Anty aging - plotkowo - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-30, 23:49   #901
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Jest tu ktoś, kto ma cerę mieszaną / tłustą, która się często zapycha? Zrobiła się wam 'normalna' po trzydziestce / czterdziestce?

PPŚ mam do zużycia retinol od Nacomi i wit C od NIOD, ale moja skóra zrobiła dziwnie wymagająca. Aż jej nie poznaję. Dwa miesiące mi zajęło ogarnięcie zmodyfikowanej pielęgnacji.

Wcześniej lekkie serum na dzień i na to SPF. Koniec.
Na noc esencja i serum. Koniec.
Plus dwufazowe zmywanie makijażu i peeling dwa razy w tygodniu. Co drugi dzień maseczka w płachcie (teraz to robię samą esencją). Standard.

A od grudnia jest tak: -

-Skóra nagle potrzebuje 'normalnego' nawilżenia, a wcześniej latami tylko szybko wchłaniające się serum i żadnego kremu, bo wypryszczy i zapcha. I dawać SPF Martiderm albo Biore, bo inne zapychają. A teraz najbardziej lubi aloesowy SPF COSRX, a Biore się lepi i długo zajmuje wchłanianie.
PPŚ ---> To jak mam tyle czekać na wchłanianie SPF to maluję oczy, usta i idę do pracy. Nie chce mi się jeździć fluidem po lepiącej twarzy. A muszę ten Biore przecież zużyć, bo kiedyś był moim ulubionym i mam dużo w zapasach.



-Kremów na noc się jeszcze boję, bo moja twarz ich nienawidziła i jak miałam takowy w zestawie to lądował na szyję i dekolt. Albo całe ciało. Krem na dzień mi służył jako nocny. A teraz krem na dzień już na wieczór nie nadaje. Musi być nocny, bo dzienny za słaby. To używam kremu na noc co drugi dzień, bo się jeszcze boję, że w środku tygodnia obudzę się z pryszczami.



-7-skin menthod kiedyś nie, bo mnie zapcha, a teraz robię to z mocno nawilżającą esencją i od razu widzę efekty.

Przy mojej tłusto-mieszanej skórze to chyba oznaki starzenia się. Na razie zwalam winę na mróz, długą zimę i zmęczenie.

Już wolę potrzebę nawilżenia niż 'nie waż się tego użyć, bo cię zapcham i wypryszczę'.

_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:03   #902
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Bez kremu na noc moja skóra świeciłaby się następnego dnia jak żarówka, bo mam odwodnioną skórę.
Trochę się uspokoiła po 30, bardziej 35 roku życia, ale tendencja do zapychania jest. Dlatego na noc polecam ten wcześniej podlinkowany Only Bio lub Weleda Wild Rose ( Skin Food jest za tłusty dla mnie ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:06   #903
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś, kto ma cerę mieszaną / tłustą, która się często zapycha? Zrobiła się wam 'normalna' po trzydziestce / czterdziestce?
U mnie nie i nie sądzę, że kiedyś się tak stanie. Może po menopauzie będzie ciut lepiej, bo tydzień przez okresem moja fabryka smalcu zwiększa i tak już wysokie obroty, więc liczę, że to się skończy. Ale potrzeby okluzji czy stosowania kremów zupełnie u siebie nie zauważam. Siedem warstw pielęgnacji brzmi strasznie, chyba by mi to do pępka spływało
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:12   #904
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie nie i nie sądzę, że kiedyś się tak stanie. Może po menopauzie będzie ciut lepiej, bo tydzień przez okresem moja fabryka smalcu zwiększa i tak już wysokie obroty, więc liczę, że to się skończy. Ale potrzeby okluzji czy stosowania kremów zupełnie u siebie nie zauważam. Siedem warstw pielęgnacji brzmi strasznie, chyba by mi to do pępka spływało
7-skin robię co drugi dzień. Zamiast maski w płachcie. Traktuję to jako 'maseczkę'. 7 x esencja i idę do łóżka taka zaślimaczona. A rano wyglądam jak po urlopie.

