Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski, cz.2. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-04, 09:50   #301
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Nefretetkaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o sądy to powiem że nie wiem do końca o co chodzi i nie mam zdanie wyklarowanego.

Chodzi o to - w telegraficznym skrócie - że pan Ziobro trzyma łapę na wszystkim (a przynajmniej do tego dąży). Pod pozorem walki ze złogami komunizmu w sądach (a przeciętnie sędzia w Polsce jest w okolicach czterdziestki, więc złogi po komunie tam są jak szlag) i w Sądzie Najwyższym (gdzie na kilkaset osób ledwo dwie czy trzy orzekały w czasach PRLu i to bodajże w sprawach cywilnych, a nie karnych - ale pewna nie jestem), chce na każdym szczeblu władzy sądowniczej powsadzać lojalnych sobie ludzi i ze swojego nadania. Jednym słowem - przejąć na tym pełną polityczną kontrolę.
I tak się dzieje - od samego dołu, od sądów rejonowych, przez KRS aż po Trybunał Konstytucyjny, gdzie właśnie wprowadzono komunistycznego prokuratora Piotrowicza - zapewne w ramach zwalczania postkomunistycznych złogów. Kaczyński niedawno stwierdził, że Piotrowicz pomagał opozycjonistom, a nie ich prześladował i causa finita.
A żeby zobrazować do czego takie upolitycznienie władzy sądowniczej prowadzi, wystarczy za przykład podać sprawę pana Birgfellnera i jego zmagania w sprawie niezapłaconego przez Kaczyńskiego rachunku. Otóż po wielogodzinnych i wielokrotnych przesłuchaniach ww. osoby, pani prokurator umorzyła śledztwo w tej sprawie. Kaczyńskiego nie przesłuchując ani razu.
I żeby było jasne - cztery lata 'reformowania' sądów przez Ziobrę i Kaczyńskiego dla tzw. zwykłego obywatela zmieniły o tyle, że teraz czeka dłużej na rozpatrzenie swojej sprawy w sądzie niż było to przed tymi 'reformami'. Narasta chaos prawny i organizacyjny. Kolejna dobra zmiana.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-12-04 o 09:58
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 09:51   #302
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Straszne...
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 10:37   #303
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Straszne...
Może powinna na katechetkę iść... A czeka mnie niebawem wizyta w tym przybytku ino u innej lekarki
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 10:48   #304
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Tacy ludzie nie powinni leczyc
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:01   #305
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tacy ludzie nie powinni leczyc
Zgadzam się. Tylko jak ich rozpoznać i nie dopuścić do praktyki zanim zaczną leczyć? Ważne, że pacjentka nie bała się złożyć skargi i że była ona skuteczna.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:11   #306
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

A ich zadaniem nie jest przypadkiem "nie szkodzic"? Strasznie to nieprofesjonalne, uzywac swoich personalnych przekonan do podejmowania decyzji majac w rekach zdrowie i zycie innych ludzi, przerazajace

I napisalam wlasnie na watku zdziwieniowym, przerazaja mnie tez pozary u mnie, cale miasto jest spowite dymem, z przerwami juz ponad 1.5 miesiaca, przez ostatnie kilka dni jest coraz gorzej.
Zdjecia z dzisiaj, bez filtra, chmur nie ma, to wszystko dym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0775.jpg (169,3 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0787.jpg (73,5 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27AB57FE-9A06-4421-BADF-694831614182.jpg (105,7 KB, 65 załadowań)
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:18   #307
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswi...-wideo/c625t3y

Chyba mamy pierwszy przypadek kiedy PiS chciało obsadzić wysokie stanowisko państwowe miernym, ale wiernym i okazało się, że kozioł ofiarny nie ma zamiaru oddawać życia za partię. Ciekawe ilu ludzi jeszcze się tak wykruszy w tej kadencji. Zwłaszcza, że PiSowi ewidentnie skonczylo sie paliwo a zacznie sie koniecznosc faktycznego rządzenia krajem i zarządzania gospodarką, bo zasługi poprzednich rządów juz skutecznie przejedli.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 11:38   #308
Nefretetkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 26
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Jakie afery w gabinecie PO z lat 2008-2013 pamiętasz? Bo pozniej wybuchła chociazby afera taśmowa, ale skoro napisałaś o "całych ośmiu latach" to niezmiernie mnie ciekawi co przegapiłam poza sprawą z VATem.

