Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-30, 09:28   #3871
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez ewazrubek Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za rady! W ciąży nie jestem i nie planuje, antykoncepcja jest brana więc w tym przypadku nic mi nie grozi, ale dzięki za zwrócenie uwagi na temat. Osobiście czytam wszystkie ulotki i składy zanim coś zastosuje więc myślę że w tym konkretnym przypadku ryzyka nie było. Zaczęłam stosować lżejszą pielęgnację tak jak mówiłyście i już teraz widzę różnicę. Napewno będę stopniowo wymiać kosmetyki i rozważam zabiegi i retinoidy, pozdrawiam
Dzięki za głos rozsądku i powodzenia w kuracji
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-30, 12:50   #3872
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez ewazrubek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam cerę tlustą lub mieszaną, okropnie się świeci z mnóstwem zaskórników, mam 33 lata i już nie mam siły... Możecie polecić jakiś zestaw kosmetyków dla mnie >????


wypisz wymaluj moja skóra...
i ten sam wiek
witam rówieśniczkę
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-30, 13:23   #3873
KimSoHee
Raczkowanie
 
Avatar KimSoHee
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 121
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja przy mieszanej ostatnio odkryłam skwalan i realnie skóra po nocy z tym olejkiem jest cudna.
KimSoHee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-30, 16:14   #3874
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tylko, że ja nie pytałam ani o ząb, ani o tonik, lecz o szkodliwe retinoidy, niebezpieczne dla zdrowia i życia nienarodzonych dzieci.

Sprawdziłam info, leki zawierające retinoidy stosowane zarówno doustnie, jak i miejscowo na skórę, są szkodliwe i zakazane do stosowania w trakcie trwania ciąży, tuż przed nią, jeżeli nie zostaną włączone leki antykoncepcyjne, jak i po niej oraz przez kobiety karmiące piersią. Mówi o tym Światowa organizacja zdrowia, jak i Europejska agencja leków w raporcie z 2018 roku, który jest aktualizacją i zaostrzeniem wytycznych co do stosowania retinoidów, w związku z tym temat uważam za wyczerpany co do rzekomego bezpieczeństwa tej substancji do stosowania, jako "rozsądnej rzeczy spokojnie cały rok", i dziękuję za pomoc.
Masakra weź juz skończ bo nie da się ciebie czytać. Litości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fehn
Czas edycji: 2022-03-30 o 16:19
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-30, 18:42   #3875
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Jejmościanki,
jeno bez nieprzystojnych połajanek! <popisuję się staropolszczyzną>.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 18:12   #3876
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Heh, dawno tu mnie nie było, ale cóż przestałam radzić sobie ze skórą. Wydawało mi się, że im człowiek starszy to cera się uspokaja a u mnie coś zaszwankowało w tym roku (bardziej w ciągu ostatnich miesięcy). Pielęgnacja niby podobna, zmieniam oczywiście kosmetyki co jakiś czas. Kremów używam raczej zimą niż wiosną/latem lub gdy mam taką potrzebę. Do mycia żel/ pianka, do demakijażu micel+olejek zmywalny, tonik raczej z tych łagodnych, do nawilżenia lekkie serum. Co jakiś czas nakłdam na noc mocniejszy krem/ serum, bo cera już ma swoje lata. I dodatkowo na dzień krem z filtrem, obecnie Miya spf 30. No za nic nie mogę pozbyć się zaskórników, już walczyłam kosmetykami z kwasem, częściej używam peelingu, dbam o oczyszczanie itd. Mam wrażenie jakby te zaskórniki zadomowiły się i za nic nie chciały odpuścić. A przy tym potrafią się zamienić w bolące krostki. No istna tragedia.
W zeszłym roku mimo, że ciągle nosiliśmy maski nie miałam aż takich problemów...
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 16:09   #3877
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Próbowałaś niacynamidu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-10, 08:56   #3878
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Próbowałaś niacynamidu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak- niestety moja skóra średnio się dogaduje z tym składnikiem. Raczej nie pomaga a wręcz pogarsza. Kosmetyki z niacynamidem u mnie średnio się wchłaniają- zostaje jakaś lepka warstwa i wtedy jest jeszcze gorzej. Więc unikam tego składnika, wszystko jedno czy to w tonikach, serach czy kremach.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 13:46   #3879
Debski
Raczkowanie
 
