bedzie mi sie podobac.

Moze macie jakies ksiazki z nurtu minimalistycznego do polecenia?
Albo w ogole ciekawe ksiazki? Cos takiego "o dobrym zyciu" ?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 13:14   #2298
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co robicie z zachciankami? Ja mam taką jedną od ponad roku i ciągle mi nie przeszło ale też nie mogę się zecydowac zeby kupic...
I drugie pytanie: co kupic jako prezent dla osoby, która ma wszystko, jest po prostu zbieraczem... Myślę o drobej rzeczy do 50 zł. I najlepiej takiej, która dodatkowo nie zagraciłaby mieszkania. Albo jakis prezent niematerialny jak wejściówka, bilet, ale tu nie mam pomysłu...
Co do zachcianek to jeśli mi ochota na daną rzecz nie przechodzi to kupuję Z tym, że rzadko kiedy mam zachciankę a jeśli już to jest to coś, co jest mi potrzebne i wiem, że będę z tego korzystała. Jakoś tak naturalnie przestałam potrzebować rzeczy po to tylko żeby je mieć.

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. W ogóle to jest jeden z niewielu wątków na Wizażu gdzie nie ma wzajemnego nakręcania się na zakupy.

Spotkałam się z opinią, że albo okulary albo czerwona szminka bo te dwie rzeczy na raz to już za dużo. Wtedy mamy dwa silne elementy na twarzy. Przeglądałam nawet przykładowe zdjęcia i faktycznie, moim zdaniem, nie wygląda to najlepiej.

Z drugiej strony czerwona szminka potrafi nieraz zrobic cały look. Zwłaszcza proste ubrania zyskują przy niej charakteru. Albo na ważniejsze wyjścia, imprezy itp. Też świetna.
Dltego tak nie chce mi wyjśc z głowy.
Kup tę szminkę Ale najpierw przetestuj identyczny kolor i zobacz jak się w nim czujesz Za mną kiedyś też długo chodziła czerwień, ale ostatecznie okazało się, że użyłam tej szminki dwa razy i poszła w kąt. Źle w niej wyglądałam i źle się w niej czułam. A wystarczyło przetestować i obyłoby się bez bezsensownego zakupu.



Witam wszystkie nowe osoby w wątku

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Czytam tez swietna ksiazke: Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków. Marty Sapały. Genialna, spedzilam z nia wczoraj 3 godziny
Kupilam ostatnio 3 ksiazki na czytnik, ale nie czuje sie z tym zle. Dawno nie robilam zakupow ksiazkowych, a kiedys czesto wycjodzilam z czyms z ksiegarnii. Za to odkad nie mieszkam w Polsce moge liczyc juz tylko na ebooki. I na szczescie coraz wiecej tytulow jest wydawanych tez elektornicznie. Czekalam tez na e-wydanie innej ksiazki i kupilam wreszcze: Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską-Świerczyńską -czeka na swoja kolejke do czytania, ale widze juz, ze bedzie mi sie podobac.

Moze macie jakies ksiazki z nurtu minimalistycznego do polecenia?
Albo w ogole ciekawe ksiazki? Cos takiego "o dobrym zyciu" ?
"Czesałam ciepłe króliki" jest świetna Od kilku dni mam czytnik (uruchomię go dopiero w Święta jak na prezent przystało) i przymierzam się do "Mniej". Odkąd przeżyłam masakrę z tegorocznymi przeprowadzkami przyrzekłam sobie, że od teraz tylko ebooki. Jaki masz czytnik?
Z książek o minimalizmie mam "Skup się", "52 zmiany" i "Minimalizm" Leo Babauty oraz "Minimalizm po polsku" Ajki z Prostego Bloga. Z innych książek mogę polecić "Świadome zakupy czyli co naprawdę kupujemy" Pat Thomas i "Lekcje Madame Chic" Jennifer L. Scott (chcę także przeczytać jej nową książkę). Lubię książki Katarzyny Miller.
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 13:45   #2299
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
"Czesałam ciepłe króliki" jest świetna Od kilku dni mam czytnik (uruchomię go dopiero w Święta jak na prezent przystało) i przymierzam się do "Mniej". Odkąd przeżyłam masakrę z tegorocznymi przeprowadzkami przyrzekłam sobie, że od teraz tylko ebooki. Jaki masz czytnik?
Z książek o minimalizmie mam "Skup się", "52 zmiany" i "Minimalizm" Leo Babauty oraz "Minimalizm po polsku" Ajki z Prostego Bloga. Z innych książek mogę polecić "Świadome zakupy czyli co naprawdę kupujemy" Pat Thomas i "Lekcje Madame Chic" Jennifer L. Scott (chcę także przeczytać jej nową książkę). Lubię książki Katarzyny Miller.
Moj czytkim to Kindle Paperwhite. Bardzo mi sluzy, to podswietlanie jest super zwlaszcza do czytania wieczorami

