Brzydula - chcę się zmienić! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 18:12   #1
Miss Nobody
Przyczajenie
 
Avatar Miss Nobody
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 15

Brzydula - chcę się zmienić!


Cześć. (Zastanawiam się, co ja tutaj robię? W mojej twarzy nie da się już nic poprawić. Poostaje operacja plastyczna )

Moja samoocena sięgnęła dna już dawno temu. Nienawidzę patrzeć w lustro, bo naprawdę rzadko jestem choć trochę zadowolona ze swojego odbicia. Do łez doprowadzają mnie nijak układające się włosy, kłopoty z cerą, nos przypominający rozgniecionego ziemniaka, wąskie usta i okrągła buzia dziecka. Od kilku lat mam problemy z trądzikiem; jeszcze parę miesięcy temu było naprawdę tragicznie, obecnie po długiej walce pozostały mi szpecące blizny i brązowe plamki na twarzy, które z daleka wyglądają jak piegi. W szóstej klasie oraz pierwszej gimnazjum obsesyjnie zakrywałam trądzik sypkim pudrem, zapychając pory i nie interesując się konsekwencjami. Rozmowy z dermatologiem uświadomiły mi, że to, co robię jest złe, a i wcale mi nie pomaga, tylko pogarsza sytuację. Dzisiaj nie maluję się nawet korektorem, czasem pociągam rzęsy maskarą, wargi błyszczykiem. Nie lubię mieć nic na twarzy, wszelkie podkłady spływają mi po godzinie, a buzia niemiłosiernie błyszczy się w strefie T. Chciałabym wyglądać jak większość moich rówieśniczek; gładka skóra bez pryszczy, zatuszowane wady, a podkreślone zalety, pasująca do kształtu twarzy fryzura. Tylko - moje pytanie jest takie - jak podkreślić coś, czego nie ma? Nie myślcie, że piszę tak, aby usłyszeć nagle pochwały i komplementy, znalazłam się w Metamorfozach, bo nigdy tak bardzo nie potrzebowałam zmiany. Pragnę zaakceptować w końcu siebie i ewentualnie polubić (chociaż to drugie będzie trudne ).


1. Jak się opalasz - bardzo łatwo, już po godzinie siedzenia na słońcu moja skóra jest zarumieniona, a na drugi dzień wychodzi karmelowa opalenizna. Nigdy nie zdarzyły mi się poparzenia, zazwyczaj opalam się na czekoladkę.

2. Kolor oczu - tęczówki bursztynowo-brązowe z ciemną obwódką, w lato są jaśniejsze, a w zimę przybierają barwę czarnej wiśni. Z daleka wyglądają na niemal czarne, ale na zdjęciach z lampą są po prostu brązowawe.

3. Piegi - nie występują nawet w lecie.

4. Cera - w zimę prawie porcelanowa, latem i wiosną ciemniejsza, można by rzec, że latynoska. Jako dziecko wyglądałam jak mulatka, teraz mam raczej jasną skórę.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, niemal hebanowy z jaśniejszymi pasemkami w niektórych miejscach. Nigdy nie farbowane, naturalnie gorzka czekolada. Na zdjęciach z lampą są o wiele jaśniejsze, niż naprawdę.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - bardzo delikatny różowy.


Mam kilka pytań do was, a mianowicie:


~ Jaką jestem porą roku?

~ Jaki mam kształt twarzy?

~ Czy pasowałaby do mnie prosta grzywka?

~ Jak mogę optycznie powiększyć usta lub zmniejszyć nos?



Zmiany, które na pewno nie wchodzą w rachubę to: radykalne ścięcie włosów (obecnie sięgają łopatek), zmiana koloru włosów i bardzo ostry makijaż. Na resztę porad jestem otwarta. Jak z brzydkiego kaczątka stać się pięknym łabędziem? Pomóżcie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5140002.jpg (131,6 KB, 700 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P5020008.jpg (127,4 KB, 435 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4200062.jpg (75,2 KB, 217 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P7070325.jpg (196,5 KB, 644 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8100426.jpg (197,6 KB, 610 załadowań)
Miss Nobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:06   #2
ledzeppelin75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 126
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Nie rozumiem, jesteś prześliczna! Masz kobiecą urodę, piękne włosy, a tak szybkiego opalania zazdrości Ci nie jedna! Nie znam się na typach urody, jednak wnioskuję, że jesteś zimą (to nieprawda, że zima to tylko i wyłącznie biała skóra..). Co do stanu cery, to nie mogę Cię pocieszyć. Trądzik musi przejść sam (oczywiście cera powinna być wspomagana kosmetykami i lekami oraz jak najrzadziej dotykana). Ale żeby go zatuszować, użyj korektora (poradź się pań z drogerii, który odcień masz wybrać, by idealnie współgrał z Twoją skórą). Sądzę, że używanie błyszczyka może ewentualnie podkreślić nieładną cerę. Za to czarny tusz optycznie powiększy oko - twarz będzie się wydawała bardziej świeża, po prostu ładniejsza Zaś w ciągu dnia skorzystaj z dobrodziejstwa bibułek matujących.

