Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-03, 13:36   #151
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Sprawa jak dla mnie wygląda tak.Decyzja o usunięciu jak najbardziej to decyzja indywidualna dlatego jest za taką możliwością.Oddanie dziecka bo jest chore i gorsze albo z wygody bo mi się nie chce poświecać mu czasu dla mnie nie zrozumiałe.Swoje dziecko się kocha mimo wszytko i tutaj choroba nie powinna mieć żadnego wpływu na to.

nie. nie zawsze tak jest. nie każdy tak ma. czas dorosnąć i zdać sobie z tego sprawę.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:39   #152
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Pytanie w watku brzmi: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Czyli implikuje ono, że mozna podjąc decyzję. Oczywiscie wiadomo, że na podstawie badań. Oczywiscie jest zawsze ten 1% czy 2%, gdzie badanie nieinwazyjne powie, ze bedzie zdrowe a urodzi sie chore. Ale skoro rozmawiamy tutaj o tym, ze wiemy, ze dziecko bedzie chore, to moje zdanie jest jak najbardziej uprawnione. To ty tutaj mieszasz.
To już pisałam woje stanowisko.Nie wiem co bym zrobiła jak by mi ktoś zagwarantował że to roślina to bym usuneła tylko problem tkwi w tym że przez badania nie można zbyt precyzyjnie stwierdzić jak będzie na prawdę.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie. nie zawsze tak jest. nie każdy tak ma. czas dorosnąć i zdać sobie z tego sprawę.
Jak niby?Że rodzisz swoje dziecko i nie potrafisz go zaakceptować?To mam zrozumieć?Sorki nie rozumiem i nie zrozumiem.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:40   #153
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
To już pisałam woje stanowisko.Nie wiem co bym zrobiła jak by mi ktoś zagwarantował że to roślina to bym usuneła tylko problem tkwi w tym że przez badania nie można zbyt precyzyjnie stwierdzić jak będzie na prawdę.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------



Jak niby?Że rodzisz swoje dziecko i nie potrafisz go zaakceptować?To mam zrozumieć?Sorki nie rozumiem i nie zrozumiem.
Jak najbardziej mozna stwerdzic przez badania inwazyjne np. amniopunkcje. Moze nie miałaś pojecia, że w Polsce decyzjeo terminacji sa podejmowane na podstawie wyniku takiego badania.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:42   #154
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mozna stwerdzic przez badania inwazyjne np. amniopunkcje. Moze nie miałaś pojecia, że w Polsce decyzjeo terminacji sa podejmowane na podstawie wyniku takiego badania.
Tak ale dajmy na to rozszczep kregosłupa można stwierdzić ale to czy osoba będzie samodzielna np i chodzić o kulach czy jezdzić na wózku do końca życia?Chyba nie a to kluczowe pewnie by było dla wielu osób.

Zawsze będę bronić matek, które chcą upośledzony płód usunąć przy czym nigdy nie pojmę takiego rozumowania, zdrowe ok ale chore to nigdy nie pokocham i nie wiem jakie by argumenty były to moje odczucia wobec tego zostaną takie same.Znam nawet kobiete która prowadzi fundację dla upośledzonych a zarazem jest za aborcją.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-03 o 13:49
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:51   #155
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
To już pisałam woje stanowisko.Nie wiem co bym zrobiła jak by mi ktoś zagwarantował że to roślina to bym usuneła tylko problem tkwi w tym że przez badania nie można zbyt precyzyjnie stwierdzić jak będzie na prawdę.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------



