Trądzik - cz. 3 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 21:35   #3391
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
I jak wyniki? Ja właśnie mam wyniki z posiewu tlenowego z krostki. Wynik jałowy czyli gronkowca najprawdopodobniej brak. Ale wciąż czekam na wyniki hormonów.
Okazało się, że nic nie mam. Ale jest jedno ale Wymaz może nie wykazać żadnych nieprawidłowości, jeśli wcześniej brało się antybiotyk. Ja brałam
I moim zdaniem u mnie to musi być gronkowiec. Bo co innego, skoro badałam już wszystko, próbowałam wszelkich leków, kosmetyków, suplementów i nic. A zresztą na pewno jest jakaś szansa, że gronkowca mam tylko na skórze, dlatego teraz czekam aż wyjdzie mi jakaś piękna ropna krosta i sama sobie zrobię wymaz
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 22:02   #3392
Juś
Raczkowanie
 
Avatar Juś
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 480
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
dziewczny blagam doradźcie, skonczyl mi sie cudny epiduo, nie mam teraz jak isc do dermy, pozatym pewnie by mi nic nie dala patrzac na sten obecn skory, ale co jakis czas pojawiaja mi sie drobne niespodzianki na twarzy i wtedy punktowo cos sobie zapodaje, do tej pory byl to epiduo, ale teraz juz sila wyciskam resztki, akurat teraz mam jedneko kolezke na twarzy, i nie wiem czy go zastapic:confus ed:
Przecież nie musi Ci tego przepisać dermatolog. Ja zawsze proszę mojego lekarza rodzinnego, bo on nie sprawdza stanu mojej cery, a lubię mieć epiduo zawsze pod ręką na niespodzianki
__________________
Chyba szaleję już, płaczę i nagle się śmieję..
Juś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 11:20   #3393
justynatom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 29
Dot.: Trądzik - cz. 3

Miałam Wam napisać jak się sprawuje Active Serum z is clinical. Stosuje ponad tydzień i naprawdę jestem bardzo zadowolona. Jak na razie nie wyskakują mi żadne "niespodzianki' a te które były poznikały lub są duzo mniejsze. No i cera wygląda znacznie lepiej. Po nałożeniu trochę piecze, ale da się wytrzymac. Cena jest wysoka, ale kosmetyk jest bardzo wydajny, no i jak na razie działa super, więc chyba warto
justynatom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 14:01   #3394
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Od początku marca nie jem słodyczy, niezdrowych rzeczy(no, dobra, czasem coś się zdarzy, ale bardzo, bardzo sporadycznie), piję bratka, łykam cynk(jeśli nie zapomnę), piję karotkę, nawilżam twarz, dobrze oczyszczam po umyciu (wacikiem z hydrolatem zmieszanym z mocznikiem ),od czasu do czasu kwas migdałowy... jak efekty? Uważam, że jest bardzo dobrze...skóra ogólnie się uspokoiła, pryszcze prawie nie wyskakują(dziś nie ma chyba żadnego), jest ładniejsza, gładsza...zaskórników trochę zostało, ale i tak jest lepiej. polecam pokombinować z dietą, spróbować bratka...tylko trzeba być cierpliwym.
Tymczasem życzcie mi powodzenia, bo dziś wieczorem mam pierwszą w życiu randkę (no, można to tak nazwać, spotkanie z chłopakiem, na którym mi zależy i któremu na mnie zależy). Akurat się cieszę, że cerę mam spoko, nie muszę się mocno tapetować... jestem taka podekscytowana tym spotkaniem
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 17:33   #3395
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Od początku marca nie jem słodyczy, niezdrowych rzeczy(no, dobra, czasem coś się zdarzy, ale bardzo, bardzo sporadycznie), piję bratka, łykam cynk(jeśli nie zapomnę), piję karotkę, nawilżam twarz, dobrze oczyszczam po umyciu (wacikiem z hydrolatem zmieszanym z mocznikiem ),od czasu do czasu kwas migdałowy... jak efekty? Uważam, że jest bardzo dobrze...skóra ogólnie się uspokoiła, pryszcze prawie nie wyskakują(dziś nie ma chyba żadnego), jest ładniejsza, gładsza...zaskórników trochę zostało, ale i tak jest lepiej. polecam pokombinować z dietą, spróbować bratka...tylko trzeba być cierpliwym.
Tymczasem życzcie mi powodzenia, bo dziś wieczorem mam pierwszą w życiu randkę (no, można to tak nazwać, spotkanie z chłopakiem, na którym mi zależy i któremu na mnie zależy). Akurat się cieszę, że cerę mam spoko, nie muszę się mocno tapetować... jestem taka podekscytowana tym spotkaniem
Oczywiście życzę powodzenia na randce i trzymam kciuki żeby poszło jak najlepiej Muszę Ci bardzo podziękować bo Twój post dodał mi ochoty i zmobilizował mnie do walki z trądzikiem. Od dzisiaj zwracam uwagę na to co jem, dobrze oczyszczam twarz i dbam o nią jak najlepiej. Mam nadzieję, że u mnie też będą pozytywne efekty. Zastanawiam się nawet nad tym bratkiem, tylko boję się wysypu a niedługo mam sporo komunii więc nie chcę niespodzianek na twarzy. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za ten post
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:57   #3396
unternehmungs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 70
Dot.: Trądzik - cz. 3

