Terminacja ciąży cz.3 - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-16, 11:31   #3541
Adamowa82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 283
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Iskierka

A z jakiego powodu terminowalas ciążę?

Ja wiem tyle,co ze swojej konsultacji genetycznej. U nas byla trisomia 21 prosta, czyli przypadek, po ktorym w sumie nie zaleca sie badania kariotypow, ale ja sie uparlam o dr skierowanie dał. Powiedzial tez, ze w tym calym nieszczesciu dobrze, ze byla to trisomia prosta, bo ryzyko, ze powtorzy się ponownie jest bardzo nikłe. Pytałam go o traslokacje. Powiedział, ze to juz jest bardziej skomplikowane, bo ryzyko powtorzenia sie jej wynosi kilkadziesiat procent i niezbedne jest badanie kariotypow rodzicow. Dokladnie nie wiem jak to jest z tymi kariotypami, ale w transolkacji chodzi chyba o to, ze cos jest nie tak u ktoregos z rodzicow, ze jest on nosicielem jakiegoś uszkodzinego fragmentu genu, ktory moze byc przekazany dziecku. Nie oznacza to, ze nie ma szans na zdrowe dziecko, ale ryzyko powtorzenia sie wady chromosomalnej jest znacznie wyzsze niz w trisomii prostej.

Niewątpliwie musisz skonsultowac sie z genetykiem i on Ci wszystko wyjaśni. Nie wiem jak to jest z badaniem kariotypu w ciąży, ja chcialam zbadac, bedac jeszcze w ciazy i doktor mówił, ze wtedy nie robi sie tego badania.

Co do amniopunkcji, mi w poradni mowili, ze najlepszy jest skonczony 16 tydzień, ale czytalam, ze w niektórych szpitalach jest wykonywana tzw wczesna amniopunkcja po 13 tygodniu. Ale wczesniej można wykonac biobsje kosmowki, kolo 11 tyg. Ewentualnie mozesz jeszcze zrobic po 10 tyg Sanco czy Nifty, mysle, ze sa dosc wiarygodne i wynik jest szybko. Ale tez nie w 100 procentach pewne... to tylko amniopunkcja lub ewentualnie biobsja...

Rozumiem Twoj strach i obawy. Daj znac, co powiedzial Ci ginekolog, do ktorego idziesz.

Trzymaj się, moze teraz bedzie dobrze i tego Ci życzę!
Adamowa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 11:33   #3542
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wynn w samo sedno. Tak do tego podeszłam, ze co ma być to będzie. A jeżeli coś by było na rzeczy to byśmy się bali. No cóż, udało się, boimy się i tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 11:43   #3543
Shadow1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 269
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Iskierka, u mnie amnio było w 16 tyg, a najlepiej ok 17, tak genetyk mówiła. Teraz nie myśl o chorobie, masz fasolke i myśl pozytywnie. Jeśli będzie trzeba zrobisz amnio i będziesz pewna. Nie rozumiem stwierdzenia, że " strzelilas sobie w kolano".. Zmień lekarza może, bo teraz nie potrzebujesz negatywnych ludzi wokół siebie. Ja też odebrałam pełny wynik amnio dawno po T. Dla formalności w sumie... I P genetyk stwierdziła, że gdyby była jakakolwiek wada czy trisomia czy cokolwiek w terminowanej ciąży to i tak trzeba robić amnio w kolejnej ciąży. Dla spokoju. Tak, prawdopodobieństwo wady w kolejnej ciąży jest, ale nie musi być. I tego się trzymaj. Głowa do góry i pisz, co u Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 11:55   #3544
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja miałam w 21 dlatego pytam. Nawet gdybym odebrała mikromacierz przed T, nic by to nie zmieniło, wynik był prawidłowy. Marzyliśmy o kolejnej ciąży, w ogóle o dziecku, podjęliśmy taką decyzję ze świadomością, co może nas spotkać. Na szczęście to nie lekarz, tylko babka z rejestracji, ona dawała mi te wyniki. Strzał w kolano.. no poczułam się jak by mi strzeliła w twarz, serio. Jeszcze w trakcie rozmowy ze mną odebrała telefon, i pieprzyła mi coś, że jej dzieci chcą gdzieś tam jechać i skąd na wszystko dobierać pieniędzy, że jak już są, to dopiero się ma zmartwienia. Pomyślałam sobie tylko nosz kur**, dała bym się pokroić, żeby mieć takie zmartwienia. Ludzie to jednak nie doceniają tego co mają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 12:07   #3545
OnaM1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 17
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

iskierka95 amniopunkcję można zrobić od 15 tygodnia(ja miałam 15 tydz i 1 dzień)ale wcześniej jeśli są wskazania można biopsję kosmówki.Nie wiem czy warto w Twoim wypadku tracić czas i kasę na testy typu Nifty itp.Bądź dobrej myśli i daj znać co powiedział lekarz.
OnaM1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 12:09   #3546
Shadow1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 269
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Iskierka, wiesz dobrze, że nawet jeśli ktoś pracuje w służbie zdrowia, to nie oznacza, że mu słoma z butów nie wystaje....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