Jak niby?Że rodzisz swoje dziecko i nie potrafisz go zaakceptować?To mam zrozumieć?Sorki nie rozumiem i nie zrozumiem.
ja bym nie potrafila zaakceptowac uposledzonego dziecka
jakbym sie dowiedziala ze nosze dziecko znieksztalcone,uposledzon e w jakikolwiek sposob chcialabym dokonac aborcji jaknajszybciej,obrzydza mnie mysl o noszeniu w sobie kogos takiego
czulabym sie zle majac uposledzone dziecko ,nie czuabym sie dumnym rodzicem byloby mi wstyd z nim wyjsc
i zeby to bylo jasne podziwiam rodzicow ktorzy zatrzymali takie dziecko ale ja sama nie chcialabym miec z nim nic wspolnego ja to poprostu wiem wiec dla tego dziecka dobra bylby lepiej gdyby sie nie urodzilo bo nie tylko byloby skrzywdzone przez bycie chorym ale rowniez przez to ze nie mialaoby kochajacej wspierajacej matki
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:53   #156
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mozna stwerdzic przez badania inwazyjne np. amniopunkcje. Moze nie miałaś pojecia, że w Polsce decyzjeo terminacji sa podejmowane na podstawie wyniku takiego badania.
Amniopunkcja daje materiał na badanie genetyczne, wszystkich wad wrodzonych nie zdiagnozuje. Zresztą nawet jeśli zdiagnozuje się w ten sposób np. zespół Downa, to też nie wiadomo, na ile to dziecko będzie uszkodzone. Jedno może wymagać dożywotniej opieki, inne będzie mieszkać samo, pracować i wymagać będzie tylko doglądania przez opiekuna od czasu do czasu.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 13:55   #157
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87220752]ja bym nie potrafila zaakceptowac uposledzonego dziecka
jakbym sie dowiedziala ze nosze dziecko znieksztalcone,uposledzon e w jakikolwiek sposob chcialabym dokonac aborcji jaknajszybciej,obrzydza mnie mysl o noszeniu w sobie kogos takiego
czulabym sie zle majac uposledzone dziecko ,nie czuabym sie dumnym rodzicem byloby mi wstyd z nim wyjsc
i zeby to bylo jasne podziwiam rodzicow ktorzy zatrzymali takie dziecko ale ja sama nie chcialabym miec z nim nic wspolnego ja to poprostu wiem wiec dla tego dziecka dobra bylby lepiej gdyby sie nie urodzilo bo nie tylko byloby skrzywdzone przez bycie chorym ale rowniez przez to ze nie mialaoby kochajacej wspierajacej matki[/QUOTE]

Mam tak samo. I jakoś nie czuje sie za to winna czy coś.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 13:57   #158
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87220752]ja bym nie potrafila zaakceptowac uposledzonego dziecka
jakbym sie dowiedziala ze nosze dziecko znieksztalcone,uposledzon e w jakikolwiek sposob chcialabym dokonac aborcji jaknajszybciej,obrzydza mnie mysl o noszeniu w sobie kogos takiego
czulabym sie zle majac uposledzone dziecko ,nie czuabym sie dumnym rodzicem byloby mi wstyd z nim wyjsc
i zeby to bylo jasne podziwiam rodzicow ktorzy zatrzymali takie dziecko ale ja sama nie chcialabym miec z nim nic wspolnego ja to poprostu wiem wiec dla tego dziecka dobra bylby lepiej gdyby sie nie urodzilo bo nie tylko byloby skrzywdzone przez bycie chorym ale rowniez przez to ze nie mialaoby kochajacej wspierajacej matki[/QUOTE]

Serio zadziwiacie mnie tutaj niezmiennie.Wstydzisz się osób upośledzonych??Jak byś miała siostrę to byś z nią nigdzie nie wychodziła?A jak by to dziecko były niepełnoprwne ruchowo to byś się nie wstydziła?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Amniopunkcja daje materiał na badanie genetyczne, wszystkich wad wrodzonych nie zdiagnozuje. Zresztą nawet jeśli zdiagnozuje się w ten sposób np. zespół Downa, to też nie wiadomo, na ile to dziecko będzie uszkodzone. Jedno może wymagać dożywotniej opieki, inne będzie mieszkać samo, pracować i wymagać będzie tylko doglądania przez opiekuna od czasu do czasu.
Właśnie o tym piszę cały czas.Można wykryć chorobę a jej zaawansowanie już nie koniecznie.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87220763]Mam tak samo. I jakoś nie czuje sie za to winna czy coś.[/QUOTE]

Czyli jesteś następną osobą, która takich osób nie toleruje i nie chce mieć z nim nic wspólnego??

