nadmierne owłosienie całego ciała. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 14:55   #1
oomega
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44

nadmierne owłosienie całego ciała.


Hej dziewczyny!
Nie wiem czy dobrze umieściłam, jak coś to przepraszam i proszę o przeniesienie

Ostatnio zauważyłam, że chyba mam problem.
Otóż, jestem naprawdę dość mocno `owłosiona` jak kolwiek to brzmi :O. Na rękach akurat mam dość drobne i jasne włoski, ale są... Pod pachami, czy na nogach to chyba w sumie normalne, podobnie jak w okolicach bikini.
Ale mam kobiecy wąsik.... :/ Co jakiś czas muszę wyrywać włoski pęsetą lub używać kremu do depilacji twarzy.
Podobnie na brzuchu... od pępka w dół mam pasek jak jakiś facet :O Oczywiście nie są to gęste ciemne włosy, ale są i zaczyna mi to bardzo przeszkadzać! Cały brzuch mam ogólnie dość owłosiony, piersi tak samo :/ NIe wiem czy to jest normalne, ale normalnie w takim samym stopniu ( no może mniejszym) jak ręce mam też owłosione piersi, aż do samych sutków.

Czy któraś z was zmaga się z takim problemem ? Czy to jakaś choroba ?
oomega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:04   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

ja tez mam z tym problem ,byłam ostatnio u endokrynologa i lekarka powiedziała że owłosienie na nogach,rekach i pod pachami jest normalne i tego się nie sprawdza
ale juz w innych miejscach u kobiety może być oznaką choroby,nawet sprawdzała okolice bikini czy nie wychodzą za linie majtek ( a oczywiście wychodzą)
idź do lekarza rodzinnego on da skierowanie na podstawowe badania np tsh i skierowanie lekarza do endokrynologa
i wtedy już z tym wynikiem pójdziesz do endokrynologa
niestety większość badan jest płatna np testosteron,który tez trzeba sprawdzić

a taka moja rada ( od lekarki endokrynolog )
jeśli masz problem z nadmiernym owłosieniem -unikaj słodyczy
i spożywaj produkty o niskim indeksie glikemicznym poniżej 70 ( tabele znajdziesz w internecie)

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-01-27 o 15:12
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 16:22   #3
oomega
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 44
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

Kiedyś miałam badany wolny testosteron, prolaktynę i takie różne cuda, ze względu na to, że mam problem z cerą i zalecił mi to dermatolog w celu wykluczenia jakiś zaburzeń hormonalnych ( tych podstawowych).
Testosteron miałam poniżej normy...
oomega jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 21:04   #4
celine9987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 46
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

Hirsutyzm - poczytaj
celine9987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 13:45   #5
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

Cytat:
Napisane przez celine9987 Pokaż wiadomość
Hirsutyzm - poczytaj
super rada!
sama/sam poczytaj co to hirsutyzm, bo tu zamęt siejesz niepotrzebnie!
Hirsutyzm to bardzo poważne zaburzenie hormonalne, a nie mały kobiecy wasik, czy ciemniejsze włoski w okolicy podbrzusza.
Jesli bardzo ci te włosy przeszkadzają- wyrywaj albo pęsetą, albo pastą cukrową (będą odrastać jaśniejsze i słabsze jesli to zasługa genów, a nie zaburzeń hormonalnych), natomiast pomóc może lekkie doregulowanie żeńskich hormonów płciowych- zadnych tabsów ani leków nie polecę, bo uważam, ze to tak delikatna materia, można sobie większą krzywdę zrobić niż to warto. A z naturalnych "działań" w tym kierunku polecam dietę oczyszczająca organizm z toksyn- gdy cały organizm działa prawidłowo, wtedy tez nie "wygłupia" się z hormonami- moze pomóc, ale gwarancji nie masz, jak z resztą ze wszystkim.

