Laserowa korekta wady wzroku - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-24, 23:00   #61
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez beat@
A jakie ty masz??
Jonson & Jonson '' ACUVUE 2'' Sa na prawde dobre-sprawdzone.Nosze je wiele lat i nic mi sie nie dzieje.Wczesniej kupowalam roczne ale ich nie polecam
__________________
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 18:53   #62
johny86
Przyczajenie
 
Avatar johny86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4
Exclamation laserowe usuwanie wady wzroku

siema;
mam mały problem ....chem uunąć swoją wade na Prawym oku mam -5,5 a na lewym -4,75 z cylindrem -0,5.dodam że mam 20 lat i nie wiem czy mi juz sie wzrok ustabilizował )i jestem ciekaw czy NFZ zapłaci za ten zabieg czy musze zapłacić z własnej kieszeni ??
pozdro
jaro
johny86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 14:07   #63
3lk489
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Hej no nie wiem jak inni ale ja jestem już strasznie uprzedzona do tego zabiegu ;/ Moja siorka robiła ok.2 lat temu i za 1 oko około 40tys. i teraz wada zaczęła jej wracać, szkła kontaktowe też teraz odpadają, bo coś tam ... nie powiem bo nei pamiętam a nei chce w błąd wprowadzić. Sama za kilka lat chciałam tak wyleczyć oczy bo tez mam dość dużą wade, ale jednak wole soczewki.
3lk489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 22:26   #64
Monisiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2
Wink Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Cześć
Bylam na stronie kliniki we wroclawiu gdzie robia laserowe korekty wzroku i tam jest napisane ze najlepszy wiek, to 18 - 55 rok życia. Zabiegi wykonuje się, jeśli wada wzroku jest ustabilizowana. Zabieg LASIK można wykonywać również u osób powyżej 55 roku życia, jednak jest to uzależnione od stanu oka pacjenta. Najpierw płaci się za badanie przedoperacyjne kwalifikujące - 150 zł. Koszt laserowej korekcji wady wzroku metodą LASIK wynosi - 2 400 zł za jedno oko (i jest to obecnie najlepszy sposob korekcji laserowej), metodą PRK - 1 200 zł za jedno oko. Zabieg można wykonać po badaniu kwalifikującym. Podobno są jakieś zniszki dla studentów ok 200 zł . Podrawiam
Monisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 13:49   #65
johny86
Przyczajenie
 
Avatar johny86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

dzięki za podane informacje a moze wiesz czy Narodowy fundusz zdrowia moze sponsorowac ten zabieg ???
johny86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 13:56   #66
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Moja siostra robiła ten zabieg prawie rok temu jest bardzo zadowolona ja tez sie zastanawiam czy się na niego nie porwać tylko ta cena trochę spora.
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 18:38   #67
Monisiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Cześć
Narodowy Fundusz Zdrowia nie funduje laserowego usuwania wady wzroku, gdyby tak było nikt nie miałby wady wzroku. NFZ nie ma pieniędzy na inne zabiegi które mogłyby ratować życie a co dopiero na leczenie wad wzroku na którą jeszcze nikt nie umarł. Pozdrawiam
Monisiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-04, 00:02   #68
inaxx
Raczkowanie
 
Avatar inaxx
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 99
GG do inaxx
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Moja znajoma miała korekte wzroku na Śląsku w klinice i NFZ zwrócił jej pieniądze, nie wiem czy całość ale zwrócił. Oczywiście nie od tak sobie ale wiem, że pisała prosby o refundacje, motywowała tym, że nigdy nie korzystała z drogiego leczenia, a składnki regularnie odprowadza. Myśle, że warto spróbować, zwłaszcza w przypadkach dużych wad wzroku i przy małych dochodach.
inaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:48   #69
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Moja kuzynka ma w pracy kilka koleżanek, które sobie laserem usunęły wadę i są baaaardzo zadowolone. Kuzynka już sobie pieniążki zbiera

NFZ tego nie refunduje
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 00:46   #70
Kamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 26
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

JA jestem po takim zabiegu.Musze przyznac ze sama peracja"trwala 15 minut i nic a nic nie bolala,ale nastepne dni to był koszmar.Potworny ból pieczenie i wrażliwośćna swiatło.Po kilku dniach wszystko wróciło do normy.Teraz jestem niecały rok po zabiegu i jestem naprawde bardzo zadowolona.Także naprawde polecam
Kamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:45   #71
johny86
Przyczajenie
 
