Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-16, 22:43   #481
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ginekolog mi mówiła, że tam tak krótko przyciete nitki, że mogę używać tamponow. Niby tak, ale jakoś mam opory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 11:36   #482
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja używałam na wakacjach ze dwa dni jak dopadł mnie okres a chciałam korzystać z plaży i wody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 21:38   #483
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Kobietki polecicie dobrą ginekolog w Gdańsku, która zakłada kobietom, które jeszcze nigdy nie rodziły?
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 20:42   #484
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Od wczoraj jestem posiadaczką wkładki Kyleena, czyli moją Mirenę miałam w sobie rok i miesiąc, choć i tak długo wytrzymałam z bólami jak to moja nowa dr określiła
Próbowała to załagodzić tabletkami, ale jaki ma sens przyjmowanie tabletek i trzymanie wkładki w środku? ostatnie 5-6 miesięcy tak u mnie wyglądało ...dr mnie przejęła, bo mój ginekolog przestał przyjmować, jak poszłam na pierwszą wizytę, to nie mogła wyjść z szoku a pracuje z moim byłym lekarzem w szpitalu na jednym oddziale
Rozmawiałyśmy długo i to ja zaczęłam temat widząc zmieszanie na jej twarzy, okazało się, że żadna z kobiet, które nie rodziły naturalnie, lub nie chcą mieć dzieci (jak ja) nie powinny mieć zakładanej mireny, zwyczajnie, szyjka jest zbyt wąska, co stanowi problem w montowaniu i wyciąganiu i dodatkowo często jajniki są drażnione, co powoduje silne bóle w krzyżu, miednicy itp. ...nie zawsze, ale bardzo często i po co męczyć kobiety? no i dodatkowy szok ...stwierdziła, że nigdy nie zakładała wkładki bez znieczulenia, więc jak usłyszała, że miałam na żywca zakładaną wkładkę bez miesiączki ...stwierdził, że nie potrafi sobie nawet tego wyobrazić ... tym razem mam porównanie, wczoraj miałam wymianę wkładki w narkozie, trwało to z przygotowaniem i wybudzeniem 10 minut, nic nie czułam, teraz wiadomo ...ból jak przy zabiegach ginekologicznych, ale do zniesienia i mam nadzieję, że tym razem, wszystko będzie już dobrze
Napisałam to wszystko bardziej informacyjnie, jak to wyglądało u mnie, no i to co ważne, jest już nowa wkładka hormonalna, mała na 5 lat
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2018-02-27 o 20:44
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 22:22   #485
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Naprawdę uważasz, że do takiego zabiegu potrzebna jest narkoza? Z obawy przed bólem? Po co tak ryzykować? Dziwna ta doktor. A czym się roznią te dwie wkładki? Ta nowa jest mniejsza? W jaki sposób nie podraznia jajników? Chyba wkładka powinna się z nimi stykać, ale nie znam się dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 22:34   #486
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Naprawdę uważasz, że do takiego zabiegu potrzebna jest narkoza? Z obawy przed bólem? Po co tak ryzykować? Dziwna ta doktor. A czym się roznią te dwie wkładki? Ta nowa jest mniejsza? W jaki sposób nie podraznia jajników? Chyba wkładka powinna się z nimi stykać, ale nie znam się dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zbyt duża wkładka drażni, ja jajniki czułam ciągle, przez ponad rok, to nie jest naturalne i tak stykać się powinna, ale nie jak jest zbyt duża, to pewnie uciska ... też się nie znam

