Nietrzymanie moczu po porodzie... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-27, 12:29   #1
MarikaWroclaw1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2

Nietrzymanie moczu po porodzie... :(


Witajcie dziewczyny, przeglądałam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem... Zastanawiam sie czy tylko ja się z tym borykam ((
Otóż po drugiej ciąży dopadły mnie problemy natury nietrzymania moczu. Nie jest to problem - wg mnie - na jakąś operację jak czytałam na różnych portalach, ponieważ na co dzień wszystko jest ok. ALe co parę dni np. przy bieganiu albo kaszleniu odkrywam potem w toalecie że lekko popuścilam, mówię - niedużo, ja tego nawet nie czuję. Nie chcę iść na operację bo wg mnie nie ta skala problemy.

Do kogo iść - urologa, ginekologa/???? Czy ktoś ma podobny problem? Co można z tym zrobić?
MarikaWroclaw1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 06:22   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Cytat:
Napisane przez MarikaWroclaw1985 Pokaż wiadomość
Do kogo iść - urologa, ginekologa/????
Do fizjoterapeuty uroginekologicznego.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 09:40   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Cytat:
Napisane przez MarikaWroclaw1985 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, przeglądałam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem... Zastanawiam sie czy tylko ja się z tym borykam ((
Otóż po drugiej ciąży dopadły mnie problemy natury nietrzymania moczu. Nie jest to problem - wg mnie - na jakąś operację jak czytałam na różnych portalach, ponieważ na co dzień wszystko jest ok. ALe co parę dni np. przy bieganiu albo kaszleniu odkrywam potem w toalecie że lekko popuścilam, mówię - niedużo, ja tego nawet nie czuję. Nie chcę iść na operację bo wg mnie nie ta skala problemy.

Do kogo iść - urologa, ginekologa/???? Czy ktoś ma podobny problem? Co można z tym zrobić?

Ale na jaką operację od razu?

To są drobne zabiegi laserem a nie operacja.


Inna sprawa, że prawdopodobnie wcale nie potrzebujesz zabiegu, tylko jak theali napisała, ćwiczeń i będzie po problemie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 13:51   #4
aga_juras
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Zgadzam się całkowicie, w przypadku słabych objawów NTM nie trzeba żadnej operacji. Ćwicz mięśnie Kegla + ewentualnie kilka zabiegów laserowych, jesteś z Wrocławia to wybierz się i dowiedz w Ginemedice, ja tam chodziłam w czasie ciąży i wiem od innych dziewczyn że dr Mateusz Tylko robi takie zabiegi. Nie wiem ile kosztują bo ja nie miałam takich dolegliwości, rozmawiałam kiedyś z dziewczyną która była po kilku razach i mówiła że problem zniknął bez śladu. A o operacji zapomnij, nie ten kaliber problemu
Pozdrawiam.
aga_juras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 08:48   #5
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Hej mam ten sam problem, w moim przypadku operacja tak samo nie wchodzi w grę, bo problem nie jest aż tak duży, ale jest... Zapisałam się do ginekolog, która stosuje pessary w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu i zabiegi laserem, zobaczymy co mi doradzi. Koszt takiego zabiegu to niestety od 1000zł wzwyż, zależy ile jest ich potrzebnych... Ale jestem młodą, energiczną kobietą, nie mogę sobie pozwolić żeby takie coś mnie ograniczało
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 05:07   #6
ToJa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Cytat:
Napisane przez MarikaWroclaw1985 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, przeglądałam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na mój problem... Zastanawiam sie czy tylko ja się z tym borykam ((
Otóż po drugiej ciąży dopadły mnie problemy natury nietrzymania moczu. Nie jest to problem - wg mnie - na jakąś operację jak czytałam na różnych portalach, ponieważ na co dzień wszystko jest ok. ALe co parę dni np. przy bieganiu albo kaszleniu odkrywam potem w toalecie że lekko popuścilam, mówię - niedużo, ja tego nawet nie czuję. Nie chcę iść na operację bo wg mnie nie ta skala problemy.

