Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 11:50   #61
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Ale przecież Autorka zwróciła uwagę tej wizażystce, ale ona stwierdziła, że tak ma być i już. To też bym się wkurzyła, bo nie po to idzie się do wizażystki, żeby ona była zadowolona, tylko klientka. A najlepiej obie
Fakt, jakoś tak zapamiętalam głównie zastrzeżenia co do orygonalności zakupionych kosmetyków.

Zgadzam się z toba co do zadowolenia. Powinno być obopólne.
Między innymi dlatego lubię gdy klientka decyduje się na próbę. Poznaję wtedy jej upodobania i mam większą pewność, że będzie zadowolona z efektu.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:53   #62
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Ale przecież Autorka zwróciła uwagę tej wizażystce, ale ona stwierdziła, że tak ma być i już. To też bym się wkurzyła, bo nie po to idzie się do wizażystki, żeby ona była zadowolona, tylko klientka. A najlepiej obie
Wkurzyła się ale grzecznie zapłaciła i wyszła mimo że efekt podobno był straszny, trzeba nie tylko zwracać uwagę ale trzymać się swojego i jeśli osoba która wykonuje nam daną usługę w jakiś sposób ignoruje i przeciwstawia się naszym słowom to wstajemy i stanowczo dziękujemy. Zwłaszcza że autorce już na wstępie i w trakcie nie do końca pasowały kosmetyki plus podejrzenie że róż Benefit jest podróbką- sorry ale ja język w buzi mam i po prostu powiedziałabym co myślę i nie zapłaciła w takim razie, a nie obsmarowywała wizażystkę na forum podając tyle szczegółów by łatwo można było ją rozpoznać. To takie trochę nieeleganckie, nie sądzisz?

Bywają też klientki mające swoją wizję i w żaden sposób nie można im wyperswadować ich pomysłów mimo że makijaż który sobie wymyśliły totalnie je krzywdzi (mówię ogólnie a nie o tej konkretnej sytuacji). I choć zasada brzmi klient nasz pan zwykle takich osób po prostu nie maluję i odmawiam- makijaż który robię jest swego rodzaju moją wizytówką i nie puszczę klientki z masakrą na twarzy bo ona ma takie widzimisię.
Tak, to nie tylko klientka ma być zadowolona, wizażysta również.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:01   #63
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Wkurzyła się ale grzecznie zapłaciła i wyszła mimo że efekt podobno był straszny, trzeba nie tylko zwracać uwagę ale trzymać się swojego i jeśli osoba która wykonuje nam daną usługę w jakiś sposób ignoruje i przeciwstawia się naszym słowom to wstajemy i stanowczo dziękujemy. Zwłaszcza że autorce już na wstępie i w trakcie nie do końca pasowały kosmetyki plus podejrzenie że róż Benefit jest podróbką- sorry ale ja język w buzi mam i po prostu powiedziałabym co myślę i nie zapłaciła w takim razie, a nie obsmarowywała wizażystkę na forum podając tyle szczegółów by łatwo można było ją rozpoznać. To takie trochę nieeleganckie, nie sądzisz?

Bywają też klientki mające swoją wizję i w żaden sposób nie można im wyperswadować ich pomysłów mimo że makijaż który sobie wymyśliły totalnie je krzywdzi (mówię ogólnie a nie o tej konkretnej sytuacji). I choć zasada brzmi klient nasz pan zwykle takich osób po prostu nie maluję i odmawiam- makijaż który robię jest swego rodzaju moją wizytówką i nie puszczę klientki z masakrą na twarzy bo ona ma takie widzimisię.
Tak, to nie tylko klientka ma być zadowolona, wizażysta również.
Amen! I tak właśnie być powinno.
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:09   #64
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Wkurzyła się ale grzecznie zapłaciła i wyszła mimo że efekt podobno był straszny, trzeba nie tylko zwracać uwagę ale trzymać się swojego i jeśli osoba która wykonuje nam daną usługę w jakiś sposób ignoruje i przeciwstawia się naszym słowom to wstajemy i stanowczo dziękujemy. Zwłaszcza że autorce już na wstępie i w trakcie nie do końca pasowały kosmetyki plus podejrzenie że róż Benefit jest podróbką- sorry ale ja język w buzi mam i po prostu powiedziałabym co myślę i nie zapłaciła w takim razie, a nie obsmarowywała wizażystkę na forum podając tyle szczegółów by łatwo można było ją rozpoznać. To takie trochę nieeleganckie, nie sądzisz?