Plus patrząc na to, że PiS do dzisiaj mocno spija profity z iunwestycji i rozwiazan ktore wypracowała platforma (która dodatkowa robila je w czasie kryzysu a nie gospodarczej hossy) to tak jakby przeczy to twoim tezom o gospodarce. Bo ja np. nie jestem w żaden sposob beneficjentką PiSu i odczuwam głownie to, że w stosunku do rządów PO wydaje prawie dwa razy więcej na podstawowe wyżywienie.
Afera hazardowa, podsłuchowa,sopocka, amberd gold.To takie najważniejsze a ktoś kto próbuje wmawiać że ich nie było jest nie poważny.Akurat byłam zagorzałą fanką obalenia rządu Tuska bo nic w czasie ich rządów się nie zmieniło a ich rządy można podsumować " świnia od koryta nie odejdzie póki się nie hapie" .

Ktoś tu pisał że się źle czuje przy dzisiejszych rządach no ja też ale wcale lepiej się nie czułam się jak premierem był Tusk, tylko że ten dyskomfort płynął z innego względu.Poparcie Tuska jest niskie a niby taki wybawiciel a Irlandia miała być, niestety była tylko w słowach i obiecankach wyborczych.

Sama jak Tusk przyjechał na komisje do sprawy amberd gold wzięłam udział w manifestacji przeciw jego osobie co nie znaczy że jestem po prawej stronie.Dzisiejsze PO to żenada po prostu toną i chyba nic już im nie pomoże a zaczęło się to od okupacji sejmu gdzie pokazali że nie potrafią być w opozycji.Pan Nitras i Pani Mucha zeszli do poziomu zero.Warto jeszcze wspomnieć o Prezydent Warszawy, która okazała się przeciwnikiem własnych mieszkańców i nawet niektórzy z platformy tego nie kryli.
Nefretetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:45   #309
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswi...-wideo/c625t3y

Chyba mamy pierwszy przypadek kiedy PiS chciało obsadzić wysokie stanowisko państwowe miernym, ale wiernym i okazało się, że kozioł ofiarny nie ma zamiaru oddawać życia za partię. Ciekawe ilu ludzi jeszcze się tak wykruszy w tej kadencji. Zwłaszcza, że PiSowi ewidentnie skonczylo sie paliwo a zacznie sie koniecznosc faktycznego rządzenia krajem i zarządzania gospodarką, bo zasługi poprzednich rządów juz skutecznie przejedli.
.

I jeszcze do tego bolące kolano
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:54   #310
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Nefretetkaa Pokaż wiadomość
Afera hazardowa, podsłuchowa,sopocka, amberd gold.To takie najważniejsze a ktoś kto próbuje wmawiać że ich nie było jest nie poważny.Akurat byłam zagorzałą fanką obalenia rządu Tuska bo nic w czasie ich rządów się nie zmieniło a ich rządy można podsumować " świnia od koryta nie odejdzie póki się nie hapie" .

Ktoś tu pisał że się źle czuje przy dzisiejszych rządach no ja też ale wcale lepiej się nie czułam się jak premierem był Tusk, tylko że ten dyskomfort płynął z innego względu.Poparcie Tuska jest niskie a niby taki wybawiciel a Irlandia miała być, niestety była tylko w słowach i obiecankach wyborczych.

Sama jak Tusk przyjechał na komisje do sprawy amberd gold wzięłam udział w manifestacji przeciw jego osobie co nie znaczy że jestem po prawej stronie.Dzisiejsze PO to żenada po prostu toną i chyba nic już im nie pomoże a zaczęło się to od okupacji sejmu gdzie pokazali że nie potrafią być w opozycji.Pan Nitras i Pani Mucha zeszli do poziomu zero.Warto jeszcze wspomnieć o Prezydent Warszawy, która okazała się przeciwnikiem własnych mieszkańców i nawet niektórzy z platformy tego nie kryli.
Wszystko fajnie gdyby nie jedno "ale" - od rządów PO minęły cztery lata a ludzie nadal redukują sobie dysonans tym, że "a za PO to to albo tamto". Zaskakujące, że przez cztery lata afery za aferą w rządach PiSu (z czego jedna dzieje się aktualnie na naszych oczach) piszesz o jakimś "innym źródle dyskomfortu" niż w przypadku rządów PO. Chyba, że "inne źródło" to dla ciebie teraz nie tylko afery, ale i sytuacja gospodarcza. Ale to tez przemawia raczej na niekorzysc dla PiSu.