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-03 o 14:11
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:02   #159
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Serio zadziwiacie mnie tutaj niezmiennie.Wstydzisz się osób upośledzonych??Jak byś miała siostrę to byś z nią nigdzie nie wychodziła?[COLOR="Silver"]
Siostra raczej nie jest przyklejona do ciebie na całe życie, nawet majac zdrową siostrę nie chodzilysmy na te same imprezy i mialysmy zupelnie inne towarzystwo. Rozumiem, że hiperbolizacja jest ci na rękę, ale pietnowanie kogos za to, że nie chce miec schrzanionego calego życia z powodu choroby płodu jest słabe. Bo raczej nikt nie twierdzi, że np. nie wyszedlby na spacer z chorą siostrą.
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:05   #160
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Serio nie wierze w to co czytam.Wstydzić się chorego dziecka i to w dodatku swojego to normalne nie jest i bardzo szkodliwe w społeczeństwie w stosunku do tych osób.Zdrowi powinni zapewnić jak najwiekszy komfort takim osobom swoim postępowaniem a mianowicie nie unikanie ich nie wyśmiewanie i w razie potrzeby wyciągniecie pomocną dłoń.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
Siostra raczej nie jest przyklejona do ciebie na całe życie, nawet majac zdrową siostrę nie chodzilysmy na te same imprezy i mialysmy zupelnie inne towarzystwo. Rozumiem, że hiperbolizacja jest ci na rękę, ale pietnowanie kogos za to, że nie chce miec schrzanionego calego życia z powodu choroby płodu jest słabe. Bo raczej nikt nie twierdzi, że np. nie wyszedlby na spacer z chorą siostrą.
Nie piętnuje nikogo za to że nie chce wziąć na swój ciężar wychowanie takiego dziecka w momencie możliwości usuniecia takiego płodu.Ja rozmawiając z takimi osobami pytałam jakie ma do nich stosunek społeczeństwo i jak reaguje to były bardzo pozytywne odpowiedzi że raczej ludzie są mili życzliwi i się ich nie wstydzą tym bardziej mnie tutaj zadziwia.

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-03 o 14:09
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:08   #161
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 14:13   #162
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czym innym jest nie darzenie uczuciem takiego dziecka czy wstydzenie się go a oddanie z powodu fatalnych warunków mieszkaniowych i fanansowych dla jego dobra.Jeśli by taka sytuacja zaszła to odwiedzałabym go regularnie w takim ośrodku jeśli by była taka możliwość.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:15   #163
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Serio nie wierze w to co czytam.Wstydzić się chorego dziecka i to w dodatku swojego to normalne nie jest i bardzo szkodliwe w społeczeństwie w stosunku do tych osób.Zdrowi powinni zapewnić jak najwiekszy komfort takim osobom swoim postępowaniem a mianowicie nie unikanie ich nie wyśmiewanie i w razie potrzeby wyciągniecie pomocną dłoń.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------



Nie piętnuje nikogo za to że nie chce wziąć na swój ciężar wychowanie takiego dziecka w momencie możliwości usuniecia takiego płodu.Ja rozmawiając z takimi osobami pytałam jakie ma do nich stosunek społeczeństwo i jak reaguje to były bardzo pozytywne odpowiedzi że raczej ludzie są mili życzliwi i się ich nie wstydzą tym bardziej mnie tutaj zadziwia.
przeciez nikomu w twarz bym nie powiedziala ze jego dzieciak mnie obrzydza to chyba logiczne ,nikogo nie wysmiewam ,nie pokazuje palcami
nie mialam uposledzonej siostry wiec nie wiem jakbym sie z tym czula byc moze jesli bylabym wychowala sie z kims takim od wczesnego dziecinstwa inaczej bym do tego podchodzila
a tak niestety jesli widze kogos znieksztalconego,bez kontaktu z otaczajacym swiatem(dziecko roslina na wozku z cieknaca slina otwarta buzia)to mnie to zniecheca i obrzydza
czasami jest mi przykro jak widze doroslego czlowieka ktory mentalnie jest na poziomie 6 latka mysle o tym kto sie nim zajmie jak rodzicow zabraknie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:20   #164
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Jak niby?Że rodzisz swoje dziecko i nie potrafisz go zaakceptować?To mam zrozumieć?Sorki nie rozumiem i nie zrozumiem.