Bywają też klientki mające swoją wizję i w żaden sposób nie można im wyperswadować ich pomysłów mimo że makijaż który sobie wymyśliły totalnie je krzywdzi (mówię ogólnie a nie o tej konkretnej sytuacji). I choć zasada brzmi klient nasz pan zwykle takich osób po prostu nie maluję i odmawiam- makijaż który robię jest swego rodzaju moją wizytówką i nie puszczę klientki z masakrą na twarzy bo ona ma takie widzimisię.
Tak, to nie tylko klientka ma być zadowolona, wizażysta również.
Ja nie wiem kim jest owa wizazystka (i chyba nie tylko ja), wiec chyba nie tak łatwo rozpoznac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:14   #65
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Wkurzyła się ale grzecznie zapłaciła i wyszła mimo że efekt podobno był straszny, trzeba nie tylko zwracać uwagę ale trzymać się swojego i jeśli osoba która wykonuje nam daną usługę w jakiś sposób ignoruje i przeciwstawia się naszym słowom to wstajemy i stanowczo dziękujemy. Zwłaszcza że autorce już na wstępie i w trakcie nie do końca pasowały kosmetyki plus podejrzenie że róż Benefit jest podróbką- sorry ale ja język w buzi mam i po prostu powiedziałabym co myślę i nie zapłaciła w takim razie, a nie obsmarowywała wizażystkę na forum podając tyle szczegółów by łatwo można było ją rozpoznać. To takie trochę nieeleganckie, nie sądzisz?

Bywają też klientki mające swoją wizję i w żaden sposób nie można im wyperswadować ich pomysłów mimo że makijaż który sobie wymyśliły totalnie je krzywdzi (mówię ogólnie a nie o tej konkretnej sytuacji). I choć zasada brzmi klient nasz pan zwykle takich osób po prostu nie maluję i odmawiam- makijaż który robię jest swego rodzaju moją wizytówką i nie puszczę klientki z masakrą na twarzy bo ona ma takie widzimisię.
Tak, to nie tylko klientka ma być zadowolona, wizażysta również.
Eleganckie, nieeleganckie. Ale ja nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego tak jak mówiły wcześniej dziewczyny, nikt się nie burzy na wątkach typu zły fryzjer, zły lekarz, gdzie są nazwiska podawane, że to nieelegancko? Rozumiem, jakby dziewczyna powiedziała tej wizażystce, że jest super, a później przyszła i pisała, jaki straszny ten makijaż. To by było niefajne.

Ale fakt faktem my jesteśmy nienauczeni, że można nie zapłacić, skoro się nam nie podoba. Kwestia wychowania chyba.

Co do drugiego akapitu to się zgadzam oczywiście. Mi po prostu chodziło o to, że wizażysta nie może robić wszystkiego tak, jak chce bo taką ma wizję albo bo tak musi być, tylko powinien posłuchać klientki i jakoś się dostosować do tego co ona chce. No chyba, że bywa tak jak napisałaś, to lepiej sobie odpuścić
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:14   #66
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Ja nie wiem kim jest owa wizazystka (i chyba nie tylko ja), wiec chyba nie tak łatwo rozpoznac
ale wiele osób ze światka YT czy blogosfery wie, więc chyba jednak łatwo
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:15   #67
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Ja też nie wiem, kim jest ta wizażystka i w sumie nie interesuje mnie to nawet.

Natomiast Aga ma rację, uwagi na temat źle dobranego podkładu, braku korektora itp powinna usyłyszeć sama malująca, podobnie jak zastrzeżenia do oryginalności kosmetyków.

mary_poppins skoro cera wymaga korektora, to wizażystka powinna go zapewnić. Jeśli obiecuje trwały makijaż to i o bazie powinna pomyśleć itp itd. a co do reszty - jesli maluję daną osobę (a robię to póki co bardzo z doskoku ) to przede wszystkim pytam się jej jakie są jej oczekiwania itp. Mogę coś doradzić, zasugerować, natomiast nie wyobrażam sobie, że powiem klientce że ma mieć czarne brwi bo tak ma być Sorry, klient nasz pan i to on powinien być najbardziej zadowolony.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 12:23   #68
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Eleganckie, nieeleganckie. Ale ja nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego tak jak mówiły wcześniej dziewczyny, nikt się nie burzy na wątkach typu zły fryzjer, zły lekarz, gdzie są nazwiska podawane, że to nieelegancko? Rozumiem, jakby dziewczyna powiedziała tej wizażystce, że jest super, a później przyszła i pisała, jaki straszny ten makijaż. To by było niefajne.

