Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 14:54   #31
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
zwykle większość tego co na bu ma szerokie zastsowanie
Tak, tak.... ciągle to odkrywam Tylko to oczekiwanie
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 15:08   #32
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Tak, tak.... ciągle to odkrywam Tylko to oczekiwanie
no kiedyś tak nie było...jak tak dalej będzie to pewnie spróbuję czegoś z mazideł lub zsk następnym razem
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 18:27   #33
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
pisałam w poście 11

masło jojoba pachnie dla mnie pomidorem (może nie tyle owocem pomidora, co szklarnią) , delikatna konsystencja, pozostawia bardzo leciutki film (testowane na dłoni i ustach), lekko żółtawe
masło ze skrzypem własnie skrzypem, lekko i ziołowo, zielonkawe, nieco tłustsze od jojoby)
hydrolat rozmarynowy jak żywy rozmaryn (bo akurat mam w doniczce)

jeszcze nie ukręciłam ha i mleczka jedwabnego, hydrolat oczarowy będę kupować zawsze
Wprawdzie nie mam masla jojoba z BU, ale bardzo sobie chwale plynny olej z niego ze wzgledu na jego uniwersalnosc. Swietnie sprawdza sie jako dodatek do odzywki, wlosy sa po nim miekkie i bardziej zdefiniowane. Natomiast zmieszany z zelem hialuronowym i nalozony na twarz ladnie ja wygladza i swietnie sie wchlania nie zostawiajac jakiejs bardzo widocznej powloczki, co jest dla mnie istotne zwazywszy na to,ze moja twarz ma tendencje do swiecenia.

Maslo ze skrzypem takze mam. Moglabys podzielic sie swoimi odczuciami pielegnacyjnymi odnosnie niego?Bo ja w sumie mam mieszane uczucia. Wprawdzie nie uzywam go jakos bardzo dlugo wiec moze nie powinnam go tak pochopnie oceniac. Kupilam go z zamyslem stosowania na wlosy, tylko jak dodalam go do odzywki to szalu nie bylo, po opisie na stronie BU spodziewalam sie ciutke lepszego efektu. UZywam go na usta aktualnie i w tej roli swietnie sie sprawdza,biorac pod uwage fakt tego,ze jest bardzo miekkie i nie ma problemu z jego rozprowadzeniem. Mam nadzieje,ze na wlosach tez sie sprawdzi;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:48   #34
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Maslo ze skrzypem takze mam. Moglabys podzielic sie swoimi odczuciami pielegnacyjnymi odnosnie niego?Bo ja w sumie mam mieszane uczucia. Wprawdzie nie uzywam go jakos bardzo dlugo wiec moze nie powinnam go tak pochopnie oceniac. Kupilam go z zamyslem stosowania na wlosy, tylko jak dodalam go do odzywki to szalu nie bylo, po opisie na stronie BU spodziewalam sie ciutke lepszego efektu. UZywam go na usta aktualnie i w tej roli swietnie sie sprawdza,biorac pod uwage fakt tego,ze jest bardzo miekkie i nie ma problemu z jego rozprowadzeniem. Mam nadzieje,ze na wlosach tez sie sprawdzi;d
może spróbuj je zastosować jako maskę pod folię i ręcznik na suche włosy wmasowujesz, nakładasz folię (czepek/reklamówkę) na to ręcznik i trzymasz 0,5h-1h, potem myjesz szamponem (tak sugerują na stronie BU)
ja tak zrobiłam i po jednym razie już jestem zadowolona
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 21:16   #35
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Jezdem

Kawa i Pseudofeministka, dzięki za opinie pudrów w poprzednim wątku
Teraz zamówię bambusowy z jedwabiem i perłowy, niech Wam będzie
Robię niezłe zamówienie, więc 10zł w tą czy w tamtą... muszę wypróbować inne pudrowe warianty
Jak dla mnie "tępe" wykończenie pudru bambusowego jest ok, lubię ten mat. Wolę to niż mój naturalny błysk na twarzy
I bielenie aż sama sobie się dziwię, jest jak dla mnie w porządku. Ostatnimi czasy namiętnie "wybielam" cerę - stosuję jasne podkłady i bambusa na koniec. Cera lepiej wygląda i nie widać tak moich blizn, przebarwień i innych kolorowych niespodzianek
A co do jego wysuszania... kiedyś dodałam do niego za dużo czystej krzemionki, to był dopiero hardcore
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 21:24   #36
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
może spróbuj je zastosować jako maskę pod folię i ręcznik na suche włosy wmasowujesz, nakładasz folię (czepek/reklamówkę) na to ręcznik i trzymasz 0,5h-1h, potem myjesz szamponem (tak sugerują na stronie BU)
ja tak zrobiłam i po jednym razie już jestem zadowolona
Owszem widzialam te sugestie z tym ze nie zastosowalam sie do niej,bo moje wlosy nie toleruja olejow solo. Najlepiej wychodzi mi jak dodam go do odzywki, ale zaryzykuje moze rzeczywiscie bedzie fajny efekt. Dzieki!

