Woda różana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-13, 15:00   #1
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207

Woda różana


Wczoraj w drogerii zobaczyłam dużą butlę wody różanej firmy corine de farme. Muszę przyznać, że zaintrygowała mnie swoim różowym kolorem i zapachem. Nie była droga-ok 12zl za sporą ilość, ale pomyślalam, że zanim ją kupię Was zapytam.
Na etykiecie zalecano ją do przemywania wszystkich typów cery, nawet wrażliwej.
Macie moze jakieś doświadczenia z wodą różaną, co tak naprawdę daje? Tonizuje? Oczyszcza, czy działa jak aromaterapia? Warto?
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 15:11   #2
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: Woda różana-z czym to sie je? :)

Warto. To najlepszy tonik. Trzeba jednak zaiteresować się samą firmą czy to oby na pewno czysta i prawdziwa woda różana. Bo skoro duża butla i tylko 12 zł to mnie się to wydaje podejrzane. Może trzeba sprawdzić sklad albo pochodzenie. Prawdziwa woda różana jest bezbarwna, ja w każdym razie innej nie widziałam choć kupowałam z różnych firm. Inna sprawa że na zachodzie Europy stoi na półce w każdej drogerii i niewiele kosztuje. Ale u nas jest droga. Więc dobrzej obejrzyj etykietę.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 15:19   #3
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: Woda różana-z czym to sie je? :)

Dzięki
Mało o kosmetykach tej firmy w KWC, ale nie ma złych recenzji, rzeczywiście trzeba sprawdzić skład, co tam jest oprócz wody, ekstraktu i barwnika
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 15:44   #4
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: Woda różana-z czym to sie je? :)

No to jeszcze raz. W składzie wody różanej powinna być..... sama woda różana. Woda ta jest pozostałością po destylacji bardzo drogiego olejku różanego. Nie powinna więc zawierać np żadnych rozpuszczalników. Jeżeli to co widziałaś w sklepie jest inaczej otrzymywane to nie jest to woda różana. Co najwyżej można by to bylo nazwać jakimś tonikiem różanym a to jest już zupełnie co innego.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 05:33   #5
Ifonkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 34
woda różana - sklepy internetowe

Mam pytanie cyz wie ktos moze gdzie w sklepach internetowych moglabym kupic czysta 100% wode rozana?? znalazlam taki sklep: http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...1&sid=580acf39
jesli ktos kiedys w nim kupowal to prosze o jakas opinie.. aha i niewiem czy ta woda rozana w tym sklepie to jest prawdziwa woda rozana poniewaz wydaje mi sie za tania na taka ilosc.. jak mysliscie??

z gory dziekuje za odpowiedz
Ifonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:42   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: woda różana - sklepy internetowe

Cytat:
Napisane przez Ifonkaaa
Mam pytanie cyz wie ktos moze gdzie w sklepach internetowych moglabym kupic czysta 100% wode rozana?? znalazlam taki sklep: http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...1&sid=580acf39
jesli ktos kiedys w nim kupowal to prosze o jakas opinie.. aha i niewiem czy ta woda rozana w tym sklepie to jest prawdziwa woda rozana poniewaz wydaje mi sie za tania na taka ilosc.. jak mysliscie??

z gory dziekuje za odpowiedz
Woda różana albo hydrolat różany. Akurat te z Fitomedu to prawdziwe produkty, uzyskiwane z rosa damascena. Miałam ten hydrola i jbyłam bardzo zadowolona. Hydrolat różany kupisz także tu: www.mazidla.com

dokładnie mam na mysli to: http://mazidla.com/index.php?option=...d=12&Itemid=27
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:42   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: woda różana - sklepy internetowe

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ll&where=items
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82008
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 13:43   #8
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
do czego woda różana?

Drogie wizażanki, ostatnio kupilam sobie wode różaną (w rossmanie) tak z ciekawości, ale teraz sie zastanawiam po co? Wiem ze mozna uzywac ja jako tonik - ale mam sucha cere i wysusza jeszcze bardziej - wiec odpada. Słyszałam ze do maseczek tez mozna uzywac, ale nie znam przepisów... Wiecie moze do czego jeszcze mogę uzyć tej wody? Z góry dziekuje za odpowiedzi
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 07:29   #9
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: do czego woda różana?

To co jest sprzedawane w Rossmanie pod nazwą woda różana wcale nią nie jest. Spójrz na skład. I to coś rzeczywiście baaaardzo wysusza cerę. Prawdziwa woda różana to jest pozostałość po otrzymywaniu olejku różanego. I rzeczywiście świetnie działa jako tonik. W Polsce, jeśli jest dostępna, to ma bardzo wygórowaną cenę. Kupowałam ją na Zachodzie, prawie za grosze. Dostępna i w aptekach i w zielarskich i w supermarketach. Tej z Rossmana nie używałabym.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 13:48   #10
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: do czego woda różana?

no ale w aptekach jak o nią pytałam, to mnie odsyłali do drogerii, gdzie z kolei odsyłali mnie do aptek i tak w kółko. Az wreszcie jakas farmaceutka mi powiedziała ze w rossmanie są. i tak sie skusiłam. a jaki ma składnik ta woda, ktory wysusza? a gdzie go dokładnie kupiłas? bo za tydzien wyjedzam do nimiec, wiec moze sie skusze
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 19:32   #11
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: do czego woda różana?

