Cera mieszana + tradzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-11, 12:52   #1
aga_ta95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Exclamation

Cera mieszana + tradzik


Witam
Mam duży problem z dbaniem o moją twarz. Studniówka tuż tuż, a ja nie wiem jak poprawić wygląd mojej buzi.

Otóż mam cerę mieszaną i zmagam się z trądzikiem młodzieńczym. Są to wypryski z "białym czubkiem". Korzystałam z porad dermatologów , ale pieniądze wydane na te wszystkie żele,kremy na nic się nie zdały. Czytałam że nie powinno się wyciskać pryszczy , ale nie mogę tego zrobić , ponieważ taka twarz wygląda nieestetycznie , szczególnie że chodzę do szkoły i czułabym się niekomfortowo. Myślałam , że to przez słodycze , których w sumie dużo nie jem , ale dla pewności odstawiłam je i zrezygnowałam z cukru białego. Efektów brak Już nie wiem co robić dlatego proszę o jakąś radę ;> z góry dziękuję
aga_ta95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:01   #2
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Skoro leki od dermatologa nie pomagają spróbuj w inny sposób.Polecam kupić w aptece sok z aloesu ale ten bez miąższu i pić codziennie oraz codziennie na wieczór możesz po umyciu twarzy przecierać nim skórę. Mi to pomogło tylko pamiętaj że ważna jest systematyczność w stosowaniu. Na początku może wystąpić podrażnienie i zaczerwienienie skóry które z czasem minie.a jaką pielęgnację stosujesz?
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:00   #3
aga_ta95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Cera mieszana + tradzik

jeżeli chodzi o pielęgnację to oprócz preparatów przepisywanych przez dermatologów stosowałam produkty Garniera od toników po żele do mycia twarzy
przez krótki okres stosowałam też piankę do mycia twarzy marki Iwostin purritin , jednakże po tych produktach nie widziałam żadnych efektów , a jak były to krótkotrwałe. Spróbuję z tym aloesem . Dziękuję za radę
aga_ta95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 09:43   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez aga_ta95 Pokaż wiadomość
Witam
Mam duży problem z dbaniem o moją twarz. Studniówka tuż tuż, a ja nie wiem jak poprawić wygląd mojej buzi.

Otóż mam cerę mieszaną i zmagam się z trądzikiem młodzieńczym. Są to wypryski z "białym czubkiem". Korzystałam z porad dermatologów , ale pieniądze wydane na te wszystkie żele,kremy na nic się nie zdały. Czytałam że nie powinno się wyciskać pryszczy , ale nie mogę tego zrobić , ponieważ taka twarz wygląda nieestetycznie , szczególnie że chodzę do szkoły i czułabym się niekomfortowo. Myślałam , że to przez słodycze , których w sumie dużo nie jem , ale dla pewności odstawiłam je i zrezygnowałam z cukru białego. Efektów brak Już nie wiem co robić dlatego proszę o jakąś radę ;> z góry dziękuję
Agata, trochę późno, jeżeli do studniówki. Nie wyciskaj, serio. Wierz mi - wiem, co mówię. Za tydzień zniknie zaczerwienienie skóry, a jeżeli będziesz miała jednolity kolor, to i to białe pod podkładem będzie mniej widoczne. No i nie roznosi się, łatwiej zaleczyć. Poza tym... leczę się Epiduo. Jestem średnio zadowolona, ale na trądzik mi pomógł, więc polecam. Ale są różne retinoidy i nie ma pewności, że ten konkretny Ci pomoże.

Do tego używam delikatnego, antybakteryjnego żelu do twarzy (ziaja med, ale może zapychać) i olejku z hialuronianem cynku - mieszam i na przetartą tonikiem, wilgotną twarz. Za tonik robi zielona herbata lub zioła z dodatkiem kwasku cytrynowego, bo wszystkie inne mnie zapychają. A toniku trzeba używać koniecznie. Do tego krem pod oczy, maseczki, peelingi, krem pod makijaż. Bardzo służyła mi maseczka Best i peelingi savon noir, ale wpływ na trądzik widać dopiero po miesiącu. Natomiast skóra wygląda ładniej już po pierwszym użyciu.