A test nifty nie jest podstawą dla lekarza do jakichkolwiek diagnoz i oceny ciąży. Tylko amnio jest uznawane za najdokladniejsze badanie oceny płodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 12:44   #3547
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Tak, tak wiem, ale rozmawialiśmy już, że Nifty będziemy robić, amnio też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 12:46   #3548
Nova89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 21
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Iskierka,

Ja miałam robioną biopsję kosmówki w 13 Tc. Jest to badanie trochę bardziej nieprzyjemne od amniopunkcji ale wykrywa te same wady tyle, że wcześniej. Zawsze daje to te, kilka tygodni stresu mniej, aż do otrzymania wyniku. Trzymam kciuki aby tym razem wszystko było w jak największym porządku. Trzymaj się tego co mówiłaś: co ma być to będzie, niestety człowiek jak widać choćby nie wiem jak o siebie dbał nie ma wpływu na to jak będzie się rozwijało maleństwo. Jesteśmy na to wszystkie żywym dowodem. Trzeba mieć nadzieję!
Nova89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 12:55   #3549
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Będę jeszcze rozmawiać z genetykiem na te wszystkie tematy, ale wiadomo że kto się sparzył na gorącym ten dmucha na zimne. Nova89 a gdzie robiłaś te biopsję i jaki jest koszt jeśli mogę spytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

W praktyce ta biopsja kosmówki wygląda tak jak amnio?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 14:50   #3550
Nova89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 21
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja robiłam w Poznaniu, wynik był po 1,5 tygodnia i nic nie płaciłam. Samo badanie wygląda tak jak amniopunkcja z tym że przy amniopunkcji pobierany jest płyn owodniowy, a przy biopsji kosmki kosmówki. Wynik biobsji jest również podstawą do terminacji.
Nova89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 17:05   #3551
cortylous
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 123
Poronie za tydzień :(

Właśnie za tydzień najprawdopodobniej będę miała zabieg łyżeczkowania. 2 lata starań i w końcu ujrzałam wymarzone 2 kreski. Wczorajsza wizyta u lekarza strasznie mnie zdołowała. Jest pusty pęcherzyk bez echa zarodku, czekamy jeszcze tydzień na rozwój a jeśli nic nie bedzie to dostanę skierowanie do szpitala na zabieg łyżeczkowania. Czuję się beznadziejnie, wokół mnie same ciążę i porody wśród znajomych i rodziny. Więc zadaję sobie pytanie dlaczego akurat ja czuję się jakaś nieudolna moi bracia mają po 3 dzieci a ja nawet tego jednego nie potrafię nie liczę na rady ale chciałam się wyżalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cortylous jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 17:16   #3552
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Poronie za tydzień :(

Przesunę wątek na MzK. Tam spotkasz dziewczyny, z którymi będziesz mogła o tym pogadać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:19   #3553
Nicething86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 46
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wynn, moje dziecko też miało WCN bezczaszkowie. Co na to Twój lekarz? Czy dostałaś jakieś dodatkowe zalecenia na teraz? Kurczę, nie potrafię sobie tego wszystkiego poukładać, byłam obstawiona witaminami. Brałam Folian 800, czyli dawkę większą niż zaleca PTG... Moja gin powiedziała, że u mnie musiał być jakiś czynnik zewnętrzny i, że to wada środowiskowa. Jak długo pracuje (24 lata) jestem jej pierwszą pacjentka z acranią u dziecka...
Nicething86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-16, 21:54   #3554
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nicething, mam znajomego genetyka, więc zrobił mi badania na mutacje mthfr, ale nie wyszlo żebym ją miała. On mi powiedział(tak jak każdy lekarz z którym rozmawiałam) , że to wszystko przypadek, na początku w to nie wierzyłam, chciałam koniecznie znać przyczynę, ale z perspektywy czasu uwierzyłam, że to był ten przypadek, było tu kilka dziewczyn u których dzieci też byla ta wada i wszystkie maja juz zdrowe dzieciaki. Szkoda czasu na to martwienie, ale musisz to sama przepracowac... Trzymam kciuki za ciebie 💖
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 06:01   #3555
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Poronie za tydzień :(