A co to za walka skoro nie ma żadnego pryszcza, co to za trądzik. Ja mam ich tyle że nawet nie liczę, ze 20 i więcej. I z takim fantem już nic nie zrobisz, nie wygrasz. A jak jeszcze trzeba z domu wychodzić, to masz wrażenie jakby ich przybywało. Tak już 2 lata, a od leków cera jedynie gorsza, bo podrażniona. Inni sobie na jakieś randki chodzą i się boją, żeby jeden pryszcz nie wyskoczył, a jak u mnie cała twarz tym usiana, to choćby na pół randki szans nie ma
unternehmungs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 21:08   #3397
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez unternehmungs Pokaż wiadomość
A co to za walka skoro nie ma żadnego pryszcza, co to za trądzik. Ja mam ich tyle że nawet nie liczę, ze 20 i więcej. I z takim fantem już nic nie zrobisz, nie wygrasz. A jak jeszcze trzeba z domu wychodzić, to masz wrażenie jakby ich przybywało. Tak już 2 lata, a od leków cera jedynie gorsza, bo podrażniona. Inni sobie na jakieś randki chodzą i się boją, żeby jeden pryszcz nie wyskoczył, a jak u mnie cała twarz tym usiana, to choćby na pół randki szans nie ma
Powiem Ci, że jest jeszcze gorzej, jak raz jest nieźle, a raz tragicznie U mnie przez jakiś czas było w miarę. Po zatynkowaniu wyglądałam dobrze. A teraz... naprawdę rzeźnia. Inaczej się tego nie da opisać. Jakieś straszne zakażeniowe cysty, które od paru tygodni nie znikają, nie przysychają, tylko się jeszcze paskudzą i jest ich coraz więcej Gdyby ktoś mi teraz zaproponował Izotek, nie wahałabym się ani chwili (co tam efekty uboczne leku, efekty uboczne trądziku są dużo gorsze), ale nie mam na niego szans A to chyba jedyny skuteczny lek na trądzik.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 21:57   #3398
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Okazało się, że nic nie mam. Ale jest jedno ale Wymaz może nie wykazać żadnych nieprawidłowości, jeśli wcześniej brało się antybiotyk. Ja brałam
I moim zdaniem u mnie to musi być gronkowiec. Bo co innego, skoro badałam już wszystko, próbowałam wszelkich leków, kosmetyków, suplementów i nic. A zresztą na pewno jest jakaś szansa, że gronkowca mam tylko na skórze, dlatego teraz czekam aż wyjdzie mi jakaś piękna ropna krosta i sama sobie zrobię wymaz
No to pewnie że wyniki mogą być niewiarygodne jak brałaś antybiotyk. Tym bardziej jeżeli Citrosept Ci pomagał, już nie raz spotkałam się z opinią że na gronkowca działa. Jeżeli myślisz że to gronkowiec możesz spróbować się smarować tłustym kremem -> brak dostępu tlenu = gronkowiec zabity.

Cytat:
A co to za walka skoro nie ma żadnego pryszcza, co to za trądzik. Ja mam ich tyle że nawet nie liczę, ze 20 i więcej. I z takim fantem już nic nie zrobisz, nie wygrasz. A jak jeszcze trzeba z domu wychodzić, to masz wrażenie jakby ich przybywało. Tak już 2 lata, a od leków cera jedynie gorsza, bo podrażniona. Inni sobie na jakieś randki chodzą i się boją, żeby jeden pryszcz nie wyskoczył, a jak u mnie cała twarz tym usiana, to choćby na pół randki szans nie ma
Dokładnie . Ale niektóre osoby chyba forum pomyliły Tytul to Trądzik a nie parę krostek przypominam na problemy typu ojej wyskoczyła mi jedna krostka przed randką załóżcie sobie nowy wątek prosze.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:19   #3399
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 3

