Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-03, 18:15   #31
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: rozjasnienie wlosow!pomocy!

łączę
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 20:07   #32
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
najlepiej idz do fryzjera i poproś fryzjerkę żeby pominęła ci pasemka i zafarbowała resztę naturalnych włosków później na całośc zastosuj szaponetkę lub delikatną farbę poproś wcześniej o fachową poradę fryzjerki

no i masz ci babo placek odpowiedziałam nie na te pytanie
Co do ciebie to na twoim miejscu bym poczekała aż włoski sie dobrze zregenerują
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-08-03 o 22:15 Powód: post pod postem- proszę korzystać z edycji
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 00:06   #33
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: rozjasnienie wlosow!pomocy!

Idź do fryzjerki lepiej , po swoich doświadczeniach farbowania na blond w domu już się chyba nie zdecyduje albo skorzystam z opcji fryzjera następnym razem.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 13:11   #34
hannie
Raczkowanie
 
Avatar hannie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 57
Dot.: rozjaśnianie włosów

Cytat:
Napisane przez xshrewx Pokaż wiadomość
Jak skutecznie rozjaśnić włosy?
ponad miesiąc temu pokusiłam się na samodzielne rozjaśnianie włosów. przepłaciłam to bardzo podrażnioną skórą, uczuleniem i biało-różowymi włosami. Udałam się do fryzjerki, aby zrobiła mi ten upragniony blond. Ona zaś zafarbowała mi na ciemno(farba jest tak spłukana, że włosów z ciemnych zrobiły się niemalże miodowe), gdyż po rozjaśnianiu były zbyt osłabione.
mam więc pytanie. czym mogę je rozjaśnić teraz? nie są już czerwone(jak przed pierwszym rozjaśnianiem). są takie ciemno-miodowe. próbowałam wcześniej jakiegoś rozjaśniacza w sprayu, ale kompletnie nie zadziałał.
Fryzjerka powiedziała, że na całości mi blondu nie zrobi. może tylko zrobić mi pasemka.
zależy mi na uzyskaniu takiego koloru: http://fashionforbreakfast.files.wor...01/agyness.jpg
naturalny kolor moich włosów to ciemny blond.
proszę o radę.
ehhhhh... same sobie w domu krzywde robicie a pozniej pretensje do fryzjerów że nie zrobia wam tego co chcecie....

zrozum... po rozjaśnianiu włosów (najczęściej rozjaśniaczem joanna z wodą utlenioną 12%) macie z włosów sajgon i cieżko jest cokolwiek zrobić.

zrob odpowiednią regeneracje włosów i dopiero wtedy wybierz sie do dobrego fachowca który zrobi ci taki kolor

a tak na marginesie , gdybyś sama uprzednio nie rozjasniala wlosów to ten kolor fryzjer zrobilby bez problemu
hannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:13   #35
monikaped
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: rozjaśnianie włosów

witam! dwa tygodnie temu rozjaśniłam włosy z ciemnego blondu do bardzo jasnego, takie było przynajmniej założenie, bo wyszło żółtko. Dwóch fryzjerów stwierdziło, że muszę czekać aż włosy odrosną, a trzecia fryzjerka stonowała kolor do ładnego popielatego blondu, niestety to co zrobiła zmywa się, nie wygląda to najgorzej, ale najładniej wyglądam gdy włosy mają popielaty odcień. Przypuszczam, że nałoże4nie teraz farby mogłoby zniszczyć włosy, i boję się jaki byłby efekt. co mogę zrobić, może szampon koloryzujący? czy jednak farba, ale na prawie wszystkich jest napisane, że nie wolno stosować do włosów rozjaśnianych. zaznaczam, że przebywam obecnie w Niemczech i fryzjer jest tu okropnie drogi. Będę wdzięczna za odpowiedź.
monikaped jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 15:55   #36
nnnnnn
Przyczajenie
 
Avatar nnnnnn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Exclamation Rozjasnione wlosy :/

Hej, chcialam prosic o rade, jak dbac o wlosy po wielokrotnym rozjasnianiu( farba)?
Teraz mam kolor blond ale jakis taki zoltawy i wydaje mi sie ze z czasem staje sie ciemniejszy. Jaka farbe poradzilybyscie zeby mi wyszedl platynowy blond?
Moj naturalny kolor to jasny braz.
__________________
Luxury
We`re in heaven...
.:: Nikita ::.


Edytowane przez nnnnnn
Czas edycji: 2008-11-22 o 16:19
nnnnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 16:03   #37
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