Moja znajoma używa jej jako wody toaletowej ,do odświeżania pomieszczenia i szafy.słyszałam również ,że jest woda rózana używana w cukiernictwie do aromatyzowania tak samo jak przetwory robione z płatków rózy.Ja miałam taką wodę która wlewałam do żelazka i prasowałam ubrania,miały ładny zapach,co niektórzy dodają olejek rózany zresztąbardzo drogi do kosmetyków.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 20:18   #12
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: do czego woda różana?

Fhancuzeczko, ona ma dużo alkoholu (Alcohol Denaturate) i dlatego tak wysusza - kosmetyki z tym składnikiem często tak działają na suche bądź wrażliwe cery (zresztą na niektóre tłuste też).
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 20:24   #13
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: do czego woda różana?

Cytat:
Napisane przez margop
W Polsce, jeśli jest dostępna, to ma bardzo wygórowaną cenę.
Niekoniecznie.Fitomed ma czysta wode rozana i kosztuje grosze.Czysta woda rozana jak najbardziej jest przeznaczona do cery suchej
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 09:44   #14
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: do czego woda różana?

Fitomed nie ma wody różnej ale płyn do twarzy różany o skladzie: olejek z drzewka różanego, czysty miód lipowy, ocet z czerwonych winogron, wyciąg z owoców dzikiej róży, bogaty w witaminę C. Pragnę zwrócić uwagę, że olejek z drzewa różanego to calkiem coś innego niż olejek różany. A wodę różaną otrzymuje się właśnie przy produkcji olejku różanego, głównie z róży damasceńskiej. Więc to jest całkiem coś innego.
Wiele lat temu kupowalam w Krakowie w aptece PRAWDZIWĄ wodę różaną. Tania nie była. Teraz już ceny nie pamiętam. Była też woda lawendowa (ta jest raczej do cery tłustej). Pamietam tylko, że kosztowała kilka razy więcej niż ta, którą kupowałam we Francji. Na Zachodzie wody te są dostępne w aptekach, drogeriach, sklepach zielarskich. Ale też w dużych marketach samoobsługowych.
Owszem, używa się takiej wody również do odświeżania pomieszczeń (ma ładny zapach) a także w cukiernictwie - pooglądajcie stare przepisy na wypieki, np. Ćwierciakiewiczowej. Używano również wody różanej w dworach szlacheckich czy ziemiańskich do przemywania rąk przy posilkach. Ale to byla już troszkę inna woda. Robiona w domu. Garść płatków róży (jadalnej czyli pomarszczonej) zalewano wodą i to sobie trochę stało na słonecznym oknie. Tę metodę stosuję do przygotowania sobie toniku. Tak zrobioną wodę cedzę i przetrzymuję w lodówce. A do bierzącego użytku przygotowuję wodę różanej z dodatkiem octu winnego (dla obniżenia pH i zakonserwowania) i to sobie stoi w łazience. Oczywiście do takiej wody można użyć i róży damasceńskiej ale jest ona u nas raczej rzadko spotykana.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 10:07   #15
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: do czego woda różana?

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
no ale w aptekach jak o nią pytałam, to mnie odsyłali do drogerii, gdzie z kolei odsyłali mnie do aptek i tak w kółko. Az wreszcie jakas farmaceutka mi powiedziała ze w rossmanie są. i tak sie skusiłam. a jaki ma składnik ta woda, ktory wysusza? a gdzie go dokładnie kupiłas? bo za tydzien wyjedzam do nimiec, wiec moze sie skusze
To i tak dobrze, że choć jedna farmaceutka wiedziała coś o tym. Bo zwykle nikt nie wie co to takiego ta woda różana. jeśli chcesz to skorzystaj z wyszukiwarki google, znajdziesz jakiś salon kosmetyczny w Warszawie, który oferuje wodę różaną, lawendową i oczarową. Ale to naprawdę było drogie.

Niekoniecznie alkohol jest tym skladnikiem najbardziej wysuszającym. W tym czymś z rossmana są bardzo różne rzeczy i raczej podejrzewalabym ich kombinację albo jeden z tych innych składników. Poza tym reakcje skóry też są różne. To co mnie wysusza niekoniecznie tak na ciebie podziala. Ja sobie robię tonik zalewając rozmaryn 40% alkoholem. I to zupelnie nie wysusza mi skóry mimo, że mam suchą cerę. Podejrzewam, że dlatego, że alkohol wyciąga z rozmarynu rózne substancje, m.in. olejki, które niwelują jego wysuszające właściwości.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 17:31   #16
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: do czego woda różana?

