Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 21:04   #31
tery i suzy
Raczkowanie
 
Avatar tery i suzy
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 189
GG do tery i suzy
Smile Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez canari Pokaż wiadomość
ehhh chętnie bym tam wróciła... uwielbiam oglądać te moje zdjęcia i sobie wspominac. Nigdy wcześniej nie byłam na Teneryfie a teraz bym z wielką chęcią nawet tam zamieszkala
Ja mam tak samo jak ty Bylam na Teneryfie w 2008 w grudniu na swiea i bylo bajkowo Gadam tez ciagle o tej wyspie choc juz troche minelo ta wyspa zauroczyla mnie tak ze codziennie przynajmniej raz ja wspominam Chcialabym tam mieszkac, bylismy tam 10 dni i zwidzilismy prawie wszystko a najlepiej to mi sie orki podobaly az mi sie lezka w oku kreci ze mnie tam nie ma. Byly to najwspanialsze wakacje mojego zycia tym bardziej ze moj maz mi sie oswiadczyl na el teide i splodzilismy tam kochanego synka Hotel mielismy 4* Moze znacie Noelia Sur? I jedzenie tam bylo bossssssssssskie Napewno tam wroce i juz mamy plany aby poleciec tam w grudniu tego roku ale odrazu mowie przynajmniej 14 dni bo dla mnie 10 to stanowczo za malo
ojjjjj z sie rozmarzylam:rol leyes: bedzie misie lepiej spalo
__________________
URODZIŁEŚ SIĘ 19 WRZEŚNIA... TEGO DNIA ŚWIAT NA CHWILĘ STANĄŁ W MIEJSCU... OD WTEDY NIC JUŻ NIE JEST TAKIE SAMO... KOCHAMY CIĘ SYNECZKU...

NASZ SLUB : AMOR OMNIA VINCIT...
tery i suzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:56   #32
ater_ater
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 18
Dot.: Teneryfa - ale mieszkanie

Witam
Dziewczyny, pytanie moje takie:
na Teneryfę nie chcę na wakacje, chcę się tam przeprowadzić. Powiedzcie mi, jeśli wiecie, jakie są tam koszty utrzymania domu/mieszkania, ceny energii itd. Jak się żyje, jeśli jest się Polką na Teneryfie?
Czy łatwo/trudno jest kupić mieszkanie/dom? Są jakieś dziwne przepisy?
ater_ater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:35   #33
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Odswiezam wąteczek
8 wrzesnia wybieram sie na południe Teneryfy do Playa de las Americas

Moze jakas wizazanka podzieli sie wrazeniami z pobytu na najwiekszej z wysp Kanaryjskich...?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac

Edytowane przez Mell_xx
Czas edycji: 2010-07-25 o 14:59
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 09:25   #34
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
Odswiezam wąteczek
8 wrzesnia wybieram sie na południe Teneryfy do Playa de las Americas

Moze jakas wizazanka podzieli sie wrazeniami z pobytu na najwiekszej z wysp Kanaryjskich...?
a co bys chciala wiedziec konkretnie, bo o wszystkim nie da sie napisac........
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 14:56   #35
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
a co bys chciala wiedziec konkretnie, bo o wszystkim nie da sie napisac........