kiedys regularnie rozjaśniałam włosy!przede wszystkim rozjaśniacz zamień na farbe! ja aktualnie używam loreal preference! włosy nie sa tak zniszczone no i nie zółkna!po każdym myciugłowy używaj odżywki do włosów! staraj sie nie suszyć suszarką a jesli juz to zmnym powietrzem, nie szkodzi tak bardzo!i ogranicz stosowanie prostownicy i lokówki!
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 16:39   #38
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Nie wiem, czy włosy po prostu się zbuntowały na rozjaśnianie i dadzą się podkarmić, czasami nie warto kopać się z koniem i na siłę farbować na jasno ciemne włosy czy prostować loki... Powinnaś klasycznie dobrać odpowiedni szampon i balsam do włosów, są specjalne serie do blond albo wybierz jakąś intensywnie odbudowującą linię do włosów farbowanych lub suchych. Rozejrzyj się za dobrą maską do włosów, lub jeśli Cię stać za odpowiednim zabiegiem fryzjerskim, do tego jakieś serum po myciu włosów, jakiś jedwab, preparaty ochronne. Idealnie by było nie używać suszarki, prostownicy, lokówki, oczywiście w ramach możliwości, w zimie lepiej podsuszyć żeby się nie przeziębić Żeby uniknąć modelowania znajdź kompetentnego fryzjera, który tak dobierze Ci fryzurę, aby dostosować się do włosów tak, żeby same się odpowiednio układały. I oczywiście przemyśl jeszcze raz to, jaką farbę/rozjaśniacz używasz, czy nie trzymasz tego za długo na włosach etc.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 19:12   #39
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Nie mozna farbować włosów kilka razy, bo bardzo je to niszczy a wręcz uśmierca. Jeśli chcesz od razu platynowy blond-platyna to chłodne i ciepłe blondy, to wybieraj od razu farbę o numerze 12 lub 11 a jeśli z Loreala prof. to Majiblond z literką S a woda to tylko 12% jeśli chcesz platynę, ale takie produkty można nakładać jedynie na odrosty.
Jak dbać-tu konieczna jest maska rekonstruktor, bo pewnie włosy odpadają ci i się łamią, na pewno masz jes strasznie suche. Do nawilżenia, natłuszczenia i mocnego "kopa" energetycznego, zamknięcia łusek włosa-polecam Loreal Absolut Repair z serii profesjonalnej w tym cudowna maska. Zabiegi u fryzjera są tu konieczne, jak sauny do włosów, cement w ampułkach, rekonstruktor to Kerastase Ciement-szampon i odżywka to papużki nierozłączki, bo szampon otwiera łuskę a odżywka je cementuje i włos nie odpada. A do nawilżenia polecam jeszcze granatową serię Dove, ale ona tylko nawilża, pamiętaj o rekonstruktorze i o zabiegach u fryzjera.
A żółć-jeśli chesz zimną platynę moża pięknie skorygować perłową platyną, ale tych włosów już nie farbuj, bo je uśmiercisz:/
A płukanki do włosów o kolorze fioletu daruj sobie, wysuszają włosy strasznie a przy takich rozjaśnianych tyle razy włosach trzeba je tylko regenrować.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 14:35   #40
agisiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 52
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Do wysuszonych wlosów mogę polecić szampon z goldwella Ultra Rich Care Shampoo i z tej samej serii odżywkę- wystarczy, że ją nalożysz na wilgotne, umyte włosy, na to czepek i ręcznik i potrzymasz 20 min. Możesz nawet chwilę nagrzać włosy suszarką.

Do zlikwidowania żółtawego odcienia polecam płukankę srebrną raz na jakiś czas.

I rozjaśnicz zastąp farbą...odradzałabym jednak użycie do tego celu 12 % wody, wystarczy 6%....
agisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 15:27   #41
nnnnnn
Przyczajenie
 
Avatar nnnnnn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Nie rozumiem o co chodzi z tymi % wody :/
__________________
Luxury
We`re in heaven...
.:: Nikita ::.


Edytowane przez nnnnnn
Czas edycji: 2008-11-23 o 15:28
nnnnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 16:42   #42
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

% to stopień utlenienia tego aktywatora.
6% jest do farb ciemnych, 9% do jasnych a 12% do rozjaśniaczy.
można dać 12% do farby ale krócej sie ją trzyma wtedy na włosach.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:49   #43
KradnePomidory
Rozeznanie
 
Avatar KradnePomidory
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: wROCK .
Wiadomości: 655
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Cytat:
Napisane przez nnnnnn Pokaż wiadomość
Nie rozumiem o co chodzi z tymi % wody :/
Wody utleniane są oznaczone procentami najczęściej w farbach pojawia się 3 % Im więcej procent tym bardziej rozjaśni . Oczywiście można też 3 trzymać dłużej , ale zwykle <przy ciemniejszych naturalnie> Wychodzą żółte ;]
__________________
KOSMETYKI CIUCHY KSIĄŻKII BIŻU
KradnePomidory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 16:57   #44
nnnnnn
Przyczajenie
 
Avatar nnnnnn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Co myslicie o farbie Excellence albo preference L´oreal?
__________________
Luxury
We`re in heaven...
.:: Nikita ::.


