Porady dla laika ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 15:35   #1
vipwisnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7

Porady dla laika ;)


Witam,

zacznę od tego, że mam 16 lat. Nigdy nie stosowałem jakoś kosmetyków, poza oczywiście żelem pod prysznic i antyperspirantem. Teraz jednak zauważyłem, że moja skóra na całym ciele jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Jedyne co zacząłem stosować to krem do dłoni i już widzę trochę poprawy. Twarz natomiast mi się świeci, nos i czoło często mi się jakby przetłuszcza. Dodatkowo moja twarz wygląda na strasznie zmęczoną.

Co z tym robić? Jakie kosmetyki używać do ciała (pytam o dosłownie wszystko, od kremów, przez żel pod prysznic, który może by nawilżał skórę i wszystkiego co może pomóc)? A jakich do twarzy, aby poprawić jej kondycję i wygląd?

Dodam tylko, że dodatkowo walczę z trądzikiem (bardziej na plecach, jednak na twarzy w okolicach ust również występuje), więc przyjmuję antybiotyk Tetralisal i na noc na plecy oraz twarzy maść Akneroxid. Proszę więc o takie rzeczy, aby nie kolidowały one z maścią, gdyż wątpię, żeby można było aplikować na twarz jakiś krem, a zaraz po tym maść na trądzik. Chociaż się nie znam

W temacie o męskich kosmetykach, jest tyle nawalone, do tego większość offtopów, że wolałem zapytać tutaj. Z góry dziękuje za porady.
vipwisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:24   #2
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Porady dla laika ;)

Czytac czytac czytac czytac i jeszcze raz.. czytac.

zbiorcze i inne o tradziku, zelach, peelingach.
Cala kosmetyczka, ba! Cala uroda przed Toba.

Powodzenia i owocnej lektury!
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:43   #3
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Porady dla laika ;)

Jeśli masz suchą skórę, to najlepiej kup sobie jakiś nawilżający balsam do ciała i używaj go po każdej kąpieli. Są też nawilżające żele pod prysznic, ale moim skromnym zdaniem nie dają takiego efektu, co balsamy

Na twarz kup sobie jakiś krem do cery mieszanej albo trądzikowej. Najlepiej dla nastolatków. Mam nadzieję, że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:10   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Porady dla laika ;)

Jakiś balsam, jakiś krem - nie ma co, cenne rady
Poza tym odradzam wszelkie reklamowane kremy dla nastolatków - zamiast pomagać, tylko szkodzą. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy to dobre są kremy o jak najprostszym składzie oraz kosmetyki apteczne.
Miłej lektury wizażu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 06:57   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Porady dla laika ;)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jakiś balsam, jakiś krem - nie ma co, cenne rady
Poza tym odradzam wszelkie reklamowane kremy dla nastolatków - zamiast pomagać, tylko szkodzą. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy to dobre są kremy o jak najprostszym składzie oraz kosmetyki apteczne.
Miłej lektury wizażu
Zgadzam się.
Twarz myj delikatnym żelem (np żel do mycia twarzy i ciała z rumiankiem z Rossmanna - niebieski z żółtą pompką) lub płynem do higieny intymnej.
Najlepiej byłoby, gdybyś nie wycierał twarzy zwykłym ręcznikiem, ale używał do tego jednorazowych ręczników papierowych.
Po myciu przetrzyj twarz tonikiem. Ziaja ma bardzo fajne i tanie.
Bardzo lekki nawilżający krem do twarzy, który mogę Ci polecić to Humektan.
Raz w tygodniu peeling (jeśli masz ropne krostki, to nie gruboziarnisty, ale enzymatyczny) + maseczka oczyszczająca ( do trądzikowej skóry dobre są z glinką zieloną).

Co do szorstkości ciała, możesz np raz w tygodniu robić peeling, a po każdej kąpieli/prysznicu smaruj się balsamem - wybór jest ogromny, przejrzyj Kosmetyk Wszech Czasów.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.