Jeśli chodzi o fryzurę, to nie robiłabym na Twoim miejscu grzywki. Rozpuść włosy (takie są najpiękniejsze), ewentualnie zrób plażowe fale - naturalne i superkobiece!

Usta można powiększyć za pomocą kredki. Jeśli zależy Ci na naturalności, dobierz kolor nieco ciemniejszy od Twojego naturalnego koloru ust i delikatnie podkreślaj ich kontur. A nosem się nie przejmuj. Rozpuszczone włosy i ładna biżuteria odwrócą uwagę od tego mankamentu. Nos służy do wąchania!


Uważam, że powinnaś wybierać proste kroje ubrań podkreślające piękne kobiece kształty, za to szalej z dodatkami. Oryginalne kolczyki lub naszyjnik upiększą każdą kobietę. Co powiesz na biżuterię w stylu indyjskim?

I najważniejsze - głowa do góry! Na nasze samopoczucie wpływa również to co jemy, czytamy, oglądamy, jak spędzamy czas. Uśmiech to połowa sukcesu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_3_2375734.jpg (143,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 84200996.jpg (133,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 51yeVOY2u-L.jpg (42,8 KB, 17 załadowań)
ledzeppelin75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:16   #3
zaaczaarowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

witaj
Po pierwsze zapewne wszystkie Twoje rówieśniczki nie mają idealnej cery
Co to Twojej cery, po konsultacji z dermatologiem proponuję Ci wizytę u kosmetyczki na mikrodermabrazji, blizny po trądziku troszkę się zmniejszą lub kwasy (działają) ale nie wiem w jakim stadium leczenia jesteś, czy już zakończyłaś, czy nie, bo kwasy najlepiej wykonać po leczeniu, poza tym to również zależy jak z Twoimi finansami, ponieważ zarówno mikrodermabrazję jak i kwasy należy wykonać w seriach Poza tym napisz jak dbasz o cerę, jakich kosmetyków używasz (czy to jest mleczko, czy tonik, czy żel do mycia twarzy itp.)
Jeżeli chodzi o resztę, to masz piękne oczy i rewelacyjną karnację...tylko pozazdrościć... mogła by Ci pasować prosta grzywka, ale niestety Twoje włoski się trochę puszą, więc będzie Ci ciężko utrzymać ją w ładzie poza tym po prostu przydałby sie makijaż jakiś podkład, jak nie lubisz mocnego makijażu to zamiast zrobić kreskę na powiece czarną kredką to użyj brązowej, tusz do rzęs i troche różu na policzki a tak poza tym to zaakceptuj siebie, popracuj nad swoją samooceną, bo jesteś na prawde piękna
zaaczaarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:22   #4
alka_u
Przyczajenie
 
Avatar alka_u
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 17
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

hej,

według mnie możesz wyglądać naprawdę ładnie, będąc naturalną - nie zmieniając specjalnie fryzury, nie malując się poza jakimś minimum... Moja rada dotyczy raczej sylwetki. Pracuj nad nią, bądź aktywna, dbaj o dietę. Poczujesz się wtedy lepiej... Serio, to jest pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, kiedy popatrzyłam na Twoje fotki Nie dołuj się!!
alka_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:48   #5
Izabela_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Aż się wypowiem bo nie rozumiem, na prawdę nie rozumiem takich stwierdzeń: jestem brzydka, w opisie czytam straszne rzeczy, patrzę na zdjęcia, a tu normalna dziewczyna. z takim podejściem to ja bym na ulice nie wyszła. to fakt, że masz problem z tradzikiem, ja popracowałabym jeszcze nad figurą i to wszystko, na prawdę wszystko.