Dorwałam Eveline Cosmetics Egyptian Miracle, który używam raz w tygodniu jako maskę na noc. Mojej mamie to służy i się wchłania, a u mnie nadaje się tylko jako maska na noc. Ewentualnie do smarowania ciała.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:18   #905
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Anty aging - plotkowo

Medianoche, jakiej esencji używasz?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:22   #906
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bez kremu na noc moja skóra świeciłaby się następnego dnia jak żarówka, bo mam odwodnioną skórę.
Trochę się uspokoiła po 30, bardziej 35 roku życia, ale tendencja do zapychania jest. Dlatego na noc polecam ten wcześniej podlinkowany Only Bio lub Weleda Wild Rose ( Skin Food jest za tłusty dla mnie ).
To ja się z różanymi kosmetykami nie lubię Od razu mnie zapcha.

Ten Only Bio zamówię jak pokończę moje koreańskie serum Beauty of Joseon, które były zachwalane wszędzie i urodowy YouTube prawie się do nich modli To kupiłam zestaw, a u mnie się one sprawdzają na dzień i nie widzę po nich żadnych efektów. To są chyba serum do tłustych skór. Te ślimaczane w ogóle nie nawilżało i używałam go na dzień pod SPF.

Zużywam teraz kremy Clochee (co drugi dzień). Ktokolwiek projektował te ich pompki, powinien trafić do piekła.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:23   #907
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie nie i nie sądzę, że kiedyś się tak stanie. Może po menopauzie będzie ciut lepiej, bo tydzień przez okresem moja fabryka smalcu zwiększa i tak już wysokie obroty, więc liczę, że to się skończy. Ale potrzeby okluzji czy stosowania kremów zupełnie u siebie nie zauważam. Siedem warstw pielęgnacji brzmi strasznie, chyba by mi to do pępka spływało

U mnie to samo, jestem po 30stce i fabryka smalcu nadal aktywna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-31, 00:36   #908
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89483853]Medianoche, jakiej esencji używasz?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]

Aktualnie mam: -

-Resztki Time Revolution od Missha. Ludzie online twierdzą, że to jest zamiennik SKII i ją wręcz wielbią. Nie miałam nic od SKII (nie moja kieszeń). Mnie słabo nawilża i nie rozumiem zachwytów. Robiłam nią 7-skin method. Na to kładłam krem. Serum było nie do zniesienia. Tylko do mega suchej skóry, inaczej bez kija nie podchodź.

-Essence Toner od Pyunkang Yul. Mój hit od lat. Dla mnie bardzo nawilżająca i wydajna. Zamawiam ją hurtowo raz w roku. Mogę się w tym kąpać.

-Ślimakową od CORSX. Ta się nie nadaje do mojego 7-skin method, bo jest za tłusta. Esencja sama w sobie bardzo dobra. Używam jej pod krem z tego samego zestawu.

Zużyłam też sporo esencji Benton i Innisfree. Bez zachwytów. Dla mnie za słabe.

Secret Key miałam kilka butelek i były ok.

Esencja w czarnym opakowaniu od Radiant Seoul była fajna. Ale u mnie jest niedostępna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg pyunkang.jpeg (27,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9_COSRX_Advanced-Snail-96-Mucin-Power-Essence-thumbnail-510x510-70.jpg (12,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jpg.jpg (17,4 KB, 36 załadowań)
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:43   #909
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
U mnie to samo, jestem po 30stce i fabryka smalcu nadal aktywna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja mam fabrykę smalcu na czole. A na nim mi właśnie wychodzą zmarszczki. Już wiem czyja to robota.



Nie wiem nigdy o co chodzi. Jak mocno nawilżę to wychodzą mi pryszcze, a jak za słabo to pojawiają się zmarszczki. I nie pomaga, że jak tylko coś czytam to podnoszę brwi i mam wiecznie minę jak zdziwiona wiedźma.

Piszę "zmarszczki" i jakie to piękne polskie słowo. Tylko dwie samogłoski I jak to fajnie "strasznie" wygląda. Obcokrajowiec płakał jak pisał. A jak się postara wymówić to się popluje. Polski jest cudowny Ja za to pluję i klnę jak mam wymówić coś po francusku.


Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2023-01-31 o 00:48
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 00:53   #910
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
To ja się z różanymi kosmetykami nie lubię Od razu mnie zapcha.

