rodzaj cery i kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 13:55   #1
karolina199023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5

rodzaj cery i kosmetyki


Mam problem z moja cera a mianowicie zacznę od tego, że ciężko mi jest określić jej rodzaj gdyż mam cerę suchą na czole, nosie i brodzie czyli strefa T a na policzkach jest cera normalna. Na policzkach i nosie mam sporo rozszerzonych porów i niewielkie zaczerwienienia. Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem krostki też raczej rzadko wyskakują najczęściej przed miesiączką a potem jest ok. Pomóżcie dobrać kosmetyki do pielęgnacji oraz jakiś podkład bo ten którego używałam podkreślał suche skórki i nie krył zbyt dobrze. Podkład który używałam to paese specjalistyczny podkład pielęgnujący nawilżający cera sucha.
Trochę się rozpisałam ale ma nadzieje ze pomożecie

Edytowane przez karolina199023
Czas edycji: 2013-11-08 o 14:14
karolina199023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 06:47   #2
luta98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 45
Dot.: rodzaj cery i kosmetyki

Heejj !!

Niestety Ci nie pomogę, ale dodam pytania do tego wątku.. Odpowiedzi na moje pytania bardzo nam pomogą !!!

o mojego zapytania, a jak już był to ostatnie wpisy były w maju.

OStatnio zaczeły wyskakiwać mi zanieczyszczenia na policzkach.. jakoś sobie z tym poradziłam.. sok z cytryny..olej lniany.. Pozbyłam się zanieczyszczeń.

JEdnak problem mam taki, że skórę mam z reguły tłustą. Zawsze jak już cos mi wyskakuje to w strefie T. Zaskórniki, przed okresem zanieczyszczenia ropne..ale przechodzi. Z tego względu ze nie chcę, aby moja cera się świeciła i była bardziej tłusta, maltretuję ją wselkimi peelingami, mocnymi żelami przeciwtrądzikowymi i nawet tymi NIEDOBRYMI Garnierami (najgorsze produkty do mycia twarzy pod wzglęem składnikow i pod wzglęem działania, wiem ze niszczą warstwę ochronną...itd..)

Dobra, do rzeczy.. Myję całą twarz żelem rano i wieczorem, Skórę po umyciu mam ściągniętą. NIE WIEM JAKIEGO KREMU MAM POTEM UŻYĆ. Dotychczas używałam krem z ToŁpy na niedoskonałosci. Problemem jest strefa oczu.


-Jak używać wysuszającego żelu do mycia twarzy tak aby skóra oczu i rzęsy na tym nie cierpiały?

- JAk użyć kremu, tak aby nie dawać wysuszającego kremu na niedoskonałości pod oczami.. ?

- Skórę mam pod oczami powoli okropną.. smaruję pod oczami kremem nawilżającym a dopiero potem nakładam krem na twarz. To jest uciążliwe, bo tochę to trwa..zanim wyschnie itd. JEstem zakłopotana, bo kompletnie nie mam pojecia jak dbac o swoją cerę. Czym myć, jak myć itd...


Największy problem : FLUID, Fluid mam również do cery tłustej.. i co mam zrobić aby nie malować nim parti pod oczami? Czy jest jakis korektor, ktory zatuszuje mi sińce pod oczami, nawilży skórę i dodatkowo zleje się z podkladem na policzkach?

Dziewczyny proszę Was o pomoc...

Jakie kremy, jaki żel? Jak ma wygladac pielęgnacja mojej twarzy?
Co mam zrobić gdy z rana wstaję i cała się świecę?
Jakiego kremu użyć na noc?

Wiem ze nie dbam dobrze o moją cerę, ale tylko i wyłacznie z niewiedzy..
JEst zaczerwieniona, piecze i jest zawsze po kąpieli ściągnięta. Czym ją nawilżyć, aby nie powstały mi znowu wypryski? Jakiego fluidu uzyc aby nie dostać w wieku 23 lat pod oczami zmarszczek starej babuni??


Jak widzicie....w mojej głowie setki pytan....
Liczę na WAszą pomoc...
luta98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 09:53   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: rodzaj cery i kosmetyki

Cytat:
Napisane przez karolina199023 Pokaż wiadomość
Mam problem z moja cera a mianowicie zacznę od tego, że ciężko mi jest określić jej rodzaj gdyż mam cerę suchą na czole, nosie i brodzie czyli strefa T a na policzkach jest cera normalna. Na policzkach i nosie mam sporo rozszerzonych porów i niewielkie zaczerwienienia. Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem krostki też raczej rzadko wyskakują najczęściej przed miesiączką a potem jest ok. Pomóżcie dobrać kosmetyki do pielęgnacji oraz jakiś podkład bo ten którego używałam podkreślał suche skórki i nie krył zbyt dobrze. Podkład który używałam to paese specjalistyczny podkład pielęgnujący nawilżający cera sucha.
Trochę się rozpisałam ale ma nadzieje ze pomożecie
Masz skórę mieszaną, odwrotną do klasycznej gdzie strefa T jest tłusta.
Na dzien: mycie twarzy łagodnym żelem czy olejkiem np. ziaja fizjoderm czy ziaja olejek. Aplikacja kremu z filtrem np. Lirene dermoprogram spf 50.

Na noc: krem z kwasem na strefę problematyczną (policzki, nos) np. acne derm (powinien pomóc na zaczerwienienia i zaskórniki) lub inny produkt z kwasem. Na suche miejsca (i ewent. gdy skóra ulegnie przesuszeniu przy regularnym stosowaniu kwasu) nakładaj krem nawilzający np. sylveco.

Co do podkładu- tu nie pomogę niestety

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

luta98 odpisałam na watku o tradziku.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.