Acha i jeszcze jedno - masz bardzo kobiece rysy twarzy i piękny kolor oczu.
__________________
RIP FARBOWANIE 15 I 2012
Izabela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 21:53   #6
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

te blizny i wgłębienia są od rozdrapywania czy trądzik zostawiał takie ślady sam? powiedz prawdę.
czym się leczyłaś, jakie to były leki konkretnie, albo przynajmniej podaj składnik.
jeszcze można uratować twoja skórę twarzy, albowiem jesteś bardzo młoda i cera szybciej się regeneruje. poczytaj koniecznie o leczeniu retinoidami, (tretinoina)
w PL jeden z najlepszych środków z retinoidami to Atrederm, ale o opalaniu możesz zapomnieć w trakcie stosowania.

Przeanalizuj swoją dietę, problemy z cerą nie biorą się znikąd. Są albo wynikiem zakażenia, albo zatruwania organizmu, ewentualnie mają podłoże hormonalne-jeśli je wykluczyłaś, to ok.

przejrzyj te zdjęcia :
http://www.cosmetic-medicine.jp/engl...cne/index.html
http://www.cosmetic-medicine.jp/engl...ne2/index.html

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

a co do ogólnego wyglądu. ja bym nie zmieniałą zbyt wiele.
masz piękny kolor włosów i oczu. to Ci nadaje przede wszystkim wyrazistości. Jeśli chcesz to maluj lekko oczy, dodasz im jeszcze głębi i lekko powiększysz.
na ten moment odradzałabym stosowanie różu do policzków i pudru, nie wiadomo co powoduje ten trądzik..

ustom daj spokój, są ok.
włosy uważam, że powinnaś wystopniować, niech mają miękką linię i unoszą się od czubka głowy.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 22:56   #7
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Ja tu nie widzę żadnej brzyduli tylko piękną dziewczynę!

tez mam problemy z cera i wiem jak to jest, kiedy człowiek nie ma ochoty z domu wyjść

ja bym na twoim miejscu nie robiła nic z włosami bo są piękne!

wytuszuj tylko dość mocno rzęsy i nałóż na usta błyszczyk w wiśniowym kolorze
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 00:07   #8
antygonglowa
Raczkowanie
 
Avatar antygonglowa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 160
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Jesteś bardzo ładna! Aż chce się na Ciebie patrzeć. Z włosami nie robiłabym nic. Broń Cię Panie Boże przed wszelkimi pazurkami i farbowaniami. Ewentualnie dla ożywienia fryzury podcięłabym z 5 cm. Jedyną rzeczą nad którą wypadałoby popracować są blizny po trądziku. Zapewne chodzisz do dermatologa więc stosuj się do jego porad, a jeśli i one nie pomagają to poprostu zmień go. A tak profilaktycznie to jedz mniej czekolady, a pij więcej wody. Żeby cera znów nie stała się przepełniona trądzikiem.


Zapewne oczekiwałaś innej wypowiedzi. Jednak jak najbardziej podpisuje się pod tym co napisałam.

Uwierz w siebie!