Edytowane przez nnnnnn
Czas edycji: 2008-11-23 o 21:59
nnnnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:41   #45
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Cytat:
Napisane przez nnnnnn Pokaż wiadomość
Hej, chcialam prosic o rade, jak dbac o wlosy po wielokrotnym rozjasnianiu( farba)?
Teraz mam kolor blond ale jakis taki zoltawy i wydaje mi sie ze z czasem staje sie ciemniejszy. Jaka farbe poradzilybyscie zeby mi wyszedl platynowy blond?
Moj naturalny kolor to jasny braz.
wątków na temat rozjaśniania jest tu na Forum bardzo wiele, o pielęgnacji włosów tych zniszczonych i tych po rozjaśnieniu rowniez, o procentowości wody itp tematach rowniez...zapraszam wiec do wyszukiwarki....
nie sensu ciągnąć następnego watku...
ale dodam nigdy ale to nigdy włosów porowatych tzn rozjaśnionych nie WOLNO natluszczajac,nie nalezy stosować na nie żadnych odzywek, ktore natluszczaja wlosy,zadnych olejkow rycynowych , oliwy z zotkiem itp
to obciąży wlos ,nie bedzie on przyjmowal farby ani żadnych odzywek..nie warto ryzykować
dla takich wlosow sa specjalnie przeznaczone produkty od szamponow do srodkow stylizacyjnych wlacznie, roznych firm wiec poszukaj i poczytaj , sa nawet opinie na KWC
co do niwelowania żółtego odcienia, sa do tego specjalne płukanki np flor illum -srebro (dostępna w sklepach fryzjerskich) bez obawy wysuszenia wlosa
oraz świetne szampony specjanie dla wlosow rozjaśnionych przeznaczone np w Polsce firmy Joanna niebieski ..można nawet codziennie, bez obawy przebarwienia ,czy zabarwienia na niebieski odcien... maja srodki nawilżające i pielęgnujące ,wiec wlos po nich jest bardzo ładny..co nie pozwala oczywiście na zaprzestanie nakładania odzywki ,przy takich wlosach nie nalezy nigdy o tym zapominać!!
oczywiście sa tez takie szampony innych firmale to rowniez na KWC lub w watkach o niwelowaniu odcienia żółtego
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-11-26 o 11:46 Powód: literowka
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:35   #46
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
wątków na temat rozjaśniania jest tu na Forum bardzo wiele, o pielęgnacji włosów tych zniszczonych i tych po rozjaśnieniu rowniez, o procentowości wody itp tematach rowniez...zapraszam wiec do wyszukiwarki....
nie sensu ciągnąć następnego watku...
ale dodam nigdy ale to nigdy włosów porowatych tzn rozjaśnionych nie WOLNO natluszczajac,nie nalezy stosować na nie żadnych odzywek, ktore natluszczaja wlosy,zadnych olejkow rycynowych , oliwy z zotkiem itp
to obciąży wlos ,nie bedzie on przyjmowal farby ani żadnych odzywek..nie warto ryzykować
dla takich wlosow sa specjalnie przeznaczone produkty od szamponow do srodkow stylizacyjnych wlacznie, roznych firm wiec poszukaj i poczytaj , sa nawet opinie na KWC
co do niwelowania żółtego odcienia, sa do tego specjalne płukanki np flor illum -srebro (dostępna w sklepach fryzjerskich) bez obawy wysuszenia wlosa
oraz świetne szampony specjanie dla wlosow rozjaśnionych przeznaczone np w Polsce firmy Joanna niebieski ..można nawet codziennie, bez obawy przebarwienia ,czy zabarwienia na niebieski odcien... maja srodki nawilżające i pielęgnujące ,wiec wlos po nich jest bardzo ładny..co nie pozwala oczywiście na zaprzestanie nakładania odzywki ,przy takich wlosach nie nalezy nigdy o tym zapominać!!
oczywiście sa tez takie szampony innych firmale to rowniez na KWC lub w watkach o niwelowaniu odcienia żółtego
O, nie wiedziałam, że włosów rozjaśnionych nawet farbą nie wolno natłuszczać
Ja mam rozjaśnone farbą, bez żadnych rozjaśniaczy, tylko, że zmieniałam odcień 4razy-na całość. Wiem, tak nie powinno robić się, ale cały czas nie podobał mi się odcień-a to za chłodny to za ciepły.
Włosy regenerowałam-różnymi profesjonalnymi maskami jak i tymi sklepowymi oraz naturalnymi sposobami.
Czytałam wiele na ten temat i dowiedziałam się, że włosy należy najpierw zregenerować, naprawić szkodę a dopiero później nawilżać. Tak też zrobiłam. Używałam oleju rzepakowaego i jestem bardzo zadowolona, włosy "przyjmowały" coraz lepiej każdą odżywkę/maskę. Oczywiści po oleju-kładłam go na nieumyte włosy, zostawiałam na pół godziny i zmywałam 2 razy szamponem.
Włosy nie były tłuste, obciążone a coraz lepiewj natłuszczone.
Wiele osób poleca różne olejki, oleje do suchych włosów bądź rozjaśnionych farbą.
Wiele osób jest tym sposobem zachwycona, myślę, że to wszystko zależy od włosa.
Mnie wiele razy fryzjer powtarzał-włosy rozjaśnione farbą=regeneracja, nawilżenie, natłuszczenie, zamknięcie łuski włosa, nabłyszczenie. W takiej kolejności.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 00:16   #47
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

dzialanie na włos oxydantem 12% a nawet 9% ,jest nazwane zabiegiem rozjasniajacym wiec wielokrotne niszczy wlos i niestety tworzy go porowatym
nie slyszalam zeby profesjonalny fryzjer polecil kiedykolwiek dziaalc natluszcajaco i to za pomoac oleju...a w szczegolnosci oleju rzepakowego....
ma pzreciez do zaoferowania zawsze dobre preparaty wspomagajace zregenerowacwlos i nawet jak w jakomsznajdzie sie jakis procent np wyciagu z pestek oliwki czy nawet oliwy z oliwek (co bardziej ma zadanie nawilzajace)to nie da rady natluscic jak olej i obciazyc wlosa(wybacz ale ja olej rzepakowy uzywm do pieczenia plackow ziemniaczanych)


john no ja sie bazdzo ciesze razem z Toba, ze Tobie tak dobzre pomaga taki zabieg, pomimo ze masz klkakrotnie rozjsaniane , choc wiesz ze tak sie nie robi , ale tez nie uwierzenigdy ze Twoj fryzjerod ktorego tak wiele wiesz teorii, swoim klietkom dorazilby taki zabieg??

dziewczyny, aj nie moge Wam wirtualnie doradzic farby rozjasniajacej, poniewaz to jest jeden z najbarzdiej niepzrewidywalnych zabiegow kolorystycznych i najtrudniejszy
jezeli nie widze naturalnego koloru wlosow, ich satnu , grubosci nie moge powiedziec jakim oxydantem macie zadzialac, jakiezabiegi byc moze powinny byc pzred i po... radze zeby raczej isc najpierw na konsultacje do fryzjera , ktory naprawde dobzre wykonuje koloryzacje blond, poradzic sie i podjac decyzje ..czy sama czy moze jednak u specjalisty..
pamietajcie ze teoria to jedno a praktyka to drugie

john ""Wiele osób poleca różne olejki, oleje do suchych włosów bądź rozjaśnionych farbą.
Wiele osób jest tym sposobem zachwycona, myślę, że to wszystko zależy od włosa.
Mnie wiele razy fryzjer powtarzał-włosy rozjaśnione farbą=regeneracja, nawilżenie, natłuszczenie, zamknięcie łuski włosa, nabłyszczenie. W takiej kolejności. ""

no nie do konca tak jest--szampon otwiera luske wlosa, (farbowanie rowniez)odzywka zamyka
kazda liczaca sie profesjonalna firma fryzjerska ma swoje zabiegi pielegnujace i rowniez lecznicze po zabiegach koloryzacji (no i nie tylko),kazda z nich ma swoje sposby, ale nie slyszalam nigdy o natluszczaniu a raczej o regeneracji, nawilzaniu , wypenianiu kory wlosa, odbudowywaniu luski wlosa..i na koniec nablyszczanie..ale olejki te to delikane rozne substancje i te profesjonalne rzeczywiscei domykaja luske , daja piekny polysk i nie natluszczaja wlosow

co do tych ospsb zadowolnych z olejkow ,olejow itp ,, to mysle ze jest rowniez wiele niezadowolonych
ale ja jako profesjonalista . ..polecilam to co powinnam polecic jako fachowiec
czy ktos i jak kto sie do tego zastosuje to jego wybor..
poza tym polecam lektore watlkow raz jeszcze i dokladne pzrmyslenie i wziecie do serca wszystkich za i przeciw



__________________
"
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 01:38   #48
olsenik
Przyczajenie
 
Avatar olsenik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 28
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Ja też rozjaśniam włosy i miałam problem z tym, że kolor stawał się żółty. Fryzjerka poleciła mi stosowanie toneru, ja uzywam firmy Keune, kolor beżowy blond- wyglada bardzo naturalnie, jestem zachwycona
__________________
"Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia w każdej minucie każdego dnia!"