sporo juz przeczytałam o Teneryfie i Ciebie Sansado widziałam juz w innych watkach (zazdroszcze, ze tam mieszkasz)
Nie moge sie doczekac, kiedy ta piekna Wyspę zobacze...
Mielismy juz wybrany Hotel, ale z niego zrezygnowalismy, wiec nadal zastanawiam sie miejscem. Najbardziej biore pod uwagę Las americas i Los Christianos.
Troszke martwia mnie te ciemne plaze...
Czy Tobie sie podobają?
Gzie znajde piekne, zółte plaze? Moze gdzies w poblizu wybranych przeze mnie miejscowsci?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 13:03   #36
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Mell_xx , las americas ok ale tylko playa fanabe, bahia del duque, parque santiago etc, centrum straszne jest, nie odpoczniesz. Los cristianos ja osobiscie bardzo lubie.
co do ciemnych plaz to one tutaj w centrach turyystycznych nie sa takie calkiem czarne, jest to ciemny piach wymieszany z zoltym piaskim, wiec taka szarawa ta plaza sie robi. Zolta , zlota plaza jest na polnocy za Santa cruz, ok 100 km od los cristianos, Las Teresitas, bardzo ladna plaza, ale nie wiem czy bedziez miala ochote tyle jezdzic.
Czarne typowe plaze wulkaniczne sa w Los Gigantes , EL Medano, Alcala, itd.
Podaj nazwy hoteli ktore Cie interesuja to Ci napisze co i jak.....
Sorry za pozna odpowiedz ale mam rodzine i przyjaciol na wakacjach wiec lekko zakrecona jestem
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:47   #37
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Spadłas mi z nieba Cansado
Szperam w tym necie (tyle ile moge bo mam małe dziecko) i juz sama nie wiem jakie miejsce wybrac...
Bylam zdecydowana na Las Americas, wybierałam wsrod hoteli (4gwiazdki)Dream Noelia, Granada Park,Gala, Sol Tenerife,niestety zaden nie odpowiadal mi do konca...
Teraz zaczełam myslec, czy nie wybrac sie gdzies indziej, bo przeciez imprezowac z dzieckiem i tak nie bedziemy...
Wiem o tej ładnej plazy Las Teresitas troszke daleko jest od Las Americas...
Moze polecisz mi miejsce, zalezy mi na ładnej duzej i moze nie przeludnionej plazy, fajnym miesteczku gdzie mozna pochodzic. Wynajmiemy samochod wiec w niektore miejsca i tak sie dostaniemy...
Widzialam ciekawy hotel w Los Gigantes, ale czy tam jest ładna plaza?
Playa Del Duque podobno jest ładna, niestety zaden hotel w Dream Tours (gdzie szukam) nie rzucil mi sie w oczy.
Powiedz mi cos wiecej o pogodzie w polowie wrzesnia, lepiej wybrac południe?
..i ostatnie pytanie
konieczna jest klimatyzacja?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 20:13   #38
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Nikt się nie wybiera naTeneryfę, szkoda, ze nie mam z kim pogadac...
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:32   #39
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

właśnie wróciłam z teneryfy, więc mogę pomóc .

Las Americas bym odradzała- my bylimy całkiem po przeciwnej stronie wyspy w puerto de la cruz. Tylko nie wiem, czy w połowie września nie będzie tam zimno, bo teraz było ciepło dość (ale nie gorąco), ale pogoda dość zmienna- tylko przez 4 dni na 7 było słońce. Z kim nie romawiałam (w tym z wieloma osobami, które nie pierwszy raz były na teneryfie) to odradzał las americas- ze glośno, "amerykańsko" itp. A jak się chce zobaczyć to to godzina drogi z północy- można wynająć auto
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 19:27   #40
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Ooo super!

Jak wspominasz wyspę?
Co zwiedziliscie?
my zdecydowalismy sie juz na hotel, termin, i mamy rezerwacje wiec jednak Las Americas zostanie...
To jest podobno juz pod koniec, blizej Los Cristianos, z tego co sie dowiedziałam w okregu hotelu jest spokojnie.
Zastanawiałam sie nad północą,ale obawiałam sie pogody pod kniec wrzesnia...
na jakich plazach byliscie? Widzialas południowe plaże?
Lot byl z Polski?
My lecimy z Niemiec na 10 dni. Lotu sie oczywiscie obawiam mimo, ze lecialam juz wiele razy. Za kazdym razem boje sie bardziej. Teraz pierwszy raz wsiade do samolotu z ponad rocznym synkiem.
Nasze linie to Iberia...
Pozdrawiam
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 23:55   #41
mdrmedia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Teneryfa
Wiadomości: 4
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

heeee Teneryfa jest super przez cały rok, poczytajcie - teneryfa 24.pl
i tam forum i pogoda
Pozdrawiam
__________________
marzenia ...
mdrmedia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 23:57   #42
mdrmedia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Teneryfa
Wiadomości: 4
Dot.: Teneryfa

eeeee Teneryfa jest super na cały rok
poczytajcie teneryfa 24.pl/
tam o pogodzie i jest także forum
Pozdrawiam
__________________
marzenia ...
mdrmedia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 17:36   #43
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
Ooo super!

