Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 23:35   #1
GutIdea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Unhappy

Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery


Witam.. Otóż chciała bym się dowiedzieć jakiego podkładu/pudru/fluidu używać. Mam okropną cerę ... przebarwienia.. i liczne krostki.. proszę jestem strasznie zakompleksiona .. i przynajmniej kosmetyki troche podtrzymują mnie na duchu pomóżcie mi dobrać odpowiedni ... Dodam że mam 13 lat

I jak narazie używam fluidu z Under twenty .. on może i dosyć dobrze maskuje przebarwienia ale krostki nadal widać do tego świece się jak choinka POMOCY !

Tylko proszę o podanie nazwy takiego który też by mi nie pogorszył stanu tej cery

z góry dziękuje
GutIdea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 00:16   #2
malawania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Moja Droga ;] muszę Ci powiedzieć, że zanim znajdziesz swój idealny fluid długa droga przed Tobą.
Ale zanim zaczniesz poszukiwania - może skup się w pierwszej kolejności na problemach jakie masz z cerą. Przejdź się do kosmetyczki (czasami można trafić na bezpłatne konsultacje) i zasięgnij tam fachowej porady (kosmetyczka na pewno Ci poradzi jak masz dbać o cerę, czego unikać itp.). Powiem Ci, że mi sporo dały takie konsultacje. Podam Ci banalny przykład.. ;]
Pamiętam dobrze jak uparcie szukałam fluidu / podkładu, który skoryguje moje rozszerzone pory... szukała, szukałam próbowała przeróżnych kosmetyków.... i nic... aż tu po pewnej wizycie dowiedziałam się, że podczas wizyt na solarium powinnam stanowczo zasłaniać twarz ponieważ promienie UV są przyczyną mojego problemu...
Jeżeli już miałabym Ci coś polecić - to przez długi okres czasu używałam fluid IVORY Pharmaceris F Dr Ireny Eris. Jest świetny (jeżeli chodzi o krycie). Wadą są kolory, ale ja kupowałam dwa odcienie i mieszałam je ze sobą. Koszt 35 zł, dostępny jest w aptekach. Jeżeli nie jesteś przekonana - możesz w aptece (w której zobaczysz, że można go dostać) poprosić o bezpłatną próbkę - zazwyczaj panie bez problemu je wydają... ;] Ach dla lepszego efektu - zaopatrz się również w max factor puder transparentny ( pisałaś, że się "błyszczysz") - kosztuje około 35zł (ma wewnątrz gąbeczkę ale jest beznadziejna - ja kupiłam sobie do tego szeroki pędzel)... wiem, że suma summarum kwota robi się coraz większa.. ale przecież te jednorazowy wydatek na kilka długich miesięcy ;]
Mam nadzieje, że pomogłam ;]
malawania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 13:21   #3
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Cytat:
Napisane przez GutIdea Pokaż wiadomość
Witam.. Otóż chciała bym się dowiedzieć jakiego podkładu/pudru/fluidu używać. Mam okropną cerę ... przebarwienia.. i liczne krostki.. proszę jestem strasznie zakompleksiona .. i przynajmniej kosmetyki troche podtrzymują mnie na duchu pomóżcie mi dobrać odpowiedni ... Dodam że mam 13 lat

I jak narazie używam fluidu z Under twenty .. on może i dosyć dobrze maskuje przebarwienia ale krostki nadal widać do tego świece się jak choinka POMOCY !

Tylko proszę o podanie nazwy takiego który też by mi nie pogorszył stanu tej cery

z góry dziękuje
Przede wszystkim - DERMATOLOG. Im szybciej zaczniesz leczenie trądziku, tym lepiej.

Jesteś młodziutka, więc mocny makijaż nie jest dobrym pomysłem.
Na Twoim miejscu postawiłabym raczej na krem tonujący (to taki krem z dodatkiem podkładu, chyba Ziaja ma dość dobry z tego co wiem, ale sama go nie używałam, o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-18319-opis-Ziaja-Nuno-Antytradzikowy-krem-tonujacy.htm) + korektor w sztyfcie + transparentny puder (czyli bezbarwny) - tu polecam np matujący sypki puder transparentny Vipera.