Cytat:
Napisane przez cortylous Pokaż wiadomość
Właśnie za tydzień najprawdopodobniej będę miała zabieg łyżeczkowania. 2 lata starań i w końcu ujrzałam wymarzone 2 kreski. Wczorajsza wizyta u lekarza strasznie mnie zdołowała. Jest pusty pęcherzyk bez echa zarodku, czekamy jeszcze tydzień na rozwój a jeśli nic nie bedzie to dostanę skierowanie do szpitala na zabieg łyżeczkowania. Czuję się beznadziejnie, wokół mnie same ciążę i porody wśród znajomych i rodziny. Więc zadaję sobie pytanie dlaczego akurat ja czuję się jakaś nieudolna moi bracia mają po 3 dzieci a ja nawet tego jednego nie potrafię nie liczę na rady ale chciałam się wyżalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciąża nie jest młodsza? Pisz pw, byłam w takiej samej sytuacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:21   #3556
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Poronie za tydzień :(

Cytat:
Napisane przez cortylous Pokaż wiadomość
Właśnie za tydzień najprawdopodobniej będę miała zabieg łyżeczkowania. 2 lata starań i w końcu ujrzałam wymarzone 2 kreski. Wczorajsza wizyta u lekarza strasznie mnie zdołowała. Jest pusty pęcherzyk bez echa zarodku, czekamy jeszcze tydzień na rozwój a jeśli nic nie bedzie to dostanę skierowanie do szpitala na zabieg łyżeczkowania. Czuję się beznadziejnie, wokół mnie same ciążę i porody wśród znajomych i rodziny. Więc zadaję sobie pytanie dlaczego akurat ja czuję się jakaś nieudolna moi bracia mają po 3 dzieci a ja nawet tego jednego nie potrafię nie liczę na rady ale chciałam się wyżalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w ktorym tygodniu jestes ?
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:30   #3557
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Poronie za tydzień :(

Cytat:
Napisane przez cortylous Pokaż wiadomość
Właśnie za tydzień najprawdopodobniej będę miała zabieg łyżeczkowania. 2 lata starań i w końcu ujrzałam wymarzone 2 kreski. Wczorajsza wizyta u lekarza strasznie mnie zdołowała. Jest pusty pęcherzyk bez echa zarodku, czekamy jeszcze tydzień na rozwój a jeśli nic nie bedzie to dostanę skierowanie do szpitala na zabieg łyżeczkowania. Czuję się beznadziejnie, wokół mnie same ciążę i porody wśród znajomych i rodziny. Więc zadaję sobie pytanie dlaczego akurat ja czuję się jakaś nieudolna moi bracia mają po 3 dzieci a ja nawet tego jednego nie potrafię nie liczę na rady ale chciałam się wyżalić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po pierwsze zrób podwójną betę, druga w odstępie 48h od pierwszej. Jeśli przyrost będzie ponad 100% to znaczy, że ciąża rozwija się prawidłowo. Wtedy najprościej zawyrokować, że ciąża jest młodsza niż z miesiączki, bo np owulacja była w 21 w nie w 14dc.
Zarodek powinien być widoczny przy becie powyżej (bodajże) 15tys. U mnie przy becie 14tys nie było ani śladu.
Poczekaj na wynik i z nim idź do lekarza. Warto poczekać trochę dłużej. Cykle miałaś regularne? Pewnie nie. Więc warto zrobić jedno podstawowe badanie. Dziwie się, że lekarz Ci go nie zlecił. U mnie to było pierwsze co kazał zrobić.

Jeśli niestety beta nie rośnie to trzeba przygotować się na poronienie samoistne albo (jeśli ono nie nastąpi) na farmakologiczne. Wydaje mi się, że abrazja macicy to w starszych ciążach, ale proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:10   #3558
cortylous
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 123
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Po pierwsze zrób podwójną betę, druga w odstępie 48h od pierwszej. Jeśli przyrost będzie ponad 100% to znaczy, że ciąża rozwija się prawidłowo. Wtedy najprościej zawyrokować, że ciąża jest młodsza niż z miesiączki, bo np owulacja była w 21 w nie w 14dc.
Zarodek powinien być widoczny przy becie powyżej (bodajże) 15tys. U mnie przy becie 14tys nie było ani śladu.
Poczekaj na wynik i z nim idź do lekarza. Warto poczekać trochę dłużej. Cykle miałaś regularne? Pewnie nie. Więc warto zrobić jedno podstawowe badanie. Dziwie się, że lekarz Ci go nie zlecił. U mnie to było pierwsze co kazał zrobić.

