Ponowne starania po t. Zaczynamy - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-15, 22:32   #3631
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Wynn

Nie wiem jak to u mnie teraz ... Przed pierwsza ciąża mialam HSG, przed druga HSG z laparaskopia, bo jestem po cc i doktor chcial wszystko sprawdzic- pusalam- u nas niepłodność...

Za pierwszym i drugim razem zaskoczylo od razu, tylko, ze za drugiem skonczylo sie zle...

Teraz czekam w srode na wizyte u genetyka, a po miesiaczce u ginekologa...
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 09:48   #3632
kacona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 165
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Milla, ja również panicznie boję się o dzieci.

Adamowa82, ja miałam ZD i trisomie prostą. Ja i mąż zbadani.karyotypu prawidłowe. Nie cały rok po t. Urodzili się moi córeczki. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
kacona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 10:43   #3633
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

dzięki dziewczyny. teraz 2 tyg czekania, w sumie jak co miesiąc tylko nadzieja wieksza. Wynn już i na wakacje bylismy i od czasu do czasu winko itp, cierpliwość mi się kończy. mam wielką ochotę pójść na jakąś imprezę z koleżanka i się narabac... i tak zrobię jeśli się tym razem nie uda. Tylko że trudno wyluzowac gdy z tylu głowy masz że się powinno zdrowy tryb życia prowadzić itp. no zwariować można. Przez to ze tak długo to trwało to jestem mega niecierpliwie i drazliwa itp. powiem Wam że jak teraz te parę zabiegów nie przyniesie skutku to od razu in vitro. szkoda mi czasu no kończę 36 lat w tym roku, szkoda mi związku który na tym cierpi i jest wystawiony na wielką próbę. wczoraj finalnie byliśmy obydwoje w takim stresie że się po fakcie klocilismy zamiast się cieszyć że idziemy do przodu. Mamy jakieś poczucie porażki ze się nie udało klasycznie i naturalnie jak w bajkach... :/. Dziewczyny a czy Wy laparpskopie macie na drożność jajowodow? bo z kolej ja mialam badanie rentgenem z kontrastem. to badanie z tego co czytałem jest mniej inwazyjne niż laparoskopia. Adamowa nie chce Cię straszyc ale opisze swoj przylądek. jeśli kariotypy są ok rodziców to obecnie uważa się że ze to przypadek. u mnie pierwsza terminowana to byla trisomia prosta i po kilku miesiacach również - to byla druga ciąża, ale poronienie było samoistne. Tzn z tego co czytałem to organizm te pierwsze ciąże próbuje utrzymać, ale druga z wadami już sama się zakończyła ( selekcja naturalna). Niemniej jednak nie ma co się zastanawiać każda ciąża to ryzyko i jeśli to nie podejmiesz to nie masz szansy w ogóle. Tyle już przeszliśmy że trudno by było gorzej, a obeznany horror pomimo wszystko łatwiej przejść niż znaki zapytania, nieznany temat. Dlatego ja dalej się nie poddaje, mam świadomość pełną że nawet jak znajdę s ciąża to nie znaczy że urodze. Nie wiem ba ile mi tego napędowego wkurza starczy ale póki co się nie poddaje. I Ty też walcz o dobre zakonczenie. Trzymam kciuki!
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 17:54   #3634
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Pchelka

Ja mialam laparoskopie z drożnościa za drugim razem, za pierwszym rowniez rtg z kontrastem.

A moglabys napisac ile po pierwszej T zaszlas w ciaze? Czy to byla ta sama wada co za pierwszym razem? I jak lekarze to tlumacza- drugim przypadkiem?

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Kacona

Rozumiem, ze bardzo szybko po T sprobowaliscie i od razu sie udalo...😉
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 18:49   #3635
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Adamowa. w druga ciążę zaszła 5 m-cy po t. wada ta sama trisomia. Mi lekarz powiedział że jeśli kariotypy ok to po prostu przypadek po raz kolejny. i że jeśli nie zaryzykujemy ponownie to się nie dowiemy co będzie w kolejnej ciąży.
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 19:47   #3636
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Dzieki na odpowiedź Pchelka

Kurczę, dwa razy z rzedu to samo... przypadek...albo wyjątkowy pech...

Ale przeczytalam wczesniejszy wpis, rozumiem, ze jestes po inseminacji? Życzę powodzenia!
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-16, 20:13   #3637
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Pchelka216 Pokaż wiadomość
Adamowa. w druga ciążę zaszła 5 m-cy po t. wada ta sama trisomia. Mi lekarz powiedział że jeśli kariotypy ok to po prostu przypadek po raz kolejny. i że jeśli nie zaryzykujemy ponownie to się nie dowiemy co będzie w kolejnej ciąży.
Pchełka, przepraszam, że zapytam. Ile masz lat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-16, 21:10   #3638
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