Mam taka propozycje. Moze bedziemy pisac o naszych "Hitach pielegnacyjnych" BU i dlaczego one sa hitami? Moze zrobimy sobie takie zestawienie w zaleznosci od tego jaki ktos ma typ cery?Bo zauwazylam pewne prawidlowosci, ze jak np. u kogos nie sprawdza sie serum lemon to znowu serum azelo -oliwkowe niezle dziala. I mysle,ze fajnie byloby cos takiego zrobic zeby inni mieli latwosc w doborze odpowiednich produktow dla siebie.CO o tym sadzicie?

Po ponad polrocznej przygodzie z BU moimi hitami sa:

1.Peeling enzymatyczny - glownie ze wzgledu an to,ze mam bardzo wrazliwa cere, a on w ogole mnie nie podraznia. Ponad to swietnie wygladza , nadaje jednolity kolor,zweza pory i co najwazniejsze oczyszcza. Odkad zaczelam go uzywac moja cera bardzo sie poprawila.

2.Serum azelo - oliwkowe - nie spodziewalam sie takiego dzialania Dla mnie hit hitow i bede go kupowac do konca zycia:P Po pierwsze wyrownuje koloryt i nie zapycha nawilza, redukuje stany zapalne, since pod oczami, wygladza i absolutnie nie podraznia.

3.Hydrolat oczarowy - wczesniej podchodzilam do niego bardzo sceptyczie ot tonik przemywajacy twarz i tyle. Ale taka mialam opinie dO Czasu az nie dorwalam go na wymiankowym i sie nie zachwycilam. Dziala swietnie ,szczegolnie pod wzgledem sciagniecia porow i odswiezenia
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 21:30   #37
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mam taka propozycje. Moze bedziemy pisac o naszych "Hitach pielegnacyjnych" BU i dlaczego one sa hitami? Moze zrobimy sobie takie zestawienie w zaleznosci od tego jaki ktos ma typ cery?CO o tym sadzicie?
chyba jest już podobny wątek... zaraz poszukam

nie mogę znaleźć no ale w sumie można i tu chyba wpisywać, bo to o doświadczeniach z firmą przecież
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2011-07-27 o 23:09
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 22:56   #38
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

To ja też opisze swoje krótkie doświadczenie z kosmetykami z BU.
Stosuje krem rozjaśniający Azelo/bha i peeling enzymatyczny z bromelainą jakieś 2 tygodnie.
Krem ładnie wygładza skórę, jest taka delikatna. Narazie nie zauważyłam rozjaśnienia, pewnie dlatego że mam okres i wszystko mi wychodzi Stosuje na noc, bo po nałożeniu twarz błyszczy się z 2h.
Denerwuje mnie rozwarstwianie się kremu, oleje wypływają do góry, trzeba zmieszać przed użyciem. Zapach da się znieść.
Peelingu nie umie jeszcze obsługiwać mam wrażenie że peeling robie umywalce a nie twarzy. Na pewno działa, rzadko używałam enzymatycznych peelingów, bo bałam się że będą za słabe. Po tym moje skóra jest lekko czerwona przez chwile i delikatnie szczypie.
Tym razem złoże większe zamówienie, bo długo trzeba czekać...
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 09:17   #39
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
no kiedyś tak nie było...jak tak dalej będzie to pewnie spróbuję czegoś z mazideł lub zsk następnym razem
Właśnie o tym samym myślę. Jak zamawiałam z mazideł to przesyłka była ekspresowa. Muszę zrobic porównanie produktów.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 09:26   #40
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Owszem widzialam te sugestie z tym ze nie zastosowalam sie do niej,bo moje wlosy nie toleruja olejow solo. Najlepiej wychodzi mi jak dodam go do odzywki, ale zaryzykuje moze rzeczywiscie bedzie fajny efekt. Dzieki!

Mam taka propozycje. Moze bedziemy pisac o naszych "Hitach pielegnacyjnych" BU i dlaczego one sa hitami? Moze zrobimy sobie takie zestawienie w zaleznosci od tego jaki ktos ma typ cery?Bo zauwazylam pewne prawidlowosci, ze jak np. u kogos nie sprawdza sie serum lemon to znowu serum azelo -oliwkowe niezle dziala. I mysle,ze fajnie byloby cos takiego zrobic zeby inni mieli latwosc w doborze odpowiednich produktow dla siebie.CO o tym sadzicie?