aaa i jeszcze raz podkreślę: NIE RÓB GRZYWKI.
antygonglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 02:27   #9
xcandykillerx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 46
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Nie chce mowic ze nie rozumiem jak sie czujesz bo wydaje mi sie ze kazdy przechodzi taki etap w zyciu ja w twoim wieku wygladalam tragicznie,rozrapywalam moje pryszcze i mialam gigantyczne strupy na twarzy,wlosy wiecznie w kucyk itd-ogolnie tragedia ..
Jestes piekna dziewczyna i mam dla ciebie kilka rad, jesli chcesz skorzystac
-Slicznie sie opalasz ale po tym lecie zaproponowalabym ci cala zime z kwasami (wizyt do dermatologa,kosmetyczki-poczytaj na wizazu) kwasy glikolowe na twarz tylko z umiarem i daj sobie na to troche czasu!to naprawde dlugi proces ale warto!
Z kremow wszedzie dostepnych polecam Avene Clerance K dobrze dziala na syfki i blizny(jest lepszy od effeclaru duo z la roche possay ) a gdyby bylo cie stac to co druga noc przecierac twarz Alpha-H liquid gold z kwasem glikolowym-naprawde dziala CUDA z twarza i widac roznice chociaz jego cena zabija to i tak uwazam ze warto.
-Wiem ze opalenizna jest w modzie ale na twarz koniecznie filtry i to juz od teraz! blizny+ opalenizna moze i wygladaja niegroznie teraz ale serio za 10 lat to juz nie bedzie wygladalo tak ok jesli o to nie zadbasz..niezapychajacym, niebielacym jest la roche possay athelios ac 30, nie swieci sie po nim jak po normalnych tlustych filtrach np tych do ciala i jest bardzo przyjemny w nakladaniu.
Przepraszam ze sie tak rozpisuje ale naprawde mam tyle do powiedzenia, gdybym mogla spotkac siebie z mlodzienczych lat to powiedzialabym sobie dokladnie to samo a ze to sie nigdy nie stanie to powiem to tobie
-Jezeli masz problemy z cera i wyskakuja ci jakies niespodzianki to myj twarz na wieczor z zelem(delikatny Cethapil) i muslinowa sciereczka albo szmatka z mikrofibry bo tak naprawde mi sie wydawalo ze jak umyje twarz zelem do mycia twarzy to jest czysta, ale to nieprawda bo zel nie dociera i tak naprawde nie zmywa wszystkiego z twarzy.
-wlosy-strasznie ci zazdroszcze, pienky kolor napewno tez sa geste i blyszczace!moje sa slabiutkie i mysie;> podkresl ich ksztalt, jesli sa krecone nie rozczesuj ich i daj wyschnac naturalnie po umyciu, jesli sa bardziej proste podkresl ich blask! pobaw sie z przedzialkiem,dzisiaj na srodku, jutro na prawo, po jutrze na lewo zaczesz wlosy w luznego boba na czubku glowy albo w kokardke(a czemu nie!), przejrzyj youtube z fryzurami(hairstyles), dziewczyny robia swietne rzeczy z wlosami!wiem niektore sa po angielsku ale widac co dziewczyny robia to nie trzeba duzo znajomosci obcego jezyka nie nakladasz makijazu?ok! ale jesli nie podoba ci sie twoja twarz(nie wiem dlaczego) to moze chociaz pokonturujesz ja tak dla sprawdzenia co to dla ciebie moze zdzialac?wpisz countouring na youtube, wes ciemniejszy puder, pobaw sie troche! kosci policzkowe mozna zaznaczyc, czolo skrocic a nos zmiejszyc bez operacji plastycznych i trwa to ze 3 min;>
- pewnosc siebie, to chyba cos co utracilas dawno temu. Wiem ze ciezko jest uwiezyc ze uroda to tez pewnosc siebie ale to prawda! nie przejmuj sie tak wszystkim, to naprawde nie koniec swiata! Wes w reke zegarek i usiadz przed lustrem i odczekaj dokladnie 5 min patrzac na zegarek, a teraz spojrz na siebie, to glupie-tak ale cos sie zmienilo? swiat sie zawalil?kosmici powybijali ludzkosc? nie.NIC sie nie zmienilo i nic sie nie zmieni, bo to ty musisz zaakceptowac siebie sama wewnetrznie, powiedziec sobie 'hej, to ja,taka jestem i od dzis bede tylko piekniejsza' i zaczac dzialac bo nie zrozum mnie zle ale od siedzenia na pupie i narzekania to sie nic nie zmieni jestes soba, chcesz eksperymentowac? zrob to! bo dzieki temu zdobywasz wlasne dowiadczenie i wlasna wiedze!
A na usta wrzuc ostro czerwony blyszczyk, bedzie pieknie pasowal do twojej opalenizny i wlosow
troche wiecej pewnosci siebie kochana
xcandykillerx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 06:00   #10
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Moze kosmetyki mineralne moglsbys stosowac? One nie szkodza cerze . Wlosy masz ladne, widze po podpisie ze juz sie wzielas za pielegnacje, wiec bedzie tylko lepiej. Co do twoich pytan: Pora roku: wydaje mi sie ze jestes poludniowa zima , ale nie jestem pewna. Ksztal twarzy masz owalny. Nie rob grzywki, bo to bedzie udreka przy tlustej cerze. Co do zmniejszania nosa, to wcale nie musisz go zmniejszac, masz fajny, normalny nos a nie "kartofel" jak piszesz. Usta powiekszaja optycznie blyszczyki z drobinkami w jasnych kolorach.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:56   #11
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Przebarwienia po trądziku jak i niewielkie blizny można w dobrym salonie kosmetycznym usunąć na zawsze. Możesz je też tuszować kosmetykami mineralnymi, których obecnie na rynku jest dużo.
Jesteś bardzo ładną dziewczyną, masz śliczne oczy i włosy. Wystarczy, że pomalujesz rzęsy i użyjesz podkładu kryjącego + błyszczyk a efekt będzie na pewno super
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 10:27   #12
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Jesteś bardzo ładna! niepotrzebnie wpędasz się sama w kompleksy. W Twoim wieku wiele dziewczyn ma problemy z cerą, na szczęście to jest coś, co można zmienić i nie męczy do końca życia Radziłabym Ci dalej chodzic regularnie do dermatologa, tak jak mówisz, dlaj używać mało kosmetyków, ale np. do takiej cery pudry mineralne naturalne wg mnie się nadają ( plus krem z filtrem). Poczytaj może trochę na wizażu albo poradź się dermatologa jeszcze. Na przebrawienia polecam Ci Tointex (taka maść, ok. 7-14 zł, trzeba regularnie stosować) albo Acnederm (na receptę, musisz dopytać lekarza). Co do makijażu to delikatny błyszczyk, fajny tusz wg mnie wystarczy ale możesz też dodać beżowy lub lekko złocisty/jasnobrązowy cień na górną powiekę. Co do włosów - ja uważam, że masz super kolor, mnie się podobają i nie jestem za grzywką. Opisz jak je pielęgnujesz, może jakieś odżywki czy zmiana szamponu też pomoże i lekkie podcięcie końcówek?