Ten Only Bio zamówię jak pokończę moje koreańskie serum Beauty of Joseon, które były zachwalane wszędzie i urodowy YouTube prawie się do nich modli To kupiłam zestaw, a u mnie się one sprawdzają na dzień i nie widzę po nich żadnych efektów. To są chyba serum do tłustych skór. Te ślimaczane w ogóle nie nawilżało i używałam go na dzień pod SPF.

Zużywam teraz kremy Clochee (co drugi dzień). Ktokolwiek projektował te ich pompki, powinien trafić do piekła.
To chyba nie chodzi o różę, miałam krem różany Korres i mnie zapchał, ale Weleda już nie. Tam chodzi o te dodatki w składzie.

Tak Clochee ma denerwujące pompki. Zacina się często. Poza tym balsam fajny.

Cytat:
Nie wiem nigdy o co chodzi. Jak mocno nawilżę to wychodzą mi pryszcze, a jak za słabo to pojawiają się zmarszczki.
Krem nawilżający, a krem tłusty to różnica.
Te bardziej tłuste to są dobre do suchej skóry, nam chyba wystarczy coś w miarę lekkiego.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...achtcreme.html
lżejszy jest migdałowy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ure-cream.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 01:02   #911
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
To chyba nie chodzi o różę, miałam krem różany Korres i mnie zapchał, ale Weleda już nie. Tam chodzi o te dodatki w składzie.

Tak Clochee ma denerwujące pompki. Zacina się często. Poza tym balsam fajny.


Krem nawilżający, a krem tłusty to różnica.
Te bardziej tłuste to są dobre do suchej skóry, nam chyba wystarczy coś w miarę lekkiego.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...achtcreme.html
lżejszy jest migdałowy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ure-cream.html
Mnie wszystko różane zapycha. Toniki, serum, esencje. Nie lubimy się po prostu.

Mnie żadne kremy nigdy nie odpowiadały. Po każdym byłam zapchana. A testerów miałam mnóstwo.

Dla mnie się nadają takie w formie gluta jak CORSX. On jest dla mnie idealny. Wchłonie się, idę spać i rano wyglądam jak człowiek.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-31, 01:18   #912
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Aktualnie mam: -

-Resztki Time Revolution od Missha. Ludzie online twierdzą, że to jest zamiennik SKII i ją wręcz wielbią. Nie miałam nic od SKII (nie moja kieszeń). Mnie słabo nawilża i nie rozumiem zachwytów. Robiłam nią 7-skin method. Na to kładłam krem. Serum było nie do zniesienia. Tylko do mega suchej skóry, inaczej bez kija nie podchodź.

-Essence Toner od Pyunkang Yul. Mój hit od lat. Dla mnie bardzo nawilżająca i wydajna. Zamawiam ją hurtowo raz w roku. Mogę się w tym kąpać.

-Ślimakową od CORSX. Ta się nie nadaje do mojego 7-skin method, bo jest za tłusta. Esencja sama w sobie bardzo dobra. Używam jej pod krem z tego samego zestawu.

Zużyłam też sporo esencji Benton i Innisfree. Bez zachwytów. Dla mnie za słabe.

Secret Key miałam kilka butelek i były ok.

Esencja w czarnym opakowaniu od Radiant Seoul była fajna. Ale u mnie jest niedostępna.
Miałam SK-II dla mnie totalny niewypał, ponoć jak większość azjatyckich to jest dla problematycznej bądź co najmniejtłustej skóry. Missha sprawdzała mi się do 40. COSRX i Benton zdecydowanie nie dla normalnej skóry. Pyunkang kupiłam dawno temu po recce Misshon- cóż szału nie było... Lubiłam secret key zwłaszcza w wersji z róźą
Polecajki - ode mnie sum:37 i wszystko co ma w składzie czerwony żeń-szeń oraz polskie Uzdrovisco tonik-esencja - jest w dwóch wersjach starej nawilżajacej idealnej do 7 steps in skin oraz z kwasami AHA nowa wersja. Cudooo takie, że aż odpusciłam dalszee testowanie azjatyków.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 01:21   #913
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Miałam SK-II dla mnie totalny niewypał, ponoć jak większość azjatyckich to jest dla problematycznej bądź co najmniejtłustej skóry. Missha sprawdzała mi się do 40. COSRX i Benton zdecydowanie nie dla normalnej skóry. Pyunkang kupiłam dawno temu po recce Misshon- cóż szału nie było... Lubiłam secret key zwłaszcza w wersji z róźą
Polecajki - ode mnie sum:37 i wszystko co ma w składzie czerwony żeń-szeń oraz polskie Uzdrovisco tonik-esencja - jest w dwóch wersjach starej nawilżajacej idealnej do 7 steps in skin oraz z kwasami AHA nowa wersja. Cudooo takie, że aż odpusciłam dalszee testowanie azjatyków.
Dopisałam sobie do kosmetyków do testowania. Jak wykończę moje zapasy.