Po ponad polrocznej przygodzie z BU moimi hitami sa:

1.Peeling enzymatyczny - glownie ze wzgledu an to,ze mam bardzo wrazliwa cere, a on w ogole mnie nie podraznia. Ponad to swietnie wygladza , nadaje jednolity kolor,zweza pory i co najwazniejsze oczyszcza. Odkad zaczelam go uzywac moja cera bardzo sie poprawila.

2.Serum azelo - oliwkowe - nie spodziewalam sie takiego dzialania Dla mnie hit hitow i bede go kupowac do konca zycia:P Po pierwsze wyrownuje koloryt i nie zapycha nawilza, redukuje stany zapalne, since pod oczami, wygladza i absolutnie nie podraznia.

3.Hydrolat oczarowy - wczesniej podchodzilam do niego bardzo sceptyczie ot tonik przemywajacy twarz i tyle. Ale taka mialam opinie dO Czasu az nie dorwalam go na wymiankowym i sie nie zachwycilam. Dziala swietnie ,szczegolnie pod wzgledem sciagniecia porow i odswiezenia
I ja witam się w nowym wątku!

Super pomysł

Moje biochemiczne doświadczenie jest narazie nikłe, ale mogę potwierdzić:
peeling enzymatyczny - dosłownie czuć jak się "wżera się" w skórę i usuwa wszelkie zanieczyszczenia Mam cerę naczynkową z rozszerzonymi porami i chwilę po zmyciu jest w niektórych miejscach zaczerwieniona, ale po kilku min. zaczerwienienie znika i skóra jest ładnie rozświetlona, rozjaśniona i oczyszczona.
Ja też mam jeszcze czasem problemy z jego przygotowaniem, bo czasem mi się wleje za dużo wody (tak jak ostatnio) i maziałam z 5 warstw, bo szkoda wyrzucić. Może dojdę do wprawy kiedyś


Serum azelo-oliwkowe udało mi się zamówić wraz z jedną z wizażanek z mojego miasta i czekam na nie z niecierpliwością - mam nadzieję, że i u mnie się świetnie sprawdzi.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:51   #41
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
chyba jest już podobny wątek... zaraz poszukam

nie mogę znaleźć no ale w sumie można i tu chyba wpisywać, bo to o doświadczeniach z firmą przecież
Czy to nie ten wątek ? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149207]
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 23:38   #42
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie konwencja watku jest poniekad zbiezna z moim pomyslem. Z tym,ze ja swoj pomysl odnosze tylko i wylacznie do produktow z BU, a tam jest watek ogolnie o produktach wlasnorecznie kreconych, czyli w gre wchodza mazidla ,zsk wiec troche wyzsza szkola jazdyetc. Wiem,ze jest tez Biochemiczne KWC,ale wszystkiego tam nie ma. I fajnie byloby pisac te opinie w kontekscie rodzaju cery,bo w sumie bez tego taka recenzja jest niepelna.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;28402552]I ja witam się w nowym wątku!

Super pomysł

Moje biochemiczne doświadczenie jest narazie nikłe, ale mogę potwierdzić:
peeling enzymatyczny - dosłownie czuć jak się "wżera się" w skórę i usuwa wszelkie zanieczyszczenia Mam cerę naczynkową z rozszerzonymi porami i chwilę po zmyciu jest w niektórych miejscach zaczerwieniona, ale po kilku min. zaczerwienienie znika i skóra jest ładnie rozświetlona, rozjaśniona i oczyszczona.
Ja też mam jeszcze czasem problemy z jego przygotowaniem, bo czasem mi się wleje za dużo wody (tak jak ostatnio) i maziałam z 5 warstw, bo szkoda wyrzucić. Może dojdę do wprawy kiedyś


Serum azelo-oliwkowe udało mi się zamówić wraz z jedną z wizażanek z mojego miasta i czekam na nie z niecierpliwością - mam nadzieję, że i u mnie się świetnie sprawdzi.[/QUOTE]

Ja w sumie wole rzadsza konsystencje tego peelingu,bo jakos lepiej jest mi sie z nim obchodzic.