Ostatni raz oddałam swój głos na PO w 2011 roku i uważam aktualną partię za martwy i skazany na porazkę byt, niemniej dziwi mnie twoja argumentacja w świetle tego, że nawet jeżeli za PO były afery to co z tego, skoro obecne rządy mają i afery i przy okazji kompletne przejedzenie oszczędności oraz przespanie ważnych inwestycji - a w efekcie gospodarczy dołek, który jest widoczny juz teraz (podwyżki cen żywności czy prądu, wyciaganie kasy z kazdego mozliwego sektora byleby zapewnic socjal na 500+ i trzynaste emerytury), a który będzie tylko gorszy. Bo chyba nikt nie wierzy w bajki, że skoro w czasach hossy gospodarczej zaliczyliśmy tak istotne tąpnięcia cen to w dobie spowolnienia i ewentualnego kryzysu będzie lepiej. Szanujmy swoją inteligencję.

Edytowane przez Myshqa
Czas edycji: 2019-12-04 o 11:59
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 11:58   #311
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Tylko jak ich rozpoznać i nie dopuścić do praktyki zanim zaczną leczyć? Ważne, że pacjentka nie bała się złożyć skargi i że była ona skuteczna.


Nawet gdyby był taki mechanizm, to nic by to nie dało, bo ludziom z wiekiem też odbija.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 12:04   #312
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87392188]Nawet gdyby był taki mechanizm, to nic by to nie dało, bo ludziom z wiekiem też odbija.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Zawsze mozna wprowadzic jasne i restrykcyjne prawne regulacje zabraniajace lekarzom przekladania ich prywatnych wierzen i pogladów nad powszechnie przyjęte zalecenia takiego WHO czy ogólnej etyki lekarskiej. Prosta zasada: skoro zaczyna ci uwierać twoja praca to albo zaciskasz zęby albo z niej odchodzisz, bez pólśrodków.

Przypomnialo mi sie jak kilka lat temu jakaś chrześcijanska organizacja opublikowała wielką księgę "prześladowanych za wiarę". Gdy z ciekawosci zaczelam ją czytać okazało sie, że za "przesladowaną" zostala uznana min. lekarka pracująca w prywatnej klinice, która nie tylko odmowila aborcji, ale i zrobila awanture na cały budynek o fakt, ze podjal sie jej ktoś inny. Oczywiscie została zwolniona.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:12   #313
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87388194]Jedyne na co ten człowiek choruje to władza.

No, i kolanka mu wysiadły od tego wstawania.[/QUOTE]Nie od wstawiania. Od klęczenia przed Tadeuszem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 12:53   #314
Nefretetkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 26
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie gdyby nie jedno "ale" - od rządów PO minęły cztery lata a ludzie nadal redukują sobie dysonans tym, że "a za PO to to albo tamto". Zaskakujące, że przez cztery lata afery za aferą w rządach PiSu (z czego jedna dzieje się aktualnie na naszych oczach) piszesz o jakimś "innym źródle dyskomfortu" niż w przypadku rządów PO. Chyba, że "inne źródło" to dla ciebie teraz nie tylko afery, ale i sytuacja gospodarcza. Ale to tez przemawia raczej na niekorzysc dla PiSu.