Avatar Debski
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 36
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Mam podobnie z niacynamidem, nie sprawdził się w mojej pielęgnacji. Za to zauważyłam dużą poprawę od czasu od kiedy wprowadziłam więcej kosmetyków z witaminą C. Staram się stosować codziennie, w serum na noc albo w serum na dzień.
Polecam szczególnie serum Glov od Olivia Plum. Ma w sobie witaminę C w stabilnej formie, jak równeiż ekstrakt z zielonej herbaty tak więc u mnie ładnie wyregulowało przetłuszczanie się w strefie T. Jest to zresztą mój kolejny już udany kosmetyk tej firmy po serum Dash i toniku z kwasem glikolowym halo. Firma wie co robi.
Debski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 16:55   #3880
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Debski Pokaż wiadomość
Mam podobnie z niacynamidem, nie sprawdził się w mojej pielęgnacji. Za to zauważyłam dużą poprawę od czasu od kiedy wprowadziłam więcej kosmetyków z witaminą C. Staram się stosować codziennie, w serum na noc albo w serum na dzień.
Polecam szczególnie serum Glov od Olivia Plum. Ma w sobie witaminę C w stabilnej formie, jak równeiż ekstrakt z zielonej herbaty tak więc u mnie ładnie wyregulowało przetłuszczanie się w strefie T. Jest to zresztą mój kolejny już udany kosmetyk tej firmy po serum Dash i toniku z kwasem glikolowym halo. Firma wie co robi.
Heh, u mnie to serum z kolei nie robi kompletnie nic , aż się zdziwiłam, bo widzę ogólnie działanie witaminy C na swojej skórze. Zrozumiałam dlaczego, gdy wczytałam się w skład - 2% witaminy C to dla mnie chyba jednak za mało.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 17:24   #3881
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Tak- niestety moja skóra średnio się dogaduje z tym składnikiem. Raczej nie pomaga a wręcz pogarsza. Kosmetyki z niacynamidem u mnie średnio się wchłaniają- zostaje jakaś lepka warstwa i wtedy jest jeszcze gorzej. Więc unikam tego składnika, wszystko jedno czy to w tonikach, serach czy kremach.
Rozumiem, szkoda u mnie cudownie obkurcza pory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-12, 09:56   #3882
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Rozumiem, szkoda u mnie cudownie obkurcza pory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To na pewno nie dla mnie kosmetyk. Woda+skwalan+ gliceryna= ulep skóry. Do tego jeszcze Ascorbyl Tetraisopalmitate, który u mnie się nie sprawdza. Miałabym po takim kosmetyku jeszcze gorszą sytuację niż mam. Poza tym sam producent wskazuje, że nadaje się do skóry suchej normalnej- dla tłustych i problematycznych to za ciężka formuła.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 14:25   #3883
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Który niacynamid najlepiej wypróbować na poczatek? Jakiś super bezpieczny.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 14:50   #3884
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Który niacynamid najlepiej wypróbować na poczatek? Jakiś super bezpieczny.
Ja używam tańszego z The Ordinary i dużo droższy z Paula's Choice. Stosowałam z Nacomi i jeszcze jakiejś innej taniej firmy (Revox), kasa wyrzucona w błoto, tak jakbym sie wodą smarowała. TO kosztuje ok 35 zł i daje radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fehn
Czas edycji: 2022-08-12 o 14:52
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 18:22   #3885
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja od jakichś 2 tygodni używam tego z The Oridinary i w sumie mam mieszane uczucia. Może to zbieg okoliczności ale od tego czasu zauważyłam pogorszenie cery, więcek zaskórników, jakaś większa krostka na brodzie a już dawno czegoś takiego nie miałam. Za to krem z niacynamidem z CeraVe pozostawiał moją skórę przepiękną
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-14, 18:59   #3886
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