Natomiast odnosnie azelo,to musisz miec na uwadze fakt tego ze mozesz doznac przejsciowego okresu podczas na skutek ktorego moga wyskoczyc podskorne gule. Wtedy najlepiej jest odstawic serum na jakis czas i wrocic. U mnie juz ngdy pozniej nic podobnego nie wyskoczylo.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-07-28 o 23:27
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 23:51   #43
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

to ja dopisuję po kolejnych testach

-jojoba na usta: nawilża/natłuszcza doraźnie, po krótkim czasie się "zjada" i usta znowu suche, jest słonawa i trochę maślana (mdląca) w smaku

-masło ze skrzypem zmieszane z HA (50:50) na twarzy pozostawia film, ale nie jest on bardzo tłusty, skóra natychmiast robi się miękka, świeci się (trzebaby przypudrować), na powieki i pod oczy nie podrażnia, posmarowałam też delikatnie brwi i rzęsy, natychmiast zrobiły się elastyczniejsze (uwaga na soczewki, mogą zajść mgłą, no i raczej nie pod tusz )

jutro spróbuję skrzyp i HA pod makijaż

sam żel hialuronowy u mnie się nie sprawdza (na zwilżoną hydrolatem twarz), wysusza jeszcze bardziej (dzisiaj akurat byłam u dermatologa, więc bez makijażu, spociłam się pod HA mimo, że nie było upału i miałam nieprzyjemnie napiętą skórę...

za to zmieszany z olejem/serum/kremem jest super
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2011-07-28 o 23:59
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 01:14   #44
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

moje zamówienie z BU dotarło dziś, jutro będę bawić się w małego chemika mieszając składniki na serum azelo oliwkowe. dodatkowo przyszedł olejek arganowy, którym będę traktować końcówki włosów oraz hydrolat oczarowy, a dla mamy hydrolat z kocanki.
mam nadzieję, że zakupy będą trafione i uspokoją kapryśną ostatnio cerę.
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 08:33   #45
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie konwencja watku jest poniekad zbiezna z moim pomyslem. Z tym,ze ja swoj pomysl odnosze tylko i wylacznie do produktow z BU, a tam jest watek ogolnie o produktach wlasnorecznie kreconych, czyli w gre wchodza mazidla ,zsk wiec troche wyzsza szkola jazdyetc. Wiem,ze jest tez Biochemiczne KWC,ale wszystkiego tam nie ma. I fajnie byloby pisac te opinie w kontekscie rodzaju cery,bo w sumie bez tego taka recenzja jest niepelna.

Rzeczywiście masz rację, na tamtym wątku są też inne firmy. To w takim razie nasze wrażenia będziemy wpisywać tu
Nie mogę się doczekać mojej przesyłki, a tam jedzie dla mnie właśnie serum azelo
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 10:05   #46
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja w sumie wole rzadsza konsystencje tego peelingu,bo jakos lepiej jest mi sie z nim obchodzic.

Natomiast odnosnie azelo,to musisz miec na uwadze fakt tego ze mozesz doznac przejsciowego okresu podczas na skutek ktorego moga wyskoczyc podskorne gule. Wtedy najlepiej jest odstawic serum na jakis czas i wrocic. U mnie juz ngdy pozniej nic podobnego nie wyskoczylo.
Dzięki za info, będę to mieć na uwadze. Szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać na wysyłkę
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 15:04   #47
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
to ja dopisuję po kolejnych testach

-jojoba na usta: nawilża/natłuszcza doraźnie, po krótkim czasie się "zjada" i usta znowu suche, jest słonawa i trochę maślana (mdląca) w smaku

-masło ze skrzypem zmieszane z HA (50:50) na twarzy pozostawia film, ale nie jest on bardzo tłusty, skóra natychmiast robi się miękka, świeci się (trzebaby przypudrować), na powieki i pod oczy nie podrażnia, posmarowałam też delikatnie brwi i rzęsy, natychmiast zrobiły się elastyczniejsze (uwaga na soczewki, mogą zajść mgłą, no i raczej nie pod tusz )

jutro spróbuję skrzyp i HA pod makijaż

sam żel hialuronowy u mnie się nie sprawdza (na zwilżoną hydrolatem twarz), wysusza jeszcze bardziej (dzisiaj akurat byłam u dermatologa, więc bez makijażu, spociłam się pod HA mimo, że nie było upału i miałam nieprzyjemnie napiętą skórę...