kiedyś byłam zdania, ze nie jest potrzebne znieczulenie i zagryzałam zęby przy zakładaniu, niemal mdlejąc, próg bólu mam duży, teraz mam porównanie. Komfort dużo większy. Ryzyko minimalne (nie napiszę, że żadne, bo zawsze jest, przy wszystkich zabiegach, nawet ze znieczuleniem, bez usypiania), ale przy anestezjologu + asystentce i mojej ginekolog, czułam się bezpiecznie.
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 09:50   #487
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Od wczoraj jestem posiadaczką wkładki Kyleena, czyli moją Mirenę miałam w sobie rok i miesiąc, choć i tak długo wytrzymałam z bólami jak to moja nowa dr określiła
Próbowała to załagodzić tabletkami, ale jaki ma sens przyjmowanie tabletek i trzymanie wkładki w środku? ostatnie 5-6 miesięcy tak u mnie wyglądało ...dr mnie przejęła, bo mój ginekolog przestał przyjmować, jak poszłam na pierwszą wizytę, to nie mogła wyjść z szoku a pracuje z moim byłym lekarzem w szpitalu na jednym oddziale
Rozmawiałyśmy długo i to ja zaczęłam temat widząc zmieszanie na jej twarzy, okazało się, że żadna z kobiet, które nie rodziły naturalnie, lub nie chcą mieć dzieci (jak ja) nie powinny mieć zakładanej mireny, zwyczajnie, szyjka jest zbyt wąska, co stanowi problem w montowaniu i wyciąganiu i dodatkowo często jajniki są drażnione, co powoduje silne bóle w krzyżu, miednicy itp. ...nie zawsze, ale bardzo często i po co męczyć kobiety? no i dodatkowy szok ...stwierdziła, że nigdy nie zakładała wkładki bez znieczulenia, więc jak usłyszała, że miałam na żywca zakładaną wkładkę bez miesiączki ...stwierdził, że nie potrafi sobie nawet tego wyobrazić ... tym razem mam porównanie, wczoraj miałam wymianę wkładki w narkozie, trwało to z przygotowaniem i wybudzeniem 10 minut, nic nie czułam, teraz wiadomo ...ból jak przy zabiegach ginekologicznych, ale do zniesienia i mam nadzieję, że tym razem, wszystko będzie już dobrze
Napisałam to wszystko bardziej informacyjnie, jak to wyglądało u mnie, no i to co ważne, jest już nowa wkładka hormonalna, mała na 5 lat
Świetnie, że trafiłaś na takiego lekarza. Nic tylko pozazdrościć. Ja miałąm zakładaną bez znieczulenia i do dzisiaj mam koszmary po nocach. A miałam w życiu złamanie kości udowej na dwie połówki, a i tak ból związany z zakładaniem wkładki wygrywa. Wtedy pierwszy raz w życiu zemdlałam z bólu.

Do wyciągania wkładki i zakładania kolejnej też pójdę w znieczuleniu. Ciągle nie rozumiem podejścia lekarzy, że "musi boleć", przecież u dentysty (przynajmniej u mnie) zawsze dostaję znieczulenie i jest tak społecznie oczywiste, że borować zęby bez znieczulenia ludzie uważają za barbarzyństwo i powrót do średniowiecza. Więc dlaczego kobiety mają cierpieć i stresować się podczas zabiegów ginekologicznych.
brawa dla tej lekarki
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-28, 13:25   #488
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Świetnie, że trafiłaś na takiego lekarza. Nic tylko pozazdrościć. Ja miałąm zakładaną bez znieczulenia i do dzisiaj mam koszmary po nocach. A miałam w życiu złamanie kości udowej na dwie połówki, a i tak ból związany z zakładaniem wkładki wygrywa. Wtedy pierwszy raz w życiu zemdlałam z bólu.