Podobno hormony samoistnie regulują się gdy:
-masz prawidłową wagę ciała i nie masz otyłosci brzusznej (która jest stanem zapalnym i niejako rozregulowuje cały ukł.hormonalny człowieka)
-zajdziesz w ciążę, donosisz, urodzisz, odkarmisz...często wtedy też się wszystko uregulowuje.
Ja bym się po prostu uzbroiła w cierpliwość, wyrywała te włoski regulanie i zaczęła zdrowo jeść. Jeśli dieta nie pomoże- wtedy można zacząć myśleć o antykoncepcji na krótki czas (3 miesiące) żeby "dać kopa", ale na pewno nie od razu i nie na długo.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 10:48   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
super rada!
sama/sam poczytaj co to hirsutyzm, bo tu zamęt siejesz niepotrzebnie!
Hirsutyzm to bardzo poważne zaburzenie hormonalne, a nie mały kobiecy wasik, czy ciemniejsze włoski w okolicy podbrzusza.
Jesli bardzo ci te włosy przeszkadzają- wyrywaj albo pęsetą, albo pastą cukrową (będą odrastać jaśniejsze i słabsze jesli to zasługa genów, a nie zaburzeń hormonalnych), natomiast pomóc może lekkie doregulowanie żeńskich hormonów płciowych- zadnych tabsów ani leków nie polecę, bo uważam, ze to tak delikatna materia, można sobie większą krzywdę zrobić niż to warto. A z naturalnych "działań" w tym kierunku polecam dietę oczyszczająca organizm z toksyn- gdy cały organizm działa prawidłowo, wtedy tez nie "wygłupia" się z hormonami- moze pomóc, ale gwarancji nie masz, jak z resztą ze wszystkim.

Podobno hormony samoistnie regulują się gdy:
-masz prawidłową wagę ciała i nie masz otyłosci brzusznej (która jest stanem zapalnym i niejako rozregulowuje cały ukł.hormonalny człowieka)
-zajdziesz w ciążę, donosisz, urodzisz, odkarmisz...często wtedy też się wszystko uregulowuje.
Ja bym się po prostu uzbroiła w cierpliwość, wyrywała te włoski regulanie i zaczęła zdrowo jeść. Jeśli dieta nie pomoże- wtedy można zacząć myśleć o antykoncepcji na krótki czas (3 miesiące) żeby "dać kopa", ale na pewno nie od razu i nie na długo.
A ja polecam iść do endokrynologa, bo rada celine rzeczywiscie była dobrą wskazówką.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:56   #7
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

Mam ten sam problem i współczuję....hirsut yzm to poważniejsze schorzenie i myślę, że daleko Tobie do niego ale też nie bagatelizuj tematu, moga to byc sprawy hormonalne, tarczyca, zespół Policystycznych jajników... ale często jest tak że poziom hormonów jest w normie a włoski są i wtedy w zasadzie przyczyną wyrastania kłaczków jest genetyka, Mama nie ma przypadkiem takiego problemu?

...ja też mam taki meszek....jasny i dosć drobny ale w okolicy brzucha raz sobie przejechałam maszynką i się wzmocnił..przestrzegam przed taką głupotą.....prawda jest taka że w przypadku włosów w niechcianych miejscach mozna je jedynie usuwać metodami które je osłabiają:

- wąsik - wosk, pasta cukrowa, nitkowanie, wyrywanie pęsetą moim zdaniem wzmacnia nieco

- brzuch - wosk, pasta cukrowa, są tez płyny rozjaśniające Sally hansen zdaje się
- piersi - może lepiej nie ruszać. trudno tutaj zastosować wosk

Są kremy które niby hamuja porost włosów, czytałam duzo o tym ale sa drogie a problem i tak wraca. Mozna też pomyśleć o depilacji laserem ale ten działa tylko na ciemne włosy czyli jak Ty Masz jasne to i tak lipa.

Nie martw się tak bardzo oomega, wybierz się do endo..życze cierpliwości w usuwaniu włosów...i na pocieszenie dodam tyle (sama się tak pocieszam)...Ciesz się że nie Masz ciemnych włosów...bo to jest dopiero masakra...jasne mniej widać

....aaaa..odnośnie słodyczy..dobra rada
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 12:16   #8
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

również polecam pastę cukrową, sama sobie robie w domu i włosy rosną jaśniejsze, stały się cienkie i są przerzedzone
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 15:04   #9
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: nadmierne owłosienie całego ciała.

pasta jest fajna ale mnie np po depilacji pasta cukrowa wrastają włoski i na brzuchu ( pod pepkiem ) została mi blizna ,mimo że robię peelingi,smaruję kerem pilaric itd itp
także niestety ma swoje wady
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-30 16:04:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.