Uśmiechaj się dużo, więcej wiary w siebie i życzę Ci, żebyś umiała być zadowolona jak patrzysz w lustro

Polecam 2 filmiki



__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:14   #13
Violetta_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Ech... ten wygląd... tak wiele uwagi nam zabiera. A przecież szczęście nie od wyglądu zależy. Ważne jest żeby umieć zaakceptować samą siebie. Umieć obiektywnie spojrzeć. Znaleźć w sobie mocne strony, być z nich dumną, a nad defektami systematycznie pracować. Nie można z powodu kilku mankamentów w swoim wyglądzie, całkowicie się przekreślać nazywając się brzydulą.
Violetta_Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:29   #14
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Wszystko juz zostało powiedziane ja tylko odpowiem na twoje pytania. Typ urody zima,twarz zdecydowanie owalna,prosta grzywka napewno by ci pasowała ale byłaby ciezka w utrzymaniu przy takim typie włosów,proponuje środkową część włosów czesac w dziubek i to zastąpi grzywke,a usta optycznie powiększysz malując je pomadka np różową a środek warg delikatnie musnij bezbarwnym błyszczykiem. Ma to na celu odbicie koloru przez co usta wydają sie pełniejsze
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 09:02   #15
FammeFatale19
Raczkowanie
 
Avatar FammeFatale19
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Błękitna Laguna
Wiadomości: 170
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Jaka brzydula!
Dziewczyno, przecież Ty jesteś ładna
Odpowiednim podkładem/pudrem wystarczy zatuszować niedoskonałości cery i baja

Zazdroszczę koloru tęczówki, zawsze taki mi się marzył.
__________________
Have a nice day!
FammeFatale19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 12:51   #16
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Wiem, jak możesz się czuć ze względu na trądzik. Na wizażu są bardzo fajne wątki z poradami dla dziewczyn z takimi problemami skóry jakie masz. Znajdziesz tam wiele porad dotyczących pielęgnacji i makijażu Sama z nich skorzystałam
Polecam również kosmetyki mineralne - nie zapychają a maskują. W żadnym wypadku nie stosuj podkładów i pudrów drogeryjnych.
Naucz się czytać składy kremów
Grzywki nie obcinaj - po pierwsze fajnie Ci w bez grzywki, a po drugie czoło będzie Tobie bardziej wysypywać jak je przykryjesz włosami.
Oczy - możesz lekko podmalować, ale ja zamiast kredki/konturówki polecam zrobienie kresek cieniem do powiek i lekkie ich rozmazanie. Daje to bardzo fajny i naturalny efekt. Rzęsy masz długie, ale chyba niezbyt gęste, więc musisz uważać, żeby przy tuszowaniu Ci się nie sklejały (jeśli się skleją można je delikatnie rozdzielić przy pomocy szpileczki - tylko uważaj, żeby sobie krzywdy nie zrobić).