Ostatni raz oddałam swój głos na PO w 2011 roku i uważam aktualną partię za martwy i skazany na porazkę byt, niemniej dziwi mnie twoja argumentacja w świetle tego, że nawet jeżeli za PO były afery to co z tego, skoro obecne rządy mają i afery i przy okazji kompletne przejedzenie oszczędności oraz przespanie ważnych inwestycji - a w efekcie gospodarczy dołek, który jest widoczny juz teraz (podwyżki cen żywności czy prądu, wyciaganie kasy z kazdego mozliwego sektora byleby zapewnic socjal na 500+ i trzynaste emerytury), a który będzie tylko gorszy. Bo chyba nikt nie wierzy w bajki, że skoro w czasach hossy gospodarczej zaliczyliśmy tak istotne tąpnięcia cen to w dobie spowolnienia i ewentualnego kryzysu będzie lepiej. Szanujmy swoją inteligencję.
Widzisz każdy politykę widzi inaczej tak jest na całym świecie i nie małe spory się toczą od zarania dziejów.Dla mnie Pis to dyktatura pod pewnymi względami a Po partia z mafijnymi zapędami w dodatku chora na władzę.Już pisałam wcześniej że 500 plus musieli odzyskać a jeśli ktoś myślał że będzie inaczej to był bardzo optymistycznym człowiekiem.Osobiście 500+ jak dla mnie jest złe psuje rynek pracy i rozdaje ludziom pięniądze a to nie tak ma być.Musi być dwustronna machina która napędza gospodarkę.Można by było to zrobić poprzez obniżenie podatków czy wyższe płace i państwo by miało z tego zysk jak i pojedynczy człowiek.Jestem za pomaganiem ale nie w ten sposób bo pieniądze trafiają do patologi i dzieci wcale nie mają przez to lepiej.Renciści i emeryci to kwestia w ,której jestem za podniesieniem emerytur głodowych.Trochę to brzmi tak że nic nie dawali było źle teraz dają też źle ale to nie w tym rzecz należy pomagać ale z głową a przede wszystkim miarodajnie z możliwością państwa.
Nefretetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:01   #315
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie gdyby nie jedno "ale" - od rządów PO minęły cztery lata a ludzie nadal redukują sobie dysonans tym, że "a za PO to to albo tamto". Zaskakujące, że przez cztery lata afery za aferą w rządach PiSu (z czego jedna dzieje się aktualnie na naszych oczach) piszesz o jakimś "innym źródle dyskomfortu" niż w przypadku rządów PO. Chyba, że "inne źródło" to dla ciebie teraz nie tylko afery, ale i sytuacja gospodarcza. Ale to tez przemawia raczej na niekorzysc dla PiSu.

Ostatni raz oddałam swój głos na PO w 2011 roku i uważam aktualną partię za martwy i skazany na porazkę byt, niemniej dziwi mnie twoja argumentacja w świetle tego, że nawet jeżeli za PO były afery to co z tego, skoro obecne rządy mają i afery i przy okazji kompletne przejedzenie oszczędności oraz przespanie ważnych inwestycji - a w efekcie gospodarczy dołek, który jest widoczny juz teraz (podwyżki cen żywności czy prądu, wyciaganie kasy z kazdego mozliwego sektora byleby zapewnic socjal na 500+ i trzynaste emerytury), a który będzie tylko gorszy. Bo chyba nikt nie wierzy w bajki, że skoro w czasach hossy gospodarczej zaliczyliśmy tak istotne tąpnięcia cen to w dobie spowolnienia i ewentualnego kryzysu będzie lepiej. Szanujmy swoją inteligencję.

Zgadzam się w zupełności.
Siedzimy wszyscy na potężnej bombie z opóźnionym zapłonem. Albo lecimy rozklekotanym samolotem, którym dowodzi banda cynicznych dyletantów. Suweren zatkał uszy i nie słyszy 'terrain ahead'. Dopiero jak rąbnie w ziemię to poczuje. Czyli klasyka.
A ostrzegają sami piloci tego samolotu ! Przykład pierwszy z brzegu: niejaki Bartosz Marczuk wiceminister w ministerstwie pracy i polityki społecznej (w latach 2015-18), ostrzega przed głodowymi emeryturami i radzi być zdrowym żeby jak najdłużej pracować, robić dzieci i oszczędzać w PPK A przyłożył łapę do ostatecznego rozszabrownia pieniędzy z OFE i przywrócenia poprzedniego wieku przechodzenia na emeryturę (a teraz radzi jak najdłużej pracować ). Obecnie jest wiceprezesem państwowej spółki (Polski Fundusz Rozwoju), która zarządza Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Co więc radzi ? Odkładać na starość w PPK ! Zupełnie nie bierze odpowiedzialności za to co robił rok, dwa, trzy lata temu, jakie zmiany wdrażał, co przyklepywał. Nic. Amnezja. Teraz ma dobre rady, bo 'jak ktoś ma słabe nerwy, to niech nie śledzi prognoz na temat wysokości emerytur z ZUS'.
To są himalaje chamstwa i cynizmu.
Takich mamy fachowców. Tylko własne koryto, a suweren to debil.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Nefretetkaa Pokaż wiadomość
Pis to dyktatura pod pewnymi względami a Po partia z mafijnymi zapędami w dodatku chora na władzę.