w tym roku kończę 36. Wtedy miałam 33-34. tak naprawdę to wiele poronień kończy się z takich powodów aberracji genetycznych zd ze zp . tylko że zazwyczaj nikt nie robi badań po poronieniu. my zrobiliśmy że względu na wcześniejsze doświadczenia. natomiast nie sądziłam że mnie to spotka patrząc jak tutaj nawet większość historii po t konczy się druga zdrowa ciąża ech...
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 07:54   #3639
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Pchelka216 Pokaż wiadomość
w tym roku kończę 36. Wtedy miałam 33-34. tak naprawdę to wiele poronień kończy się z takich powodów aberracji genetycznych zd ze zp . tylko że zazwyczaj nikt nie robi badań po poronieniu. my zrobiliśmy że względu na wcześniejsze doświadczenia. natomiast nie sądziłam że mnie to spotka patrząc jak tutaj nawet większość historii po t konczy się druga zdrowa ciąża ech...
Dziekuje za odpowiedz. Az mnie zmrozilo, mam 33 lata...Niestety jestes potwierdzeniem tego, co mowia statystyki, ze ryzyko po juz jednym przydadku ZD trzeba powiekszyc o 1%.
To jak do tej pory najlepszy artykul, ktory znalazlam na ten temat: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1168873/
Jesli ktos jest zainteresowany to polecam przeczytac. On jest z 2005 roku, chcialabym znalezc cos analogicznego, tylko nowszego.
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 08:15   #3640
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gabi

Jest jakas mozliwosc, zeby ten artykul przeczytac po polsku? 😕

Ja urodzilam pierwsze dziecko w wieku 33 lat- zdrowe...

W środę genetyk, boje się...
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 08:45   #3641
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Adamowa - niestety nie...
Ja pierwsze zdrowe dziecko urodzilam w wieku 29 lat, potem w wieku 32 syn ZD i teraz chcemy podjac kolejna probe.
Bylismy u genetyka, nie zlecono nam badan kariotypow z uwagi na trisomnie prosta. Mnie to niemal 1,5% ryzyka przeraza, jednak, jesli ma to byc pocieszajace to Pani genetyk polecala patrzec na te statystyki od drugiej strony - jest niemal 99% szans na urodzenie zdrowego dziecka Powodzenia u genetyka!
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-17, 15:29   #3642
kacona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 165
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Pchelka, ja miałam laporoskopie, z pierwszym dzieckiem. Nie powiodła się. Ale bardzo szybko po niej zaszlam w ciąży.

Adamowa82, pierwszy raz zaszlam w ciąży 3 mięs.po t , ciąża zatrzymana,poronienie. Za 2 tyg.znow byłam w ciąży z blizniaczkami
kacona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 17:56   #3643
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Kacona

A dlaczego ta ciąża zaraz po T zatrzymana? Tez jakas wada? Bo ogólnie bardzo szybko Wam sie udało...
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-17, 18:24   #3644
Rosietherobot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 112
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Pchelka216 Pokaż wiadomość
w tym roku kończę 36. Wtedy miałam 33-34. tak naprawdę to wiele poronień kończy się z takich powodów aberracji genetycznych zd ze zp . tylko że zazwyczaj nikt nie robi badań po poronieniu. my zrobiliśmy że względu na wcześniejsze doświadczenia. natomiast nie sądziłam że mnie to spotka patrząc jak tutaj nawet większość historii po t konczy się druga zdrowa ciąża ech...
Pchełka, nie załamuj się- u mnie się udało za czwartym razem. Przy trzeciej ciąży, która była najkrótsza, miałam już taką załamkę, że chciałam się poddać. Miałam dość psychicznie i zaczęłam się też bać, że natura daje mi do zrozumienia, że coś jest z nami nie tak i należy przestać próbować, bo znowu będzie nieszczęście. W zasadzie pogodziłam się z tym, że nie będziemy mieć dzieci, a nawet zaczęłam się z tym dobrze czuć- byle już tylko nie być w ciąży. Ta czwarta ciąża była taką ostatnią próbą na zasadzie "upewnijmy się, że zrobiliśmy wszystko w tej sprawie, a potem zaczniemy się cieszyć życiem bez dziecka". No i wygląda na to, że się udało, chociaż dopiero jakieś 2-3 tygodnie temu zaczęłam się wyluzowywać i dotarło do mnie, że faktycznie będę miała dziecko- pierwsze sześć miesięcy tej ciąży to był płacz i permanentna psychodrama
Rosietherobot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 23:33   #3645
kacona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 165
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Adamowa, nie wiem dla czego. To był 5 tc. Badań genetycznych nie robiliśmy. Lekarz twierdzi że za szybko.
kacona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 08:26   #3646
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Kacona

Dzięki za odpowiedź

My dzis jedziemy do genetyka...

Pokladam jakieś nadzieje w tej wizycie...
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 18:48   #3647
Verbena0901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 87
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Js byłam dziś na wizycie.wszydtko było dobrze jeszcze dwa tyg temu a dziś wodobrzusze😢marne szanse na przeżycie dziecka😢skąd to niewiafomo.zyc mi się nie chce.teraz to czekanie aż serce przestanie bić.tragedia gorsza od T.
Verbena0901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 19:25   #3648
Patka39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 33
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena cały czas bylam myślami z tb.Jeszce nie wszystko stracone .będę się modlić. Ja na lekach p.depresyjnych ,tak że o ciąży nie ma mowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patka39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 19:37   #3649
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Ja nie wiem co napisać Verbena0901. W swoich poprzednich wpisach mówiłaś że wszystko dobrze...