Ale fakt faktem my jesteśmy nienauczeni, że można nie zapłacić, skoro się nam nie podoba. Kwestia wychowania chyba.
nie porównujmy źle zrobionego makijażu do kiepskiego leczenia bo to jednak inne kategorie.
Jeśli chodzi o fryzjera... no cóż, ja przynajmniej tak mam że w salonie, po modelowaniu wszystko jest cud miód a jak przyjdę do domu, umyję głowę to jednak już tak wspaniale nie jest. Ale nie obsmarowuję fryzjerki po kątach.
Jeśli widzę coś co mi nie pasuje w trakcie i zaraz po wykonaniu usługi mówię to dobitnie osobie która mi tę usługę świadczy i czekam na poprawki a nie grzecznie płacę i wychodzę by potem żalić się w necie.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:27   #69
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ale wiele osób ze światka YT czy blogosfery wie, więc chyba jednak łatwo
No własnie niekoniecznie. Trzeba być raczej mocno zorientowanym w yt, ja się przyznam szczerze, że na początku nie wiedziałam zupełnie o kogo chodzi, dopiero na innym wątku naprowadzono mnie na trop (a i tak nie wiem, czy dobry).
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:32   #70
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
.

Ale fakt faktem my jesteśmy nienauczeni, że można nie zapłacić, skoro się nam nie podoba. Kwestia wychowania chyba.

Trochę się zagalopowujecie Coraz mniejszy jest szacunek do pracy innych.. Chyba, że to po prostu sa nieprzemyślane wypowiedzi?

Na szczęście jeszcze tak świat na głowie nie stanął, żeby można było tak kombinować - pójdę do najdroższej restauracji zjem obiad, a następnie wyjde nie płacąc z argumentem - bo mi nie smakowało
Nie - tak nie można
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:38   #71
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
nie porównujmy źle zrobionego makijażu do kiepskiego leczenia bo to jednak inne kategorie.
Jeśli chodzi o fryzjera... no cóż, ja przynajmniej tak mam że w salonie, po modelowaniu wszystko jest cud miód a jak przyjdę do domu, umyję głowę to jednak już tak wspaniale nie jest. Ale nie obsmarowuję fryzjerki po kątach.
Jeśli widzę coś co mi nie pasuje w trakcie i zaraz po wykonaniu usługi mówię to dobitnie osobie która mi tę usługę świadczy i czekam na poprawki a nie grzecznie płacę i wychodzę by potem żalić się w necie.
Fakt, porównanie z lekarzem może mi głupio wyszło i rozumiem, że Ty ogólnie uważasz narzekanie na kogoś w internecie za złe. Ale ja się ogólnie wypowiadałam o forumowiczkach. Bo dla mnie to trochę śmieszne, że na forum można się źle wypowiadać o fryzjerach i innych, ale o wizażystach już nie, bo to w końcu forum wizaż.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Trochę się zagalopowujecie Coraz mniejszy jest szacunek do pracy innych.. Chyba, że to po prostu sa nieprzemyślane wypowiedzi?

Na szczęście jeszcze tak świat na głowie nie stanął, żeby można było tak kombinować - pójdę do najdroższej restauracji zjem obiad, a następnie wyjde nie płacąc z argumentem - bo mi nie smakowało
Nie - tak nie można
Wiesz, wydaje mi się, że nieraz można. Np. w moim rodzinnym mieście dziewczyna poszła do fryzjera. Włosy miała do pasa, poprosiła o zmianę fryzury, ale nie chciała za bardzo zmieniać długości. Wyszła z włosami do ucha, no może trochę dłuższymi, ale na pewno nie bardziej niż do ramion. No ja bym w tej sytuacji nie zapłaciła, bo jasno powiedziała, czego chce, a tego nie dostała.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 12:40   #72
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość

Wiesz, wydaje mi się, że nieraz można. Np. w moim rodzinnym mieście dziewczyna poszła do fryzjera. Włosy miała do pasa, poprosiła o zmianę fryzury, ale nie chciała za bardzo zmieniać długości. Wyszła z włosami do ucha. No ja bym w tej sytuacji nie zapłaciła, bo jasno powiedziała, czego chce, a tego nie dostała.
Drastyczny przykład i zrozumiały Ale nie adekwatny do tego jak napisałaś - nie płacę bo mi się nie podoba - bo tak można powiedzieć zawsze
BTW na miejscu koleżanki pozamiatałabym i jeszcze zabrała za sobą włosy
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:46   #73
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Trochę się zagalopowujecie Coraz mniejszy jest szacunek do pracy innych.. Chyba, że to po prostu sa nieprzemyślane wypowiedzi?