Do wyciągania wkładki i zakładania kolejnej też pójdę w znieczuleniu. Ciągle nie rozumiem podejścia lekarzy, że "musi boleć", przecież u dentysty (przynajmniej u mnie) zawsze dostaję znieczulenie i jest tak społecznie oczywiste, że borować zęby bez znieczulenia ludzie uważają za barbarzyństwo i powrót do średniowiecza. Więc dlaczego kobiety mają cierpieć i stresować się podczas zabiegów ginekologicznych.
brawa dla tej lekarki
pamiętam, my chyba nawet w podobnym czasie zakładałyśmy wkładki ....no właśnie ja miałam robioną punkcję kręgosłupa (8 prób zanim udało się pobrać płyn), ale tam wyjścia nie było ...dr stwierdziła, że z rodzącymi sobie radzi, bo musi, no taka natura itp. ale tutaj? kiedy mamy do wyboru środki p/bólowe, jak można nie podać ich pacjentce? no i fakt wpychania na siłę wkładki zbyt dużej? ok wtedy nie było małych na 5 lat, ale były 3 letnie ... przecież to kobieta potem nosi w sobie ....
szkoda słów, mam to za sobą i oby więcej takich lekarzy z wyczuciem
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 11:12   #489
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Opisujecie jakiś koszmar. U mnie założenie, to było nieprzyjemne uczucie przez dwie sekundy. Wstałam i poszłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 11:22   #490
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ryzyko minialne to jest przy zakładaniu bez znieczulenia, a nie pod pełną narkozą.
Jak ktoś zakłada po okresie, to przecież wiadomo, że ból będzie większy. Współczuję, że trafiłas na takiego lekarza Figarro. Załatwił Ci traumę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 15:54   #491
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

lilka, jak się przechodzi z tabletek jednoskładnikowych na spiralę, to najczęściej jest się bez krwawienia, ale to lekarz powinien uprzedzić pacjentkę, że może boleć. Niestety, wcześniejsze doświadczenie było dla mnie koszmarne
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-03, 18:11   #492
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Kurcze, straszne to co piszecie Współczuję dziewczyny.
Ja miałam zakładaną zwykłą miedziankę, nie miałam wtedy okresu (skończył się 2 dni wcześniej) i nie miałam też znieczulenia. I szczerze mówiąc, to nie było to jakieś super bolesne. Wiadomo, stres był, bo jednak nie wiedziałam czego się spodziewać. No i słabość poczułam, jak po wyjęciu tego..aplikatora, czy czegoś, poczułam ciepłą strużkę krwi, która ze mnie wypływa , bo jakoś się tego nie spodziewałam i nikt mnie nie uprzedził, że się krwawi
Wydaje mi się, że wszystko jest teraz ok - zakładałam lekko ponad miesiąc temu, jeden okres już był (znośny), jestem w okolicach jajeczkowania i znowu czuję lekki ból podbrzusza, hm.. ale w środę mam kontrolę, to się dowiem czy wszystko jest ok
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 09:10   #493
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Minelo 3 lata, wyciaglam wkladke. tak sie balam a nic nie czulam
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 10:40   #494
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Zakładasz nową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 21:25   #495
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Zakładasz nową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 00:27   #496
0Merka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej dziewczyny
Zawędrowałam tutaj z wątku o NuvaRingu przez wątek ogólny cz.I . Poczytałam, poczytałam, ale dalej mam kilka pytań. Zacznę od metryczki: nie rodziłam i nie chcę, mam 23 lata. Jestem na NuvaRingu obecnie od ponad 2 lata.
Ale:
1. Libido niestety zerowe już bardzo długo. To po co ja te krążki kupuje jak z wolności nie korzystam :/
2. Do tego moja całkowicie sucha cera zmieniła się w mieszaną w stronę tłustej. Myślałam że już ją po prostu tak nawodniłam że poszło w drugą stronę, ale gdzieś dziewczyny wspominały że na NR tak mają. Może też nie być tego kwestia, ale kto wie :<.
3. Mam nadżerki. Nie wiem czy to sprawka Nuva Ringu ale coś nie wierzę że on tym nadżerkom pomaga :/
Generalnie jakoś tak się męczę z tym krążkiem i inuicyjnie czuję że powinnam to zmienić.
No i dlatego myślę o Jaydess.