Lubię treściwe, mocno nawilżające esencje

Ogólnie lubię azjatycką pielęgnację. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam w sklepie kosmetycznym. Wciągnęłam się w azjatyckie kosmetyki. Rzadko mi się coś z ich pielęgnacji nie sprawdza.

A, czekaj, nie sprawdza mi się aktualnie kolagenowa pianka do mycia twarzy od Kosé Softymo. To jest takie delikatne "puci puci" jak do mycia dzidziusiów. Dobre dla wrażliwców. Ma formę delikatnie pieniącego się mleczka. Używam tego tylko rano. Jak mam coś do mycia twarzy to ma się sprawdzić na dzień i na wieczór, do zmywania dwufazowego. To jest tylko do porannego mycia twarzy.


Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2023-01-31 o 01:29
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 01:24   #914
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Anty aging - plotkowo

Mnie się toner/esencja z uzdrovisko w ogóle nie sprawdził, nie widziałam żadnych efektów.

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 02:59   #915
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja z Uzdrovisca mam jeden kosmetyk i w sumie trudno powiedzieć, czy on mi daje jakiś konkretny efekt, ale lubię jego konsystencję i zapach, a na skórze czuję go jak maść

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 08:00   #916
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś, kto ma cerę mieszaną / tłustą, która się często zapycha? Zrobiła się wam 'normalna' po trzydziestce / czterdziestce?
A stosowałaś na przetłuszczanie, zapychanie retinol/retinal/adapalen?
Ja miałam mieszaną, gdzie w zasadzie wszystko było suche/normalne a tylko czoło mi się lekko przetłuszczało i po czterdziestce nadal tak jest...Natomiast moja skóra nigdy nie tolerowała kosmetyków do cer mieszanych/tłustych, bo uczucie ściągnięcia i wysuszenia było nie do przejścia a przetłuszczanie się wzmagało. Już dawno zauważyłam że im treściwszy krem tym mniej tłuste czoło w ciągu dnia. Tylko mam to szczęście i nie wiem co to jest "zapchanie", nigdy mnie to nie spotkało, mogę walić smalec na twarz i jest git Teraz z racji stosowania retinolu, mam jeszcze większą potrzebę stosowania treściwych kremów. Kupiłam ten Only Bio z polecenia i jest bardzo przyjemny, ale wyszło na to że nałożony grubszą warstwą na noc -został wessany przes skórę niemal do sucha Okazał się idealny na dzień. Nadal szukam czegoś odżywczego na noc co zostawi warstwę okluzyjną.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 08:12   #917
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Anty aging - plotkowo

Ja po 40-tce przeżywam drugą młodość jeżeli chodzi o przetłuszczanie cery. Nie wiem czy to menopauza bo za sprawą przyjmowanych hormonów od 20 lat mam poziom estrogenu jak kobieta w trakcie klimakterium.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 08:53   #918
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Natomiast moja skóra nigdy nie tolerowała kosmetyków do cer mieszanych/tłustych, bo uczucie ściągnięcia i wysuszenia było nie do przejścia a przetłuszczanie się wzmagało. Już dawno zauważyłam że im treściwszy krem tym mniej tłuste czoło w ciągu dnia.

Mam dokładnie tak samo. Przerobiłam mnóstwo kremów dedykowanych tłustej skórze i jedynie SPF sprawdza się w formule matujacej, nakładany już po kremie nawilżającym. Tłusta cerę wbrew pozorom bardzo łatwo przesuszyc, co dodatkowo nakręca produkcje sebum. U mnie sprawdza się pare kropel olejku, jeśli po użyciu kremu nadal czuje ściągnięcie.