U mnie mocno obkurcza pory, te na policzku mam czyste, ale na brodzie przy obkurczeniu zaskórniki stały się bardziej widoczne. No ale to wyjdzie na zewnątrz, tak ma być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 23:00   #3887
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Witajcie, od paru miesiecy mam mega problem ze skórą-moze cos mi podpowiecie bo nie wiem w jakim kierunku isc...zaczeło sie z koncem zimy i trwa a nawet jest jeszcze gorzej...ogolnie mam cere mieszaną (wczesniej tłustą) dlatego zawsze skupiałam sie bardziej na nawilzaniu niz matowieniu zeby nie było błednego koła i produkcji wiekszego sebum...
Najpierw zaczeła sie łuszczyc miedzy brwiami, to dalej trwa raz bardziej raz mniej, teraz doszedł problem z podkładami obojetnie co nałoze na poczatku jest nawet ok za godzine robia mi sie takie placki, nawet nie ze wytarte tylko nie wiem to słynne zwarzone (zważone? nie wiem ktora forma poprawna) placek z takim dziwnym czyms co sie robi z podkładu. Skóra jest fajna w dotyku , nie sucha nic z tych rzeczy. Odwodniona? ps. lecze tarczyce ale od lat i nigdy tak nie miałam...
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 09:29   #3888
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Witajcie, od paru miesiecy mam mega problem ze skórą-moze cos mi podpowiecie bo nie wiem w jakim kierunku isc...zaczeło sie z koncem zimy i trwa a nawet jest jeszcze gorzej...ogolnie mam cere mieszaną (wczesniej tłustą) dlatego zawsze skupiałam sie bardziej na nawilzaniu niz matowieniu zeby nie było błednego koła i produkcji wiekszego sebum...
Najpierw zaczeła sie łuszczyc miedzy brwiami, to dalej trwa raz bardziej raz mniej, teraz doszedł problem z podkładami obojetnie co nałoze na poczatku jest nawet ok za godzine robia mi sie takie placki, nawet nie ze wytarte tylko nie wiem to słynne zwarzone (zważone? nie wiem ktora forma poprawna) placek z takim dziwnym czyms co sie robi z podkładu. Skóra jest fajna w dotyku , nie sucha nic z tych rzeczy. Odwodniona? ps. lecze tarczyce ale od lat i nigdy tak nie miałam...
Poczytaj o łzs, warto obejrzeć skórę pod lampą Wooda.
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-10, 23:04   #3889
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Uprzejmie donosze,ze poradzilam sobie z problemem, cera wrocila do normalnosci w super szybkim czasie przez zupełny przypadek.

Moje dziecię wchodzi w okres problematycznej cery,mysłałam co mu kupic, a co mi samej kiedys pomagało -czyli mydło z olejem z czarnuszki, woda rózana dla tonizacji i dodatkowo dla mnie taki niepozorny kremik sorayi pod makijaz i w moim przypadku zadziałało rewelacyjnie az mam nerwy ze tyle miesiecy sie meczyłam z twarza a tu trzy tanie rzeczy i az taka przepasc w wygladzie...

ps. twarz myłam wszelkimi naturalnymi nawilzajacymi zelami, łacznie z serią lipidową z apteki i wielkie nic...a tu odpowiednie mydło i efekt jest
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-11, 07:52   #3890
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Uprzejmie donosze,ze poradzilam sobie z problemem, cera wrocila do normalnosci w super szybkim czasie przez zupełny przypadek.

Moje dziecię wchodzi w okres problematycznej cery,mysłałam co mu kupic, a co mi samej kiedys pomagało -czyli mydło z olejem z czarnuszki, woda rózana dla tonizacji i dodatkowo dla mnie taki niepozorny kremik sorayi pod makijaz i w moim przypadku zadziałało rewelacyjnie az mam nerwy ze tyle miesiecy sie meczyłam z twarza a tu trzy tanie rzeczy i az taka przepasc w wygladzie...

ps. twarz myłam wszelkimi naturalnymi nawilzajacymi zelami, łacznie z serią lipidową z apteki i wielkie nic...a tu odpowiednie mydło i efekt jest
Czyli wychodzi na to, że szkodził Ci nadmiar pielęgnacji.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-11, 21:18   #3891
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to, że szkodził Ci nadmiar pielęgnacji.
oj tak, zdecydowanie
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 16:38   #3892
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
oj tak, zdecydowanie
W sumie to mam to samo, im mniej tym lepiej. Jak zaczynam szaleć, maseczki toniczki, to wcale nie jest ładniej...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-12, 18:58   #3893
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
W sumie to mam to samo, im mniej tym lepiej. Jak zaczynam szaleć, maseczki toniczki, to wcale nie jest ładniej...
Ja dorobiłam się kiedyś zapalenia okołoustnego od nadmiaru pielęgnacji. To znacznie ostudziło moje zapędy do żonglerki wieloma kosmetykami na raz i pogoni za kolejnymi nowościami.