za to zmieszany z olejem/serum/kremem jest super
........
żelu hialuronowego NIGDY nie stosujemy samodzielnie !
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 19:11   #48
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, a co polecilybyscie z BU kobietce w ciazy, ktorej skora troche zwariowala. Oprocz tego ze walcze z sucha skora i zmarszczkami, ktore ostatnio jakby sie "nasilily", to na domiar zlego pojawiaja sie wypryski,cienie i worki pod oczami. Jednym slowem - zbrzydlo mi sie w ciazy i chcialabym chociaz troszke poprawic stan cery naturalnymi kosmetykami. Blagam, macie jakies pomysly?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:35   #49
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co polecilybyscie z BU kobietce w ciazy, ktorej skora troche zwariowala. Oprocz tego ze walcze z sucha skora i zmarszczkami, ktore ostatnio jakby sie "nasilily", to na domiar zlego pojawiaja sie wypryski,cienie i worki pod oczami. Jednym slowem - zbrzydlo mi sie w ciazy i chcialabym chociaz troszke poprawic stan cery naturalnymi kosmetykami. Blagam, macie jakies pomysly?
Podbijam. Sama zastanawiam się nad serum azelo - oliwkowym. Na stronie BU w zakładce wademekum (FAQ) jest informacja jakich ich produktów nie można używać w ciąży. Może to Ci troszeczkę pomoże.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 17:07   #50
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, stosowała któraś z Was tonik PHA 6%?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 23:05   #51
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Tak, nie kocham go ;P Ale wielu osobom przypadł do gustu.
Chyba przeszkadza mi w nim ekstrakt z lukrecji. Lepi się na skórze, moje naczynka paradoksalnie były pobudzone przez ten tonik. Nie mogłam doczekać się, aż się skończy. Już o niebo lepiej sprawował się u mnie tonik BHA 2% (ale nie miałam z BU, sama zrobiłam).
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 11:19   #52
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co polecilybyscie z BU kobietce w ciazy, ktorej skora troche zwariowala. Oprocz tego ze walcze z sucha skora i zmarszczkami, ktore ostatnio jakby sie "nasilily", to na domiar zlego pojawiaja sie wypryski,cienie i worki pod oczami. Jednym slowem - zbrzydlo mi sie w ciazy i chcialabym chociaz troszke poprawic stan cery naturalnymi kosmetykami. Blagam, macie jakies pomysly?
Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Podbijam. Sama zastanawiam się nad serum azelo - oliwkowym. Na stronie BU w zakładce wademekum (FAQ) jest informacja jakich ich produktów nie można używać w ciąży. Może to Ci troszeczkę pomoże.
Witajcie Dziewczyny Wklejam Wam ze strony BU informacje odnosnie produktow ktore mozna uzywac w okresie ciazy (i także dla przyszlych Mam, ktore beda tutaj zagladac)

Których produktów NIE mogę stosować w okresie ciąży i karmienia?
Z naszej obecnej oferty na okres ciąży i karmienia odradza się wszystkie produkty z kwasem salicylowym (BHA):
- Tonik z kwasem BHA 2%
- Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
- Serum-olejek regulujący LEMON (BHA 2%) - [Serum może być stosowane w okresie karmienia.]
oraz produkty z retinolem:
- Krem regenerujący RENEW z retinolem
- Serum oliwkowe RENEW z retinolem
- Serum-olejek odmładzający RENEW


Z produktów z kwasami, w okresie ciąży i karmienia bezpiecznie można stosować:
- Krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA
- Tonik różano-mleczny AHA 8%
- Tonik z kwasem PHA 6%
- Serum AZELO-oliwkowe
- Serum migdałowe
Wszystkie pozostałe produkty mogą być stosowane w okresie ciąży i karmienia.
Jeśli produkt nie jest odpowiedni w okresie ciąży informujemy o tym w UWAGACH na stronie opisującej dany produkt.

pearpearl z tych produktów które mogą być używane w okresie ciązy idealne dla Ciebie moze sie okazac e serum azelo - oliwkowe. Przede wszystkim cudownie nawilza, redukuje cienie pod oczami, worki w pewnym zakresie, wyrownuje koloryt , redukuje stany zapalne i wypryski. WIec mysle,ze spokojnie mozesz go kupic.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość
to ja dopisuję po kolejnych testach

-jojoba na usta: nawilża/natłuszcza doraźnie, po krótkim czasie się "zjada" i usta znowu suche, jest słonawa i trochę maślana (mdląca) w smaku

-masło ze skrzypem zmieszane z HA (50:50) na twarzy pozostawia film, ale nie jest on bardzo tłusty, skóra natychmiast robi się miękka, świeci się (trzebaby przypudrować), na powieki i pod oczy nie podrażnia, posmarowałam też delikatnie brwi i rzęsy, natychmiast zrobiły się elastyczniejsze (uwaga na soczewki, mogą zajść mgłą, no i raczej nie pod tusz )

jutro spróbuję skrzyp i HA pod makijaż

sam żel hialuronowy u mnie się nie sprawdza (na zwilżoną hydrolatem twarz), wysusza jeszcze bardziej (dzisiaj akurat byłam u dermatologa, więc bez makijażu, spociłam się pod HA mimo, że nie było upału i miałam nieprzyjemnie napiętą skórę...

za to zmieszany z olejem/serum/kremem jest super
I jak wrazenia??