I nie, zdecydowanie nie zauważyłam, żeby cera poszła w stronę normalnej/suchej w wieku 35+.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 09:11   #919
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
A stosowałaś na przetłuszczanie, zapychanie retinol/retinal/adapalen?
Ja miałam mieszaną, gdzie w zasadzie wszystko było suche/normalne a tylko czoło mi się lekko przetłuszczało i po czterdziestce nadal tak jest...Natomiast moja skóra nigdy nie tolerowała kosmetyków do cer mieszanych/tłustych, bo uczucie ściągnięcia i wysuszenia było nie do przejścia a przetłuszczanie się wzmagało. Już dawno zauważyłam że im treściwszy krem tym mniej tłuste czoło w ciągu dnia. Tylko mam to szczęście i nie wiem co to jest "zapchanie", nigdy mnie to nie spotkało, mogę walić smalec na twarz i jest git Teraz z racji stosowania retinolu, mam jeszcze większą potrzebę stosowania treściwych kremów. Kupiłam ten Only Bio z polecenia i jest bardzo przyjemny, ale wyszło na to że nałożony grubszą warstwą na noc -został wessany przes skórę niemal do sucha Okazał się idealny na dzień. Nadal szukam czegoś odżywczego na noc co zostawi warstwę okluzyjną.
Retinolu nie lubię, bo nie widzę po nim poprawy skóry i 'odmłodzenia'. A zużyłam sporo różnych serum i nic.

Za to wit C jest cudowna. Serum z 20% wit C albo trochę kwasu askorbinowego i zero zapchania. A mnie zapycha tylko jak coś jest dla mnie za treściwe / bogate albo jak mam okres.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo. Przerobiłam mnóstwo kremów dedykowanych tłustej skórze i jedynie SPF sprawdza się w formule matujacej, nakładany już po kremie nawilżającym. Tłusta cerę wbrew pozorom bardzo łatwo przesuszyc, co dodatkowo nakręca produkcje sebum. U mnie sprawdza się pare kropel olejku, jeśli po użyciu kremu nadal czuje ściągnięcie.

I nie, zdecydowanie nie zauważyłam, żeby cera poszła w stronę normalnej/suchej w wieku 35+.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja tak właśnie nie mogę, bo mnie to zapycha. Rano tylko esencja, serum i na to SPF.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-31, 09:13   #920
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Anty aging - plotkowo

Testuję właśnie One Thing Centella Asiatica, nad którym się zachwycają. Wklepuję go jak esencję. Dam wam znać w połowie butelki czy warto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 515NJInW+LL._AC_SL1500_.jpg (42,3 KB, 34 załadowań)
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 09:48   #921
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Anty aging - plotkowo

Przejrzałam ofertę kremów OnlyBio i wpadły mi w oko fajne pozycje:
Hydra Moctail Krem kompres ultranawilżający, Anti Age Elixir-Odbudowujący krem na noc i Bakuchiol&Skwalan Krem regenerujący.
Jeszcze mam na oku ORPHICA, Timeless, Anti-Ageing Night Cream, ale nie znam tej firmy a Nutridome jakos kojarzy mi sie z "sektą" Amway i nie mogę się przełamaćNie wiem czy są to wartościowe kosmetyki?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 10:41   #922
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Anty aging - plotkowo

To ja mam tak ekstremalnie tłustą cerę, ze nie wiem co to przesuszenie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 11:44   #923
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś, kto ma cerę mieszaną / tłustą, która się często zapycha? Zrobiła się wam 'normalna' po trzydziestce / czterdziestce?

PPŚ mam do zużycia retinol od Nacomi i wit C od NIOD, ale moja skóra zrobiła dziwnie wymagająca. Aż jej nie poznaję. Dwa miesiące mi zajęło ogarnięcie zmodyfikowanej pielęgnacji.

Wcześniej lekkie serum na dzień i na to SPF. Koniec.
Na noc esencja i serum. Koniec.
Plus dwufazowe zmywanie makijażu i peeling dwa razy w tygodniu. Co drugi dzień maseczka w płachcie (teraz to robię samą esencją). Standard.