Jak dbasz o skórę, co z nią robisz? Czego używasz do makijażu, jak zmywasz? Jak jesz?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 13:51   #5
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Polecam również emulsję micelarną do mycia twarzy firmy Cetaphil jest naprawdę łagodna i skuteczna.Do kupienia w aptece.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 14:49   #6
aga_ta95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Agata, trochę późno, jeżeli do studniówki. Nie wyciskaj, serio. Wierz mi - wiem, co mówię. Za tydzień zniknie zaczerwienienie skóry, a jeżeli będziesz miała jednolity kolor, to i to białe pod podkładem będzie mniej widoczne. No i nie roznosi się, łatwiej zaleczyć. Poza tym... leczę się Epiduo. Jestem średnio zadowolona, ale na trądzik mi pomógł, więc polecam. Ale są różne retinoidy i nie ma pewności, że ten konkretny Ci pomoże.

Do tego używam delikatnego, antybakteryjnego żelu do twarzy (ziaja med, ale może zapychać) i olejku z hialuronianem cynku - mieszam i na przetartą tonikiem, wilgotną twarz. Za tonik robi zielona herbata lub zioła z dodatkiem kwasku cytrynowego, bo wszystkie inne mnie zapychają. A toniku trzeba używać koniecznie. Do tego krem pod oczy, maseczki, peelingi, krem pod makijaż. Bardzo służyła mi maseczka Best i peelingi savon noir, ale wpływ na trądzik widać dopiero po miesiącu. Natomiast skóra wygląda ładniej już po pierwszym użyciu.

Jak dbasz o skórę, co z nią robisz? Czego używasz do makijażu, jak zmywasz? Jak jesz?
również stosuję Epiduo , lecz nie widzę żadnych efektów
jeżeli chodzi o makijaż to używam kremu BB z garniera bo niestety nie mogę znaleźć podkładu który bd krył i jednocześnie nie spływał po mojej twarzy -.- BB może nie sprawdza się jako podkład kryjący całkowicie tak jakbym tego chciała , jednakże stosuję jeszcze korektor antybakteryjny i puder mineralny firmy Bell.Efekty nie są powalające ale zawsze mogło być gorzej. Wciąż jestem w trakcie poszukiwań kosmetyków odpowiednich dla mnie. Oczywiście puder mineralny polecam jak najbardziej ! do każdego typu skóry
Zmywam makijaż przy pomocy żelu do demakijażu firme Lirene. Jeżeli chodzi o taką codzienną pielęgnację to odrzuciłam preparaty od dermatologa (w sumie to mój 3) i używam jedynie żelu do mycia twarzy firmy Garnier , od czasu do czasu jakieś domowe maseczki
Jeżeli chodzi o problem "nie wyduszania" to chciałabym bardzo nie ruszać tego ale w sumie na makijażu nie znam się za bardzo , gdybym tylko mogła to wgl nie malowałabym się nie wiem w jaki sposób mogłabym trwale chociaż na te 6 godz "ukryć" te niedoskonałości. Może masz jakieś kosmetyki godne polecenia ?
aga_ta95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:09   #7
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Natalenia Pokaż wiadomość
Skoro leki od dermatologa nie pomagają spróbuj w inny sposób.Polecam kupić w aptece sok z aloesu ale ten bez miąższu i pić codziennie oraz codziennie na wieczór możesz po umyciu twarzy przecierać nim skórę. Mi to pomogło tylko pamiętaj że ważna jest systematyczność w stosowaniu. Na początku może wystąpić podrażnienie i zaczerwienienie skóry które z czasem minie.a jaką pielęgnację stosujesz?
Jak po aloesie może wystąpić podrażnienie?? Nie ma takiej możliwości. Aloes jest dodawany do produktów łagodzących , a nie drażniących.
Jeśli miałaś zaczerwieniona skórę to na pewno nie po nim ale po innym produkcie którego jednocześnie używałaś.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Pierwsze co musisz zrobić to odpowiednio dobrać kosmetyki. Nie mogą być one na bazie alkoholu bo będą wysuszać zmiany , co może na początku wydawać się zadawalające, ale po pewnym czasie zrobić się gorzej. Jeśli masz skórę tłustą najlepsza będzie pianka która będzie hamować rozmnażanie się bakterii .
Ja jak miałam problem ze skórą myłam twarz mydłem węglowym naturalnym, ale jednocześnie używałam nawilżającego kremu żeby nie przesuszyć skórę. I piłam aloes jak polecała inna dziewczyna, tylko nie sam ale z dodatkiem soku z cytryny i oliwy. i owszem nie tylko skóra się poprawia ale oczyszcza się cały ogranizm z toksyn. Przez co przez najblizsze dni może ci sie wydawać ze masz zaostrzenie zmian, ale to tylko skóra się oczyszcza.
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 21:17   #8
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez aga_ta95 Pokaż wiadomość
również stosuję Epiduo , lecz nie widzę żadnych efektów
jeżeli chodzi o makijaż to używam kremu BB z garniera bo niestety nie mogę znaleźć podkładu który bd krył i jednocześnie nie spływał po mojej twarzy -.- BB może nie sprawdza się jako podkład kryjący całkowicie tak jakbym tego chciała , jednakże stosuję jeszcze korektor antybakteryjny i puder mineralny firmy Bell.Efekty nie są powalające ale zawsze mogło być gorzej. Wciąż jestem w trakcie poszukiwań kosmetyków odpowiednich dla mnie. Oczywiście puder mineralny polecam jak najbardziej ! do każdego typu skóry
Zmywam makijaż przy pomocy żelu do demakijażu firme Lirene. Jeżeli chodzi o taką codzienną pielęgnację to odrzuciłam preparaty od dermatologa (w sumie to mój 3) i używam jedynie żelu do mycia twarzy firmy Garnier , od czasu do czasu jakieś domowe maseczki
Jeżeli chodzi o problem "nie wyduszania" to chciałabym bardzo nie ruszać tego ale w sumie na makijażu nie znam się za bardzo , gdybym tylko mogła to wgl nie malowałabym się nie wiem w jaki sposób mogłabym trwale chociaż na te 6 godz "ukryć" te niedoskonałości. Może masz jakieś kosmetyki godne polecenia ?
Muszę przyznać, że nie znam się z kryjącym BB Garniera. Ale jak dla mnie to firma ma takie składy kosmetyków, że powinny trafić do kosza, a nie na półki ludzi, tym bardziej ludzi z trądzikiem. Ja swoje zużyłam do stóp. Peelingi. I na tyłek, na cellulit, bo z mentolem.