wiem. widzę.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:21   #165
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
A sama jak byś postąpiła i jaki masz stosunek do tych spraw.?
Bardzo trudno mi się samej do tego ustosunkować, bo nie chcę mieć dzieci, ale jeśli chodzi o sam etyczny punkt widzenia: przerwałabym ciążę, bo według mnie śmierć jest czymś złym tylko dla istot, które potrafią wyobrazić sobie przyszłość. Cierpienie jest zaś złe dla wszystkich istot, które są zdolne do odczuwania. Moje poglądy są o tyle kontrowersyjne, że ja nie widzę różnicy między przerywaniem życia płodu, a niemowlęcia, jeśli chodzi wyłącznie o oszczędzenie mu cierpienia w przyszłości. Dla niemowlęcia przyszłość nie istnieje, nie może więc czuć trwogi na myśl, że ktoś mu tę przyszłość odbierze. I nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby faktycznie chodziło wyłącznie o dobro dziecka.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87220699]Ale wbrew pozorom to nie są żadne dyskusje filozoficzne, a coś, co wiele z nas może dotknąć. I z uwagi na czasy, w jakich żyjemy, wiele dziewczyn ma obawy, że rzeczywiście przyjdzie im stanąć przed takim dylematem i potem się jeszcze z tego solidnie tłumaczyć, właśnie w takim tonie. A dlaczego/a nie można było inaczej/a jak to nie masz siły, a jak to wolisz zdrowe/..
Dlatego ten temat zawsze będzie dyskutowany w taki sposób.[/QUOTE]
To, czy to jest dyskusja filozoficzna, czy nie, zależy wyłącznie od nas. I ja naprawdę nie każę się nikomu tłumaczyć, tylko proszę o podzielenie się rozumowaniem, które doprowadziło do takiej a nie innej decyzji. Ostatecznie wszystko sprowadza się do wyznawanych przez nas wartości, więc bez sensu byłoby przekonywać kogoś, że "powinien" postąpić inaczej.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:32   #166
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87220838]przeciez nikomu w twarz bym nie powiedziala ze jego dzieciak mnie obrzydza to chyba logiczne ,nikogo nie wysmiewam ,nie pokazuje palcami
nie mialam uposledzonej siostry wiec nie wiem jakbym sie z tym czula byc moze jesli bylabym wychowala sie z kims takim od wczesnego dziecinstwa inaczej bym do tego podchodzila
a tak niestety jesli widze kogos znieksztalconego,bez kontaktu z otaczajacym swiatem(dziecko roslina na wozku z cieknaca slina otwarta buzia)to mnie to zniecheca i obrzydza
czasami jest mi przykro jak widze doroslego czlowieka ktory mentalnie jest na poziomie 6 latka mysle o tym kto sie nim zajmie jak rodzicow zabraknie[/QUOTE]

I znowu wychodzimy do punktu wyjścia ponieważ roślina-człowiek o którym piszesz a np człowiek z zespołem downa albo z średnim upośledzeniem umysłowym to dwie różne bajki.

Generalnie jeśli ktoś ma stosunek do niepełnoprawnych- brzydzą mnie, wstydzę się ich, nie potrafie ich lubieć i ogólnie są szkodnikami społeczeństwa to ja wtedy do takich osób mam taki sam stosunek jak oni do chorych osób.Proste jak drut.

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Bardzo trudno mi się samej do tego ustosunkować, bo nie chcę mieć dzieci, ale jeśli chodzi o sam etyczny punkt widzenia: przerwałabym ciążę, bo według mnie śmierć jest czymś złym tylko dla istot, które potrafią wyobrazić sobie przyszłość. Cierpienie jest zaś złe dla wszystkich istot, które są zdolne do odczuwania. Moje poglądy są o tyle kontrowersyjne, że ja nie widzę różnicy między przerywaniem życia płodu, a niemowlęcia, jeśli chodzi wyłącznie o oszczędzenie mu cierpienia w przyszłości. Dla niemowlęcia przyszłość nie istnieje, nie może więc czuć trwogi na myśl, że ktoś mu tę przyszłość odbierze. I nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby faktycznie chodziło wyłącznie o dobro dziecka.