A od grudnia jest tak: -

-Skóra nagle potrzebuje 'normalnego' nawilżenia, a wcześniej latami tylko szybko wchłaniające się serum i żadnego kremu, bo wypryszczy i zapcha. I dawać SPF Martiderm albo Biore, bo inne zapychają. A teraz najbardziej lubi aloesowy SPF COSRX, a Biore się lepi i długo zajmuje wchłanianie.
PPŚ ---> To jak mam tyle czekać na wchłanianie SPF to maluję oczy, usta i idę do pracy. Nie chce mi się jeździć fluidem po lepiącej twarzy. A muszę ten Biore przecież zużyć, bo kiedyś był moim ulubionym i mam dużo w zapasach.



-Kremów na noc się jeszcze boję, bo moja twarz ich nienawidziła i jak miałam takowy w zestawie to lądował na szyję i dekolt. Albo całe ciało. Krem na dzień mi służył jako nocny. A teraz krem na dzień już na wieczór nie nadaje. Musi być nocny, bo dzienny za słaby. To używam kremu na noc co drugi dzień, bo się jeszcze boję, że w środku tygodnia obudzę się z pryszczami.



-7-skin menthod kiedyś nie, bo mnie zapcha, a teraz robię to z mocno nawilżającą esencją i od razu widzę efekty.

Przy mojej tłusto-mieszanej skórze to chyba oznaki starzenia się. Na razie zwalam winę na mróz, długą zimę i zmęczenie.

Już wolę potrzebę nawilżenia niż 'nie waż się tego użyć, bo cię zapcham i wypryszczę'.

Co to znaczy normalna? Ja mam cerę generalnie mieszaną i wypryski na tle hormonalnym. Latem toleruję tylko leciutkie kremo-żele typu Clinique moisture surge 100h albo Clinique Id niebieski żel plus wkład z witaminą C. Za to od września do maja używam kremów odżywczych, typu Cicalfate Avene (kocham), Phenome bedazzled plus serum nawilżające non stop. Żadne lekkie kremy nawilżające nie wchodzą w grę.

Za to odkryciem są dla mnie kosmetyki Back to comfort. Kończę zielony krem Cistacea, do tego mam serum na wypryski i dawno nie miałam tak pięknej cery. Oczywiście retinol i wit C też są w użyciu, ale dopiero ta zielona seria Back to comfort tak dobrze na mnie działa.

Co to starzenia się cery mieszanej, to kiedyś nie wyobrażałam sobie nałożyć serum i kremu pod makijaż, a teraz nakładam tonik, serum i krem, a jak krem jest za lekki to cały dzień czuję ściągnięcie.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 12:30   #924
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Anty aging - plotkowo

Na Topestetic jest promocj ai ten krem Sesdermy Retises 0,5% + Reti Age Serum jest za 189,99. No i kupiłam ...i retinal Geek & Gorgeous też...Sesedermę zostawię sobie na lato
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 12:41   #925
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Anty aging - plotkowo

Kiedy powinno się/można zacząć używać retinol? Od jakiegoś wieku, przy konkretnych oznakach/objawach? Póki co jestem zadowolona ze stosowania tego, co aktualnie mojej skórze pasuje i nie wiem czy jest sens kombinować. Używam kwasów typowo do skóry przetłuszczającej, trądzikowej, od czasu do czasu maska algowa, na noc zazwyczaj krem nawilżający, sporadycznie w okresie przesuszenia dokładam troszkę oleju (obecnie mama konopny, taki do wszystkiego), filtr na dzień lub jakiś lekki krem jak nie wychodzę na zewnątrz. A że akurat nie mam kwasów na stanie, to się zastanawiam nad czymś innym.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 12:42   #926
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Anty aging - plotkowo

Mogę jakoś zużyć przeterminowany retinol czy do kosza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 12:57   #927
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Anty aging - plotkowo

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89484333]Mogę jakoś zużyć przeterminowany retinol czy do kosza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja bym zużyła na wierzch dłoni