Avatar johny86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4
Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

Zabieram sie do zbierania kasy na to operacje może uda mi sie juz w nastepny wrzesień nazbierać to kwote ) Warto mieć nowy wzrok
Pozdro dla wszyskich
johny86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-06, 15:30   #72
Mekius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam!
Najpierw moja krotka historia: od 7-8 lat nosze miekkie szkla kontaktowe (mam nadzieje, ze tak dlugi okres nie bedzie mial wplywu) i teraz "prawie" zdecydowalem sie na laserowa korekte wzroku. Mam w chwili obecnej wade wzroku okolo -3,5 i juz umowiony w polowie pazdziernika termin badan kwalifikacyjnych w Poznaniu. Od kilku tygodni nosze okulary i mam nadzieje, ze badania przejde pomyslnie. Moje pytania to:
1) Na codzien pracuje przy komputerze i czy 2 tygodnie urlopu po operacji sa wystarczajace, zeby moc dalej pracowac bez ujemnego wplywu na oczy?
2) Co bede musial robic (np. uzywanie kropel), a czego nie bede mogl robic, nie zaraz po operacji, tylko w dalszej perspektywie, tzn. kilka miesiecy albo lat po operacji?
Gdyby ktos zechcialby udzielic mi odpowiedzi bylbym bardzo wdzieczny.
Serdecznie pozdrawiam
Mekius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 21:02   #73
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam wszystkich.
Jestem narzeczonym "nafie" Mysle ze mam cos do dodania. Moja kolezanka ze studiow zrobila sobie w te wakacje ta operacje - w jednej z Warszawskich klinik (nie podaje nazwy by nie bylo ze kryptoreklama ) Miala okolo -10 na jedno i drugie oko... teraz sledzimy co sie z nia dzieje bo u mnie w grupie duzo osob jest zainteresowanych taka operacja ( w tym ja) a wiec tak
- z -10 poszlo do zera!!! teraz po juz 3 miesiacach ma -0,25... lekarka powiedziala ze max moze sie pogorszyc do -2... no ale czym ze jest -2 a tym bardziej -0,25 przy -10 - kto tyle ma dobrze zna odpowiedz
- zadnego bolu nie czula!!!
- operacja trwala 5 minut (jedno i drugie oko)
- lezysz, trzymaja takie rozwieraczki Ci powieki i glowe by nic sie nie ruszalo a Ty masz sledzic wzrokiem za laserem - patrzac wprost na niego.
- kolezanka twierdzi tez ze jak wychodzila z gabinetu to juz wtedy widziala wskazowki zegara(!!!!) (dla niewytrawnych przy -10 nie widac zegara )
- no i zero powiklan - nic a nic jej sie nie dzieje zlego!
wiec dla niej same plusy! mowila tez ze przed nia inny chlopak od nas ze studiow (ale ja go nie znam) robil sobie operacje tez tam i wynik rownie dobry!!!
ze zlych wiadomosci odrzucaja wiele osob! kolezanka powiedziala ze 70% ale moim zdaniem sie jej pomieszalo... bo nie 70 tylko 40 - tak jest napisane na ich stronie (tej kliniki). A to gl. ze wzgledu na zbyt cienka rogowke! Wiec modlic sie tylko aby rogowka byla dobra i kasy duzo i nie ma co myslec!
aha i wcale Ci lekarze tak sie nie przejmuja wada ktora postepuje! to chyba najmniej wazne - jesli masz 21 lat to za bardzo nie patrza na wzrost wady - tej kolezance wada rosla szybko i to olali
to tyle mam do napisania. Pozdrawiam.
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:54   #74
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja miałam -5,5, zrobiłam sobie zabieg w Centrum Mikrochirurgii Oka na Grzybowskiej- bardzo jestem zadowolona - widzę super, a zabieg nie jest tak straszny jak sobie wszyscy wyobrażacie. Tylko na stole tzeba ;leżać nieco więcej niż 5 minut (ok.pół godziny), to samo laserowanie trwa tak krótko

Po zabiegu nie bardzo można przez jakiś czas pracować na komputerze, ale to nie jest na pewno okres 2 tygodni (mogą oczy łzawić, literki się rozmywać, trudności ze skupieniem wzroku mogą wystąpić itp.). Przy powrocie do pracy przy komputerze trzeba pamiętać o zakraplaniu kropli nawilżających.
No i trzeba zapomnieć o lataniu samolotem, saunie, solarium, basenie i siłowni na dłuższy czas (na basenie i siłowni jest duże ryzyko zakażenia oczu).