Proszę powiedzcie mi jak jest z ilością hormonów pomiędzy NR a Jaydess? Już NR mi zachwalano że najmniejsza dawka niż tabletki i w ogóle, czy Jaydess jest jeszcze mniejsza? Ze względu na to moje libido chciałbym zmniejszyć wpływ hormonów do absolutnego minimum(na Gynefix mnie na razie nie stać a nie słyszałam o żadnej innej)

Czy ktoś się przesiadał z NR na Jaydess i może się podzielić wrażeniami? Najlepiej przesiąść się bez przerwy z jednego na drugie czy może przerwać na jakiś czas antykoncepcje w ogóle?

No i czytałam ulotkę o tym łojotoku i przetłuszczaniu się. Faktycznie widzicie coś takiego? W NR też jest mnóstwo skutków ubocznych, więc wiem że oni tak muszą napisać, a jestem ciekawa jak to wygląda na żywo. Nie chcę mieć jeszcze tłustszej cery

W przyszłym miesiącu idę do Gin po receptę na krążek i z nią jeszcze o wszystkim pogadam, ale idę na NFZ, a już się naczytałam że proszą do prywatnego, więc wolę być przygotowana żeby mnie nie mogła od wkładki odwieźć bez powodu.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
U mnie była konieczna cytologia i usg. Jakoś miesiąc przed zalozeniem robiłam.
Nie rodziłam. Mam miedziankę.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aertis jaką wkładkę konkretnie masz? Gynefix czy istnieje coś innego?
0Merka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 00:30   #497
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Nie, ja mam zwykłą miedzianą. Nie pamiętam nazwy. Jakaś mini dla nieródek.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Wizaz Forum mobile app
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 06:20   #498
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

0Merka - zanim założysz wkładkę, obojętnie jaką, będziesz musiała zaleczyć nadżerki. To stan zapalny, przy którym cytologia również dobrze nie wyjdzie, a jej dobry wynik, to podstawa do założenia wkładki.
Kolejna sprawa - na rynku są dwie już wkładki, które można założyć nieródką (nie licząc Gynefix) - Jaydess (13,5mg) na 3 lata, oraz nowa na naszym rynku, dostępna od września 2017 - Kyleena (19,5mg) na 5 lat, ja mam właśnie tą drugą zmienioną z Mireny. Nie rodziłam również
Jednak, faktycznie trudno jest znaleźć lekarza, który założy wkładkę na NFZ Koszt wkładek to ok 500,00zł Jaydess, oraz 700,00zł Kyleena ...+ koszt wizyty i założenia różnica 200,00zł, a ochrona na 2 lata wiecej ...

temat do zastanowienia się, gdybyś była zdecydowana
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 11:40   #499
0Merka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
0Merka - zanim założysz wkładkę, obojętnie jaką, będziesz musiała zaleczyć nadżerki. To stan zapalny, przy którym cytologia również dobrze nie wyjdzie, a jej dobry wynik, to podstawa do założenia wkładki.
Kolejna sprawa - na rynku są dwie już wkładki, które można założyć nieródką (nie licząc Gynefix) - Jaydess (13,5mg) na 3 lata, oraz nowa na naszym rynku, dostępna od września 2017 - Kyleena (19,5mg) na 5 lat, ja mam właśnie tą drugą zmienioną z Mireny. Nie rodziłam również
Jednak, faktycznie trudno jest znaleźć lekarza, który założy wkładkę na NFZ Koszt wkładek to ok 500,00zł Jaydess, oraz 700,00zł Kyleena ...+ koszt wizyty i założenia różnica 200,00zł, a ochrona na 2 lata wiecej ...