Słuchajcie, przecież można prościej http://www.mozeszprosciej.pl/ naprawdę polecam, po co cierpieć?
olsenik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:10   #49
lolunia8822
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Talking Dot.: rozjaśnianie włosów

pisalam tu ostatnio proszac o rade, na szczescie poradzilam juz sobie sama mialam wlosy koloru braz a na koncach pozostalosci po ciemnej farbie, kazdy fryzjer odsylal mnie z kwitkiem ze nie mozliwe jest zrobienie bladu na moich wlosach do czasu poszlam do kolezanki ktora ma skonczony tytul czeladnika, bez problemu zrobila i to za pierwszym razem na mojej glowie piekny siwy kolor jakiego oczekiwalam wlosy nie zostaly ani troche zniszczone poniewaz zostala ulyta profesjonalna woda i proszek rady dla tych ktorym zmywa sie kolor- wystarczy kupic srebrzyk do wlosow i dwa razy w tygodniu robic sobie plukanke pozdrawiam
lolunia8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 18:36   #50
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Witaj Gago
Mnie fryzjer polecał nawilżanie, natłuszczanie, ale profesjonalnymi środkami, ach to ja źle napisałam, bo ja kładłam olej rzepakowy i oliwę z oliwek na włosy, oczywiście o tym fryc nie wspominał a mówił o natłuszczaniu, nawilżaniu, etc. profesjonalnymi środkami.
Ale powiem Ci, że stosując profesjonalne kosmetyki jestem bardzo zadowolona z włosów, teraz jak umyję je szamponem Vichy, to mogłabym nie używać odżywki, tak są nawilżone, nie puszą się, etc., ale wolę użyć maseczkę czy odżywkę, bo jednak włosy blond tego potrzebują.
Gago, napiszę Ci jeszcze to, bo widzę, że jesteś świetną fryzjerką i pewnie poleciłabyś mi jakiś zabieg bądź maski na włosy. Wiem, że ich nie widzisz, że powinno najpierw ocenić się ich stan, ale teraz nie będę miała czasu wybrać się do mojego ulubionego fryzjera.
Opiszę w skrócie- na moje naturalne średnio-jasne blond włosy położyłam farbę Loreal Excellence 9.1-bardzo jasny blond popielaty na 6% wodzie-kolorek chłodny i bardzo naturalny. Wiele lat robiłam tym odcieniem tylko odrosty, nawet nie odświerzałam całości. Na tym kolorku zrobiłam sobie leciutkie pasemka też tym 9.1 z Loreal Excellence i odcieniem bardzo bardzo jasny blond opalizujący z Loreal Recital Preference-10.21, który też jest na 6% wodzie-wyszło ślicznie.
Po kilku miesiącach znudził mi się ten kolor-nie wiem dlaczego, bo był świetny i zmieszałam dwie farby 9.1 bardzo jasny blond popielaty z 10.21 bardzo bardzo jasny blond perłowy obie z Loreal Excellence, wyszło jak na opakowaniu tego perłowego. Pięknie. W tym czasie robiłam tylko odrosty-użyłam tylko raz i dosłownie na 7min. tylko na odrosty-Polly Brillance Skandynawski blond-to był najgorszy wybór, nie wiem dlaczego to coś wybrałam, bo zaszw używałam Loreala lub farb profesjonalnych. Bardzo uczuliła mnie ta farba i po 7min. spłukałam, bo robiłam tym tylko odrost.
Po 3miesiącach kolor wypłukał się ta mieszanka perłowego blondu z popielatym, o którym pisałam wcześniej na zbyt intensywny kolor, wiem powinnam tylko ten kolor odświerzyć i byłoby dobrze, jednak ja użyłam na całe włosy po raz pierwszy farby superjasny blond popielaty z Loreal Excellece 03, któy jest na 9% wodzie-jasność wyszła mi jak na opakowaniu, niestety włosy jak i odrosty w moim naturalnym kolorze przybrały postać błękitną , ale włosów nie miałam białych jeszcze im dużo brakowało do takiego koloru. Codziennie przez 3tyg. myłam je szamponem antyłupieżowym, niestety błękit pozostał
Po 3 tyg. zdecydowałam się na kolor 9A z Goldwella na 9% wodzie, czas trzymania 35min, miałam równo 30 min., ale zagadałam się
Wiedziałam od mojego fryca, że 9A nie wyjdzie popielato nawet na rozjaśnoone już włosy, wyszło pięknie tak jak mówił fryc. Wyszła dzięcięca platyna, taka słoneczna, ale niebiała.
Od tego czasu robiłam już tylko odrosty.
O włosy strasznie dbam.
Obecnie-są nawilżone, rozdwojonych końcówek widziałam zaledwie 2 i od razy je podcięłam, włosy błyszczą się bardzo mocno, są nawilżone, miękkie, nie plączą się, bardzo ładnie układają się, jedynie co im zarzucam-to delikatnie odstające sporadyczne włosy. W tym miejscu, gdzie robiłam Skandynawskim blondem- w tym miejscu delikatnie odstają od całości włosów. Czy wiesz, jak pozbyć się tego problemu-to miejsce znajduje się przy okolicy uszu. Oczywiście nie zetnę włosów, bo mam długie, zdrowe, tylko te lekko odstające końcówki, których jest niewiele. Wiesz, jak je wyczeszę, to tego wogóle nie widać. Czy można to czymś zregenerować, czy pozstają mi tylko serię wygładzające?
Proszę odpisz.
Serdecznie pozdrawiam