Z maslem jojoba mam to samo. Nalozony na usta daje fajnie ukojenie,wygladzenie, natomiast gdy sie go zjada to usta nie sa juz takie super. Ale mnie to nie dziwi ,poniewaz oleje solo WYSUSZAJA. Nikt o tym nie wie albo i nie pamieta, a ja tego doswiadczylam na wlasnej skorze;d Dlatego najlepiej jest je sobie wymieszac z czyms i dopiero w takiej rozcienczonej postaci naloozyc czy to na twarz czy usta wlosy. Podobnie mam z wlosami. Gdy naloze olej solo to niestety mam pozniej susz,szczegolnie koncowki sa podkreslone na sucho a jak wymieszam z odzywka to zupelnie inny temat.

Odnosnie masla ze skrzypem to zachecilas mnie i po przeczytaniu Twojego postu zmieszalam go z zelem hialuronowym (z tym,ze zelu dalam wiecej a masla mniej). Po nalozeniu na twarz , skora tak jak u Ciebie stala sie natychmiast UKOJONA, elastyczna, wygladzona. U mnie nie bylo tlustej warstwy,ale to moze dlatego,ze w stosunku do zelu dalam go troche mniej. Jestem ciekawa jak sie sprawa bedzie miala z zapychaniem. Ale ogolnie jestem zachwycona. Po prostu czuc na twarzy to ukojenieDlatego uwazam,ze to bedzie bardzo dobry produkt dla osob, ktore borykaja sie z sucha skora.

O zelu hialuronowym w poprzedniej czesci wklejalam wyszukane przeze mnie cytaty . Zczym i w jakich proporcjach najlepiej go mieszac w zaleznosci od rodzaju cery . Tak sie zastanawiam czy nie opracowac tego tematu jakos lepiej i zeby ktos podpial go na forum? Bo czesto tez pada watek o tym,ze zel wysusza i cos z nim nie tak

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
żelu hialuronowego NIGDY nie stosujemy samodzielnie !
Wklejam dla potomnych:

Dlaczego nie powinno sie stosowac solo-solo zelu hialuronowego?Zel hialuronowy to humektant , a wszystkie humektanty solo sciagaja skore. Wkleje wam tutaj kilka cytatow z portalu femineus,bo czesto pada problem ze sciaganiem skory po uzyciu zelu:

KILKA SLOW I RAD ODNOSNIE UZYWANIA ZELU HIALURONOWEGO!

"To taki paradoks. Humektant sam w sobie nie dostarcza wody skórze. Jest to substancja higroskopijna, która przyciąga wodę i wiąże ją w skórze, zapewniając w ten sposób jej nawilżenie. Jednak dzieje się to tylko wtedy, gdy humektant ma wystarczająco dużo wody do związania (np. w powietrzu). Jeżeli nie ma, powietrze jest suche, wówczas może wiązać wodę z głębszych warstw skóry i "wyciągać" ją stamtąd, powodując odwodnienie. Dlatego tak ważne jest, by poza humektantem dostarczyć też skórze substancję, która utworzy film na powierzchni i zapobiegnie ucieczce wody np. olej.Możesz sie natomiast zaopatrzyć w jakiś olej polecany do tłustej skóry - np. z orzechów włoskich, z nasion malin, tamanu, i mieszać byskawiczne serum z HA - kropla oleju, kropla żelu hialuronowego wymieszana na dłoni i zaaplikowana na twarz. Taka mieszanina nie jest zanadto tłusta, a jednocześnie olej tworzy warstwę okluzyjną, zapobiegającą ucieczce wody.
To nie jest kwestia "cząsteczkowości" HA tylko proporcji HA/olej http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂pl/Smileys/zgaga/smiley.gif
Czysty żel bez dodatku jakiegokolwiek oleju czy kremu będzie zawsze ściągał skórę - tak się zachowuje i nie ma na to wpływu oprócz dopieszczenia go jakimś dodatkiem mniej lub bardziej tłustym.

Pisząc o mieszance kwasów masz na myśli mało- i wielkocząsteczkowy? Bo jeśli tak - to owszem jest to dobry pomysł dla nawilżenia tłustej skory ale też z domieszką czegoś łagodzącego ściąganie skóry."