Jak wspominasz wyspę?
Co zwiedziliscie?
my zdecydowalismy sie juz na hotel, termin, i mamy rezerwacje wiec jednak Las Americas zostanie...
To jest podobno juz pod koniec, blizej Los Cristianos, z tego co sie dowiedziałam w okregu hotelu jest spokojnie.
Zastanawiałam sie nad północą,ale obawiałam sie pogody pod kniec wrzesnia...
na jakich plazach byliscie? Widzialas południowe plaże?
Lot byl z Polski?
My lecimy z Niemiec na 10 dni. Lotu sie oczywiscie obawiam mimo, ze lecialam juz wiele razy. Za kazdym razem boje sie bardziej. Teraz pierwszy raz wsiade do samolotu z ponad rocznym synkiem.
Nasze linie to Iberia...
Pozdrawiam
wyspa jest cudna. mimo, że malutka to tak różnorodna, że trudno to opsiać . Od krajobrazów na prawdę ksieżycowych do przeeeebujnej roślinności .

Właśnie pod koniec września moze nie być pogody na północy :9 . Juz teraz gorąco nie było.
Byliśmy na wycieczce objazdowej w koło wyspy (czyli w skrócie Teide, Las Americas, Los Gigantos, Drago...) takze plaże południowe również widziałam. Są ładne, szerokie i czyste (przynajmniej tam gdzie nas zaprowadzili )

Lecieliśmy z Polski z KAtowic, nie pamiętam jakimi liniami, ale innymi niż Wy.
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 18:45   #44
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Mell_xx , bardzo Cie przepraszam , nie wiem jak ale przeoczylam PW
Wlasnie doczytalam ze jednak stanelo na LA. Jesli masz blisko do Cristianos, to bardzo fajnie bo wlasnie C to takie miasteczko do pochodzenia, bardzo malutkie.....ale z atmosfera. chyba moje ulubione poza Playa San Juan........
Plaza pomiedzy LA i C jest bardzo duza i szeroka, dla rodzin z dziecmi OK, juz bedzie po sezonie szkolnym wiec powinno byc mniej tloczno.
Na pewno we wrzesniu bedzie bardzo goraco, przez ostatnie lata najgoretszy miesiac w roku to.....pazdziernik. Mowa oczywsicie na poludniu, bo na polnocy to inna bajka.
Ja mieszkam poza rejonem turystycznym ale pracuje w los cristianos

Nie wiem na ile jedziesz ale na Taby zobaczyc wyspe warto wynajac samochd na kilka dni. Jedziesz gdzie i kiedy chcesz, zatrzymujesz sie wg wlasnego widzimisie, a ceny sa dobre, taniej niz 10 lat temu

Nie wiem co jeszcze chcialabys wiedziec, ale pisz, juz bede uwazac na PW

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mdrmedia Pokaż wiadomość
heeee Teneryfa jest super przez cały rok, poczytajcie - teneryfa 24.pl
i tam forum i pogoda
Pozdrawiam
Reklama jest PLATNA na Wizazu!
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 19:55   #45
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Mell_xx , bardzo Cie przepraszam , nie wiem jak ale przeoczylam PW
Wlasnie doczytalam ze jednak stanelo na LA. Jesli masz blisko do Cristianos, to bardzo fajnie bo wlasnie C to takie miasteczko do pochodzenia, bardzo malutkie.....ale z atmosfera. chyba moje ulubione poza Playa San Juan........
Plaza pomiedzy LA i C jest bardzo duza i szeroka, dla rodzin z dziecmi OK, juz bedzie po sezonie szkolnym wiec powinno byc mniej tloczno.
Na pewno we wrzesniu bedzie bardzo goraco, przez ostatnie lata najgoretszy miesiac w roku to.....pazdziernik. Mowa oczywsicie na poludniu, bo na polnocy to inna bajka.
Ja mieszkam poza rejonem turystycznym ale pracuje w los cristianos

Nie wiem na ile jedziesz ale na Taby zobaczyc wyspe warto wynajac samochd na kilka dni. Jedziesz gdzie i kiedy chcesz, zatrzymujesz sie wg wlasnego widzimisie, a ceny sa dobre, taniej niz 10 lat temu