Czy znacie może jakiś dobry krem nawilżający? Oczywiście do cery tłustej.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 18:41   #3400
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 19:51   #3401
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Jak wyhoduję jakiegoś ładnego ropniaka, to zrobię sobie wymaz (mam "narzędzia" w domu, dostałam do zrobienia wymazu z krosty jak robiłam z nosa i gardła) i zobaczymy. Ale zaczęłam pić aloes z citroseptem i nie wiem, czy to nie zaburzy wyniku
W każdym razie, jak to cudo z mojej twarzy zacznie znikać, to sobie daruję badania, bo nie chcę się dorobić kolejnej blizny.

Ale spróbuję smarować tłustym kremem, bo w tej chwili nic mnie nie zapycha, a a nuż mój ewentualny gronkowiec umrze
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 20:37   #3402
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 21:16   #3403
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hehe wymaz z gardła jest gorszy, bo nie można rano umyć zębów

Czyli kiedy pojawi się ropniak, zostawię go w spokoju i wtedy będę działać
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 21:28   #3404
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 21:29   #3405
margaritta199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cześć
Ja mam trądzik, tzn. juz prawie nie mam...Łykam antybiotyk Tetralysal i widzę wielkie efekty. Stosuje też maść na noc Differin.
Chodze do dermatoga od lutego i mam nadzieję, że za niedługo wszysto zniknie...Boję się, że trądzik powróci..Czy jest taka możliwość?
margaritta199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 21:54   #3406
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 22:21   #3407
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Które hormony będziesz badać? Mi endo zleciła tylko LH,FSH,TSH,prolaktynę i testosteron, z kolei inna zleciła zbadanie hormonów (zamieszczam listę może komuś się przyda):

estradiol
LH
FSH
TSH
androstendion
testosteron
wolny testosteron
progesteron
17-hydroksyprogesteron
prolaktyna
DHEA-s

Mam już część wyników, wszystko w normie LH, FSH i estradiol w dolnej normie. Boję się że również dostanę w końcowym efekcie Dianę. Ogólnie trochę boję się brać hormony, głównie przez efekty po ich odstawieniu, trochę błędne koło to jest:
http://luskiewnik.webpark.pl/acnes2002.htm

Edytowane przez eunchae
Czas edycji: 2011-04-22 o 22:25
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 22:27   #3408
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że bez tlenu też może żyć paskudztwo jedno. Znajomy miał gronkowca i zaleczył go właśnie smarując się tłustym kremem. Ale trądzik wrócił, jednak teraz z wymazu nic nie wychodzi.



Które hormony będziesz badać? Mi endo zleciła tylko LH,FSH,TSH,prolaktynę i testosteron, z kolei inna zleciła zbadanie hormonów (zamieszczam listę może komuś się przyda):

estradiol
LH
FSH
TSH
androstendion
testosteron
wolny testosteron
progesteron
17-hydroksyprogesteron
prolaktyna
DHEA-s

Mam już część wyników, wszystko w normie LH, FSH i estradiol w dolnej normie. Boję się że również dostanę w końcowym efekcie Dianę. Ogólnie trochę boję się brać hormony, głównie przez efekty po ich odstawieniu, trochę błędne koło to jest:
http://luskiewnik.webpark.pl/acnes2002.htm
Niby tak, ale ja uważam, że lepiej hormony brać, jeśli pomagają. Biorę już 2,5 roku, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, póki co tylko to mi pomogło, więc będę brać najdłużej, jak będę musiała. Ale też uważam, że błędem jest traktowanie hormonów jako jedynego leku, dla mnie to jest raczej pomoc w leczeniu.

A od tego cyklu biorę Diane, bo niestety Cilest mi chyba nie pomaga
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 22:30   #3409
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 23:06   #3410
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Niby tak, ale ja uważam, że lepiej hormony brać, jeśli pomagają. Biorę już 2,5 roku, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, póki co tylko to mi pomogło, więc będę brać najdłużej, jak będę musiała. Ale też uważam, że błędem jest traktowanie hormonów jako jedynego leku, dla mnie to jest raczej pomoc w leczeniu.

A od tego cyklu biorę Diane, bo niestety Cilest mi chyba nie pomaga
Masz rację, każdy lek ma jakieś niepożądne działanie (nawet te do stosowania zewnętrznego). Jak ktoś ma trądzik o podłożu hormonalnym to przyjmowanie hormonów to chyba jedyne wyjście. No ale na razie czekam na resztę wyników. A Ty robiłaś może jakieś badania poziomów hormonów?

