Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 10:58   #31
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Pomoglo? Pomoglo. Setki drozszych kosmetykow nie dalo nawet cienia takiego efektu.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:29   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Pomoglo? Pomoglo. Setki drozszych kosmetykow nie dalo nawet cienia takiego efektu.
2 tygodnie to mało, żeby ocenić kosmetyk, bo długofalowo Biosilk może szkodzić ze względu na alkohol w składzie + proteiny jedwabiu, które nie u każdego się sprawdzają (zwłaszcza do codziennego stosowania). Na to skarży się część recenzentek na KWC. Generalnie w tym wątku nikt by nie polecił Biosilku na zniszczone i suche włosy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:33   #33
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Stosuje go dwa miesiace idzie juz trzeci. A roznice wyczulam po 2tyg. A jakie polecacie kosmetyki w takim razie? Bo jak jakies za astromiczne ceny to szkoda byloby mi kasy
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:04   #34
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Stosuje go dwa miesiace idzie juz trzeci. A roznice wyczulam po 2tyg. A jakie polecacie kosmetyki w takim razie? Bo jak jakies za astromiczne ceny to szkoda byloby mi kasy
Jeśli Ci Biosilk służy, to go używaj, tylko pamiętaj, że jak Ci się po jakimś czasie zaczną przesuszać, rozdwajać lub sianowacić końcówki, to będzie duże prawdopodobieństwo, że to jego zasługa.
Poza tym Biosilk to tylko preparat do ostatniego etapu pielęgnacji, jako zabezpieczenie i wygładzenie. Włosy potrzebują poza tym odżywek i masek. Chyba że ktoś ma naprawdę niezniszczalne owłosienie, któremu nic nieszkodzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:07   #35
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Stosuje juz jakis rok szampony i odzywki Johna Friedy dla farbowanych blondynek.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:13   #36
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Stosuje juz jakis rok szampony i odzywki Johna Friedy dla farbowanych blondynek.

no i już wiadomo czemu masz problemy z włosami
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:23   #37
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Od tej firmy szamponow? Problemy z wlosami mialam od kiedy pamietam. Od serii friedy dopiero odzyly. Kazdemu pasuje co innego.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 13:50   #38
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Od tej firmy szamponow? Problemy z wlosami mialam od kiedy pamietam. Od serii friedy dopiero odzyly. Kazdemu pasuje co innego.
a co ja ci się będę produkować jak wiesz swoje

jak uważasz że ci pomaga to żyj w swoim przekonaniu i nie pytaj na forum

co dziwne uważasz, że te kosmetyki ci pomogły a jednak 10 dni temu dodalas post żeby ci ktoś coś poradził na suche włosy
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 13:54   #39
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Od tej firmy szamponow? Problemy z wlosami mialam od kiedy pamietam. Od serii friedy dopiero odzyly. Kazdemu pasuje co innego.
Tylko że stosowanie ciągle nawet najlepszego kosmetyku może się włosom przejeść. W pielęgnacji jest potrzebny płodozmian

Podejrzewam, że skoro na ten Biosilk Twoje włosy dobrze reagują, to przyczyną tego mogły być proteiny jedwabiu w nim zawarte. Frieda dla blondynek nie zawiera żadnych protein i dla włosów potrzebujących ich może być na dłuższą metę za słaba, za mało odżywcza. Poszukałabym innych kosmetyków właśnie pod tym kątem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-02-17 o 14:11
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:26   #40
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że stosowanie ciągle nawet najlepszego kosmetyku może się włosom przejeść. W pielęgnacji jest potrzebny płodozmian

Podejrzewam, że skoro na ten Biosilk Twoje włosy dobrze reagują, to przyczyną tego mogły być proteiny jedwabiu w nim zawarte. Frieda dla blondynek nie zawiera żadnych protein i dla włosów potrzebujących ich może być na dłuższą metę za słaba, za mało odżywcza. Poszukałabym innych kosmetyków właśnie pod tym kątem.
Frieda dla wlosow farbowanych. Pomylilam sie. Wczesniej stosowalam dla blondynek.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
a co ja ci się będę produkować jak wiesz swoje