Nie wiem co jeszcze chcialabys wiedziec, ale pisz, juz bede uwazac na PW

!
Cansado wiec nie zauwazyłas wiadomosci ufff
Ja pomyslłam, ze Ci sie narzucam przez ta wiadomosc i dlatego mi nie odpisałas.
Wycieczka juz opłacona 19.09 na 10 dni. Nasz hotel to Noemi Sur. Jak na 4gwiazki to niedrogi i całkiem przyzwoity mi sie wydał na zdjeciach. Wiesz gdzie on sie znajduje dokładnie? Wiem, ze wiele osob uwaza plaze Del Duque za najładniejsza i wiesz moze jak daleko jest ona od mojego hotelu?
Samochod wypozyczymy na 7 dni. Przegladałam wyporzyczalnie w necie i chyba dopiero na miejscu bedziemy szukac. Moze polecisz mi jakąs niedrogą?
Mowisz, ze bedzie gorąco? Wieczory tez cieple?
Strasznie sie ciesze, ze sie odezwałas, bo ja juz żyję tym wyjazdem i w razie jakis pytan skorzystałabym z Twojej dobroci i zapytala....
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 21:32   #46
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Mell_xx , naprawde Cie przepraszam. az wstyd, no ale.....

A Twoj hotel to nie czasem Noelia Sur? bo taki tylko mi do glowy przychodzi pomiedzy LA i C. Jesli Noelia to goscie swego czasu chwalili, ja tam kiedys na fitnes chodzilam ale to bylo dawno temu.

Blisko masz do bardzo fajnego centrum handlowego zwanego Parque Santiago. tam wlasnie miesci sie wiele sklepow perfumerii, tam sa tez pokazy fontann+ muzyka + gra swiatel o godz 21.00. Noca oblegane, bardzo popularne miejsce na spacery+ bardzo fajne bary i promenady. Aha no tam jest tez tzw mini golf, ale ja to polecam mini golfa/crazy golf aby isc popatrezc na przepiekna kolekcje niezwyklych kaktusow, Nie trzeba grac, mozna pochodzic pomiedzy grajacymi za darmo. nikt nikogo tam nie goni.
Zwlaszcza wieczorem podswietlone wygladaja przepieknie, no i maja niezwykle, przeolbrzymie okazy!

Na del duque samochodem to jakies 10 -15 min autostrada. No i Del dugue wyglada bajkowo, szczegolnie wieczorem, bardzo zadbana promenada, przepieknie podswietlona, super bary, restauracje. Warto naprawde na drinka na lody tam wyskoczyc wieczorem. Obok piekne plaze ale nie rozumiem dlaczego na Del duque nie ma ani jednego prysznica aby sie splukac, oprocz tego do nog......
Hmm...najbardziej lux plaza i taka mina.........

A od swojego hotelu bedziesz miec blisko do Outletu Bennetton przy samiutenkiej plazy, czasami nic sie tam nie kupi ale czasami bardzo fajne rzeczy mozna wyszperac, chociaz na pierwszy rzut oka wyglada jak lepszy lumpex,
Moja kuzynka kupila tam dzinsy B za 6 euro!!!! a ja sweterek za 3.99 wiec MUSISZ wyskoczyc, obok jest Benetton Outlet dla dzieci
Tylko dopytaj sie rezydentki albo na recepcji ktory bo jest tez obok normalny B gdzie ceny sa hmm..wyzsze


Co do samochodow, ja najtaniej dla mojej rodziny znalazlam w Europcar maja punkt na lotnisku, tydzien to chyba 190-200 euro ze wszystkim.
No to tyle, zmykam na razie, jak cos to pisz,
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 22:29   #47
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada, a masz może jakieś informacje o hotelu barcelo santiago? wybieram się tam pod koniec września mamy w planach wypożyczenie samochodu, na jakieś 3-4 dni, może to troszkę głupie pytanie ale jak jest z parkingami? Jadąc do Siam i Loro chyba nie ma z nimi problemu, ale w innych miejscach? I gdzie najlepiej zrobić zakupy? jakieś pamiątki itp...
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:59   #48
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansado jejku jakie cenne informacje. W żadnym przewodnku bym tego nie wyczytała
Jasne, ze moj hotel to Noelia Sur Moj tz raz tak tę nazwe przekręcił i od tej pory ciagle się mylę.
Outlety jak najbardziej mile widziane tymbardziej dla dzieci, bo teraz kupowanie dla synka sprawia mi najwiekszą frajdę.

Napisałas, ze najmniejszy koszt wynajmu auta na tydzien to ok 200 euro... Gdzies wyczytałam, ze w Orcar mozna za niewiele ponad 100e Patrzyłam na ich strone i niby to prawda. Znasz tą firmę?

