Pomoc w makijażu :)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 12:38   #1
lysiunia
Przyczajenie
 
Avatar lysiunia
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Red face

Pomoc w makijażu :))


Hej Dziewuszki
Mam problem, nie znalazłam tutaj wątku o dokładnie mojej przypadłości, może nie umiem szukać, ale chciałabym zapytać: JAK MOGĘ SIĘ MALOWAĆ NA CO DZIEŃ?? Mam dosyć ciemną karnację, średnie blond włosy i również średnio ciemne niebieskie oczy. Nie lubię zbyt mocnego makijażu. Chciałabym żebyście mi doradziły jak mogę się malować, chodzi o usta (jaki błyszczyk/szminka), oczy - kreska (?) cień (?), no i ogólnie jaki róż, bronzer? Wszystko bym wiedziała gdyby nie to, że moja skóra przez cały rok wygląda jak innych po wakacjach pełnych słońca więc POMÓŻCIE, proooszę
lysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:53   #2
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Ciężko pomóc z kolorystyką nie widząc osoby, co do konkretnych produktów i ich jakości - znajdziesz je w katalogu KWC tutaj:https://wizaz.pl/kosmetyki/

Ja proponuję pooglądać filmiki na YT, tam zobaczysz, czego do dziennego można używać, w jakiej kolejności i jak nakładać itd.
( np:http://www.youtube.com/results?searc...l724l3.1.2l6l0 )

Edytowane przez 71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:54
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:56   #3
lysiunia
Przyczajenie
 
Avatar lysiunia
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Dzięki, na pewno pooglądam, ale pomimo wszystko jakby komuś coś wpadło do głowy to proszę napisać, bo naprawdę mam problem z dobraniem czegoś do takiej karnacji
lysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:24   #4
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Cytat:
Napisane przez lysiunia Pokaż wiadomość
Dzięki, na pewno pooglądam, ale pomimo wszystko jakby komuś coś wpadło do głowy to proszę napisać, bo naprawdę mam problem z dobraniem czegoś do takiej karnacji
Ja jestem biała, więc za dużo nie pomogę, po prostu celuj w ciemne kolory, do powiek: czernie, granaty, niebieskości, brązy, złoto + coś do rozświetlenia(wanilia, jasny beż), możesz też zrobić kreskę eyelinerem i wytuszować rzęsy- będzie delikatnie.
Policzki-róż: po prostu ciemne kolory, brzoskwinie, brudne róże (na ciemnej karnacji z reguły i ciepłe i zimne kolory wyglądają tak samo dobrze).
Pomadka: też raczej średnia lub ciemna, bo jasna wygląda przy ciemnej karnacji tanio, do dziennego będą dobre beżowe, brudnoróżowe, półprzejrzyste czerwienie/ wiśnie - kluczowym jest dobrać sobie kolor, czyli trzeba testować po prostu
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:45   #5
lysiunia
Przyczajenie
 
Avatar lysiunia
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Dziękuję Spróbuję pokombinować
lysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 21:26   #6
Asikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 489
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Cytat:
Napisane przez lysiunia Pokaż wiadomość
Dziękuję Spróbuję pokombinować
Jeśli chodzi o cienie, to wydaje mi się że do dość ciemnej karnacji i niebieskich oczu doskonale pasują brązy (radziłabym wypróbować także brązową maskarę). Wyglądają bardzo naturalnie i możesz wyczarować nimi naprawdę ładny, delikatny makijaż. Do tego muśnij policzki różem w ciepłym, może łososiowym odcieniu lub nałóż na nie odrobinę brązera. Usta muskasz transparentnym błyszczykiem i możesz świat podbijać!

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

I jeszcze jedno Czytając Twoj opis od razu wyobraziłam sobie kobietę o typie urody Laetitii Casty.Zerknij na jej zdjęcia, może Cię czymś zainspirują
Asikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 16:12   #7
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Brązy i złoto ładnie podkreślają niebieski kolor oczu i ciemną karnację Myślę że śmiało możesz używać różnych odcieni różu od brzoskwiniowego po chłodne róże (pasują do blond włosów). Jeśli chodzi o eyeliner też możesz poszaleć Ja proponuje poszukać fioletowego do tego tusz czarny lub brązowy zależnie od tego czy masz jasne czy ciemne rzęsy
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 14:51   #8
lysiunia
Przyczajenie
 
Avatar lysiunia
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Cool Dot.: Pomoc w makijażu :))

Cytat:
Napisane przez Asikka Pokaż wiadomość


I jeszcze jedno Czytając Twoj opis od razu wyobraziłam sobie kobietę o typie urody Laetitii Casty.Zerknij na jej zdjęcia, może Cię czymś zainspirują
No faktycznie kolorami jesteśmy podobne ta sama cera, oczy, włosy ... może rysy nie koniecznie, ale rzeczywiście mogę się jej bliżej przyjrzeć Dzięki serdeczne za podpowiedzi z tymi brązami i różami, wydaje mi się, że ładnie podkreślają moją urodę więc jeszcze raz dzięki Wam
lysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:25   #9
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Po Twoim opisie wnioskuję, że masz urodę bardzo zbliżoną do mojej, o ile nie identyczną. Może będę mogła Ci pomóc

Oczy:

Na co dzień to tak jak już wizażanki proponowały- wanilia/beż+brąz z zewnętrznej strony powieki, ja dobrze wyglądam w lekko błyszczących cieniach, do tego dodawaj cienką czarną lub brązową kreskę jeśli chcesz, sprawia, że oczy są troszkę wyraźniejsze i nie nikną w tej ciemnej karnacji.