Rzuciłabyś skład tego mineralnego cuda

Do makijażu polecam podkład mineralny. Kryje, matuje, trzyma się. Ja kupuję po 20 złotych za ogromne pudełko, trzeba tylko samemu zmieszać białą bazę z kolorem. Co w sumie jest dobre, bo na rynku nie ma wystarczająco jasnych podkładów dla mojej skóry. Jeżeli fluid to Bourjois Flower Perfection, ew. azjatyckie BB, ale z nimi trzeba umiejętnie.

Nie wydaje mi się też, żeby sam żel miał sobie z tym BB poradzić. Jaki ma skład? Garnierem buźki nie myj.

Mi Epiduo zaczął pomagać po prawie dwóch miesiącach, kiedy już zaczynałam się wkurzać, że nie działa. Przestają się pojawiać wypryski, na zaskórniki jest zbyt słaby, ale troszkę ich też ubywa. Nie znikną wszystkie. Ale nakładam go na zmytą skórę. Po podkładzie w płynie, szczególnie niedokładnie zmytym na skórze pozostanie warstewka, która osłabi działanie no i sprzyja powstawaniu trądziku.

Czego używać, co polecam... Ja zmieniłam swoją pielęgnację całkowicie. Teraz używam żelu antybakteryjnego ziaja med do mycia rano i wieczorem. Po każdym myciu twarzy obowiązkowo! tonik {w moim przypadku jest to zielona herbata/zioła z kwaskiem cytrynowym, wszystkie kupione mnie zapychały}. Na dzień nakładam kroplę Curiosinu {odpowiednik kwasu hialuronowego, tylko antybaktryjny} z kroplą oleju, czasem krem {DLA Niszcz Pryszcz}, na noc - po toniku - Epiduo i krem pod oczy potem.