Pobuszuj trochę na wizażu (różne działy: kosmetyki mineralne; biochemia kosmetyczna; pytania do kosmetyczki; kobieta/intymnie/trądzik) na pewno znajdziesz tu wiele przydatnych porad.

A tak w ogóle to na prawdę fajna dziewczyna z Ciebie.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:34   #17
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Żeby z brzydkiego kaczątka stać się pięknym łabędziem niestety potrzeba czasu. Niestety jesteś w wieku zapewne nastu lat- a to niestety wiek nie dla każdej z nas łaskawy. Trądzik, problemy z wagą, włosy też mogą zacząć brykać (np. moje zaczęły się znowu kręcić, zupełnie tak jak gdy byłam dzieckiem;-) To co mogłabym ci polecić i żałuję że nikt mi tego nie polecił gdy miałam naście lat to:
1. jeść bardzo dużo warzyw i owoców- zdrowa dieta, a nie dieta odchudzająca- stracisz na wadze i cera się poprawi
2. cenić swoje naturalne brwi - na tych zdjęciach gdzie widać że coś majstrowałaś to wygląda bardzo źle. Grubsze, naturalne dużo lepiej pasują do twojej urody i pełnej twarzy.
3. nauczyć się posługiwać bronzerem- kosmetyk idealny na nastoletnią "pucołowatość"
4. nie malować się zbyt mocno- młodość jest piękna, jest największą ozdobą, masz ją tylko jedną;-)- to akurat mówili ale nie słuchałam

I jeszcze:
Twój nos jest OK! Wcale nie rzucił mi się w oczy, jak nos nie rzuca się w oczy tzn. że jest ok
Usta masz pięknie wykrojone, dobierz konturówkę w ich kolorze i zaznacz kontur. Może być minimalnie ciemniejsza. Podkreśl kontur, nawilż sztyftem i będzie super. To upiększa, a nie widać.
Znajdź podkład który ukryje co ma ukryć.
Czy twoje włosy mają tendencję to kręcenia/falowania? Wyglądają jakby się trochę puszyły.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 21:34   #18
Miss Nobody
Przyczajenie
 
Avatar Miss Nobody
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nibylandia.
Wiadomości: 15
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Jej, zaskoczyłyście mnie - pozytywnie oczywiście Tyle odpowiedzi i rad, jak poprawić swój wygląd, dziękuję! Naprawdę, na początku było mi bardzo wstyd, że muszę pisać na forum o swoim problemie, dołączać zdjęcia i czekać na odzew, ale teraz widzę, że warto było. Piętnaście osób z dobrymi chęciami i otwartymi sercami... to nawet przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Ogromnie wam dziękuję, że poświęciliście dla mnie swój czas, myślę, że z upływem czasu zacznę wcielać w życie większość rad, bo są naprawdę cenne. Postaram się teraz w skrócie odpowiedzieć na niektóre wiadomości (wybaczcie, jednak trochę ich sporo), chociaż nawet ten post nie będzie w stanie zobrazować, jak bardzo jestem wam wszystkim wdzięczna!

Po pierwsze: dziękuję za wszystkie miłe komplementy dotyczące moich włosów, oczu, opalenizny i kobiecych rys. Nie zgadzam się z tymi określeniami, bo myślę, że nie ma we mnie nic wyjątkowego i chyba tak pozostanie, co nie zmienia faktu, że często będę wracała do tego wątku, czytała opinie i próbowała uwierzyć w to, że jestem jedyna w swoim rodzaju. Brzmi to strasznie narcystycznie, nie sądzicie? Tak właściwie to ostatnio doszłam do wniosku, że mój problem nie tkwi w wyglądzie, a w tym, jak postrzegam samą siebie. Wszędzie widzę coś do poprawienia, już nawet kolor tęczówek przestał mi się podobać, chociaż wcześniej za nim szalałam. Po prostu każda napotkana dziewczyna na ulicy jest po stokroć ładniejsza ode mnie. A może tylko sobie wmawiam...