Polecam Ci też wypróbować C'mon Chameleon z Catrice, świetnie pasuje do naszego typu urody. Efekt można stopniować- od codziennej mgiełki na powiekach, po wieczorowy smokey.

Ostatnio eksperymentuję też z różowym cieniem i świetnie "odświeża" twarz, wygląda ona wiosennie i młodzieńczo. Cała powieka świetlistym beżem+róż dość mocny na załamanie i zewnętrzny kącik, a potem gaszę róż piaskowym złotem. Do tego cienka czarna kreska i jestem zachwycona, bardzo uwydatnia kolor oczu. Wbrew pozorom nie jest to makijaż nienadający się na codzienne wyjście.

Wypróbuj też kolorowe eye-linery. Beżowy cień, który rozświetla spojrzenie+ kolorowy eyeliner (żelowy zielony i fioletowy z Essence, albo kredka Long Lasting z Essence w kolorze Khaki lub bursztynu) często robią cały makijaż.

Usta:
Ja usta maluję rzadko, u mnie sprawdzają się głównie zgaszone róże w zbliżonym do ust kolorze, typu Catrice Get the Nudes Paper:
http://oostoffeloo.blogspot.com/2012...get-nudes.html
Tu wygląda dość ciemno, ale kolor oczywiście zależy od naturalnego odcienia ust.

Róże:
Mamy to szczęście, że większość róży nam pasuje. Mam w swoim zbiorze i brzoskwiniowe i różowe, chłodne odcienie ale też ciepłe. Wszystko dopasowuję do kolorów cieni/eyelinerów.

Bronzer:
Zdecydowanie matowy, ja mam w takim odcieniu i pasuje idealnie:
http://makeupbyswirrruska.blogspot.c...e-bohemia.html

Zadbaj też o podkreślenie brwi jakimś matowym cieniem.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 19:09   #10
Asikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 489
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Z różowym cieniem trzeba obchodzić się ostrożnie, żeby sobie nie zaszkodzić. Jeśli masz przekrwione oczy, zrezygnuj z różu, znacznie lepszy będzie beż
Asikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:43   #11
lysiunia
Przyczajenie
 
Avatar lysiunia
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Dzięki SOCKI za szczegółową odpowiedź, muszę przyznać że Twój pomysł makijażowy wygląda naprawdę świetnie Usta faktycznie mam w bardzo zbliżonym kolorze do tej szminki(!). Dzięki Wam nazbierałam wiele bardzo przydatnych informacji Jestem baaaaaaaardzo wdzięczna

Ps.Wiecie może w jakich drogeriach można kupić kosmetyki Catrice, bo słyszałam wiele dobrych opinii o różnych kosmetykach tej firmy a nigdzie się z nimi nie spotkałam
lysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 23:09   #12
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Cytat:
Napisane przez lysiunia Pokaż wiadomość
Dzięki SOCKI za szczegółową odpowiedź, muszę przyznać że Twój pomysł makijażowy wygląda naprawdę świetnie Usta faktycznie mam w bardzo zbliżonym kolorze do tej szminki(!). Dzięki Wam nazbierałam wiele bardzo przydatnych informacji Jestem baaaaaaaardzo wdzięczna

Ps.Wiecie może w jakich drogeriach można kupić kosmetyki Catrice, bo słyszałam wiele dobrych opinii o różnych kosmetykach tej firmy a nigdzie się z nimi nie spotkałam
Cieszę się, że mogłam pomóc choć trochę- sama miałam duże problemy z dopasowaniem czegoś do "naszego" typu urody, ale metodą prób i błędów się udało

Catrice jest w Drogeriach Natura. Lista sklepów w poszczególnych miastach jest na ich stronie.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 16:51   #13
lysiunia
Przyczajenie
 
Avatar lysiunia
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pomoc w makijażu :))

ihihihihi Aaaale się dziś obkupiłam Już mam wszystko co jest mi potrzebne Cudownie
lysiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 10:48   #14
Asikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 489
Dot.: Pomoc w makijażu :))

Cytat:
Napisane przez lysiunia Pokaż wiadomość
ihihihihi Aaaale się dziś obkupiłam Już mam wszystko co jest mi potrzebne Cudownie
Daj znać co najbardziej Ci pasuje
Asikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.