Jeśli makijaż to po toniku krem {mam kilka różnych, o składach takich do przyjęcia względnie}, potem podkład mineralny punktowo jako korektor, potem pędzlem ściętym na całą twarz. Demakijaż jak OCM - gorący ręcznik - sucha skóra - masaż dokładny olejem - dwukrotne zmycie żelem {Fitomed} - tonik - olej/Epiduo.

Bardzo chwaliłam sobie duet peeling Savon Noir + maseczka best. Savon Noir polecam każdemu, doczyszcza to, co trzeba i złuszcza martwy naskórek. I upiększa skórę

No i zaczęło mi się poprawiać, kiedy przestałam wyduszać.


Cytat:
Napisane przez lilia8843 Pokaż wiadomość
Jak po aloesie może wystąpić podrażnienie?? Nie ma takiej możliwości. Aloes jest dodawany do produktów łagodzących , a nie drażniących.
Jeśli miałaś zaczerwieniona skórę to na pewno nie po nim ale po innym produkcie którego jednocześnie używałaś.

Pierwsze co musisz zrobić to odpowiednio dobrać kosmetyki. Nie mogą być one na bazie alkoholu bo będą wysuszać zmiany , co może na początku wydawać się zadawalające, ale po pewnym czasie zrobić się gorzej.
Może uczulać. Święte słowa tam dalej.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:39   #9
aga_ta95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Cera mieszana + tradzik

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...mineralny.html to jest ten puder mineralny który zawsze jest ze mną

mogłabyś powiedzieć co to za podkład mineralny ? ;>

ile razy dziennie używasz Epiduo ? mi dermatolog kazała raz dziennie , najlepiej na noc. A stosuję go od 2 miesięcy i jak bylo tak dalej jest może nie poprawnie zmywam ten makijaż i twarz nie jest dokładnie oczyszczona. Stosowałam kiedyś płyny do demakijażu różnych firm , ale od 2 lat stosuję żel firmy Lirene który poleciła mi pani w aptece.I w sumie nie mam żadnych zastrzeżeń. Wielki plus bo nie wysusza mi twarzy.

W takim razie moje dotychczasowe kosmetyki zostaną wymienione za wszystkie rady bardzo dziękuje !

a co do aloesu nie lepiej bezpośrednio wcierać w skórę ? ;> czy samo picie wystarczy ?
aga_ta95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 22:15   #10
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Jeśli będziesz go pić to będzie działać na cały organizm. wcieranie, spotkałam sie tylko z prawdziwym aloesem takiego którego hoduje sie w doniczce. Czyli zrywa rozcina liść i wciera.
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 13:17   #11
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez aga_ta95 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...mineralny.html to jest ten puder mineralny który zawsze jest ze mną

mogłabyś powiedzieć co to za podkład mineralny ? ;>

ile razy dziennie używasz Epiduo ? mi dermatolog kazała raz dziennie , najlepiej na noc. A stosuję go od 2 miesięcy i jak bylo tak dalej jest może nie poprawnie zmywam ten makijaż i twarz nie jest dokładnie oczyszczona. Stosowałam kiedyś płyny do demakijażu różnych firm , ale od 2 lat stosuję żel firmy Lirene który poleciła mi pani w aptece.I w sumie nie mam żadnych zastrzeżeń. Wielki plus bo nie wysusza mi twarzy.

W takim razie moje dotychczasowe kosmetyki zostaną wymienione za wszystkie rady bardzo dziękuje !

a co do aloesu nie lepiej bezpośrednio wcierać w skórę ? ;> czy samo picie wystarczy ?
Zamawiam średnio kryjącą bazę i ColorBlendy na kolorowka.com. Zobacz, czy w składzie tego pudru nie ma talku

Raz, zawsze na noc. Pomijam, jeżeli robię peeling, żeby się nie podrażnić. Ja nie mówię, że ten żel Lirene jest zły. Przetrzyj sobie po demakijażu twarz wacikiem z tonikiem, a jeszcze lepiej z płynem micelarnym lub czymś do demakijażu. Jeżeli na waciku zostanie choć trochę cielistego koloru, to makijaż jest niezmyty.

