Zabieg laserowy a krem ochronny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-28, 18:24   #1
Diakrytyczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 2

Zabieg laserowy a krem ochronny


Witam szanowne Panie!


Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, będę wdzięczny za wyrozumiałość, bo pytanie do najmądrzejszych w dziejach świata nie należy

Dopiero co miałem wykonany zabieg laserowy na twarzy, którego zadaniem było usunięcie drobnej zmiany (lekarz określił to mianem brodawki). Po zabiegu pan doktor zalecił używanie maści Tribiotic, no i tutaj rozumiem, że trzeba ją będzie przez jakiś czas nakładać w miejscu laserowania, natomiast poza maścią przez najbliższy rok nakazał używanie filtru 50 przed wychodzeniem na słońce, aby uniknąć przebarwień.

No i tu rodzi się moje pytanie, które pojawiło się w mojej głowie niestety już po wyjściu z gabinetu. Czy krem ochronny mam stosować na całą twarz, czy tylko na ten drobny fragment laserowanej skóry?

Jak rozumiem chodzi o to, żeby skóra opalała się (a póki co nie) równomiernie. Sensownie by było go chyba w takim razie używać na całą twarz, czy się mylę?

A tak na chłopski rozum (czuję się usprawiedliwiony za to sformułowanie) bez kremu z filtrem co dokładnie mogłoby się stać? Chodzi o to, że reszta skóry opaliłaby się szybciej niż "nowa skóra" i pojawiłoby się przebarwienie?


Dzięki i pozdrawiam!

Edytowane przez Diakrytyczny
Czas edycji: 2021-04-28 o 19:08
Diakrytyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-28, 21:49   #2
Diakrytyczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zabieg laserowy a krem ochronny

No dobrze, trochę poszperałem w internecie i z tego co zrozumiałem, blizny nie powinno się opalać. Będę więc smarować kremem tylko jej okolice.


Pokutowało we mnie przekonanie, że właśnie pod wpływem słońca koloryt skóry szybciej się wyrówna, ale nie miałem najpewniej racji.


Sprawę uznaję więc za wyjaśnioną, chyba że ktoś będzie się chciał oczywiście wypowiedzieć
Diakrytyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-29, 14:56   #3
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Zabieg laserowy a krem ochronny

Cytat:
Napisane przez Diakrytyczny Pokaż wiadomość
No dobrze, trochę poszperałem w internecie i z tego co zrozumiałem, blizny nie powinno się opalać. Będę więc smarować kremem tylko jej okolice.


Pokutowało we mnie przekonanie, że właśnie pod wpływem słońca koloryt skóry szybciej się wyrówna, ale nie miałem najpewniej racji.


Sprawę uznaję więc za wyjaśnioną, chyba że ktoś będzie się chciał oczywiście wypowiedzieć
Polecam zakupić krem ochrony 50SPF UVA UVB unikać siedzenia blisko okna jeśli wychodzisz i przebywasz na świeżym powietrzu aplikować krem co 2-4h w zależności gdzie siedzisz(pocenie się) i jakie jest słońce-która godzina. Zaleca się ogólne nie wystawianie na promienie słoneczne w godzinach chyba coś około 12-15.
Polecić Tobie mogę krem La Roche Posay Anthelios Anti Shine 50SPF , fajny kremik po którym nie ma warstwy lepkości, w całości się wchłania. Możesz popytać po aptekach czy dysponują próbkami.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-29 15:56:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.