P.S.
Obecnie wolę profesjonalne środki niż różne oliwy
)))

Proszę poleć coś na te sporadycznie ostające-krótsze włosy od całości włosów.
A tak na przyszłość, ale wiem muszę wybrać się do fryjera, ale co poleciłabyś na: " regeneracji, nawilzaniu , wypenianiu kory wlosa, odbudowywaniu luski wlosa..i na koniec nablyszczanie..ale olejki te to delikane rozne substancje i te profesjonalne rzeczywiscei domykaja luske , daja piekny polysk i nie natluszczaja wlosow" ??
Mam swoje ulubione marki, ale może jest coś lepszego, apropnuj coś Droga Gago

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-11-27 o 18:48 Powód: nie mogłam dodać wypowiedzi
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:28   #51
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

masz racje nie polecam nic na wlosy ktorych nie widze...
jezlei chodzi o ogolna pielegnacje w roznych pzrypadkach a nawet schorzeniach skory..to wypowiadalam sie juz wielokrotnie w roznych watkach i nie gniewaj sie ale nie chce sie powtarzac
po farbach , ktore uzywalas czy uzywasz mozesz jak najbardziej uzyc profesjonalanych produktow, ale te powiniem po dokladnej konsultacji dobrac Ci fryzjer...
te sporadyzcne odstajace wlosy to mozebyc odrastaajcy wlos, dlatego jest krotszy od innych
lub po prostu polamany po farbowaniu ...wiec nie na to sposbu..no mozna to jakby zatuszowac wlasnie srodkami wygladzajacymi(nie bede wymieniac, bo sa na Forum i na KWC)
do polysku i do wygladzenia oraz zamniecia luski ja uwielbiam krysztalki Renee Blanche...ale o nich rowniez poczytasz na Forum
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 23:24   #52
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Rozjasnione wlosy :/

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
masz racje nie polecam nic na wlosy ktorych nie widze...
jezlei chodzi o ogolna pielegnacje w roznych pzrypadkach a nawet schorzeniach skory..to wypowiadalam sie juz wielokrotnie w roznych watkach i nie gniewaj sie ale nie chce sie powtarzac
po farbach , ktore uzywalas czy uzywasz mozesz jak najbardziej uzyc profesjonalanych produktow, ale te powiniem po dokladnej konsultacji dobrac Ci fryzjer...
te sporadyzcne odstajace wlosy to mozebyc odrastaajcy wlos, dlatego jest krotszy od innych
lub po prostu polamany po farbowaniu ...wiec nie na to sposbu..no mozna to jakby zatuszowac wlasnie srodkami wygladzajacymi(nie bede wymieniac, bo sa na Forum i na KWC)
do polysku i do wygladzenia oraz zamniecia luski ja uwielbiam krysztalki Renee Blanche...ale o nich rowniez poczytasz na Forum
Masz rację, trzeba doradzać produkty dokładnie pod kątem włosów, które trzeba zobaczyć na żywo, no cóż teraz nie mogę wybrać się do fryca-strasznie dużo mam spraw na głowie, kolokwialnie pisząc
Farb używam teaz- ostatnio Loreal Recital i mam już tubkę prof. Alfaparf, która ma obniżony amoniak do minimum a za to ma bodajże jony, które wnikają we włosy i nie niszczy i nadaje mocny blask
Te krótsze włosy-myślę, że to złamany włosy od farbowania, w końcu to w tym miejscu, w którym użyłam tego nieszczęsnego Polly Brillance.
Wiem jedno farby z maretu prócz Loreala to są kiepskie. Myślę, że zostanę przy Alfaparf, kiedyś uwielbiałam Voila też prof. Goldwell niestety wysusza, słyszałam wiele, że Alfaparf jest o wiele delikatniejsza od Goldwella. Goldwell nadaje bardziej "jaskrawy" efekt, Alfaparf ma naturalne piękne i niespotykane blondy.
Znajdę czas za jakiś miesiąc i wybiorę się do fryca, na razie "karmię" je profesjonalnym środkami.
Fryzjer doradzał mi (ale to było jakieś pół roku temu) Loreal Absolut Repair-maskę, którą mam i jest cudowna, wiesz moje włosy jeszcze falują a ta maska je świetnie nawilża, chociaż ją stosuję góra 2 razy w miesiącu a tak mam profesjonalne odżywki.
Dziękuję Ci jeszcze raz za wysłuchanie i doradzenie
Serdecznie pozdrawiam

A mam jeszcze ostatnie pytanko, czy w produktach Farouka jest naturalny jedwab?? Bo pani w Douglasie przekonywała mnie, że jedynie w masce Kanebo jest naturalny jedwab a w Farouku jest syntetyczny.
Mam Farouka i jest cudowny, nie polubiłam tylko olejku Biosilk z Farouka, który ma w składzie alkohol i pani w Douglasie mówiła, że należy go używać przez ok. 2tyg. i po 2 tyg. zrobić przerwę.
I faktycznie jak używałam Biosilk tak sporadycznie to był to dobry produkt do końcówek zaś jak stosowałam go (zawsze w minimalnej ilości) codziennie bez przerwy to przesuszył mi włosy. Ponoć jest jeszcze olejek z jedwabiem Farouka CHI bez alkoholu, tylko czy w produktach Farouka jest prawdziwy jedwab??
I czy znasz może działanie maski Kanebo? która jest bardzo chwalona na KWC. Mam tę maskę z Kanebo, ale mam jeszcze tyle tych produktów do włosów, że najpierw muszę je zużyć
A ponoć zamykają dobrze łuskę włosa ampułki Alfaprf z diamentami w niebieskim opakowaniu
Looknę na te kryształki, które polecasz, bo też wiele o nich słyszałam
Dziękuję jeszcze raz i proszę odp. jeszcze na te pytanka

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-11-27 o 23:32 Powód: dopisane pytanie:)
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 10:24   #53
Katien205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Rozjaśnianie.