temat do zastanowienia się, gdybyś była zdecydowana
Super, dzięki za informację! Poszperałam i może komuś się przya tutaj znalazłam porównanie Jaydess i Kayleena ze zdjęciami usg i wymiarami.
Myślę że Kayleena super, ale chyba na drugą wkładkę jak się okaże że Jaydess ze mną współgra. Chyba bym się nie targnęła na pierwszą wkładkę na 5 lat , bo jak się okaże że muszę wyjąć przed czasem ze względu na jakieś powikłania to by mi było żal.
A z tymi moimi nadżerkami to ja już sama nie wiem . Moja ginekolog mówi że nic z tym nie trzeba robić, że tylko obserwować, że nie mam żadnych patologicznych upławów i wszystko wygląda dobrze. Z ponad rok temu jak jeszcze chodziłam do innej lekarki to ona chciała mi to zalepiać jakimś "klejem" że takie wypełnienie jakby, albo wymrażanie/wypalanie. Jak zaczęłam czytać o wymrażaniu itd to się przeraziłam i stwierdziłam że może faktycznie nie trzeba nic z tym robić. Chyba w takim razie muszę też poszukać wątku o nadżerkach

Edit: a na cytologi od zawsze mam grupę 2, nawet po pojawieniu się nadżerek. Zawsze mi mówią że to w porządku, że 1 to tylko kobiety niewspółżyjące mają.

Edytowane przez 0Merka
Czas edycji: 2018-03-17 o 11:41
0Merka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-17, 12:16   #500
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez 0Merka Pokaż wiadomość
Proszę powiedzcie mi jak jest z ilością hormonów pomiędzy NR a Jaydess? Już NR mi zachwalano że najmniejsza dawka niż tabletki i w ogóle, czy Jaydess jest jeszcze mniejsza? Ze względu na to moje libido chciałbym zmniejszyć wpływ hormonów do absolutnego minimum(na Gynefix mnie na razie nie stać a nie słyszałam o żadnej innej)

Czy ktoś się przesiadał z NR na Jaydess i może się podzielić wrażeniami? Najlepiej przesiąść się bez przerwy z jednego na drugie czy może przerwać na jakiś czas antykoncepcje w ogóle?
Ja przeszłam z NR na Jaydess prawie trzy lata temu, o ile pamiętam, odczekałam miesiąc żeby założyć wkładkę w czasie "prawdziwego" okresu. Co do hormonów, ich ilość praktycznie nie ma znaczenia, bo Jaydess działa miejscowo—nie wstrzymuje owulacji jak reszta środków antykoncepcyjnych, tylko zagęszcza śluz i fizycznie uniemożliwia zapłodnienie. Więc libido powinno wrócić, zwłaszcza w dni "płodne" Co do skutków ubocznych, na początku można długo plamić, nawet do pół roku. Czasem miesiączka całkiem zanika, u mnie tylko zmniejszyła się obfitość, ale nie długość. problemy z ŁZS miałam już wcześniej, więc się nie wypowiem. Cera jest problemowa jak zwykle, nie zauważyłam zmian ani na lepsze, ani na gorsze :P
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 12:43   #501
Olala1311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cześć dziewczyny! Poczytałam opinie i zdecydowałam się na wkładkę gynefix. Dodam ze jestem nieródką. Czy ktoś ma informacje gdzie w Szczecinie lub okolicach zakładają Gynefix ?

Moja ginekolog powiedziała ze się tego nie podejmie. 😞
Olala1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 13:13   #502
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez 0Merka Pokaż wiadomość
Super, dzięki za informację! Poszperałam i może komuś się przya tutaj znalazłam porównanie Jaydess i Kayleena ze zdjęciami usg i wymiarami.
Myślę że Kayleena super, ale chyba na drugą wkładkę jak się okaże że Jaydess ze mną współgra. Chyba bym się nie targnęła na pierwszą wkładkę na 5 lat , bo jak się okaże że muszę wyjąć przed czasem ze względu na jakieś powikłania to by mi było żal.
A z tymi moimi nadżerkami to ja już sama nie wiem . Moja ginekolog mówi że nic z tym nie trzeba robić, że tylko obserwować, że nie mam żadnych patologicznych upławów i wszystko wygląda dobrze. Z ponad rok temu jak jeszcze chodziłam do innej lekarki to ona chciała mi to zalepiać jakimś "klejem" że takie wypełnienie jakby, albo wymrażanie/wypalanie. Jak zaczęłam czytać o wymrażaniu itd to się przeraziłam i stwierdziłam że może faktycznie nie trzeba nic z tym robić. Chyba w takim razie muszę też poszukać wątku o nadżerkach