Z tym że akurat u mnie mydło to gwarantowana masakra.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-13, 09:14   #3894
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja dorobiłam się kiedyś zapalenia okołoustnego od nadmiaru pielęgnacji. To znacznie ostudziło moje zapędy do żonglerki wieloma kosmetykami na raz i pogoni za kolejnymi nowościami.

Z tym że akurat u mnie mydło to gwarantowana masakra.
Chimay- podziel się z nami czego aktualnie używasz?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-13, 11:31   #3895
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja dorobiłam się kiedyś zapalenia okołoustnego od nadmiaru pielęgnacji. To znacznie ostudziło moje zapędy do żonglerki wieloma kosmetykami na raz i pogoni za kolejnymi nowościami.

Z tym że akurat u mnie mydło to gwarantowana masakra.
Tak, ja pamiętam Twoje posty i ogólnie trochę z Ciebie ściągnęłam Pamiętam też, że- tak jak ja- nie używasz kremu, co wzbudziło kiedyś oburzenie (czy tam zdziwienie) na którymś z wątków. Od tamtego czasu u mnie zmieniło się tyle, że kremu czasem używam, ale na pewno nie codziennie. I dalej obserwuję cerę, jakie to daje efekty... (na tę chwilę moim zdaniem średnie...)
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-13, 13:52   #3896
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Tak, ja pamiętam Twoje posty i ogólnie trochę z Ciebie ściągnęłam Pamiętam też, że- tak jak ja- nie używasz kremu, co wzbudziło kiedyś oburzenie (czy tam zdziwienie) na którymś z wątków. Od tamtego czasu u mnie zmieniło się tyle, że kremu czasem używam, ale na pewno nie codziennie. I dalej obserwuję cerę, jakie to daje efekty... (na tę chwilę moim zdaniem średnie...)
Nie wiem, ile masz lat, ale zauważasz jakieś zmiany na lepsze z wiekiem w kwestii przetłuszczania?

Ja mając 41 lat w dalszym ciągu nie używam kremów, poziom tłustości mojej cery pozostaje niezmienny od lat. Zupełnie nie zauważam u siebie tego, że cera z wiekiem potrzebuje treściwszych formuł
Może menopauza coś tutaj złagodzi, bo najgorszy smalec mam zawsze przed okresem.

Wyjątkiem są filtry, a właściwie tylko jeden, Martiderm, bo żaden inny z tych, które testowałam w ciągu 2 dekad, nie nadaje się do stosowania w ramach codziennej pielęgnacji.

Cieszę się, że jest teraz duży wybór produktów o przeróżnych formułach i funkcjach, bo te 15 lat temu można było sobie pomarzyć, produkty do cer tłustych były mocno matujace i wysuszające, a przy tym wciąż jednak dość ciężkie jak na moje potrzeby.

I kto tam wtedy słyszał o bibułkach matujących, a w mojej pielęgnacji to był kamień milowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-13, 14:27   #3897
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem, ile masz lat, ale zauważasz jakieś zmiany na lepsze z wiekiem w kwestii przetłuszczania?

Ja mając 41 lat w dalszym ciągu nie używam kremów, poziom tłustości mojej cery pozostaje niezmienny od lat. Zupełnie nie zauważam u siebie tego, że cera z wiekiem potrzebuje treściwszych formuł
Może menopauza coś tutaj złagodzi, bo najgorszy smalec mam zawsze przed okresem.

Wyjątkiem są filtry, a właściwie tylko jeden, Martiderm, bo żaden inny z tych, które testowałam w ciągu 2 dekad, nie nadaje się do stosowania w ramach codziennej pielęgnacji.

Cieszę się, że jest teraz duży wybór produktów o przeróżnych formułach i funkcjach, bo te 15 lat temu można było sobie pomarzyć, produkty do cer tłustych były mocno matujace i wysuszające, a przy tym wciąż jednak dość ciężkie jak na moje potrzeby.