Do kogo iść - urologa, ginekologa/???? Czy ktoś ma podobny problem? Co można z tym zrobić?
Mam podobnie . Kichanie i jest mocz a właściwie jego strień niekiedy musze trzymać reke jak kicham bo wszystko wylatuje.A mam tak od kąd przebili wody płodowe jak był poród syna
ToJa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 10:41   #7
panigabriela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 3
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Witajcie dziewczyny mogę was uspokoić, że żadne operacje raczej w takich przypadkach nie będą konieczne, otóż ja rodziłam na borowskiej we Wrocławiu poród trwał bardzo długo i nawet potem trochę żałowałam że nie wyraziłam zgody na cc bo może uniknęłabym óźniejszych dramatów. no więc głowka dziecka zablokowała się ponieważ ramionka nie chciały przejść i dość długo to trwało, położne dość mocno mnie rozmasowały chwaliły że mam rozciągnięta szyjkę i gdyby nie ramionka, dziecko by wyszło bez nacinania. niestety, w końcu za moją zgodą mnie musiały naciąć.

niestety w kilka dni pócniej jeszcze w szpitalu szew mi pękł i to chyba spowodowało dalsze komplikacje mianowicie że jak już się zagoiłam, zaczęłam popuszczać tak jak piszecie - kichanie, śmiech, nieoczekiwany wysiłek brzucha, podnoszenie dziecka...
myślę, że gdybym nie miała tak silnych mięśni kegla, byłoby jeszcze gorzej po tym pęknięciu szwów, ale nawet przy dobrej kondycji popuszczałam. więc poszłam na oddział bo też nie wiedziałam co mam robić, tam mi położna ta sama powiedziała żebym poszła prywatnie do chirurga. zwlekałam dość długo ze strachu i w międzyczasie właśnie dowiedziałam się o tym że takich rzeczy nie robi się chirurgicznie tylko w większości wypadków wystarczy laser.

Nie wiem ile klinik we Wrocławiu ma taką usługę, ja poszłam na pl. Dominikańskim, miałam w sumie 3x wizyty, dr mówił że czasami wystarczy nawet jedna. Zabieg nie boli w ogóle, tyle że trzeba leżeć na fotelu nieruchomo paręnaście minut. Robiłam go w zimie, bo po zabiegach nie wolno korzystać z basenu i sauny więc chciałam mieć luz na lato. W zasadzie mogę powiedzieć że już po pierwszym razie w skali 1 do 10 czułam poprawę na 7, a po osttanim zabiegu "czuję" że mam szyjkę lepiej elastyczną niż przed porodem. także dziewczyny nie myślcie o żadnych chirurgach urologach, po co się kroić i znów mieć blizny i komplikacje, mój przypadek był wg mnie dość szczególny i niełatwy a 3 wizyty i jest lepiej niż było przed porodem!

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-09-25 o 11:47
panigabriela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 11:28   #8
soffienkaa
Raczkowanie
 
Avatar soffienkaa
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Ćwicz mięsie kegla! Są np. specjale baloniki do ćwiczeń ja ćwiczyłam już dłuugo zanim planowałam ciążę i teraz nie mam kompletnie problemów.
soffienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 09:08   #9
pater86
Zadomowienie
 
Avatar pater86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 756
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Cytat:
Napisane przez panigabriela Pokaż wiadomość

W zasadzie mogę powiedzieć że już po pierwszym razie w skali 1 do 10 czułam poprawę na 7, a po osttanim zabiegu "czuję" że mam szyjkę lepiej elastyczną niż przed porodem. także dziewczyny nie myślcie o żadnych chirurgach urologach, po co się kroić i znów mieć blizny i komplikacje, mój przypadek był wg mnie dość szczególny i niełatwy a 3 wizyty i jest lepiej niż było przed porodem!
Hej czyli robiłaś zabieg laserem? Jaki to był mniej więcej koszt? Jak orientowałam się u siebie w mieście, to za trzy zabiegi wychodziło ok. 3tyś, jeśli faktycznie jest taka poprawa to warto zainwestować. Tylko czy nie trzeba co jakiś czas tego powtarzać?
__________________
Nasze maleństwo
http://www.suwaczki.com/tickers/relgsg180mmhnuyr.png
pater86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 11:35   #10
panigabriela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 3
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Hej czyli robiłaś zabieg laserem? Jaki to był mniej więcej koszt? Jak orientowałam się u siebie w mieście, to za trzy zabiegi wychodziło ok. 3tyś, jeśli faktycznie jest taka poprawa to warto zainwestować. Tylko czy nie trzeba co jakiś czas tego powtarzać?
Tak, wychodziło mniej więcej tyle samo za 3 zabiegi. Kwota nie jest mała, owszem ale to naprawdę działa, nie jest inwazyjne i nie boli. Nie wiem jaką masz sytuację bo dr mi mówił że w wielu przypadkach naprawde starcza jeden, albo dwa zabiegi, ja miałam trzy przez to pęknięcie szwu.