Cytat:
Napisane przez margop
Fitomed nie ma wody różnej ale płyn do twarzy różany o skladzie: olejek z drzewka różanego, czysty miód lipowy, ocet z czerwonych winogron, wyciąg z owoców dzikiej róży, bogaty w witaminę C. Pragnę zwrócić uwagę, że olejek z drzewa różanego to calkiem coś innego niż olejek różany. A wodę różaną otrzymuje się właśnie przy produkcji olejku różanego, głównie z róży damasceńskiej. Więc to jest całkiem coś innego.
A to? 100% woda różana
http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...1&sid=7fb3436a
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 18:25   #17
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: do czego woda różana?

Opis etykiety odpowiada opisowi margop moze to prawdziwa woda różana
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 18:42   #18
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: do czego woda różana?

Cytat:
Napisane przez Kasia_L

dziekuje wlasnie mialam wklejac ten sam link
Droga margop uwierz mi,ze znam roznice miedzy plynem rozanym a czysta woda rozana i nie pisalabym o niej,gdybym nie byla pewna ze takowa woda isnieje i nie jest droga
A dla zainteresowanych dziewczyn na forum dla 30 w watku o fitomedzie jest wiele cennych informacji o wodach rozanych pozyskiwanych z roznych gatunkow roz Warto odszukac ten watek i poczytac
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 21:38   #19
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: do czego woda różana?

czyli doradzacie kupic ten "fitomed"? a gdzie go można dostać?
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-29, 10:13   #20
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Wink Dot.: do czego woda różana?

Cytat:
Napisane przez sunapee
A dla zainteresowanych dziewczyn na forum dla 30 w watku o fitomedzie jest wiele cennych informacji o wodach rozanych pozyskiwanych z roznych gatunkow roz Warto odszukac ten watek i poczytac
A oto tenże wątek o wodach z Fitomedu :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82008
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 21:35   #21
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: do czego woda różana?

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
A oto tenże wątek o wodach z Fitomedu :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82008
dzieki, na pewno poczytam
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 09:37   #22
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Woda różana

Wyciągam temat

Szukam wody różanej ogólnodostępnej, kiedyś stosowałam Rossmanowską wodę
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...oda-rozana.htm
i bardzo mi służyła, ale nie jest dostępna w Polsce (wiem,że jest dostępna w Belgii w Kruidvat pod ich marką).

Co polecacie?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 19:34   #23
pivo_nia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Woda różana

Wody różanej używam od 4 miesięcy - butelka 150 ml kosztuje 45 zł w Mydlarni u Franciszka - polecam sklep .. również internetowy bo pomimo obsługi która daje dużo do życzenia (moim zdaniem długi czas oczekiwania na kosmetyki) kosmetyki są warte zakupu. Skład wody firmy L'orient której używam to : Aqua Rosa damascena. używam jej bardzo często - codziennie jako toniku i w atomizerze np. do opalania lub do odświerzenia (w pracy). Zapach ma nieziemski, przenosi w inny wymiar, skóra jest po niej gładka i świerza. Nie mam problemów z przebarwieniami ale odkąd jej używam jednocześnie z czarnym mydłem marokańskim tej samej firmy pozbyłam się problemu czarnych obrzydliwych zaskórników na moim nosie i policzkach oraz rozszerzonych porów. Zaraziłam nią już moją mamę która również sobie ją chwali (zmarszczki) i się z nią nie rozstaje.
Pomimo wysokiej ceny jest bardzo wydajna. Dajcie jej szansę a się nie zawiedziecie.
pivo_nia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 22:46   #24
teatrzyk
Przyczajenie
 
Avatar teatrzyk
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 7
Dot.: Woda różana

Mam pytanie do użytkowniczek wody różanej z Dabur. Chodzi mi konkretnie o to, z jakiego rodzaju róży jest ta woda. Wcześniej używałam hydrolatu z róży stulistnej i byłam zachwycona jego szlachetnym zapachem, niestety teraz nie mogę go nigdzie dostać...Stąd waham się nad zakupem wody z Dabur, boję się tylko, że jest z róży damasceńskiej, której nie mogę znieść ( miałam krem do rąk z L'occitane), bo ten zapach jest dla mnie drażniący.
teatrzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 23:33   #25
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Woda różana

Cytat:
Napisane przez Mariqa Pokaż wiadomość
Wczoraj w drogerii zobaczyłam dużą butlę wody różanej firmy corine de farme. Muszę przyznać, że zaintrygowała mnie swoim różowym kolorem i zapachem. Nie była droga-ok 12zl za sporą ilość, ale pomyślalam, że zanim ją kupię Was zapytam.
Na etykiecie zalecano ją do przemywania wszystkich typów cery, nawet wrażliwej.
Macie moze jakieś doświadczenia z wodą różaną, co tak naprawdę daje? Tonizuje? Oczyszcza, czy działa jak aromaterapia? Warto?
Woda różana działa antyseptycznie, można używać jej jako tonik. Testowałam wodę różaną z Turcji, ponoć wszyscy ją stamtąd ściągają ze względu na jej właściwości. W Tr używa się jej nawet do nadania zapachu potrawom

***
Btw - w Turcji półlitrową butelkę można dostać za 4 zł
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/

Edytowane przez ahsen
Czas edycji: 2013-07-23 o 23:36
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.