To, czy to jest dyskusja filozoficzna, czy nie, zależy wyłącznie od nas. I ja naprawdę nie każę się nikomu tłumaczyć, tylko proszę o podzielenie się rozumowaniem, które doprowadziło do takiej a nie innej decyzji. Ostatecznie wszystko sprowadza się do wyznawanych przez nas wartości, więc bez sensu byłoby przekonywać kogoś, że "powinien" postąpić inaczej.
Czyli uważasz że pło to już życie czy że niemowlę to jescze nie człowiek?

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-03 o 14:39
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:35   #167
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Czyli uważasz że pło to już życie czy że niemowlę to jescze nie człowiek?
Nie ma znaczenia, jak go nazwę. Ja po prostu nie uważam życia za wartość samą w sobie, więc odbieranie go komuś nie jest dla mnie uniwersalnie złe. Liczą się okoliczności.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:41   #168
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia, jak go nazwę. Ja po prostu nie uważam życia za wartość samą w sobie, więc odbieranie go komuś nie jest dla mnie uniwersalnie złe. Liczą się okoliczności.
W Polsce jest moim zdaniem wyważony pod tym względem kompromis aborcyjny, który ucina takie dyskusje. Ciążę można przerwać (choćby z powodów ww) do momentu, w którym dziecko przestaje być zależne od matki i umie samo przeżyć. Z faktu, że na razie nikt nie wymyślił niczego mądrzejszego, to według mnie tak to powinno być.
Oczywiście jak to wygląda w praktyce - przeciąganie badań prenatalnych, decyzji, opinii - to inna sprawa. Ale w teorii moim zdaniem jest bardzo ok.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:43   #169
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87220918]W Polsce jest moim zdaniem wyważony pod tym względem kompromis aborcyjny, który ucina takie dyskusje. Ciążę można przerwać (choćby z powodów ww) do momentu, w którym dziecko przestaje być zależne od matki i umie samo przeżyć. Z faktu, że na razie nikt nie wymyślił niczego mądrzejszego, to według mnie tak to powinno być.
Oczywiście jak to wygląda w praktyce - przeciąganie badań prenatalnych, decyzji, opinii - to inna sprawa. Ale w teorii moim zdaniem jest bardzo ok.[/QUOTE]

Czyli nie jesteś za aborcją na życzenie?
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 14:48   #170
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Czyli nie jesteś za aborcją na życzenie?
A co to ma do rzeczy?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:50   #171
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87220941]A co to ma do rzeczy?[/QUOTE]

Tak pytam jeśli to tajemnica to ok.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:51   #172
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Tak pytam jeśli to tajemnica to ok.
No jak tajemnica, przecież napisałam - dla mnie ok jest taki stan, jaki jest w Polsce. Ale teoretyczny, a nie egzekwowany.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:52   #173
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87220918]W Polsce jest moim zdaniem wyważony pod tym względem kompromis aborcyjny, który ucina takie dyskusje. Ciążę można przerwać (choćby z powodów ww) do momentu, w którym dziecko przestaje być zależne od matki i umie samo przeżyć. Z faktu, że na razie nikt nie wymyślił niczego mądrzejszego, to według mnie tak to powinno być.
Oczywiście jak to wygląda w praktyce - przeciąganie badań prenatalnych, decyzji, opinii - to inna sprawa. Ale w teorii moim zdaniem jest bardzo ok.[/QUOTE]
Czyli jak dziecko się już urodzi i okaże się, że ma poważne wady, to wtedy już etycznym jest pozwalać mu na cierpienie przez resztę życia?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:53   #174
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czyli jak dziecko się już urodzi i okaże się, że ma poważne wady, to wtedy już etycznym jest pozwalać mu na cierpienie przez resztę życia?
W skrajnych przypadkach jestem za eutanazją ale w bardzo skrajnych.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:55   #175
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez lava_cake Pokaż wiadomość
Odpowiedziałam, bo autorka wątyku ciagle dopytywała dlaczego, dlaczego, dlaczego bez końca. Zobacz sobie początek wątku.

Jak ktoś się decyduje nie przerywać ciąży z takimi wadami, to za
zazwyczaj jest szanuję decyzję bez żadnych dodatkowych pytań.
Nie jestem Caudofemoralis. Ale podejrzewam, że dla niej terminach jest w tej sytuacji logiczna.