Oczywiście nie możesz być też w ciąży i planowac jej przez rok.

A tak w ogóle- i tak lekarz wszstko powie!
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 01:17   #75
isaemail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
operacje -korygowanie wad wzroku laserem - lasik

hey http://www.wizaz.pl/forum/images/old...upi.gifwszyscy zainteresowani tematem,
mam nadzieje,ze znacie jakiegos wspanialego lekarza ktory sie tym zajmuje.
caekam tez na info dotyczace samego zabiegu itp., w trakcie i po, cene no i wszystkie wasze uwagi, czy bylo warto itp.http://www.wizaz.pl/forum/images/old...cons/1_nie.gif

buzkahttp://www.wizaz.pl/forum/images/old_icons/1_cmok.gif
isaemail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 09:40   #76
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: operacje -korygowanie wad wzroku laserem - lasik

To odwiedź wyszukiwarkę, bo na ten temat jest już kilka wątków i dużo opinii.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 17:16   #77
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: operacje -korygowanie wad wzroku laserem - lasik

Tez planowalam zalozyc ten watek i widze ze wyprzedzilas Bo mam wade wzroku... i jestem takze zainteresowana i chcialabym sie dowiedziec... wszystkiego co mozliwe.. boli nie boli.. jakie wady... ceny.. wszystko A skoro wyszukiwarka byla bo zaraz z niej skorzystam... a jesli nic nie znajde "Ciekawego" to jeszcze tu wroce :PP
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 11:43   #78
angelap
Raczkowanie
 
Avatar angelap
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia, Tipton
Wiadomości: 96
Laserowa korekta wady wzroku

Witam

Mam pytanie : planuje zrobic 2 zabiegi a mam tylko na to przeznaczone 5 tygodni.Jedna to powiekszenie piersi a druga to korekta laserowa wzroku.
Nie wiem ktora mam zrobic pierwsza.Kazdy lekarz twierdzi ze moja pierwsza a ja jestem w kropce.
Moim zdaniem piersi bo one sa pod narkoza a pozniej wzrok.
Wzrok jest dla mnie wazniejszy ale niestety musze te zabiegi wykonac jednoczesnie.
Wybralam zabieg korekcji wzroku ,,Lasik''jest najlepszy a oczka ma sie tylko jedne.
Bardzo Prosze o doradzenie mi wyboru kolejnosci operacji.
Z gory Dziekuje

Witam!
Ja mam zaplanowany zabieg na grudzien tego roku.Juz wszystko wiem na ten temat a dowiedzialam sie ze strony internetowej kliniki w ktorej bede wykonywala zabieg.Jestem z Gdyni i bede wykonywala zabieg w Gdansku w klinice ,,Nowy Wzrok'' znalazlam ja przez google.Tam jest wszytko.Uzyskalam wszelkie informacje od lekarzy.Polecam
__________________

Edytowane przez Madziorka
Czas edycji: 2007-03-28 o 00:07 Powód: post pod postem !
angelap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 17:12   #79
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Przede wszystkim musisz przejść badania kwalifikacyjne - nie wiadomo, czy bedzie można zastosować du Ciebie metodę Lasik. Lekarz, który przeprowadza badanie kwalifikacyjne jest potem tym, który Cię operuje i on/ona najlepiej Ci doradzi. Tak więc najlepiej o wszystko zapytać podczas badania kwalifikacyjnego.
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 06:26   #80
isaemail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