Można i wcierać przy okazji picia Albo dodać do maseczki.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 18:48   #12
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Może nie podrażnienie ,źle napisałam ale lekko zaczerwienioną skórę po aloesie miałam ale szybko minęło. Każda skóra reaguje inaczej więc wiem po czym je miałam.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 20:36   #13
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Cera mieszana + tradzik

No zawsze różnie to bywa
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:03   #14
aga_ta95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Cera mieszana + tradzik

dziękuje za wszystkie rady
od dzisiaj zaczynam korzystać z nich życzcie mi powodzenia ! mam nadzieję , że uda się
aga_ta95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 14:51   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Agata, trochę późno, jeżeli do studniówki. Nie wyciskaj, serio. Wierz mi - wiem, co mówię. Za tydzień zniknie zaczerwienienie skóry, a jeżeli będziesz miała jednolity kolor, to i to białe pod podkładem będzie mniej widoczne. No i nie roznosi się, łatwiej zaleczyć. Poza tym... leczę się Epiduo. Jestem średnio zadowolona, ale na trądzik mi pomógł, więc polecam. Ale są różne retinoidy i nie ma pewności, że ten konkretny Ci pomoże.

Do tego używam delikatnego, antybakteryjnego żelu do twarzy (ziaja med, ale może zapychać) i olejku z hialuronianem cynku - mieszam i na przetartą tonikiem, wilgotną twarz. Za tonik robi zielona herbata lub zioła z dodatkiem kwasku cytrynowego, bo wszystkie inne mnie zapychają. A toniku trzeba używać koniecznie. Do tego krem pod oczy, maseczki, peelingi, krem pod makijaż. Bardzo służyła mi maseczka Best i peelingi savon noir, ale wpływ na trądzik widać dopiero po miesiącu. Natomiast skóra wygląda ładniej już po pierwszym użyciu.

Jak dbasz o skórę, co z nią robisz? Czego używasz do makijażu, jak zmywasz? Jak jesz?

Czemu ziaja med może zapychać? (Swoją droga rzeczywiscie jest świetny).

Czemu tonik trzeba używać koniecznie? (Oczywiscie nie polecam alkalizacji skóry, ale przecież niektóre kremy mają kwasne ph, więc one też je przywracają )

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-14 o 16:42
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:09   #16
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Cera mieszana + tradzik

żel z ziaji po dłuzszym stosowaniu podrażnił mnie okropnie, a cetaphilu to nie polecam nawet wrogom ,drogi szajs a zapycha i to jak!
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:11   #17
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
żel z ziaji po dłuzszym stosowaniu podrażnił mnie okropnie, a cetaphilu to nie polecam nawet wrogom ,drogi szajs a zapycha i to jak!
Przykro mi... Co do Cetaphil- już słyszłam takie opinie, dlatego nie chcę ryzykować, ale był tak reklamowany, że kusił Niektórzy lubią jeszcze żel babydream albo Physiogel.

Czy miałeś wysyp zaskórników czy pryszczy po cetaphil?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-14 o 16:12
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 22:08   #18
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czemu ziaja med może zapychać? (Swoją droga rzeczywiscie jest świetny).

Czemu tonik trzeba używać koniecznie? (Oczywiscie nie polecam alkalizacji skóry, ale przecież niektóre kremy mają kwasne ph, więc one też je przywracają )
Bo mam po nim gładką buźkę. A jeżeli po czymś do mycia mam gładszą buźkę, niż przed tym czymś, to to coś jest podejrzane

Ale skąd wiesz, że on ma kwaśne? No jeżeli używam mojego kwasowego Iwostinu (na dekolt, swoją drogą), to wtedy nie przecieram skóry tonikiem, fakt.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:55   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Bo mam po nim gładką buźkę. A jeżeli po czymś do mycia mam gładszą buźkę, niż przed tym czymś, to to coś jest podejrzane

Ale skąd wiesz, że on ma kwaśne? No jeżeli używam mojego kwasowego Iwostinu (na dekolt, swoją drogą), to wtedy nie przecieram skóry tonikiem, fakt.
Ja mam bardzo gładką buzię po żelach z sls, ale to nie przez zapchanie Przy ziaji trochę mniej. Przecież zapchanie (zaskórniki) można zauważyć dopiero po dłuższym czasie, więc trochę nie rozumiem Ciebie:P Gładszą możesz mieć, bo wiele żeli (jak nie wszystkie)daje taki efekt.
Zresztą żel jest na moment na twarzy, więc nie wiem czy wogóle jest szansa że spowoduje zaskórniki...