Edit: a na cytologi od zawsze mam grupę 2, nawet po pojawieniu się nadżerek. Zawsze mi mówią że to w porządku, że 1 to tylko kobiety niewspółżyjące mają.
może przy NR i tabletkach te nadżerki są mniej ważne, ale do wkładki powinny być zaleczone, już nie pamiętam, w którym miejscu tego wątku jedna z dziewczyn o tym pisała, ale było i o tym, musiała zaleczyć nadżerkę ...może Twoja ginekolog nie widzi w nich problemu, bo też o wkładkach jeszcze nie rozmawiałyście dopytaj o tą kwestię dokładnie, bo to jest bardzo ważne
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-17, 13:39   #503
0Merka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ja przeszłam z NR na Jaydess prawie trzy lata temu, o ile pamiętam, odczekałam miesiąc żeby założyć wkładkę w czasie "prawdziwego" okresu. Co do hormonów, ich ilość praktycznie nie ma znaczenia, bo Jaydess działa miejscowo—nie wstrzymuje owulacji jak reszta środków antykoncepcyjnych, tylko zagęszcza śluz i fizycznie uniemożliwia zapłodnienie. Więc libido powinno wrócić, zwłaszcza w dni "płodne" Co do skutków ubocznych, na początku można długo plamić, nawet do pół roku. Czasem miesiączka całkiem zanika, u mnie tylko zmniejszyła się obfitość, ale nie długość. problemy z ŁZS miałam już wcześniej, więc się nie wypowiem. Cera jest problemowa jak zwykle, nie zauważyłam zmian ani na lepsze, ani na gorsze :P
Ja przed anty miałam największe libido w okolicy okresu, oświeciło mnie po czasie że to ze strachu przed ciążą - absurdalne i irracjonalne, bo wiadomo że na upartego nawet podczas okresu można zajść, ale podświadomość tak działa. No to się wzięłam za NuvaRing i w ogóle mi się odechciało kiedykolwiek Och ironio!

To ja jeszcze czekam na wypowiedzi innych, może ktoś ma jakieś obserwacje na temat swojej cery i Jaydess?

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
może przy NR i tabletkach te nadżerki są mniej ważne, ale do wkładki powinny być zaleczone, już nie pamiętam, w którym miejscu tego wątku jedna z dziewczyn o tym pisała, ale było i o tym, musiała zaleczyć nadżerkę ...może Twoja ginekolog nie widzi w nich problemu, bo też o wkładkach jeszcze nie rozmawiałyście dopytaj o tą kwestię dokładnie, bo to jest bardzo ważne
Pewnie racja, chociaż mi osobiście i tak nie pasuje to że je mam. Wolałabym zaleczyć, ale ginka jest średnio chętna.
Dzięki za tę informację, za kilka tygodni się do niej wybieram, będę przygotowana z pytaniami dzięki Tobie
W między czasie będę jeszcze podczytywać tutaj o Jaydess
0Merka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 18:41   #504
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, trochę udzielałam sie jeszcze w pierwszej części. Niedługo mija 3 lata odkąd mam wkładkę Jaydess i zastanawiam się nad wymianą ale na inną. Najpierw może podzielę się "wrażeniami" po 3 latach, gdyby kogoś interesowało założenie Jaydess
Jestem nieródką, lat 24, koszt:1000zł, zakładanie: bolało okropnie, prawie zemdlałam, ale mnie nawet cytologia boli, więc chyba mam mega niski próg bólu Po tygodniu kontrola, następna po miesiącu, żeby upewnić się, że dobrze leży i później kontrola i cytologia co rok.
Wcześniej były same gumki(największe libido, ale jednak stres), następnie anty (zerowe libido), później Jaydess (libido wróciło, ale już nie takie). Okres jak w zegarku, mniej obfity ale bolesny (okropne skurcze, chociaż ja zawsze miałam bolesne @) - aha wspomnę jeszcze, że po kilku miesiącach skurcze mega się nasiliły i okazało się, że mam torbiel Na szczęście się wchłonęła.... Oprócz tego w zasadzie od razu nasilił mi się łojotok na twarzy i na skalpie (tragedii nie ma, ale wcześniej raczej nie miałam problemów z cerą) - to 1 ze skutków ubocznych i niestety mnie nie ominął.