ALE najważniejsze jest leczenie skóry, nie zwlekaj z tym.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 13:37   #4
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Ja zaproponuję Ci wejście na forum biochemiczne, poczytanie o naturalnej pielęgnacji, kuracji kwasami, kosmetykach mineralnych (chociaż w Twoim wypadku też uważam że powinnaś wyleczyć skórę i poczekać jeszcze trochę z makijażem )
Ja byłam mniej więcej w Twoim wieku jak zaczęło się to samo. Ponad 10 lat walki różnymi sposobami. Kosmetyki drogeryjne, czasem apteczne, dermatolog, aż w końcu trafiłam na wizaż i naturalną pielęgnację.
Skutecznie jak nic, i tanio, a to też ma znaczenie.
Złuszczam się co jakiś czas Acne-dermem, myję mydłem Boniderm albo płatkami owsianymi i smaruję olejami. No i staram się nie jeść tzw. śmieci. Tyle, a moja cera dopiero teraz zaczyna wyglądać zdrowo.
Także absolutnie nie zapychaj twarzy fluidem, krem tonujący to też nie jest rozwiązanie. Przemęcz się kilka tygodni, a skóra odpłaci Ci gładkością. Powodzenia!
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:01   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Ja zaproponuję Ci wejście na forum biochemiczne, poczytanie o naturalnej pielęgnacji, kuracji kwasami, kosmetykach mineralnych (chociaż w Twoim wypadku też uważam że powinnaś wyleczyć skórę i poczekać jeszcze trochę z makijażem )
Ja byłam mniej więcej w Twoim wieku jak zaczęło się to samo. Ponad 10 lat walki różnymi sposobami. Kosmetyki drogeryjne, czasem apteczne, dermatolog, aż w końcu trafiłam na wizaż i naturalną pielęgnację.
Skutecznie jak nic, i tanio, a to też ma znaczenie.
Złuszczam się co jakiś czas Acne-dermem, myję mydłem Boniderm albo płatkami owsianymi i smaruję olejami. No i staram się nie jeść tzw. śmieci. Tyle, a moja cera dopiero teraz zaczyna wyglądać zdrowo.
Także absolutnie nie zapychaj twarzy fluidem, krem tonujący to też nie jest rozwiązanie. Przemęcz się kilka tygodni, a skóra odpłaci Ci gładkością. Powodzenia!
Kilka tygodni? Trądzik leczy się latami.
Dziewczynka wchodzi dopiero w okres dojrzewania, więc wątpię żeby całkowicie dała sobie radę z trądzikiem w ciągu kilku tygodni.
Więc przede wszystkim, jak już pisałam, potrzebna wizyta u dobrego dermatologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:16   #6
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Napiszę to co już ktoś pisał : Dermatolog. Im szybciej do niego pójdziesz, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Ja będąc nastolatką maskowałam trądzik zamiast go leczyć i to był ogromny błąd. Postaraj się znaleźć najlepszego w swoim mieście - popytaj znajomych, mamy, siostry, niech one popytają koleżanek itd. Kiepski lekarz, tylko pogorszy sprawę. Pamiętaj też, że najlepszy nie musi być najdroższy - w moim mieście najlepszy okazał się chyba najtańszy ( 30 zł wizyta)

Szkoda maskować młodość kryjącym podkładem- w końcu młodość przeżywa się tylko raz!;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 20:23   #7
AngieCFC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Witam wizażanki, otórz ja tez posiadam pwien "problem", gdyż z natury mam ciemną karnację, lecz twarz mam jasniejszą troche od reszty ciała. Chciałabym, aby twarz kontrastowała mi się idealnie z całą moja postura, lecz niezbyt udaje mi się trafić na fluid, który dokladnie będzie odzwierciedlał moją karnację. Z reguły nie używam fluidów, tylko raczej pudry w kamieniu, bądź bronzery na kości policzkowe, ale to bardziej w sezonie tkaim, gdzie jest duzo słońca, aby moja cera się korygowała z resztą.. A teraz się zblizają chłodne dni, bez słońca i chciałabym wyglądać naturalnie nawet wtedy, kiedy mam na sobie fluid, lecz bez efektu maski.. Chciałabym dobrze dobrać fluid, ale nie z abardzo znam się na markach. Wiem, ze jest dużo drogich fluidów, tu cena nie gra roli,a le wiadomo, ze nie zawsze to, co drogie jest lepsze. Z góry p rzepraszam za lopot i dziekuje za wysłuchanie.
__________________
Blue is the colour, football is the game..

CHELSEA Forever.. <3

54kg---> 49 kg. Cel : zrzucić 5 kg....


AngieCFC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 22:10   #8
GutIdea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Kilka tygodni? Trądzik leczy się latami.
Dziewczynka wchodzi dopiero w okres dojrzewania, więc wątpię żeby całkowicie dała sobie radę z trądzikiem w ciągu kilku tygodni.
Więc przede wszystkim, jak już pisałam, potrzebna wizyta u dobrego dermatologa.

Zapomniałam dodać że męcze sie już z nim około 3 lata
GutIdea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 22:57   #9
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Cytat:
Napisane przez GutIdea Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać że męcze sie już z nim około 3 lata
Leczysz się u dermatologa?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 23:21   #10
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze fluidu do mojej cery

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Kilka tygodni? Trądzik leczy się latami.
Dziewczynka wchodzi dopiero w okres dojrzewania, więc wątpię żeby całkowicie dała sobie radę z trądzikiem w ciągu kilku tygodni.
Więc przede wszystkim, jak już pisałam, potrzebna wizyta u dobrego dermatologa.
Nikt nie wie, czy to na pewno trądzik. Jest mnóstwo powodów dla których na twarzy mogą powstawać krostki. Jesteśmy przyzwyczajeni nazywać to wszystko trądzikiem i leczyć w jakiś określony sposób. A to równie dobrze może być alergia, reakcja skóry na kosmetyki czy pożywienie, jakieś zaburzenie psychosomatyczne itd. Niestety często dermatolog też nie pomaga, trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia żeby trafić na kogoś, kto nie wypisze po prostu recepty na maści czy antybiotyki, które mogą wręcz pogorszyć stan cery, a potraktuje pacjenta holistycznie, zbada jego dietę, pielęgnację, pogada o stresach i cyklu miesiączkowym. Ale najgorszą rzeczą jest "leczenie się" na własną rękę kosmetykami drogeryjnymi, które pogarszają objawy. Także poszukaj dobrego dermatologa, owszem, ale spróbuj delikatnej pielęgnacji, zobaczysz że skóra się trochę uspokoi. Naprawdę polecam wątki na biochemii, tam bardzo dużo można poczytać opinii wyleczonych trądzikowców.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.