Czyli na Del Duque trzeba bedzie dojechac autem, myslałam, ze moze pieszo dojdziemy, ale to zaden problem skoro i tak auto bedzie.

Jesli jeszcze bedę miała jakies zapytanko to tu sie odezwę na watku

Jak Ci się tam żyje? Co najbardziej urzekło Cie na tej wyspie?

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Sandy Hotel wydaje sie ciekawy. Oglądałam go juz wczesniej,bo widoki z niego piękne. Nie pamietam tylko jak ta tam była sytuacja z plażą?
Na długo sie wybierasz? Jesli mozesz zdradzic to ile wyniosła Cie wycieczka? Z Polski?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 12:28   #49
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Mell_xx, znajomi moich rodziców byli w Noelia Sur, byli bardzo zadowoleni

Co do samochodu, na jakimś forum widziałam, że chwalą - http://www.teneryfarentacar.pl/polr_naszeceny.shtml nawet można po polsku się dogadać

Wybieram się na 2 tygodnie z Itaki, wyszło od osoby 4519 zł, drogo, ale mam nadzieję że warto W katalogu piszą, że do plaży niby 200 metrów... się okaże jak będzie a ile Ciebie Noelia kosztuje?
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!

Edytowane przez _Sandy
Czas edycji: 2010-08-25 o 12:29
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 12:56   #50
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez _Sandy Pokaż wiadomość
Mell_xx, znajomi moich rodziców byli w Noelia Sur, byli bardzo zadowoleni

Co do samochodu, na jakimś forum widziałam, że chwalą - http://www.teneryfarentacar.pl/polr_naszeceny.shtml nawet można po polsku się dogadać

Wybieram się na 2 tygodnie z Itaki, wyszło od osoby 4519 zł, drogo, ale mam nadzieję że warto W katalogu piszą, że do plaży niby 200 metrów... się okaże jak będzie a ile Ciebie Noelia kosztuje?
Dzieki za link, zaraz zajrzę
Drogo wyniosła Twoja wycieczka, ale to pewnie all inclusive?
My lecimy z Niemiec bo mamy blisko -Mieszkamy w Holandii i wycieczka na 10 dni HB ok 2800zł a ta sama opcja z Pl do tego samego hotelu ok 3100 ale na 7 dni!!!!
kiedy lecisz i jakimi liniami?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Zobaczcie ta wyporzyczalnie, ceny tu są najnizsze ze wszystkich jakie widzialam. Cansado znasz ich?
http://www.arcarhire.com/car-hire/car-hire.php
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 13:55   #51
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

a Barcelo Santiago to nie przy los gigantes, cos tak mi sie kojarzy, niestey nie znam zbyt dobrze tej okolicy bo to ode mnie ok 30 km. z tego co pamietam to tam wlasnie jest przeurocza czarna plaza z naturalnym wulkanicznym piaskiem otoczona palmami.

Zakupy to ciezka sprawa wlasciwie nie wiadomo co przywiezc jako pamiatke, ale jesli chodzi o rzeczy spozywcze to najtansze sa supermarkety MERCADONA.

Orcar wypozyczalnia swego czasu podawala ceny za wynajem ale bez ubezpieczen, i jak sie u nich podliczylo wszystko to bylo dosc drogo.
z kolei Auto reisen to bardzo dobra firma, maja rowniez punkt na lotnisku.

Wlasnie weszlam na AR i Orcar no racja oferty maja za 100 euro za tydzien we wrzesniu . Tylko doczytajcie warunki. Wszystkie wypozyczalnie podaja ceny dla kierowcy/ow powyzej 27 roku zycia i z prawem jazdy min 2 letnim. Jesli nie masz tyle lat to dopytaj a jesli prawo jazdy masz krocej niz rok to pewnie ubezpieczenie bedzie wyzsze.