Dziekuje za polecenia ksiazek, zaraz bede je "ogladac"
Ja czytalam do tej pory "Minimalizm po polsku", Lekcje Madame Chic" cos tam "Sztuka minimalizmu w codziennym życiu" Dominique Loreau.
Gdzies mialam jeszcze fajna pozycje do przeczytania o tym jak dzialaja wielkie marki i o wplywie ich na konsumpcje, ale nie moge teraz tego tytulu znalezc. Dopisze tu jak znajde.
Ogolnie zaczelo mi ostatnio brakowac czytania i wizyt w ksiegarniach, ale teraz juz nie chce ksiazek drukowanych. Moze czasem w wyjatkowych przypadkach chcialabym miec drukowane wersje, ale stanowczo przerzucilam sie juz na czytnik. W zasadzie jedyne pozycje, ktore zamierzam jeszcze "realnie" kupowac to ksiazki zwiazane z moim zawodem, wiec o projektowaniu. Ich po prostu nie ma na czytniki, no i tam liczy sie to jak sa wydane, jak zlozone, jakosc i ilustracje. Ale tak czy inaczej staram sie ograniczac w zakupach ksiazek rowniez.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

a znacie tan filmik?
https://www.youtube.com/watch?v=Se12y9hSOM0


na ich kanale jest wiecej tego typu ciekawych opowiesci o tym jak rzeczy, rynek, sprzedaz i konsumpcja funkcjonuja Polecam
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 14:47   #2300
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Moj czytkim to Kindle Paperwhite. Bardzo mi sluzy, to podswietlanie jest super zwlaszcza do czytania wieczorami

Dziekuje za polecenia ksiazek, zaraz bede je "ogladac"
Ja czytalam do tej pory "Minimalizm po polsku", Lekcje Madame Chic" cos tam "Sztuka minimalizmu w codziennym życiu" Dominique Loreau.
Gdzies mialam jeszcze fajna pozycje do przeczytania o tym jak dzialaja wielkie marki i o wplywie ich na konsumpcje, ale nie moge teraz tego tytulu znalezc. Dopisze tu jak znajde.
Ogolnie zaczelo mi ostatnio brakowac czytania i wizyt w ksiegarniach, ale teraz juz nie chce ksiazek drukowanych. Moze czasem w wyjatkowych przypadkach chcialabym miec drukowane wersje, ale stanowczo przerzucilam sie juz na czytnik. W zasadzie jedyne pozycje, ktore zamierzam jeszcze "realnie" kupowac to ksiazki zwiazane z moim zawodem, wiec o projektowaniu. Ich po prostu nie ma na czytniki, no i tam liczy sie to jak sa wydane, jak zlozone, jakosc i ilustracje. Ale tak czy inaczej staram sie ograniczac w zakupach ksiazek rowniez.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

a znacie tan filmik?
https://www.youtube.com/watch?v=Se12y9hSOM0


na ich kanale jest wiecej tego typu ciekawych opowiesci o tym jak rzeczy, rynek, sprzedaz i konsumpcja funkcjonuja Polecam
Filmiki mają świetne, wciągnęłam się
Również mam Paperwhite. Mam nadzieję, że posłuży mi jak najdłużej.
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 15:58   #2301
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Filmiki mają świetne, wciągnęłam się
Również mam Paperwhite. Mam nadzieję, że posłuży mi jak najdłużej.
Ja mam mojego juz ponad rok i jestem bardzo zadowolona