hey, ja slyszlam , ze najlepsze operacje robia w poznaniu i w krakowie. co do poprzedniego pytania to ja mysle tez o tym samym co ty, ale zdecydowanie na pierwszy rzut pojda moje oczka, tak mysle.
isaemail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 15:13   #81
tabung
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A ja jestem 4 miesiace po zabiegu i takze polecam EYE LASER CENTER we Wrocławiu.Na jednym oku miałem -5.0 a na drugim -5.5.Po zabiegu widze doskonale!I to w dodatku lepiej niz wcześniej w dobranych okularach.Także polepszylo mi widzenie o zmroku (jest normalne),a wcześniej przy krótkowzroczności miałem z tym problemy.Teraz dostrzegam szczegóły o których wcześniej mogłem pomarzyć.To jest jedna z najlepszych decyzji w moim zyciu jaka podjąłem.Halo efekt który występuje (otoczka świetlna na źródłach światła noca) zupelnie mi nie przeszkadza.Polecam

Edytowane przez tabung
Czas edycji: 2007-04-29 o 16:26
tabung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:33   #82
danusia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Chciałabym sobie zrobić laserowa korektę wzroku i prosiłabym o namiar na klinikę w Katowicach lub jakąś inną dobrą w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
danusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 14:05   #83
mania100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: laserowe usuwanie wady wzroku

WITAM WSZYSTKICH PROSZE O KONTAKT LUDZI KTORZY MAJA WYSOKA KROTKOWZROCZNOSC POWYZEJ-10 I COS Z TA WADA ROBILI. CHCE JECHAC DO WROCKA NA UL.PIWNA CZY KTOS TAM ROBIL ZABIEG PROSZE O SZYBKI KONTAKT LIDKA
mania100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 17:51   #84
_palma_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To ja mam trochę inne pytanie... Mam średnią wadę wzroku (Z którą da się żyć... tyle że pracuję głównie na komputerze i jest mi niewygodnie w okularach i szkłach). Czytałam trochę o operacjach laserowych i zaczęłam się zastanawiać. Problem w tym, że mam cukrzyce I typu i co do laserowej korekty są bardzi sprzeczne zdania... czy kotś może mi coś podpowiedzieć?
_palma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 15:44   #85
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jeśli pójdziesz do lekarza, on odpowie Ci na wszystkie pytania. To skomplikowana i indywidualna sprawa, najlepiej przejść szczegółowe badanie kwalifikacyjne (jeśli nie zakfalifikujesz, zwrócą Ci pieniądze- tak przynajmniej jest w CMO na Grzybowskiej w Warszawie).
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 22:36   #86
joanna gumowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Szukam namiarów na lekarzy (przychodnie) wykonujących zabiegi laserowego usuwania wad wzroku
joanna gumowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 08:45   #87
Mekius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czesc Joasiu!
Jesli szukasz namiarów na lekarzy (przychodnie) wykonujących zabiegi laserowego usuwania wad wzroku, to wiem ze sa w Katowicach, Warszawie, ale ja polecam Intermedica w Poznaniu (ul.Szelagowska 29) i dra. Jana Grzeszkowiaka, u ktorego sam przechodzilem taki wlasnie zabieg. Ja robilem tam ze wzgledu na stosunkowa bliskosc miejsca zamieszkania (Bydgoszcz), ale jestem z jego uslug bardzo zadowolony. Inne adresy znajdziesz latwo w internecie...
Pozdrawiam
Mekius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 23:07   #88
joanna gumowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzięki za namiar na Poznań, ja też będę jechała z Bydgoszczy, zatem ten ośrodek prawdopodobnie jest najbliższy. Byłam na ich stronie i właściwie wszystko jasne. Czy mogę zapytać Ciebie o koszt? Owszem cennik jest podany, ale czy do zabiegu muszę doliczać pięćdziesiąt pięć dodatkowych badań specjalistycznych, czy podane ceny to faktyczny koszt. Pozdrawiam
joanna gumowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 10:08   #89
Mekius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam!
Koszty to 2 x 2300 zl + kilka wizyt, czyli razem okolo 5000 zl - to wszystko ... oprocz kosztow kropel do oczu, ktore kosztuje 25-30zl, a bedziesz ich nieco musiala zuzyc. Mysle, ze calkowite koszty (bez dojazdow z Bydgoszczy ) zmieszcza sie w 5300 zl. Pozdrawiam i zycze odwagi i powodzenia. Nie ma sie czego bac...
Mekius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 13:03   #90
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

witam
ja mam takie pytanko czy ten zabieg moze być oplacony przez kase chorych??
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.