Parkowanie - na ulicach sa miejsca , coraz wiecej ale tez coraz wiecej samochodow, sa platne parkingi ale wiadomo nie chcemy placic. wiec trezba chwileczke pokrazyc po ulicach i poszukac, oczywiscie przy plazach tlok, wiec czesto gesto parkuje sie dalej i trzeba dojsc. Na el duque np parking w podziemiach centrum 1 h bezplatny powyzej placimy, czyli na kawe, wejsc do kilku sklepow i zmykac. Takie informacje sa przy wjazdach na parkingi.
Mercadona ma parkingi bezplatne jesli robimy zakupy, nalezy im podac bilet z parkingu i dostajemy pieczatke na bezplatny parking. Coraz wiecej sklepow Mercadona ma tez system ze na rachunku jest kod paskowy ktory przykladamy do czytnika jak wyjezdzamy z parkingu. nie dluzej niz 2 h. no i tzreba poprosic o parking przed placeniem, . Uwaga na M w Santa cruz tam aby miec darmowy parkingczesto sa wymagane zakupy za min 10 euro .

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-08-25 o 13:56
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 15:22   #52
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cytat:
Napisane przez Mell_xx Pokaż wiadomość
Dzieki za link, zaraz zajrzę
Drogo wyniosła Twoja wycieczka, ale to pewnie all inclusive?
My lecimy z Niemiec bo mamy blisko -Mieszkamy w Holandii i wycieczka na 10 dni HB ok 2800zł a ta sama opcja z Pl do tego samego hotelu ok 3100 ale na 7 dni!!!!
kiedy lecisz i jakimi liniami?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Zobaczcie ta wyporzyczalnie, ceny tu są najnizsze ze wszystkich jakie widzialam. Cansado znasz ich?
http://www.arcarhire.com/car-hire/car-hire.php
Tak, all inclusive mamy U nas w ogóle sporo ofert jest droższych, tylko doliczając dojazd do np. Niemiec na lotnisko, wyjdzie na to samo... Lecę pod koniec września, a linie to Travel Service.

Cansada - Santiago przy Los Gigantes jest dziękuję za info

----------------------------------------
i jeszcze mam jedno pytanie słyszałam, że Teneryfa to strefa wolnocłowa, chciałabym kupić perfumy jak to tam wygląda? czy są oryginalne? gdzie najlepiej i najtaniej je kupić?
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!

Edytowane przez _Sandy
Czas edycji: 2010-08-26 o 11:13
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 11:24   #53
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada powiedz mi jeszcze czy ta plaza w poblizu Noelii Sur jest czysta, tzn czy woda jest tam czysta? i gdzie wieksze fale, na tej własnie, czy Del duque?
Jak Ty masz fajnie tam w tym ciepełku. To w Holandii od kilku dni szaro, wietrznie i deszczowo, prawdziwie jesiennie
Jak fajnie musi byc bieszkac w takim ciepłym, slonecznym kraju.
Tutaj znow musze myslec, ze trzeba kupic buty, cieple swerty, kurtke....
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 12:31   #54
korkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

[QUOTE
na pewno cena jest niższa w Last Minute,więc może trafię,daleko jeszcze do tego
[/QUOTE]
też liczę na LM
korkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 18:52   #55
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Z ta strefa bezclowa to nie do konca to ja bym sie zgodzila. niektore rzeczy sa tansze inne prawie wcale. W tym momencie jest sporo ofert bo sprzedaz wszedzie spada i tak mozna trafic na oferty do -30% na wybrane perfumy, chociaz czesto gesto to linie do pielegnacji ciala sprzedaja w takich ofertach a perfumy -20% . Ale zdarza sie ze 100ml -30 % czyli wychodzi czasem taniej jak 50 ml bez oferty. Kosmetyki sa oryginalne jesli bedziesz je kupowac w perfumeriach a nie u Azjatow. Perfumerii tutaj wiecej niz sklepow spozywczych chyba. Sa olbrzymie! ale o nowosci ciezko.


Plaza przy Noelia jest czysta, mozna sie kapac spokojnie, ale sa miejsca tam gdzie sa bardzo duze fale, zobaczysz z promenady, tam wowczas nie ma ludzi tylko widzisz surfingowcow. nota bene niektorzy to wyzsza szkola jazdy, no i miejscami jest kamienisto, badz tez skaly, ale juz kilka metrow dalej na bank znajdziesz paiszczyste plaze.
Del Duque ma jeden koniec blizej zamku bardzo niebezpieczny bo nagly spadek dna oceanu i wysokie fale, z drugiej strony plazy jest spokojnie dla dzieci, chociaz tam mniej turystow a wiecej tubylcow. Z tamtej strony tez nie ma lezakow do wynajmowania, usluga dosc droga chyba 5 euro od lezaka za dzien i 7 od parasola.
Nie wysiedzisz z dzieckim tyle czasu wiec warto kupic tzw karimaty z gabki za 2-3 euro sztuka i parasol na miejscu za o 5 euro na plaze aby oslonic siebie i dziecko od slonca. Wydatek jednorazowy i wozicie ze soba wszedzie samochodem.