Na szczęście jeszcze tak świat na głowie nie stanął, żeby można było tak kombinować - pójdę do najdroższej restauracji zjem obiad, a następnie wyjde nie płacąc z argumentem - bo mi nie smakowało
Nie - tak nie można
Yolu tak na pewno nie można. Ale jeśli zamawiam danie, a dostaję je albo zimne, albo niezgodne z tym, jak opisane jest w menu to zgłaszam to kelnerowi, oczywiście przed jedzeniem Ja nie widzę w tym nic dziwnego, natomiast rzeczywiście nie przyszło by mi do głowy zjeść, a potem stwierdzić, ze nie zapłacę, bo było niesmaczne.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:49   #74
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Fakt, porównanie z lekarzem może mi głupio wyszło i rozumiem, że Ty ogólnie uważasz narzekanie na kogoś w internecie za złe. Ale ja się ogólnie wypowiadałam o forumowiczkach. Bo dla mnie to trochę śmieszne, że na forum można się źle wypowiadać o fryzjerach i innych, ale o wizażystach już nie, bo to w końcu forum wizaż.

ale rozmawiamy o makijażu, w wątku o wizażystce w dziale wizażystka i chyba nikt z tutaj wypowiadających nie uprawia "podwójnej gry", nie gani autorki a sam narzeka w innym wątku na inne usługi konkretnej osoby. Tak mi się wydaje.

Kumiho- czyli jednak na innym wątku gdzie toczy się rozmowa o tym, inne osoby też skojarzyły o kogo chodzi. A jednak Ja nie jestem w żaden sposób związana blisko z wizażystką o której tu mowa, nie oglądam już od dawna jej filmików, nie śledzę bloga a od razu wiedziałam o kogo chodzi.

Ale nie o tym jest ten wątek.

Swoja drogą, gdy rozmawiam z kimś pierwszy raz, klientka zawsze pyta na czym się pracuje by właśnie potem nie było zdziwienia że jakiś Max Factor, że paleta 120 z ebay że kosmetyki ELF itp
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:52   #75
abar18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 3 603
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

dziewczyny trzeba zakończyc te dyskusje, bo i tak co inna osoba to inne zdanie
każdy ma swoje racje i ni jak się wszystkie nie zgodzimy
abar18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:55   #76
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Drastyczny przykład i zrozumiały Ale nie adekwatny do tego jak napisałaś - nie płacę bo mi się nie podoba - bo tak można powiedzieć zawsze
BTW na miejscu koleżanki pozamiatałabym i jeszcze zabrała za sobą włosy
Masz rację, zbyt ogólnie napisałam. Ale chodziło mi właśnie o sytuację w stylu tej z fryzjerem, że mówię co chcę, nie dostaję tego, ktoś nie chce poprawić, to można ewentualnie nie zapłacić.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:01   #77
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Aj dziewczyny, dziewczyny :P. Ja uważam, że racja jest gdzieś pośrodku. Bo z jednej strony rzeczywiście lepiej uprzedzać innych przed korzystaniem z czyichś usług, jeśli samemu jest się niezadowolonym, ale podając konkretne dane, itp. A Autorka tutaj przyszła się nam wypłakać... Trochę to dziwne.

Ja generalnie też się domyślam o kim mowa, ale pewności nie mam. I jakie to miasto? Bo nie wiem przed kim uciekać .

Jeszcze co do tych kosmetyków z Benefitu... Rzeczywiście trochę podejrzane, że na Allegro kosztują 30 zł., ale z drugiej strony w Douglasie podkłady z Revlona kosztują dwa razy więcej niż na Allegro! Może coś jest w tym, co mówiła ta wizażystka?
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:06   #78
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Moim zdaniem trzeba rozmawiać przed, w trakcie i po wykonaniu makijażu.
Gdy klientka powie czego oczekuje mejkapistka stara się aby sprostać potrzebom klientki. Omówić jaki makijaż będzie wykonywany.
W trakcie makijażu mogłaś zapytać o brak bazy lub powiedzieć że podkład Ci się odcina lub źle się czujesz w takich brwiach.
Po wykonanym makijażu mogłaś spokojnie pooglądać swoją twarz i zażyczyć sobie ewentualnych poprawek (które być może nie byłyby konieczne gdyby na bieżąco przebiegała komunikacja na płaszczyźnie klient-wizażystka)