To nie było odnosnie żelu ziaja med- tak tylko napisałam, że niekoniecznie tonik zawsze jest potrzebny Ziaję badałam i wyszło mi ph 7 czyli neutralne jak piszą

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-15 o 16:39
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 15:46   #20
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Agnieszka987 powiedz mi jakie bys polecała kosmetyki dla skóry mieszanych/tłustych ktore po leczeniu dermatologicznym/kwasach lub/oczyszczaniu sa miejscami przesuszone?

Jakie produkty w kosmetykach napewno się unika?
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:25   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez lilia8843 Pokaż wiadomość
Agnieszka987 powiedz mi jakie bys polecała kosmetyki dla skóry mieszanych/tłustych ktore po leczeniu dermatologicznym/kwasach lub/oczyszczaniu sa miejscami przesuszone?

Jakie produkty w kosmetykach napewno się unika?
Nie ma 1 składnika, którego unika się zawsze i przez wszystkich. Na każdego dana mieszanina działa inaczej

Ja staram się unikać np. wysoko w składzie alkoholu denat (bo odtłuszcza i wiele razy się zawiodłam ) ale punktowo, albo raz na jakiś czas do dezynfekcji jest ok. Nie kupuję też juz kremów typu Eveline, Garnier, Joko itd... (kremy) bo wiem że słabo nawilżą, nie uchronią przed zmarszczkami (wolę zainwestować w filtry) i po prostu ich skład nie jest jakoś specjalnie bogaty w substancje aktywne

Z moich obserwacji.... zauważyłam, że żele z sls i sles, a także mydła (z którymi się nie lubię ) dosyć mocno odtłuszczają skórę, przez co prowadza do odwodnienia. Także ja nie polecam takich- a przynajmniej ograniczyć stosowanie z nimi w składzie, gdy masz przesuszoną skórę. Tu u mnie najlepiej sprawdził się ziaja med wspomniany, olejki myjące. Mogę Ci polecić olejki myjące z biochemii urody, krem Cicalfate i wodę termalną Uriage. Sama mam taką cerę co jakiś czas, przez uzywanie duac codziennie.

Czasem na noc smarowałam twarz zwykłą maścią z wit. A i to też pomagało, gdy skóra była podrażniona, swedząca i wysuszona.

Moja skóra jest dosyć wymagająca, więc dostosowuję pielęgnację jej do aktualnego stanu Np. teraz używam Iwostinu zelu bo na razie nie odtłuszcza mocno (choć robi to minimalnie), ale gdy robię przerwę od duac by podregenerować i nawilżyć ją, to wymieniam, żel również na w/w.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:34   #22
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Cera mieszana + tradzik

A kiedy i jak mam uzywac wode termalna.?
na noc stosuje krem Bandi, po ktorym mam fajna skore , oczyszcza sie . no ale niestety jakies nawilzenie sie przyda. Sprobuje tego krem z Avene
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:47   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez lilia8843 Pokaż wiadomość
A kiedy i jak mam uzywac wode termalna.?
na noc stosuje krem Bandi, po ktorym mam fajna skore , oczyszcza sie . no ale niestety jakies nawilzenie sie przyda. Sprobuje tego krem z Avene
Po umyciu twarzy żelem,a przed nałożeniem kremu. Mozesz też spryskac twarz w ciagu dnia (nawet na makijaz). Nie wymaga ona wysuszenia bo jest izotoniczna.