To twierdzenie to jakiś absurd w kontekście poczynań Kaczyńskiego i Ziobry. A teraz chociażby w kontekście afery dot. Banasia - gdzie to już naprawdę brakuje tylko, żeby mu Kaczyński wysłał pocztą zdechłą rybę albo świński łeb.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-12-04 o 13:17
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:24   #316
Nefretetkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 26
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87392444]Zgadzam się w zupełności.
Siedzimy wszyscy na potężnej bombie z opóźnionym zapłonem. Albo lecimy rozklekotanym samolotem, którym dowodzi banda cynicznych dyletantów. Suweren zatkał uszy i nie słyszy 'terrain ahead'. Dopiero jak rąbnie w ziemię to poczuje. Czyli klasyka.
A ostrzegają sami piloci tego samolotu ! Przykład pierwszy z brzegu: niejaki Bartosz Marczuk wiceminister w ministerstwie pracy i polityki społecznej (w latach 2015-18), ostrzega przed głodowymi emeryturami i radzi być zdrowym żeby jak najdłużej pracować, robić dzieci i oszczędzać w PPK A przyłożył łapę do ostatecznego rozszabrownia pieniędzy z OFE i przywrócenia poprzedniego wieku przechodzenia na emeryturę (a teraz radzi jak najdłużej pracować ). Obecnie jest wiceprezesem państwowej spółki (Polski Fundusz Rozwoju), która zarządza Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Co więc radzi ? Odkładać na starość w PPK ! Zupełnie nie bierze odpowiedzialności za to co robił rok, dwa, trzy lata temu, jakie zmiany wdrażał, co przyklepywał. Nic. Amnezja. Teraz ma dobre rady, bo 'jak ktoś ma słabe nerwy, to niech nie śledzi prognoz na temat wysokości emerytur z ZUS'.
To są himalaje chamstwa i cynizmu.
Takich mamy fachowców. Tylko własne koryto, a suweren to debil.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------




To twierdzenie to jakiś absurd w kontekście poczynań Kaczyńskiego i Ziobry. A teraz chociażby w kontekście afery dot. Banasia - gdzie to już naprawdę brakuje tylko, żeby mu Kaczyński wysłał pocztą zdechłą rybę albo świński łeb.[/QUOTE]

Tylko w tym problem że mamy taki świat dzisiaj że wszyscy fachowcy są upolitycznieni nawet ekonomiści i ci z po jedno a z pisu drugie.Dawno nie słyszałam jakiegoś eksperta bezstronnego w dziedzinie ekonomi.Nie znam się na tej dziedzinie to się nie wypowiadam co się tanie i tak dalej.Na razie to jest takie wróżenie z fusów.
Nefretetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:34   #317
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Nefretetkaa Pokaż wiadomość
Tylko w tym problem że mamy taki świat dzisiaj że wszyscy fachowcy są upolitycznieni nawet ekonomiści i ci z po jedno a z pisu drudzy.Dawno nie słyszałam jakiegoś eksperta bezstronnego w dziedzinie ekonomi.Nie znam się na tej dziedzinie to się nie wypowiadam co się tanie i tak dalej.Na razie to jest takie wróżenie z fusów.

Ekonomia to nie jest żadne wróżenie z fusów. Chcesz znać skutki niemądrej polityki gospodarczej w praktyce, to popatrz chociażby na Grecję. A jak to za mało, to np. na Wenezuelę. Albo przypomnij sobie PRL.