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Znajomy miał gronkowca złocistego, ale jest bardzo możliwe że krem mu pomógł bo wcześniej nie używał żadnych kremów = wysuszona skóra. Nie wiem. Pewne jest że teraz robił 2 razy wymaz i nic nie wyszło. Ja z kolei już 3 razy robiłam wymaz i nic nie wyszo, także obstawiam hormony.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-22, 23:08   #3411
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Masz rację, każdy lek ma jakieś niepożądne działanie (nawet te do stosowania zewnętrznego). Jak ktoś ma trądzik o podłożu hormonalnym to przyjmowanie hormonów to chyba jedyne wyjście. No ale na razie czekam na resztę wyników. A Ty robiłaś może jakieś badania poziomów hormonów?
Robiłam, 2,5 roku temu, zanim dostałam plastry hormonalne (które tak swoją drogą na trądzik nie pomogły, ale świetnie wyregulowały mi cykle), miałam robione wszystkie hormony i wyszło, że mam podwyższony dość mocno testosteron i lekko androgeny. Lekarka stwierdziła, że najlepszym wyjściem będzie wyregulować cykle (miałam bardzo długie, nawet 40-dniowe) i zapisała plastry (po dodatkowych badaniach żył u chirurga i usg). Więc chyba podeszła do sprawy dość poważnie

Od tego czasu już nie badałam hormonów, ale to byłoby bezsensem, bo cały czas biorę tabletki.

Ale powiem szczerze, że ogólna poprawa jest. Nie jest idealnie, ale na pewno lepiej, niż wcześniej. Teraz co prawda mam na twarzy rzeźnię, ale to raczej przez niezidentyfikowaną chorobę wirusową, którą mam od 1,5 miesiąca, mam wysypkę wszędzie od pasa w górę i dopiero zaczyna schodzić
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 11:24   #3412
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Trądzik - cz. 3

Nie daję już rady z nawilżaniem, przez cały dzień używam kremu nawilżającego Mineral Flowers(kiedyś był dla mnie rewelacyjny) w zamian co parę dni olej z wiesiołka, a moja buzia po nałożeniu fluidu jest taka przesuszona, że wstyd gdziekolwiek się pokazać. Na podkład nakładam skrobie ziemniaczaną ale to chyba nie jest jej wina Na noc używam acnederm, ale to nie zawsze.Nie ma dnia żebym jej nie nawilżała a efekty są zerowe. Nawet już miesiąc minie odkąd biorę tabletki nawilżające skórę. Porażka Jeszcze teraz mam @ i zaczyna mnie wysypywać, akurat na same święta
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 13:53   #3413
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Nie daję już rady z nawilżaniem, przez cały dzień używam kremu nawilżającego Mineral Flowers(kiedyś był dla mnie rewelacyjny) w zamian co parę dni olej z wiesiołka, a moja buzia po nałożeniu fluidu jest taka przesuszona, że wstyd gdziekolwiek się pokazać. Na podkład nakładam skrobie ziemniaczaną ale to chyba nie jest jej wina Na noc używam acnederm, ale to nie zawsze.Nie ma dnia żebym jej nie nawilżała a efekty są zerowe. Nawet już miesiąc minie odkąd biorę tabletki nawilżające skórę. Porażka Jeszcze teraz mam @ i zaczyna mnie wysypywać, akurat na same święta
Miałam podobny problem i u mnie głównym winowajcą był podkład - Revlon Colorstay. Cholerny wysuszacz. Ważne jest też żeby nawilżać od "wewnątrz". Dużo wody + zielona herbata. Mi pomogło
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 14:02   #3414
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ercola Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem i u mnie głównym winowajcą był podkład - Revlon Colorstay. Cholerny wysuszacz. Ważne jest też żeby nawilżać od "wewnątrz". Dużo wody + zielona herbata. Mi pomogło
U mnie chyba nie jest problemem podkład, używam LRP Toleriane z forum analizy składników był on polecany dla cery z trądzikiem. O zielonej herbacie i jej działaniu nawilżającym nie słyszałam ale skoro działa to zaczynam ją pić
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 14:36   #3415
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Trądzik - cz. 3

a gdzie można zrobić badanie na gronkowca?
w dzieciństwie złapałam go nad wodą, dostałam antybiotyk... i nie wiem czy może być przyczyną trądziku zaskórnikowego?
__________________
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 14:40   #3416
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 17:04   #3417
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Robiłam, 2,5 roku temu, zanim dostałam plastry hormonalne (które tak swoją drogą na trądzik nie pomogły, ale świetnie wyregulowały mi cykle), miałam robione wszystkie hormony i wyszło, że mam podwyższony dość mocno testosteron i lekko androgeny. Lekarka stwierdziła, że najlepszym wyjściem będzie wyregulować cykle (miałam bardzo długie, nawet 40-dniowe) i zapisała plastry (po dodatkowych badaniach żył u chirurga i usg). Więc chyba podeszła do sprawy dość poważnie