Ps. Przypomniał mi się mój kolejny ulubiny żel- z olejkiem z drzewa herbacianego i tymiankiem z Oriflame, ale na przesuszona skórę nie polecam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 16:58   #24
lilia8843
Raczkowanie
 
Avatar lilia8843
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 271
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Wiesz jakoś nie zachecaja mnie kosmetyki takich firm jak avon, oriflame. Nie lubie form ktore nie specjalizuja sie w konkretnej dziedzinie typ wyrob kosmetykow. tylko swoja marka chca sprzedawac wszystko co sie da. Moim zdaniem nie przeklada sie to na jakosc

Nawet jak slysze ze ktos kupil sobie krem marki Dior to wiem ze dlatego zeby sie tym chwalic niczym innym sie nie kierowal

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

A ktoś słyszał lub próbował kosmetyki
Gly Skin Care ?
lilia8843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 17:49   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez lilia8843 Pokaż wiadomość
Wiesz jakoś nie zachecaja mnie kosmetyki takich firm jak avon, oriflame. Nie lubie form ktore nie specjalizuja sie w konkretnej dziedzinie typ wyrob kosmetykow. tylko swoja marka chca sprzedawac wszystko co sie da. Moim zdaniem nie przeklada sie to na jakosc

Nawet jak slysze ze ktos kupil sobie krem marki Dior to wiem ze dlatego zeby sie tym chwalic niczym innym sie nie kierowal

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

A ktoś słyszał lub próbował kosmetyki
Gly Skin Care ?

Ja też nie lubię avon i oriflame ale też zel był jedynym produktem który polubiłam z oriflame
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 12:36   #26
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo gładką buzię po żelach z sls, ale to nie przez zapchanie Przy ziaji trochę mniej. Przecież zapchanie (zaskórniki) można zauważyć dopiero po dłuższym czasie, więc trochę nie rozumiem Ciebie:P Gładszą możesz mieć, bo wiele żeli (jak nie wszystkie)daje taki efekt.
Zresztą żel jest na moment na twarzy, więc nie wiem czy wogóle jest szansa że spowoduje zaskórniki...

To nie było odnosnie żelu ziaja med- tak tylko napisałam, że niekoniecznie tonik zawsze jest potrzebny Ziaję badałam i wyszło mi ph 7 czyli neutralne jak piszą
Aaaa, po SLeSach to jest inna gładkość, a po ziajce inna, taka przywodząca mi na myśl pegi. Używam już chyba od dwóch miesięcy, a nie jest to moje pierwsze opakowanie. Zapychanie oceniam po tym, czy przybywa/ubywa mi zaskórników lub czy się zmniejszają. Teraz stoją w miejscu, a powinno chociaż trochę ich ubywać, czyli coś mnie zapycha, ale niekoniecznie żel (nie będę tu straszyć, bo ja we wszystkim znajdę coś zapychającego). Na pewno nie zapycha tragicznie czy coś, na razie nie mam zamiaru go zmieniać (jako jednego z niewielu kosmetyków ). A zdarzają się takie żele z substancjami filmotwóczymi, które zapychają nawet będąc na twarzy przez moment. No ogólnie dla mnie ziaja ma tylko jedną wadę - nie zmywa makijażu.

A pH skóry nie jest przypadkiem niższe niż 7? Wklepałam w guglu, żeby się upewnić i piszą 5-5,5.

Cóż za offtop z mojej strony :/
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 13:36   #27
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Aaaa, po SLeSach to jest inna gładkość, a po ziajce inna, taka przywodząca mi na myśl pegi. Używam już chyba od dwóch miesięcy, a nie jest to moje pierwsze opakowanie. Zapychanie oceniam po tym, czy przybywa/ubywa mi zaskórników lub czy się zmniejszają. Teraz stoją w miejscu, a powinno chociaż trochę ich ubywać, czyli coś mnie zapycha, ale niekoniecznie żel (nie będę tu straszyć, bo ja we wszystkim znajdę coś zapychającego). Na pewno nie zapycha tragicznie czy coś, na razie nie mam zamiaru go zmieniać (jako jednego z niewielu kosmetyków ). A zdarzają się takie żele z substancjami filmotwóczymi, które zapychają nawet będąc na twarzy przez moment. No ogólnie dla mnie ziaja ma tylko jedną wadę - nie zmywa makijażu.