A w kontekście emerytur wszystko od dawna jest jasne. Zwłaszcza jak się okazało, że pompowanie ludziom 500+ w ogóle nie przekłada się na wzrost urodzeń, czyli kasa w tym sensie jest wywalana w błoto. Miliardy zł rocznie. Kosztem opieki zdrowotnej, która jest w coraz gorszym stanie, kosztem nakładów na naukę, ochronę środowiska, nowoczesne technologie, na przyszłe emerytury właśnie.
Nie trzeba słuchać ekonomistów, trzeba patrzeć jak np. zmieniają się ceny w sklepach, przeanalizować pismo z ZUSu na temat progonozwanej emerytury (przychodzą co jakiś czas) albo spróbować zarejestrować się do specjalisy na NFZ. Albo wystąpić o granty na badania. Może się okazać, że 'piniendzy ni ma i nie będzie', a 'wystarczy nie kraść' to tylko durne hasełko.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-12-04 o 13:36
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:36   #318
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87392573]Ekonomia to nie jest żadne wróżenie z fusów. Chcesz znać skutki niemądrej polityki gospodarczej w praktyce, to popatrz chociażby na Grecję. A jak to za mało, to np. na Wenezuelę. Albo przypomnij sobie PRL.

A w kontekście emerytur wszystko od dawna jest jasne. Zwłaszcza jak się okazało, że pompowanie ludziom 500+ w ogóle nie przekłada się na wzrost urodzeń, czyli kasa w tym sensie jest wywalana w błoto. Miliardy zł rocznie. Kosztem opieki zdrowotnej, która jest w coraz gorszym stanie, kosztem nakładów na naukę, ochronę środowiska, nowoczesne technologie, na przyszłe emerytury właśnie.
Nie trzeba słuchać ekonomistów, trzeba patrzeć jak np. zmieniają się ceny w sklepach, przeanalizować pismu z ZUSu na temat progonozwanej emerytury (przychodzą co jakiś czas) albo spróbować zarejestrować się do specjalisy na NFZ. Albo wystąpić o granty na badania. Może się okazać, że 'piniendzy ni ma i nie będzie', a 'wystarczy nie kraść' to tylko durne hasełko.[/QUOTE]

Dokladnie. Nie trzeba byc ekspertem od ekonomii aby odczuć skutki źle prowadzonej na własnej skórze.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 13:46   #319
Nefretetkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 26
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87392573]Ekonomia to nie jest żadne wróżenie z fusów. Chcesz znać skutki niemądrej polityki gospodarczej w praktyce, to popatrz chociażby na Grecję. A jak to za mało, to np. na Wenezuelę. Albo przypomnij sobie PRL.

A w kontekście emerytur wszystko od dawna jest jasne. Zwłaszcza jak się okazało, że pompowanie ludziom 500+ w ogóle nie przekłada się na wzrost urodzeń, czyli kasa w tym sensie jest wywalana w błoto. Miliardy zł rocznie. Kosztem opieki zdrowotnej, która jest w coraz gorszym stanie, kosztem nakładów na naukę, ochronę środowiska, nowoczesne technologie, na przyszłe emerytury właśnie.
Nie trzeba słuchać ekonomistów, trzeba patrzeć jak np. zmieniają się ceny w sklepach, przeanalizować pismo z ZUSu na temat progonozwanej emerytury (przychodzą co jakiś czas) albo spróbować zarejestrować się do specjalisy na NFZ. Albo wystąpić o granty na badania. Może się okazać, że 'piniendzy ni ma i nie będzie', a 'wystarczy nie kraść' to tylko durne hasełko.[/QUOTE]

Nie tylko w sklepach spożywczych ale przede wszystkim materiały budowlane, które poszły do góry bardzo dużo i z tego działu płynie potężna dawka kasy.Jeśli chodzi o emerytury to się nie orientuje możesz zapodać jakiś fajny artykuł!?
Nefretetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-04, 14:00   #320
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Nefretetkaa Pokaż wiadomość
Nie tylko w sklepach spożywczych ale przede wszystkim materiały budowlane, które poszły do góry bardzo dużo i z tego działu płynie potężna dawka kasy.Jeśli chodzi o emerytury to się nie orientuje możesz zapodać jakiś fajny artykuł!?