I kto tam wtedy słyszał o bibułkach matujących, a w mojej pielęgnacji to był kamień milowy.

Ja jestem niedużo przed 40. Z czasem to zauważyłam raczej, że cera potrafi się bardziej przetłuszczać. Ja stosuję maseczki żeby jednak bariera jakaś na skórze była, ale bez pozostawania tych substancji i klejenia się z tym, co skóra sama naprodukuje. Najlepiej mi służą złuszczacze

Jeżeli chodzi o filtr to ja stosuję albo podkład z filtrem solo na skórę albo bb cream z wyższym filtrem (ale to Skin79, który Ci nie podpasował, bo za mocne krycie i maskowy). Czasem na noc jakiś krem nałożę albo zrobię masaż.

Zniknęła mi zmarszczka na czole i na szyi, mam lekkie zmarszczki "kurze łapki", dają mi 10 lat mniej niż mam, więc chyba taka "nasza" pielęgnacja się sprawdza a nie tylko nawilżać i nawilżać. Nie mam przebarwień. Mam rozszerzone pory i niedoskonałości, ale myślę, że gdybym bardziej przyłożyła się do oczyszczania i rozważnego dobierania kosmetyków to i ten problem by się zmniejszył. Pracuję nad tym.

Uznałam, że trzeba nawilżać to, co u mnie tego potrzebuje- stopy, dłonie, czasem coś więcej na szyję nałożę.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-13, 21:29   #3898
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Chimay- podziel się z nami czego aktualnie używasz?

Przegapiłam Twój post

W sumie to od paru lat dużo produktów mi się powtarza.
Do demakijażu olejki i mleczka azjatyckie (niestety ta półka na naszym rynku wg mnie jeszcze kuleje). Najczęściej kupuję mleczko make p:rem safe me.
Do mycia twarzy delikatne żele i pianki z łagodniejszymi detergentami - tego to jest akurat zatrzęsienie na rynku. Często do porannego mycia dodaję trochę zielonej glinki (do maseczek nie mam cierpliwości, a tak jest szybciej).
Po myciu hydrolat albo woda Uriage.
Na dzień przeważnie filtr Martiderm, jedyne co sprawia, że paszcza przez kilka godzin jest względnie matowa.
Na noc mam parę rzeczy z Basic Lab: 1% retinol (ciut się klei i świeci, codziennie nie dałabym rady go używać), emu-żel, jeszcze nie otwarte serum z niacynamidem.
Co roku wracam też do NIOD, głównie CAIS i pod oczy FECC, ale ten obszar to u mnie beznadzieja, muszę w końcu oddać się w ręce chirurga plastycznego.
Po retinolu jeśli jest jakieś ściągnięcie skóry serum Celimax Dual Barrier.

Peelingi tylko kłaczkowe, ale to raczej z rzadka.

Pudry robię sama z półproduktów, generalnie przetestowałam chyba wszystkie możliwe pudrowe bazy matujace i nie widzę żadnej różnicy (dla mojej cery).

O wiele lepiej sprawdzają się u mnie bibułki, są też bardziej praktyczne w użytkowaniu niż pudry. Najczęściej zamawiam azjatyckie na yesstyle.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-25, 21:35   #3899
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na dzień przeważnie filtr Martiderm, jedyne co sprawia, że paszcza przez kilka godzin jest względnie matowa.
Który to, bo ja mam z tej firmy spf 30 i mnie wybłyszcza
Ale to jest specyficzny krem na zaczerwienienia, podrażnienia i przebarwienia z arniką i kwasem traneksamowym.
Gdzie kupujesz Martiderm?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-25, 22:51   #3900
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89613543]Który to, bo ja mam z tej firmy spf 30 i mnie wybłyszcza
Ale to jest specyficzny krem na zaczerwienienia, podrażnienia i przebarwienia z arniką i kwasem traneksamowym.
Gdzie kupujesz Martiderm?[/QUOTE]

Martiderm Proteos Screen SPF50+.
Ostatnio na Promofarma. Ogólnie on jest trudno dostępny bez kosztów wysyłki, najczęściej jest wysyłka z Hiszpanii, niestety często za 1/3 ceny produktu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8437019178062.jpg (135,6 KB, 21 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.