Przesuszona skóra głowy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 13:31   #1
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial

Przesuszona skóra głowy.


Całe życie myślałam, że mam łupież, co z różnym skutkiem próbowałam zwalczać przeciwłupieżowymi szamponami, ale prawdę powiedziawszy zawsze było po nich tylko gorzej.
Pewnego dnia dowiedziałam się, że to po prostu sucha skóra. "Po prostu". Chyba "aż nadto"...
Walczyłam z tym szamponami nawilżającymi za kosmiczne pieniądze, szamponami dla dzieci, specjalnie dla mnie przygotowanymi preparatami do wcierania, odżywkami, olejkami, cudami na kiju... Czasem mi przechodzi i nie jest to tak nasilone, ale czasem jest STRASZNIE. Nie mogę powstrzymać się od drapania, sypie mi się z głowy, wygląda to okropnie, a drapanie niejednokrotnie spowodowało powstanie ran... Jest to przykre, bo to nie tylko problem zdrowotny, ale też estetyczny...
Wszelkie te specyfiki pomagają mi na chwilę, potem wszystko wraca.
Ostatnio się wyjątkowo nasiliło - chyba dlatego, że 2 razy w tygodniu chodzę na basen...
Możecie mi powiedzieć czy jest dla mnie jakiś ratunek? Co mogłoby mi pomóc, boję się eksperymentować z szamponami, bo po niektórych (np Nivea) jest STRASZNIE. Co ja mam z tym zrobić?
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 13:44   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Do apteki po szampon Emolium a potem polecam fluid Bioderma Node do częstego mycia. Najwyraźniej chlor naruszył warstwę lipidową skóry. Wzmacniaj się od środka- łykaj kapsułki z tranem albo olejem z wiesiołka albo z lnu, pij kakao, jedz oliwę z oliwek na zimno. Na strupki polecam stosować miejscowo (np. nakładać patyczkiem do uszu) maść z propolisem 3% albo Neomycynę jeśli masz w domu bo już bodajże jest na receptę ( miałam to samo, wierz mi działa,testowane na ludziach z pozytywnym skutkiem ). Możesz też zastosować olejowanie skóry głowy przed myciem olejem kokosowym. Z nawilżających szamponów mam teraz seboradin petrole z chlorofilem , który ma w składzie łagodzący panthenol i nie przesusza skóry głowy ale on jest dla brunetek. dla blondynek jest petrole z azulenem, możliwe, że ma podobny skład i jest równie łagodny. Kiedyś używałam Head& Shoulders i wysuszył mi skórę głowy na wiór więc zmiana szamponu na łagodny powinna ci pomóc.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 13:50   #3
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Dziękuję . Head&Shoulders to chyba najgorszy z możliwych szamponów jeśli chodzi o moją nieszczęsną głowiznę
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:47   #4
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Spróbuj olejem kokosowym natrzeć skórę głowy lub żelem Paloma, który jest w Rossmanie. To żel aloesowy, powinien pomóc

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Z tego co widzę, podobny wątek i to założony przez Ciebie już jest https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...k%F3ra+g%B3owy
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:36   #5
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Przede wszystkim nawilżać, nawilżać, nawilżać! Po pierwsze łagodny szampon, najlepszym rozwiązaniem byłby dziecięcy, ale z Hippa lub Beabydreama z Rossmanna, inne zawierają niemalże te same składniki co w zwykłych szamponach. Po drugie wcieranie, tak jak napisała poprzedniczka- jakieś oleje, dobry byłby kokosowy, żel aloesowy. Podczas mycia dobra by była nawilżająca odżywka do skóry głowy, lepiej bezsilikonowa- może dość do przeciążenia włosów.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 07:20   #6
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Żel aloesowy można dostać na allegro, w ogromnych ilościach
Ja jeszcze mogę Ci polecić emulsję Petrosterole od dr Dudy. Pokazana tutaj http://drduda.pl/ . Ciężko dostępna, ale świetnie nawilża skórę głowy. Nakłada się ją pół godziny przed myciem, a koszt to ok 10 zł
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:15   #7
Klaudyneczka
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyneczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 79
Question Bardzo sucha skóra głowy

Co zrobic na sucha skóre głowy?
Generalnie mam dosc suche włosy,myje je codziennie susze i prostuje(wiec pewnie tez przez to)no ale juz sie tak przyzwyczaiłam ze z nieumytymi wyjsc gdzies nie lubie bo mi stoi tu i tam i w ogole
Ale najgorsze jest to ze od jakiegos zczasu mam strasznie sucha skóre głowy z poczatku myslałm ze to lupiez (moze itak było)długo stosowałam i stosuje szampony przeciwłupierzowe ale tak na prawde nic to nie daje.Jak tylko sie podrape to normalnie sypia mi sie z glowy białe paproszki..które w zasadize wygladaj jak łupiez ale przeciez po tak długim czasie stosowania przeróznych szamponów powinien przesc.I w dodaku jak by sie przyjzec blizej skórze na mojej głowie to jest dosłaownie taka biała.Moim zdaniem jest po prostu bardzo wysuszona.
Co mam zrobic i czy sa jakies preparaty zeby nawilzyc skóre głowy?Włosy w zasadize tez mam troche takie "siano" ale szampony nawilzajace niewiele mi pomagaja.
Co robic??
Klaudyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 17:46   #8
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Bardzo sucha skóra głowy

dermatolog, olej kokosowy, lektura wizażu
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:29   #9
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Bardzo sucha skóra głowy

emolium i wyszukiwarka
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:54   #10
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie
 
Avatar Hlaskoida przy czystej
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 530
Dot.: Bardzo sucha skóra głowy

Na rynku są nowe preparatu szczególnie mające na celu nawilżenie skalpu, ja widziałam takie w Superpharmie
__________________


świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:48   #11
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Bardzo sucha skóra głowy

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=414364 Dopiero był taki wątek
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 00:17   #12
wakahey
Przyczajenie
 
Avatar wakahey
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 27
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Na mnie bardzo dobrze podziałał olejek rycynowy

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-05-08 o 10:11 Powód: link
wakahey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 20:26   #13
mroziq
Zadomowienie
 
Avatar mroziq
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 286
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Dziewczyny, a czy któraś z Was używa aloesu na włosy? Mam
Revuele, Soothing Body Jelly with Aloe Vera Extract (Żel do ciała z ekstraktem z aloesu) 92% . Ma inny skład niż Holika Holika i zastanawiam się czy będzie dobre na skalp.

Edytowane przez mroziq
Czas edycji: 2021-06-08 o 20:27 Powód: Dubel
mroziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 15:10   #14
Adamina_87
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 16
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Na suchą i łuszczącą się skórę głowy świetnie sprawdzi się również olej rycynowy i nalewka z pokrzywy.
Adamina_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-30, 11:15   #15
Edytka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 3
Dot.: Przesuszona skóra głowy.

Hej! Wiem, że temat jest już trochę przedawniony, ale może skorzystają z tego inne osoby z podobnym problemem.

Też zmagałam się z podobnym problemem i przez długi okres czasu nie wiedziałam co mi dolega. Dopiero wizyta u Trychologa przyniosła długo upragnione odpowiedzi. Eksperymentowałam na własną rękę, ale jak u ciebie - było tylko gorzej. Porada doświadczonego lekarza może zdziałać cuda. XXXXXXXX Warto zerknąć!

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2023-01-30 o 11:20 Powód: Edytowane przez Moderatora-link do strony.Regulamin.
Edytka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-30 12:15:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.