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Kiedy powinno się/można zacząć używać retinol? Od jakiegoś wieku, przy konkretnych oznakach/objawach? Póki co jestem zadowolona ze stosowania tego, co aktualnie mojej skórze pasuje i nie wiem czy jest sens kombinować. Używam kwasów typowo do skóry przetłuszczającej, trądzikowej, od czasu do czasu maska algowa, na noc zazwyczaj krem nawilżający, sporadycznie w okresie przesuszenia dokładam troszkę oleju (obecnie mama konopny, taki do wszystkiego), filtr na dzień lub jakiś lekki krem jak nie wychodzę na zewnątrz. A że akurat nie mam kwasów na stanie, to się zastanawiam nad czymś innym.
25-30 lat, jeżeli chcesz stosować retinol przeciwstarzeniowo, a przeciwtrądzikowo -można jeszcze wcześniej.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 14:08   #928
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja z kolei ostatnio przeczytałam o masażu transbukalnym i zastanawiam się, czy się nie wybrać - masuje się też wnętrze jamy ustnej - podobno działa dobrze na bruzdy nosowo-wargowe. Tylko zastanawiam się, czy sam masaż rzeczywiście może pomóc plus widzę, że niewiele osób w całej Polsce ma tego typu masaże w ofercie.

Moja koleżanka kiedyś była na czymś innym, ale babka jej zaproponowała właśnie to i się skusiła i mówiła, że spoko, a co do działania, to pewnie jak ze wszystkim - jak się regularnie robi, to są efekty, ale skąd na to wszystko brać kasę


Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Może faktycznie Twoja skóra nie toleruje ceramodów. A może jakiś krem z samą wąkrotką azjatycką?Sama wąkrotka dobrze łagodzi wszelkie podrażnienia. A na dzień proponowałabym jakieś serum z niacynamidem (pod krem).Niacynamid też regeneruje skórę oraz pomaga w odbudowie jej bariery hydrolipidowej, więc też redukuje podrażnienia(Polecam serum z The Ordinary). Jednocześnie reguluje wydzielanie sebum. Fajnie dyscyplinuje skórę, obkurcza pory.Może poprawiłaby sie wtedy współpraca z podkładami?

Ostatnio zrobiłam się bardzo monotematyczna i wałkuje ten krem z ceramidami Cosrx ale szukam czegoś co będę stosować na zmianę z nim.
Może mi ktoś coś poleci?Szukam kremu na noc, z dobrym składem,silnie regenerujący,przeciwzmars zczkowy (ale bez drażniących substancji aktywnych). Chodzi mi o dobre odżywienie. No i tak do 100zł, bo ostatnio przeholowałam a czeka mnie zakup drogiego retinolu...
Magbeth, ten krem wygląda kusząco
Ps. fajnie wyglada opis tego kremu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ery-cream.html

A ceramidowy z Clochee?



Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Swsderma nie łuszczy „do samej kości”, ale efekty widać IMO gołym okiem po miesiącu stosowania co drugi dzień. A moja skóra to zawodnik sumo, mam za sobie kilka podejść z AtreDerm.

Miałam Nacomi 1% i mam teorię (absolutnie amatorską), że ten ich retinol jest niestabilny albo „wkładają” go do kremu losowo, bo u mnie zero efektów. Jakbym smarowała się losowym nawilżaczem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Czytałam, że Nacomi jest za tani żeby był stabilny.


A jaki polecacie retinol, ale czysty? Coś jak Basiclab, że nie ma w składzie innych rzeczy. Czy może taki czysty nie jest ok?


Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Mnie się toner/esencja z uzdrovisko w ogóle nie sprawdził, nie widziałam żadnych efektów.

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka

Ja mam teraz tonik nawilżający i jest ok, podoba mi się jego żelowa konsystencja, bo fajnie się nakłada. Poza tym tonik ma za zadanie głównie przywracać prawidłowe pH, więc raczej cudów bym się nie spodziewała. No i cera daje radę i bez toniku, więc jest to etap pielęgnacji, który można pomijać.