Mam rudo-brązowe włosy, a chciałabym mieć blond. Nigdy wcześniej nie rozjaśniałam i nie farbowałam włosów. Tylko koloryzowałam szamponetką. Nie wiem jakiego rozjaśniacza użyć, a do fryzjera nie chcę iść bo nie mam budżetu .. Więc potrzebuję pomocy, jaki będzie najlepszy rozjaśniacz. I mam pytanie ... Czy potem trzeba nakładać jakąś blond farbę, czy wystarczy tylko rozjaśniacz ?
Katien205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 12:15   #54
miskaa5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 926
Dot.: Rozjaśnianie.

Myślę, że może rozjaśniacz wystarczyć, lecz mogą ci wyjść żółte, ale są jeszcze płukanki a jeśli ci nie będzie kolor odpowiadać możesz je potraktować farbą
miskaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:59   #55
imaginative
Przyczajenie
 
Avatar imaginative
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 25
Dot.: Rozjaśnianie.

Za pomocą typowego rozjaśniacza z amoniakiem uzyskasz zapewne lepszy (bardziej przypominający blond, niż np. płowiejące brąz) efekt niż przy farbach, ale to bardzo niszczy włosy. Lekkie, stopniowe rozjaśnienie (bez nagłego szoku i chęci "rwania włosów z głowy" ) dają spraye rozjaśniające, np. Joanna Blond System.
Jeśli sama nigdy wcześniej nie farbowałaś ani nie rozjaśniałaś włosów, polecam jednak zainwestowanie w fryzjera, bo możesz w ten sposób uniknąć tragedii. Co prawda włosy nie zęby - odrosną, ale...
Przy rozjaśnianiu niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja - silnie nawilżające i odbudowujące maski, szampony, odżywki, itp. W przeciwnym razie z Twoich włosów powstanie nieestetyczne sianko.
imaginative jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:53   #56
Nusia516
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 58
Dot.: Rozjaśnianie.

Ja rozjasnialam wlosy specjalnym rozjasniaczem kupilam z Joanny pisalo na opakowaniu ze jest przeznaczony do rozjasniania calych wlosow a nie tylko pasemek. Ja rozjasniam wlasnie rozjasniaczem poniewaz po wielu farbach z roznych firm wlosy ciemnialy mi i z jasnego blondu robil sie brazowy i miedziany :/ wiem ze rozjasniacz jest za silny i niszczy wlosy ale co moge poradzic jezeli od niego kolor nie zmienia sie :/ oczywiscie uzywam roznych maseczek do wlosow by wlosy choc troce odzyly. Kiedys po rozjasnianiu i umyciu wlosow nie nalozylam odzywki, wlosow nie moglam rozczesac i nie obylo sie bez roznych maseczek. Tym razem mam zamiar sprobowac znowu farb ale dodatkowo robic specjalne plukanki by kolor nie ciemnial.
Nusia516 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:51   #57
imaginative
Przyczajenie
 
Avatar imaginative
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 25
Dot.: Rozjaśnianie.

Nusia a dlaczego ciemnieją Ci po jakimś czasie włosy?
Napisz, jaki masz wyjściowy kolor włosów, jak często je farbujesz/rozjaśniasz i czym, jakich szamponów i odżywek używasz, itp. Może coś poradzimy! Mam niemalże dziesięcioletnie doświadczenie w rozjaśnianiu włosów (z wyjściowego średni/ciemny blond), a włosy w bardzo dobrej kondycji jak na rozjaśniane, także służę pomocą na miarę swojej wiedzy i możliwości.
__________________
Uśmiech proszę!
imaginative jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 09:12   #58
Nusia516
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 58
Dot.: Rozjaśnianie.

Cytat:
Napisane przez imaginative Pokaż wiadomość
Nusia a dlaczego ciemnieją Ci po jakimś czasie włosy?
Napisz, jaki masz wyjściowy kolor włosów, jak często je farbujesz/rozjaśniasz i czym, jakich szamponów i odżywek używasz, itp. Może coś poradzimy! Mam niemalże dziesięcioletnie doświadczenie w rozjaśnianiu włosów (z wyjściowego średni/ciemny blond), a włosy w bardzo dobrej kondycji jak na rozjaśniane, także służę pomocą na miarę swojej wiedzy i możliwości.
Naturalny kolor moich wloskow to bardzo ciemny blond, wczesniej przed farbowaniem mialam manie robienia balejazy i wlosy od slonca jasnialy wiec moje naturalne nie byly wtedy takie ciemne. Wlosy farbuje od 4 lat. Poczatkowo farbowalam Garnierem bardzo jasny popielaty blond u nasady kolor wychodzil rudawy, reszta wloskow zoltych co mi odpowiadalo nawet. Wlosy myje codziennie ze wzgledu na przetluszczanie sie i stosuje szampony jak i odzywki z serii Blond zazwyczaj Sunsilk na przemian z Timotei. Wlosy po 2 tygodniach ciemnialy pod spodem i robily sie miedziane i brazowe :/ nie stosowalam zadnych plukanek. Przerzucilam sie na Pallette ale wlosy bardzo wypadaly mi i efekt byl pozniej ten sam :/ dlatego przerzucilam sie na rozjasniacz. Na pierwszy raz stosowalam z Joanny specjalny do calych wlosow, pozniej farbowalam tylko odrosty, dalszej dlugosci wlosow nie tykam rozjasniaczem juz chyba pol roku a kolor pozostaje bez zmian i jest dokladnie taki jak chcialam, odrosty nie sa rudawe, czysty blondzik. Stosuje maseczki i roznego rodzaju odzywki tylko pojawil sie maly problem - z tylu u nasady blisko czubka mam kawaleczek wloskow ktory nie chce sie rozjasnic, jest to bardzo malo widoczne ale w tym miejscu rozsjaniacz nie chwyta w ogole :/ dziekuje z gory za pomoc. I bardzo prosze mi doradzic czy taka plukanka ktore sa oferowane pomoglaby mi ? Planuje przerzucic sie znowu na farbe i jaki efekt bedzie po plukance? Chcialabym utrzymywac wcia ztaki kolor jaki mam obecnie prawie bialy blond
Nusia516 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:57   #59
imaginative
Przyczajenie
 
Avatar imaginative
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 25
Dot.: Rozjaśnianie.