jak uważasz że ci pomaga to żyj w swoim przekonaniu i nie pytaj na forum

co dziwne uważasz, że te kosmetyki ci pomogły a jednak 10 dni temu dodalas post żeby ci ktoś coś poradził na suche włosy
Pomogly to nie znaczy ze sa takie jak bym chciala zeby byly. Wlosy odzyly ale nie ma super rewelacji, i po biosilku i po friedzie (ktora z reszta mi sie konczy). Kiedys trzeba zmienic szampon itd wiec zadalam wtedy pytanie. Pytam i prosze o waszym zdaniem godne polecenia sprawdzone produkty a nie o krytyke z gory. Kazdy ma inne wlosy ja mialam zawsze specyficzne i trudne. Poza tym stosujac rozne preparaty ktore nie pomagaly zaczelam siegac po rozne inne i te ktore dawaly jakis efekt zostawialam. Nie czytalam skladu bo sie na tym nie znam.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy

Edytowane przez CzekoladowyMus
Czas edycji: 2014-02-17 o 14:30
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:38   #41
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Frieda dla wlosow farbowanych. Pomylilam sie. Wczesniej stosowalam dla blondynek.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------



Pomogly to nie znaczy ze sa takie jak bym chciala zeby byly. Wlosy odzyly ale nie ma super rewelacji, i po biosilku i po friedzie (ktora z reszta mi sie konczy). Kiedys trzeba zmienic szampon itd wiec zadalam wtedy pytanie. Pytam i prosze o waszym zdaniem godne polecenia sprawdzone produkty a nie o krytyke z gory. Kazdy ma inne wlosy ja mialam zawsze specyficzne i trudne. Poza tym stosujac rozne preparaty ktore nie pomagaly zaczelam siegac po rozne inne i te ktore dawaly jakis efekt zostawialam. Nie czytalam skladu bo sie na tym nie znam.
no to ci mowie po raz kolejny, to co używasz i to działanie które jak mowisz ci pomogło, to efekt silikonow zwartych w tych produktach, żeby sobie dobrać pielęgnację musisz się choć trochę nauczyć o składach

używanie non stop tego samego szamponu i tej samej odzywki to zły pomysl, szczegolnie ze ten szampon ma sls ktory stale przesusza ci włosy

poczytaj forum, zobaczysz co dziewczyny polecają, bez sensem jest po raz kolejny tutaj wpisywać to samo

może i moja reakcja była zbyt ostra ale nie moge słuchac jak ktos mi mowi ze biosilk regeneruje czy jakas tam odżywka która pod względem chemicznym nie ma prawa tego robić

nie wiem jakie masz włosy proste fale czy kręcone, ale nieistotne, zajrzyj tutaj (jako, że włosy kręcone potrzebują większej uwagi, opisane są tutaj dobre metody pielęgnacji które też stosują dziewczyny "proste")
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737787

w pierwszej wiadomości masz wszystkie ważne info a w dzienniku regeneracji zobaczysz co dziewczyny używają
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 14:40   #42
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziekuje.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:00   #43
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Frieda dla wlosow farbowanych. Pomylilam sie. Wczesniej stosowalam dla blondynek.
To nawet gorzej, bo ta odżywka:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
jest nawet gorsza pod względem składu niż te do blondu. Co nie znaczy, że jest całkiem beznadziejna, ale nie nadaje się do samodzielnej pielęgnacji.
Dobierz sobie inny zestaw kosmetyków, zacznij od czegoś proteinowego. Spisy takich odżywek są na prawie każdym blogu włosowym.

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
no to ci mowie po raz kolejny, to co używasz i to działanie które jak mowisz ci pomogło, to efekt silikonow zwartych w tych produktach, żeby sobie dobrać pielęgnację musisz się choć trochę nauczyć o składach

używanie non stop tego samego szamponu i tej samej odzywki to zły pomysl, szczegolnie ze ten szampon ma sls ktory stale przesusza ci włosy

poczytaj forum, zobaczysz co dziewczyny polecają, bez sensem jest po raz kolejny tutaj wpisywać to samo

może i moja reakcja była zbyt ostra ale nie moge słuchac jak ktos mi mowi ze biosilk regeneruje czy jakas tam odżywka która pod względem chemicznym nie ma prawa tego robić

nie wiem jakie masz włosy proste fale czy kręcone, ale nieistotne, zajrzyj tutaj (jako, że włosy kręcone potrzebują większej uwagi, opisane są tutaj dobre metody pielęgnacji które też stosują dziewczyny "proste")
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737787