[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89484333]Mogę jakoś zużyć przeterminowany retinol czy do kosza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Zależy ile przeterminowany. Ja się nie sugeruję terminem przydatności. Używam kilku kosmetyków zamiennie i nie zdążyłabym ich zużyć przed terminem. Dla mnie wyznacznikiem jest kolor, zapach i konsystencja.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 14:41   #929
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ogólnie lubię azjatycką pielęgnację. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam w sklepie kosmetycznym. Wciągnęłam się w azjatyckie kosmetyki. Rzadko mi się coś z ich pielęgnacji nie sprawdza.

A, czekaj, nie sprawdza mi się aktualnie kolagenowa pianka do mycia twarzy od Kosé Softymo. To jest takie delikatne "puci puci" jak do mycia dzidziusiów. Dobre dla wrażliwców. Ma formę delikatnie pieniącego się mleczka. Używam tego tylko rano. Jak mam coś do mycia twarzy to ma się sprawdzić na dzień i na wieczór, do zmywania dwufazowego. To jest tylko do porannego mycia twarzy.
Też bardzo lubię, za lekkie formuły, za delikatność oczyszczania i peelingowania (peelingi kłaczkowe), za świetne produkty do demakijażu. Zwłaszcza olejki i mleczka do demakijażu są świetne, niestety nie znalazłam podobnie dobrych odpowiedników na polskim/europejskim rynku. Niby jest sporo różnych formuły, a z reguły niewypały, drażnią oczy, słabo rozpuszczają makijaż, pachną.

Właśnie zrobiłam parę dni temu zamówienie na yesstyle, ale muszę czekać do 18 lutego na wysyłkę, bo dwa produkty były z dłuższym czasem oczekiwania. Wcześniej yesstyle rozbijało takie zamówienie na dwa, ale najwyraźniej te czasy sie skończyły.



Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
To ja mam tak ekstremalnie tłustą cerę, ze nie wiem co to przesuszenie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nigdy nie zapomnę, jaką łaciatą cerę zrobiło mi mydło Aleppo. Pomiędzy ściągniętymi wysepkami przesuszonej skóry torowały sobie drogę strumyczki sebum.



Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Miałam SK-II dla mnie totalny niewypał, ponoć jak większość azjatyckich to jest dla problematycznej bądź co najmniejtłustej skóry. Missha sprawdzała mi się do 40. COSRX i Benton zdecydowanie nie dla normalnej skóry. Pyunkang kupiłam dawno temu po recce Misshon- cóż szału nie było... Lubiłam secret key zwłaszcza w wersji z róźą

Miałam esencję SK-II i była ok. Miałam cerę w bardzo dobrym stanie, więc trudno mi było zobaczyć jakieś efekty. Do tego wystarczyły mi tańsze produkty.


Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
To ja tak właśnie nie mogę, bo mnie to zapycha. Rano tylko esencja, serum i na to SPF.
Ja pod filtr nie mogę nałożyć nic poza hydrolatem lub wodą termalną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 15:59   #930
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Anty aging - plotkowo

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też bardzo lubię, za lekkie formuły, za delikatność oczyszczania i peelingowania (peelingi kłaczkowe), za świetne produkty do demakijażu. Zwłaszcza olejki i mleczka do demakijażu są świetne, niestety nie znalazłam podobnie dobrych odpowiedników na polskim/europejskim rynku. Niby jest sporo różnych formuły, a z reguły niewypały, drażnią oczy, słabo rozpuszczają makijaż, pachną.

Właśnie zrobiłam parę dni temu zamówienie na yesstyle, ale muszę czekać do 18 lutego na wysyłkę, bo dwa produkty były z dłuższym czasem oczekiwania. Wcześniej yesstyle rozbijało takie zamówienie na dwa, ale najwyraźniej te czasy sie skończyły.





Nigdy nie zapomnę, jaką łaciatą cerę zrobiło mi mydło Aleppo. Pomiędzy ściągniętymi wysepkami przesuszonej skóry torowały sobie drogę strumyczki sebum.






Miałam esencję SK-II i była ok. Miałam cerę w bardzo dobrym stanie, więc trudno mi było zobaczyć jakieś efekty. Do tego wystarczyły mi tańsze produkty.




Ja pod filtr nie mogę nałożyć nic poza hydrolatem lub wodą termalną.
To samo - zawsze wszystko mi spływa z twarzy, świecę się, a twarz mam normalnie jak popryskaną wodą.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-22 21:33:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.