Ps. i podałaś na tyle dużo szczegółów (mimo że na zdjęcie się nie załapałam) że można domyślić się o kogo chodzi.
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:09   #79
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Zajmuję się fotografią i czasami również maluję swoje modelki i zarówno w fotografii jak i w makijażu, gdy pytam kogoś, czego ode mnie oczekuje, każdy odpowiada coś w stylu: "Zdaję się na ciebie, ty się na tym znasz"... No i czasami takie "klopsy" wychodzą... Bo to, co podoba się jednemu, drugiemu już nie musi.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 13:09   #80
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Jeszcze co do tych kosmetyków z Benefitu... Rzeczywiście trochę podejrzane, że na Allegro kosztują 30 zł., ale z drugiej strony w Douglasie podkłady z Revlona kosztują dwa razy więcej niż na Allegro! Może coś jest w tym, co mówiła ta wizażystka?
niestety ale nowy nieużywany róż Benefit sprzedawany w większej ilości na all z najczęściej fake zresztą sporo o podróbach Benefitu w wątku dedykowanym tej firmie.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:12   #81
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
niestety ale nowy nieużywany róż Benefit sprzedawany w większej ilości na all z najczęściej fake zresztą sporo o podróbach Benefitu w wątku dedykowanym tej firmie.
Całkiem możliwe. Ja na przykład nie kupiłabym na Allegro kosmetyków z Benefitu za 30 zł. Już wolę jakiś odpowiednik tańszej firmy po prostu.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:13   #82
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Całkiem możliwe. Ja na przykład nie kupiłabym na Allegro kosmetyków z Benefitu za 30 zł. Już wolę jakiś odpowiednik tańszej firmy po prostu.
Benefit jest strasznie podrabiany, na allegro czy tez na ebay aż roi się od podróbek.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:17   #83
lexxie
Wtajemniczenie
 
Avatar lexxie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 484
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Aj dziewczyny, dziewczyny :P. Ja uważam, że racja jest gdzieś pośrodku. Bo z jednej strony rzeczywiście lepiej uprzedzać innych przed korzystaniem z czyichś usług, jeśli samemu jest się niezadowolonym, ale podając konkretne dane, itp. A Autorka tutaj przyszła się nam wypłakać... Trochę to dziwne.

Ja generalnie też się domyślam o kim mowa, ale pewności nie mam. I jakie to miasto? Bo nie wiem przed kim uciekać .

Jeszcze co do tych kosmetyków z Benefitu... Rzeczywiście trochę podejrzane, że na Allegro kosztują 30 zł., ale z drugiej strony w Douglasie podkłady z Revlona kosztują dwa razy więcej niż na Allegro! Może coś jest w tym, co mówiła ta wizażystka?
Tak, tylko ze revlon na all jest sprowadzany z USA a tam moza go kupic za grosze, natomiast Benefit, nawet jak jest w promocji to nie ma takiej mozliwosci zeby kupic za taka cene (zeby go sprzedac z zyskiem na all to by musilaby kosztowac max 6 dolarów). Zreszta ostatnio u mnie w miescinie w malej drogerii podkład Revlonu byl za 37zl
A ja nadal nie wiem o kim mowa
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265092
Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Zamiast lac babe w pysk to wystarczy zapytac ile ma lat. Przemocy zero, a skutek ten sam .
lexxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:19   #84
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę zamieszanie wokół tej sprawy oraz ilość osób która domyśla się o kogo chodzi, ta sytuacja jest na prawdę bardzo niemiła.

Nie rozumiem dlaczego autorka usunęła zdjęcia.....

Nie wyobrażam sobie być teraz w skórze tej wizażystki. Musi się czuć okropnie
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:21   #85
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez lexxie Pokaż wiadomość
Tak, tylko ze revlon na all jest sprowadzany z USA a tam moza go kupic za grosze, natomiast Benefit, nawet jak jest w promocji to nie ma takiej mozliwosci zeby kupic za taka cene (zeby go sprzedac z zyskiem na all to by musilaby kosztowac max 6 dolarów). Zreszta ostatnio u mnie w miescinie w malej drogerii podkład Revlonu byl za 37zl
A ja nadal nie wiem o kim mowa
Wiesz... Może ten ktoś pracuje w fabryce Benefitu i wynosi od czasu do czasu? Samo wyprodukowanie ich produktów to jakieś grosze, więc wtedy byłby zysk . OK, dobra, to już wymyślanie, wiem :P.
Ja też nie wiem o kim mowa i szczerze mówiąc warto byłoby to wiedzieć, żeby ustosunkować się jakoś do opinii autorki, skoro usunęła zdjęcie makijażu. Bo to, które pokazuje różnice pomiędzy twarzą a szyją jest raczej w kiepskiej jakości i ciężko określić czy inny kolor na twarzy to przypadkiem nie kiepskie oświetlenie.