w pierwszej wiadomości masz wszystkie ważne info a w dzienniku regeneracji zobaczysz co dziewczyny używają
Jeśli Czekoladowy mus używa tej odzywki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
to nie jest to efekt silikonów, bo jest tam raptem jeden (na 22 składniki). Wybacz, że się czepiam, ale nagonka na silikony przybiera tak histeryczne rozmiary, że czuję się w obowiązku pisać o tym, że wadą części drogeryjnych odżywek nie są silikony, tylko brak innych składników.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:25   #44
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Takie mam kupilam w Niemczech kilka tyg. Temu. Opisu po PL nie ma.
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:32   #45
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To nawet gorzej, bo ta odżywka:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
jest nawet gorsza pod względem składu niż te do blondu. Co nie znaczy, że jest całkiem beznadziejna, ale nie nadaje się do samodzielnej pielęgnacji.
Dobierz sobie inny zestaw kosmetyków, zacznij od czegoś proteinowego. Spisy takich odżywek są na prawie każdym blogu włosowym.



Jeśli Czekoladowy mus używa tej odzywki
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html
to nie jest to efekt silikonów, bo jest tam raptem jeden (na 22 składniki). Wybacz, że się czepiam, ale nagonka na silikony przybiera tak histeryczne rozmiary, że czuję się w obowiązku pisać o tym, że wadą części drogeryjnych odżywek nie są silikony, tylko brak innych składników.

a nie ja nie jestem przeciwniczka silikonów własnie o to mi chodziło moze zle sie wysłowiłam, ja sama uzywam, ale w odzywkach gdzie oporcz nich jest coś więcej
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:54   #46
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Takie mam kupilam w Niemczech kilka tyg. Temu. Opisu po PL nie ma.
Skład odżywki:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behenamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Esters, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Lactic Acid, Parfum, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Glycerin, Glycine, Stearalkonium Chloride, Malic Acid, Stearoxypropyl Dimethylamine, C14-28 Isoalkyl Acid, Carthamus Tinctorius Seed Oil, C14-28 Alkyl Acid, Limnanthes Alba Seed Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Iodopropynyl Butylcarbamate, Lecithin, Butyrospermum Parkii, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Extract, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool

Odżywka ma głównie emolienty i silikon (też zresztą emolient). Co po zapachu to już mało istotne. Wygładzi włosy, zabezpieczy przed ucieczką wilgoci. Tylko coś musi tam tę wilgoć dostarczyć oraz odżywić włosy. W tej odżywce niczego takiego nie ma.

Szampon
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Lauric Acid, Parfum, Polyquaternium-7, Glycol Distearate, Benzyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Malic Acid, Glycine, PEG-12 Dimethicone, PPG-9, Stearoxypropyl Dimethylamine, C14-28 Isoalkyl Acid, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Caramel, C14-28 Alkyl Acid, Limnanthes Alba Seed Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Methylchloroisothiazolino ne, Stearyl Alcohol, Lecithin, Butyrospermum Parkii, Methylisothiazolinone, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool

Szampon jak szampon, skład ma długaśny, ze zwykłymi detergentami , gliceryną, SLS.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 17:53   #47
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Uuu moze czas zmienic szampon i odzywke... kupowalam rozne do moich wlosow od tanszych po drozsze i nic. Jedynie te cos daly jakis efekt. Jakie obecnie stosujecie dobre sprawdzone maski nawilzajace?
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:05   #48
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Uuu moze czas zmienic szampon i odzywke... kupowalam rozne do moich wlosow od tanszych po drozsze i nic. Jedynie te cos daly jakis efekt. Jakie obecnie stosujecie dobre sprawdzone maski nawilzajace?
A co miałaś wcześniej, ale konkretnie - marka, nazwa. Co Ci na pewno nie służyło i włosy wyglądały jeszcze gorzej?
Zainwestuj w jakiegoś proteinowca, skoro włosy lubią Biosilka, to może być z jedwabiem np Sleek Repair & Shine albo Anti-Age Organique.
Nawilżacz też się przyda, chociaż z wyborem jest większy problem, bo mało jest mocno nawilżajacych produktów, ale już dużo ma glicerynę, więc może to wystarczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:36   #49
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co miałaś wcześniej, ale konkretnie - marka, nazwa. Co Ci na pewno nie służyło i włosy wyglądały jeszcze gorzej?
Zainwestuj w jakiegoś proteinowca, skoro włosy lubią Biosilka, to może być z jedwabiem np Sleek Repair & Shine albo Anti-Age Organique.
Nawilżacz też się przyda, chociaż z wyborem jest większy problem, bo mało jest mocno nawilżajacych produktów, ale już dużo ma glicerynę, więc może to wystarczy.
Wczesniej uzywalam po dwie tuby johna friedy szamponu i odzywki go blonder (bialo zolta tuba) jeszcze wczesniej garnier doux? Czerwony z ozywka do konca butelek, wczesniej dove biala butelka ze zlotym jakis nutri oil bardzo nawilzajacy plus odzywka ze spł. Wczesniej gliskur bialy 2but z odzywka bez splukiwabnia, rozowy szampon gliskur 2 butelki z odz bez splukiwania i jeszcze wczesniej duza butelka szamponu syoss do wl suchych i znisz. Z odzywka ze spluk. I na poczatku dwa najwieksze szampony elseve czerwone do pasemek z odz do splukiwania. To tak od konca od kiedy pamietam.
Na pewno nie sluzyl mi zaden gliskur ani jego odzywki oraz elsev. Dove byl troszke lepszy ale efekt tylko chwilowy tak samo z syoss i garnier
Dzis kuzynka dala mi w prezencie taki zestaw bo sama dostala skads dwa. :
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy

Edytowane przez CzekoladowyMus
Czas edycji: 2014-02-17 o 18:43
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 00:00   #50
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dove Nourishing Oil
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html nawilżaczy nie ma.
Elseve do włosów z pasemkami jest żółty, czerwony Color Vive jest do farbowanych, więc nie wiem, który masz na myśli i co one konkretnie zawierają.
Garnier z olejem arganowym i żurawiną
http://camille-beauty.blogspot.com/2...-do-wosow.html
wygląda nieźle jako codzienna odżywka, ale nie jest ani zbytnio nawilżający ani odżywczy.

Gliss Kury mają wszystkie keratynę, nie każde włosy ją lubią. Jaki efekt miałaś po tych Gliss Kurach? Włosy były przesuszone, usztywnione czy jeszcze coś innego?

Odżywka Timotei nie jest nawilżająca. Ma emolienty, w tym dwa silikony i oleje, trochę parafiny.

Jeśli chcesz nawilżacz, to może być np maska aloesowa Natur Vital z drogerii Natura, maska Alterry (lepiej kupić wersję mini najpierw), Isana niebieska.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-02-18 o 09:55
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 01:02   #51
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dove Nourishing Oil
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html nawilżaczy nie ma.
Elseve do włosów z pasemkami jest żółty, czerwony Color Vive jest do farbowanych, więc nie wiem, który masz na myśli i co one konkretnie zawierają.
Garnier z olejem arganowym i żurawiną
http://camille-beauty.blogspot.com/2...-do-wosow.html
wygląda nieźle jako codzienna odżywka, ale nie jest ani zbytnio nawilżający ani odżywczy.

Garniery mają wszystkie keratynę, nie każde włosy ją lubią. Jaki efekt miałaś po tych Gliss Kurach? Włosy były przesuszone, usztywnione czy jeszcze coś innego?

Odżywka Timotei nie jest nawilżająca. Ma emolienty, w tym dwa silikony i oleje, trochę parafiny.

Jeśli chcesz nawilżacz, to może być np maska aloesowa Natur Vital z drogerii Natura, maska Alterry (lepiej kupić wersję mini najpierw), Isana niebieska.

garniery nie wszystkie maja keratyne chociazby awokado i karite

a te oleje w timotei to chyba maja byc nawilzajace, alkohol cetylowy i gliceryna tez?

to co w końcu nawilża? bo ja już nie wiem

skład odżywki dove jest nieaktualny, w sklepach jest ten:
http://ksiezycowaroza.blogspot.com/2...e-therapy.html
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2014-02-18 o 01:19
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:54   #52
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
garniery nie wszystkie maja keratyne chociazby awokado i karite

a te oleje w timotei to chyba maja byc nawilzajace, alkohol cetylowy i gliceryna tez?

to co w końcu nawilża? bo ja już nie wiem

skład odżywki dove jest nieaktualny, w sklepach jest ten:
http://ksiezycowaroza.blogspot.com/2...e-therapy.html
Tak, trzeba być czujnym Miałam na myśli oczywiście Gliss Kury.