Jest tego w opór.
Tutaj np. wspomniany pan Marczuk (ekspert w końcu), podaje szacowaną w przyszłości wysokości emerytur. Artykuł jest generalnie o tej tematyce - w kontekście tego faceta.


https://oko.press/b-wiceminister-pis...mi-emeryturam/

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Ogólnie jak dla mnie absurdem jest utrzymywanie tak dziwacznego systemu ubezpieczeń - jakiś ZUS, KRUS, przywileje branżowe nie wiadomo z czego wynikające w takim kształcie jak są (niektóre jeszcze właściwie z PRLu). Czy ktoś kiedyś zrobi z tym porządek
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 14:16   #321
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Tak przy okazji - wczoraj otworzyli lewicową giełdę nazwisk kandydatek na kandydatkę.
https://oko.press/ani-zandberg-ani-b...box=1575368628

Fajnie, że są dwie kandydatki związane z ruchami miejskimi. Ale zbyt je lubię aby im życzyć bycia kandydatkami. Bo to będzie wielka kupa i sryliard kopów od liberałów.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 14:22   #322
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Tak przy okazji - wczoraj otworzyli lewicową giełdę nazwisk kandydatek na kandydatkę.
https://oko.press/ani-zandberg-ani-b...box=1575368628

Fajnie, że są dwie kandydatki związane z ruchami miejskimi. Ale zbyt je lubię aby im życzyć bycia kandydatkami. Bo to będzie wielka kupa i sryliard kopów od liberałów.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieje, że nie padnie na Nowacką. Z całym szacunkiem, zupelnie świeża twarz zagra tu o wiele lepiej a fakt bycia kobietą moze byc w sumie duzym atutem dla chcących troche przewietrzyc dosc skostnialy urząd.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 14:25   #323
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że nie padnie na Nowacką. Z całym szacunkiem, zupelnie świeża twarz zagra tu o wiele lepiej a fakt bycia kobietą moze byc w sumie duzym atutem dla chcących troche przewietrzyc dosc skostnialy urząd.
Niestety Nowacka kompletnie się nie sprawdza w debatach czy konfrontacjach. Obawiam się, że by ją zjedli na wizji przy pierwszej konieczności słownego pojedynku z innym kandydatem/ką.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 16:35   #324
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Co tu się odje-brzydkiesłowo-ało?
https://krakow.onet.pl/doktorant-z-i...owieka/fq6jwxd
To jest jakiś gigantyczny skandal.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 18:51   #325
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87393082]Co tu się odje-brzydkiesłowo-ało?
https://krakow.onet.pl/doktorant-z-i...owieka/fq6jwxd
To jest jakiś gigantyczny skandal.[/QUOTE]No skandal ogromny..

Atavish, jak wiesz lewicy mocno kibicuję, ale w sukces kandydatki nie wierzę. Tzn. w ogóle nie wierzę, że ktoś jest w stanie pokonać długopisa (jeżeli w ogóle on stanie do wyborów, bo to inna kwestia).
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 19:21   #326
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No skandal ogromny..

Atavish, jak wiesz lewicy mocno kibicuję, ale w sukces kandydatki nie wierzę. Tzn. w ogóle nie wierzę, że ktoś jest w stanie pokonać długopisa (jeżeli w ogóle on stanie do wyborów, bo to inna kwestia).
Ja też kompletlnie w sukces nie wierzę. Raczej wrzuciłam w ramach ciekawostki.

A z wygraną Dudy to obawiam się, że masz rację. A startować raczej będzie. W końcu nie bez powodu teraz jeździ po Polsce powiatowej i ściska rączki wszystkim na swojej drodze.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 19:30   #327
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
A z wygraną Dudy to obawiam się, że masz rację. A startować raczej będzie. W końcu nie bez powodu teraz jeździ po Polsce powiatowej i ściska rączki wszystkim na swojej drodze.
A wiesz, to zależy rzecz jasna od Jarkacza. Czytałam parę dni temu super ciekawy wywiad z Jaśkowiakiem w Wyborczej, który wysunął dość śmiałą teorię: oto Kaczyński mógłby wysunąć na prezydenta Morawieckiego (Duda, rzecz jasna, rzucony byłby w otchłań politycznego niebytu - ani trochę go nie żałowałabym). To podobno przy różnych symulacjach oznaczałoby praktycznie wygraną Mateuszka w pierwszej turze, przy czym byłby kłopot z obsadą stanowiska premiera, ale nie z takich szarad szeregowy poseł wychodził zwycięsko.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 02:35   #328
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87392651]Jest tego w opór.
Tutaj np. wspomniany pan Marczuk (ekspert w końcu), podaje szacowaną w przyszłości wysokości emerytur. Artykuł jest generalnie o tej tematyce - w kontekście tego faceta.