Cytat:
Napisane przez Nusia516 Pokaż wiadomość
Naturalny kolor moich wloskow to bardzo ciemny blond, wczesniej przed farbowaniem mialam manie robienia balejazy i wlosy od slonca jasnialy wiec moje naturalne nie byly wtedy takie ciemne. Wlosy farbuje od 4 lat. Poczatkowo farbowalam Garnierem bardzo jasny popielaty blond u nasady kolor wychodzil rudawy, reszta wloskow zoltych co mi odpowiadalo nawet. Wlosy myje codziennie ze wzgledu na przetluszczanie sie i stosuje szampony jak i odzywki z serii Blond zazwyczaj Sunsilk na przemian z Timotei. Wlosy po 2 tygodniach ciemnialy pod spodem i robily sie miedziane i brazowe :/ nie stosowalam zadnych plukanek. Przerzucilam sie na Pallette ale wlosy bardzo wypadaly mi i efekt byl pozniej ten sam :/ dlatego przerzucilam sie na rozjasniacz. Na pierwszy raz stosowalam z Joanny specjalny do calych wlosow, pozniej farbowalam tylko odrosty, dalszej dlugosci wlosow nie tykam rozjasniaczem juz chyba pol roku a kolor pozostaje bez zmian i jest dokladnie taki jak chcialam, odrosty nie sa rudawe, czysty blondzik. Stosuje maseczki i roznego rodzaju odzywki tylko pojawil sie maly problem - z tylu u nasady blisko czubka mam kawaleczek wloskow ktory nie chce sie rozjasnic, jest to bardzo malo widoczne ale w tym miejscu rozsjaniacz nie chwyta w ogole :/ dziekuje z gory za pomoc. I bardzo prosze mi doradzic czy taka plukanka ktore sa oferowane pomoglaby mi ? Planuje przerzucic sie znowu na farbe i jaki efekt bedzie po plukance? Chcialabym utrzymywac wcia ztaki kolor jaki mam obecnie prawie bialy blond
Ja też zaczynałam od manii robienia balejaży i też od rozjaśniaczy firmy Joanna, z tą tylko różnicą, że "do pasemek i balejażu". Później były farby, które o dziwo, niszczyły mi włosy dużo bardziej, niż rozjaśniacze. Teraz, jak już wspominałam, używam rozjaśniaczy w sprayu z nadtlenkiem wodoru (sprawdzają się tylko na ciemnym/średnim/jasnym blondzie, jeśli chce się wyjściowo uzyskać bardzo jasny blond - przy innych kolorach włosów te po prostu bledną, stają się rudawe).
Co do farb, też używałam Garniera. O Palette czytałam wielokrotnie, że wszystkie farby tej firmy koszmarnie niszczą i przesuszają włosy. Opinię tę potwierdziło kilka moich koleżanek.

Ogólnie farby pokrywają włosy kolorem, rozjaśniacze utleniają naturalny kolor włosów - pewnie dlatego wystarczy Ci teraz tylko pokrywać rozjaśniaczem odrosty.

Nie wiem, dlaczego ciemnieją Ci włosy. Jeśli używasz jakichś naturalnych odżywek, może w tym tkwi przyczyna. Olejek rycynowy czy nafta mają właściwości przyciemniające. Włosy rozjaśniane zbyt często (częściej niż raz na 3-4 tygodnie) także czasem ciemnieją.

W USA miałabyś niemalże problem z głowy (dosłownie i w przenośni), bo tam oferują farby w odcieniu Bleached, czyli prawie biały platynowy blond. Z dostępnych w Polsce skutecznie wychładzają kolor i rozjaśniają go (wymywając żółty odcień) szampony o barwie niebiesko-fioletowej, jak Joanna Blond System, Marion, czy Rossmann Silver Shampoo (wszystkie kosztują 5-10 zł). Stosowane codziennie, czy ogólnie b.często, przesuszają włosy, ale warto zainwestować np. w Szampon do włosów blond, rozjaśnianych i siwych L'oreal Professionell - dostaniesz go m.in. na allegro. Są drogie, ale baaaaardzo wydajne - przy codziennym myciu włosów prawie do pasa butla 1 l starcza na ponad pół roku.

Z płukanek naturalnych polecam po myciu włosów i spłukaniu ich woda, dodatkowo przepłukanie ich wodą z sokiem z cytryny (pół cytryny na pół litra wody) - dodatkowo ładnie się błyszczą. Rozjaśnia też napar z rumianku, choć osobiście nigdy nie mieszałam rumianku z sokiem z cytryny.

Spray z Joanny, o którym już wspominałam, rozjaśnia włosy nawet o kilka tonów - ale oczywiście nie na raz, tylko przy systematycznym używaniu. Jak już uzyska się wymarzony odcień (sama dawkujesz sobie ilość i częstotliwość aplikacji bez ryzyka uzyskania niezidentyfikowanego koloru), wystarczy pryskanie tylko raz na jakiś czas na odrosty i do tego używanie właśnie szamponów w/w. Szampony te możesz też mieszać na dłoni z innymi (te tańsze, L'oreal Prof. tak nie niszczy włosów). Ważne, by szampony te bardzo dokładnie zmywać, w przeciwnym razie pozostaną Ci na włosach fioletowe smugi. Efekt jak przy płukankach.
Kilka dni temu zapłaciłam za ten spray z Joanny 6,20 w sieci drogerii Astor. Za tą cenę myślę, że warto spróbować go w parze z szamponami, bo choć zawiera nadtlenek wodoru, nie niszczy tak, jak rozjaśniacz z amoniakiem.

Postaram się wrzucić niebawem jakieś fotki mojego koloru - zobaczysz efekt po tym sprayu. Ew. mogę przesłać Ci jakieś na maila.
__________________
Uśmiech proszę!