Po drugie: Większość z was stwierdziła, że nie powinnam robić grzywki i posłucham tej rady. Faktycznie bardzo by mnie pod nią obsypało, a nie chcę ryzykować nawrotem trądziku, bo to na pewno nie byłoby zbyt przyjemne. Dzięki za polecenie mi niektórych kosmetyków i maści, ale wątpię, abym w tej chwili z tego skorzystała - muszę słuchać się pani dermatolog, mam obecnie Skinoren, który znacznie poprawił stan skóry. Korektory, bibułki matujące, podkłady, mikrodermabrazja, retinoidy, róż do policzków niestety nie wchodzą w rachubę, mam zakaz stosowania takich kosmetyków, poza tym nie chcę zapychać porów. Spróbuję zapytać w drogerii o kosmetyki naturalne, powinny być ok. No i oczywiście zakupuję coś do ust - błyszczyk w jasnym kolorze, jakiś wiśniowy i różową pomadkę. O!

Po trzecie: Kilka z was pytało o moje problemy z trądzikiem. Blizny i zgłębienia są od zdrapywania i wyciskania - przyznaję się bez bicia. Swego czasu namiętnie męczyłam każdą krostkę i efekt jest taki, jak widać; czyli masakra piłą mechaniczną. Dzisiaj żałuję, ale do niedawna jeszcze tak postępowałam. Wstyd mi za przeszłość, chyba teraz zmądrzałam i nigdy nie zrobię tego samego błędu, aczkolwiek czasu nie da się cofnąć... Stosowałam wiele lekarstw, od Benzacne, Skinorenu, Epiduo, Differin, Zineryt itd., byłam u trzech dermatologów, teraz zaliczam czwartego, najbardziej mi pomógł. Przede wszystkim pani porozmawiała ze mną o wyciskaniu i oduczyła mnie nawyku, no i dzięki niej nic mi na twarzy już nie wyskakuje, żadne ropne krostki, pozostały tylko blizny, ale i to - mam nadzieję - jest tylko kwestią czasu.

Po czwarte: Z brwiami nic wielkiego nie robię, nigdy nie były nazbyt krzaczaste, ale wolę, gdy są takie jak teraz (nadal uważam, że za gęste ). Naprawdę myślicie, że aż tak źle? Widziałam dziewczyny z gorszymi, znacznie gorszymi! No, i co do figury również macie rację, to moja zmora, większa od twarzy. Zawsze miałam więcej kilogramów, niż powinnam, ale nad tym akurat zamierzam popracować i nawet wiem, jak.
  1. Kupuję błyszczyki, pomadki, kosmetyki naturalne.
  2. Dbam o zdrową dietę i aktywność fizyczną.
  3. Podcinam zniszczone końcówki.
  4. Stosuję się do zaleceń dermatologa.
  5. Wierzę w siebie!

Dziękuję wam za wszystko, możliwe że za niedługo wkleję jakąś fotkę z mini przemianą!
Miss Nobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 22:01   #19
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Odpiszę szybko tylko co do brwi wg mnie grubsze (przynajmniej przy części przy nasadzie nosa) wyglądają bardziej naturalnie i pasują do młodej twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Get-Perfect-Eyebrows.jpg (27,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 091720081915430537-753885ARMAND+BASI+ONE.jpg (47,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 072208-unrule13-400x400.jpg (60,8 KB, 32 załadowań)
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 09:16   #20
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Odpiszę szybko tylko co do brwi wg mnie grubsze (przynajmniej przy części przy nasadzie nosa) wyglądają bardziej naturalnie i pasują do młodej twarzy
Zgadzam sie, ladniej bys wygladala z takim naturalniejszymi brwiami. Zapuszczaj! (W Yves Rocher sa fajne kredki do podkreslania brwi, ale nie wiem czy ja mozesz stosowac przy kuracji przeciwtradzikowej ).
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:23   #21
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Brzydula - chcę się zmienić!

Póki co stawiaj na naturę Niech Ci się buźka wygoi. Dobrze, że jesteś pod opieką dermatologa i że kuracja Ci pomaga.
Co do wagi - to jaki masz wskaźnik BMI? Jak w normie (a wydaje mi się, że jest w normie) - to nie szalej z odchudzaniem. Poza tym pewnie jak przejdziesz przez okres dojrzewania to sylwetka się wysmukli.
Oczywiście zdrowe odżywianie i ruch zawsze są dobre. Nawet jak ktoś jest szczuplakiem
Ps. Naturalne kosmetyki do zrobienia samemu są w sklepie internetowym biochemia urody (skrót na wizażu BU). Tylko nie szalej od razu ze wszystkimi na raz bo też można sobie zaszkodzić
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.