A tutaj podsumowanie:

"Humektantów potrzebuje właściwie każda cera. Dobre nawilżenie skóry jest podstawą jej dobrego wyglądu. Rzeczą najważniejszą jest znalezienie właściwych proporcji między składnikami nawilżającymi, a natłuszczającymi. Ja np. mam suchą skórę, która nie produkuje dostatecznej ilości sebum (czasem myślę, że nie produkuje go w ogóle), co przyczynia się do tego, że woda nie napotykając bariery ucieka ze skóry jak z dziurawego wiadra - w przypadku suchej skóry więc, o ile nie doprowadziło się do jej odwodnienia źle dobranymi kosmetykami (zbyt agresywne środki myjące, intensywne zabiegi, etc.) najważniejsze jest uszczelnienie bariery ochronnej. Jeżeli się tego zaniedba i skóra się odwodni, wówczas trzeba ją nawilżyć, dbając jednocześnie by zabezpieczyć ją przed ponowną ucieczką wody. Należy pamiętać, że odwodnienie może się przydarzyć każdej cerze, jest to stan skóry, a nie rodzaj, tak jak skóra sucha, tłusta czy mieszana. Jeżeli więc osoba suchoskóra będzie używała lekkich kremów, bez dostatecznej ilości emolientów jej skóra się odwodni. Jeżeli z kolei osoba tłustoskóra będzie używała kremów zbyt ciężkich dorobi się pewnie zaskórników. Sebum, które wydziela jej skóra uszczelnia naskórek i dzięki temu nie potrzebuje takiej pomocy z zewnątrz jak skóra sucha. Istotny jest tu też wiek - młoda cera nie odwadnia się tak łatwo, starsza niestety już znacznie łatwiej. Jeżeli Twojej skórze Humektan służy tak dobrze, to pozazdrościć - znalazłaś odpowiedni krem dla siebie, w dodatku o przyzwoitej cenie. "
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-07-31 o 11:22
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:28   #53
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
O zelu hialuronowym w poprzedniej czesci wklejalam wyszukane przeze mnie cytaty . Zczym i w jakich proporcjach najlepiej go mieszac w zaleznosci od rodzaju cery . Tak sie zastanawiam czy nie opracowac tego tematu jakos lepiej i zeby ktos podpial go na forum? Bo czesto tez pada watek o tym,ze zel wysusza i cos z nim nie tak
Bardzo chętnie bym o tym poczytała - mogę prosić o wskazanie gdzie w poprzedniej części znajdę Twój post o HA?
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 14:03   #54
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie bym o tym poczytała - mogę prosić o wskazanie gdzie w poprzedniej części znajdę Twój post o HA?
Najwazniejsze informacje wkleilam wyzej w poprzednim poscie Nie zauwazylas?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 18:11   #55
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Głównie chodzi mi o tą kwestię :
Cytat:
Zczym i w jakich proporcjach najlepiej go mieszac w zaleznosci od rodzaju cery .
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 19:50   #56
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Głównie chodzi mi o tą kwestię :
No to wszystko jest napisane w poscie powyzej Z tymoi proporcjami chodzi tylko o to,ze jak masz sucha skore to wiecej oleju mieszasz z zelem hialuronowym a jak tlusta to dajesz wiecej zelu hialuronowego niz oleju. Ale nie kladziemy go solo, bo sam wysusza,wiec zawsze musi miec towarzysza.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-07-31 o 19:53
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 20:30   #57
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Tak, nie kocham go ;P Ale wielu osobom przypadł do gustu.
Chyba przeszkadza mi w nim ekstrakt z lukrecji. Lepi się na skórze, moje naczynka paradoksalnie były pobudzone przez ten tonik. Nie mogłam doczekać się, aż się skończy. Już o niebo lepiej sprawował się u mnie tonik BHA 2% (ale nie miałam z BU, sama zrobiłam).
Mi z kolei BHA 2% nie podszedł za bardzo bo nieco mnie wysuszył i tak właściwie nie widziałam po nim żadnej zmiany
Ale może jeszcze kiedyś go zamówię na zasadzie "może druga próba będzie bardziej pomyślna"
PHA 6% już zamówiłam, więc cóż... czekam na paczkę i próbujemy
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 09:00   #58
aniaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zachęcona bardzo pozytywnymi komentarzami postanowiłam zrobić zakupy w BU. Mimo przeczytanych opisów mam dylemat co dokładnie zamówić.
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, z dużą ilością zaskórników, pojawiają mi się małe krostki a do tego mam problem z naczynkami i sporo blizn potrądzikowych. Na pewno chciałabym zamówić peeling enzymatyczny i hydrolant oczarowy. Czy moglibyście mi zasugerować jakie inne produkty powinnam jeszcze wybrać? Myślałam nad kremem rozjaśniająco-wygładzającym AZELO/BHA, olejem tamanu, jakimś olejkiem (np. lemon), tonikiem z kwasami AHA/BHA 10% i do nawilżenia żel hialuronowy.
Wiadomo, że nie można wszystkiego naraz
stosować, dlatego ciężko mi się zdecydować co najlepiej wybrać.
Wiem, że pewnie podobne zapytania są już na forum, ale jest tak dużo wpisów, ze trudno jest je ogarnąć dla osoby która jest pierwszy raz na wątku