Oleje nie nawilżają. Jak wszystkie inne emolienty, w tym także parafina i silikony zatrzymują nawilżenie, więc jeśli już to nawilżają pośrednio. Ale nie są humektantami - te nawilżają przez przyciąganie wilgoci do włosa. Gliceryna jest humektantem. Więc jeśli ktoś nie stosuje żadnych humektantów, to olej niczego nie nawilży ani nie zatrzyma żadnej wilgoci, bo nie będzie czego zatrzymywać.
Olejom są przypisywane zdecydowanie za duże możliwości.

Timotei Precious Oil to zdaje się ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ne-olejki.html
glicerynę ma zaraz przed parfum, więc trochę mało do nawilżenia.

Zalinkowany przez Ciebie Dove ma lepszy skład od tego w KWC, ale gliceryny dalej tam mało. Ewentualnie może komuś nie pasować olej kokosowy, jeśli włosy są zniszczone.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:22   #53
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, trzeba być czujnym Miałam na myśli oczywiście Gliss Kury.

Oleje nie nawilżają. Jak wszystkie inne emolienty, w tym także parafina i silikony zatrzymują nawilżenie, więc jeśli już to nawilżają pośrednio. Ale nie są humektantami - te nawilżają przez przyciąganie wilgoci do włosa. Gliceryna jest humektantem. Więc jeśli ktoś nie stosuje żadnych humektantów, to olej niczego nie nawilży ani nie zatrzyma żadnej wilgoci, bo nie będzie czego zatrzymywać.
Olejom są przypisywane zdecydowanie za duże możliwości.

Timotei Precious Oil to zdaje się ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ne-olejki.html
glicerynę ma zaraz przed parfum, więc trochę mało do nawilżenia.

Zalinkowany przez Ciebie Dove ma lepszy skład od tego w KWC, ale gliceryny dalej tam mało. Ewentualnie może komuś nie pasować olej kokosowy, jeśli włosy są zniszczone.

to ja nie rozumiem w takim razie po co na wizażu się praktykuje kilkugodzinne albo nocne olejowanie ?

ja lubię tę odżywkę:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=823220

co jeszcze zaliczamy do subst. nawilżających oprócz tych: (znalazłam w necie nie wiem czy to poprawne) gliceryna, alkohol cetylowy, pantenol, sok aloesowy, mleczko pszczele, glikol propylenowy?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2014-02-18 o 12:33
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:41   #54
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
to ja nie rozumiem w takim razie po co na wizażu się praktykuje kilkugodzinne albo nocne olejowanie ?
Oleje zmiękczają, uelastyczniają, wygładzają, część wnika też głębiej. Wiele osób uważa to za nawilżenie. Inna sprawa, że położenie oleju na nawilżający psikacz lepiej zadziała niż sam psikacz.
U mnie olejowanie ani całonocne ani krótsze się nie sprawdza, a stosowane często pogarsza stan włosów, więc akurat ta moda wizażowa jest dla mnie bezużyteczna (i mam swoją prywatną teorię, że w wielu przypadkach chodzi o samo poczucie dbania i siebie, namaszczania się itd niż o rzeczywiste efekty).

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Też bym ją lubiła, gdyby wyrzucili z niej keratynę. Niestety wszystkie produkty Gliss Kura muszę omijać szerokim łukiem właśnie przez ten składnik, moje włosy reagują na niego histerycznie.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
co jeszcze zaliczamy do subst. nawilżających oprócz tych: (znalazłam w necie nie wiem czy to poprawne) gliceryna, alkohol cetylowy, pantenol, sok aloesowy, mleczko pszczele, glikol propylenowy?
Alkohol cetylowy to emolient, nie humektant. Reszta się zgadza + mocznik, kwas hialuronowy, butylene glycol, sorbitol, kwasy w małych stężeniach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 12:45   #55
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oleje zmiękczają, uelastyczniają, wygładzają, część wnika też głębiej. Wiele osób uważa to za nawilżenie. Inna sprawa, że położenie oleju na nawilżający psikacz lepiej zadziała niż sam psikacz.
U mnie olejowanie ani całonocne ani krótsze się nie sprawdza, a stosowane często pogarsza stan włosów, więc akurat ta moda wizażowa jest dla mnie bezużyteczna (i mam swoją prywatną teorię, że w wielu przypadkach chodzi o samo poczucie dbania i siebie, namaszczania się itd niż o rzeczywiste efekty).