Edytowane przez imaginative
Czas edycji: 2008-12-30 o 12:59
imaginative jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:23   #60
Nusia516
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 58
Dot.: Rozjaśnianie.

Cytat:
Napisane przez imaginative Pokaż wiadomość
Ja też zaczynałam od manii robienia balejaży i też od rozjaśniaczy firmy Joanna, z tą tylko różnicą, że "do pasemek i balejażu". Później były farby, które o dziwo, niszczyły mi włosy dużo bardziej, niż rozjaśniacze. Teraz, jak już wspominałam, używam rozjaśniaczy w sprayu z nadtlenkiem wodoru (sprawdzają się tylko na ciemnym/średnim/jasnym blondzie, jeśli chce się wyjściowo uzyskać bardzo jasny blond - przy innych kolorach włosów te po prostu bledną, stają się rudawe).
Co do farb, też używałam Garniera. O Palette czytałam wielokrotnie, że wszystkie farby tej firmy koszmarnie niszczą i przesuszają włosy. Opinię tę potwierdziło kilka moich koleżanek.

Ogólnie farby pokrywają włosy kolorem, rozjaśniacze utleniają naturalny kolor włosów - pewnie dlatego wystarczy Ci teraz tylko pokrywać rozjaśniaczem odrosty.

Nie wiem, dlaczego ciemnieją Ci włosy. Jeśli używasz jakichś naturalnych odżywek, może w tym tkwi przyczyna. Olejek rycynowy czy nafta mają właściwości przyciemniające. Włosy rozjaśniane zbyt często (częściej niż raz na 3-4 tygodnie) także czasem ciemnieją.

W USA miałabyś niemalże problem z głowy (dosłownie i w przenośni), bo tam oferują farby w odcieniu Bleached, czyli prawie biały platynowy blond. Z dostępnych w Polsce skutecznie wychładzają kolor i rozjaśniają go (wymywając żółty odcień) szampony o barwie niebiesko-fioletowej, jak Joanna Blond System, Marion, czy Rossmann Silver Shampoo (wszystkie kosztują 5-10 zł). Stosowane codziennie, czy ogólnie b.często, przesuszają włosy, ale warto zainwestować np. w Szampon do włosów blond, rozjaśnianych i siwych L'oreal Professionell - dostaniesz go m.in. na allegro. Są drogie, ale baaaaardzo wydajne - przy codziennym myciu włosów prawie do pasa butla 1 l starcza na ponad pół roku.

Z płukanek naturalnych polecam po myciu włosów i spłukaniu ich woda, dodatkowo przepłukanie ich wodą z sokiem z cytryny (pół cytryny na pół litra wody) - dodatkowo ładnie się błyszczą. Rozjaśnia też napar z rumianku, choć osobiście nigdy nie mieszałam rumianku z sokiem z cytryny.

Spray z Joanny, o którym już wspominałam, rozjaśnia włosy nawet o kilka tonów - ale oczywiście nie na raz, tylko przy systematycznym używaniu. Jak już uzyska się wymarzony odcień (sama dawkujesz sobie ilość i częstotliwość aplikacji bez ryzyka uzyskania niezidentyfikowanego koloru), wystarczy pryskanie tylko raz na jakiś czas na odrosty i do tego używanie właśnie szamponów w/w. Szampony te możesz też mieszać na dłoni z innymi (te tańsze, L'oreal Prof. tak nie niszczy włosów). Ważne, by szampony te bardzo dokładnie zmywać, w przeciwnym razie pozostaną Ci na włosach fioletowe smugi. Efekt jak przy płukankach.
Kilka dni temu zapłaciłam za ten spray z Joanny 6,20 w sieci drogerii Astor. Za tą cenę myślę, że warto spróbować go w parze z szamponami, bo choć zawiera nadtlenek wodoru, nie niszczy tak, jak rozjaśniacz z amoniakiem.

Postaram się wrzucić niebawem jakieś fotki mojego koloru - zobaczysz efekt po tym sprayu. Ew. mogę przesłać Ci jakieś na maila.
Zakupilam kiedys w USA dwa opakowania farby z Garniera wlasnie popielaty blond przetestowalam i pozniej kupowalam ten sam odcien w Polsce dokladnie ten sam i byla roznica. Farba zza granicy nie smierdziala i szybciej rozjasniala a co do odzywek typu olejek chcialam kiedys wyprobowac ale powstrzymalam sie czytalam o tym ze wlasnie przyciemnia wlosy :/ chcialabym powrocic do farby, stosujac dodatkowo plukanke. Czy moze to byc plukanka Srebrzyk? I jaki bedzie pozniej efekt? Czy taka plukanke moge zastosowac powiedzmy na nastepny dzien? I jeszcze taka sprawa... Ostatnio odrosty robila mi mama, zawsze zaczynamy od tylu glowy poniewaz z przodu za szybko rozjasniaja mi sie wlosy. Po zmyciu rozsjasniacza i wysuszeniu wlosow zauwazylam pod spodem z tylu ze na calej linii glowy mam krociutkie pasma wlosow, maja okolo 7 cm dlugosci wlosy mam za ramiona, pod koniec wrzesnia bylam u fryzjera scinac wlosy fryzjerka cieniowala je zrobila dwie warstwy pod spodem dluzsza i na zewnatrz krotsza ale to co zobaczylam w lusterku troche mnie przerazilo. Te krotkie pasma wygladaja tak jakby po prostu wlosy odpadly :/ zawsze robiac odrosty 10 minut przed zmyciem przeciagam rozsjasniacz na polowe dl wlosow by wyrownac kolor, moja kolezanka fryzjerka twierdzi ze niestety wlosy spalily sie i odpadly :/ juz sama nie wiem czy rzeczywiscie stalo sie to od rozjasniania czy faktycznie obciela mnie tak Pani w salonie zawsze moglam zrobic kucyk a teraz wlasnie te pasma wylatuja mi i nie moge nawet ich zlapac :/
Nusia516 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 07:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.