Tak czy siak metoda bardzo wygodna, na pewno nie wrócę do tabletek! Teraz zastanwiam się nad wymianą na wkłądkę bez hormonów. Czytałam, że niektóre z Was mają Gynefix, ale u mnie cena za 5 letnią to 1800zł, natomiast znalazłam wkładkę Nova T-Cu380Ag mini, czy ktoś ma z nią doświadczenia? Rozumiem, że to połączenie srebra i miedzi? I czy ktoś orientuje się gdzie na mazowszu jakiś gin zakłada na NFZ ?
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 19:52   #505
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Dawno mnie tu nie było, trochę udzielałam sie jeszcze w pierwszej części. Niedługo mija 3 lata odkąd mam wkładkę Jaydess i zastanawiam się nad wymianą ale na inną. Najpierw może podzielę się "wrażeniami" po 3 latach, gdyby kogoś interesowało założenie Jaydess

Jestem nieródką, lat 24, koszt:1000zł, zakładanie: bolało okropnie, prawie zemdlałam, ale mnie nawet cytologia boli, więc chyba mam mega niski próg bólu Po tygodniu kontrola, następna po miesiącu, żeby upewnić się, że dobrze leży i później kontrola i cytologia co rok.

Wcześniej były same gumki(największe libido, ale jednak stres), następnie anty (zerowe libido), później Jaydess (libido wróciło, ale już nie takie). Okres jak w zegarku, mniej obfity ale bolesny (okropne skurcze, chociaż ja zawsze miałam bolesne @) - aha wspomnę jeszcze, że po kilku miesiącach skurcze mega się nasiliły i okazało się, że mam torbiel Na szczęście się wchłonęła.... Oprócz tego w zasadzie od razu nasilił mi się łojotok na twarzy i na skalpie (tragedii nie ma, ale wcześniej raczej nie miałam problemów z cerą) - to 1 ze skutków ubocznych i niestety mnie nie ominął.



Tak czy siak metoda bardzo wygodna, na pewno nie wrócę do tabletek! Teraz zastanwiam się nad wymianą na wkłądkę bez hormonów. Czytałam, że niektóre z Was mają Gynefix, ale u mnie cena za 5 letnią to 1800zł, natomiast znalazłam wkładkę Nova T-Cu380Ag mini, czy ktoś ma z nią doświadczenia? Rozumiem, że to połączenie srebra i miedzi? I czy ktoś orientuje się gdzie na mazowszu jakiś gin zakłada na NFZ ?