Jeśli niestety beta nie rośnie to trzeba przygotować się na poronienie samoistne albo (jeśli ono nie nastąpi) na farmakologiczne. Wydaje mi się, że abrazja macicy to w starszych ciążach, ale proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiedział że przy pustym jaju beta może rosnąć. W piątek idę na bete ale jakoś nie robię sobie nadziei. Nawet pęcherzyk nie wygląda tak jak powinien, jest spłaszczony. Cykle regularne miałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cortylous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 12:20   #3559
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez cortylous Pokaż wiadomość
Powiedział że przy pustym jaju beta może rosnąć. W piątek idę na bete ale jakoś nie robię sobie nadziei. Nawet pęcherzyk nie wygląda tak jak powinien, jest spłaszczony. Cykle regularne miałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może rosnąć, ale nie będzie to odpowiedni przyrost.
Zrób betę dzisiaj i pójdź w piątek na ponowną. Dwie sprawy: w tym samym laboratorium i o tej samej godzinie.
Przyrost powyżej 100% będzie odpowiedni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 12:49   #3560
Nikita0102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A jak to jest z tym macierzynskim? Jeśli nie zdecydujemy się na pochòwek to urlop macierzyński nie przysługuje?
Nikita0102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 15:16   #3561
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nikita0102 urlop macierzyński przysługuje nawet gdy nie decydujesz się na pochówek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 16:54   #3562
Shadow1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 269
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Jasne, że urlop przysługuje. To czas na dojście do siebie, i psychicznie i fizycznie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 17:27   #3563
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ale czy nie jest tak, że zeby z tego korzystać potrzebny jest akt urodzenia martwego dziecka? Rezygnując z pochówku często się robi to żeby nie przechodzić przez te wszystkie procedury typu nadawanie imienia itp poprawcie mnie jeśli się mylę
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 17:53   #3564
Shadow1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 269
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Akt urodzenia trzeba, niestety... Płeć też trzeba znać.... Zawsze można poprosić Panią w urzędzie, żeby nazwała dziecko... I najlepiej wysłać kogoś z rodziny, żeby załatwił sprawę w urzędzie. Albo męża....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:54   #3565
Nicething86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 46
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wynn, dajesz nadzieje ❤️

Przed tym wszystkim bardzo chciałam mieć dziecko, teraz bardzo nad tym się zastanawiam...
Nicething86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:20   #3566
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nicething, widocznie potrzebujesz trochę oddalić się od tego tematu, ale ta chęć posiadania dziecka zapewne wróci, szkoda by było przez resztę życia żałować, że przez strach nie doświadczamy czegoś wspaniałego. U mnie posiadanie dziecka nie było nigdy priorytetowe, wręcz jak zaszłam terminowaną ciążę to - chciaz była planowana - nieco się przestraszyłam, że to już koniec mojego życia dla siebie. Ale może to wszystko co się stało było mi potrzebne, żeby zrozumieć, że jestem w stanie kogoś tak pokochać, że jestem gotowa, że chcę. Nie muszę, ale chcę być kiedyś mamą i myślę, że jeśli już do tego dojdzie to będę taką mamą na 100%
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 21:48   #3567
Shadow1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 269
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Czy tylko ja mam alergie na posty wrzucane np na fb " w Zamościu ksiądz opowiada o dzieciach z ZD i badaniach prenatalnych".... Widzialyscie? Tak mi cholernie ciężko i jeszcze takie rzeczy udostępnione przez znajomych....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:06   #3568
Weroniika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cześć dziewczyny,

miałam robiona aminopunkcje czekam na wyniki do 3 tygodni. Usg prenatalne potwierdzone testem Pappa trisomia 13. Czy po wynikach amino skierowanie na T moge otrzymać tylko od genetyka ?
Weroniika123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 22:42   #3569
Shadow1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 269
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nie, nie musi być od genetyka... może być skierowanie od lek prowadzącego... Witaj Weroniika123... Pisz, pytaj....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shadow1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 06:49   #3570
Weroniika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Shasow1979

A czy wizyta u genetyka jest konieczna ?

Powiedziano mi że, dopiero po wizycie u genetyka mogą mnie przyjąć do szpitala. Jestem w 15 tygodniu ciąży jak dostanę wyniki amino liczy się czas...
Weroniika123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.