Znacie może jakieś ciekawe blogi? Nie pamiętam czy już było to pytanie. Znam prosty blog, minimal plan i kilka innych które mam w domu w zakładce a teraz nie pamiętam. Napiszecie co sledzicie ? Ja później uzupelnie moja listę

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2014-12-17 o 16:01
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 17:21   #2302
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. W ogóle to jest jeden z niewielu wątków na Wizażu gdzie nie ma wzajemnego nakręcania się na zakupy.
Zwłaszcza teraz przed świętami na każdym wątku dziewczyny jarają się byle czym, byle tanim żelem znalezionym np w biedrze bo ma bałwanki czy ciasteczka namalowane ale to, że mocno wysusza to szczegół, bałwanek musi być


Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Gdzies mialam jeszcze fajna pozycje do przeczytania o tym jak dzialaja wielkie marki i o wplywie ich na konsumpcje, ale nie moge teraz tego tytulu znalezc. Dopisze tu jak znajde.
Jak znajdziesz dopisz, przeczytałabym



Omijając blogi na polskim yt lubię też oglądać: https://www.youtube.com/user/mayathebee2626/videos
Mówi o minimalizmie, weganizmie, nie kupuje byle czego i ogólnie zdrowe podejście do wszystkiego więc mi akurat wszystko pasuje

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-12-17 o 18:37
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 18:18   #2303
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Świetny wątek, biorę się za czytanie
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 19:35   #2304
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Znam Maje tez ja lubię
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 19:44   #2305
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Znam Maje tez ja lubię
Tak myślałam Ale może komuś innemu przyda się link do niej
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 20:03   #2306
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Tak myślałam Ale może komuś innemu przyda się link do niej
a Agnieszke znasz?
https://www.youtube.com/watch?v=NpuQIYFC27M
to moja ulubiona youtubowa vlogerka polska

a Coco to moja ulubiona vlogerka anglojezyczna
https://www.youtube.com/channel/UCp1...gZFqohA/videos

inne anglojezyczne to:
Hello Cathy https://www.youtube.com/channel/UCOt...05jcnufQRHf6Sg
Carrie Leigh Anna
https://www.youtube.com/channel/UCWc...gn-1WjDTD3JmpA
Sprout & Blossom
https://www.youtube.com/channel/UCF1...GG3MOdn93IU1YA

a blogi jakie mam w zakladkach to
http://www.wystarczy-mniej.blogspot.ie/
http://minimalplan.com/
http://rubialife.blogspot.ie/
http://exkonsumpcja.blogspot.ie/
http://mini.post.waw.pl/
http://ubierajsieklasycznie.pl/

ufff...pewnie mam cos jeszcze ale nie widze teraz, moze jak sie pojawi to wkleje
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 20:35   #2307
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
a Agnieszke znasz?
https://www.youtube.com/watch?v=NpuQIYFC27M
to moja ulubiona youtubowa vlogerka polska

a Coco to moja ulubiona vlogerka anglojezyczna
https://www.youtube.com/channel/UCp1...gZFqohA/videos

inne anglojezyczne to:
Hello Cathy https://www.youtube.com/channel/UCOt...05jcnufQRHf6Sg
Carrie Leigh Anna
https://www.youtube.com/channel/UCWc...gn-1WjDTD3JmpA
Sprout & Blossom
https://www.youtube.com/channel/UCF1...GG3MOdn93IU1YA

a blogi jakie mam w zakladkach to
http://www.wystarczy-mniej.blogspot.ie/
http://minimalplan.com/
http://rubialife.blogspot.ie/
http://exkonsumpcja.blogspot.ie/
http://mini.post.waw.pl/
http://ubierajsieklasycznie.pl/

ufff...pewnie mam cos jeszcze ale nie widze teraz, moze jak sie pojawi to wkleje
nissie chyba większość zna i też z pl moja ulubiona
Btw, większość tych naszych blogerek na yt nic ciekawego nie pokazuje, tylko haule zakupowe itp. Jedynie jeszcze szusz mimo wszystko oglądam bo po prostu ją lubię
Coco też lubię a pozostałe czasem oglądam