Też bym ją lubiła, gdyby wyrzucili z niej keratynę. Niestety wszystkie produkty Gliss Kura muszę omijać szerokim łukiem właśnie przez ten składnik, moje włosy reagują na niego histerycznie.
no ja kiedyś olejowałam bardzo namiętnie i szczerze mówiąc nic mi to nie dalo na noc, albo siedziałam kilka h z olejem na głowie, teraz do tego wróciłam ale trzymam na pol h lub godzinę przed myciem, łapię się wszystkiego by móc zapuścić zdrowe włosy

ja tego gliss kura używam rzadko żeby właśnie nie przesadzić z keratyną i wtedy jest ok
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:09   #56
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dove Nourishing Oil
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nditioner.html nawilżaczy nie ma.
Elseve do włosów z pasemkami jest żółty, czerwony Color Vive jest do farbowanych, więc nie wiem, który masz na myśli i co one konkretnie zawierają.
Garnier z olejem arganowym i żurawiną
http://camille-beauty.blogspot.com/2...-do-wosow.html
wygląda nieźle jako codzienna odżywka, ale nie jest ani zbytnio nawilżający ani odżywczy.

Gliss Kury mają wszystkie keratynę, nie każde włosy ją lubią. Jaki efekt miałaś po tych Gliss Kurach? Włosy były przesuszone, usztywnione czy jeszcze coś innego?

Odżywka Timotei nie jest nawilżająca. Ma emolienty, w tym dwa silikony i oleje, trochę parafiny.

Jeśli chcesz nawilżacz, to może być np maska aloesowa Natur Vital z drogerii Natura, maska Alterry (lepiej kupić wersję mini najpierw), Isana niebieska.
Elseve do farbowanych i z pasemkami. Stara wersja moze sa juz nowe..
Po gliskurach doslownie zero reakcji na glowie.
Czy ten sklad timotei bylby nawet nawet? Nie zawiera alkoholu.
Poszukam tej maski
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:20   #57
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Elseve do farbowanych i z pasemkami. Stara wersja moze sa juz nowe..
Po gliskurach doslownie zero reakcji na glowie.
Czy ten sklad timotei bylby nawet nawet? Nie zawiera alkoholu.
Poszukam tej maski
Timotei może być, chyba że Ci ten kokos tam nie posłuży. Ale to jako odżywka, przydałaby się jeszcze maska. Jako proteinowca możesz spróbować Sleeka Repair & Shine, jak już pisałam. Jako nawilżacz aloesowa Natur Vital, Isana, z profesjonalnych Bioetika albo np Kemon, Liding Life Thermo-Repair.

Możesz spróbować olejowania, sporo osób jest tu zadowolonych z efektów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:10   #58
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Timotei może być, chyba że Ci ten kokos tam nie posłuży. Ale to jako odżywka, przydałaby się jeszcze maska. Jako proteinowca możesz spróbować Sleeka Repair & Shine, jak już pisałam. Jako nawilżacz aloesowa Natur Vital, Isana, z profesjonalnych Bioetika albo np Kemon, Liding Life Thermo-Repair.

Możesz spróbować olejowania, sporo osób jest tu zadowolonych z efektów.
Umylam timotei i powiem szczerze ze wlosy sa ok. Zobaczymy dalej co bedzie jak kupie poszukam reszty produktow..musze poczekac na zastrzyk gotowki dziekuje bardzi bardzo za pomoc!
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 13:39   #59
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też bym ją lubiła, gdyby wyrzucili z niej keratynę. Niestety wszystkie produkty Gliss Kura muszę omijać szerokim łukiem właśnie przez ten składnik, moje włosy reagują na niego histerycznie.
histerycznie, czyli co ci się dzieje po keratynie? masz włosy farbowane czy naturalne?
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 17:21   #60
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
histerycznie, czyli co ci się dzieje po keratynie? masz włosy farbowane czy naturalne?
Klasyczne przeproteinowanie: suchość, sztywność, pogrubienie i tak grubych już włosów. Gorzej mam tylko po jajcu, to znaczy efekt jest bardziej piorunujący.
Kosmetyków z keratyną przetestowałam parę, miałam też kiedyś jako półprodukt. Ostatnio u fryzjera położono mi Kallosa keratynowego, oczywiście włosy zaczęły się puszyć i zrobiły się sztywne, na co fryzjerka zaproponowała mi zabieg, oczywiście keratynowy, bo nie uwierzyła w moje tłumaczenie, że moje włosy reagują tak na tę substancję.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.