Nie trzeba powtarzać tzn. w tym sensie że to co źle działalo to jest to "naprawione" tak jak trzeba raz na zawsze. Ale wiadomo że jak będziemy się starzeć albo druga ciąża albo nie daj Boże jakiś inny przypadek że ten kanał znów się rozluźni no to już inna sprawa. Ale tak przy "normalnym życiu" to nie trzeba tego powstarzać.
panigabriela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 07:59   #11
MarikaWroclaw1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Gabriela, dziękuję za opisanie problemu myślę że to jest własnie to co mi jest potrzebne.
Mięśnie kegla oczywiście że ćwiczę, ale to nie pomaga, czyli problem jest nieco większy niż same mięsnie ale mniejszy niż operacja.

Byłam na stronie tej kliniki, ale piszesz że to jest na pl. Dominikańskim, a tam nie ma takiego adresu ale jest obok na Podwalu w biurowcu OVO - czy to właśnie o tej placówce mówisz??? Czy możesz mi też powiedzieć w jakich odstępach dr Ci to robił? I który doktor, czy to ginekolog? Byłaś wcześniej na jakiejś konsultacji czy od razu na zabieg? Co mam powiedzieć w rejestracji, że na jaki zabieg chcę się zapisać?
MarikaWroclaw1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-21, 13:24   #12
panigabriela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 3
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Tak, to jest w biurowcu xxx. Mi robił zabieg dr Bartłomiej Ślusarski, ja najpierw umówiłam się na normalne konsultacje bo nie wiedziałam co chcę robić i czy na pewno dobrze przyszłam, dopiero na konsultacjach powiedziałam panu doktorowi że mam takie dolegliwości, ale możesz w sumie chyba zadzwonić normalnie na recepcję i od razu powiedzieć że chcesz taki zabieg.

Doktor najpierw kwalifikuje do zabiegu - bo przecież musi sprawdzić czy możesz, czy np. nie masz jakiś nadżerek itp. Ja akurat pierwszy zabieg miałam na drugi dzień ale tak jak mówię - ja najpierw poszłam na zwykłe konsultacje.

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-09-25 o 11:46 Powód: Reklama
panigabriela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 22:00   #13
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Do fizjo, a jak nie to zawsze pozostaje zabieg.
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 10:09   #14
MiszelWizaz
Raczkowanie
 
Avatar MiszelWizaz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 70
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Ćwiczenie mięśni kegla, jak nie no to niestety ale tak jak piszę wyżej - zabieg
__________________
: roza:
MiszelWizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-22, 12:23   #15
joasiamat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

Miałam to samo i też robiłam własnie tam gdzie Gabriela pisze, ale widzę że moderator usuwa nazwy klinik. Mi też robił dr Ślusarski, tylko nie jest to na pl. Dominikańskim, a dokładnie ul. Krawiecka - Gi.......ca. Natomiast ja miałam dwa zabiegi, dr sam powiedział że wystarczy mimo że byłam zapisana na trzy i zwrócili mi pieniądze za trzeci już nie przeliczając ile pierwotnie by wyszło za same dwa. co mi się podobało że się nie liczą co do złotówki. Mam się obserwować i gdyby co, to trzeci jeszcze można zrobić nawet parę m-cy później. Póki co wszystko ok. Wiem że są różne lasery i warto o tym poczytać, bo niektóre mają te moce światła większe inne mniejsze, jak w laserach do depilacji. Tam używają Femi Lift, ulotkę nawet dosdtałam.
joasiamat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 12:21   #16
napoleonka74
Raczkowanie
 
Avatar napoleonka74
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 130
Dot.: Nietrzymanie moczu po porodzie... :(

cześć dziewczyny,
Kogo polecacie w Wawie na zabieg laserowy na wysiłkowe nietrzymanie moczu?
napoleonka74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 12:21:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.