Jak podkreślić ciemną cerę..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 19:41   #1
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988

Jak podkreślić ciemną cerę..?


Dziewczyny mam pytanko
otóż ja np wybieram się za niedługo na wesele i pochodziłam troszkę na solarium, (wiem wiem zaraz usłyszę krytyke)
Podkładu używam ciemnego dopasowanego do mojej cery a jak to jest z dobraniem pudru matujacego w kamieniu ? większość na którą dzisiaj patrzyłam w drogerii to były jasne i nie wiem jak dobrać kolor, uzywam podkładu lirene citty matt odcienia tiramisu, niekiedy toffe.
Jeszcze pytanie o korektor pod oczy,większość jest jasnych i nie wiem jak go dobrać... chyba lepiej być blada bo nie mam pojecia..
Niektóre moje koleżanki uzywają tylko samego podkładu..
__________________
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 04:39   #2
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

Mam ten sam "problem" Też mam ciemną, lekko opaloną cerę i oprócz podkładu(to na codzień), na wieczorne wyjścia czasem uzywam tez pudru brązującego.

Bardzo dobre i naturalne odcienie to pudry: Rimmel Sunshimmer 022 i Golden Rose Terracotta-taki 3kolorowy. Oba pudry są bez drobinek i lekko matują. Bardzo sobie chwalę kulki brązujące Joko-dają lekki połysk i naturalny brąz, nie ceglasty czy różowy. Z wyzszej półki polecam puder Clinique true bronze i Soleil tan de Chanel.

Korektor pod oczy polecam w pędzelku Golden Rose odcień 03, kosztuje ok 13 zł, a jest rewelacyjny, lepszy od wielu wysokopólkowych. Z drozszych polecam Shiseido, takie korektory w paletce z pędzelkiem 03 Bronze i Helena Rubinstein Magic Concealer 03 Dark. Aha, Vipera ma fajny korektor w sztyfcie odcień opalony, ja też go stosuję czasem pod oczy(tylko nie wolno pomylić z antybakteryjnym).

Pozdrawiam wszystkie ciemnolice
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:07   #3
CzarneSlonko
Rozeznanie
 
Avatar CzarneSlonko
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 597
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

Małgosiu, bardzo pomocne informacje zamieściłaś, widać że sporo kosmetyków przetestowałaś chyba muszę uzupełnić kosmetyczkę i sprawdzić zamieszczone przez Ciebie produkty Pozdrówka dla nie-bledziochów
__________________
Chloe Howl - Rumour

Nieustannie zakochana

CzarneSlonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:48   #4
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

ooooo hehe ktoś sie tu odezwał a już myslałam że każdy mnie skrytykuje

Małgosia791 a powiedz podkładu jakiego uzywasz? ale na takie drogie to kaski nie mam za bardzo
ten korektor pod oczy nakładasz a potem na to podkład jeszcze czy jak?
Dodam jeszcze że moja cera jest tak tłusta... Po 2-3 godz już się błyszczę
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2009-10-20 o 16:50
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:03   #5
CzarneSlonko
Rozeznanie
 
Avatar CzarneSlonko
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 597
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

Ja mam bardzo tłustą skórę, nie używam podkładu ani pudru, tylko korektor pod oczy i na niespodzianki które wyskoczą na twarzy, pozatym krem matujący + bibułki matujące, ale stwierdziłam że cera nie jest jednolita i jednak podkład i puder chyba się przyda
__________________
Chloe Howl - Rumour

Nieustannie zakochana

CzarneSlonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:24   #6
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
ooooo hehe ktoś sie tu odezwał a już myslałam że każdy mnie skrytykuje

Małgosia791 a powiedz podkładu jakiego uzywasz? ale na takie drogie to kaski nie mam za bardzo
ten korektor pod oczy nakładasz a potem na to podkład jeszcze czy jak?
Dodam jeszcze że moja cera jest tak tłusta... Po 2-3 godz już się błyszczę
Obecnie uzywam Chanel Mat Lumiere i Givenchy Photo Perfection, ale jakiś czas temu byłam bardzo zadowolona z Lirene nature matte odcien opalony, Kolastyna Satin make up-opalony i City Matt tiramisu. Mam cerę mieszaną Podklad nakładam na całą twarz, pod oczami nie bo to raczej podkłady matujące. Po prostu korektor pod oczy, podkład na resztę twarzy. Zawsze staram się dobrać idealnie pasujący odcień, lub ciut ciemniejszy. W sumie nie mam z tym kłopotów, bo pasują mi wszelkie "opalone" odcienie Czasem aby dać odpocząć cerze stosuję tylko korektor pod oczy i na "niespodzianki", a resztę twarzy delikatnie muskam pudrem i też jest super.
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:54   #7
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

no ja też używam lirene citty mat tiramisu, bede musiala sobie kupić jakiś korektor pod oczy.. coś mi sie kurcze ostatnio duzo niespodzianek robi i lirene citty matt ich nie kryje aż tak


kupiłam dzisiaj ten korektor w pisaku z golden rose
jeszcze brakuje mi kupić puder matujący w kamieniu, nie mam pojęcia jaki..
__________________

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2009-10-21 o 15:18
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 01:00   #8
MyInsolence
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jak podkreślić ciemną cerę..?

Hej
Skoro jesteś opalona to moim zdaniem nie musisz szukać pudru w brązujących tonacjachJaśniejsze w tym przypadku też odpadają
Na początek kup sobie "bazę na krem".
Krem najlepiej nawilżający, ale nie tłusty.Po kremie nakładasz bazę,
Przy ciemnej karnacji na wypryski punktowo polecam stosować korektor zielony, rozetrzeć, gdyż maskuje on od razu niedoskonałości
Pod oczy możesz zastosować jasny korektor, ale wtedy musiałabyś zastosować go też w kącikach zewnętrznych nosa, oraz pomiędzy brwiami, by wyglądało naturalnie.
Można użyć nie za jasnego sypkiego cienia by rozjaśnić ciemne pod oczami.
Dalej poleciłabym podkład z SORAYI dla aktorów, on kosztuje koło 19zł, jest idealny.
Dobierzesz sobie mniej wiecej odcień taki jak twoja opalona skóra lub ciut ciemniejszyPodkład należy nakładać zwilżoną gąbeczką(nie mokrą)nie wklepując go, tylko wtłaczając i rozsmarowując
I na podkładzie bym zakończyła, buzia wtedy wygląda idealnie i nie ma efektu maski.Ewentualnie różem bądz ciemniejszym pudrem przyróżowiłabym policzki
No a makijaż wieczorowy to według Twojego uznaniaale tez uważam, że brązy, odcienie złota są uniwersalne
Poradziłam co mogłam;-)
Pozdrawiam
MyInsolence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.