Więc po co pytać o powody osoby, które sie rozumie?

Ciekawa rozmowa to zwykle ta z ludźmi, z którymi się nie zgadzamy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:59   #176
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie jestem Caudofemoralis. Ale podejrzewam, że dla niej terminach jest w tej sytuacji logiczna.

Więc po co pytać o powody osoby, które sie rozumie?

Ciekawa rozmowa to zwykle ta z ludźmi, z którymi się nie zgadzamy.

[/URL]
Zauważyłam, że nią nie jesteś.

A dlaczego ona dopytywała to tylko ona wie.
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 14:59   #177
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czyli jak dziecko się już urodzi i okaże się, że ma poważne wady, to wtedy już etycznym jest pozwalać mu na cierpienie przez resztę życia?
Nie wiem. Nie będę się mądrzyć, bo nie wiem i nie chciałabym być postawiona w takiej sytuacji.
Natomiast na pewno jestem przeciwna uporczywej terapii.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 15:06   #178
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
To jest temat, który jest argumentem za podjęciem aborcji ale czy ja ją neguje nie.Tylko mi się wydaje że piszecie scenariusze w czarnych barwach trochę usprawiedliwiając swoje poglądy.
I w drugą stronę - usprawiedliwiacie skazywanie człowieka na cierpienie (jak wielkie, nie wiadomo, ale hej, może się trafi i będzie cierpiało mało, tylko całe życie o kulach!) w imię zaspokojenia swojej egoistycznej i chorej potrzeby poczucia się dobrze i altruistycznie.

Brzydzę się takimi kobietami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Jak niby?Że rodzisz swoje dziecko i nie potrafisz go zaakceptować?To mam zrozumieć?Sorki nie rozumiem i nie zrozumiem.
Nie tylko nie potrafisz zaakceptować.

Nienawidzisz.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 15:20   #179
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I w drugą stronę - usprawiedliwiacie skazywanie człowieka na cierpienie (jak wielkie, nie wiadomo, ale hej, może się trafi i będzie cierpiało mało, tylko całe życie o kulach!) w imię zaspokojenia swojej egoistycznej i chorej potrzeby poczucia się dobrze i altruistycznie.

Brzydzę się takimi kobietami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------



Nie tylko nie potrafisz zaakceptować.

Nienawidzisz.
Hmm a co ktoś może się brzydzić niepełnoprawnością a ja już nie mogę mieć negatywnych emocji wobec takich osób???

Tak działa wizaż że można do kogoś mieć nie chęć ale do tych co toleruje wizaż już nie.Bo na to wychodzi z twojej perspektywy.Też trzeba zwrócić uwagę że nikt nie wie gdzie się zaczyna nadmiar tego cierpienia kiedy by można było powiedzieć że takie życie nie ma sensu.

Ty się brzydzisz takimi kobietami a ja takimi co mówią że chore dziecko jest bee i nie ma problemu ty możesz i ja mogę.Chyba że ty tylko możesz pisać takie teorie?

Edytowane przez goldennight
Czas edycji: 2019-10-03 o 15:27
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 15:25   #180
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87220972]Nie wiem. Nie będę się mądrzyć, bo nie wiem i nie chciałabym być postawiona w takiej sytuacji.
Natomiast na pewno jestem przeciwna uporczywej terapii.[/QUOTE]
Ale kto tu mówi o mądrzeniu się? Przedstawiłaś swoje poglądy na temat aborcji, a ja dostrzegłam w nich pewną niespójność. Pokazanie swojej opinii/rozumowania nie jest automatycznie mądrzeniem się, jeśli tylko nie narzucasz go innym.

Problem, który dostrzegam, jest taki: odebranie życia płodowi, by oszczędzić mu cierpienia w przyszłości, jest uznawane za etyczne. Odebranie życia noworodkowi (czyli w praktyce urodzonemu płodowi), w tym samym celu, już etyczne nie jest. Dlaczego? Co takiego zmienia moment porodu, że cierpienie w przyszłości staje się bardziej akceptowalne niż śmierć?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-16 22:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.