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2014-12-17 o 20:49
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 21:09   #2308
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
nissie chyba większość zna i też z pl moja ulubiona
Btw, większość tych naszych blogerek na yt nic ciekawego nie pokazuje, tylko haule zakupowe itp. Jedynie jeszcze szusz mimo wszystko oglądam bo po prostu ją lubię
Coco też lubię a pozostałe czasem oglądam
to fakt

mam jeszcze taka dziewczyne w zakladkach
HarmoniousFashion12
https://www.youtube.com/channel/UC0c...NeJQKYYSaBk7yg
ona nie jest minimalistka, w zasadzie ma malutki kanal i prawie nie ma widowni, ale jest cos w niej co mnie urzeka. No i jest muzykiem klasycznym, mieszka w stanach i mam wrazenie ze nie jest opetana checia posiadania wszystkiego. Ona niewiele pokazuje, ale mnie rozczula, nie umiem tego wytlumaczyc

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

i ta dziewczyne tez mam
Xandra Burns https://www.youtube.com/user/dodgycupcake/videos i ona tez mnie urzeka.
W ogole azjatki mnie zachwycaja swoja uroda mimo ze obie dziewczyny nie sa typowymi azjatyckimi laleczkami at all
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 21:32   #2309
Bonjour_tristesse
Raczkowanie
 
Avatar Bonjour_tristesse
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 444
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Zakupiłam dzisiaj walizkę w tk maxx i mam delikatne wyrzuty sumienia. Jest ładna, lekka, mała (w sam raz na potrzeby minimalisty ), praktyczna i kosztowała 170 zł. Na pewno się przyda, ma taką kieszeń z przodu, która idealnie mieści mój komputer więc na wszelkie wyjazdy idealna. Ale właśnie 170 zł (i mało i dużo jak na małą walizkę), które mogłabym zaoszczędzić i przeznaczyć na torebkę, którą nosiłabym na co dzień
__________________
“the problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence”


Mój blog minimalistyczno - modowy
Bonjour_tristesse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 21:38   #2310
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
to fakt

mam jeszcze taka dziewczyne w zakladkach
HarmoniousFashion12
https://www.youtube.com/channel/UC0c...NeJQKYYSaBk7yg
ona nie jest minimalistka, w zasadzie ma malutki kanal i prawie nie ma widowni, ale jest cos w niej co mnie urzeka. No i jest muzykiem klasycznym, mieszka w stanach i mam wrazenie ze nie jest opetana checia posiadania wszystkiego. Ona niewiele pokazuje, ale mnie rozczula, nie umiem tego wytlumaczyc

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

i ta dziewczyne tez mam
Xandra Burns https://www.youtube.com/user/dodgycupcake/videos i ona tez mnie urzeka.
W ogole azjatki mnie zachwycaja swoja uroda mimo ze obie dziewczyny nie sa typowymi azjatyckimi laleczkami at all
ani jednej ani drugiej nie znam, poźniej jej konkretnej obczaje ale poki co ta pierwsza faktycznie po oglądnięciu 1 filmiku wydaje się od razu sympatyczna^^szkoda, że ma tak mało filmików

Ja podziwiam je za to jak dbają o urodę, czasem nawet przesadnie ale przynajmniej stawiają na pielęgnacje a nie na kolorówkę jak większość europejek No i te ich jaśniutkie cery

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Bonjour_tristesse Pokaż wiadomość
Zakupiłam dzisiaj walizkę w tk maxx i mam delikatne wyrzuty sumienia. Jest ładna, lekka, mała (w sam raz na potrzeby minimalisty ), praktyczna i kosztowała 170 zł. Na pewno się przyda, ma taką kieszeń z przodu, która idealnie mieści mój komputer więc na wszelkie wyjazdy idealna. Ale właśnie 170 zł (i mało i dużo jak na małą walizkę), które mogłabym zaoszczędzić i przeznaczyć na torebkę, którą nosiłabym na co dzień
Ja na walizce też nie oszczędzałam, dobra walizka to podstawa, zwłaszcza jak się dużo podróżuje więc wg mnie dobrze zrobiłaś Jeśli walizka jest mocna itp to cena wcale nie jest taka wysoka chociaż wg mnie pewnie podobną albo taką samo dorwałoby się taniej na allegro niż w tk
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-14 11:50:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.