Edytowane przez aniaa20
Czas edycji: 2011-08-01 o 09:02
aniaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 09:19   #59
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Mi z kolei BHA 2% nie podszedł za bardzo bo nieco mnie wysuszył i tak właściwie nie widziałam po nim żadnej zmiany
Ale może jeszcze kiedyś go zamówię na zasadzie "może druga próba będzie bardziej pomyślna"
PHA 6% już zamówiłam, więc cóż... czekam na paczkę i próbujemy
Ja bardzo sobie chwale tonik PHA. Toniki z salicylem niestety tez mi nie podchodzą. Tonik PHA fajnie wygładza, nie podrażnia, absolutnie mnie nie wysusza. Jeśli chodzi o oczyszczenie skory, to efekt jest widoczny, ale robi to bardzo delikatnie i powoli. Jeśli ktoś oczekuje szybkich, spektakularnych efektów, to może być za slaby. Jestem z niego bardzo zadowolona, ale chętnie spróbowałabym większego stężenia, wiec zastanawiam się, czy nie skorzystać z przepisu na mazidłach następnym razem

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Zachęcona bardzo pozytywnymi komentarzami postanowiłam zrobić zakupy w BU. Mimo przeczytanych opisów mam dylemat co dokładnie zamówić.
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, z dużą ilością zaskórników, pojawiają mi się małe krostki a do tego mam problem z naczynkami i sporo blizn potrądzikowych. Na pewno chciałabym zamówić peeling enzymatyczny i hydrolant oczarowy. Czy moglibyście mi zasugerować jakie inne produkty powinnam jeszcze wybrać? Myślałam nad kremem rozjaśniająco-wygładzającym AZELO/BHA, olejem tamanu, jakimś olejkiem (np. lemon), tonikiem z kwasami AHA/BHA 10% i do nawilżenia żel hialuronowy.
Wiadomo, że nie można wszystkiego naraz
stosować, dlatego ciężko mi się zdecydować co najlepiej wybrać.
Wiem, że pewnie podobne zapytania są już na forum, ale jest tak dużo wpisów, ze trudno jest je ogarnąć dla osoby która jest pierwszy raz na wątku
witamy A stosowałaś wcześniej kwasy? Bo ten tonik może być zbyt ostry, tym bardziej, ze piszesz o problemie z naczynkami.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:37   #60
Szara_fleur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 28
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Pisałam wcześniej, że prawdopodobnie serum azelo-oliwkowe spowodował u mnie wysyp kilku krostek, ale na szczęście szybko zniknęły i teraz jest w porządku. Nie musiałam nawet odstawiać, po kilku dniach same zniknęły.

Natomiast dla zainteresowanych: spytałam się BU czy można by do tego serum dodać olejek eteryczny z drzewka herbacianego albo cytrynowego. Chciałam trochę zwiększyć właściwości antybakteryjno-przeciwtrądzikowe i zespół mi odpisał, że nie ma problemu. Nie powinno żadnej reakcji być o ile powolutku po kropelce będzie się dodawać i mieszać. Trzeba uważać na rozwarstwienie.

Obecnie kończy mi się żel hialuronowy z alantoniną i pantenolem 5%. Świetnie się sprawdził przy mieszaniu z olejami do mojej cery. Kupiłam tą wersję, bo była jedną z najtańszych i miała dwa inne składniki nawilżające i łagodzące. Ale zastanawiam się nad inną wersją żelu. Może któraś z was ma doświadczenie w tej kwestii i używała kilku wariantów żelu hialuronowego? Czy się różnią wersje tych żeli? Który jest najlepszy do mieszania z olejem czy serum? Czytałam, że ten kwiatowy i najdroższy wcale taki super nie jest... Może wziąć podwójny, odżywczy albo peptydowy? Chociaż peptydowy jest typowo na zmarszczki, a ja takowych nie posiadam, więc może będzie za mocny...
Szara_fleur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.