Od tego czasu już nie badałam hormonów, ale to byłoby bezsensem, bo cały czas biorę tabletki.

Ale powiem szczerze, że ogólna poprawa jest.
Najważniejsze że widzisz poprawę po tabletkach. U mnie testosteron całkowity wyszedł poniżej środkowej normy, androstendion w środkowej normie, więc póki co wszystko z androgenami wydaje się być w porządku... jeszcze może coś będzie nie tak z prolaktyną, progesteronem... za dużo jest tych hormonów, mam już mętlik w głowie od tego A w ogóle to moja mama też miała trądzik ale przeszedł jej zupełnie zanim zaszła w ciążę i potem nigdy nie wrócił. Mój dziadek też miał trądzik. Chyba nie chce mieć dzieci bo jak widać te parszywe geny przechodzą z pokolenia na pokolenie

Edytowane przez eunchae
Czas edycji: 2011-04-23 o 17:06
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 17:32   #3418
kokojamboho
Raczkowanie
 
Avatar kokojamboho
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 376
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja zauwazylam poprawe, kiedy zaczelam pic 8 szklanek wody dziennie (kiedys potrafilam pic po pol szklanki) i pomaga. Organizm nie mial jak oczyszczac toksyn wiec mialam pryszcze. Pamietajcie wiec o wodzie
kokojamboho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 17:40   #3419
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ercola Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem i u mnie głównym winowajcą był podkład - Revlon Colorstay. Cholerny wysuszacz. Ważne jest też żeby nawilżać od "wewnątrz". Dużo wody + zielona herbata. Mi pomogło
Ojoj, a ja właśnie nabyłam Colorstaya
Mi bardzo pomógł olej tamanu...ktoś może powiedzieć, ze przecież olej tłusty i niby jak on ma leczyć trądzik- a jednak: krostki znikają i blizny są płytsze...
Tylko nie mogę opanować skóry na plecach, jest okropna, ciągle coś nowego wyskakuje. Muszę zacząć go używać na plecy, bo już niedługo zacznie się sezon
Więc ja mogę polecić olej tamanu, można go kupić na mazidłach albo na BU
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 22:47   #3420
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Ojoj, a ja właśnie nabyłam Colorstaya
Mi bardzo pomógł olej tamanu...ktoś może powiedzieć, ze przecież olej tłusty i niby jak on ma leczyć trądzik- a jednak: krostki znikają i blizny są płytsze...
Tylko nie mogę opanować skóry na plecach, jest okropna, ciągle coś nowego wyskakuje. Muszę zacząć go używać na plecy, bo już niedługo zacznie się sezon
Więc ja mogę polecić olej tamanu, można go kupić na mazidłach albo na BU
Ja od siebie mogę polecić olej z pachnotki - robi cuda ze skórą, wszystko szybko się goi, a skóra uspokojona.
W ogóle oleje na twarz są super, szczególnie na trądzikową

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Najważniejsze że widzisz poprawę po tabletkach. U mnie testosteron całkowity wyszedł poniżej środkowej normy, androstendion w środkowej normie, więc póki co wszystko z androgenami wydaje się być w porządku... jeszcze może coś będzie nie tak z prolaktyną, progesteronem... za dużo jest tych hormonów, mam już mętlik w głowie od tego A w ogóle to moja mama też miała trądzik ale przeszedł jej zupełnie zanim zaszła w ciążę i potem nigdy nie wrócił. Mój dziadek też miał trądzik. Chyba nie chce mieć dzieci bo jak widać te parszywe geny przechodzą z pokolenia na pokolenie
Coś o tym wiem Moja mama jako jedyna z sióstr miała trądzik. W następnym pokoleniu też padło na jedną osobę - na mnie, a jakżeby inaczej
I nie wiem, czy kiedykolwiek byłoby mnie stać na leczenie dziecka z trądzikiem, bo wiem dobrze, ile to kosztuje
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.