A pH skóry nie jest przypadkiem niższe niż 7? Wklepałam w guglu, żeby się upewnić i piszą 5-5,5.

Cóż za offtop z mojej strony :/
Niestety nie Zresztą na opakowaniu napisano "ph neutralne, a ok. 5 to byłoby kwasne. Może jakiegos innego przeczytalas opis?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-18 o 13:46
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 08:13   #28
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Niestety nie Zresztą na opakowaniu napisano "ph neutralne, a ok. 5 to byłoby kwasne. Może jakiegos innego przeczytalas opis?
Oj, że niby 7 to pH neutralne neutralne czyli inaczej obojętne, a pH neutralne dla skóry to lekko kwaśne, bo skóra ma odczyn lekko kwaśny. Przed chwilą przeczytałam nawet, że skóra może mieć odczyn nawet do 4,75 (4,75-6,5). W podręczniku to też było, stąd musiałam zapamiętać, że skóra nie jest obojętna

Nie znalazłam teraz do wklejenia nic takiego profesjonalnie brzmiącego, ale jest sporo takich fragmentów: "Odczyn neutralny dla skóry, to odczyn jej samej (średnio ph 5,5), a nie neutralny odczyn wody." Aż ktoś wytłuścił, tak tłumaczył.

I właśnie dlatego, że nie napisano: neutralne dla skóry używam kwaśnego toniku. Pewnie ta różnica jest niewielka, skóra może by mi się nie łuszczyła, ale nie chcę sprawdzać.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 09:45   #29
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Cera mieszana + tradzik

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Oj, że niby 7 to pH neutralne neutralne czyli inaczej obojętne, a pH neutralne dla skóry to lekko kwaśne, bo skóra ma odczyn lekko kwaśny. Przed chwilą przeczytałam nawet, że skóra może mieć odczyn nawet do 4,75 (4,75-6,5). W podręczniku to też było, stąd musiałam zapamiętać, że skóra nie jest obojętna

Nie znalazłam teraz do wklejenia nic takiego profesjonalnie brzmiącego, ale jest sporo takich fragmentów: "Odczyn neutralny dla skóry, to odczyn jej samej (średnio ph 5,5), a nie neutralny odczyn wody." Aż ktoś wytłuścił, tak tłumaczył.

I właśnie dlatego, że nie napisano: neutralne dla skóry używam kwaśnego toniku. Pewnie ta różnica jest niewielka, skóra może by mi się nie łuszczyła, ale nie chcę sprawdzać.
Ok dzieki Myślałam, że ph neutralne to ph również wody (zalezy pewnie jeszcze jakiej) czyli wynosi 7. Sprawdzę jak kupię znowu ziaję, dla pewnosci
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:15   #30
lanalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 214
jakie kremy i żele stosowac do cery mieszanej

Dzien dobry, temat watku i problem w nim zawartu zapewne przewijal sie tysiace razy i przepraszam jesli zasmiecam forum ...
Moja cera jest mieszana , strefa T jest tlusta i po paru godzinach umycia twarzy moje czoło sie swieci,ale stosuje bibułki matujace. Mam przebarwienia niewielkie, wągry na nosie,zaskórniki zamkniete(pod skora) obok nosa, zaczerwienione policzki,blizny po tradziku i krosty mi wyskakuja czasami
Poszukuje kremu z filtrem na dzien i kremu na noc,ktory by redukowal zaczerwienienia aby byl w niezbyt wysokiej cenie,moze jakis z zjaja med? I potrzebuje żelu do codziennego mycia twarzy ,obecnie stosuje z garniera
w sumie to mam ten łojotok na twarzy i nietylko ,zastanawiam sie czy nie mam łzs bo mialam -nadal mam problemy ze skora glowy ale teraz po paru szamponach od dermatologa jest lepiej i sytuacja jest pod kontrola ,na szczescie
i niedlugo wybieram sie do dermatologa po kolejna recepte na epiduo.
Bede wdzieczna za pomoc!

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

i zastanawiam sie nad acne derm na przebarwienia,co o tym myslicie?
lanalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-07 15:22:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.