https://oko.press/b-wiceminister-pis...mi-emeryturam/

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Ogólnie jak dla mnie absurdem jest utrzymywanie tak dziwacznego systemu ubezpieczeń - jakiś ZUS, KRUS, przywileje branżowe nie wiadomo z czego wynikające w takim kształcie jak są (niektóre jeszcze właściwie z PRLu). Czy ktoś kiedyś zrobi z tym porządek [/QUOTE]

Jaki z Marczuka ekspert?
Dobrze pamiętam jego artykuły z DGP. Prześcigali się z Wosiem w kretynizmach i śmieszności. Marczuk pisał takie kocopoły o ekonomii jak Radwan o edukacji. Dlatego też go do ministerstwa wzięli - bo był tak tępy.
Co do KRUS to odpowiedź jest prosta - nikt nie zrobi porządku. Duża liczba wściekłych wyborców + brak zgody PSL zablokuje taką decyzję nawet w ewentualnym gabinecie Schetyny, Kidawy czy kogokolwiek z ich strony kto zostanie premierem.

---------- Dopisano o 03:35 ---------- Poprzedni post napisano o 03:31 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A wiesz, to zależy rzecz jasna od Jarkacza. Czytałam parę dni temu super ciekawy wywiad z Jaśkowiakiem w Wyborczej, który wysunął dość śmiałą teorię: oto Kaczyński mógłby wysunąć na prezydenta Morawieckiego (Duda, rzecz jasna, rzucony byłby w otchłań politycznego niebytu - ani trochę go nie żałowałabym). To podobno przy różnych symulacjach oznaczałoby praktycznie wygraną Mateuszka w pierwszej turze, przy czym byłby kłopot z obsadą stanowiska premiera, ale nie z takich szarad szeregowy poseł wychodził zwycięsko.
Żaden problem. Ściągnie się panią od "nagrody się należały" i jedziem z tym śledziem.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 07:33   #329
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

Zdaję sobie sprawę, że jestem mega naiwna, ale w tej aferze z Banasiem najbardziej zaskakuje mnie fakt, że w Polsce istnieje urząd, z którego nie da się człowieka zdjąć żadną siłą. Ani prośbą ani groźbą.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 08:09   #330
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski,

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87394339]Zdaję sobie sprawę, że jestem mega naiwna, ale w tej aferze z Banasiem najbardziej zaskakuje mnie fakt, że w Polsce istnieje urząd, z którego nie da się człowieka zdjąć żadną siłą. Ani prośbą ani groźbą.[/QUOTE]


Można zdjąć, tylko trzeba mu postawić zarzuty, zdjąć immunitet a potem przed sądem.
Bardzo dobrze, że nie można za dużo majstrować przy tym urzędzie - jest on jednym z najważniejszych w państwie.

Dlatego kandydaci na ten urząd podlegają ścisłej kontroli i sprawdzeniu przez służby. A że Kamiński i Wąsik to dwa asy wywiadu, to masz efekty.
Zresztą ja twierdzę, że oni doskonale znali te wszystkie przewałki Banasia, co nie przeszkodziło go na ten urząd powołać. Prikaz Kaczyńskiego musi być wykonany. A poza tym jak się ma na kogoś haki, to przecież jeszcze lepiej. Zwłaszcza jak mowa o prezesie izby kontrolnej - najważniejszej w państwie. Sprawy Banasia by nie było gdybyśmy nie zobaczyli na własne oczy jak wydzwania do niego pewien pan w prowadzonym przez siebie burdelu.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jaki z Marczuka ekspert?

Ekspert w rządzie PiS.


Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość

Co do KRUS to odpowiedź jest prosta - nikt nie zrobi porządku. Duża liczba wściekłych wyborców + brak zgody PSL zablokuje taką decyzję nawet w ewentualnym gabinecie Schetyny, Kidawy czy kogokolwiek z ich strony kto zostanie premierem.


Nie mogę sobie jakoś wyobrazić jakiegokolwiek ugrupowania na tyle zdeterminowanego i odważnego, żeby mieć w tyle tak liczny elektorat jak rolnicy i wszystkie branżówki.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-12-05 o 08:20
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-31 15:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.