Cytat:
Napisane przez Śniegowa
Nie wyobrażam sobie być teraz w skórze tej wizażystki. Musi się czuć okropnie
Albo się śmieje :P. Zależy od podejścia.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!

Edytowane przez zzzielona
Czas edycji: 2012-01-25 o 13:23
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:56   #86
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Ja nie rozumiem podejścia, że wizażystka nie może pracować na kosmetykach ELF'a czy MaxFactor. Niektóre produkty są naprawdę bardzo dobre, a chyba chodzi o efekt, a nie o to, że mam na sobie Chanel?
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 14:00   #87
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Absolutnie zgadzam się z tobą (tym bardziej, że akurat puder Chanel uważam za najgorszy jakiego używałam....). Myślę jednak, że chodziło tu raczej o to, iż dziewczyna mówiła że używa jednego, a okazało się zupełnie co innego.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 14:53   #88
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem trzeba rozmawiać przed, w trakcie i po wykonaniu makijażu.
Gdy klientka powie czego oczekuje mejkapistka stara się aby sprostać potrzebom klientki. Omówić jaki makijaż będzie wykonywany.
W trakcie makijażu mogłaś zapytać o brak bazy lub powiedzieć że podkład Ci się odcina lub źle się czujesz w takich brwiach.
Po wykonanym makijażu mogłaś spokojnie pooglądać swoją twarz i zażyczyć sobie ewentualnych poprawek (które być może nie byłyby konieczne gdyby na bieżąco przebiegała komunikacja na płaszczyźnie klient-wizażystka)

Ps. i podałaś na tyle dużo szczegółów (mimo że na zdjęcie się nie załapałam) że można domyślić się o kogo chodzi.
racja!
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:27   #89
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

[QUOTE=Yola;31830835]
Cytat:
Napisane przez Maita123 Pokaż wiadomość

Twierdzisz, że nie znasz się na makijażu, a wiesz co to pędzle Sigma baza, śledzisz wątek "Mejkapowe porady" kanały na youtube.. No jasne, że to nie jest podejrzane - dopóki nie twierdzisz, że się tym nie iteresujesz i nie masz o co być zazdrosna.
Kurcze, obstawiałabym że 90% czytaczy i oglądaczy nie jest związana z branżą, tylko po prostu się maluje, więc o co ma być zazdrosna? Ja się jakoś super malować nie umiem i wizażystką w życiu nie zostanę, co nie przeszkadza mi wiedzieć co to i kupować baz, korektorów itd. To nie jest jakaś wiedza tajemna.
Wg mnie dziewczyna chciała się wyżalić i ma do tego pełne prawo, a już zupełnie nie rozumiem po czym niby owa wizażystka miałaby być być rozpoznana - ani miasta, ani jakiś cech szczególnych.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

[QUOTE=Yola;31830835]
Cytat:
Napisane przez Maita123 Pokaż wiadomość

Mnie nie chodzi o to że makijaz Ci się nie podobał bo masz do tego prawo, ale że założyłas watek żeby obsmarować wizażystkę... fryzjerkę, kucharkę, wszystko jedno. Zaszkodzić komuś z tak błahego powodu to nie jest fajne!
Tutaj to już kompletnie nie rozumiem, a jaki powód nie byłby błahy? Na mechanika też nie wolno się skarżyć, jak coś sknoci, ani na hydraulika, bo to w sumie błahostki?

Edytowane przez Niebieska.Kredka
Czas edycji: 2012-01-26 o 06:55
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:31   #90
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

Niebieska. Kredka, oglądam filmiki na YT i po tych szczegółach które podala autorka można było się domyslić.
moja przyjaciółka, która tej wizażystki nie lubi i oglądała ją może kilka razy i to ona się zorientowała. Nawet szybciej niż ja, a oglądam jej filmiki regularnie
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-25 20:34:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.