Może jeszcze jest szansa. Z całego serca życzę żeby wszystko okazało się pomyłka a najlepiej cudem. Przytulam
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 12:32   #3650
kacona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 165
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena, brak słów😥. Może spróbować U innego lekarza?

Przytulam cię mocno.
kacona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-20, 15:02   #3651
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena. przykro mi. w ktorym tyg jesteś? też bym poszła do drugiego lekarza.

Rosie dzięki za wsparcie. minął tydzień nie czuje sie w ciąży. no ale to test dopiero pokaże. no na razie sily jeszcze są więc jakby co kolejny cykl kolejna inseminacja będzie. Ale doly bywają. może po prostu mój organizm po poprzednich razach nie chce byc w ciąży i od nowa przeżywać stresu. Domyślam się jak u Ciebie wyglądało pierwsze 5 m-cy. u mnie pewnie będzie wyglądać tak samo jak się uda.
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-21, 06:43   #3652
Verbena0901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 87
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Jestem w 19 tyg😢do 17 było wszystko dobrze.potem u mnie ta nadczynność tarczycy wyszła.dostalam leki na tarczyce i na spowolnienie serca.puls miałam nawet do 130.wtedy robiłam 2 usg jedno w szpitalu gdzie mnie nie przyjęli bo powiedzieli ze z dzieckiem wszystko dobrze a leki mogę brać w domu.minely 2 tyg i poszłam na normalna wizytę kontrolna .no i wyszło wodobrzusze.dzis będę dzwonić do Krakowa tam gdzie miałam biopsje robiona.mize się zlitują i pozwolą przyjechać na konsultacje.w ciemno nie pojadę bo dziś może wszydtko być zamknięte.dziewczyny T to przy tym pikus.ja mam czekac aż dziecko umrze😢umieralność w tym to 85%
Verbena0901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-21, 07:13   #3653
ona1107
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 170
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cześć dziewczyny, ile po T staralyscie się o kolejną ciąża?
ona1107 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-21, 07:26   #3654
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Verbena0901 Pokaż wiadomość
Jestem w 19 tygdo 17 było wszystko dobrze.potem u mnie ta nadczynność tarczycy wyszła.dostalam leki na tarczyce i na spowolnienie serca.puls miałam nawet do 130.wtedy robiłam 2 usg jedno w szpitalu gdzie mnie nie przyjęli bo powiedzieli ze z dzieckiem wszystko dobrze a leki mogę brać w domu.minely 2 tyg i poszłam na normalna wizytę kontrolna .no i wyszło wodobrzusze.dzis będę dzwonić do Krakowa tam gdzie miałam biopsje robiona.mize się zlitują i pozwolą przyjechać na konsultacje.w ciemno nie pojadę bo dziś może wszydtko być zamknięte.dziewczyny T to przy tym pikus.ja mam czekac aż dziecko umrzeumieralność w tym to 85%
Verbena strasznie mi przykro!!! Trzymaj się dzielnie i nie trać nadziei jesteśmy z Tobą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-21, 11:27   #3655
MarzenaK87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 123
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena tak bardzo mi przykro dlaczego los jest tak okrutny... trzymaj się kochana


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MarzenaK87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-22, 08:48   #3656
kacona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 165
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena, udało się dostać do Krakowa?
kacona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-22, 11:02   #3657
Verbena0901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 87
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

W Krakowie wszyscy na urlopie .pojechalam do Rzeszowa do szpitala ale nie było żadnego specjalisty który by mnie zbadał😢jestem umówiona na wtorek .tyle czasu .tu są dwa wyjścia.wchlonie się ta woda albo nie.tego się w żaden sposób nie leczy😢
Verbena0901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 09:29   #3658
MarzenaK87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 123
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena wchłonie sie, trzeba wierzyć i nie tracić nadziei. Trzymam za was mocno kciuki, odezwij sie po wizycie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MarzenaK87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 19:16   #3659
Milla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 299
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena usg może się mylić co do wagi to i co do płynów też. Jestem z Tobą. Los nie może być taki okrutny. Wierzę i modlę się o to żeby wszystko było dobrze.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Ona1107 zależy od lekarza ale powizycie kontrolnej jeśli wszystko będzie ok to dla jednych dziewczyn daje zielone światło po 3 cyklu (tak było u mnie) ale są też tacy którzy sugerują dopiero po pół roku.
Milla22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-23, 22:30   #3660
Maaagda8901
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 168
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Verbena, trzymam mocno kciuki za Was! Musi być dobrze..

Dawno tu nie zaglądałam, jakoś starałam się nie myśleć o T.. Ale się nie da nie myśleć, zresztą myślałam też o was wszystkich.. U mnie zaraz zacznie się 28tc, maluch wierci się jak szalony, ale dalej czuje niepokój. Nie potrafię się tym wszystkim tak na prawdę cieszyć. Ciężkie jest życie po T..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maaagda8901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 08:54:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.