Mam ta miedziana 2 rok leci. Jestem zadowolona. Tylko mam b obfite okresy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 22:03   #506
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam ta miedziana 2 rok leci. Jestem zadowolona. Tylko mam b obfite okresy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odzew Dla mnie najważniejsze zeby cera wróciła do stanu normalności... szkoda, że wcześniej nie zwróciłam uwagi na to, że nadmierny łojotok jest na 1-szym miejscu z skutkach ubocznych
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-12, 09:15   #507
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Od wczoraj jestem posiadaczką wkładki Kyleena, czyli moją Mirenę miałam w sobie rok i miesiąc, choć i tak długo wytrzymałam z bólami jak to moja nowa dr określiła
Próbowała to załagodzić tabletkami, ale jaki ma sens przyjmowanie tabletek i trzymanie wkładki w środku? ostatnie 5-6 miesięcy tak u mnie wyglądało ...dr mnie przejęła, bo mój ginekolog przestał przyjmować, jak poszłam na pierwszą wizytę, to nie mogła wyjść z szoku a pracuje z moim byłym lekarzem w szpitalu na jednym oddziale
Rozmawiałyśmy długo i to ja zaczęłam temat widząc zmieszanie na jej twarzy, okazało się, że żadna z kobiet, które nie rodziły naturalnie, lub nie chcą mieć dzieci (jak ja) nie powinny mieć zakładanej mireny, zwyczajnie, szyjka jest zbyt wąska, co stanowi problem w montowaniu i wyciąganiu i dodatkowo często jajniki są drażnione, co powoduje silne bóle w krzyżu, miednicy itp. ...nie zawsze, ale bardzo często i po co męczyć kobiety? no i dodatkowy szok ...stwierdziła, że nigdy nie zakładała wkładki bez znieczulenia, więc jak usłyszała, że miałam na żywca zakładaną wkładkę bez miesiączki ...stwierdził, że nie potrafi sobie nawet tego wyobrazić ... tym razem mam porównanie, wczoraj miałam wymianę wkładki w narkozie, trwało to z przygotowaniem i wybudzeniem 10 minut, nic nie czułam, teraz wiadomo ...ból jak przy zabiegach ginekologicznych, ale do zniesienia i mam nadzieję, że tym razem, wszystko będzie już dobrze
Napisałam to wszystko bardziej informacyjnie, jak to wyglądało u mnie, no i to co ważne, jest już nowa wkładka hormonalna, mała na 5 lat
po 2,5 miesiąca na nowej wkładce, napiszę tyle ....odzyskałam radość życia. Serio dziewczyny, teraz wiem na 100% że Mirena faktycznie jest zbyt duża dla nieródek ....
w tym czasie miałam tylko dwa plamienia, z tego drugie, to właściwie trwało tylko jeden dzień i wystarczyła wkładka, nawet nie podpaska .... w tym czasie jajniki bolały mnie 2x po dwa dni, więc nawet krócej niż przy normalnym cyklu, fakt ból był większy, ale to norma na wszystkich wkładkach hormonalnych. Komfort życia nieporównywalny z tabletkami i tym co było na Mirenie

wreszcie odetchnęłam z ulgą Jestem mega zadowolona z Kyleeny
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 22:25   #508
42ea103cec02fd8d03ac89a0112f5ff2db6bbf9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czy mając wkładkę (niehormonalną) można przeprowadzać zabieg depilacji laserowej? Depilator zamówiony, a po fakcie przypomniałam sobie, że mam wkładkę
42ea103cec02fd8d03ac89a0112f5ff2db6bbf9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 22:56   #509
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

A ma ktoś doświadczenie z wkładkami bez hormonów, ale z metali innych niż miedź? Naczytałam się, że niektóre kobiety mają przy miedzianych objawy zatrucia miedzią (wzrost wagi, ataki niepokoju, anemia) i szukam kogoś kto ma doświadczenia z jakimiś innymi (złoto, srebro, nie wiem jakie tam jeszcze są, bo znalazłam jak na razie tylko te).
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 09:37   #510
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

[1=42ea103cec02fd8d03ac89a 0112f5ff2db6bbf9a;8360361 1]Czy mając wkładkę (niehormonalną) można przeprowadzać zabieg depilacji laserowej? Depilator zamówiony, a po fakcie przypomniałam sobie, że mam wkładkę [/QUOTE]

Głowy nie dam, ale takie depilatory działają tylko na poziomie skóry i jedynym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość skóry na słońce, którą mogą powodować niektóre leki.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.