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-08-29 o 18:53
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 19:33   #56
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada, jak dobrze że jesteś tutaj takich informacji nigdzie nie ma )

Do końca września jeszcze trochę a ja już planuję gdzie pojadę jak będę na miejscu jednym z celów jest Masca. Zastanawia mnie jedynie droga, którą się tam jedzie... widziałam na mapie z googli, że jest bardzo wąska, cały czas pod górę... Mam tylko nadzieję, że wjeżdżając pod górę da się jakoś minąć auta jadące na dół?
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:09   #57
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Cansada dziekuje
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:06   #58
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Sandy jesli na Maske bedziesz jechac z poludnia od strony Los Gigantes to w Santiago skrecasz ( bardzo maly znak zaraz przy kosciolku w lewo) i najpierw troche jest pod gore waska droga, punkt widokowy, ale pozniej jest w dol jeszcze wezsza. Zjechac i wjechac sie da, widoki, wrazenia niezapomniane. Nie tylko z samochodami bedziesz sie mijac ale rowniez przy odrobinie szczescia z autobusem, kierowcy lokalni na tej trasie zanim wjada w zakret trabia , ostrzegaja ze nadjezdzaja wiec sluchaj . Maska jest przepiekna, chociaz bardzo skomercjalizowana przez ostatnie lata. Jak juz bedziesz w Masce, to podejdz do malutkiego baru prowadzonego przez goscia urodzonego w Masce zaraz przy Muzeum, sa strzalki, wiec trafisz jakies 200-300 m od centrum dla turystow w gore,. Gwarantuje Ci najlepsze widoki i wspanialy sok swiezo robiony z tego co akurat rosnie w ogrodzie + domowej roboty chleb. Tylko bron Boze nie pyta go o menu, zapytaj co ma, bedzie to sok, wino, piwo + tapas, poda ci swiezy chleb pieczony z kozim serem, szynka serrano, oliwkami. PYCHA!!!!! na kilku poziomach ma tarasy ze stolami i krzeslami, kazde z innej parafi, ale wszystko wyglada bardzo klimatycznie. wiec tam warto pojsc i usiasc na godzinke. Nie pij za duzo wina bo droga powrotne bardzo zdradliwa, stromo, slisko na kamieniach ...chyba ze wyjdziesz na ulice i wrocisz droga

Na Maske sa tez organizowane wycieczki trekkingowe, potrzebne obuwie do chodzenia po gorach, bez tego pzrewodnik Cie nie wezmie.
Do Maski minibusem , zejscie przepieknym wawozem w dol, na dzika plaze, kapiel w oceanie i odbior stateczkiem. Lunch na statku/katamaranie, i do domu. W drodze p[owrotnej bedzieci plynac przy naturalnych zerowiskach walenii i delfinow. tak tak po prostu zobaczysz delfiny w naturalnym srodowisku. Chyba ok 50 euro kosztuje ta przyjemnosc ale Maski nie zapomnisz nigdy.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:35   #59
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

najważniejsze, że da się w ogóle z czymkolwiek na tej drodze minąć bo się obawiałam, że to taka jakby jednokierunkowa i jak ktoś z góry pojedzie to koniec

a jak tylko jakiś czas temu widziałam zdjęcia z Masca w internecie to wiedziałam już, że muszę to zobaczyć na własne oczy ta wycieczka o której napisałaś na pewno ciekawa, zobaczę jeszcze co i jak
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 16:45   #60
sushi_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Teneryfa koncem wrzesnia? porady, wrazenia, doswiadczenia...

Witam serdecznie!
Temat, który zapoczątkowała _wanilka_ spadł mi jak z nieba
18 września zamierzam wypowiedzieć sakramentalne TAK w Los Cristianos Chcielibyśmy po mszy z narzyczonym (a wtedy już mężem) zaprosić świadków na "weselny" obiad do jakiejś klimatycznej restauracji, tudzież knajpki, najlepiej z muzyką na żywo. I tu ogromny uśmiech do wszystkich, którzy mają tam swoje wypróbowane i godne polecenia lokale?
sushi_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.